Arama sonuçlarınız

1. bognuskafa

Yardım Cubase 5'Te Ses Kesilme Sorunu

Elektro gitar aldım ve evde ses çıkarmasın diye amfi yerine ses kartı aldım. cubase 5'te sesi kulaklığıma aktardığımda her 2-3 saniyede bir ses kesiliyor. hem kayıt yaparken hem de normal şekilde dinlerken. önerebilceğiniz başka ücretsiz uygulamalar var mı ? (not cubase 11'i de indirdim aynı...
  2. bognuskafa

Soru Bilgisiyar Açıldıktan 5 Saniye Sonra Kapanıyor

ayarlardan güç ve uyku ayarlarına gir orada prize takılıyken uyku moduna gir felan var hiçbir zaman yap 2 sinide.
  3. bognuskafa

Korsan sitelerde izlenen filmler neden donuyor.

ama tekrar ediyorum. netflix'te yok. ne yapabilirim?
  4. bognuskafa

Korsan sitelerde izlenen filmler neden donuyor.

Selam. Netflix'te olmayan bir filmi izlemek için mecburen korsan site kullanıyorum. İnternet hızım 100 indirme 20 yükleme olmasına rağmen donuyor. Ya çıldıracağım diyorum ki reklam girecek uBlock var açamıyor diye oluyor yeniliyorum sayfası her 5-10 dakikada bir donuyor. Yüklemiyor. sebebi nedir...
  5. bognuskafa

Windows sıfırlama yapamıyorum.

şu anda windows yüklü ama dediğinizi tam anlayamadım.
  6. bognuskafa

Windows sıfırlama yapamıyorum.

merhaba ben 2 ay kadar önce m2 ssd ye geçtim. alanım az olduğundan eski yüklemelerimi kaldırıp daha düzenli şekilde yükleme yapmaya karar verdim. ancak ssd den önce hdd kullanıyordum ve hdd kullanırken yeniden başlat demeden önce shift tuşuna basılı tutuyordum ve oradan sıfırlıyordum. ssd ye...
  7. bognuskafa

NVMe M.2 SSD hakkında.

ben kendi çapımda youtube ile uğraşıyorum. youtube işlerini hdd ile oyun ve windowsu ssd ile yapacağım. oyun dediğime bakma. kendi çapımda scgo oynuyorum.bir de ufak tefek viral olan oyunlar. yani ssdnin kapasitesini dolsuracak hiçbir şey yapmıyorum. şu anki 1t hdd yi bile maksimim 300 gb...
  8. bognuskafa

NVMe M.2 SSD hakkında.

Merhaba. bilgisayarımda sabit diskim mevcut. ama oyun ve windowsu kurmak için ssd almak istiyorum. çok yüksek bir bütçe ayırmak istemiyorum. r5 3600ün fiyatı düşünce onu almak istiyorum. XPG 128GB SX6000 Lite NVMe M.2 SSD (1800MB Okuma / 600MB Yazma) m2.0 ssd 225 tl lik bir fiyatı var...
  9. bognuskafa

Farklı mhz ram kullanmak

merhaba. iyiki burada sordum. cl değerine bakmadan az kalsın yeni ram alcaktım. benim ram cl15 miş. araştırdım sıfır satan yoktu. şansıma o gün açılmış benim ramin aynı cl15 2400 mhz ikinci el ram ilanı vardı. aldım onu. şimdi kullanıyorum. 260 tl biraz üzdü ama. yanlış ram almaktan iyidir. iyi...
  10. bognuskafa

Farklı mhz ram kullanmak

herşey aynı sadece mhz farklıydı.
  11. bognuskafa

Farklı mhz ram kullanmak

tamamdır. güveniyorum sözünüze. Yardımınız için teşekkürler.
  12. bognuskafa

Farklı mhz ram kullanmak

güvenilirlik önemli. hem çok uzun sürüyor gelmesi. yani ben 300 mhz alsam sabit 2400 mhz de çalıştıracak sorun oluşturmayacak değil mi ?
  13. bognuskafa

