Arama sonuçlarınız

1. E

Soru Yurt dışından kaç tane PlayStation 5 getirebilirim

Teşekkürler, ben de riske atmayıp 1 tane alacağım gibi duruyor :q
  2. E

O zaman 1 normal, bir tane de dijital alırım dediğin formüle uygun olur. Arkadaşlarım bir şey almazsa onların pasaporta işletiriz artık :D
  3. E

Kutudan falan denetleme olabilir ama kutusu olmasa, valizde sadece konsol ve kontrolcü olsa sorun olmaz bence.
  4. E

Teşekkürler, peki kutusunu açıp zaten bana aitmiş gibi göstersem nasıl olur? Mesela ben kendi bilgisayarımı falan da götürüyorum, bunlar bana ait olduğu için vergi alınmıyor. PlayStation'ı da türkiyeden almışım gibi yapsam geçer mi?
  5. E

Merhaba, yakında İrlanda’ya gideceğim, gitmişken alabildiğim kadar PlayStation almak istiyorum. Yanımda kaç tane getirebilirim? 1 tane kesin geliyor sanırım, fiyata göre mi düzenleme var yoksa miktarı mı sınırlı anlamadım. Yurt dışından getirtmiş olan biri net bilgi verebilir mi?
  6. E

Haber [Son dakika] Millet İttifakının CB adayı Kemal Kılıçdaroğlu oldu

13. Cumhurbaşkanımız ve AKP bükücü İmamson'un yardımcılığı hayırlı olsun öyleyse.
  7. E

Haber "Şimdiki aklım olsaydı ... " noktalı yeri doldur.

Kendimi hatalarımla kabul ediyor ve yapmadıklarım için bir saniye bile dert yanmıyorum, hepimizin önünde bir ömür var ve geçmişi düşündüğünüzde gelecek bir türlü gelmiyor. O yüzden mücadeleye devam.
  8. E

Soru Windows 11 22H2 Geçilir mi?

Sistemin zaten Windows 11 uyumlu olmadığı için daha fazla zorlamanı önermem. 22H2 çıkar, stabil bir hal alır ondan sonra yüklersin.
  9. E

Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan: ''Aç sefil geziyor; rakıyı, birayı almaktan geri durmuyor.''

O zaman alkolden sigaradan vergiyi azaltın da millet aç sefil gezmesin :q Bunlara göre alkol haram, alkolün vergisi helal
  10. E

Kendi Telefon markamı nasıl yapabilirim

Para, para, para :) Marka kurmak kolay, zor olan telefonu üretmek. İstersen Çin'den OEM bir telefon alırsın üstüne logonu basarsın. Senin istediğin şey için, yazılımcılar, deneyim uzmanları, tasarımcılar, iş geliştirme uzmanları, finans uzmanları, nakliye uzmanları vs. gerekiyor. Bu da milyonlar...
  11. E

SDN Elveda Shiftdelete

Bizim için her okur değerli. İyi ya da kötü tüm eleştirileri dikkate alıp cevap veriyoruz. Açtığın konuda farkında olmadan ciddi bir suçlama yaptığını düşünüyorum. Stresli bir işi yürüttüğümüz için SDN Forum'da, ana sitedeki içeriklerimizi sert bir dille yorumlaman pek hoş karşılanmayabilir...
  12. E

İpucu Shiftdelete Yalan 3 Haberi

Konuda bahsettiğin URL geçersiz. Eğer düzgün bir link iletirsen inceleyip bir dönüş yapabiliriz.
  13. E

Cinsiyetiniz Ne

Atak helikopteri olduğumu öğrendim
  14. E

ABD enflasyon rakamları açıklandı

Keşke 61 olsa :D
  15. E

Soru Bisiklet önerisi

Carraro Sportive 220 önerebilirim. Carraro bence en iyi bisiklet markalarından biridir. Bu model şehir bisikleti olarak geçiyor, özellikleri iyi ama sanırım maşa kilitlenmiyor bu bir eksi sayılabilir. Bunu kullanmadığım için fazla yorum yapamıyorum. Corelli Trivor 5.1 alabilirsin, ben kısa bir...
  16. E

Soru Bisiklet önerisi

Selesi çok sert, yol bisikletlerinin geneli öyle dediler ama yemedim. İlk başlarda rahatsız ediyor. Lastik de sık patlayabiliyor. Bir ara bundan çok muzdariptim, zırhlı dış lastik almak çözüm olabilir. Asfalt gibi düz zeminler dışında sürünce hem bisiklet zarar görüyor hem de çok konforsuz bir...
  17. E

Soru Faizsiz nasıl telefon alırım

Evet öyle bir seçenek de var, bankanla görüşebilirsin bunu
  18. E

Haber Hangisi daha ekonomik: PlayStation mı Xbox mı?

PS Plus yenilendikten sonra içeriği güncelleyeceğim. Oyunların kalitesiyle ilgili bi kıyaslama yaparız. Ben de PS4 kullanıyorum, beni de cezbeden bir şey yok şu an. PS4 Pro olsa daha iyi olurdu çünkü 4K TV kullanıyorum. Özel oyunları olmasa Xbox alacaktım. Özel oyunları bitirdikten sonra Xbox'a...
  19. E

Soru Faizsiz nasıl telefon alırım

Ticari kredi kartı olan bir tanıdığın varsa ondan rica edip kartını kullanabilirsin. Bu şekilde kredi kartıyla taksitli telefon alınabiliyor. Bazı bankalar ve siteler faizsiz alışveriş kredisi veriyor olabilir. Taksitle telefon almak zor olduğu için fazla seçenek yok maalesef.
  20. E

Soru Bisiklet önerisi

Ben Corelli Fit Zero yol bisikleti kullanıyorum, fiyatı uygun. Eğer kullanım amacına uyacaksa alabilirsin. Kron'un giriş seviyesi modellerini kesinlikle önermiyorum. İki arkadaşımda XC100 ve 150 var, sürekli bir parçası bozuluyor. Carraro'nun bisikletlerine bakabilirsin, zira bu marka çok...
  21. E

Soru iPhone 13 Pro Vs iPhone 13 Pro Max?

Farkı ekran boyutu. Hangisiyle rahat edeceksen onu al. Bu telefonla şarj aleti ve kulaklık da gelmediği için bunlara da bütçe ayıracağını aklından çıkarma. Yerinde olsam Pro alıp AirPods ve hızlı ve orijinal bir şarj aleti alırdım.
  22. E

Soru iPhone 13 Pro Vs iPhone 13 Pro Max?

Pro Max'te daha fazla pil ömrü olduğu pek doğru değil. O cihazın ekranı daha büyük olduğu için daha çok güç tüketiyor, bu yüzden Pro ile olan pil ömrünü dengelemek için daha büyük bir batarya koyuyorlar. Yani Pro Max'i alma sebebin batarya ömrü olmasın kesinlikle.
  23. E

Soru 10 senedir Samsung Note kullanıcısıyım. İPhone'ye geçmek istiyorum. Sizce mantıklı mı?

Eğer 13'e bütçe ayırabiliyorsan 12'yi düşünmene gerek yok. Kamera beklentin olduğuna göre iPhone 13 Pro almalısın. Ama ana modelin kamerasının da çok iyi olduğunu söylemeliyim. Performans konusunda zaten 13 mini'den 13 Pro'ya kadar hepsi hemen hemen aynı.
  24. E

Soru S9+ Alınır Mı?

Xiaomi Mi 8 olabilir. Sanırım MIUI 13 de alacak. Ekran AMOLED olduğu için iyidir. Kamera da iyi, zaten kendisi bir dönem amiral gemisiydi.
  25. E

Soru S9+ Alınır Mı?

Mantıklı bir geçiş olduğunu sanmıyorum. Zaten o cihazın pek güncelleme aldığı söylenemez. Ekran Super AMOLED olduğu için iyi, eğer OLED ekranlı bir telefon alırsan benzer kaliteyi alabilirsin. Yeni telefonlar kamera konusunda zaten daha marifetli. S9'un kamera kalitesinde bir cihaz bulman çok...
  26. E

Yardım Laptopta GTA V takılma sorunu GTX1650

Normalde GTA 5, 8GB RAM'le iyi çalışıyor. Ama dediğim gibi, çok yüksek ayarlarda oynuyorsan 8GB yeterli gelmeyebilir. RAM kullanımını kontrol et, eğer kullanım sınıra dayanıyorsa ve drop oluyorsa RAM'i 16GB'a çıkarabilirsin.
  27. E

Yardım Laptopta GTA V takılma sorunu GTX1650

Eğer sıcaklık değerleri anormal değilse laptop olması ile alakası yok. Eğer çok yüksek ayarlarda oynuyorsan RAM'in yetmiyor olabilir. Zaten modlar da RAM katili olduğu için bu yüzden drop yiyor olabilirsin. Oynarken RAM'inin ne kadarının müsait olduğunu kontrol et.
  28. E

Yardım Sistemimde 6GB RAM Takılı ama 2 GB GÖZÜKÜYOR

Marka ile alakası yok. 64 bit temiz kurulum yapmalısın.
  29. E

Soru Macbook Pro ile uyumlu Fiş Yazıcı / Adisyon Yazıcı Aranıyor!

MacBook pro ile uyumlusunu aramana gerek yok. Bir dönüştürücü aracılığıyla bağlantı kurmalısın.
  30. E

Soru Sağlıkçıların Mayıs ayı iş bırakma eylemleri hakkında

Nedeni belli, hem Avrupa standartlarının çok altında çalışıp hem de şiddet ile karşılaşıyorlar. Bunun üstüne hastanelerin aşırı yoğunluğu, sistemdeki plansızlıklar da doktorlara yansıyor. Türk insanının ne olduğunu biliyoruz, tüm gün onların şikayetini dinlemek zor. Bence sağlık çalışanları...
  31. E

Google, YouTube’un Go uygulamasını kapatıyor!

Gereksiz tepki göstermişsiniz başlık ve içerik tutarlı. Uygulama YouTube'un mu? Evet. Anlamıyorum, insanlar bundan bile şikayetçi oluyorsa Sabah, Hürriyet, Milliyet gibi siteler neden milyonlar okunuyor. Hemen açılan, başlığı tutarlı olan ve boşa uzatılmayan içeriği yuhlarsanız, haberi 10...
  32. E

Haber 3 Mayıs Türkçüler Günü kutlu olsun!

Türkçülüğü destekliyorum ancak bu ülkede Türk, Kürt, Laz ve Çerkez bir arada yaşıyor. Bunların Türk Milleti adında toplanıp barış içinde yaşaması, ülkemiz için en iyisidir. Nihal Atsız gibi ırkçı yazarların Türkçülüğünün 21. yüzyıl Türkiye'sini iç savaştan başka bir şeye sürüklemeyeceği açıktır.
  33. E

Yardım PS Store İninal Kart Sorunu

Ön ödemeli kartlarda bu hatayı veriyor maalesef. Başka bir karttan yapamıyorsan PS Store bakiyesi satın alıp oyunu da onunla al. Bu şekilde EA Play aboneliği alabilmiştim Papara ile. İşin garip yanı, bazı oyunlarda hiç sıkıntı olmazken bazılarında hata veriyor.
  34. E

Mi 11 lite 5G NE alsam pişman olurmuyum?

