Arama sonuçlarınız

1. ScorFy

Soru Ekran Kartı %0 kullanıyor

Kusura bakmayın uyku sersemi olarak uyumadan hemen önce yazmışım. 3D ayarları uygulamaları harici ekran kartı ile açar. PhysX ayarı ise ekranını harici ekran kartı ile çalıştırır. Ekstra olarak bios üzerinden iGpu devre dışı bırakabilirsiniz.
  2. ScorFy

Soru foem psu bedava olsa kullanır mısınız?

Zamanında bir bilgisayarcıda çalışmıştım. 4 yıl öncesinde sistem almış bir iş yeri sahibi cihazları yenilemek için getirmişti. Kasasını tamamen söküp depoya koyduk. Kasa içinden foem psu çıktı. yeni sistemleri kurarken yine foem psu kullandık. Adam o şekilde 4 yıl muhasebe işlerinde kullanmış...
  3. ScorFy

Soru İşcep yatırım hesabı blokesi neden olur?

Yanlış bilmiyor isem hisse emri verdiniz bu işlemler hemen olmuyor. Eğer yatırım yapmaya engel bir durumunuz yok ise yakın bir zamanda hesabınızda görebilirsiniz. En geç 2-3 iş gününde.
  4. ScorFy

Soru Bilgisayar değeri hesaplama

1k düşünüyorum ama bu fiyatan da olsa alıcısı çıkmayabilir.
  5. ScorFy

Soru CD-ROM'a SSD takmak

CD-Rom aktif olarak çalışmaz. Harici bir problem olmaz.
  6. ScorFy

Yardım G923 Scania Truck Driving Simulator Ayarları

G923 + Shifter kullanıyorum ve Scania Truck Driving Simulator oyun içi ayarları yapamıyorum. Direksiyon setini algılıyor ancak eksen ve tuşları ayarlayamıyorum.
  7. ScorFy

Soru CD-ROM'a SSD takmak

Sata SSD'yi kablo ile bağlıyorsunuz Ekran kartına yakın olmayan başka bir yere sabitleyin.
  8. ScorFy

Soru Ekran Kartı %0 kullanıyor

NVIDIA Denetim Masası > 3D Ayarlarının Yönetilmesi > Genel Ayarlar > Tercih edilen grafik işlemci > Yüksek Performanslı NVIDIA İşlemcisi NVIDIA Denetim Masası > PhysX Yapılandırması > PhysX işlemcisi > GTX 1650
  9. ScorFy

Yardım Klavye sorunu

Fonsiyon ( FN ) tuşuna basarak.
  10. ScorFy

Soru Format attıktan sonra diskleri ayırma

Konuyu tam anlamadım ancak diskleri birleştirmek için kurulum ekranındayken ikisini de silin ( veriler gider ) sonra ordaki ayrılmamış sürücüye yeni diyip diski birleştirebilirsiniz. diski sonra birleştirmek çok iyi bir yöntem değil ancak sonradan ayırabilirsiniz. MiniTool Partition Wizard ile...
  11. ScorFy

Soru World Ve Play Kartın Taksit Seçenekleri Aynı Mı?

Merhaba şuan deprem bölgesinde olduğumdan Mediamarkt'ta 24 ay taksit avantajı var. Bu olanak sadece World kartta var, ancak kartı bulamıyorum. Play kartım mevcut, World ve Play aynı bankaya ait ikisi de Yapıkredi. Play kartından alışverişi yapmak istesem aynı taksiti uygulayabilir miyiz?
  12. ScorFy

Yardım Max 15K Sistem Önerisi

Merhaba 15.000'e kadar sistem alacağım. Önerileriniz nedir? Tek sistem bulabildim sizce nasıl? Yükseltmeler şu şekilde; ASUS PRIME B550M-K, Kingston NV2 1TB, 3x ASUS TUF Gaming AF120A2R RGB Fan
  13. ScorFy

Soru Menzil genişletici

Merhaba deprem dolayısıyla taşınıyorum ve taşındığım müstakil evde duvarlar aşırı kalın. Arada 5 metre ve 1 adet duvar olmasına rağmen internet hızı nerdeyse %60 kayıp var. Kablolu olarak menzil arttırıcıya ihtiyacım var üzerinde fazladan ethernet çıkışı olması tercihimdir ama olmasa da olur...
  14. ScorFy

Soru Hasarlı bina nakliye izini

Merhaba Adana’da yaşıyorum ve oturduğum bina orta hasarlı. Nakliye için izin almam gerekiyor. nasıl alabilirim? Oturduğumuz bina babama ait ve annemle babam ayrı evde kardeşlerimle birlikte yaşıyoruz.( abim, ablam ve ben) kira yardımı vb durumlarda ev sahibi olarak değerlendiriliyoruz. Kira...
  15. ScorFy

Soru Kız Arkadaşla Oynanabilecek Oyun Önerisi

bütçeyi çok aşıyor maalesef. aslında şok mantıklı a way out ta oynarız. onca şey yaşadık herlade oyun için terkedilmeyiz! bazen o sizi buluyor hocam.
  16. ScorFy

Soru Kız Arkadaşla Oynanabilecek Oyun Önerisi

Merhabalar kız arkadaşım ile birlikte oynayabileceğimiz online oyun arıyoruz. Korku ve hikaye oyunlarını ikimizde seviyoruz. Sistem olarak ikimizin sistemleri de her oyuna yeterli düzeyde. Steam üzerinden alırsak daha iyi olur, oyun başı 70 tl ye kadar bütçe ayırabiliriz. Ne önerirsiniz?
  17. ScorFy

Yardım Samsung Gear S3 Frontier Bildirim Kapama

konuyu yanlışıkla 2 kere açmışım kusura bakmayın bu konuyu da kapatırsanız sevinirim.
  18. ScorFy

Yardım Samsung Gear S3 Frontier Bildirim Kapama

Merhabalar yakın zamanda elime Samsung Gear S3 geçti. Trendyol vb. uygulamalardan gelen bildirimler saatte dikkatimi dağıtıyor, kapatınca ise WhatsApp gibi uygulamalardan bildirim gelmiyor. Uygulama içinde de bulamadım, nasıl yapabilirim?
  19. ScorFy

Öneri İphone 13 prodan 14 plus a geçilir mi ?

Hatasız cihazlar 35 civarı ilanda duruyor ama bunlar telefoncuların cihazları. sizin satar fiyatınız 32-33 civarı diye düşünüyorum. Herhangi bir telefoncuya satmak isterseniz 29-31 aralığında satabilirsiniz.
  20. ScorFy

iPhone 13 Pro Google Fotoğraflar Uygulamasından Atıyor

Merhaba yaklaşık 2 haftadır 13 pro kullanıyorum. Android bir cihazdan geçiş yaptım ve IOS'a Taşı uygulamasından fotoğrafları atınca hata oluşuyordu 2 kere denedim ancak aktaramadım. En son çare olarak Google Fotoğraflardan ay ay indirmeyi deniyorum ancak uygulamadan işlem arasında bi anda...
  21. ScorFy

Öneri İphone 13 prodan 14 plus a geçilir mi ?

Anlık olarak 13 pro kullanıyorum, arkadaşlarımdan birinde ise 14 bulunmakta. Çok anlamayan biri olarak arkadaşımın dediklerini söylüyorum "keşke 13 pro alsaydım çok daha sezgisel ve güzel bir telefon" kısaca kullanan birine göre bile 13 pro daha iyi hissettiriyor. Mağazalardaki demo cihazlardan...
  22. ScorFy

Soru Youtube kazanç vergilendirme

Bende tam bilgi sahibi değilim ancak şahıs şirketi oluşturarak alırsanız vergilendirebilirsiniz.
  23. ScorFy

Soru Windows Telefon Bağlantısı IOS Cihazla Yapılıyor Mu?

Merhaba Andorid'ten IOS'a geçiş yaptım. Bilgisayarımdaki Telefon bağlantısını çok kullanan biriyim ve IOS cihazımla bağlayamadım. IOS ile bağlantı kurma kaldırıldı mı? Kaldırıldıysa yapabileceğim bir yöntem var mı?
  24. ScorFy

İMEİ kapanır mı?

Merhaba yurtdışı Poco X3 Pro kullanıyorum. Cihazları kapanmadan önce satarım ve yeni yurtdışı cihaz satın alırım, yakın zamanda değişebilecek bir bütçem yok. Aşağıdaki fotoğraf bana gelen mesaj. 8 ay kullanabilir miyim yoksa 4 ay sonra kapanacak mı?
  25. ScorFy

Hadi herkes sistemini yazsın

12. Nesil intelleri çok araştırmadım pek bilgim yok bu nedenle öğrenmek istedim. Sistem dönemini kapadım anca yaza yenileyeceğim, 40 serisi laptoplara gelirse 40 serisi bir laptop alacağım.
  26. ScorFy

12400F yetiyor mu hocam?
  27. ScorFy

Laptopta 4 Gb Ram Takılı + 8 Gb Yaparsam Performansta Ciddi Bir Artış Görür Müyüm ?

Hocam sonradan farkettim. Biraz gereksiz bir yorum oldu. :D
  28. ScorFy

Laptopta 4 Gb Ram Takılı + 8 Gb Yaparsam Performansta Ciddi Bir Artış Görür Müyüm ?

Cihaza yeni takacağınız 8 GB ramin 4 GB'ı eski ram ile birlikte dual channel. Geriye kalan 4 GB'ı ise single channel olarak çalışır. Şahsen 8 GB daha ekleyerek cihazı 12 GB yapmak daha mantıklı. Toplam 8 GB bazen tam anlamıyla yetmiyor. CPU-Z ile kontrol edip aynı frekans, CL ve voltaj değerinde...
  29. ScorFy

Soru Galerideki Herşey Çift Oldu

Merhaba arkadaşlar telefonumdaki tüm fotoğraf ve videolar ikişer adet oldu. Google fotoğraflar uygulamasına yedek almak istediğimde galerimdeki hiçbir şeyi görmedi diye yeni bir albüm oluşturdum. Oluşturduğum bu albümdeki fotoğrafları kopyalayarak yaptım ki ayrı bir klasör olarak görsün. Bu...
  30. ScorFy

Soru HP Victus 16 aldım: Bazı sorunlar var!