Farklı mhz ram kullanmak

benim Ryzen. hız aşırma ile 2666 da kullanıyorum.
  14. bognuskafa

Farklı mhz ram kullanmak

ben zamanında vatan bilgisayar gibi bir bataklığa düştüm. single rami bana 502 tl ye satmışlar. şimdi 100 tl anca eder. ikinci el olarak. yani 600 tl lik 2x8 rami 500 tl almak zor benim için.
  15. bognuskafa

Farklı mhz ram kullanmak

Merhaba. ben zamanında bütçem gereği 8gb ddr4 2400 mhz single ram aldım. Şimdi az çok bişey biriktirdim ve ekipman yükseltiyorum. Aynı marka ve mhz değerine sahip ram yok. Aynı marka ve model ama 3000 mhz ram var. Başka marka ve model 2x8 ram almak istemiyorum. ona yapacağım masrafa biraz daha...
  16. bognuskafa

R3 3300X ve RX 5600XT Toplama Sistem

ramleri 3600mhz yerine 3200mhz yapıp sonra psu yu 700w yerine 650 w yapıp buradan çıkan parayı işlemciye ekleyip r5 3600 almanız daha iyi olacaktır
  17. bognuskafa

İnternetten oyunlu PS 3 alınırmı

illa sıfır almak zorunda mısın ? temiz ikinci el bulman muhtemel. https://www.hepsiburada.com/sony-playstation-3-yenilenmis-oyun-konsolu-10-adet-digital-oyun-p-HBV00000KJ8UO...
  18. bognuskafa

İnternetten oyunlu PS 3 alınırmı

bana kalırsa ps3 eskide kaldı. ps5 satışa girdi biraz beklersen ps4 fiyatları düşecektir ps4 alman daha mantıklı duruyor.
  19. bognuskafa

Wi-Fi Menzil Yükseltici Tavsiyesi

hazırda modemin varsa ki vardır birini evin bir ucuna diğer ucunda da Xiaomi Mi Wifi Pro Sinyal Yakınlaştırıcı - Güçlendirici 300 Fiyatı koyarsan tamamdır.
  20. bognuskafa

Yazılımcı olan veya hakkında bilgisi olanlar yardım edebilir mi ?

Merhaba. Biraz saçma ama. Yazılım hakkında daha önce de birkaç tane daha konu açmıştım. Sizin de verdiğiniz bilgilere ben de daha fazla araştırarak kendime bazı şeyler ekledim. Yazılımcılar kendi arasında bildiğimden de fazla gruba ayrılıyormuş. robotik kodlamadan oyuna web tarayıcısından...
  21. bognuskafa

Murat Övüç'ten skandal açıklamalar

bence söylemek istediğini türkçesi yetersiz olduğundan söyleyemedi. benim anladığım. bizim ülkemizde kadınlar 2. planda görülüyor. erkekler ailesinden 2. planda olduğunu gördüğü kadını kendinden üstün yetenekli ve başarılı bir şekilde görünce hazmedemiyorlar. kadınların zihniyet değişene kadar...
  22. bognuskafa

Ucuz gaming kulaklık önerisi

ben de öyle düşünüyordum kafa bandı çok büyük ihtiyaçmış gibi gözüküyor ama değil. kafan küçükse değişir tabi.
  23. bognuskafa

Amd ekran kartı sürücüleri güncellenirken ekranın siyah ekran olup yeniden normale dönmesi bir sıkıntımı

hayır zaten güncellenirken uyarıyor görüntü gidip gelebilir diye sürücü güncellenirken böyle şeyler olabilir.
  24. bognuskafa

Yazılım Mühendisi Nerede Çalışır?

