Arama sonuçlarınız

1. mr.shn

Yardım Rx 570 ve Ryzen 3 2200G li sistem oyunlarda Fps yüksek olmasına rağmen kasıyor.

Gta 5, Ark Survival Evolved, Shadow of War, Total War Saga Troy bu oyunları oynarken fps yüksek olmasına rağmen hissiyatı düşük geliyor. Örneğin Troy oynarken fps 60-70 olmasına rağmen hissiyat olarak sanki 30 gibi. Akıcı değil gibi ve yüksek değerler olmasına rağmen o performansı vermediğini...
  2. mr.shn

Soru Sistem Kulaklığı Görüyor Ancak Ses Gelmiyor

Bugün işlemcinin termal macununu değiştirdim kasanın tozunu aldım vs. sistemi yeniden başlattığımda karşıma 1. ekteki ekran geldi F2'ye bastım ve devam ettim. Sistemde herhangi bir sorun yok ancak kulaklığım ses aygıtları içinde görünmesine ve hiçbir sorun algılanmamasına rağmen ses vermiyor...
  3. mr.shn

Ekranın Kare Kare Piksellenmesi Ve Kararması Sorunu Nedir?

Msi A320M Pro-E Anakart ve msi armor rx 570 ekran kartım var. Bugün msi center uygulaması guncellerken birden ekran piksel piksel göründü ve daha sonra tüm ekran karardı. AltF4 çekip enter a bastım otomatik kapansın diye. Daha sonra fare göründü ve pc kapandı. İlk kez oldu. Sebebi ne olabilir...
  4. mr.shn

ADSL ile VDSL arasındaki hız farkı nedir?

İki gün önce taahhütümüz bittiği için Türk Telekom ile görüşme yapmış abim, ADSL kullanıyorduk ve tarifemiz 24Mbps idi. Hızını beğenmiyorduk abime hızı arttır dedik. Görüştüğümde VDSL 24Mbps vermişler, ve bunun dört kat daha hızlı olduğunu söylemişler. 1.5-1.8 mb/sn arası indirme yapabiliyorduk...
  5. mr.shn

Pc kasası için sticker var mı?

https://www.teknobiyotik.com/aerocool-aero-one-frost-cam-yan-panel-4x12cm-rgb-fanli-usb-3-0-pencereli-oyuncu-kasasi.html Merhaba arkadaşlar. Yukarıda linkini attığım kasaya sticker almayı düşünüyorum ama böyle avuç içi kadar olan stickerlardan değil, laptop stickerları nasıl laptop kapağını tam...
  6. mr.shn

ARK Survival Evolved Level Sınırı getirme ve FPS droplarının sebepleri nelerdir?

Merhabalar. İlk sorum 3 Arkadaş ARK oynuyoruz bundan 1 sene önce başlamıştık ilerledikçe sıkıldık ve level sınırını kaldırdık 250 lvllere kadar ulaşabiliyoruz dinozorlar da 270 lvl e kadar çıkabiliyor. Biz bu sınırı koyarken daha serbest takılıyorduk ama şimdi oynarken biraz daha zorlaştırmak...
  7. mr.shn

6000 TL bütçe ile alınabilecek laptop tavsiyeniz var mı?

Kız kardeşim için bir dizüstü bilgisayar almamız gerekiyor ve bütçemiz en fazla 6000 lira. Yüksek lisans yapıyor kullanacağı programlar vs. göz önüne alacak olursak bu fiyat aralığında verebileceğin birkaç öneri modeli var mı? Teşekkürler
  8. mr.shn

Dark Guardian vs. Aerocool Aero One Frost arasında tercihiniz ne olur?

https://www.teknobiyotik.com/dark-guardian-4x12cm-rgb-led-fanli-full-cam-yan-ve-mesh-on-panel-usb-3-0-bilgisayar-kasasi-dkchguardian.html https://www.teknobiyotik.com/aerocool-aero-one-frost-cam-yan-panel-4x12cm-rgb-fanli-usb-3-0-pencereli-oyuncu-kasasi.html Bu iki ürün arasında bir tercih...
  9. mr.shn

Kasa veya Kasa Fanı Önerisi Yapabilir misiniz?

