yazılıma başlarken

Bu konuyu okuyanlar

bognuskafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
merhaba. bu yıl ünüversiteye gideceğim ve bilgisyar proglamcılığı bölümünü okumayı düşünüyorum. pandemi sürecinden dolayı da evden çıkmıyorum. bunu kendime fırsata çevirmek istiyorum. html ve css e başladım dreamweaver uygulamsına yeni geçiş yaptım. html ve css bitince ne yapacağımı bilmiyorum. ne öğrenmem gerekiyor. aslında internette baya şeyler yazıyorlar ama nedenini söyleyeni görmedim. yardımcı olursan sevinirim.(normalde eşit ağırlık okuduğum için yazılıma bulaşmak istemedim ama son anda karar değiştirdim ve geç de olsa başlama kararı aldım. programcılıktan mühendisliğe dgs ile geçmeyi de planlıyorum) ben şu anda dreamweaver kullanıyorum ama önerdiğiniz başka bir uygulama var mı ?

TRTURKEYTR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,380
Html ve CSS öğrendikten sonda Bootstrap kütüphanesini öğrenmenizi öneririm. Daha sonra da işin backend tarafını yapabilmek için Php öğrenin derim.

hakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Html ve CSS ile web tasarımına giriş yapmışsınız. Buradan devam etmek istediğinizi varsayarak programlama dili olarakta Javascript ve Python öğrenmeyi düşünebilirsiniz.

bognuskafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Html ve CSS ile web tasarımına giriş yapmışsınız. Buradan devam etmek istediğinizi varsayarak programlama dili olarakta Javascript ve Python öğrenmeyi düşünebilirsiniz.
aslında istediğim web tasarımcısı olmak değil daha çok uygulama geliştirme gibi (oyun asla değil) alanları öğrenip kendimi geliştirmek istiyorum.

hakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
109
Windows için C++/C# olabilir. Mobil uygulamalara gelince iOS için Objective-C/Swift, Android için Java/Kotlin öğrenebilirsiniz. Ben olsam mobil için Flutter(Dart) tercih ederdim.

bognuskafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Windows için C++/C# olabilir. Mobil uygulamalara gelince iOS için Objective-C/Swift, Android için Java/Kotlin öğrenebilirsiniz. Ben olsam mobil için Flutter(Dart) tercih ederdim.
burada yazdıklarınızı not ediyorum. ben de tam olarak ne yapmak istediğimi anlamış değilim. karar verdiğim zaman bu tavsiyeler hem benim hem de birçok kişinin işine yarayacak. teşekkür ediyorum :D