Aslında ben de bu konu hakkında biraz araştırma yapmıştım. Net bir sonuca ulaşamasamda ortak konu sv. Hangi üniversiteden mezun olduğun değil de yaptıklarına ve iş deneyimine bakıyorlar. İlk iş başvurusunda daha önce nasıl projeler yaptığını ve yaptığın projeyi onlara sunmanı felan...
  25. bognuskafa

amd ryzen 3300x- r5 3600- intel i5 10400f

Ortalama olarak 1100-1200 tl civarında olması bekleniyordu vatanda görüldüğü üzere doğru. R5 3600 arasında ki farka da kule tipi bir soğutma alırım diye düşünüyorum.
  26. bognuskafa

Steam Avatar Koyamıyorum.

görüntünün boyutundan yanaklı olabilir. ya da daha önce uygunsuz bir fotoğraf koyduysanız. avatar koymanıza belirli bir süre yasak gelmiş olabilir.
  27. bognuskafa

Amd R5 3600 Isınma Sorunu

merhaba hazır konusu açılmışken sorayım. rampage iced 120 rgb hakkında bilgisi olan var mı ? https://www.vatanbilgisayar.com/rampage-iced120-rgb-120mm-rgb-islemci-sogutucu.html
  28. bognuskafa

birçok işlemciye baktım. kararım r3 3300x de ama ne zaman stoğa geleceğini bilmiyorum. performans anlamında r5 3600 ile neredeyse eşdeğer olması beni cezbetti. ama aynı fiyat bandında i5 10400f işlemcisi hakkında da pek bilgi bulamadığımdan sorayım dedim r3 3300x işlemcinin ne zaman satışa...
  29. bognuskafa

Anakartta Aşağıdaki İşlemcilerin Hangisi Daha İyi

1x16gb ram yerine 2x8 ram kullanman daha doğru olur.
  30. bognuskafa

kafamda oluşturduğum bütçemin üstünde kalıyor.
  31. bognuskafa

ne yazık ki r3 3300x işlemcisi mevcut değil :D
  32. bognuskafa

Ucuz gaming kulaklık önerisi

Öncelikle merhaba. Ben şu anda james donkey 711 kullanıyorum. aldığımda 169 tl gibi bir fiyatı vardı. Ben bu kulaklığı severek kullanıyorum. önermeyenler çok ama bence gayet güzel. padleri deri tarzı bir yapıda olduğundan içinde bulunduğumuz yaz ayında terletiyor. Ama zaten senin almayı...
  33. bognuskafa

peki r3 3300x işlemciler ne zaman piyasada olacak?
  34. bognuskafa

yazılıma başlarken

burada yazdıklarınızı not ediyorum. ben de tam olarak ne yapmak istediğimi anlamış değilim. karar verdiğim zaman bu tavsiyeler hem benim hem de birçok kişinin işine yarayacak. teşekkür ediyorum :D
  35. bognuskafa

Merhaba uzun zamandır bu konu hakkında forumda konular açıyorum. İşlemcimi yükselteceğim. Ama başlıkta yazdığım işlemciler arasında kaldım. Performans bazında en iyi şu anda i5 10400f ama yabancı kaynaklarda ripi5 10400f başlıkları dolaşıyor. r3 3300x ülkemizde stokta yok. (sadece vatan da var o...
  36. bognuskafa

yazılıma başlarken

aslında istediğim web tasarımcısı olmak değil daha çok uygulama geliştirme gibi (oyun asla değil) alanları öğrenip kendimi geliştirmek istiyorum.
  37. bognuskafa

Amerika'da okumak.

bildiğim kadarıyla okumak için gittiğinde çalışma izni her okul için çıkmıyor. yani gidipte part-time çalışamayabilirsin. sat hakkında pek bilgim yok ama bunu da araştırmak isteyebilirsin.
  38. bognuskafa

Bilgisayar önerisi

gerçekten intelin 10. nesil işlemcileri çok iyi bir performans veriyor. ryzen 4. nesil bekleyemeyeceksen intel 10. nesil almanı tavsiye ederim.
  39. bognuskafa

Yazılıma Yeni Başlamış Olanlar İçin İşe Yarayabilecek Bazı Örnek Siteler

yakın kampüs kanalının içerikleri baya zenginmiş. önerin için teşekkür ederim :D
  40. bognuskafa