Garantisiz düşünürsen 4700'e satan (sıfır, kayıt 1 hafta sonra yapılıyor) bir tanıdığıma yönlendirebilirim. Benim de telefona ihtiyacım var muhtemelen aynısını alacağım. Telefonla ilgili biraz araştırma yaptım, Poco'lar daha çok oyun performansı sunuyorken bu telefon ince ve kamera performansı...
  35. E

Soru Airpods pro

Çok net söylüyorum dolandırıcı. O kulaklığın başına ne gelirse gelsin 3000'den 1200'e düşmez. Param güvende pek güvenli bir seçenek değil. Sıkça dolandırılma vakası yaşanıyor. Kesinlikle uzak durmalısın.
  36. E

Uçuşan Üyeler

Huzur bozucu tartışmalar oluşturdukları için, https://forum.shiftdelete.net/members/confickerbelasi.183989/ https://forum.shiftdelete.net/members/usui-takumi.157782/ https://forum.shiftdelete.net/members/applemania.6642401/ belirtilen sürelere kadar cezalıdır...
  37. E

Soru Rap parçam nasıl olmuş?

Rap sevmediğim için şarkı hakkında yorum yapmayacağım ama şarkıyı uzatmaya çalışarak korkunç bir hata yapmışsın. Vokal 2.10'da bitiyor, beatin de bitmesi 47 saniye mi sürüyor? Bu outro değil boşluk olmuş. Şarkıyı uzatmana gerek yok, 2 dakikalık şarkıların yüz milyonlarca dinlediğini gördük. İlla...
  38. E

Yardım Mac mi Almalıyım yoksa Windows PC mi

M1 işlemcili MacBook almalısın
  39. E

Dijital platform film yayinlamak

Bir dağıtım şirketi ile çalışmalısın. Türkiye'de sinema işini Mars Group yapıyor. Eğer şirketin yayıncılık da yapıyorsa Mars ile iletişime geçip lisans anlaşmasına gitmeli. Warner Bros gibi dağıtım şirketleri zaten tüm dünyadaki sinemalarca tanındığı için büyük filmler tüm dünyadaki sinemalara...
  40. E

Anime izleme sitesi açacağım, yasal mı?

Yasal değil korsan içerik statüsüne giriyor.
  41. E

Soru Fiziki Yurtdışı SimKartları Satın Almakla İlgilenen Olur mu?

İngiltere hattı için bilgi alabilirim, PayPal falan kullanayım yeter :)
  42. E

Soru 7.1 Kulaklık için herhangi bir ekolayzer programı olurmu?

Windows 10 ve 11'de mevcut olan 'Kulaklıkar için Windows Sonic' seçeneğini kullanabilirsin. Sanal surround ayarını da Windows'taki ses denetim masasından aktif etmelisin.
  43. E

Bisiklet Önerisi

Güzel seçim. Ne dağ, ne de yol bisikleti. Şehir içerisinde kullanıma uygun. Özellikleri dengeli ama üst bir performans beklememek lazım. Alınabilir ve pişman etmeyecek bisikletler arasında giriş seviyesidir. Ağırlığı da gayet güzel. V-Freni gömecek arkadaşlar olabilir ama ben kullanıyorum, hem...
  44. E

Soru Xiaomi watch s1 active aldım arkadaşlar

Saati ayarlamak için evet gerekiyor. Benim telefonda NFC yok mesela, NFC'li bir telefondan ayarlayıp kullanabilirim.
  45. E

Soru Xiaomi watch s1 active aldım arkadaşlar

Yeni bir saat alsam kesinlikle arayacağım özellik NFC. Saati Pos cihazına tutup ödemek başka oluyor ? Bunu yapan NFC yüzükler var, almayı düşünüyorum
  46. E

Elektirik Faturasını Ödemeyen Kemal Kılıçdaroğlu'nun Elektiriği Kesildi !

Tebrik ediyorum ama halktan destek görmezse anlamsız bir protesto olacak. Ben her ay 200-300 TL civarı elektrik faturası ödüyorum, çalışırken bile ışığı kapatıyorum ama gelen fatura bu. Borcu ödemeyip elektriksiz kalmayı kabul etmek çok az kişinin yapabileceği bir protesto. Ama sosyal medyadan...
  47. E

Soru Şirket içi mesajlaşma Telegram&Whatsapp

Signal'i öneririm. En yüksek gizlilik onda var. Ayrıca özelliklerini de beğeniyorum.
  48. E

Yardım Oğlum İçin 5.000 TL Bütçeli Oyun Kasası Tavsiyesi

Apu sistem almak en mantıklısı olacak onu söyleyeyim. Mantıklı bir APU sistem alırsanız ilerde harici bir ekran kartı alıp performansı üst seviyeye çekme şansınız olacak. APU bir sistemle Premiere Pro kullandım kısa bir süre, 720p videolarda çalışırken sorun yaşanmıyor. 1080p'ye çıkınca...
  49. E

Soru Üniversite için bilgisayar tavsiyesi

İkisini almak yerine M1 işlemcili MacBook Air almalısın. Eğer çizim yapmıyorsan bir de tablet almanın hiçbir manâsi yok. Eğer bir tane alacağım, minimum parayı ödemek istiyorum diyorsan Matebook alabilirsin. Ama bütçen el veriyorsa M1 işlemcili bir Macbook seni yıllarca götürür, performansı da...
  50. E

Haber Doctor Strange 2 için kritik detay açıklandı!

Bu yılın en çok beklenen gişe filmlerinden biri olan Doctor Strange 2, Marvel filmleri arasında önemli bir yer tutuyor. Marvel Sinematik Evreni’ninin 4. aşamasının en önemli argümanı olan çoklu evrenler, bu filmde tam olarak işlenecek. 4. aşamanın ilk filmi olan Spider-Man: Far From Home’da...
  51. E

Yenilenmiş ıphone 11 pro max mi yoksa sıfır iphone 12 mi?

Sıfır iPhone 12
  52. E

Haber Ukraynalılar, Antalyalılara çöp toplayarak ‘teşekkür’ etti

Suriyeliler ilk geldiğinde de böyle haberler vardı. Ama Ukrayna'nın insanı başkadır. Avrupa ile Ortadoğu'nun medeniyet seviyesi çok başka. Kısa vadede onlarla sorun yaşayacağımızı sanmıyorum. Tabii bu ülkenin zaten çok ağır bir mülteci yükü var, Suriyelilerden bin kat iyi olsalar da neticede her...
  53. E

Anket Siz ne düşünüyorsunuz, sizce iPhone SE 3 nasıl bir telefon ?

Telefon güzel, sadece 30 dolar farkla 5G ve A15 eklenmiş önceki nesle göre. Tabii daha farklı bir tasarıma geçse çok daha iyi olurdu. Türkiye için konuşursak fiyatı yüzünden asla alınmaması gereken bir telefon. Böyle küçük telefonları sevenler bile almamalı çünkü iPhone SE 2 daha iyi bir...
  54. E

Yardım İki sokak aşağıda Türk Telekom fiber var bizde yok başvuruda bulunsam ne zaman gelir?

Yan sokağa geliyorsa sana da gelir. Bizim mahalleye fiber ilk çekilmeye başlandığında geçen seneydi. Daha bu ay aktif oldu. Sokak sokak değil mahalle mahalle çalıştıkları için senin başvurmana gerek yok bence.
  55. E

Apple ürünlerinde indirim dedikodusu

Sanmıyorum. İndirim gerektirecek bir gerekçe yok ki. Zaten Apple Türkiye, diğer ülkelere kıyasla daha ucuz.
  56. E

Neden sunucuda “konuyu yükselt” özelliği bulunmuyor?

Merhaba, bu özellik yalnızca yöneticilerin kullanımına açıktır.
  57. E

Soru Whatsapp Web 16 MB Sorunu?

Masaüstü uygulamasını indirip deneyebilirsin. Boyut daha fazlaydı diye hatırlıyorum.
  58. E

Haber Nisan ayının ilk Game Pass oyunları belli oldu!

Activision satışı henüz gerçekleşmediği için COD oyunlarının yakında geleceğini sanmıyorum
  59. E

Haber Valorant Mobil'den Yeni Sızıntılar Geldi!

Merakla bekliyorum
  60. E

iPhone X alınır mı?

12 mini boyutu iyi bu arada. 5.4 inç kağıt üzerinde küçük gelebilir ama ekran/kasa oranı yüksek olduğu için alışabilecek iyi bir boyutu var. Tabii mini alacakların önce bir teknomarketten ya da tanıdığından telefonu denemesi çok iyi olacaktır.
  61. E

'Tık' uğruna rezalet! Vaktinden önce ezan sesi dinletip oruç bozdurdular

Tık uğruna insanların nasıl aptallaştığının iyi bir örneği
  62. E

Haber Rainbow Six Siege Mobile Geliyor!

Ben Rainbow'u PC'de 50 saat kadar oynadım sanırım, iğne deliğinden bile adam vuruyorlar o yüzden mobilde nasıl olur bilemiyorum. Gerçi konsolda bu oyun sevilerek oynanıyorsa mobilde de denge sağlanabilir gibi.
  63. E

Haber Rainbow Six Siege Mobile Geliyor!

Rainbow bence mobilde rahat oynanabilecek bir yapıda değil. Valorant Mobile'ın telefonlara çok iyi uyum sağlayacağını düşünüyorum ben.
  64. E

Soru Macbook modelimi yükseltmeli miyim ?

Eğer şu anki performanstan memnunsan kal derim.
  65. E

Haber Dün 6,50 TL'ye aldığım çikolatalı kruvasan bugün 10,50 TL! Bu zammın nedenini bilen var mı?

Ukrayna savaşında çikolatalı kruvasan ağaçlarını Ruslar ele geçirmiş, Türkiye'ye inat zam yapıyorlar o yüzden.
  66. E

Haber Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic, canlı yayınına buzdolabından çıkarak katıldı

Sırbistan'da halkın enerjisi farklı olabilir ama Türkiye'de öyle bir şey olursa cıvıklık olarak algılanır :q
  67. E

Haber Doğal gaza konutta yüzde 35, sanayide yüzde 50 zam yapıldı

BOTAŞ: "Doğalgaz fiyatlarına 1 Nisan 2022 itibarıyla zam yapıldı. Konutlarda kullanılan doğalgazın birim fiyatında yüzde 35, elektrik üretimi için kullanılan doğalgazın birim fiyatında yüzde 44,30, elektrik üretimi dışında kullanılan doğalgazın birim fiyatında ise yüzde 50 artış oldu.
  68. E

1 Nisan şakası yerine gelen yüzde 67'lik internet zammı

Türknet 2023 Haziran'a kadar sabit fiyat garantisi vermişti. Yani o zamana kadar 140TL ödeyeceğiz. 50 ve hatta 100Mbps kullananlar 140 TL'den şikayet etmişti ama bu zammı düşünecek olursak 140TL uygun gibi.
  69. E

Garanti bitimine son 1 gün kala gönderdiğim için garanti dışı

Tüketici Hakem Heyeti'ne başvurmalısın
  70. E

Haber Çalışma Bakanı Bilgin: "Asgari ücrete zam düşüncemiz yok."