Victus 16 e1010nt kullanıyorum.
  31. ScorFy

Sistem değişti öyleyse buraya da yazalım. Cihaz: HP Victus 16 e1010nt Ekran Kartı: RTX 3050 Ti 4 GB 80W + AMD Radeon Graphics 660M İşlemci: Ryzen 5 6600H 6C 12T 45W Ram: 16 GB Crucial CT16G48C40S5.M8A1 + 8 GB Samsung M425R1GB4BB0-CQKOL Total 24 GB 4800 mHz cl40 Depolama: Micron 3400 512 GB PCIe...
  32. ScorFy

Gayet memnunum size gelen cihazda problem olduğunu düşünüyorum. Ancak tek katılacağım nokta menteşeleri çok güven vermiyor.
  33. ScorFy

2 Adet Hp cihazım var ikisi de sorunsuz. Biri 2 aylık Victus 16 üstte rahatsız etmeyen minik 1 adet ışık sızması mevcut o kadar az ki cihazı aldıktan 1 ay sonra farkettim. Diğeri ise 2 senelik HP 14s herhangi bir kusuru yok. Ancak cihazlarım HP Türkiye ve Hepsiburada satıcılı olarak aldım. Diğer...
  34. ScorFy

Telefon verilerini taşıma

Merhaba abim ile telefonları değişeceğiz ikimizde veri kaybımızın olmasını istemiyoruz. Abim İphone 13 Pro, ben ise Poco X3 Pro kullanıyorum. Benim 70 GB, abimin 50 GB verisi var. Arkadaşım telefoncu ondan ödünç bir Mi 11T veya İphone 11 alabilirim. Yapmamız gerekenler nelerdir?
  35. ScorFy

Soru DDR5 Sodimm Ram Önerisi

Cihaz hakkında tek eksi olarak bahsedeceğim şey menteşeleri çok yumuşak ve ekran bu nedenle sallanıyor. Masada problrm yok ancak kucağıma aldığımda bu problem nadiren rahatsız ediyo. Umarım alırsınız çok iyi bir cihaz.
  36. ScorFy

Kusura bakmayın çok geç cevap veriyorum. SoC nedir fikrim yok ancak cihazda ısınma yaşamıyorum CyberPunk 2077'de max ekran kartı 60, işlemci 80 diğer parçalar ise standart ısı değerlerinde çalışıyordu. SSD üzerinde en fazla gördüğüm ısı değeri 44 civarı idi. ( Detroit oynarken baktım eski...
  37. ScorFy

Kusura bakmayın son dönemlerde forumda aktif değilim, yeni gördüm. Cihaz 9 Kasımda elime ulaştı. incelediğimde de 4800 MHz DDR5 olduğunu gördüm. Zaten alırken aklımda soru işareti yoktu Hepsiburada üzerinden HP Türkiye Store satıcılı aldım. Ayrıca Hp bu konuda iyi bir adım atmış ve içine sadece...
  38. ScorFy

Cihazı sipariş ettim daha elime ulaşmadı.
  39. ScorFy

Merhaba yeni bir Hp Victus 16 aldım ve 8 GB rami var. Bu cihazın ramini 16+8 olarak 24 GB yapmak istiyorum. 16 GB 4800 Mhz cl 40 ram'e ihtiyacım var. Hangi markayı önerirsiniz?
  40. ScorFy

Öneri 19K Bütçe Laptop

Maalesef 4 GB üzeri çok az cihaz var onlarda çok üst düzey cihazlar.
  41. ScorFy

Öneri 19K Bütçe Laptop

İşlemciler iyi olsada ekran kartı olarak 1650 kullanmak istemiyorum bundan 3 sene önce GTX serisini bırakıp RTX serisine geçtim. Cihaz olarak attığım cihazlardan HP Victus olanı tercih ettim. Tercih etmemdeki nedenler ise Tasarım, Sessizliği, Port Girişleri, Şarjı ve Donanımı. Yine de...
  42. ScorFy

Öneri 19K Bütçe Laptop

Merhaba yeni bilgisayar alacağım, bütçem 19k önerileriniz bekliyorum. 2 adet aklıma yatan cihaz var biri 8 gb ram ancak ilerde arttırırım önemli değil. Birinci cihaz ve ikinci cihaz sizce hangisi mantıklı. Benim içime HP Victus yattı ancak emin değilim.
  43. ScorFy

19k Bütçe İle Gaming Laptop

Merhaba yeni bilgisayar alacağım, bütçem 19k önerileriniz bekliyorum. 2 adet aklıma yatan cihaz var biri 8 gb ram ancak ilerde arttırırım önemli değil. Birinci cihaz ve ikinci cihaz sizce hangisi mantıklı. Benim içime HP Victus yattı ancak emin değilim.
  44. ScorFy

Yurtdışına eğitim için giden biri telefon getirebilir mi?

Abim 13 pro kullanıyor şahsen beğeniyorum. Düşüneceğim, teşekkürler.
  45. ScorFy

Arkadaşım zaten güncel olarak 12 pro max kullanıyor ve telefon almayı planlamıyor. Ona göre yurtdışından almak mantıklı değil, bana göre mantıklı. Telefon için 27k+- bütçem var. Bu bütçe ile 2. el İphone 13 vb almak yerine sıfır 14 Pro almak daha mantıklı. 13 pro için dedikleriniz geçerli değil mi?
  46. ScorFy

Gelmeden pasaport kayıdı yaptırırsam. 1663445155 Babası yanında değil e simi Türkiyeden alıp QR kodunu arkadaşa vericem o şekilde etkinleştirecek.
  47. ScorFy

Arkadaşım resmi olarak hat alamıyor yaşı gereği. Babası üzerinden esim alarak aktif etsek cihazda o aktif olsa o şekilde sokabilir mi? 1663444935 Cihaz gelirken kutusu vb gelmeyecek o zaman. 1663444975 Anlıyorum 18 yaş altı olduğu için problem yaşar mıyız?
  48. ScorFy

Merhaba yakın arkadaşlarımdan biri 1 dönem boyunca İtalya'ya eğitim için gidiyor. Bu arkadaşım aracılığı ile İphone 14 Pro getirtmek istiyorum. Aklımdaki sorular şunlar; Telefonu ülkeye sokarken ne tarz zorluklar ile karşılaşabilir? Ülkeye 2 telefon getirirsek vergiler değişiyormuş, standart...
  49. ScorFy

Yardım Opus3a Güvenilir Mi?

Teşekkür ederim siparişi verdim umarım memnun kalırım. Elime ulaşınca yazarım.
  50. ScorFy

Yardım Opus3a Güvenilir Mi?

Merhaba çok sevdiğim bi arkadaşım Ariana Grande hayranı ve ona Sweetener albümü almak istiyorum. Bulduklarıma ya güven olmuyor yada çok pahalı ( 1300-1700 TL ) fiyatlardan satılıyor. Bu fiyatların nedeni ise yurtdışı olması 20 dolarlık ürün için 60 dolar kargo ödüyorum. Bu siteden almayı...
  51. ScorFy

Yardım Sıfırladıktan Sonra Yavaşladı

Merhaba cihazımı her zaman yaptığım şekilde USB ile format işlemi yaptım. Cihaz her yerde donmaya takılmaya başladı, oyunlarda %30 Fps düştü. Chrome'da sayfa bile yenilerken takılıyor. Dahili ekran kartı driverı kuramıyorum Windows Update'in yaptığı güncelleme duruyor. Hem harici hem de dahili...
  52. ScorFy

Öneri Benzer Oyun Önerisi

Merhabalar yıllar sonra yeni bir deneyim için Lojistik oyunu denemek istedim Airplane Manager 4 oynuyorum ve çok hoşuma gitti. Buna benzer önerebileceğiniz oyun var mı? İndirimli olarak 50 TL civarı oyun başı ayırabilirim.
  53. ScorFy

İphone 7 App Store dan Uygulama İndiremiyorum

eakiden pc deki itunes üzerinden app store a erişilebilirmuş. buna benzer bi işlem varmı? varsa sorumumu çözerim.
  54. ScorFy

dedğiniz işlemleri gerçekleştirdim ancak sorunum düzelmedi daha önce yüklediklerimi indirebiliyorum. cloud üzerinden indirme seçeneği çıkarsa sorumum düzeliyor ancak iphone a yeni geçtim uygulama çok az. bu uygulamaları satın almışım olarak gösterebileceğim bir seçenek varmı?
  55. ScorFy

Merhaba İphone 7 aldım birkaç bişey denemek amaçlı. Sadece 2 uygulama kurabildim, ondan sonra cihaz hiçbir uygulama yüklememe izin vermiyor. Ektaki resimde olduğu gibi kalıyor.
  56. ScorFy

Yardım G770 Jak Girişinden Bağlanan Kulaklığın Mikrofonunu Görmüyor

Merhaba 4 aya yakın bir süredir JBL Quantum 600 kullanıyorum. Cihazı kablolu kullanıyorum ancak mikrofonu algılamıyor. Cihazıma driverlarını elle kurdum ancak düzelmedi. Bilgisayarın kendi sitesinden kurdum düzelmedi. Windows Update ile de güncelledim. Bundan önceki 2 driver'ı da denedim...
  57. ScorFy

Öneri 2k Bütçe İle Kablosuz Kulaküstü Kulaklık

Max 2.000 TL ile kablosuz kulaküstü kulaklık istiyorum. Ne önerirsiniz şuan aklımdaki cihaz bu, siz ne önerirsiniz?
  58. ScorFy

Yardım Eskiden Oynadığım Bir Oyunu Arıyorum

Maalesef bu oyun değil. Yanlış hatırlıyo olabilirim ama oyun zindan gibi bi yerde geçiyordu. 1656888484 Oyunu buldum sonunda.
  59. ScorFy

Yardım Eskiden Oynadığım Bir Oyunu Arıyorum

Merhaba 1990-2000 arası çıkan bir oyun arıyorum. İsmini tam olarak hatırlamasam da Quick tarzında bir ismi vardı bir shooter oyunu idi. Şimdiden teşekkür ederim. 1656877332 Half Life benzeri bir oyundu. Farklı canavarlar. Çok çeşitli silahlar vardı.
  60. ScorFy

Soru 100w Güç Kullanımını 8 Saat Götürebilecek Ups

Merhaba min 8 saat boyunca 100w kullanımı destekleyebilecek bir UPS alacağım. Linkteki ürün 100w kullanımda beni ne kadar süre götürür? Başka hangi ürünler işimi görür? 1656522998 Cihaza ortalama 80w kullanan bir laptop ve Süperbox takacağım. Nadiren cep telefonu da takabilirim.
  61. ScorFy

Soru Eski Laptop Paneli

Merhaba, elimde 2010 yılından kalan bir Laptop vardı. Bu Laptopu kullanmadığımdan ve hiçbir işe yaramayacağından panelini kullanmak istedim. Bu paneli bilgisayardan çıkardım fiziksel olarak elimde. Bunu kendi bilgisayarıma 2. ekran olarak nasıl takabilirim? Dönüştürücü aparatı nereden temin...
  62. ScorFy

Yardım %99 Fps Düşük

Sadece Valorant. Eski bir driver'a geçtim, sorun kalmadı.
  63. ScorFy

Öneri RTX 3070 Monster vs RTX 3060 MSI

Panel açısından Monster 165Hz %100 sRGB 2k IPS panel kullanıyor, MSI ise 144Hz 1080p TN panel kullanıyor. Net bir şekilde panel daha iyi. Kasa olarak Monster daha kaliteli malzeme ile üretiliyor. Bu konuda işçilik durumu devreye giriyor malzemenin güzel işlenmesi de önemli. Aydınlatma olarak...
  64. ScorFy

poco x3 pro yeni güncelleme

Maalesef pek fikrim yok. Ancak güvenlik amaçlı olduğundan kapanacağını sanmıyorum.
  65. ScorFy

poco x3 pro yeni güncelleme

Android 12 ile geldi mikrofon kullanılıyor diyedir.
  66. ScorFy

Soru JBL Quantum 600 Ses Vermiyor

Merhaba 1.5-2 ay önce satın aldığım JBL Quantum 600 uygulama üzerinden ayar yapabiliyorum ancak ses vermiyor. Quantum Engine uygulamasını defalarca sildim fabrika ayarına çevirdim sonuç alamadım. Şuanda kablolu kullanıyorum. Ne yapmam gerekli? 1649277591 Up
  67. ScorFy

Soru Kullanım Alışkanlıklarına Uygun Mouse Önerisi

Bu çok kişisel bir şey bu konuda "bence" den fazlası olmaz. Yine de bence o boyutlar çok ufak G300s zaten birçok mouse'a göre küçük bu nedenle rahatsız eder.
  68. ScorFy

Yardım %99 Fps Düşük

Evet 270 sınırlı input lag düşürmek için bu şekilde kullanıyorum.
  69. ScorFy

Soru Kullanım Alışkanlıklarına Uygun Mouse Önerisi

Her cihazın boyutu sitelerinde belirtiliyor. Seçenekler arasında boyut olarak en uygunu Logitech M190. Logitech G300s Yükseklik 115 mm Genişlik 72 mm Derinlik 37 mm Logitech M220 Yükseklik 99 mm Genişlik 60 mm Derinlik 39 mm Logitech M190 Yükseklik 115 mm Genişlik 66 mm Derinlik 40 mm...
  70. ScorFy

Yardım %99 Fps Düşük

Merhaba sürekli olarak Valorant oynuyorum ortalama olarak 250 Fps alıyorum ancak son dönemde takılmalar başladı %99 Fps 40-120 arası sürekli dalgalanma oluyor. Darboğaz yok gibi ortalama %40 işlemci kullanımı %65 ekran kartı kullanımı var. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim. Donanımım: i7 11800h...
  71. ScorFy

Soru Boyumu nasıl uzatabilirim?

Uyku düzeni çok önemli bir etkendir, vucut gelişiminin neredeyse hepsi ( fitness vb. kas kütlesi artışına neden olanlar hariç ) uykudayken oluyor.
  72. ScorFy

Öneri Gürültü Engelleyici Kulaklık Önerisi

Bende de TaoTronics SoundLiberty 92 bulunmakta memnunum. Ancak bu ürünü Call Center da çalışan bir tanıdığım alacak. Yeni başlamış ve maaşı düşük, kendine bilgisayar alacak bu yüzden çok yüksek bütçeleri yok.
  73. ScorFy

Öneri Youtube Video Ölçeklendirmesi

Merhaba biliyorsunuz ki son dönemde neredeyse tüm telefonların ekranları uzadı, Youtube'da video izleyenlerin çoğu ise telefondan izliyor. Benim fikrim ise artık videoların standart sayılabilecek 18:9 ölçeğinde sunulması veya bu ölçekte veri kaybetmeyecek şekilde editlenmesi. Bu düşünce ile...
  74. ScorFy

Yardım Linux Mint'te Steam Üzerinden Oyun Açmak

Merhaba şuan elimde bulunan bilgisayarda "Linux Mint 20.1 Ulyssa" kurulu. Bu bilgisayarda Steam üzerinden Bully: Scholarship Edition oynamak istiyorum. Steam Play ile denedim olmadı. ProtonDB üzerinden baktığımda genellikle insanlar bu sorunu WineHQ ile çözmüşler, ne yaparsam yapayım WineHQ ile...
  75. ScorFy

Öneri Gürültü Engelleyici Kulaklık Önerisi

Merhaba 400 tl civarına dışarıdan gelen sesleri almayacak bir kulaklık gerekli. Rahat olursa güzel olur şimdiden teşekkür ederim.
  76. ScorFy

Yardım Valorant E-posta Hatalı

Merhaba oyunu beta dönemindeyken oynamaya başlamıştım o dönemden beri hiç web sitesine girmedim. Son dönemde birşeye ihtiyacım olunca girdim ve karşıma e posta doğrulaması geldi. Yazan e posta scorfy1234@gmail.com ise sc*******@xn-*******.com şeklinde gözüküyor bilet açmak istediğimde doğrulama...
  77. ScorFy

Soru 2x Rtx 3080 Turbo ile Mining

Merhaba Mining işine girmek istiyorum. Sistem ile net gelirimin ne kadar olduğunu hesapladığımda en kötü ihtimal ile 3k olduğunu görüyorum. Bu bilginin doğruluğu nedir ? Sistem iyi mi ? İşlemci : i3 9100f Ekran Kartı : 2x Gigabyte Geforce RTX 3080 Turbo Lhr 2.0 Anakart : Biostar TB360-BTC Pro...
  78. ScorFy

Soru G300s Bağlantısı

Merhaba G300s mouse kullanıyorum cihazı telefona bağladığımda çalışıyor ancak bilgisayarda çalışmıyor. Tüm portları denedim. Ne yapmam gerekli ?
  79. ScorFy

Soru Paparadan Vp Alınır Mı ?

Merhaba paparaya epin fiyatlarına bakmak için girdiğimde cok uygun fiyatlarla karşılaştım bazılarının isimleri farklıydı vs. sizce alınır mı ?
  80. ScorFy

Soru Telefon yedekleme

1. önceliğim resimlerimin yedeklenmesi ve resimlerim çok dağınık biçimde klasörlerde ve dosyaların kapladığı alan 30 GB civarı bunları google fotoğraflar da depolamadan kaynaklı yedekleyemiyorum. Bilgisayara atarken de dağınık olduğundan yedekleyemiyorum.
  81. ScorFy

Soru Telefon yedekleme

Merhaba Poco X3 Pro kullanmaktayım cihazımı sıfırlamak istiyorum ancak nasıl yedek yapabileceğimi bilmiyorum. Yedek için elimde kullanabileceğim bilgisayar ve farklı bir xiaomi telefon bulunmakta. ( ikinci alan şeklinde yararlanabilirim 80 GB boş alanı var ) Ne yapmamı önerirsiniz. Mi Taşıyıcı...
  82. ScorFy

Soru Nitelikli Okul Beni Zorluyor

Merhaba 9. sınıf öğrencisiyim ve taban puanı 380 olan bir anadolu lisesindeyim. 1. dönem sınavlarımı ara tatilden önceki hafta oldu, sonuçlar ise bugün girildi. Çok düşük aldım ve artık ders çalışmak dışında bir şey yapamıyorum buna rağmen başarısız oluyorum. Okulumu değiştirmeyi belki bir...
  83. ScorFy

Soru Xbox Uygulamasında Oturum Açamıyorum

Merhaba bugün Forza Horizon 4 oynamak istedim arkadaşlarımla gireceğim için Windows + G ile pencereyi açtım sosyal kısmında oturum aç yazıyordu. Bende oturumu açmak için bastım ekranıma oturum açamadık hatası verdi altında ise arka planda görev etkinleştirme sahte yazıyordu. Ne yapsam da...
  84. ScorFy

Yardım akıcılık yok kasma hissiyatı var!

Aynı durumu Lenovo ideapad gaming 3 kullanan arkadaşımda yaşıyor. Bizde çözümü bulamadık. İnşallah bulursunuz.
  85. ScorFy

Soru 8.5k Bütçe Laptop Tavsiyesi

Merhaba üniversite için 8000-9000 TL arası laptop arıyorum. Depolama en az 480 GB olmalı pil süresi iyi olmalı ekran 15.6 inch ve civarı olabilir, 17.3 inch fazla büyük. Tavsiyeleriniz bekliyorum. :)
  86. ScorFy

Poco X3 Pro Wifi Login Ekranı Yok

Sorunu resepsiyondan hallettim bulunduğum katta problem varmış.
  87. ScorFy

Poco X3 Pro Wifi Login Ekranı Yok

Merhaba şuanda otelin internetine bağlanmak istiyorum ancak bağlanınca login ekranı gelmiyor. Başka cihazlarda bu ekran geliyor ancak benim telefonumda gelmiyor.
  88. ScorFy

Tuttu Tutmadı- Forum Oyunu

tutmadı ( keşke olsa ) alttaki rtx li bir sistem kullanıyor
  89. ScorFy

Soru Taotronics 2 Kulaklık Arası Sekronizasyon

Merhaba Taotronics Soundliberty 92 kullanıyorum ve sol kulaklık bağlantı kuruyor ancak sağ kulaklık hala pairing modunda kalıyor. Kutudan sadece sağı çıkarıyorum bu sefer hiç bağlantı kuramıyor. Kutu ve kulaklıkların şarjı var.
  90. ScorFy