Yazılıma Yeni Başlamış Olanlar İçin İşe Yarayabilecek Bazı Örnek Siteler

Merhaba ben de yazılım konsuuna merak sardım site dışında video olarak bu kanaldan oynatma listesinden html ve css başlığı adı altında 27 tane video bulunmakta. ben bunları izleyerek başlamanın daha iyi olacağını düşünüyorum. (ben de yeniyim sadece fikrim) videoyu 1.25 veya 1.5 hızına alıp...
  41. bognuskafa

amd ekran kartı performan sorunu

radeon geçikmeyi ve radeon chill i kapat aynı zamanda her oyun için ayrı ayarlar yapmak daha iyi olur. 1593966708 ortalama fps 53 diyor 1593966818 GÜNCELLEME RADEON GECİKMEYİ KAPATMA YANLIŞ BİLGİ KUSURA BAKMA
  42. bognuskafa

Bilgisayar önerisi

en son izlediğim karşılaştırma vidosunda i5 10400f da iyi. gene de bilemedim.
  43. bognuskafa

Sistemimi yükseltmeli miyim?

Öncelikle merhaba. Masaüstü bir sisteme sahibim. Asus prime b450m-k anakart Asus rx570 oc 4gb ekran kartı Amd ryzen 3 1300x işlemci gskill 8 gb 2400mhz ram 650w power İşlemcimin bana en başından beri yetersiz olduğunu biliyordum ama bütçem doğrultusunda almak zorunda kaldım. Şimdi işlemcimi...
  44. bognuskafa

Bilgisayar önerisi

merhaba bu konularda benden kat ve kat bilgili olduğun dekan olmandan belli ama bildiğim kadarıyla rx5700xt ekran kartları önerilmiyor. (sadece asus ta da olabilir) arkadaşıızın bütçesi yettiğinden dolayı MSI GeForce RTX2060 Gaming Z 6GB GDDR6 192 bu ekran kartını seçse daha iyi olaz mı? ek...
  45. bognuskafa

Evde yalnızım korkuyorum

eğer sadece akşam olunca korkuyorsa odanın çıkışındaki koridorun lambasını aç ve sabaha kadar açık kalsın odanın lambası da açık kalsın. uyumadan odanın lambasını kapatsan bile kordiordan gelen ışık seni rahatlatacaktır. düşünmemeye çalışma gibi şeyler yapma. yani düşünmemeliyim diye kendine...
  46. bognuskafa

yazılıma başlarken

merhaba. bu yıl ünüversiteye gideceğim ve bilgisyar proglamcılığı bölümünü okumayı düşünüyorum. pandemi sürecinden dolayı da evden çıkmıyorum. bunu kendime fırsata çevirmek istiyorum. html ve css e başladım dreamweaver uygulamsına yeni geçiş yaptım. html ve css bitince ne yapacağımı bilmiyorum...
  47. bognuskafa

Threadripper 3960x ve 2080 Ti Performans Sorunu

Çok mantıklı
  48. bognuskafa

İşlemci soğutucu önerisi

Merhabalar işlemcimin sıcaklığı yaz dolayısıyla gereğinden fazla arttı. R3 1300x kullanıyorum. Ve overclooklu kullanıyorum. Stock soğutucumun yetersiz kaldığını farkettim. Max 300 tl verebilirim. Aslında aklımda rampage iced120 rgb var ama daha uygun fiyatlı ve iyi performans veren bir soğutucu...
  49. bognuskafa

3000 TL PC Önerisi // Hazır

Neredeyse aynı sistemi ben kullanıyorum Asus prime b450m-k R3 1300x 650w psu 2400mhz 8gb ram Asus rx570 oc ekran kartı 1t hdd Ve işlemcim yetersiz kalıyor. Sorun şurada almışken sorun yaşamamalı. Hemen alması gerekmiyor acele etmemesi ve mümkünse biraz bütçeyi arttırması gerektiğini düşünüyorum.
  50. bognuskafa

Threadripper 3960x ve 2080 Ti Performans Sorunu

İstediğim performansı ben de alamamaya başladım. Almam gereken değerlerden az aldığımı farkettim. Bios ayarlarından işlemci mhz ni manuel olarak ayarla. Aynı zamanda win10 un güncel olduğundan emin ol. Güncellemeler kısmında bazen gözükmeyebiliyor. Bu arada ne zamandır bu sistemi kullanıyorsun?
  51. bognuskafa

Özelleştir diyip 650w seç +54 tl ve yapabiliyorsan işlemcini bir kademe daha yükselt 1200 yetersiz kalacak çoğu oyun için hatta darboğaza bile sebep olabilir.
  52. bognuskafa

Pc oyundan oyundan atıyor ve fps drop yiyorum

Merhaba bilgisayarı açarken bios u açın asus anakartlarda del tuşuyla ama msi ı bilmiyorum. Sonra ram hızınız olan 3000 mhz yi bios üzerinden ayarlayın. Yine bios üzerinden işlemcinizin mhz değerini manuel olarak ayarlayın. Sonra msi afterburner (doğru yazamamış olabilirim) üzerinden ekrankartı...
  53. bognuskafa

Bahsettiğim 4 k bütçe bana aitti ben para biriktirmiştim. Sadece babam 2k koydu ama planda böyle birşey yoktu. Bilgisayar almak için acele etme ben vatanda 6 k topladığım sistemi 3 ay sonra aynısını hatta bende 1t hdd var 480 gb ssd li versiyonunu (75hz monitör ) 144 hz monitörlüsünü 5 k ya...
  54. bognuskafa

Ben de öyle diyordum vatan bilgisayara gittik. Sağolsun ben hiçbir şey bilmememe rağmen yardımcı oldu ben ona sadece ekran kartım iyi olsun demiştim o bana güzelim sistem dizmiş. Aradan 2 yıl geçti bak yakında işlemcimi yükseltecem. Ben önceden pc olsun yeter derdim. Öyle değilmiş. Pişman...
  55. bognuskafa

Attığın linkte 400w psu yazıyor pişman olursun 400w aldığına. Seçimini yaparken geleceğe dönük yap yani ileride upgrade yapabileceğin parçalar seç. 600-650 w psu seçerek başla ana kart olarak benim şu anda kullandığım bir anakartı önereceğim sana 2 yıl önce aldım m2 ssd yuvası dahil var ve şu...
  56. bognuskafa

valorant skill,can ve mermi barı gözükmüyor

Eğer fps arttırmak için youtube de izlediğin videoları uyguladıysan bundan kaynaklanıyor olabilir. Eğer yaptıysan oyunu yeniden yüklemen gerekecektir.
  57. bognuskafa

Hava soğutma önerilerinizi alabilir miyim?

Merhabalar başlıktan da anladığınız üzere kule tipi işlemci soğutucusu bakıyorum. Fiyatlar uçuk sıvı soğutma fiyatına hava soğutmalar var . Bütçem yüksek değil ama geleceğe de yatırım yapmaya çalışıyorum. İleride r5 3600 veya r3 3300x alacağım.(çok yakın da hemde çok. az daha para biriktirmem...
  58. bognuskafa

SDN Forum Çekilişi #4

katılıyorum
  59. bognuskafa

Sistem Yenileme

dediklerin kafamdakileri toparladı yardımcı olduğun için teşekkür ederim:D 1589469111 ileride evet 1 yıla kadar onu da yenileyeceğim.
  60. bognuskafa

Stereo modda oyun oynarken kulaklıktan ses gelmiyor

merhaba kulaklığınız driverını indirmeyi denediniz mi ?
  61. bognuskafa

Sistem Yenileme

peki ya r5 3600 nasıl olur ?
  62. bognuskafa

Sistem Yenileme

zaten aklımda rami çiftlememk var ama önce işlemci yenilemeyi düşündüğüm için bekletiyorum. işlemci için yeni çıkacak r3 3300x işlemciyi de düşünüyorum ama sistemimde nasıl sonuç alacağımı bilmiyorum
  63. bognuskafa

Sistem Yenileme

merhaba asus prime b450m-k anakart asus rx570 oc 4gb ekran kartı gskill 8gb 2400mhz ram amd ryzen 3 1300x işlemci ama gördüğünüz gibi ram ve işlemcim baya bir düşük kalıyor. zamnında paramın buna yetmesi sebebi le topladım. şimdi ise ram ve işlemcimi yenilemek için bütçe ayırmaya çalışıyorum...
  64. bognuskafa