Zam gelip gelmemesine değil de açıklamalara takıldım. Cumhurbaşkanı dememiş miydi değerlendirilir, gerekirse yapılır diye? Her olayda olduğu gibi her ağızdan farklı bir cevap çıkmaya devam ediyor.
  71. E

Soru 14 yaşındayım ve yaşıtlarımdan daha güçsüzüm

Her ergen aynı dönemde aynı gelişimi göstermez. Beslenmene dikkat etmen gerekiyor, 16-17 yaşına gelince de fitness'a başlayabilirsin.
  72. E

iPhone 11 128GB almayı düşünüyorum

Evet mantıklı çünkü fiyat düşmeyecek.
  73. E

Fiyatı çok fazla. Eğer uygun olsaydı küçük ekran seven birisi için alınabilirdi ama 11 bin o telefona vermek yerine iPhone 11 almak kat kat daha mantıklı. Eğer küçük ekran seviyorsan ve ucuz olsun diyorsan sana farkı hissettirmeyecek SE 2020 modeline bakabilirsin.
  74. E

Soru Linux iş için kullanmak

Mutlaka deneyeceğim, teşekkürler ?
  75. E

Ben hep clover kullandım, eğer Mac mini çıkmasaydı kesinlikle bir Hackintosh sistemi toplardım. Ama 10K civarına Mac mini almak varken sadece Hackintosh odaklı bir PC toplamak mantıklı değil. Neyse, demek istediğim macOS iş için harikadır. Oyun oynamıyorsanız da ev için harikadır.
  76. E

Fiyatta düşüş beklemeyin, hatta her an zam gelebilir. 12 mini'nin ekranı sana yeterli gelecekse onu da alabilirsin. Ancak senin bütçende ancak 64GB olanı satıldığı için pek mantıklı olmayabilir. iPhone 11 hala alınabilir bir cihaz, 128GB olması da iyi. 64 kullanan tanıdıklarım yer olmadığı için...
  77. E

Windows'a ben de bayılmıyorum, 10 ile mutlu olsam da ben Hackintosh ile macOS kullanıyorum genelde. Eğer desteklenen bir donanım ve kurulumda harcanacak zaman varsa Hackintosh çok iyi bir deneyim sunabiliyor, tavsiye ederim.
  78. E

Rezil olmak istiyorsan kullanabilirsin. Çoğu sektör için Linux'taki ofis programlarının niteliği yok. Üstüne, iletişim halinde olduğun şirket ya da kişilerle uyum sorunu yaşarsın. Photoshop varken neden GIMP, Premiere varken neden Kdenlive, After Effects varken neden Blender, Office 365 varken...
  79. E

Haber FIFA serisinin yeni adı ortaya çıktı!

Electronic Arts, uzun yıllardan beri FIFA’nın isim haklarını kullanarak karşımıza bir futbol oyunu çıkarıyordu. Son olarak mağazalarda FIFA 22’nin yer almasının ardından futbol oyunları arasındaki rekabette bir sarsıntı yaşandı. PES serisi, eFootball adıyla ücretsiz oyun haline geldi. Bu...
  80. E

Öneri FİFA 2022 130 Tl ps4

Aynen bence de. FIFA'nın bu fiyata gelmesi çok şaşırttı beni de. Futbol oynamadığım halde alasım geldi :q Şöyle diyeyim, almak kesinlikle mantıksız değil çünkü hem güncel sürümü edinmiş olacaksın hem de gelecek yıllarda böyle bir indirim görmemiz mümkün müdür bilemiyorum.
  81. E

Soru 15 yaşındayım sesim çok mu kötü

Tabii, sorabilirsin.
  82. E

Ses rengin güzel, benim de sana benzer bir sesim var. Ben daha çok seslendirmeyle uğraşıyorum müzik prodüktörlüğünde ilerlemeye çalışıyorum bir yandan.
  83. E

Sesini anlaşılabilir kullanmıyorsun, bu temel bir sorun. Vermek istediğin yıpranmışlık duygusunu daha canlı şekilde vermen lazım. Bu şekilde sadece uykudan kalkmışsın gibi olmuş.
  84. E

Yardım Gmailimden atılmış garip mail

Hesabına kimse girmemiş. Bir mail listesinden ayrılmışsın ve hata sonucu düzgün bir mesaj gösterilememiş.
  85. E

Anket En kötü dediğiniz sosyal medya platformu

Tumblr falan bana çok saçma geliyor. Çoğunluğun aksine TikTok'u seviyorum ama moderasyon zayıf. Dişi objeler yayın açıp ayağını kameraya tutuyor falan :q
  86. E

Yardım Kurgu için 60.000 TL'ye bu sistemi toplamak mantıklı mı?

Sektörde şu an Mac Studio'ya hayranlıkla bakılıyor. Fiyatına göre mükemmel bir performansı var. M1 Pro çipli olanı 36 binden başlıyor. Daha güçlü bir GPU seçerek fiyatı 50 bin bandına da getirebilirsiniz. Eğer hala bütçen varsa da depolamaya yatırım yapabilirsin...
  87. E

Haber iPhone ve iPad’de Xbox Cloud Gaming kullananlara müjde!

Son yıllarda telefon ve tablette oyun oynamanın bir anlamı daha var. Bulut oyun servislerinin mobil platformlarda hizmet vermesiyle yüksek kaliteli oyunların mobilde oynanması mümkün oldu. İyi bir internet bağlantısına sahipseniz Xbox Cloud Gaming aracılığıyla telefonunuzda GTA 5 oynamanız bile...
  88. E

Öneri Can Sıkıntısına Birebir 10 Mobil Oyun

Güzel liste olmuş, öne çıkardım ?
  89. E

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/glossofobhia.342134/ Küfür, hakaret ve huzur bozucu tartışmalarından dolayı lisans diplomasını alana kadar banlanmıştır.
  90. E

2022 Türkiye Ekonomisi vs 2022 Venezuela Ekonomisi

Bu gidişle sonumuz Venezuela olur. Neyse ki seçime fazla kalmadı.
  91. E

Soru Windows 7 için 2.monitor

8GB RAM ve Windows 10 için yeterli bir işlemci varsa geçebilirsin. Ama SSD ile büyük fark hissedersin tabii.
  92. E

Soru Neden Overwatch 2 çıkıyor ?

Bence saçma değil. Dota 2 neden var mesela? Bu oyun da zenginleştirilip diriltilebilir. Oyun artık söndüğü için değişiklikleri güncelleme olarak getirmek yerine bir devrim imajı vermek istemiş olabilirler.
  93. E

Soru God of War dizisi geliyor! Peki sizce Kratos'u kim canlandırmalı?

Siyahi ve Meksikalı olmadığım için kaybettim o zaman :(
  94. E

Haber Uygun Fiyatlı iPhone SE 2022 5G Tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı!

Onlarda asgari ücretle 5 tane, bizde 3 asgari ücretle bir tane :q Ucuz olsa bile almazdım. Çağdışı bir tasarım var, bunu alacağıma iPhone 11 bile daha mantıklı. Sanırım Apple bunu hesaba katmıyor. Her nesil söylenen o yüzde bilmem kaçlık performans farkı umrumda değil. A11 işlemcisi bile benim...
  95. E

Haber Yeni Apple ürünlerinin Türkiye fiyatları!

Apple, bu akşam gerçekleştirdiği canlı yayında yeni ürünlerini tanıttı. Bir süredir bu etkinlikte tanıtılacak ürünlerle ilgili dedikodular dolaşıyordu. Nihayet merak dolu bekleyişimiz sona erdi ve ürünlerle karşılaştık. Ürünlerin kendilerinin yanı sıra fiyatlarını da epey merak ediyoruz, zira...
  96. E

Haber 5. nesil iPad Air tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Apple bugün yani 8 Mart’ta düzenlediği Peek Performance etkinliğinde 5. nesil iPad Air modeli ile karşımıza çıktı. Önceki nesle göre işlemci ve pil süresi bakımından önemli iyileştirmelerle gelen 5. nesil iPad Air / bir diğer adıyla iPad Air 5 2022 özellikleri neler? İlk nesli 2013 yılında...
  97. E

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/meg015.537205/ Eski üye olmasına rağmen ilk mesajı torrent sitesi olduğu için önlem olarak 1 hafta uzaklaştırılmıştır.
  98. E

Soru God of War dizisi geliyor! Peki sizce Kratos'u kim canlandırmalı?

Şaka yapmıyorum, bugün rüyamda Kratos olduğumu gördüm. Kratos olacak fiziğim yok ama Atreus olabilirim, Sony benimle iletişime geçerse tekliflerini dinleyebilirim.
  99. E

Haber Erdoğan'dan doktorlara: "Açık konuşuyorum; varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı istihdam ederiz."

Cumhurbaşkanımız üniversite mezunudur ya zaten. Eşi de ilkokul mezunu olduğu halde Prof Dr. olarak anılmaktadır.
  100. E

Soru Bu kadar pahalı olmamalı dediğiniz neler var?

Türkiye'de zaten her şey pahalı. Mesela ABD'yi referans alırsam sağlık hizmetlerinin pahalı olduğunu söyleyebilirim.
  101. E

Soru Anlattığım oyunun adı nedir ?

Fireman olabilir mi?
  102. E

Yardım Laptopu 2. mönitör olarak kullanma

Eğer laptopta HDMI girişi varsa oraya takıp kullanabilirsin.
  103. E

Haber WhatsApp, Telegram’dan bir özelliği daha aşırıyor!

WhatsApp, geçen yıl kullanıcılarına kabul ettirdiği gizlilik sözleşmesinin ardından epey güven kaybettirdi. Bunun ardından Telegram ve Signal gibi küçük uygulamalar, WhatsApp rakibi olarak anılmaya başlamıştı. Dolayısıyla WhatsApp, rekabetin getirdiği baskı sonucunda rakiplerinde olup kendisinde...
  104. E

Soru 8 mart ve yeni se düşünceleriniz

4.7 inç ekranla gelirse bu saatten sonra satması zor. 5.3 gibi boyutlara çıkarsa güzel olur. Tasarımın büyük oranda önceki nesille aynı olacağı söyleniyor. iPhone XR gibi bir tasarım beklemeyin, öncekinin 5G ve A15'lisi olacaktır bu. Fiyatının 300 dolar olacağı söyleniyor, eğer öyle olmazsa...
  105. E

Öneri Xbox series s alınır mı ?