Donanım sorunları başlığı altına açtığım başka bir konudan yola çıkarak kasamı değiştirmeye veya Kasa Fanı takviyesi yapmaya karar verdim. Msi A320M Pro-E AMD Ryzen 3 2200G Corsair Vengeance 3000mhz 8gb x2 Ram Msi Armor RX 570 WD 500gb HDD Samsung Evo 860 500gb SSD High Power Simplicity 700w...
  10. mr.shn

55 Derece HDD sıcaklığı yüksek mi?

Son birkaç haftadır oyun oynarken belirsiz zamanlarda fps düşüşü yaşıyordum tüm sürücüler ve windows güncel oynadığım oyunlarda her zaman oynadığım oyunlar sistemime göre sıkıntı çıkartacağını düşünmediğim oyunlar yani(csgo,ark vs). Bugün forumda bir konuda dikkatimi çekti ve hdd yi araştırmaya...
  11. mr.shn

metro exodus exucutable çalışmayı durdurdu!

Arkadaşlar iki defa temiz kurulum yapmama rağmen oyundan aynı hatayı alıyorum. Oyunu başlattığım anda siyah ekranda kalıp bu hatayı veriyor. Uyumluluk ayarlarını denedim,dx 12 yi 11 e düşürdüm, grafik ayarlarını düşürdüm hiçbir şekilde oyun başlamıyor. Ayrıca oyun dilini değiştiremiyorum...
  12. mr.shn

TW: Thrones of Britannia oyun kapanmıyor!?

Total War serisinde ToB'u her kapatmaya çalıştığımda oyun hiçbir hata vermeden sadece ana menüde kalıyor. Ne tuş kombinasyonlarına tepki veriyor ne de Görev Yöneticisi ile müdahale edebiliyorum. Hiçbir hata almıyorum. Oyun oynarken de gayet stabil en ufak bir sorun görünmüyor ancak ne zaman...
  13. mr.shn

Sistemime 8gb 3000mhz ram takviyesi gerekli mi?

Sistemim: AMD Ryzen 3 2200G Msi Armor RX 570 Msi A320M Pro-E Corsair Vengeance 3000mhz 8 gb ram Samsung Evo 860 500gb SSD Seagate 500 GB HDD Sistem için ram takviyesi yapmayı düşünüyorum sizce gerekli mi? Oynadığım oyunlarda performansı ne ölçüde arttırır(Bf1, gta online, ark, witcher)? AMD...
  14. mr.shn

Ark: Tek Engramlarının açılması nasıl yapılır?

Oyunda Tekgram adında üstün teknoloji eşyalar var ancak creative mod dışında ulaşımı mevcut değil(benim için en azından). Bunlar kilitli durumda şuan için. Nasıl açabilirim bunları?
  15. mr.shn

Ark Wyvern evcilleştirme

Bir arkadaşım ile ark oynuyoruz güç bela ejderha yumurtası çaldık kuluçkadan çıkartıp evcilleştirmek istiyruz ama envanterde sadece yumurtayı ye diye bir komut çıkıyor herhangi bir yere yerleştiremiyorum. Nasıl yapacağım bilen var mı? Ragnarok haritasında oynuyoruz. Engram tekgram vs. bu tür bir...
  16. mr.shn

Mahkum sandalyesinden oyuncu koltuğuna terfi

Arkadaşlar yakın tarihler içerisinde forumda buna benzer oyuncu koltuğu önerisi isteyen arkadaşlar olmuş ancak fizik olarak bana yakın bir yazar olmadığı için kendim açmak istedim. 9 senedir kullandığım sandalyemin artık emekliye ayrılma zamanı geldi. Zaten bir minder vasıtası ile hala...
  17. mr.shn

Sistem başlangıcında CPU ışığı yanıp sönüyor ve pc kapanıyor.

Üç gün önce bilgisayarı kullanırken bir anda kendi kendine kapandı ve geri açılmaya çalıştı. Ancak sistem sürekli birkaç saniyelik denemenin ardından devamlı olarak kapandı. Kasanın içini açtım cpu ışığı sistem başlarken yanıyor hemen ardından sistem kapanıyor. Ancak ben power tuşuna basmadan pc...
  18. mr.shn

Fişe takılan pc nin devamlı otomatik açılıp kapanması.

Arkadaşlar bugün pc yi kullanırken başıma geldi. Kendi kendine kapandı ve tekrar tekrar açılıp kapanmaya başladı. Pc yük altında değildi herhangi bir sıcaklık ya da benzeri bir sorunu da olmadı. Tamamen kasayı söktüm başka bir priz ile tekrar denedim fişi taktığım anda tuşa basmadan kendi...
  19. mr.shn

Parça değişim sonrası Samsung S8 in şarj bitiş süresi çok değişti

Geçen hafta sim kartımı çıkartırken sim tepsisi kırıldı ve yarısı içinde kaldı tepsinin. Garantisi bitmişti başka bir telefoncuya götürdüm. Tepsi değişecek dediler birkaç saat içinde onarım bitince biz mesaj atarız dediler ve yapacakları işlemi anlattılar. Telefon açılacak vs. onayladım. Ancak...
  20. mr.shn

Kulak Üstü Kulaklık Tavsiyesi

Tigdes G602 kullanıyorum yaklaşık dört senedir artık son günlerini yaşıyor. Artık birazda olsa kaliteli bir ürün kullanmak istiyorum ama bütçem kısıtlı, 100-150 liraya kadar bir tavsiyeniz var mı?
  21. mr.shn

Ssd uyumluluk ve tavsiye hakkında yorumunuz nedir?

Ryzen 3 2200g Msi armor rx 570 msi a320m pro-e wdc wd5000azlx 500gb hd corsair vengeance 3000mhz 8gb ram bu sisteme ssd takviyesi yapmak istiyorum. Aklımda samsung 860 evo var 500gb lık almayı düşünüyorum. Uyumluluk konusunda herhangi bir sorun olur mu? Ve bu fiyat aralığında önerebileceğiniz...
  22. mr.shn

Elektronik satış yapan sitelerden indirim haberi nasıl alınır?

Samsung evo 860 500gb ssd almak istiyorum, aylardır takip ediyorum ancak geçen ay kaçırdım 400 liraya kadar düşmüş. Şuan 516 lira. Bu indirimleri anlık olarak bana bildirecek(bildirim, sms, email olarak) bir uygulama ya da İnternet sitesi var mı?
  23. mr.shn

Arkadaşlarla oynamak için oyun öneriniz var mı?

Co op tarzda, eş zamanlı oynayabicegimiz android oyunlar var mı? Dont starve together benzeri, veya herhangi bir çeşit. Önerilerinizi bekliyorum.
  24. mr.shn

Samsung S8 şarj aleti için kablo koruyucu

Arkadaşlar sorunum şarj aletimin telefona giriş yapacak olan kısmında bir yamukluk var, yolculuk esnasında sanırım üstüme bir şey düşmüş kablo biraz sola doğru eğrilmiş. Şuan için tersine doğru kullanıyorum yani kablo iyice bükülmesin diye ters yöne çekiyorum ama bu defa kırılır mı bilmiyorum...
  25. mr.shn

Samsung S8 mobil ağ ve whatsapp sorunu?

Arkadaşlar 1 senedir kullandığım telefonum son 3 aydır sorun yaşıyor. Birincisi bazen mobil ağı açıyorum ancak internet gelmiyor(sebeke cekiyor) ve telefonu kapatıp açmadan düzelmiyor. 2. Sorun ise whatsapp ta yazdığım şeyler bazen 50 dk sonra gidiyor(wifi, mobil farketmezsizin) yazıyorum...
  26. mr.shn

Fiyat Performans Pc Ekipmanları.

Herkese iyi forumlar arkadaşlar sizden birkaç öneri ve yorum istiyorum. Eski ekipmanlarım ömrünü doldurduğu için değişiklik yapmak zorunda kaldım(6 Senenin ardından). Ancak şuan için bütçem kısıtlı ve açıkçası uzun süredir almadığım ya da ilgilenmediğim için bu konuda çok bilgisizim. Bana şuan...
  27. mr.shn

Klavye ve Mouse için slot sorunu.

Msi A320M Pro-E mini itx Anakarta sahibim. Klavye ve Mouse için arkasında yalnızca bir slot bulunuyor. Yarısı yeşil yarısı mor bir slot. Hangisini takarsam öteki boşta kalacak. Ne yapabilirim bunun için?
  28. mr.shn

Rx570-Ryzen3 2200g sistemi için psu önerileriniz nedir?

Şuan için sistemim: Anakart msi A320M Pro-E Msi Armor RX 570 Ryzen 3 2200G Corsair Vengeance 8 GB 3000Mhz Psu Cooler Master 500W(RS-500-PCAP-D3) Şöyle bir sorunum var psu 14 pine sahip benim ihtiyacım olan 16 ve dün açmış olduğum konuda çoklayıcı kullanarak bunu halledebileceğimi sizden...
  29. mr.shn

8 pin Ekran kartına 6 pin takabilir miyim?

Anakart msi A320M Pro-E Msi Armor RX 570 Ryzen 3 2200G Corsair Vengeance 8 GB 3000Mhz Psu Cooler Master 500W(RS-500-PCAP-D3) Sistemim bu şekilde. Psuda 8+6 pin bulunuyor. Anakartım 8 slot ve 8 pini orada. Önceki ekran kartım hd 7850 idi ve 6 pin slotu vardı. Rx570 de 8 pin slotu var. 6 pin...
  30. mr.shn

RX 570, Nitro-Pulse

Rx 570 almayı düşünüyorum, Nitro+ daha çok övülmüş biraz kıyaslamak istedim ancak Youtube'daki videolar beni tatmin etmedi. Açıkçası çok fazla bir performans farkının olacağını da düşünmüyorum. Fiyat olarak şuan kabaca biçersek: Pulse 800-950 bandında, nitro+ 1100-1300 arasında. aradaki...
  31. mr.shn

Assasins Creed Origins Açılmıyor

Herhangi bir hata almıyorum, yönetici olarak başlatıyorum oyunun resmi ortaya çıkıyor 2-3 saniye sonra tamamen kapanıyor hiçbir tepki vermeden. Process Monitor raporu burada yardımcı olursanız çok memnun olurum. https://1drv.ms/u/s!AiTpaLkhwVPIiwCxVcqjv23ZbKx8?e=mUE9z3 1564503415 Sorun türkçe...
  32. mr.shn

Madencilik yapılmış ekran kartı alınır mı?

Bu soruyu forumda daha öncede gördüm ancak cevaplar herhangi bir gerekçe veya sebebe dayandırılmamış o yüzden tekrar açma gereği duydum. İkinci el ekran kartı almayı düşünüyorum rx 570 benim bütçeme en uygun kart ancak piyasadaki ikinci ellerin neredeyse %80 kadari madencilik için kullanmış. Ben...
  33. mr.shn

3000Mhz Ram 2133Mhz olarak kullanılıyor.

Merhaba herkese iyi forumlar. Arkadaşlar bir sorum olacak, benim Anakart Msi A320M Pro-E, Ram ise Corsair Vengeance 8Gb DDR4 3000mhz, sistemde normal çalışan 2133, biosum güncel ve oc yaparak bu Mhz i 3000 e çıkartmak istiyorum. Herhangi bir sıkıntı veya sorun ile karşılaşan oldu mu? Bunu...
  34. mr.shn

Donanım değişikliği sonrası windows etkinleştirme?

Merhaba arkadaşlar sorunum şu şekilde, dün ram, anakart, ve işlemcimi değiştirip yeni bir sistem topladım. Şuan windows etkin değil internette araştırma yaptım, keyinizi hesabınızla ilişkilendirip öyle format atmalısınız, sistem kurmalısınız falan yazmışlar ancak ben bunu bilmiyordum...
  35. mr.shn

MSI A320M Pro-E Bios güncellemesi

Msi'ın sitesinden güncel bios sürümünü indirdim ve kurmak istedim ancak(dosya adı 7A36vH2.H20) dosya h20 formatında ve nasıl çalıştıracağımı bilmiyorum. Yardımcı olur musunuz acaba?
  36. mr.shn

Ryzen 3 2200G yerine işlemci önerisi?

Yaklaşık 1000 lira bütçem var, Anakart msi A320M ekran kartı hd 7850, ekran kartından önce işlemciyi değiştirmeyi düşünüyorum. Aralık ayında ekran kartı için farklı bir konu açacağım inşallah. 1000 TL bütçe ile 2200g den daha iyi bir öneriniz var mı?