Yanlızca laptoplarda mevcut.
  91. ScorFy

Sistemim değişti tekrardan yazalım. Ekran Kartı: RTX 3050 İşlemci: i7 11800H Ram: 1x16 16 GB 3200 mHz ( maalesef tek kanal ) Depolama: 1 TB Crucial sata SSD
  92. ScorFy

Soru Steam Ön Sipariş

Gamepass bir arkadaşım hediye aldı yoksa aylık ücret vermeyi mantıklı bulmuyorum haftalık 10 saatten az zaman gecirdiğim için. En sevdiğim oyun serisi olan Forza Horizonun yeni oyunu bu yüzden almak istiyorum. Anladığım kadarıyla ön sipariş daha mantıklı.
  93. ScorFy

Soru Steam Ön Sipariş

Merhaba Forza Horizon 5 çıkıyor ve satın almak istiyorum. Steamde ön sipariş 300 tl olarak açıldı ve almayı planlıyorum ama normal satış daha uygun olmasından korkuyorum. Aklımdaki şey oyun çıkmadan 1 gün önce almak ve daha uygun satış fiyatı olursa iade etmeyi düşünüyorum. Ön siparişteki...
  94. ScorFy

Yardım Küp Yapmam Gerekli

Merhaba hoca bana ödev verdi, ödev için bazı materyaller lazım hoca ise satın alma evde kendin yap dedi. Çoğu materyali hallettim en sonunda mukavva kağıt karton vb. malzemelerden küp yapmam gerekiyor. Bunları nasıl yapabilirim ? Boyutlar : 3cm³, 5cm³, 7cm³
  95. ScorFy

Yardım fifa online 4 pc iyi ama kasıyor

genellikle dahili ekran kartı ile çalışır o yüzden olabilir. harici ekran kartını dener misiniz ?
  96. ScorFy

Yardım Bu Duvar Kağıdının Yüksek Çözünürlüğü

teşekkürler
  97. ScorFy

direkt yapıştırdım. Maalesef bulunmuyor.
  98. ScorFy

Merhaba yeni bilgisayar aldım ve freedos geldiği için güzel bir orjinal wallpaper bulamadım. ( orjinalden kastım Excaliburun kendi duvar kağıdı ) En sonunda mağazada dolaşırken bilgisayarımın aynısını gördüm duvar kağıdı aşağıdaki idi. İnternette yüksek kalite bulamadım yardımcı olur musunuz ?
  99. ScorFy

Yardım Düşük FPS Sorunu

Eski bilgisayarımda GTX 1650 ve i9750h vardı 16 chunk ta 45-70 arası alıyordum en güncel minecraft sürümünde.
  100. ScorFy

Yardım Düşük FPS Sorunu

32 chunk yüksek bir değer, bence 16'dan aşağı alınız.
  101. ScorFy

Soru 10500 TL Gaming Laptop

Tamamdır teşekkürler.
  102. ScorFy

https://www.hepsiburada.com/casper-excalibur-g7701180-bfj0x-intel-core-i7-11800h-16gb-1tb-ssd-rtx3050-freedos-156-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBCV00000B7WVD?magaza=Hepsiburada&url_src=and-product-detail bu cihazı buldum sizce nasıl ?
  103. ScorFy

Merhaba max 10500 TL bütçem var hangi laptopu önerirsiniz ekran için hz önemli değil.
  104. ScorFy

Soru 2. El Satışta Belgeler

Merhaba cihazımı 2. el olarak satıyorum cihazın seri numarası ile birlikte bir siber suça karışırsa sorumluluğu üzerimden atmak istiyorum. Ne yapabilirim seri numaradan kaynaklı bir üzerime suç kalır mı ?
  105. ScorFy

Poco X3 Pro Yedekleme

Merhaba telefonumu 2. el satıp telefon alacağım dosyalarımı satmadan silmem lazım. Dosyalarımın gitmesini istemiyorum cloud olarakta hangisi güvenilir onu sormak isterim. Fotoğraf ve videoların tarihleri kalsın istiyorum.
  106. ScorFy

Soru Ne Kadar Eder ?

Anladım teşekkürler.
  107. ScorFy

Soru Ne Kadar Eder ?

Teşekkürler iyi forumlar.
  108. ScorFy

Soru Ne Kadar Eder ?

Teşekkürler. 6.4k satın aldım upgrade için 800tl harcadım toplam 7.2k. Farkındayım maliyetten pahalı düşündüğümü ama ekonomiyi biliyorsunuz. 1631402329 Yazmamışım pc orjinal lisans ile satın alındı win 10 home 1631402510 Ekipmanların sıfırları 1.2k aile kullanımı bir cihaz ve temiz.
  109. ScorFy

Soru Ne Kadar Eder ?

piyasada aynı modellerde 7k üzeri gördüm benim düşüncem de 7.5k civarı idi sizce satılır mı ?
  110. ScorFy

Soru Ne Kadar Eder ?

Merhaba yakın zamanda bilgisayar yükseltmek istiyorum. Satış fiyatı konusunda emin değilim sizden yardım istiyorum. Özellikler: Bilgisayar Modeli: Monster Abra A5 v15.2.2 Ekran Kartı: GTX 1650 128bit DX12 İşlemci: İ7-9750H Anakart: HM370 Ram: 8*2 16 GB 2666 mHz Depolama: 256GB m.2 SSD, 1TB HDD...
  111. ScorFy

Soru Lenovo IdeaPad Gaming 3 Sorunu Varmı

Garanti kapsamı dışına çıkıyor denildiği için ram eklemesi yapmıyor arkadaşım.
  112. ScorFy

Cihaz gelince ben manual olarak hepsini elimle kurdum ardından kendisi sadece GPU ve CPU yu kendi programları ile kurulumunu yaptı.
  113. ScorFy

Soru Normal Mi

Merhaba 1 haftadır şehir dışındayım ve bu süreçte evde neredeyse kimse internet kullanmadı. Herhangi bir yere bağlanırken çok geç yükleniyor. Hız testi yaptım hız testi sonuçları aşağıda 5g kablosuz yapılmıştır. Evde kullandığımız internet 50 Mgps Download 8 Mgps Upload hızlarda uçurum fark...
  114. ScorFy

nvidianın programı ile
  115. ScorFy

Oyun oynarken anlık drop yediğini söylüyor biraz var ama normal gibi. Diğeri ise belirli driverlerı yükleyince oyunlardaki düşük fps sorunu.
  116. ScorFy

Maalesef kendine anlatamıyorum, bende sorunu anlamak için kullandım ancak kendim anlayamadım. Serviste herhangi bir donanımsal ve yazılımsal problem bulunamadı. Lenovonun servisi nasıldır biliyor musunuz ?
  117. ScorFy

Merhaba aylar önce arkadaşıma bu Linkteki ürünü aldırdım. Cihaz sorduğunda bütçe için en uygunun bu olduğunu söyledim diye bana sürekli sinirleniyor. Cihazın sıkıntısının olmadığını senin şansına böyle gelmiş dedim ve demeye devam ediyorum. Bu cihazı kullanan kişiler varsa kendi yorumlarını...
  118. ScorFy

Öneri 5000 TL Laptop Önerisi

2 hafta içerisinde netleşecek o zaman götürürüm. Hackintosh kurulumu yapmasını çok isterim ancak bilgisayarı kullanacak kişi istemez. Yardımlarınız için teşekkür ederim.
  119. ScorFy

Cihazı ben almıyorum babam alıyor. Bütçe konusunda daha fazla arttıracağını sanmıyorum. Daha önceden 4k düşünüyordu bu kadar ikna edebildim. :(
  120. ScorFy

Bir sorum olacak lenovo cihazlarda ben anakart ile ilgili yeterli bilgiyi bulamıyorum. İleride ram ve depolama yükseltmesi gerekebilir. Nasıl bulabilirim ?
  121. ScorFy

Merhaba Max 5000 TL olacak şekilde laptop arayışındayım. Biliyorum bütçe az ama cihazı kendim için istemiyorum şehir dışına ailemden biri çıkacak bu yüzden bakıyorum. Kullanımı genel olarak film, internette dolaşma ve müzik dinlemek şeklinde. Kendi baktıklarım arasında en iyi bulduğum bu oldu Link.
  122. ScorFy

Xiaomi Poco X3 Pro Kullananlar bu konuya gelebilir mi?

Günlük 7-10 saat arası ekran süresi alıyorum ( oyun ve sosyal medya ) pil konusunda gayet iyi. Aklınıza gelebilecek tüm oyunları 60 Fps+ oynatabilecek kapasitede. Ekran konusunda çok bilgili değilim ama film vs. izlerken beni tatmin ediyor. Kamera olarak 1x yani normal açıda video çekerken EİS...
  123. ScorFy

Soru Discordtan Aldığım Youtube Premiumu Etkinleştiremiyorum

Merhaba bugün Discord'ta Youtube için geçerli 3 ay premium hediye etti. Bende bunu etkinleştirmek istedim ve etkinleştiremedim. Daha önce deneme sürümünü kullanmıştım hatta 1 ay kadar devam ettirmiştim ona rağmen yine deneme sürümü başlattı bunun yanında verilen koduda kullanamıyorum. Yardımcı...
  124. ScorFy

Soru Google Asistan Sürekli "lütfen bir saniye" Diyor

Bazılarında olmasa da özelikle telefon araması yaparken çok oluyor her 10 aramadan 9 u bu şekilde. İnternet ile olduğunu düşündüm hem 100 mgps olan wifi den hemde 40 mgps olan mobil veriden denedim olmuyor.
  125. ScorFy

Bu sorunu birkaç gün öncede yaşadım belirli aralıklarla olmaya başladı bu aralıklar artınca çözmeye çalışmak istedim. Bunları da denedim ancak oladı.
  126. ScorFy

Maalesef buda işe yaramıyor.
  127. ScorFy

Uygulama verisi yok ve durdurmaya zorla seçeneği kapalı durum benimde aklıma gelmişti maalesef çözemiyor.?
  128. ScorFy

Merhaba Poco X3 Pro cihazımda Google asistan kullanmak istediğimde sürekli lütfen bir saniye şeklinde geri cevap geliyor ne kadar beklesem de işlem yapmıyor. Konu ile ilgili fikir ve görüşlerinizi de belirtebilirsiniz.?
  129. ScorFy

CPU-Z Doğru Mu Gösteriyor

genel baktığım kadarıyla bir problem yok cihazda.
  130. ScorFy

Frekans değerleri değişken olduğu için cihazı stress test tarzı bir uygulama kullanarak ulaşabildiği en yüksek değeri görmek istiyorum.
  131. ScorFy

Max frekans için hangi uygulamayı önerirsiniz biraz bakmak istiyorum.
  132. ScorFy

Merhaba Poco x3 Pro cihazıma CPU-Z kurdum işlemciye Snapdragon 855+ diyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? 1628375269
  133. ScorFy

Soru Windows Şifre Sorma Süresini Nasıl Azaltabilirim?