Evet bunu bir yıldır çözmediler
  106. E

Öneri Xbox series s alınır mı ?

Evet mantıklı. Ama depolama konusu sıkıntı, adam akıllı depolama yükseltmesi yapılmıyor. Ben PS4 500GB kullanıyorum, bazı oyunlar depolama boyutlarından ötürü diğerlerine yer bırakmıyor. Mesela şu an RDR2 ve GTA 5 yüklü, bunlar olduğu için fazla oyun indirme seçeneğim kalmadı.
  107. E

Haber "Ev sahipleri en fazla yüzde 25,98 zam yapabilecek."

Düzenleme güzel ama uygulanır mı bilemiyorum. Sözde, millet olarak kol kolayız ama kriz olunca kirayı iki katı yaparlar. Bunun artık daha sıkı denetlenmesi lazım.
  108. E

Yardım Yanlışlıkla monitöre vurdum, tamiri ne kadar tutar? Tamirden başka yolu varmı?

Tam olarak hangi parçaların zarar gördüğüyle alakalı. Eğer teknik bilgin varsa monitörü söküp nelerin hasarlı olduğuna bakabilirsin, sonrasında parçayı temin edip kendin takabilirsin. Teknik servis direkt panel değişimi falan yapabilir bu da çok masraf demek.
  109. E

Haber Apple, Rusya’daki tüm satışları durdurdu!

Teknoloji devi Apple, neredeyse tüm dünyada Apple Store aracılığıyla ürünlerini satmakta. Rusya ve Ukrayna arasındaki gerilimin teknolojik kısmında rol oynayan şirketlerden biri de Apple olmuştu. ABD’li teknoloji şirketlerin yaptırımlarına ek olarak, Apple Rusya’da olan tüm satışları durdurdu...
  110. E

Rehber Windows K veya KN sürümlerine Türkçe dil paketi yüklerseniz ne olur?

Yüzyılın gizemi çözüldü öyleyse :D Windows'un tek dil paketli sürümler yayınlaması çok saçmaydı.
  111. E

Yardım Papara kart iptal edilince yasa dışı işlem yapılır mı?

İptal ettiysen sıkıntı yok
  112. E

Öneri 2 GB RAM'li PC için kız çocuk oyunu önerisi

Kral Oyun, Oyunskor, Friv gibi internet sitelerindeki oyunları oynayabilirsiniz.
  113. E

Öneri Playstation 4 slim vs xbox one s

Anladım, eğer PS oyunlarını oynadıysan Xbox'a geçiş yapabilirsin. Game Pass'teki oyunları oynarsın, özellikle online oyun kısmı geniş. Artık PS4'te yapacak bir şey kalmadıysa geçebilirsin Xbox One S'e.
  114. E

Yardım Distrokid Ödemeyi TL olarak alıyor mu ?

Sorun olmaz MasterCard, Visa falan hepsine izin var 1645974973 Bir de 497TL ediyorsa sen karta 550 falan yükle çünkü sanal POS'un referans aldığı döviz kuru farklı olabiliyor. Hata alırsan büyük ihtimal o yüzdendir.
  115. E

Öneri Playstation 4 slim vs xbox one s

Bende ikisi de var. PlayStation 4'ü öneririm. Yalnız 500gb pek yeterli olmuyor, 1tb bulursan daha iyi olur. Xbox'ın sadece kontrolcüsünün daha iyi olduğunu düşünüyorum. Game Pass'teki bazı oyunlar gerçekten kaliteli, bir süre sonra onlar da sıkıyor o yüzden Game Pass'e çok güvenme...
  116. E

Haber Elden Ring'e Alternatif Oyun Önerisi: Mortal Shell

PlayStation Plus ile verilmişti sanırım. Umursamamıştım ama bir şans vereceğim, teşekürler.
  117. E

Soru En iyi nereden Ableton Live Suite öğrenebilirim?

Ableton'u daha çok canlı performanslar için kullanıyorlar. Ama prodüksiyon da yapılabiliyor. Ableton ve Studio One'da daha ince işler çıkarmak mümkünken FL bazen prodüktörü sınırlıyor. Sana tavsiyem, eğer alışabiliyorsan Ableton ya da Presonus Studio One ile başlaman.
  118. E

Soru En iyi nereden Ableton Live Suite öğrenebilirim?

Ableton Live'ın Türkçe eğitimi neredeyse yok, maalesef. İngilizce olarak Beat Academy'i önerebilirim. Ben de DAW değişmeyi düşünüyorum, pop için Ableton'u öneriyorlar yakın zamanda Mac'e geçiş yaptıktan sonra atılacağım. Eğer daha basit bir şey arıyorsan FL Studio'yu önerebilirim, ben yıllardır...
  119. E

Yardım Distrokid Ödemeyi TL olarak alıyor mu ?

Döviz gerekmiyor, TL olarak çekiliyor kartından.
  120. E

Soru Moderatörlük için başvuru yapabiliyor muyuz?

Zaman zaman moderatör alımı ile ilgili duyuru paylaşılıyor. Forum duyurularından bunu takip edebilirsin. Alanında yetkin ve faydalı içerik üreten arkadaşlara ulaşıp ekibe katılmayı teklif ettiğimiz de oluyor. Yapabileceğin en iyi şey, sonraki duyuruyu beklemektir.
  121. E

EU Rom garanti bozar mı?

Evet bozulur
  122. E

Soru Warzone kaç gb yer kaplıyor ?

Evet temeller aynı
  123. E

Apex'in aksine daha yavaş ilerlemeye yatkın. Eşleştirme sistemi bence çok kötü, ben yeni başlamışım karşıma yıllardır oynayan adam geliyor. Fortnite'dan daha çok keyif aldığımı söyleyebilirim.
  124. E

Warzone daha zor :)
  125. E

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/sekreter-gamze.6642420/ Uygunsuz ismine rağmen nick değiştirme şansını vermemize karşı uyarılarımızı dikkate almadığı için kalıcı olarak uzaklaştırılmıştır. Absürt olmayan yeni nickini bize ilettiği zaman durumunu yeniden değerlendireceğiz.
  126. E

Soru Recep İvedik Karakteri ile Sizce Dizi Serisi Yapılmalı Mı?

İlk filmiyle bence Türk insanını gayet iyi özetlemiş bir film. Twitter'dan gördüğü düşünceleri destekleme hissi duyup direkt bunu izleyen aptaldır diye düşünecek arkadaşlar Çukurova izlemeye devam edebilirler. Bence dizi olması saçma olur, zaten sırf para için üstüne tonla film çekildi. Artık...
  127. E

Soru Sizce Türkiye Ukrayna'ya yardım etmeli mi?

Daha 6 sene önceki darbecileri ülkesine iade ettiremeyen Türkiye mi Rusya'ya kafa tutacak?
  128. E

Soru 3-4 Litre Su İçmenin Zararı Var Mıdır?

Çok su içmekten ölen çok insan var. İhtiyacın yoksa 2.5 litrenin üstüne çıkmana gerek yok. Spor yapıyorsan sürekli suyu dışarı atacağın için 4 litre içersin problem yok.
  129. E

Anket PlayStation VR2 tasarımını nasıl buldunuz?

Konsol dünyasının başarılı oyuncularından Sony, 2020 yılında satışa çıkardığı PlayStation 5‘e ”gerçeklik” katabilmek için PlayStation VR2 sanal gerçeklik gözlüğünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Geçtiğimiz aylarda CES 2022’de karşımıza çıkan ve bir de özel oyunla geleceği açıklanan gözlüğün kısa...
  130. E

Gif boyutu nasıl küçültülür?

Bu siteden yapabilirsin https://ezgif.com/optimize
  131. E

Soru Amazon Türkiye PC parçaları için güvenilir mi?

Güvenilir
  132. E

Haber İngiltere'de evden çalışma norm haline geliyor. Evden çalışma sistemini siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

SDN'nin Ubisoft gibi rezil bir firmadan daha büyük olduğunu herkes bilir, cahil adam.
  133. E

Iphone 11 ekran sürem

8 saati görse keşke. Zamanla o 7 saatlik ömür eridiği için günde 6 saat ekran süresi alabilmek amiral gemisi bir cihazda travma. Artık yeni alındıklarında 9 saat ekran süresi verebilmeleri gerekiyor.
  134. E

Haber İngiltere'de evden çalışma norm haline geliyor. Evden çalışma sistemini siz nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ubisoft'ta çalışıyorsun herhalde, evden çalışırken bunları açan adam ay sonunu göremeden şutlanır
  135. E

Soru Önce Spor Mu Yoksa Diyet Mi?

Spora başlarsan yapacağın egzersiz hep yağ yakma olacak. Salona gitmek yerine önce yürüyüş, koşu ve bisiklet gibi kendin antrenman yapıp yağ yakabilirsin. Vücuttaki yağ azaldıktan sonra spora gidip vücut geliştirebilirsin. Bunu sporda da yaparsın ama yağ yakmak için para vermek bence çok...
  136. E

Yardım Sistemim hangi oyunlari kaldırır

GTA 4 sorunlu bir oyun olduğu için muhtemelen akıcı oynayamazsın. ETS 2'yi kaldırabilir, o sistemle Mount and Blade: Warband gibi eski oyunları oynayabilirsin. 2010 öncesi oyunlara bakabilirsin.
  137. E

Yardım Sistemim hangi oyunlari kaldırır

Tek tek hangi oyunu oynatır bilemeyiz, merak ettiğin bir oyun varsa yaz ona göre cevaplayalım.
  138. E

Soru Instagram Shitpost Sayfası İçin İsim Önerisi

Shitpost sayfasında kendi adını kullanırsan sıkıntı yaşayabilirsin :q
  139. E

Soru LG Telefonlar Ne Alemde?

LG'de ekran sorunu sık oluyordu, kamerada da problemler oluyordu. Piyasadan çekildiler, eskiden zaten güncelleme gelmiyordu şimdi güncellemeler sıfır. Kesinlikle alınmaz.
  140. E

Soru Bu kablo fibermidir?

Hayır fiber değil bu
  141. E

Soru PS4 Harici Disk Bağlama

Bunun tek özelliği 2TB olması. Bir harddiskte Ps'e özel ne olabilir anlamadım, muhtemelen üzerindeki PS logosu sadece pazarlama için.
  142. E

Soru M1 Macbook Air Teknik Servis

Anladığım kadarıyla onarım için gerekli parça serviste yok. Böyle olunca cihaz sıfırıyla değiştirilir genelde.
  143. E

Soru PS4 Harici Disk Bağlama

Kullanabilirsin. Ama sistemin kendi diski kadar hızlı olmaz. Oyunlar daha geç yüklenir. O diske oyun kurmak da uzun sürer. Ama oynarken bir sorun yaşayacağını zannetmiyorum.
  144. E

Son Dakika: Birleşik Krallık Kraliçesi 2.Elizabeth koronavirüse yakalandı

Ben ölürüm bu kadın ölmez
  145. E

Soru iPhone XR hâlâ alınır mı?

