3 Ay Kullanımım Sonrası Turkcelli Bıraktım

Bu konuyu okuyanlar

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Arkadaşlar yaklaşık 10 yıldan beri vodafone kullanıyordum evdeki internetin tahahütü bitmesiyle 3 ay önce turkcelle geçtim faturalı paketim 59 lr olmasına rağmen sürekli faturam benim 69 74 geliyordu zaten evde de çekmiyor vodafone daha iyi çekiyordu bende müşteri temsilcisini aradım faturadan kontörlüğe geçtim 96 saat sonra işlemim gerçekleşecekmiş bende geçişten sonra hemen vodafone a geçeceğim şuan kampanyalar hakkında bir bilgisi olan var mı ve taahütümü bozduğum için de 166 lr ceza ödeceğim :(

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Arkadaşlar yaklaşık 10 yıldan beri vodafone kullanıyordum evdeki internetin tahahütü bitmesiyle 3 ay önce turkcelle geçtim faturalı paketim 59 lr olmasına rağmen sürekli faturam benim 69 74 geliyordu zaten evde de çekmiyor vodafone daha iyi çekiyordu bende müşteri temsilcisini aradım faturadan kontörlüğe geçtim 96 saat sonra işlemim gerçekleşecekmiş bende geçişten sonra hemen vodafone a geçeceğim şuan kampanyalar hakkında bir bilgisi olan var mı ve taahütümü bozduğum için de 166 lr ceza ödeceğim :(
bende yeni turkcell li oldum vodafone ve tt den sıkılıp tt ztn para tuzağı resmen vodafone da çekmiyo çekse en iyisi o ztn tt internet bittikten 2 saat sonra mesaj atıyor vodefone bittiği gib
atıyor böylece fatura aşılmıyor 40 tl lik faturayı 200 tl yapmışlığım var tt de :D

Artreverans

Asistan
Reaksiyon puanı
181
bende yeni turkcell li oldum vodafone ve tt den sıkılıp tt ztn para tuzağı resmen vodafone da çekmiyo çekse en iyisi o ztn tt internet bittikten 2 saat sonra mesaj atıyor vodefone bittiği gib
atıyor böylece fatura aşılmıyor 40 tl lik faturayı 200 tl yapmışlığım var tt de :D
Bence turkcell çok kazık ben diyeyim sana

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
ben turkcell'den bimcell'e geçtim çok çok memnunum. faturasız. 20 gb 750 dk 750 sms aylık 42 lira. ayrıca tek seferde 50 lira yüklersen aylık 5 gb hediye veriyor yani 25 gb 42 liraya geliyor. internet paketin bitince telefon internete girmiyor böylece liralarını yemiyor. yada internet paketin bitince kafasına göre ek yedek paket yapmıyor kafam rahat :)

basit

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,530
Vodafone'da, Gani dakika var 37 TL'ye. 3000 Dakika ister konuş ister internete gir. Aşarsa 20 TL'ye daha uzatıyorlar.

teknoman007

Doçent
Reaksiyon puanı
312
Ben gayet memnunum Turkcell'den 3-4 yıldır kullanıyorum .d
Kullanıpta memnun kalmadığım tek şirket türk telekom hem cep telefonunda hem ev internetini kullandım Berbat ötesi önümüzdeki ay Turkcell Superonline'a geçeceğim
ev interneti konusunda katılıyorum 2000 den 2017 yılına kadar evde türk telekom kullandım sözleşmede söylenen hızın her zaman 4'te 1'i kadar hız aldım. daha fazlası hiç olmadı. 2018 yılında evde internette turkcell fibere geçtim adamlar 100 mbps dedi ve her zaman bu hızı verdi 3 yıldır kullanıyorum her zaman aynı hızı veriyorlar. mobilde ise iş aslında kişinin yaşadığı yerdeki baz istasyonuna göre değişiyor. bulunduğum bölgede turkcell ve bimcell 4.5g full çektiği için turkcellde 20 gb pakete 80 lira ödemeyi anlamsız buldum ve bimcell 20 gb 42 lira paketine geçtim. hatta 50 lira yükleme yapınca aylık 5 gb daha veriyor yani 25 gb 42 liraya geliyor.

silindi

Profesör
Reaksiyon puanı
3,580
Bölgenizdeki diğer sağlayıcışatın da kampanyaları vb olabilir. Baktınız mı?

turuncuaşkına

Asistan
Reaksiyon puanı
144
ben turkcell dışında bir operatör kullanmadım ve gayet memnunum ve o kadar fazla gelmesinin nedeni paket aşımı olabilir. gidip konuştun mu?

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
Ben gayet memnunum Turkcell'den 3-4 yıldır kullanıyorum .d
Kullanıpta memnun kalmadığım tek şirket türk telekom hem cep telefonunda hem ev internetini kullandım Berbat ötesi önümüzdeki ay Turkcell Superonline'a geçeceğim
Turkcell superonline'da size modemin arayüzünde dsl bağlantı şifresini asla vermiyorlar
kendiniz bir modem alıp kullanmak isteseniz kullanamıyorsunuz.
onu bilerek geçin

sabri28can

Öğrenci
Reaksiyon puanı
34
Karadeniz gibi dağlık arazilerin olduğu bir yerde yaşıyorsanız Turkcell bir velinimettir ama şöyle de bir acı gerçek var ki sizi hiç çekinmeden inek gibi sağan bir şirkettir.

