Ssd uyumluluk ve tavsiye hakkında yorumunuz nedir?

Bu konuyu okuyanlar

mr.shn

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Ryzen 3 2200g
Msi armor rx 570
msi a320m pro-e
wdc wd5000azlx 500gb hd
corsair vengeance 3000mhz 8gb ram

bu sisteme ssd takviyesi yapmak istiyorum. Aklımda samsung 860 evo var 500gb lık almayı düşünüyorum. Uyumluluk konusunda herhangi bir sorun olur mu? Ve bu fiyat aralığında önerebileceğiniz daha iyi bir ssd var mı? Ayrıca sormak istediğim bir diğer soru 2.5" ssd kullanmak için 3.5" adaptör dönüştürücü mü almalıyım? Yanıtlar için şimdiden teşekkürler.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
SSD'lerde uyumluluk diye birşey olmaz. Kasanızda 2.5 yeri illa vardır diye düşünüyorum yoksa bile dönüştürücü masrafına gerek yok kasanın arka kısmına biryere koyabilirsiniz görsel olarak iyi durmasını isterseniz çift yönlü bant ile bile yapılabilir.

mr.shn

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Kasada 2.5 yuvası varsa Oraya takabilirsiniz.
Kasada olduğunu sanmıyorum, baya eski bir kasa.
SSD'lerde uyumluluk diye birşey olmaz. Kasanızda 2.5 yeri illa vardır diye düşünüyorum yoksa bile dönüştürücü masrafına gerek yok kasanın arka kısmına biryere koyabilirsiniz görsel olarak iyi durmasını isterseniz çift yönlü bant ile bile yapılabilir.
Forumda bazı konular gördüm ssd için uyumlulukla alakalı. O yüzden sorma gereği duydum bende normalde böyle bir şeyi bilmiyordum.

enes.wtp

Asistan
Reaksiyon puanı
772
Kasada olduğunu sanmıyorum, baya eski bir kasa.

Forumda bazı konular gördüm ssd için uyumlulukla alakalı. O yüzden sorma gereği duydum bende normalde böyle bir şeyi bilmiyordum.
Uyumluluk sadece yeni tarz ve PCI tarafından yönetilen M2 standartı ile ilgili, gerisinde SATA SSD'lere sadece SATA portu olması yetiyor. Kasa eski ise direkt olarak bir yere sabitleyebilirsiniz, HDD gibi içerisinde mekanik bir yapı olmadığı için sallantı olduğu zaman başına bir iş gelmez (kablosu çıkmadığı sürece).