Bence hala gideri var. Ama minimum parayı ödemek kaydıyla.
  146. E

Soru Aranızda Ryzen APU kullanan var mı?

@Jarvisit 'in YouTube kanalında bayağı test var Ryzen APU ile ilgili. Performans ve ısınma ile ilgili soruna oradan cevap bulabilirsin. https://www.youtube.com/c/Yi%C4%9FitCanPolat322 @p04w04p5 APU kullanmayı çok seven bir üyemiz. Özellikle VALORANT oynamasıyla meşhurdur. Kendisi APU sistem...
  147. E

Soru Yeni belge açmanın kısayolu nedir?

CTRL N
  148. E

Soru Kilo almalı mıyım yoksa vermeli miyim?

Ben 65kg ve 1.80'im, senin kilon ve boyun aslında dengelenebilir ama yağ yakman gerekiyor. 70kg ve 1.75 arkadaşım sadece yağlı şeyler yemeyi keserek yağdan kurtuldu.
  149. E

Yardım Pes 19 kaldırirmi ?

RAM ve işlemci yeterli ancak ekran kartı zayıf. Yine de şansını deneyebilirsin.
  150. E

TürkNet Arkadaşını Getir Kampanyası [Güncel]

MBA12XC18LFN Fazla şey anlatmaya gerek yok, otomatik ödeme kullanıyorum sorun yaşamazsınız. Şahsen Türknet'ten çok memnunum, bir yıldır falan kullanıyorum.
  151. E

Yardım bilgisayarıma ram alsam yada ps3 yada ps4 mü alsam yardım için şimdiden teşekkürler

8 ile 16 arasındaki farkı hissettirecek fazla oyun yok o ekran kartıyla. İkinci el ya da teşhir ürünü Xbox One S alırsan Game Pass ile oyun oynayabilirsin.
  152. E

Haber Erdoğan: "Türkiye ekonomide tarihinin en güçlü dönemine girmektedir"

Milletin aklıyla dalga geçiyor bunlar
  153. E

Soru akıllı telefon için ayırabileceğiniz maksimum bütçe

Üç aylık gelirimden fazlasını vermem
  154. E

Soru E-ticaret için ürün önerisi

eBay ile dropshipping yapabilirsin. Bununla alakalı pek çok eğitim videosu var internette. Genelde herkes bununla başlıyor.
  155. E

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/helpmebroooo.6648425 Eğitimle ilgili tavsiye istediği konuda küfür ettiği için forumdaki sonraki nefesinin 5 gün rötarlı olmasına karar verilmiştir.
  156. E

Lgs Matematik Net Arttırma.

Şöyle bir tavsiye de vereyim, sözeli yapan çok var ama herkes matematikte eriyor. Ben girdiğim zaman matematik dışında hepsini çok iyi yapmıştım. Matematikten 10 net yaparak iyi bir okula gidebilirsin. Zaten matematikle ilgili tavsiye istemişsin ama kesinlikle matematiğe çok odaklan. Türkçedeki...
  157. E

Soru 200 TL Kulaklık önerisi.

JBL C100'ü birkaç sene önce kullanmıştım önerebilirim bu bütçede. Yalnız kablosu 6 ayın sonunda ölmüştü diye hatırlıyorum. T110 yassı kablo olduğu için daha uzun süre gidebilir.
  158. E

Lgs Matematik Net Arttırma.

"Arttırma" değil "Artırma". Bence Türkçeye de biraz odaklanmalısın.
  159. E

Haber Z Kuşağının Yüzde 73'ü Türkiye Dışında Yaşamak İstiyor

Benim gözlemlediğim kadarıyla ülkemde kalırım diyenler henüz hayatla ilgili ciddileşememiş bireyler. Yarın ne yapacağını, hedefini, geleceğini bilmeyen çocuğa sorarsanız Türkiye'de yaşarım demesi normal. Gelecek hakkında mantıklı düşününce yurt dışında yaşamak çok daha parlak. Eskiden bana bu...
  160. E

SDN Modaratör küstah davranışı cezasız kalıyor.

Merhaba, moderatör arkadaşımızın verdiği cevabı kendi aramızda tartıştık ve bir sorun olmadığına kanaat getirdik. Emin olun aynı tepkiyi bir üye verseydi yine aynı şekilde şikayetiniz reddedilirdi.
  161. E

Haber Fortnite, Uncharted karakterlerini karşılıyor!

Warzone'a gelen güncellemelerden kafayı sıyırdım, şu an Fortnite indiriyorum. Zaten televizyonum 58 inç olduğu için Warzone'da detay göremiyordum pek, Fortnite'da daha rahat edeceğime eminim. Fortnite'a laf edenler VALORANT'a devam edebilir, tşk.
  162. E

Öneri Müzik için kulaklık önerisi

Rica ederim, keyifli dinlemeler ?
  163. E

Öneri hangi elektro gitarı tercih etmeliyim

Gitar çalmıyorum ancak ufak kondisyonların sese çok etki edebildiğini biliyorum. Akustik dengeyi sarstığı için zamanla sana sıkıntı yaratmayacağından emin olamazsın. Bence hasarsız bir gitar almak daha akıl işi olacaktır.
  164. E

Soru Tosla mı? Papara mı?

Papara yıllardır faaliyette ve güvenilir. Daha Papara Card yokken kullanıyordum, hala kullanıyorum. Çok memnunum, Tosla'dan kesinlikle daha iyidir.
  165. E

Öneri Müzik için kulaklık önerisi

Dinlediğin türde tiz sesler ağırlıklı. Ayrıca srücü genişliği de çooook önemli o yüzden kafa üstü kulaklık sana en iyi deneyimi yaşatır. 500 TL'ye kablosuz olup da AUX ile bağlantı seçeneği de veren fazla kulaklık yok ama Anker Q10 sanırım bunu yapabiliyordu, emin değilim. Kendisi f/p konusunda...
  166. E

Yardım Valorant DirectX Runtime Hatası

Son sürüm DirectX indirmen lazım
  167. E

Öneri Ekran kartı tavsiyesi

GT 1030 veya GTX 750 Ti.
  168. E

Yardım BT kulaklık suya düştü

Ben çok kablosuz kulaklık düşürdüm, 1 gün ara verdikten sonra kullandım. Kuruladıysan bence bir gün ara ver, sonrasında kullanmaya devam edebilirsin.
  169. E

Soru 2.el Logitech g29 alınır mı?

Aylar önce bile 3000 TL olan kulaklık şu an nasıl 2000 TL'ye satılıyor olabilir ki? Dolandırıcı gibi geldi
  170. E

Soru macos sürüm düşürmek sistemi rahatlatır mı?

High Sierra'da son sürüm Adobe programlarıyla sıkıntı yaşadım, şu an iyi bir deneyim için en az Mojave şart. Big Sur ise 2013 nesli için ağır bence. Tavsiyem Mojave kullanman. Eğer programlarla uyumluluk sorunu yaşarsan Catalina'ya yükseltebilirsin.
  171. E

Öneri Termal Macun Önerisi

Cooler Master ürünlerini önerebilirim, giriş seviyesi olanları dahi güzel iş yapıyor.
  172. E

Haber Temel gıda ürünlerinde KDV yüzde 1'e indirildi

Güzel haber ama zaten bir ürüne bir haftada çok rahatlıkla %10 zam gelebiliyor
  173. E

Soru Ben kazıklandım mı?

1700 de iyi ama 3200 almak varken neden bunu kullanasın? Yerinde olsam iade isterdim. Ama iade ettikten sonra o parayla 3200mb hızında bir laptop alabilir misin bilmem.
  174. E

Uçuşan Üyeler

https://forum.shiftdelete.net/members/ressamkoli.6648290/ Forumu tanrı ile iletişim aracı olarak kullanmaya çalıştığı için kısa süreliğine bizden uzaktadır.
  175. E

Haber SON DAKİKA: Rusya, harekete geçti. ABD, Birleşik Krallık ve AB diplomatlarını çekti ve vatandaşlarının acilen ülkeyi terk etmelerini istedi.

Her ay duyulan haber. Ukrayna'da iki Türk arkadaşım var ikisi de takmıyor şu an.
  176. E

Haber Activision bombayı patlattı: İki Call of Duty oyunu yolda!

Beklentisi olanlar en son ne zaman iyi bir COD gördü de bekliyor :D Tamam bunlar online oyun ama warzone da rezalet. PC'de oynasan hile var, konsolda oynasan karşına zorla cross play ile PC'deki adamı getiriyor.
  177. E

TYT ve AYT baraj uygulaması kaldırıldı

Üniversiteler çoktan ilkokula döndü. Ben şahsen gitmeyeceğim.
  178. E

Yardım 1000 Tl Altı müzik kulaklığı

OneOdio'nun o modelini kullanmadım ama bir stüdyo kulaklığını biliyorum, marka olarak iyidir ama A30 modelini alacaksan önce birkaç inceleme okumanda fayda var. 1000 TL altındaki kafa üstü kulaklıklar genelde kulağa tam oturmamalarıyla bilinir, eğer konfora takıntılıysan bunu da özellikle...
  179. E

Yardım 1000 Tl Altı müzik kulaklığı

Müzik prodüktörü olarak kafa üstü kulaklıklar arasında Sennheiser HD serisini önerebilirim.
  180. E

Soru Türk Telekom bayisinden modem alınabilir mi?

Türk Telekom modem üretmiyor, TP Link gibi markaların modemlerine logo basıyor. İnternetten ya da bir teknomarketten alabilirsin.
  181. E

Rehber Açık liseye geçersem hayatım biter mi?

Eğer akademik bir gelecek düşünüyorsan örgün öğretimin daha faydalı olacağını düşünüyorum. Ama bir yeteneğin varsa, bunun üstüne gidip bir gelecek kurabilme potansiyelin varsa okulu açığa alıp bunun üzerine gidebilirsin. Verilen diploma aynı, ilerde bir işe girersen hiçbir işveren açık lisede...
  182. E

Yardım xiaomi redmi note 8 açılmıyor?

Cihazı biraz şarjda tut, recovery mode açıp kapatamadıysa o sıra şarj bitmiş olabilir. Bazen batarya tam anlamıyla 0 olur o yüzden telefon tepki vermez. Cihazda custom recovery varsa bir şeylerle oynayıp brick etmiş olabilir. Güç tuşuna ve ses kısma tuşuna aynı anda bas, fastboot ekranı...
  183. E

Haber İBB: 11 Şubat Cuma günü itibariyle 250 gramlık Halk Ekmek 2 TL’den satılacaktır

Zeki arkadaşım, kendine destek çıkmak için hesap açmışsın. Şu konuya mesaj yazmasan multi olduğunu anlamayacaktım. Teşekkür ederim. Ne hikmetse iki hesap da Denizli'den, tek mesajları bu konuda ve siyasi içerikleri imza var. Hmm.
  184. E

Haber İBB: 11 Şubat Cuma günü itibariyle 250 gramlık Halk Ekmek 2 TL’den satılacaktır

Dünyadan kastettiğin Afrika falan değilse dünyada doğalgazın fiyatıyla ilgili sadece ekonomistler konuşuyor. Karadeniz'de doğalgaz bulmak milli sporumuz oldu zaten, her ay buluyoruz ne hikmetse. Ama hiçbir zaman gelmiyor, seçimden sonraya tarihler veriliyor. Siyaset yapmaya gerek yok, Avrupa...
  185. E

Öneri Lenovo mu Casper mı?

Rica ederim
  186. E

3 Ocak tarihli bu kaynağa göre elektriğin fiyatı Almanya'da yüzde 18 artmış. Almanya zaten Avrupa'da enerjinin en pahalı olduğu ülkedir.
  187. E

Öneri Lenovo mu Casper mı?

Marka olarak tabii ki Lenovo. Şahsen Casper'ı asla önermem ve asla satın almam. Hatta çekilişine bile katılmam. Casper'da işlemci daha iyi. Lenovo'da RAM daha fazla. Bilgisayarı ne için kullanacaksın? Ayrıca oyun için uygun değiller, çünkü harici bir ekran kartları yok.
  188. E

İki Adımlı Doğrulama Çalışmıyor

Merhaba, iki adımlı doğrulama şu anda forumda kullanılamıyor. Yani sizden kaynaklı bir sorun değil. Sorunun üzerine gidilmesi için geliştirici ekibe mesajını iletiyorum. İyi forumlar.
  189. E

Elektrik hangi ülkede pahalandı mesela? Hangi ülkede %120 zam geliyor da sorun Türkiye'de değilmiş gibi konuşabiliyorsun?
  190. E

Haber Battlefield 2042 oyuncuları paralarını geri istiyor!

Geçen yıl büyük vaatlerle duyurulan Battlefied 2042, pek çok noktasıyla bir hayal kırıklığı olmuştu. 2021 yılı zaten oyuncular için iyi geçmiş değilken efsane serinin ‘eksik’ oyunu da hayal kırıklığımıza bir darbeydi. Fütüristik atmosferin Battlefield ortamına gelmesini beklerken bizi buglarla...
  191. E

İBB 4 aydır direniyor zaten. Dün ekmek üretim fabrikasının elektrik faturası Twitter'da paylaşılmıştı. Arada 3 kat fark var. Zaten ekmeğin üretim maliyeti, Halk Ekmek büfesi olan arkadaşıma göre 1.90'mış. Bugüne kadar 1.25 TL'ye satmaları çok iyiydi. Artık İHH bile 2 TL olduysa fırınlarda 4'ü geçer.
  192. E

Yardım huawei d14 laptobumuzu çaldılar. Çalanı bulduk ama geri alamıyoruz

Ben olsam 2000 TL'ye o laptopu alan adama 2500 veririm öyle anlaşılır anca. Vermiyorsa da sanayiden 3-5 tane delikanlı topla 2.5 litre kola için adam vururlar. Yatırım tavsiyesi değildir.
  193. E

Haber Take-Two CEO’sundan GTA 6 hakkında açıklama!

GTA 5'i Steam Deck'e optimize ediyoruz derlerse Take-Two'yu vurmaya gelecek 5 tane forum üyesi aranıyor
  194. E

Soru İddiasına oynanabilecek oyun önerileriniz neler olur ?

PlayStation'da Mortal Kombat diyebilirim, Tekken de olabilir tabii. PES ve FIFA da futbol sevenler için güzel bir rekabet ortamı, özellikle ortamda edilen küfürler şiir niteliğindedir. Mobilde ise Clash Royale'i çok severim, çok iyi bir rekabet ortamı var.
  195. E

Haber Eski milli yüzücü Derya Büyükuncu için Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili paylaşımı nedeniyle yakalama kararı çıkarıldı.

Objektif yaklaşırsak bence paylaşımı hoş değil, hakkında işlem yapılabilir ama yakalama kararı aşırı aşırı saçma. Bir milli sporcuya bu muamelenin gösterilmesinin rezalet olduğunu düşünüyorum.
  196. E

Haber Restoranlarda açılış ücreti başladı: Orta gelire uygun restoran kalmayacak

Dışarda yemek zaten çok uzun süre önce lüks oldu bence
  197. E

Öneri SSD mi? Hard disk mi?

Servisin göndereceği sıfır SSD'yi al bence.
  198. E

Soru Oyun oynayarak kripto para kazanabilir miyim?

Teoride kazanırsın ama kazanabileceğin kripto paralar çok değersiz olacaktır. Yani elektrik masrafını bile çıkarmaz.
  199. E

Haber Yeni Volkswagen Golf fiyat listesi

Dandik olanlar bize tabii :q 4000 dolara ikinci el 2011 modelini gördüm. 4000 TL'ye Golf aldığını düşünsene... Kenarda köşede dursun diye birkaç tane alırdım herhalde.
  200. E

Haber Yeni Volkswagen Golf fiyat listesi

Şu araba ABD'de 20.000 dolar :D
  201. E

Ortaokulda Açığa Geçmek

Hayır ortaokulda geçemezsin. Ancak lisede oluyor bu.
  202. E

Haber Almanya'da ölüme terk edilen Türk hasta: "Allah kimseyi bunların eline düşürmesin!"

Sıvı yağ 130 TL olmuş biz ölüme terk edilmedik mi Türkiye'de :q Hem sağlık sigortası yaptırma, ucuzunu yaptır. Sonra git Almanya'da refah içinde yaşarken sağlığını düşünmeyen bir kör olduğun için uzaktan Türkiye'yi öv. Madem Allah sizi onların eline düşürmeyecekti, o zaman gelip burada...
  203. E

Soru Apple Watch SE vs Series 3

Yanlış bilmiyorsam tüm dünyada Apple hala üçüncü nesli satıyor. Şöyle bir şey var, bazı insanlar yeni nesillere gelen özellikleri önemsemiyor. Mesela geçen sene enişteme Series 6 aldım, çoğu özelliğinin fazlalık olduğunu söyledi bana. E şimdi durum böyle olunca akıllı saatten aman aman...
  204. E

Soru Apple Watch SE vs Series 3

SE çok daha iyi. Apple'ın neden hala üçüncü nesli sattığını anlamıyorum. Standart akıllı saat olarak bir model bulundurmak istiyor olabilirler ama o saatin artık Xiaomi'nin giriş seviyesi saatlerinden farkı kalmadı. Watch 3'e vereceğin parayla Huawei al daha iyi. Apple ekosistemi kurmak...
  205. E

Açmış olduğum konu silinmiş

Cinsel sağlıkla ilgili soru sorulmasına karşı değiliz ancak böyle konular için hesap oluşturup hesabınız ile konu açmanızı istiyoruz.
  206. E

Soru Telefoncuya götürsem androidi yükseltebilir mi?

Samsung güncelleme yayınlamadıysa yapamazsın. Belki custom ROM ile daha üst sürümlere çıkılabiliyordur ama bunu gerçekten bilen birinin yapması lazım. Sokak arası telefoncuların %90'ının bunu yapabileceğini sanmıyorum. Ayrıca yükseltebilsen de cihazın eskisi gibi stabil olmayacak. Şarjı daha...
  207. E

Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, COVID-19'a yakalandı

Amin kardeşim, inşallah şifa bulur kendisi...
  208. E

Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, COVID-19'a yakalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Eşi Emine Erdoğan ile birlikte koronavirüs testi yaptıran Erdoğan, testlerinin pozitif çıktığını duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bugün hafif belirtiler üzerine eşimle birlikte yaptırdığımız COVID-19 testimizin...
  209. E

Yardım Gta online donma

Başlat'a Hizmetler yazıp aç. Eğer hizmetler çıkmıyorsa, Windows ve R tuşlarına aynı anda basıp gelen kutuya services.msc yaz aynı şekilde açılacaktır. Açılan sayfada Windows Olay Günlüğü ve Windows Olay Toplayıcı için şunu yap: 1. Sağ tıkla 2. Özellikler'i seç 3. Başlangıç Türü'nü "Devre Dışı"...
  210. E

Yardım Gta online donma

Sistemde ne kadar RAM var?
  211. E

F/P Sarj Kablosu Markası

Ugreen'in kablolarından çok memnunum. USB'den XLR'a kadar çoğu kabloyu Ugreen marka alıyorum. Amazon TR'den alınca da çok hızlı geliyor.
  212. E

Haber Patlıcanın tanesi 8,23, salatalığın tanesi 5,98 TL

Kardeşim Almanya'da 1 Euro, çarp 15 ile 15 TL yapıyor. Bizim ekonomimiz daha iyi (!)
  213. E

Haber iPhone SE ve Air 5'in tanıtım tarihi ortaya çıktı!

Ben SE'yi bekliyorum ama 5G bana lazım değil. iPhone XR gibi bir şey gelirse süper olur. Ama 300 dolar fiyat etiketinin korunabileceğini ben pek düşünmüyorum.
  214. E

Soru Kapatıldıktan Sonra Açılmayan PC | BIOS'a dahi girmiyor

Monitörde sorun olmadığına emin misin?
  215. E

Soru Playstation 4 kulaklık önerisi

Usb to 3.5mm ya da Usb to AUX diye geçen bir dönüştürücüye ihtiyacın var. Sanırım bu iş görebilir.
  216. E

Soru Playstation 4 kulaklık önerisi

https://www.hepsiburada.com/jbl-c100siublk-mikrofonlu-kulakici-kulaklik-ct-ie-siyah-p-HBV00000201EP?magaza=MWXB%C4%B0L%C4%B0S%C4%B0M Bunu kullanmıştım öneririm.
  217. E

Haber Rockstar Games onayladı, yeni GTA geliyor!

Merakla bekliyorum. Yüksek ihtimalle benim PlayStation 4'üme çıkmayacaktır, çıksa da leş olacaktır. Oyun çıkana kadar bir Xbox Series almış olurum diye umuyorum ? Çünkü PlayStation pişmanlık!
  218. E

Soru 14 Şubat Sevgililer Gününe Bakış Açınız Nedir?

