Arama sonuçlarınız

1. Bil_Berk

Yardım GTA 5 GPU kullanım dengesizliği

Merhabalar göründüğü gibi ilk sste msaa 8x diğer sste msaa kapalı ama ilk değerde GPU kullanımı %100 iken diğer değerde %40 civarı neden GPU kendini yüke bindirip daha çok fps vermiyor? Aynı durum BF2042 de de var Ultra ile Düşük arasında aldığım FPS değerleri aynı. 1701975958 ss atamıyorum...
  2. Bil_Berk

Yardım RTX 4070 oyunlardaki güç tüketimi normal mi?

Rdr2 de yüksek ayarlarda watt değeri sslerde yakaladığım kadarıyla ultra ayarlarda 160-175 watt değeri yakalamış, düşük ayarlarda ise 130 watt larda geziyor. Ekran kartının max TDP değeri 200W olarak belirtilmiş. Aldığım değerler normal mi yoksa performans kaybım var mı. Ekran kartı: Gigabyte...
  3. Bil_Berk

Yardım RTX 4070 oyunlardaki güç tüketimi normal mi?

Rdr2 de yüksek ayarlarda watt değeri sslerde yakaladığım kadarıyla ultra ayarlarda 160-175 watt değeri yakalamış, düşük ayarlarda ise 130 watt larda geziyor. Ekran kartının max TDP değeri 200W olarak belirtilmiş. Aldığım değerler normal mi yoksa performans kaybım var mı. Ekran kartı: Gigabyte...
  4. Bil_Berk

Yardım SSD ve HDD takılı olduğunda PC açılmıyor?

Hocam sen hdd ile kurduğunda windows bazı dosyaları HDD ye de etki ediyor. Bunu sadece SSD takılıyken 0 dan format atarak kullanabilirsiniz.
  5. Bil_Berk

Yardım Bilgisayar cpuyu aşırı fazla kullanma sorunu

Merhabalar son zamanlarda bilgisayarımın kastığını hissetmiştim, görev yöneticisine girdiğim zaman ve takip ettiğimde her uygulamaya girdiğimde (chome tarayıcıya girerken olan durum ssde mevcut) ya da bilgisayar açıldığında CPU %90-%100 gibi yüzdelere çıkıyor. Boşta ikende sürekli %10-%100...
  6. Bil_Berk

Yardım javaw.exe CPU %90-%100 kullanma sorunu

Driver güncelledikten sonra girdim zaten oyuna ve oyunum orijinal xboxtaki launcher ile giriyorum.
  7. Bil_Berk

Yardım javaw.exe CPU %90-%100 kullanma sorunu

Merhabalar bugün notebookuma uzun zaman sonra minecraft indirdim fakat açtığım zaman eskiden nispeten drop yemeden oynadığım oyun bildiğiniz sürekli sanki fotoğraf şeklinde geçiş yapan oyuna döndü. Şaşırdım ne olduğunu anlamadım sonra görev yöneticisini açtım gördüğüm şey beni şaşırttı...
  8. Bil_Berk

Edifier X3(TWS) mi yoksa Taotronics Soundliberty 53 Pro (TWS) mi ?

Merhabalar yukarıda belirttiğim 2 kulaklık arasında kaldım ve seçim yapmakta zorlanıyorum. Önce Edifier X3'te karar kılmıştım fakat taotronicsin özelliklerini duyunca o da aklıma yattı. Ek olarak pop punk(rock pop), pop türü dinlemeyi severim ve bassı ve sesi temiz kulaklık istiyorum. Edifier...
  9. Bil_Berk

Windows 10 fare gecikme sorunu

Merhaba arkadaşlar elimdeki notebook: ASUS N552VW CORE İ7 notebook fiyatı, teknik özellikleri, modelleri. ASUS N552VW notebook en uygun fiyatlarla sadece Vatan Bilgisayar'da. Satın Al! Bu notebookta mouse gecikme sorunu yaşıyorum. Mesela masaüstünde farenin geciktiğini baya hissediyorsunuz fakat...
  10. Bil_Berk

Laptobun Kendi Wİ-Fİ Kartının Wifi adapterden daha iyi indirme yapması ?