CSGO Ekran Donma Hatası

ne alaka ?
  65. bognuskafa

Karar Verme Aşamasındayım Bakarmısınız

bence gamepower tinker v2. ama 7.1 olduğu için ama daha farklı bir model bakıyorsan james donkey 711 öneririm.
  66. bognuskafa

Türk.net gerçekten iyi mi?

ilk yapman gereken bu değil bence öneclikle mahallende fiber altyapısı var mı yok mu onu öğren. eğer yoksa türknet senin için çözüm olsun. kendi yaptığımı anlatıyorum şimdi. ben ttnet kullanıcısıydım ve illallah ettirdiler bana. ben de sözleşmem biter bitmez hemen değiştirme kararı aldım. ben...
  67. bognuskafa

hangisini almak daha mantıklı ?

merhaba zamanında bütçem olmadığı için ryzen 3 1300x , rx570 oc, b450m-k anakartlı bir sistem toplamıştım. yavaş yavaş para kazanmaya başlıyorum ve ilk ekipmanlarımı yeniledim. şimdi ise işlemcimi yenilemek istiyorum. aslına bakarsanız parayı daha biriktireceğim için fiyatta sıkıntı yok ama...
  68. bognuskafa

CSGO Ekran Donma Hatası

umarım çözersin. oyunu silmek için youtube ye bak. oyunun bütün dosyalarını da silmen lazım. csgo tamamen silme felan yaz. bir de cfg ni kopyalamayı unutma.
  69. bognuskafa

Karar Verme Aşamasındayım Bakarmısınız

bu yorumuma kulak ver pişman olmazsın. ben de arıyordum ama neredeyse bütün kulaklıklarda ucuz olması için birşeyden feragat ediyordun. çok fazla baktıktan sonra jamesdonkey 711 aldımderi olduğu için terletmesi dışında gerek kalite gerek ses gerek mikrofon hatta kutuları raflara koyup...
  70. bognuskafa

Cs go owervatch ban

ben de senin gibi bir sorun yaşamıştım ama hileyi sen açmasan bile o hesapta hile kullanıldığı için ban yiyiyor geçmiş olsun. indirim bekle yeniden al yapacak birşey yok cfg ni kopyalamayı unutma.
  71. bognuskafa

CSGO Ekran Donma Hatası

çözünürlük değiştirmeyi dene
  72. bognuskafa

Dolar 6₺’ye ne zaman düşer

temmuz ayında alacaksan 6 ya düşmesi imkansız gibi temmuz ayının en düşük olduğu zamanı kovalaman lazım.
  73. bognuskafa

asus rx570 oc (ekran kartı driverlarıyla ilgili bilgisi olan bakabilir mi ?)

merhaba asus rx570 oc kullanıyorum. ama yazılımında sorun yaşıyorum eski sürümünde sorunumu çözmüştüm ama yeni sürümde her şeyi değiştirdikleri için yapamadım. sorunum şu. gpu ve vram 300 mhz sabit kalıyor canı isterse gibi bazen 320 340 olup tekrar 300 mhz sabit oluyor yardımcı olabilecek ya da...
  74. bognuskafa

ekran kartı

zamanında ben vatan bilgisayardan pc topladım (tavsiye etmem kazık yedim) onlar ne kadar pahalı satarsa o kadar komisyon alıyorlar. ama onlar bile bana rx570 almamı önermişlerdi. ki ben de rx570 alacaktım zaten. demem o ki ,çok az araştırırsan youtubeye rx570 vs 1050ti yazıp 150ti ın sadece...
  75. bognuskafa

Dolar 6₺’ye ne zaman düşer

ya bana kalırsa düşmesi zor ekonomiden pek anlamam ama korona bütün ülkelerin ekonomisini etkiledi, bizim ülkeyi daha fazla etkiledi. düşmesi bir yana daha da artacak gibi. bana kalırsa daha da gecikmeden al. ben zamanında dolar kuru sebebiyle pc toplmayacaktım, birine sordum al dedi daha da...