Bende hepsi uykuda ayarlı kapağı kapatır kapatmaz açınca şifre soruyor. isterseniz ayarlarımı vereyim aynısını yapın.
  134. ScorFy

Yardım Galaxy Tab 4 PSP Rom'u Nasıl Kurulur?

O cihaz boşta duruyor diye o tarz bir şeyler yapmak istedim. Oynayabilmek için telefonuma kurdum gamepadimi bağladım, diğer uygulamalarda problem yokken PPSSPP programında tuşlar çalışmıyor. Ne önerebilirsiniz ?
  135. ScorFy

Soru laptop için yeni alacağım ram için nelere dikkat etmeliyim

mHz hızı için en verimli yol biostan bakmaktır.
  136. ScorFy

Yardım Galaxy Tab 4 PSP Rom'u Nasıl Kurulur?

Merhaba elimde Samsung Galaxy Tab 4 SM-T230 cihaz bulunmakta. Bu cihaza PSP yazılımını direkt olarak işletim sitemi olarak kurmak istiyorum. Hem bir sürelik oyun ihtiyacımı karşılayacak hem de uğraş olacak. İnternette sağlam bir rom bulamadım Yardımcı olursanız sevinirim.
  137. ScorFy

Poco X3 Pro Çağrı Yapmama

Garanti bozmayı ben göze alsam da ailem kızar.
  138. ScorFy

İnternete bağlanabiliyordum. Çok yaşanıyorsa, düzeltilmeli değil mi ?
  139. ScorFy

Merhaba bugün abimi aramak isterken aşağıdaki gibi bir problem oldu yeniden başlatınca geçti problem nedir ?
  140. ScorFy

Yardım Turkcell Tv+ Farklı Operatörde Kullanma

Sınırsız kullanacağım.
  141. ScorFy

Yardım Turkcell Tv+ Farklı Operatörde Kullanma

Merhaba 12 yıllık Süperonline kullanıcısıyım fiyatlar nedeniyle ailem başka bir internet sağlayıcısına geçmek istiyor. Annem Tv+ olmazsa olmaz dediğinden dolayı daha düşük hızla yine Süperonline'da kalmak istiyor buda bana hiç uygun değil. Merak ettiğim Farklı bir internet sağlayıcısına geçersek...
  142. ScorFy

Soru Bilgisayar Ve Telefon Hz Değerleri Farklı

Merhaba 2 gün önce telefonumu aldım 120 hz kullanmak istedim ancak gözüme ufakta olsa hızlı gelince 60 hz kullanmaya karar verdim. Yardımlarınız için teşekkürler.
  143. ScorFy

O 10 dakika benim bilgisayardan soğumama neden olmasından korkuyorum yavaşlık çok canımı sıkıyor.
  144. ScorFy

Günlük herşeyimi telefondan yapıyorum son 1 aydır günlük en az 7-8 saat telefon kullanıyorum bilgisayar ise 1-2 saat o yüzden endişliyim bilgisayar yavaş gelirse oyunlarda problem yaşarım.
  145. ScorFy

Merhaba yakın dönemde Poco x3 Pro alacağım 120 hz kullandığım bilgisayar 60 hz olduğundan dolayı sorun yaşarmıyım ? Bilgisayar kullanırken yavaş gelir mi ? telefonu 60 hz mi kullanmalıyım ?
  146. ScorFy

Üsteki Üyeyi Saçma bir şekilde Banla forum oyunu

oh no nerden bildin 1626525924 profil rick and morty :d yeni farkettim
  147. ScorFy

Sokak kedileri tarafından dava açıldı, davayı kaybettin. Evine icra geldi bilgisayarın ve telefonunu aldılar olmayan bir yerden yazamazsın o yüzden ban.
  148. ScorFy

duygusal tramvaya biletsiz binmekten ban
  149. ScorFy

Gereksiz yere ban atmaktan ban
  150. ScorFy

Yardım Uefı Kurulum Flashını Sıfırlama

Teşekkürler sorunum çözüldü.
  151. ScorFy

Yardım Uefı Kurulum Flashını Sıfırlama

Merhaba bilgisayarıma geçen hafta temiz kurulum yaptım. Kullandığım flash belleğe ihtiyacım var normal biçimlendirmeme rağmen 2 adet disk gözükmekte ne yapmam gerek ? Not: E ve F diski Flash Bellek 1626256115 Taktığım cihaz sadece 492 KB olarak görüyor.
  152. ScorFy

Soru Forza Horizon 4 Boyayıcı Nasıl Bulunur ?

up
  153. ScorFy

Soru Forza Horizon 4 Boyayıcı Nasıl Bulunur ?

Merhaba aracımi müzayeden aldığımdaki modifiyeyi yanlışıkla sildim. Aracın boyayıcısı ile ayarlayıcısı aynı. Boyacıyı nasıl bulabilirim?
  154. ScorFy

Öneri Pegatron A15 Anakartlı Bilgisayar İçin Donanım

Maalesef =/
  155. ScorFy

Donanım yükseltmedi yeni bilgisayar aldı yinede yazayım gtx1650 ryzzen 5 4600h 8 gb 3200 Mhz ram bu kadar biliyorum internette avg 150 alıyordu biz oyunda aynı ayarlarda max 140 aldık
  156. ScorFy

Son dönemde bir arkadaşım bilgisayar aldık performans videosuyla kıyasladık ve %20 daha az bir performans çıktı o yüzden pek güvenmemeye başladım.
  157. ScorFy

Ne kadar performans değişti ? Birde bütçe kısıtlı, ailem ben oynarken beni rahatsız etmesin diye kendim para biriktirip yapacağım.
  158. ScorFy

Merhaba uzun zamandır evimizde olan bir bilgisayarı tekrardan canlandırmak istiyorum. Evde bulunan bilgisayarımız donanım olarak gayet iyi, bunu ben oyun oynarken bilgisayara lazım olan yerlerde kullanacağız. Donanımları hakkında edindiğim bilgiler; Pentium B950 GT 520m 3 GB 1333 Mhz Ram 320 GB...
  159. ScorFy

Herkes Windows masaüstünü paylaşsın

160. ScorFy

Soru Bilgisayar Kullanımı İçin Dualshock 4

2. Kol'a gerek kalmadı arkadaşımca satıcı bulunca almadım, yine de teşekkürler.
  161. ScorFy

Yardım Yayın İçin Tavsiye

Hepinize destekleri için teşekkürler ancak internet kalitem düşük diye başlamadım. 720p 2000 bitrate verince olan o anlık takılma 5 dk ardından kesilen yayın. Maalesef bu koşullarda yapmayacağım.
  162. ScorFy

Öneri Max. 2000 Tl Telefon

pardon note 8 pro imiş ama donanımsal olarak daha iyi diye biliyorum herhangi bir sorun yaşamaz.
  163. ScorFy

Daha başlamadım ama vereyim. ScorFy1940
  164. ScorFy

Öneri Max. 2000 Tl Telefon

Annem 128/8 GB olan versiyonunu kullanıyor, gayet akıcı herhangi bir problemi yok.
  165. ScorFy

Benim için ne kadar az o kadar iyi kalite için 30 demiştim. 15 te kalite iyi olacaksa benim için daha iyi.
  166. ScorFy

Chat ile iletişimde çok zaman farkı olsun istemiyorum. Ancak ghost tarzı şeylerinde olmasını istemiyorum ve yayına kalitesiz görüntü gitmesini. Sizce 30 saniye nasıl ?
  167. ScorFy

Teşekkürler, sizce ne kadar geriden gelmeli yayın ? Rekabetçi tarz oyunlar ön planda.
  168. ScorFy

Teşekkürler ancak benim en çok merak ettiğim bitrate. Düşük verirsem yayın iyi olmaz çok verirsem de internet olmaz ikisi için bi orta ayar lazım.
  169. ScorFy

Merhaba başlıktan da anlayabileceğiniz gibi Twitch'de yayınlara başlıyorum ve ayarlar hakkında pekte fikrim yok. Öncelikle hangi program ile ekranımı yansıtacağım, hangi program ile yayınlarımı yapacağıma emin değilim ( Twitch'in kendi yazılımı veya OBS düşünüyorum ). Yayındaki bitrate ve kalite...
  170. ScorFy

Yardım Yayın Ayarları İçin Bilgi Verebilir Misiniz?

Merhaba başlıktan da anlayabileceğiniz gibi yayın için bana ayarlarımda yardım edebilecek biri var mı? Discord : ScorFy#9978
  171. ScorFy

Soru Termal Macun Önerisi

Yetkili servisi aradım 10 TL bile olsa işinizi görür dedi ben yinede kaliteli olsun dedim o yüzden bu kadar yapabildim. =/
  172. ScorFy

Bütçe olarak neredeyse 2 katı.
  173. ScorFy

Merhaba 1.5 yıl önce aldığım bilgisayarım artık boşta 60 derece, yük altında 90 derece olunca termal macun değişimi aklıma geldi. Monster kullanıyorum ücretsiz değişimi var ancak bilgisayarsız o kadar kalamam. Kendim değiştirmek istedim ancak nasıl bir termal macun alacağım konusunda emin...
  174. ScorFy

Günde ne kadar oyun oynuyorsunuz

Tabi ki olabilir ben sadece kendi oynadığımı yazdım. Sınav yılımdı çok oynamıyordum şuan 2 haftalık 90 saat mesela.
  175. ScorFy

Soru Pc Cs Go Da Kaç Fps Alır

Denemekten zarar gelmez deneyebilir.
  176. ScorFy

Hocam bunu demek istemiyorum normal kullanım için sorun yok hatta bazı hikaye oyunları içinde.
  177. ScorFy

Daha önceden GT 830, i5 4200H ve 8 GB ram olan bilgisayar ile oynadığımda 40-70 Fps aralığı oynuyordum oynanış olarak ise zorluyordu adamla karşı karşıya gelince takılıyor. Bahsettiğimiz bilgisayar yeni ve %100 performans ile çalışan bilgisayar değil. Minimum gereksinimi karşılıyor diye oyunu...
  178. ScorFy

Zor açar açsa bile oynanabilirlik açısından çok zorlanırsınız.
  179. ScorFy

Soru Ufak İşer İçin Edit Programı

Merhaba yeni bir instagram hesabı açtım, bu hesaba atacağım videoları ufak çaplı ( çok bilmiyorum ) kırpmak kenarlarını kesmek vb. için edit programı arıyorum. Önerebileceğiniz programlar nelerdir. Sistem yeterli hem mobil olarak hem de bilgisayar olarak. Ücret olarak pahalı olmazsa olabilir...
  180. ScorFy

Öneri Ayda 1 Defa Virüs Taraması Yapmak Için Ücretsiz Anti Virüs Programı Önerisi

uBlock Origin kullanıyorum tüm herşeyi engelleyebiliyor gayet iyi, Youtube reklamlarına kadar. Size onu öneririm.
  181. ScorFy

Soru Cyberpunk İçin Donanımım Yeterli Mi ?