Çekim gücü laptpbun wifi kartında 2 tık. adaptörde sadece 1 tık eksik. Modeme oldukça uzağım modem yukarıda ben aşağıdayım.
  11. Bil_Berk

Ama şöyle bişey de var 2 gün önce test yapıtğımda laptobun interneti 15 çıkarken adaptörün interneti 24 çıkıyodu. Bu ani değişim moralimi bozdu
  12. Bil_Berk

Merhaba arkadaşlar oyun oynarken (cs go) gibi ani ping yükselmeleri oluyor diye TP Link TL-WN722N modelini aldım (150mbps). Oyunlarda çözüme eriştim pingim ani olarak oynamıyor fakat speedtest gibi test uygulamalarına girince laptopbun kendi Wİ-Fİ kartı ile 24mbps alırken aldığım wifi adapterde...
  13. Bil_Berk

Windows 10 ne kadar yer kaplıyor?

o İşletim sistemi windows2000 e ait, o yıllarda zaten kimsede 100 lerce GB harddisk yoktu. Günümüze yakın bir sürümle kıyas yapmalısın.
  14. Bil_Berk

700 Fps almam gerekirken 200-300 Fps alıyorum

hocam acaba chunklarla alakalı olabilir mi? bomboş bir haritada benim pc 200 fps alırken dolu bir mapde 40 düşüyor. Nedenini buna bağlarım ben.
  15. Bil_Berk

Windows 10 ne kadar yer kaplıyor?

240 GB JAMES DONKEY JD240 2.5" 560-440 MB/s SSD Disk eğer ayrıyorsan öneririm laptobuma taktım yeniden canlandı. Hızı yetiyor (artıyor bile) (ama fiyat baya artmış ben 220 ye almıştım) 1588984726 Hızlı olsun diye çok abanmamanız lazım SSD'nin perfomansını yitirmemesi için en fazla %70-%80 dolu...
  16. Bil_Berk

LG G3 Beat Hafıza yetmeme (depolamanın az olduğunu biliyorum)

Abim ve babama zaten kaç kez söyledim aslında babam alacaktı ama abim üniversiteye kazanınca diyip durduğu için almadı. Yemin ediyorum şu telefonla alacağım yeni telefondan daha çok vakit geçirdim. Rootuyla romuyla vs... Neymiş üniversite de son model alacakmış. Benim gözüm hiçbir zaman son...
  17. Bil_Berk

Zaten uygulama hariç tüm verilerim sd kartta. Sd kartım Samsung evo 32 GB. 11 tane uygulama güncellemesi var fakat güncellemiyorum. Zaten yer yok hatası alıyorum eğer boyutu büyükse. Eski olduğunu biliyorum ama maalesef ailem telefon almıyor.
  18. Bil_Berk

Bu telefonu istesem de satamam kimse almaz. Bu G3 değil G3 ün Beat modeli. G3 olsa zaten bana yeter de artardı. Ama bunun teknik özellikleri ona göre düşük. 1GB Ram 8GB Hafıza (4.50 GB sırf sistem) 4 islemcili 1.20 Ghz işlemci
  19. Bil_Berk

Lanetli TWRP virüsünden kurtulma. Yetkililer Allah rızası için lütfen yardımmm. TWRP'den çıkıp telefonuma giremiyorum

Sen telefonunun hafızasını boşaltmışsın yani sanırım telefon yazılımın felan her şeyin silinmiş. Yapabileceğin tek şey telefon modeline uygun bir rom bulup telefona yüklemek. (Bu soruna benzer sorun yaşamıştım) (kesin değil ama ben böyle düşünüyorum)
  20. Bil_Berk

SD kartı dahili yapmıştım fakat cidden çok kasıyodu geri eski haline getirdim. Bunun dışında yapılabilecek bişeyler var mı. (Tüm SD karta taşınabilen uygulamalar SD kartta.) Mobile Legends SD kartta gibi gözüküyor ama Dahili hafıza da yer kaplıyor (oyun datası), Ramexpander ile ram ekli, Youtube...
  21. Bil_Berk