Sadece sevgililer gününde değil, her özel günde manevi değeri olan bir şey yapmayı severim. Bir kolye ya da parfüm almak falan bana çok yapay geliyor. Size de tavsiyem o günü anlamlı hale getirmek için çabalamanız.
  219. E

Haber Spotify CEO'su umut kırdı

Haftalarca şarkının mix'ine uğraş sonra Spotify bey Hi-Fi getirmesin :D
  220. E

Geri döndüm

Birden fazla hesaba izin vermiyoruz. Önceki hesabını kurtarmak için buradaki bağlantıdan e-posta adresini girip eski hesabını kurtarabilirsin.
  221. E

Haber RTE: sizin hayatınızda sadece mum vardı mum

AKP'den önce mum varsa logosunda nasıl ampul oluyor :D
  222. E

Soru Bu iki cihazı, iPhone XS ile takas etmek mantıklı mı?

Bit pazarındaki telefonların %90ı çalıntı oluyor. Çalıntı olmasa bile bir arızası vardır. Çalıntı telefon yüzünden hapse girmek istemezsin. 2000-3000 arasına iPhone 7 alabilirsin, hâlâ iOS güncellemesi alan bir cihaz. Tabii şu an ne kadar kullanılabilir olduğu tartışılır ama illa iPhone olsun...
  223. E

Haber Son dakika: Akdeniz açıklarında 5.1 büyüklüğünde deprem

Gelen son dakika haberine göre; Akdeniz'de 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. AFAD, saat 00.03'te Akdeniz açıklarında 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu. Depremin derinliği 13.20 kilometre olarak açıklandı.
  224. E

Profil e artık gif koyulamıyormu

Bu forumda çok multi gördüm ama böyle kendini ele vereni görmedim :D
  225. E

Haber Suicide Squad video oyunu ertelendi

Warner Bros. artık ne yapıyorsa çöptür arkadaşlar. Kreatif ekiplerinde aklı selim bir insan yok. O yüzden ellerindeki markaların suyunu çıkarıp karşımıza berbat içerikler çıkarmanın peşindeler. Zaten Suicide Squad'ın nasıl suyunu sıktıklarını gördük, berbat bir film geldi. Bu oyundan da zerre...
  226. E

Haber Cumhurbaşkanı'ndan müjde! Teknolojik ürünlere vergi indirimi yolda!

Ooo hadi bakalım. Umarım geçen sene 1300'e aldığım MIDI klavyeyi bu sene 2500'e alabilirim :D
  227. E

Haber Kılıçdaroğlu'na "Hain" diyen çocuğun Instagram paylaşımı sızdırıldı

Valla durum çok trajik ama yine de çocuğa kızmadım ben. Muhtemelen babası hapse girdikten sonra annesi öyle yetiştirdi. Hesabını biraz stalkladım, babasının fan sayfası gibi. Üzücü. 1643647003 10 yaşındaki çocuk bile ülkedeki adalet sistemini çözmüş :D
  228. E

Soru YouTube music vanced indirme özelliği nasıl çalışıyor?

Vanced'da indirme özelliği yok.
  229. E

Haber Kılıçdaroğlu'na "Hain" diyen çocuğun Instagram paylaşımı sızdırıldı

"Yarından itibaren babam gelecek. Çok şükür babamı çıkaracaklar." şeklinde bir paylaşım yaptığı söyleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Trabzon'daki mitinginde mikrofonu isteyip CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na karşı "Hain" diyen çocuğun sosyal medya paylaşımı ortaya çıktı. Yaptığı...
  230. E

Soru Müzik enstrümanları neden aşırı pahalı

Enstrümanları geçtim, elektronik müzik aletleri de aşırı pahalandı. Geçen sene 1000 TL'ye aldığım Akai Mpk MK3 2000TL olmuş. JBL 305P referans monitörü 2100TL'ye almıştım 3500 olmuş. Referans kulaklığım AKG K240 sanırım 2000'e yaklaştı, geçen sene 700'e almıştım. Şaka gibi.
  231. E

Haber Steam Deck çıkış tarihi belli oldu!

El konsolu piyasasını Nintendo Switch domine ediyor olsa da geçen yaz ortaya güçlü bir rakip çıkmıştı. Oyun sektörünün en bilindik isimlerinden Valve, Steam Deck konsolunu duyurarak oyunculara büyük bir söz vermişti. Valve’ın iddiasına göre geliştirdikleri el konsolu, Steam’deki her oyunu en az...
  232. E

Anket Tesla, Türkiye'ye geliyor! Şarj istasyonu kurulacak şehirler belli oldu

Güzel gelişme ancak ne elektrikli otomobil alacak paramız var ne de elektrik şarjına verecek paramız :D Önce işi çooook temelden düzeltmek gerekiyor.
  233. E

Soru TurkNet'e geçiş yaptım bu hat değerleri ile ne kadar hız alırım ?

ADSL ile en fazla 24Mbps hız alınabiliyor
  234. E

Soru Spiderman No Way Home Beğendiniz mi ? Beklentilerinizi Karşıladı mı ?

Farklı olma çabası içine girip çöp demeye gerek yok gayet güzel filmdi. Hayallerimden biri gerçekleşti öyle diyeyim. Zaten Spider-Man öylesine izlenen bir film değil ki. Bu filmi izleyen Spider-Man hayranıdır zaten. Kimse 'fan service çöp ğ' diyerek ağlamasın bence.
  235. E

Soru PUBG Kaldırır Mı?

Rahatlıkla oynarsın.
  236. E

Haber Altının yüzde 80'i tüketildi, 18 yıl yetecek altın kaldı

Bitene kadar başka gezegenleri sömürmeye başlarız problem yok
  237. E

Soru Metaverse de arsa almak

Ben metaverse'ün gelecek olduğuna inanıyorum. Şu an bir birikimim olsa fiziksel arsa almak yerine metaverse'te alırım. Aradan 30 yıl bile geçse bence kesinlikle katlanacak değeri.
  238. E

Soru Oppo mu, Xiaomi mi? Tartışma Konusu

Xiaomi son yıllarda saçmaladı diye düşünüyorum. Ucuz telefon çıkartıp güncelleme vermiyorlar bundan sıkça muzdarip oldum. Bir Android alacak olsam Xiaomi üçüncü ya da dördüncü tercihim olurdu. Gelecek konusunu düşünmeye gerek yok ikisi de sağlam markalar, araba almıyorsunuz sonuçta. En fazla 5...
  239. E

SDN Blog gelmeli mi?

Forum zaten bu amaca hizmet ediyor. Özgün ve kaliteli, rehber tarzı içeriklerin artması için teşvik çalışmalarımız ise yakında gelecek.
  240. E

Dying Light 2 bekleyen Switch kullanıcılarına kötü haber

Bu oyunu Nintendo Switch'te oynamak hakarettir zaten
  241. E

Haber 6 ay önce aldığım nike spor ayakkabıma BİN TL zam gelmiş.. Ne diyosunuz bu işe?

Ben ayakkabıdan ziyade kıyafete para harcıyorum ama bir kalite standardını karşılayan spor ayakkabı 450 TL'den başlıyor. En en en giriş seviyesi Puma'dan aldım 450TL ödedim ne yazık ki.
  242. E

Haber İntihar eden Enes Kara'nın babasından açıklama geldi! "Manevi olarak ahiretine katkısı olsun istedim."

Tarikatların acilen kapatılması gerekiyor. Bu kuşaktan böyle anne babaların çıkmayacağı tek teselli sanırım.
  243. E

Yardım Pes 13 kaldırır mı ?

Kaldırır
  244. E

Haber SON DAKİKA HABERİ! "Kazakistan'da Teröristlere Uyarılmadan Ateş Açılacak"

Yazık. Protesto kültürü olmayan milletler demokrasiyi hak etmiyor.
  245. E

Haber Togg’un yeni modeli CES 2022’de! İşte tasarımı ve özellikleri

Ben tasarımı beğendim ve özellikleri yerinde buldum. Ancak bu araç ihraç edilmediği sürece hayalin ötesinde değil. Mesela bu sabah elektrikli araç şarjına yüzde 130 zam geldi. Vergileri de düşündüğümüzde bu aracın milyon TL seviyesinde olacağını tahmin etmek zor değil. Tabii ihraç edileceği 5...
  246. E

Anket Turkovac'ın acil kullanım onayı aldı. Bu aşıyı olmayı düşünüyor musunuz?

Şahsen Biontech'e daha çok güveniyorum.
  247. E

Haber BDDK sağolsun 5K'nın altındaki telefonları 12 ay taksitle alabiliyoruz ahaahahha

iPhone'u bir standart sayacak olursak iPhone SE bile alınamıyor 12 taksitle.
  248. E

Soru Askeri okullar neden açılmıyor?

FETÖ'nün siyasi ayağı araştırılırsa hangi partinin çıkacağını biliyoruz :D TSK'yı bitirdiler, sahte davalarla subayları hapse tıktılar. Bildiri yayınlayan emekli amiralleri de hapse tıkma sürecindeler. Bu ülkenin Mustafa Kemal Atatürk gibi parlak subaylara çok ihtiyacı var. Ama ülkeyi araplara...
  249. E

Soru Minecraft Ömrü Azaldı Mı ?Yoksa Yükselişe Mi Geçiyor ?

Minecraft asla bitmez görüşündeyim.
  250. E

Haber Bulgarlar Migros'taki her şeyi bitirdi

Hepsini hak ediyorsunuz. Yağın 120TL olmasını da, elin ülkesinden gelenin senin alamadıklarını rahatça almasını da hak ediyorsunuz.
  251. E

Soru Reisin asgari ücrete minimum 1000₺ eksik güncelleme yapması

Zaten zamlar çoğu zaman TL değer kaybettiği için geliyor, eğer 1500 Euro asgari ücret olsaydı rahat geçinilirdi. Ama mesela araba almak zor o maaşla. Aşırı aşırı aşırı yüksek vergiler var. Ayrıca bir iPhone almak istediğinde Almanya'da 800 euro veriliyorsa burada vergiden dolayı 1200 euro...
  252. E

Soru Sinemada hangi koltuğu seçmeliyim

Ben genelde F sırasından alıyorum.
  253. E

Haber Antalya Limanı’nı 2047’ye kadar Katar işletecek, kıyılar bedelsiz devredilecek

AKP’nin daha önce geri çektiği ancak Meclis’e sunduğu “torba teklife” göre, Antalya Limanı’nı 140 milyon dolar karşılığında devralan Katarlı QTerminals şirketi, değişen yükümlülüklerde 2047 yılına kadar limanı işletme hakkı elde etti. Yavaş yavaş ülke işgal ediliyor. Acilen bu rejimden...
  254. E

Kanal İstanbul güzergahındaki konut ihalesinin muhalefetin baskısıyla iptal edilmesi

İki mesaj üstteki arkadaş sekiz aydır et alamadığı için dengesini şaşırmış arkadaşlar üzerine gitmeyin.
  255. E

Soru Wİndows 10 çok kasıyor

Hayır FPS sabit kalır hatta azalabilir. HDD ile Windows 7 bile yeri geldiğinde berbat. En kısa sürede bir SSD edinmekten başka çözüm yok. Ayrıca, SSD aldığında Rainbow'da aldığın FPS değişmeyecek ama menü geçişleri, harita yüklemeleri hızlanacak ve sistem rahatlayacak.
  256. E

Haber Katar'da TRT'ye yayın kestiren soru

Öcalan'ın kardeşini yayına çıkarandan ne bekliyorsunuz arkadaşlar :D
  257. E

Haber TÜİK’e suç duyurusu

Tayyibi Üzmeyen İstatistik Kurumu'nun açıkladığı enflasyon rakamları bence mizahi amaçlı. Herhangi bir markete gidin, neyin fiyatı yüzde 20 zamlandı? Her şey en az yüzde 50 zamlanmışken siz TÜİK'in açıkladığını doğru mu buluyorsunuz? Neymiş muhalefet hep güvenmiyormuş. Tabii güvenmez ortada açık...
  258. E

Kanal İstanbul güzergahındaki konut ihalesinin muhalefetin baskısıyla iptal edilmesi

Farkındayım konuyu geç açıyorum. Bu hafta Türk siyaset tarihinde bence çok ender olabilecek bir şey görüldü. Kanal İstanbul güzergahındaki evler için açılan ihalelerden ikisi teklif gelmediği için iptal edildi. Hatırlarsanız CHP sürekli iktidara gelince bu ihalelere katılanlara neler olacağını...
  259. E

Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fiyat artışı açgözlülükten kaynaklanıyor

Haklı. 128 milyar doları açgözlülükle yürütmeselerdi daha iyi olabilirdik :D Ülkeyi bu hale getirip daha suçu zincir marketlere atandan ne beklenir?
  260. E

Haber Kemal Kılıçdaroğlu’ndan asgari ücret önerisi, dolar bazında

Dediğine katılıyorum TL'nin bu kadar değer kaybettiği bir dönemde maaşı TL üzerinden yorumlamak alım gücümüze zarar veriyor. Mesela 400 dolar belirlensin, her sene bu para neye tekabül ediyorsa onun üzerinden ücret belirlensin. Yoksa biz her sene maaşımızdan 30-40 dolar kaybede kaybede açlıktan...
  261. E

Haber Kılıçdaroğlu'ndan, Cumhurbaşkanı adaylığı yorumu!

Umarım Mansur Yavaş aday olmaz. Tabii ben aday seçmem yine oy veririm ama Yavaş'ın siyaset yaptığı yok. Ankara Halk Ekmek kuyruğunu berbat ekonomiye değil, hafta sonu üretim yapmamaya bağlayan bir adam. Bunun nedeni çok basit açıklanabilir, gerçekten de cumhurbaşkanı olma hedefi yok. Zaten kendi...
  262. E

Kılıçdaroğlu'nun sürekli "Ya ben, ya ben" modunda olması?

Erdoğan'ın karşısına şu an çiğnediğim Falım sakız gelse oy veririm. Ama birini seçmek gerekirse bence İmamoğlu şu an en güçlü kart.
  263. E

Soru Reisin asgari ücrete minimum 1000₺ eksik güncelleme yapması

Siz bu şahsa kendi maaşını 100 bin yapacak yetkiyi ve cesareti verirseniz olacağı budur. Ben artık zerre üzülmüyorum bu millete. Referandumda yüzde 51 evet veren kimdi? Boş oyları 'Evet' saydılar tabii ama yıllardır bu ülkede millet AKP'ye oy veriyor. Dünyanın en ucuz iş gücü sıralamasında...
  264. E

Öneri Ekran Kartımı Yükseltmek İstiyorum

Sıfır ekran kartı bulmak zor ve bulabilsen de o bütçede bulamazsın. İkinci el GTX 1050 veya denginde bir şey işini görecektir.
  265. E

Asgari Ücret 4250 TL olarak açıklandı

Nerede kalmıştık ?
  266. E

Asgari Ücret 4250 TL olarak açıklandı

Yani yüzde 50 arttı, markete gidin neyin fiyatı %50 artmış? Tuvalet kağıdı bile üç katı fiyatına çıkmışken bu komik ücreti belirleyenlerden şikayetçiyim.
  267. E

Haber Hazine Bakanı Nebati: "Bitersek hep birlikte biteceğiz.

Koskoca maliye bakanı iddia kuponu yapmış gibi strateji uyguluyor
  268. E

Haber CoinMarketCap ve CoinBase verileri uçuyor! Bitcoin milyonlarca dolar değeri geçti!

Böyle köklü siteler nasıl böyle hata yapabiliyor anlamış değilim.
  269. E

Soru Türkiye'de sahte alkolden ölüm oranı neden fazla?

Biranın bile 20 TL olduğunu düşünürsek insanların alkolün ucuzunu araması çok doğal.
  270. E

İBB'de İşe Alınan 557 Personelin Terör Bağlantısı Çıkması !

Süleyman Soylu mu demiş bunu :D
  271. E

Haber AKP ilk kez ikinci parti

AKP zaten seçimi kazanamaz ama artık olan oldu bu ülkenin toparlanması yıllar alır.
  272. E

Cemaat yurdunda öldürülen Mehmet Sami Tuğrul'un babası: Biz bunu düğün gecesi olarak düşünüyoruz

Bu ülke böyle olmamalıydı. Ulu önderin tek hatası tarikat ve cemaatlerin üstüne fazla gitmemesiydi herhalde. Tabii cemaatin devlete girip darbe yapacak noktaya geldiğini gördüğümüz ülkede buna neden olan aşağılıklar konuştuğu sürece başımızdan ne tarikat eksilir, ne de cemaat.
  273. E

Haber Telefonunu Çıkar' Diyen Adamın Ağzına Telefon Soktular

Hahahaha iyi yapmışlar :D
  274. E

Haber Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan tepki çeken görüntüler!

Gazetecilerin önünde Cumhurbaşkanının, ülkenin sağlık bakanına böyle hareketler sergilemesi ne büyük bir skandaldır. Komedi ülkesinde yaşıyoruz
  275. E

Yeni ekonomi bakanımızı tanıyalım

Hepsi aynı fabrikadan çıkıyor. AKP hükümetinin getireceği hiçbir bakan bu ekonomiyi düzeltmeyecektir.
  276. E

Ekonomi emin ellerde :D
  277. E

Ayrıca kendisi Türk Telekom'dan maaş da almaktadır. Çocuklara cinsel tacizle suçlanan ENSAR vakfını da çok sever. TÜGVA da olmazsa olmaz bu tipler için.
  278. E

Rehber Türknet Gigafibere geçiş yaptım

Ben de Türknet kullanıyorum aşırı memnunum. Fiyatına göre muhteşem özellikle de.
  279. E

Yardım Anakartım kaç gb ram karşılar?

Her anakartın desteklediği maksimum RAM miktarı vardır. Genelde 2008-2009 yıllarında üretilen anakartlarda en fazla 4GB destekleniyor. Anakart modelini Google'da aratarak teknik özellik sitelerinden ne kadar RAM desteklendiğini öğrenebilirsin. Bu arada 4GB RAM ve üstünü yalnızca 64 bit...
  280. E

Yardım 4 GB Ramlı Bilgisayara Windows 10 Kurulur Mu?

4GB RAM ve HDD ile kullanmak işkence olur. Ama SSD ile rahatlıkla kullanırsın.
  281. E

Anket Tomb Raider mı Call of Duty mi?

Saçma bir anket. İkisi kıyaslanabilir oyunlar değil. Türlerinin alakası bile yok. Cyberpunk ile Need for Speed kıyaslamak gibi bir şey olur bu.
  282. E

Haber İddialara göre 20 bin Yemeksepeti kullanıcısının verileri paylaşıldı!

Pişkin pişkin açıklamalar yapmayı biliyorlar. CEO bey de gemiyi terk etmiş :D
  283. E

Soru Kel Mi Kalıcam ?

Şampuan yerine kalıp sabun kullan. Şampuanlar kimyasal dolu. Ara ara keratin bakımı da yap ve duşta soğuk su kullan mümkün olduğunca. Ne kadar mümkün bilmiyorum ama stresten de uzak dur :)
  284. E

Soru iPhone SE 2020'mi Yoksa XS mi?

XS daha mantıklı bir cihaz ama SE 2020'den geçilmez.
  285. E

Yardım CS:GO Minimum Sistem Gereksinimleri (Ama Bu Farklı)

Valorant için daha iyi bir işlemci ve 6GB RAM lazım. Anakartın 4'den fazla desteklemiyordur büyük ihtimal.
  286. E

Evet dostum kontrol ettim destekliyor. Sanırım Q serisini zaten desteklemiyormuş E8400 alabilirsin. Desteklenen CPU listesi: https://www.asus.com/support/CPU/1/22/39/13//
  287. E

Haber Estetik ameliyat reklamları 18 yaş altı için yasaklanacak!

Zaten 18 yaş altına estetik müdahale yapmıyorlar diye biliyorum, tabii orası İngiltere. Ben çekik gözlü olacağım başka da istediğim yok on numara cildim var :D
  288. E

O sistem gereksinimleri doğru değil. Valve nedense güncellemiyor. O sistemle oyun çalışabilir ama rahat oynamak mümkün değil. Şu an oyunu oynamak için 4GB RAM, R7 240 gibi bir ekran kartı ve Q6600 gibi bir işlemci gerekiyor. Ancak senin işlemcin bu oyun için yeterli değil. En azından E8400'e...
  289. E

Haber ABD'de yaşayan birisi kaç günde iPhone 13 alıyor?

Bu siyaset değil ki, alım gücümüzden şikayet ediyoruz. Ayrıca sen de buna dahil oluyorsun, olma diye kimse demiyor. Eğer bahsettiğimiz şey siyaset olsaydı iPhone alan da vatan haini olurdu.
  290. E

Arkadaşlar sizin anlamadığınız nokta iPhone'un standart bir telefon olduğu. Lüks değil yani. Binlerce lira olmasının sebebi Türkiye. Bakın ABD'de 800 dolar mesela. Bir asgari ücretle çok rahatlıkla alabilirsiniz o telefonu. 2000 TL diye yetiyor dediğiniz pek telefon yok ama var diye sayayım...
  291. E

Soru Steamde duraklatarak 2 gunde oyun indirilebilir miyiz?

Evet duraklatıp indirebilirsin. Bildiğim kadarıyla PC'yi kapatman da sorun olmaz. Ancak indirme tamamlandıktan sonra oyun dosyalarını doğrulamanı öneririm.
  292. E

Teknolojiyi geçtim et yemek lüks oldu.
  293. E

Neden Ban Yedim?

Banın açıldıktan sonra uyarıların silinir, ban sebebini görüntüleyemeyiz.
  294. E

Haber iPhone 13 Pro Max 16.691 TL artarak 39.690 TL'ye yükseldi!

Vay be. Bir asgari ücretlinin iPhone alabilmesi için bir yıl yiyip içmeden çalışması gerekiyor demek. Avrupa'da asgari ücretle bir ayda alınabilir.