Yükleme süresi sorun olmaz, 500 saat civarı gta 5 oynadım hdd içinden. Teşekkürler.
  182. ScorFy

Herkes Windows masaüstünü paylaşsın

Hocam elinize sağlık çok güzel olmuş.
  183. ScorFy

Soru Cyberpunk İçin Donanımım Yeterli Mi ?

Merhaba bildiğiniz gibi Steam'de indirim var bende Cyberpunk 2077'yi gözüme kestirdim hazır güncelleme geldi alıp oynayayım dedim. Ancak hala yüksek sistem istediğinden emin olamadım. Sizce Donanımım Yeterli midir ? Monster Abra a5 v15.2.2 GTX 1650 i7 9750H 16 GB 2666 mHz Maalesef HDD içine...
  184. ScorFy

Tutmadı ( iPhone istiyorum ancak 3-4k uştu telefon pahalı oluyor :/ ) Alttaki Win 11 i sevmedi
  185. ScorFy

Tuttu Aşağıdakı GTA 4 oyununu bitirdi
  186. ScorFy

Soru Virtualbox Sildikten Sonra Depolama Eksilmemesi

Merhaba herkes gibi Windows 11 kurmak için Sanal makinelere yöneldim, kurdum kullandım işim bitti. Uygulamayı sildikten sonra depolamamda kalıntı kaldı mı diye baktım. ( D diskine kurmuştum ) D diskinde kalıntı yok herşey aynı ama C diskinde depolamamdan 15 GB azalmış. Her yerine baktım kalıntı...
  187. ScorFy

Soru Gta 5'I Hdd'ye Kurarsam Sorun Olur Mu?

Hocam yazan bilgiler doğruysa sorun yaşamazsınız. Benim diskim 2.5 ve laptoptan oynuyordum bilginiz olsun ısınma problemi daha az olacaktır.
  188. ScorFy

disk sağlığı %95 üstü ise sorun olacağını sanmıyorum kendi diskim %93 ve sorunsuz oynuyorum sadece 5 saat üstü açık kalınca oyundan atıyor disk ısınıyor o kadar.
  189. ScorFy

Disk yapılandırması var bence boş alan 130 üstü olmadan yüklmeyin.
  190. ScorFy

Yardım Uygun Ram Tavsiyesi--Internette Ikinci El Bulmak Zor :(

rica ederim
  191. ScorFy

Site güvenilir Kingston resmi distribütörü ve daha önceden alışveriş yaptım. Ürünleride kendi sattığından dolayı verilerin yanlış çıkacağını sanmıyorum. Ama her zaman resmi site en güvenlisidir. DDR3 1600MHz SODIMM Dizüstü Belleği | Bigboy Technologies 1624224056 Benim attığım linkteki ürünün...
  192. ScorFy

Ürün detaylarına bakmanızı rica edeceğim.
  193. ScorFy

DDR3 ile DDR3L arasında voltaj farkı varmış, DDR3 1.5 Voltaj, DDR3L ise 1.35 Voltajmış. Yani uyumlu.
  194. ScorFy

https://bilendenal.com/Bigboy-4-GB-DDR3L-1600-MHz-CL11-LV-Notebook-Rami-B1600D3S11L_4G.html DDR3L kısmından emin değilim ancak diğer herşeyi uyumlu.
  195. ScorFy

FiveM yer çok az kaplıyor ancak serverler girildikçe her serverin kendine özel indirilmesi gereken dosyası var. Bu dosyalar 1 GB de yer kaplayabilir 10 GB de. Alacağınız HDD'nin yazma hızını yazarsanız daha net yazabilirim. Benim HDD 140 Yazması 130 okuması bulunmakta.
  196. ScorFy

Oyunda yükleme aralığı seçilebiliyor. Texturelar bu aralığı ne kadar seçtiğin ile bağlantılı. deneyimimden sana bahsedeyim. Seviyesini full yaparsan 45-60 arası, seviyeyi 7/10 yaparsan 75-110 arası, 5/10 yapar isen 140+ oluyor. Bahsettiğim ayar için donanım yeterli olmalı yoksa akıcı...
  197. ScorFy

Alacağınız HDD yi bilmem ama donanım olarak isteklerin üstünü karşılarsanız akıcı oynarsınız. HDD ile 200+ saat GTA 5 oynadım hem Online hem de hikaye modunda.
  198. ScorFy

Anket En Son Ne Zaman Bilgisayarınızın Termal Macununu Değiştirdiniz?

Bilgisayarı alalı 1 yıl 3 ay oldu daha değiştirmedim ama ihtiyaç olduğunu hissediyorum. Yakın zamanda değiştireceğim.
  199. ScorFy

Soru Gtx 1650 Ve I7 9750H Vmwire Macos Catalina 10.15 Ayarları

Evet Unlocker ile açılıyor. Teşekkürler. Destekleyen bir macOS sürümü varmı ? 1623965641 Biraz araştırdıktan sonra yabancı bir forumda istediğim cevabı aldım.
  200. ScorFy

Soru Gtx 1650 Ve I7 9750H Vmwire Macos Catalina 10.15 Ayarları

Merhaba VMware ile bilgisayarıma macOS Catalina 10.15 kuracağım. Sanal makinede yapmam gereken ayarlar nedir ? ( Ram ve Çekirdek vb. ) 16 GB 2666 mHz ram bulunmakta 1623963100 up
  201. ScorFy

Soru Bilgisayar Kullanımı İçin Dualshock 4

Merhabalar bir arkadaşım ps4'ünu sattı tek bulduğu alıcı kolsuz istemiş arkadaşımda satarım diye kabul etmiş. Bende arkadaşımdan DualShock 4 almak istiyorum ancak tam anlamıyla kullanabilir miyim emin değilim. Sizce almalı mıyım ? Önümde 2 seçenek var 1. seçenek Monster Pusat Pro Bluetooth...
  202. ScorFy

Mi 10T Sorunları Bitmek Bilmiyor

Başka ne sorunlarla karşılaştınız bende almak istiyorumda.
  203. ScorFy

Öneri 200 Tl +- Gamepad

Bugün LGS den sonra ailemle konuştuktan sonra bütçeyi arttırıp Monster Pusat Pro Bluetooth Gamepad i almaya karar verdik. Yine de tavsiye için teşekkürler.
  204. ScorFy

Soru Youtube'da 6Gb Ile Toplam Kaç Dk Video Izleyebilirim?

1080p 1 saatlik bir video ortalama 1 gb ile 1.2 gb arası gitmekte.
  205. ScorFy

Sdn Forum Eski Temalar Hakkında Bilgilendirme

Göz alışıyor ama ilk girdiğimde bi garip oldum.
  206. ScorFy

Öneri 200 Tl +- Gamepad

Merhaba şuanda Monster Pusat Pro Bluetooth GamePad bulunmakta, 2. Gamepad ihtiyacımdan dolayı daha uyguna yani 200 TL bandında cihaz bakıyorum. Benim isteğim kablosuz olması yönünde ancak kabloluda olur ancak titreşim ve LR LT tuşlarında hassasiyet olmalı. Ne önerirsiniz ?
  207. ScorFy

Hangi Sağlayıcıyı Kullanıyorsunuz? (İnternetinizden Memnun musunuz?)

Benim modemim yenilendi hala arıza devam ediyor. Yinede Turkcell i arayın bağlantım kopuyo derseniz teknik servise yönlendirecektir. Çok ilgili bir servis olmadığından direkt yeni modemi takıp giderler. sorununuzu belki modem çözebilir.
  208. ScorFy

Haber 27 Mayıs 2021 Perşembe Günü Ankara'da Doktora Şiddet!

Git gide dahada çirkin bir toplum haline gidiyoruz. Genelleme yapmamın nedeni neredeyse hergün bu tarz haberlerle karşılaşıyoruz.
  209. ScorFy

Yardım .

. 1622138432 Konuyu kapatabilir misiniz ufak bir sorunmuş hallettim.
  210. ScorFy

2. El Telefon Alacağım

Teşekkürler.
  211. ScorFy

2. El Telefon Alacağım

Teşekkürler.
  212. ScorFy

2. El Telefon Alacağım

Xiaomi mi 10t Sahibinden de ilan yok bir tanıdığımın arkadaşının cihazı. Arkadaşım onunla çok yakın değil o nedenle sadece cihaz olduğunu söyledi oda tam güvenmiyor.
  213. ScorFy

2. El Telefon Alacağım

2. el telefon alacağım ancak telefonun orjinal olup olmadığından emin değilim. Öğrenebileceğim bir yöntem var mıdır? Telefon 1 haftadan az kullanılmış herşeyi tam ancak piyasadaki 5-6 ay kullanılan telefonlarla hemen hemen aynı fiyatta.
  214. ScorFy

500-600 Tl M.2 Ssd Önerisi

Teşekkürler inceleyeceğim.
  215. ScorFy

Bu model incelediklerimin arasında. Şu model nasıldır bütçeyi 100 TL arttırabilirim. Adata Xpg ASX8100NP 1621100023 Birde bu model var. Link
  216. ScorFy

Bilgisayarımda Nvidia Dsr Var Mı

Merhaba bilgisayarım Monster Abra a5 v15.2.2 DSR destekleyip desteklemediğini anlamadım. Eğer destekliyorsa Dahili olan UHD 630 ekran kartını aradan çıkararak direkt GTX 1650'den görüntü almak istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim. 1620669113 Bios'ta Switchable Graphics ayarı gözükmüyor. Ancak...
  217. ScorFy

Lgs'ye Girecekler?

Geçen sene olan LGS'yi baya oldu çözeli 460 civarı bi not almıştım 5+-.
  218. ScorFy

Arkadaşlar Iphone 6S 64Gb Mı Iphone 7 32Gb Mı

Cihazlar artık eskidi başka cihazlara bakmanızı öneririm. Abim iPhone 7 kullanıyor sarj ve performans kötü diyor. Ayrıca müzik dinlerken dahi ısınıyor.
  219. ScorFy

Steam Oyun Önerisi

Listeme ekledim teşekkürler. 1620468554 Sizce COD indiriminden oyun alınır mı ?
  220. ScorFy

Steam Oyun Önerisi

160 TL Olursa Düşünürüm. Listeme ekledim. Öneriler için teşekkürler. Bende Detroit, Batman ve Witcher bulunuyordu. Diğerlerinide listeme ekledim. Zaten var. Hepinize önerileriniz için teşekkür ediyorum. :)
  221. ScorFy

Steam Oyun Önerisi

Adana da yaşıyorum ve ping çok oluyor. GeForce Now kullandım ancak ya çok düşük kalite yada gecikmeli oyun. Sistemime profilimden ulaşabilirsiniz. 1620458312 Oyuna bir göz attım. Sistemim yeterli ancak çok pahalı 400 TL tek oyuna veremem maalesef.
  222. ScorFy

Steam Oyun Önerisi

Daha önceden almıştım. Yinede teşekkürler.
  223. ScorFy

Steam Oyun Önerisi

Merhaba steamde envanterimden sıkılıp eşyalarımı sattım zaten pek oynamıyorum. Hesabımda şuanda 395TL para var. Oyun önerisi istiyorum. Paranın 150 200 civarına oyun alıp gerisini bırakacağım ilerde almak için. Oyunlardan fazla beklentim yok. Zaman geçireyim yeter. Oyun oynamaya 1 yıl...
  224. ScorFy

Lgs'ye Girecekler?

Aleyküm selam. Bende LGS öğrencisiyim denemeler 55-60 net arası LGS'ye kadar 70 civarına çıkacağımı düşünüyorum. :) Son Deneme Sonucum : Türkçe 12 Net Matematik 13 Net Fen 17 Net Din 8,66 Net İngilizce 6 Net İnkılap 7 Net 1620422307 Deneme Okyanus Yayınları
  225. ScorFy

2020 RMR Kapsülleri Satıştan Kalkacak Mı?

Kapsüller kaldırılacağını düşünüyorum sonuçta yenileri geliyor. Link
  226. ScorFy

20k bütçeyle alınabilecek notebook önerileri

1 yıldır monster kullanıyorum. Eskiden önerirdim ancak şüanda 1 saatlik kullanım ardından klavye üzerinde el yakan bir sıcaklık oluyor. Isılar 85 derece oluyor. Monitör kapalı bi şekilde televizyona bağlayıp oyun oynadığımda açınca ekranda sıcaklık oluyor. Isı harici güzel ancak ısı çok büyük...
  227. ScorFy

Canlı Yayın Tavsiyesine İhtiyacım Var

İnşallah sizde birgün yayın açarsınız.
  228. ScorFy

Teşekkürler. 1620142911 İnşallah diyelip. Nasipte varsa olur. :)
  229. ScorFy

Çok bilgim olmadığından dolayı bilgi edinerek başlamak istedim. Yapabileceğimin en kalitelisini yaparak başlamak en büyük isteğim.
  230. ScorFy

Tabii ki de yayınlarımıza bekleriz. :)
  231. ScorFy

Merhaba yazın düzenli olarak yayın yapmak istiyorum. Yayınlarım oyun üzerine olacak. Tek bilgisayardan yapacağım. Bu tarz konularla ilgili birisinden yardım almak istiyorum. Discord : ScorFy#9978 Sistemim i7 9750h GTX 1650 4 GB 16 GB 2666 mHz ram 256 SSD + 1 TB HDD ( yazın 500 GB SSD satın...
  232. ScorFy

Sistemim Nasıl?

7k bütçeyi görünce ilk aklıma gelen sistem oldu. Konunun devamına gidince yazınızı gördüm. :)
  233. ScorFy

Sistemim Nasıl?

Unlost'un yeni eco v2 cihazları çıktı. Fiyatına göre gayet iyi cihazlar bakmanızı öneririm.
  234. ScorFy

Taotronics Soundliberty 92 Deneyimim

Merhaba normalde çok bu tarz şeyler yazmam ama başıma gelen çamaşır makinesinden sonra yazmak istedim. Çamaşır makinesine girdi ve renkli kıyafetler ile güzelce yıkandı, herhangi bir çalışmayan aksamı yok ( dokunmatik, ses kalitesi, bağlantı kalitesi, şarj kutusu ) Şimdi biraz artıları ile...
  235. ScorFy

Termal Macun Değişiminden Sonra Ekrana Görüntü Gelmiyor

kontrol edeceğim 1619985477 Bios piline göremiyorum. kasanın devamina erişemediğim için sorun devam ediyor 1619987764 Bilgisayarın parçalarını çıkarıp taktım sorunum çözüldü ancak klavyemin bazı tuşları çalışmıyor. internette bios pili ile alakalı klavye altından erişildigini okudum klavyeyi...
  236. ScorFy

kapatmadan önce kart ile yaydım o yüzden tam kullandım. sanmıyorum taşma olsa fark ederdim. 1619980585 ihtimalli çok düşünmeyerek almıştım 1619980620 sanmıyorum
  237. ScorFy

yaptım ancak herhangi bir değişen yok.
  238. ScorFy

Merhaba evde bulunan 2. bilgisayarı dizi vs. işleri için kullanıyoruz yaklaşık 10 yıllık bilgisayar. Artık fanı soğuk hava üflemez hale gelmişti bende ucuzda olsa bir termal macun alayım idare etsin diyip bir bilgisayarcıdan 20 tl ye aldım. Eve gelince uygulayıp içini temizledim. Bilgisayarı...
  239. ScorFy

3 Ay Kullanımım Sonrası Turkcelli Bıraktım

Ailem daha ben doğmadan önce Superonline kullanıyorlarmış. ( 2007 Doğumluyum :D)
  240. ScorFy

3 Ay Kullanımım Sonrası Turkcelli Bıraktım

İnternet olarak bulunduğum noktada en iyi hizmet veren mobil olarak Türk Telekom, daha önceden Türkcell deneyimimde oldu ancak çok pahalı. Şuanda fiyat nedeniyle Vodafone kullanıyorum fena değil 7 GB+2GB internet 750 DK 250 SMS Devrediyor 32 TL. Evde ise Superonline kullanıyorum 50 mgps download...
  241. ScorFy

Merhaba yakın süre içinde SSD satın almak istiyorum. SSD den beklentilerim 2000 yazma hızından fazla olması ve 480 GB+ olmalı. Bilgisayarımda 1. m.2 portu ve hdd dolu. 1619809365 up
  242. ScorFy

8K Toplama Bilgisayar

Toplama fikri hâla var ama ekran kartı piyasada olmadığından acil değil.
  243. ScorFy

2000 Tl All In One Bilgisayar

Merhaba bugün öylesine alibaba.com'a girdim orada 2000 TL'ye satılan bir Bilgisayar gördüm. Aklıma bunu satın alıp evdeki bilgisayarıma 2. monitör olarak kullanmak. Bazen ise ailemin ben oyun oynarken kullanabileceği bir bilgisayar olması. Kullanılacağı alanlar ; Film/dizi izlemek, Canlı ders...
  244. ScorFy

8K Toplama Bilgisayar

Bu sistem arkadaşın güncel olarak kullandığı sistem.
  245. ScorFy

8K Toplama Bilgisayar

Bende hak veriyorum ama sistem benim için değil bir arkadaşım 2 ay önce laptop satın aldı. Bilgisayardan memnun değil. ( bence fiyatına göre çok güzel ) 2.el olarak 7k civarı satabiliyor. Cihazı satıp ardından sistem toplama fikrinde. Bende arkadaşıma bu bilgisayar ile aldığın ile aynı değerleri...
  246. ScorFy

8K Toplama Bilgisayar

.
  247. ScorFy

8K Toplama Bilgisayar

Merhaba 8k bütçe ile oyun odaklı bir bilgisayar toplamak istiyorum. Donanım olarak kişisel kullanım olarak 512 Gb ssd lazım. Bütçeye göre zor olsada monitör, klavye ve mouse dahil olacak. Tavsiyelriniz için teşekkür ederim. :)
  248. ScorFy

Hz Düşürme

Eğer elinizde bir laptop var ise test etmenizi rica ediyorum.
  249. ScorFy

Hz Düşürme

Bu anlattıklarınız masaüstü cihazlarda gerçekleşmekte. Laptoplar için bu ayar ekranın default ayarıyla sınırlı oluyor. Bu sorunumuzu şu şekilde çözdük. CRU adlı program ile insanlar normalde Overclock yapmak için kullanıyordu, biz ise Underclock yapmak için kullandık. Ekranın izin verdiği...
  250. ScorFy

Hz Düşürme

Panel 60 ile 120 arası destek veriyor. Destek olmasa hiç bulaşmam zaten.
  251. ScorFy

Hz Düşürme

Merhaba laptop ta hz düşürme seçeneği olmadığından hz düşüremiyorum. Ne yapmam gerek şu video da yapıldığı şekilde 75 hz ye veya 60 hz ye düşürebilir miyim ?
  252. ScorFy

Yüksek GHz Sorunu

Oyun oynarken 50 derece oluyor. Isı ile alakası olmadığını düşündüm bende.
  253. ScorFy

Yüksek GHz Sorunu

Ekrana görüntüyü işlemcisi verdiğinden dolayı işlemci yorulunca drop yiyor. Ayrıca bu değerler bu laptop için çok yüksek. Hatta Boşta olan bir bilgisayar için bile çok yüksek.
  254. ScorFy

Yüksek GHz Sorunu

Merhaba çok yakın bir arkadaşımın bilgisayarında oyunlarda takılma oluyor. Bunu bana sorunca HWİNFO64 kurdurup kontrol edelim dedim. Hiç bir uygulama açık değilken ( Discord Hariç ) işlemcisi base hızının üstünde çalışıyor ortalama 5 çekirdek 3600 hızlarında. İşlemcisi Ryzen 5 4600h. Sorun ile...
  255. ScorFy

Klavyeye Kola Döküldü

Oyun oynuyordum kolamdan yavaşça bir yudum aldım hemen yanımdan ses geldi bir anda nasıl heyecanlandıysam kolayı bırakırken sallandı ve ufacık döküldü. Neyseki sorun düzeldi.:)
  256. ScorFy

Klavyeye Kola Döküldü

düzeldi
  257. ScorFy

Klavyeye Kola Döküldü

Tuşlarımı çıkardım heosini yıkayıo kurumaya bıraktım. Klavyeye kola dökülen yeri kolonya ile temizledim. Kolonya hem çıkarıyor hemde uzun süre klavye üzerinde kalmıyor uçuyor.
  258. ScorFy

Klavyeye Kola Döküldü

Harici klavye üzerine döküldü.
  259. ScorFy

Klavyeye Kola Döküldü

Merhaba dün akşam klavyeme kola döküldü Ö ve L tuşlarına bastığımda yavaşça iniyor yavaşça geri yukarı çıkıyor. Klavye G213 Prodigy tuşları çıkarıp nasıl temizlerim.
  260. ScorFy

120 Hz Monitörü 60 Hz Yapmak

Laptoplarda o ayar yok.
  261. ScorFy

Bu Nasıl Matematik Sorusu

Ablam 1 dk sürmedi çözmesi. :/
  262. ScorFy

Bu Nasıl Matematik Sorusu

Üşenmedim büyüklerime sordum. Cevap 15 dediler. Çözüm:
  263. ScorFy

120 Hz Monitörü 60 Hz Yapmak

Merhaba bir arkadaşım Valorantta drop yaşamasından dolayı oyunu oynayamıyor. Driver vb. herşeyi ayarladık ama hala çözümlenemedi en son aklımıza monitörden kaynaklanan bir sorun olabileceği geldi. Arkadaşımın bilgisayarı 120 Hz, 60 Hz ye düşürmek istiyoruz. Ne yapmalıyız ? Not : Bilgisayar laptop.
  264. ScorFy

Pozitif Ayrımcılığı Doğru Buluyor Musunuz

Erkekler günün kutlu olsun.
  265. ScorFy

Pozitif Ayrımcılığı Doğru Buluyor Musunuz

Merhaba pozitif ayrımcılığa karşı bakış açınız nedir ? Bence : Kadın Erkek eşitliği sağlanana kadar Belirli konularda olabilir.
  266. ScorFy

Neden Casper i sevmiyorsunuz?

Arkadaşımın bilgisayarının anakartı bozuldu servis 7k fiyatı olan bilgisayarın anakartını değişmek için 5k istedi. Servisleri başarılı değil. Bilgisayar laptop.
  267. ScorFy

ShiftDelete.Net SpeedTest arayüzü ile internetinizi test edin

https://shiftdeletenet.speedtestcustom.com/
  268. ScorFy

ShiftDelete.Net SpeedTest arayüzü ile internetinizi test edin

Sarı rengi ile site kendini başka bir forma sokmuş çok güzel. :)
  269. ScorFy

İninal mı yoksa Papara mı?

Anlıyorum ancak benim yaşım şuan 13 :D papara kullanımım çok kısıtlanıyor. Ailemin güveni az Tosla Akbank ile anlaşmalı diyerek aldım. :D 1615903988 O uygulama 4-5 ay önce geldi sanırsam, ilk aldığımda yoktu.
  270. ScorFy

Ufak kesiyor beni rahatsız etmiyor Cashback kullanarak Netflix alıyorum her ay 25 tl fln ödüyorum bu sayede.
  271. ScorFy

Ben 1 yıldır Tosla kullanıyorum Gerek Cashback gerek ücret kesmemesi herşeyi çok iyi. Kullanırsanız tavsiye ederim.
  272. ScorFy

arkadaşlar 100.000 TL bütceniz olsa nasıl pc toplardınız

Quadro RTX 8000 ne kadar iyi dursada oyunda 3090'ın gerisinde kalıyor.
  273. ScorFy

arkadaşlar 100.000 TL bütceniz olsa nasıl pc toplardınız

3060 ti 32 GB Ram Ryzen 7 5800x Genel bileşenler bunlar olurdu. Yanına da 2070 olan bi laptop. Bunlar bütçeyi bitirmeye yetmiyor ama ne yapalım fakirlik böyle bir şey. :D
  274. ScorFy

Hangi pc yi almalıyım ?

Yukarıdakini tercih ediniz. Satın almadan önce size tavsiyem SSD'yi Adata olana yükseltmeniz daha iyi olacaktır. 7 TL fark ile daha kaliteli bir SSD almış olursunuz.
  275. ScorFy

Müzelik anakartlar.

Ben evi satıp buna taşınıyorum.
  276. ScorFy

Liseliyim Ve Sorunlarım var

Herhangi bir kin içeren bir şey yazmadım. Sadece bu olayın normal olduğunu ve yeni gelen bir üyeyi yanlış birşey yapmış gibi hissetmesine neden olmamanız gerektiğini uygun bir şekilde anlattım.
  277. ScorFy

LGS yaklaşıyor ve benim ders çalışma isteğim bir anda gitti

Hiç 2 sene öncesinin sorularını incelemedim.
  278. ScorFy

Liseliyim Ve Sorunlarım var

Herhangi bir tuhaf birşey yok. Forumda bu şekilde bir seçenek var ise kullanabilir. Dikkat ettiyseniz konuyu *Eğitim* içerisinden açıyor !
  279. ScorFy

Ne zaman girdiniz ? Bende geçen seneninkini deneme şeklinde çözmüştüm 400 puan almıştım.
  280. ScorFy

Maalesef bendede o durumdan var. Uzun zamandır intenette kendime zaman ayırmıyordum, foruma girmiyordum. Şuan biraz daha derslere ara verdim, kendime zaman ayırmaya başladım. İsteğim ne kadar az da olsa artık ders çalışmaya tekrardan başlıyorum. Not: Bende LGS öğrencisiyim.
  281. ScorFy

Sizce Dünyanın Ne Formda

Aman daha 8. sınıfım yaptırmayın. Acaba bi çılgınlık yapıp internetten öğrensem mi ???
  282. ScorFy

Sizce Dünyanın Ne Formda

Youtube kanalı gibi mi ?
  283. ScorFy

Sizce Dünyanın Ne Formda

O patlayan poşetler gibi içi boş ama eğlendiriyor. ? 1615664586 İlk fırsatta izleyeceğim. Öneri için teşekkürler
  284. ScorFy

Sizce Dünyanın Ne Formda

Yıldızlar Arası izledikten sonra bu boyut kavramı çok farklı bir hal aldı, ( benim için ) boyutlar çok değişik şeyler. Ben hala doymadım daha çok fikir daha çok uykusuz geceler...
  285. ScorFy

Sizce Dünyanın Ne Formda

Merhaba az önce barış özcanın bir videosunu izledim her zaman olduğu gibi kafamda farklı farklı sorular oluştu. Aklımdaki soru şu şekilde biz insanlar olarak 4. Boyutu göremiyoruz 4. boyut ile birlikte çoğu cismi beynimiz algılayamıyor, eğer algılayamıyorsak dünyanın ne tarz bir cisim olduğu...
  286. ScorFy

Steam para iadesi yapmadı

Faturasını alınız E-posta aracılığı ile iletin. Sorun her türlü çözülür, daha öncesinden bende yaptım. Ne kadar uzun sürsede iade yapılıyor. Sorununuz umarım kısa sürede düzelir.
  287. ScorFy

Steam para iadesi yapmadı

Banka ile iletişime geçin inceleme başlatacaklardır. Yaklaşık 2-3 hafta içerisinde sonuçlanır, ardından para hesabınıza geçer.
  288. ScorFy

İleride Almak İstediğiniz Araba Hangisi?

Uzay mekiği istiyorum desenize. :D 1615643627 Herşeyi ile benim Dream Car'ım RS6 ?
  289. ScorFy

Alttaki uyenin pc parcasini tahmin et

Tuttu ( maalesef ) Alttaki'nin kasasında sıvı soğutma var.
  290. ScorFy

Forza Horizon 4 Sistem

Dış etkenlerde olabilir. Tek teste dayanarak söylemek yanlış olur. Ekran kartlarında ufak şeylerde etki edebilir, Görüntüyü işleyen tek yonga değişirse bile FPS etkilenebilir.
  291. ScorFy

Forza Horizon 4 Sistem

Boş depolama önemli. Ayrıca sistem düşük olduğundan SSD içerisine yüklemenizi tavsiye ederim.
  292. ScorFy

Tuttu. Alttaki M.2 SSD kullanıyor.
  293. ScorFy

Tuttu. Alttaki en az 2 kere GTA 5 bitirdi.
  294. ScorFy

700 TL anakart+işlemci+ram+psu+hdd

700 TL bütçe ile sıfır toplaması imkansız. Bu tarz durumlarda 2.el kullanması herhangi sorun yok. 2.el alırken bilinçli isen herhangi bir sorun çıkacağını düşünmüyorum. Herkesin bilgisayar almak için yüksek bütçelere ihtiyacı yoktur.
  295. ScorFy

Yanlış aşağıdaki 1650 kullanıyor.
  296. ScorFy

i3 Sistem Detroit: Become Human oynatır mı?

Yeterli ancak oyunu oynarken Ram kullanımınız %95 sabit olacaktır.
  297. ScorFy

Forza Horizon 4 Sistem

Depolama yeterli gelmeyebilir. Oyun yüksek kapasiteli olduğu için önem göstermeniz gereken bir konu.
  298. ScorFy

Forza Horizon 4 Hesap

Yardımınız için teşekkürler ancak yorumlarda verilere ulaşılamıyor yazıyordu herhangi bir sorun olmaz dimi ?
  299. ScorFy

Forza Horizon 4 Hesap

Amacım xbox hesabımı bağlayıp eski oyun verilerime ulaşmak.