__kadıköyRAP__

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,146
Niye önce faturasıza geçip sonra vodafone'a geçiyorsun ki? Direkt vodafone'a taşıma yapsaydın, boşu boşuna faturasıza geçme parası 35 TL vereceksin.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
Altyapıya göre değişsede en kalitelisi ve en stabil olanı Superonline ancak biraz pahalı

ScorFy

Doçent
Reaksiyon puanı
362
İnternet olarak bulunduğum noktada en iyi hizmet veren mobil olarak Türk Telekom, daha önceden Türkcell deneyimimde oldu ancak çok pahalı. Şuanda fiyat nedeniyle Vodafone kullanıyorum fena değil 7 GB+2GB internet 750 DK 250 SMS Devrediyor 32 TL. Evde ise Superonline kullanıyorum 50 mgps download 8 mgps upload veriyor yanında TV+ ve ek servislerde var 180 TL.

Code015

Asistan
Reaksiyon puanı
278
ben turkcell'den bimcell'e geçtim çok çok memnunum. faturasız. 20 gb 750 dk 750 sms aylık 42 lira. ayrıca tek seferde 50 lira yüklersen aylık 5 gb hediye veriyor yani 25 gb 42 liraya geliyor. internet paketin bitince telefon internete girmiyor böylece liralarını yemiyor. yada internet paketin bitince kafasına göre ek yedek paket yapmıyor kafam rahat :)
Ben de Bimcell'e geçmeyi düşünüyorum. Çünkü zaten ilçe merkezindeyiz. 2019'dan beri Turkcell'e para yüklemiyorum 40TL vergi borcum var :D
Fotodaki adama ulaşmama 1499960₺ kaldı :)

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Hocam ben yaklaşık 10 yıldır Turkcell faturasız kullanıyorum, evimde internet olduğu için 6 ayda bir TL yüklerim yeter. Konuşma için de zaten Salla Kazandan Bip'te geçerli dakika çıkıyor. Aramayı bip üzerinden yapıyorsunuz ama karşı tarafa normal çağrı olarak gidiyor. 2 yıl önce hiç paket almadan sadece Turkcell uygulamalarından gelen hediyelerle 40 GB kullanmışlığım var:). Turkcell'de kapmanyaları araştırırsanız ayda en az 5 gb hediye gelir. Gollercepte, Bip, Paycell, GNÇ vs derken verdiğiniz paranın karşılığını (kalite olarak zaten alıyorsunuz) GB olarak almaya başlarsınız. :)

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Hocam ben yaklaşık 10 yıldır Turkcell faturasız kullanıyorum, evimde internet olduğu için 6 ayda bir TL yüklerim yeter. Konuşma için de zaten Salla Kazandan Bip'te geçerli dakika çıkıyor. Aramayı bip üzerinden yapıyorsunuz ama karşı tarafa normal çağrı olarak gidiyor. 2 yıl önce hiç paket almadan sadece Turkcell uygulamalarından gelen hediyelerle 40 GB kullanmışlığım var:). Turkcell'de kapmanyaları araştırırsanız ayda en az 5 gb hediye gelir. Gollercepte, Bip, Paycell, GNÇ vs derken verdiğiniz paranın karşılığını (kalite olarak zaten alıyorsunuz) GB olarak almaya başlarsınız. :)
Ben 5 yıl Turkcell kullandım. Mesela dakika lazım. Salla kazan yapıyorum ama 1 günlük 1GB veriyor. Diyelim internet lazım. Salla kazan yapıyorum ama 1 hafta Facebook ve Twitter veriyor YouTube yok. Yani nerede işime yaramayan şey var adamlar onu veriyor. Ben Facebook ve Twitter kullanmıyorum bile. Kullanımlarımı analiz edip en işime yaramayan şeyi veriyordu Turkcell.

Türk Telekom Mobil'e geçtim ve çok memnunum. Turkcell'in 1/4'ü kadar fatura ödüyorum. Artı Türk Telekom'daki Sil Süpür olayı Turkcell'in Salla Kazan'ından daha bonkör. Mesela Sil Süpürde Facebook, Twitter, Instgram ve YouTube'da geçerli hediye veriyorken Turkcell YouTube'ta geçerli hediye vermiyor. Zaten Turkcell hediyeleri genellikle günlük veya 2 günlük veriyor.

Yunus5561

Asistan
Reaksiyon puanı
210
Ben Turkcell kullaniyorum 5 gün şehirde 2 gün köyde yaşıyordum iyi çeksin diye Turkcell aldım Vodafone çok pahalı 1000 dakika interne içinde yani 1 GB 35 TL ben 50 TL ye 10+2 gb 1000 dk 1000 SMS alıyorum ve salla kazan çatlat kazan mesaj at int kazan goller cepte ve bedavaya kupon toplayıp günlük 5 GB veya 3 günlük 3 GB alabiliyorum ve çoğu bedava ben memnunum Turkcell den zaten çoğunlukla pes mobile oynuyorum ve int gitmiyor tek giden şarj

ScorFy

Doçent
Reaksiyon puanı
362
Ailem daha ben doğmadan önce Superonline kullanıyorlarmış. ( 2007 Doğumluyum :D)

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Bence turkcell çok kazık ben diyeyim sana
40₺ lik faturayı nasıl 200₺ yaptın ya ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Karadeniz gibi dağlık arazilerin olduğu bir yerde yaşıyorsanız Turkcell bir velinimettir ama şöyle de bir acı gerçek var ki sizi hiç çekinmeden inek gibi sağan bir şirkettir.
Bunun nedeni turkcell in 900mhz bandında tt 1800 bandında çalışması kaynaklı. Yüksek frekans olduğunda sinyal engellerden daha çok etkilenir açık arazide avantajlıdır. 900 ise dağlık arazide daha avantajlıdır Karadeniz de türkcell çok daha iyi olmasının nedeni bu

Son düzenleme: