Donanım değişikliği sonrası windows etkinleştirme?

Bu konuyu okuyanlar

mr.shn

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Merhaba arkadaşlar sorunum şu şekilde, dün ram, anakart, ve işlemcimi değiştirip yeni bir sistem topladım. Şuan windows etkin değil internette araştırma yaptım, keyinizi hesabınızla ilişkilendirip öyle format atmalısınız, sistem kurmalısınız falan yazmışlar ancak ben bunu bilmiyordum. Etkinleştirmek için ne yapabilirim? İlla format atmam mı gerekiyor? Ayarlar üzerinden güncelleştirme ve güvenlik panelinden etkinleştirmeye çalışıyorum-> "yakın zamanda donanım değişikliği yaptım" şıkkını seçiyorum ancak bir sonuç alamıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

edit. eski parçaları takıp ilişkilendirme yapamam, parçalar çoktan satılmıştı.

Rootsyl

Müdavim
Reaksiyon puanı
514
eğer elinizde halihazırda key var ise ve hesapla ilişkilendirmeden anakart değiştirdiyseniz geçmiş olsun. belki supportla falan uzun muhabbetler sonucu yeni key alabilirsiniz ama bunun için windows fişi vs lazım. ama kesin çalışçak çözüm KMSpico.

detanaoq

Asistan
Reaksiyon puanı
71
ürün anahtarını elle girmen gerekecek...

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Keşke önceki sisteminden ürün etkinleştirmesini kaldırmış olsaydın ve/ya Microsoft hesabınla ilişkilendirmiş olsaydın.

Orijinal lisans anahtarın bilgisayar ile birlikte geldiyse, cihazınızın üreticisi ile iletişime geçiniz. Ürün anahtarını kendiniz satın aldıysanız ve elinizde ise, bir Microsoft temsilcisi ile iletişime geçiniz. TEL: 0850 390 2777

mr.shn

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Yanıtlar için teşekkür ederim. İlişkilendirme yapmadan değişiklik yaptığım için yardım edemediler. Ürün anahtarımı kaydetmiştim onu kullanırım diye düşündüm, Anakart ile ilişkilendirildiğini bilmiyordum. Format attım mecbur, artık tedbirimizi alırız. Tekrar teşekkürler iyi forumlar.