Yazılımcı olan veya hakkında bilgisi olanlar yardım edebilir mi ?

Bu konuyu okuyanlar

bognuskafa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
26
Merhaba. Biraz saçma ama. Yazılım hakkında daha önce de birkaç tane daha konu açmıştım. Sizin de verdiğiniz bilgilere ben de daha fazla araştırarak kendime bazı şeyler ekledim. Yazılımcılar kendi arasında bildiğimden de fazla gruba ayrılıyormuş. robotik kodlamadan oyuna web tarayıcısından uygulama arayüzüne kadar her alanda çalışıyormuş(bilinik şeyler). Ben bu kadar fazla konu arasında ne yapabileceğime karar veremedim. Tamam yazılımcı olmayı istiyorum bilgisayar başındayken zevk alıyorum kendimi denemek için html ve css ile denemeler yaptım ve asla sıkılmadım. Ama ben ne yapacağıma karar veremiyorum. bildiğim tek şey ben oyun kodlamak istemiyorum. Şu anda yazılımcı olan ya da daha önce yazılımcılıkla alakalı deneyimi olmuş kişilerden yardım istiyorum. Siz de benim gibi kararsız kaldınız mı kaldıysanız nasıl bir yol izlediniz. Bunu sormamın sebebi kolay yoldan bilgi almak değil deneyimlerken sıkılıp yapmamak. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Bir hedef belirlemesen ne yapacağını şaşırırsın tabi.

Mesela Ardunio anakartlı oyuncak araba yap. Arabanın yazılımıyla uğraşıp hatırı sayılır özellikler ekleye bilirsin arabaya.