7 plus

Öncelikle ben Apple sevmeyen biriyim ama tarafsız yorum yapacağım. İphone 7 bence alınmaz çünkü iphone 6'dan destek çekildi iphone 7'de yakın.
  22. Bil_Berk

Abime PC aldım, oyun önerisi

max payne 3 1588634645 Tomb raider son çıkan 3 oyunu (Tomb raider, Rise of Tomb Raider, Shadow of Tomb Raider)
  23. Bil_Berk

Abime PC aldım, oyun önerisi

Aga ben bu devirde bile vazgeçemiyorum (GTA 4). 1. neden: Mekanikleri sana araba sürme isteği veriyo.(aynı şey motordan düşme, arabadan düşme, merdivenden yuvarlanma) (benim için en iyi mekaniklere sahip oyundur kendisi) 2. neden: Niko'ya bağlanıyosun çünkü oyunda Rus bi adamın Amerikayı...
  24. Bil_Berk

Bilgisayar açılmıyor

Güç kaynağında problem olabilir
  25. Bil_Berk

Laptopuma Yeni Bir Ekran Kartı Takabilir Miyim?

Anakartı açıp Anakartı açıp ekran kartı çipini bulup foto çekersen yardımcı olurum ya da anakarta bitişikse ve herhangi bi yaninda başka bi yer yoksa sabittir
  26. Bil_Berk

Bilgisayarım neden oyunlarda kasıyor!!!!!

sabahtan beri onu diyorum :d
  27. Bil_Berk

Cod Warzone FPS Drop sorunu (Çözen kimse çıkmadı)

Sanırım nedeni bence işlemcinin ekran kartına yetişememesi çünkü kalabalık yerde fazla daha fazla detay oluyor ve işlemci buna yetişemiyor diye düşünüyorum
  28. Bil_Berk

Kardeşim senin işlemcin 1. nesil ve intel 9. nesili piyasaya sürdü 1. nesil çooook eski
  29. Bil_Berk

anlamadım ?
  30. Bil_Berk

Cod Warzone FPS Drop sorunu (Çözen kimse çıkmadı)

Ping gibi durumlar buna yol açıyor diye biliyorum internetinizin kararlı olduğundan emin misiniz ? 1588288886 ya da işlemciniz sürekli hız değiştiriyor. Benim laptobumda oyun oynarken özellikle kalabalık kısma bakınca işlemci hızım 3.20'den 1.90 a kadar düşüyor.
  31. Bil_Berk

Laptopuma Yeni Bir Ekran Kartı Takabilir Miyim?

Eğer destekliyorsa çıkar tak çipli ekran kartı ise anakarta uygun ekran kartı bulabilirsin fakat desteklemiyorsa internet giriş kısmına bağlanabilen ekran kartı portu var. Ama maaliyeti çok yüksek yeni pc al daha iyi.
  32. Bil_Berk

Seni Senin işlemcin intelin sitesinde 213 dolar, benimki 378 dolar. Benimki kasıyosa seninki hayli hayli kasar 1588288527 allah aşkına işlemcisi çok eski taa gta san andreas kaldıran pclerden kalma bi işlemci
  33. Bil_Berk

İşlemcin çok eski ondan kaynaklanıyor olabilir
  34. Bil_Berk

bilgisayarım kasıyor

Kardeşim en başından beri aynı şeyi diyorum sen hala uzatıyorsun
  35. Bil_Berk

bilgisayarım kasıyor

Kesinlikle 4 GB ramle oyunları kasmadan oynar demi benim sistemimde sırf windowsa 4 GB ram harcıyor sen hala ne diyorsun 1588281328 adı üstünde çoğul parça evet pc nin hızlanması için sadece ekran kartı yeter demi tamam ben çok bilgisizim sen çooook bilgilisin
  36. Bil_Berk

bilgisayarım kasıyor

Kardeşim adamın yazdıklarında hiç ekran kartı görmedim çoğul olarak parça istiyor önce sen oku bence 1588281137 Öncelikle ram değişiyorsa ram eklemesi yapmalısınız (hızı yüksek) (en az 8gb'a tamamlayın). Ekran kartı olarak f/p ürünü olarak size AMD RX570 öneririm
  37. Bil_Berk

bilgisayarım kasıyor

Sizin bir sürü yanlışınız var. Laptop harici asla toplu kasa almamanızı öneririm. Kendi sisteminizi kendi araştırmanızla toplasaydınız keşke 1588280797 ben laptop anlamında karşılatırdım. Bi fark yok
  38. Bil_Berk

bilgisayarım kasıyor

İsteğinizin olması çook zor belki laptobun en 1.5-2 katı fiyat lazım yeni nesil oyunlar için
  39. Bil_Berk

GTA 4 Online Kaldırıldı mı ?

Evet eskiden severek oynadığım ve hala sevdiğim oyun GTA 4'te (orijinal steam sürümü Complete Edition) eskiden olduğu gibi online seçenek bulunmuyor. Bilen varsa bana neden olduğunu açıklayabilir mi. Ve eğer biliyorsa farklı online oynama yöntemlerini gösterebilir mi?
  40. Bil_Berk

USB adapter önerisi

Arkadaşlar fiyat max 100 tl olacak şekilde iyi çeken bi Wifi adapter önerisi verir misiniz? Çekim uzaklığı ve interneti tam verimiyle kullanmalık adapter önerilerinizi bekliyorum. (Modem kötü laptop interneti çok kesiyor, Oyunlarda pingim 70' ten hep 300 lere çıkıyor 5 sn de bir)
  41. Bil_Berk

GTA 5 Ekran Kartının yalnızca %35 ini kullanma sorunu

1587561222 zaten ekran kartını burdan ayarlıyorum yani o ayarlar zaten yapılı 1587562923 şimdi fark ettim intel ekran kartı da hiç 99 oranında kullanılmıyor
  42. Bil_Berk

genellikle 25-35 arası gidip geliyor 1587554700 orijinal steam'den aldım 1587555419
  43. Bil_Berk

Evet arkadşlar bahsettiğim gibi laptobuma gta 5 indirdim. Sonra fark ettim ki oyun intel grafiklerini kullanıyormuş. İnteldeyken %99'luk kısmını kullanırken dahili AMD Radeon 7670m ekran kartıma geçince Ekran kartının yalnızca %35 ini kullanıyor ve baya düşük FPS alıyorum. (İntelde Daha iyi...
  44. Bil_Berk

2500-3200Tl Arası Telefon Önerisi

Mi Note 8 Pro
  45. Bil_Berk

Driver Pack Solution güncelleme sonrası aygıtların kaybolması

I2C yazan sanırım çipset oluyor çünkü bende de port yazıyor ilginç olan şey ise 1 sürümden 5 tane var
  46. Bil_Berk

2500 tl civarıda telefon önerisi

Yonga seti olarak ta Note 8 Pro daha iyi 1587458720 kardeş alacam 6s'i yok edecem sayende
  47. Bil_Berk

kardeş şaka mı yapıyosun yoksa dalga mı geçiyosun. Note 8 Pro ile boyutu aynı. Bu arada bence Note 8 Pro hem 300 tl daha ucuz hem bataryası daha iyi hem de kamerası. Epeyden karşılaştır
  48. Bil_Berk

seni burdan alalım lütfen
  49. Bil_Berk

Kardeşim diyosan ki kanser olmak istiyorum git al. Ama sana önerim 2. el çok sıkıntılı öncelikle imei numarasında suç bulunduruyo olabilir. Ben abime kaç kere 2. el telefon gösterdim almadı. Çünkü eğer imei'de suç bulunuyorsa yandın demektir başına patlar. Özellikle abim uçak sanayi de çalışıyor...
  50. Bil_Berk

ayrıca ihtiya Aynen öyle ama ben kendime göre yorum yapacak olursam bi insan bi telefona bence 2500 tl den fazla para vermemeli. Çünkü gerçekten 7-8 milyar liralık telefonlardaki farklar çok değil sadece daha fazla özellik, belki daha fazla batarya ömrü, max olarak ta kamera. Ama bana 2500 tl...
  51. Bil_Berk

Bunlar donanım incelemeden kendine göre yorum yapan insanlar abimde iphone 6s Plus var. Babama doğum gününde Mate 20 Lite aldı babama. Abim androidi çok sevdi. Bir sonraki telefonunda androide geçeceğini söylüyor fakat 6s Plus kullanma devam ediyor çünkü şu anlık telefona ihtiyacı yok.
  52. Bil_Berk

6s'in ömrü şu andan itibaren max 1 yıl bence çünkü baya eskidi. Android'e çöp demen de ayrı bir yanlış. İnsanlar apple da apple diyor arkadaş apple bana kalırsa saedece cool gözükmek için alınan bir marka onun dışında benim için bişey ifade etmiyor. Bi kere İOS hiç özgür bi sürüm değil...
  53. Bil_Berk

Bu fiyata bulabileceğin en iyi telefon mi note 8 pro' dur sakın başka bir markanın alt modellerini almayın özellikle Samsung'un m serisi gerçekten kötü bir seri. Mi note 8 Pro ailem alsa bende alacağım fakat almıyolar :/
  54. Bil_Berk

Laptop oyunlar FPS 40 ama sanki 10 FPS gibi gecikmeler oluyor

Evet arkadaşlar elime notebook bulunmakta fakat bi kaç sorun yaşamaktayım. Bunlardan en çok kanser edeni FPS yeterli olsa bile sanki 3 kat daha düşük gibi his vermesi. Şöyle anlatıyım CS GO oynuyorum FPS 60 a falan çıkıyor fakat genellikle 40-50 arası alıyorum. Sroun şu ben 40 FPS alıyorum...
  55. Bil_Berk

James Donkey 710 vs James Donkey 712

Öneri için teşekkürler önümü açtınız :)
  56. Bil_Berk

sanki JD710'un kulak kısmı çok rahat gibi ama önerdiğinizinki deri ve sanki ağrıtacakmış gibi hissettim 1586523370 seçeneklerim arasına medusayı da koydum acaba kullandıysanız bana ürünün nasıl olduğunu anlatır mısınız ?
  57. Bil_Berk

Arkadaşlar öncelikle sizden isteğim lütfen kulaklık önerisi yapmayın bu 2'si arasında kaldım hangisini önerirsiniz? James Donkey 710 169tl, James Donkey 712 269tl. Eğer James Donkeyi daha iyi bulursanız indirime gelmesini bekleyeceğim.
  58. Bil_Berk

Driver Pack Solution güncelleme sonrası aygıtların kaybolması

büyük ihtimalle yonga kümesi, çipset ile ilgili problem. Bende Driver Booster kullandım güncelleme yaptıktan sonra mouse lagı başladı sinir etti bende usb 3.0 sürücüsünü sildim, ama ne yaptıysam usb3.0 gelmedi çözümünü kendim buldum. Aygıt yöneticisinden yonga kümesini sürücüye dön dedim usb3.0...
  59. Bil_Berk

Format atarken SSD ve HDD ayırma

demek istediğim D diskini çıkarırsam sorun çıkar mı sıfırlama yaparken hani oyunlarım onda ya
  60. Bil_Berk

bunlar kaldırılacak diyıor ben bundan bahsediyorum.
  61. Bil_Berk

Merhaba arkadaşlar bişey soracağım format atacağım fakat tamamen sıfırlama değil dosyalarım kalacak şekilde format atacağım fakat format atarken illa oyunlarim vs herşeyi silecek. C ve D olmak üzere 2 adet harddiskim var (ssd ve hdd). Oyunlarımın hemen hepsi D harddiskinde(hdd) fakat format...
  62. Bil_Berk

Mouse lag ve USB 3.0 calışmama sorunu

usb 3.0 hala gelmedi çipset yükledi fakat onun dışında bi kaç tane daha çipset var. Sildiğim zaman reset atınca tekrar yükleniyorlar 1586419629 1586420676 Bişey soracağım format atacağım fakat tamamen sıfırlama değil dosyalarım kalacak şekilde format atacağım fakat format atarken illa...
  63. Bil_Berk

1586417941 çipsete dair bulabildiğim tek şey bu ama genel bi sürüm sanırım yani sadece işlemci modeline uygun bi sürüm değil sadece 1586418092 Türkçesi yadımcı programmış deneyeceğim belki uygun sürümleri bulurum
  64. Bil_Berk

onu kaç kere denedim fakat olmadı yani bişey olmuyor 1586417313 onu kaç kere denedim fakat olmadı yani bişey olmuyor
  65. Bil_Berk

işte o bile yok 3.0 ı tamamen kaldırmıştım
  66. Bil_Berk

bide ben çipsetin anakarttaki aygıtları falan denetleyen bi yazılım değilmi işlemci yeter mi bilmiyorum
  67. Bil_Berk

peki işlemciyle ne yapıpıp driver bulacağım ? aratmıştım işlmecinin modelini fakat bişey bulamadım
  68. Bil_Berk

bide cipe uygun sürüm atarsam mouse lag geçer mi? çünkü atılan çipset sürümü baya yeni ve bu pc ye uygun olduğunu sanmıyorum çünkü pc 8 yıllık 1586416596 buraya bakmıştım ama çipsetle ilgili bişey bulamamıştım en azından ben anlamıyorum
  69. Bil_Berk

çipsetin ismini modeli vs nerden görebilirim yardımcı olur musun
  70. Bil_Berk

. Sanırım driver boosteri silerken onu da sildirdim 1586384258 Bişey soracağım format atacağım fakat tamamen sıfırlama değil dosyalarım kalacak şekilde format atacağım fakat format atarken illa oyunlarim vs herşeyi silecek. C ve D olmak üzere 2 adet harddiskim var (ssd ve hdd). Oyunlarımın...
  71. Bil_Berk

Merhaba arkadaşlar bugün kafam esti dedim driver güncelleyeyim. Gittim Driver Booster'i indirdim. Bir kaç tane güncelleme gözüküyordu. Bende düşünmeden indirdim fakat sanırım indirdiğim çipsetmiş. Neyse yükledim ama sonra fark ettim ki mouse çok laglı hareket ediyor. Hemen olayla ilgili...
  72. Bil_Berk

Driver yükleme sonrası mouse gecikme sorunu

aynen 1586354508 SSD ve HDD var
  73. Bil_Berk

daha yeni indirdiğim 130 gb lık oyun var kıyamıyorum format atmaya
  74. Bil_Berk

Format harici bi çözümünüz var mı acaba PC yi kendine getirebildim wifi yi hallettim fare gene hafif gecikiyo gibi
  75. Bil_Berk

Ya kurtulduğumu sanıyordum şimdi pc açılırken ubsleri tanıyir ama çıkarıp takınca geri gidiyor yani ubs girisleri kapanıyor. Ve sildiğim tüm driverlar ger yüklenmiş. Ve pc den internete de giremiyorum :(
  76. Bil_Berk

cevap için teşekkürler sanırım sorunu buldum ama tam emin ddeğilim sanki bi öncekine göre daha iyi şu an mousem yaptığım şey driver booster ile güncellenen USB giriş yapılandırmasından intel host yazanları kaldırdım ve şu an daha iyi gibi :)
  77. Bil_Berk

Arkadaşlar merhaba bugün driver booster adlı uygulama ile birkaç sistem güncellemesi yaptım fakat bu güncellemeler sonrasında nedense farem gecikmeye başladı. Driver güncellemeden önce gayet sorunsuz ve gecikmesiz çalışıyordu yardımcı olursanız sevinirim
  78. Bil_Berk

CS GO DPI Önerisi

Öyle yapmam gerektiğini biliyorum fakat daha rahat aim için ayar öneriniz var mı mesela oyun içi ?
  79. Bil_Berk

CS GO DPI Önerisi

Merhaba arkadaşlar elimde 3 gün önce aldığım SteelSeries Rival 105 bulunmakta, fakat DPI ayarlarını nasıl ve neye göre ayarlamam gerektiğini bilmiyorum. Mesela CS GO için ideal DPI ayarı nedir ve neye göre ayarlamam lazım? (DPI fonksiyonları 250-500-1000-1250-1500-1750-2000-4000) Birde...
  80. Bil_Berk

Minecraft'ta Sunuculara Girerken "java.lang.NullPointerException" Hatası

Arkadaşlar oyunda ne yaptıysam yapayım( Java'yı silip yükledim, eski sürüm denedim, Minecraft'ı silip yükledim) bir türlü bu hatadan kurtulamadım. Ne serverlere ne de singleplayer oyunlara girebiliyorum. Kısaca oyun singleplayerde yükleme ekranı tamamlanınca hata veriyor yani açılmıyor. Yardımcı...
  81. Bil_Berk

laptop işlemci sorunu

arkadaşlar işlemcim i7 intel 3630qm, kendi ekran kartı intel HD graphics, harici ekran kartı AMD radeon 7670m, 8 gb ram oyun içerisinde çok kontrol ettim ve su sorunla karşılaştım bir oyunda mouse cevirince ya da mesela cs go da bir adam ile karşı karşıya kalınca işlemcimin turbo hızı olan 3.20...
  82. Bil_Berk

CPU yavaş problemi

hmm bilemiyorum o durumlardan hiç anlamam yardımın için saol ---- Mesajlar birleştirildi ---- laptop modelim Samsung Np350V5C-S0FTR model yardımcı olacaksa bu da modelim
  83. Bil_Berk

CPU yavaş problemi

ama zaten normal hızı 2.40 turbo ile 3.20 yani overclock falan yapmadım
  84. Bil_Berk

CPU yavaş problemi

OC nedir acaba ?
  85. Bil_Berk

CPU yavaş problemi

ben akran kartına ve işlemciye sadece termal macun attım başka bişeye dokunmadım ---- Mesajlar birleştirildi ---- Ve Bios pilini biraz oynattım zaten laptobun pili çıkmıyor.Yani onla ilgili olcağını sanmıyorum
  86. Bil_Berk

lütfen herkes önerdigi telefonu yazsın

app le amarika malı napacanız artık ülke kalkaınması için apple dan vazgeçin bence şahsi kararım tabii ki, ve LG V30 plus tavsiye ederim
  87. Bil_Berk

CPU yavaş problemi

arkadaşlar laptobumu 5 gün öne fanını temizledim ve macununu tazeledim, fakat durum nromalde turbo ile 3.20 olan oyunda bir süre sonra çok ısınmamasına rağmen hızı düşüyor 2.39 GHZ oluyor. Bu durumdan dolayı minecraft bile kasıyor yardımcı olurmusunuz.(eskiden 90 dereceye çıkınca hız yavaşlıyordu)
  88. Bil_Berk

Bluetoth hoparlör seçimi(sizce hangisi)

sadece türkiyede bu modeli bulursan al diyorum bide çok uzun sürmedi gelmesi 20 gün sürdü
  89. Bil_Berk

Bir Bilgisayarı iki Bilgisayar yapma?

kardeş minecraft oynuyomuş çocuk joystikle biraz zorlanabilir tabii offline onarsa sorun yok ama online oynarsa herkes mouse la pvp de kesilir :)
  90. Bil_Berk

Bluetoth hoparlör seçimi(sizce hangisi)

kardeş ben 2 yıl önce 30 tl ye baya kaliteli ses bombası almıştım kart okuyucusu ses açıp kapama falan da vardı hala kullanıyorum ve memnunum ama aliexpressten almıştım S5 Bluetooth speaker - ZEALOT bu linkten almadım sadece ürünün resmini göstermek amaçlı :)
  91. Bil_Berk

Bir Bilgisayarı iki Bilgisayar yapma?

ekranın birini oyunda birini internette kullanabilirsiniz fakat 1 tane mouse imleci bulunacaktır. yani tek bi işlem yapabilirsiniz efendim :)
  92. Bil_Berk

LG V30+ almak mantıklımı

kardeşim benim en çok önerdiğim performasnlı telefonlar 'LG,Xaomi ve samsung' ama samsungun j7prime gibi modelleri gerçekten çöp telefonlar
  93. Bil_Berk

Kulaklıktan cızırtı sorunu

kardeşim pc de kullanıyorsan hangi ses uygulamassı kullandığın da önemli mesela en kalitelisi Realtek high definition Audio driveri var tabii bilgisayarının bunu desketlemesi lazım
  94. Bil_Berk

8 CPU nun 4 ünü kullanıyor

hayattaki şansım
  95. Bil_Berk

işte sorunu düzelttim dediğimi yapdmadan önce 4 çekirdek 4 mantıksal işlemciydi sonra düzelttim mantıksal işlemci 8 oldu :)
  96. Bil_Berk

işlemcim intel i7 3630qm ---- Mesajlar birleştirildi ---- kardeş hareketli resimi nasıl yaptın söyleyebilir misin ?
  97. Bil_Berk

dc ne ? ve zaten park contol kapalıydı kapalıyken azaldı işlemci sayısı açınca 4 işlemci olfuğu göstermekk için açtım ---- Mesajlar birleştirildi ---- sorun çözüldü dün biostan HyperThreading denen özelliği kapatmıştım ondan kaynaklıymış açtım düzeldi
  98. Bil_Berk

Yardım Acil !!!

coe temp var çizdiğim yer eskiden 8 di ---- Mesajlar birleştirildi ---- kardeşim sorunu biliyosan yardım et etmiyosan git ya
  99. Bil_Berk

Yardım Acil !!!

akrdeşim napıyım telaşlıyım 8 den 4 e indi yaaa :(
  100. Bil_Berk

Yardım Acil !!!

kardeş mantıksal işleamcim 8 di zaten eskiden görev yöneticisinde sistem bilgisinde de mantıksal işlemci 8 yazıyordu artık şimdi 4 yazıyor anlamadım gitti 4 ü aktif ---- Mesajlar birleştirildi ---- e eskiden bundan 8 tane vardı
  101. Bil_Berk

Yardım Acil !!!

arkadaşlar daha dün 8 işlemcim vardı bugün bi süre oynadım sonra bi baktım 4 işlemci olmuş nedeni ne olabilir acaba ?
  102. Bil_Berk

arkadaşlar anlamadığım bi endenden cpuların sayısı 8 den 4 e düştü nolur yardım edin acill ???
  103. Bil_Berk

Oyunlarda 2.ekran kartımın devreye girmemesi

kardeşim amd n catalyst mı yoksa crimson edition mu ---- Mesajlar birleştirildi ---- öncelikle bana driver süerümünü ve modelini atar mısın
  104. Bil_Berk

Oyunlarda CPU Önceliği Hep Low.

öncelik derken kastınız nedir? ---- Mesajlar birleştirildi ---- ve sorununuz cpu GHZ sinin düşük olması mı ? ---- Mesajlar birleştirildi ---- siz pc hızlansın diye ccleaner gibi uygulamalr kullanıyorsunuz fakat bu uygulamalar pc nizi ilk yüklemede hızlı gösterir ama sonra pc yavaşlar, ram...
  105. Bil_Berk

Cpu 1 tanesini çok kullanma sorunu

arkadaşlar bugün ilk kez cpu kullanımı uygulamsını açrtım baktığımda CPU 1 %80-90 larda geziyor diğerleri max 45-50 oluyor bunun kasmaya yol açtığını düşünüyorum yardımcı olur musunuz bir çözümü varmıdır?
  106. Bil_Berk

GPU yüzde görme programı

eyw kardeşim saol
  107. Bil_Berk

GPU yüzde görme programı

msi var ama naıl açcağım o özelliği
  108. Bil_Berk

GPU yüzde görme programı

arkadaşlar hani oyunda gpunun sıcaklığı kullanım yüzesi ve cpu sıcaklık ve kullanım yüzesini oyun içinde gösteren program nedir acaba ?
  109. Bil_Berk

Sizce Hangisi Alınmalı?

evet S9 da gerçekten güzel telefon ama benim ilgimi Xaomi ve LG G7thinq+ çekiyor kardeşim :) ---- Mesajlar birleştirildi ---- ayrıca mesela apple ı alacakken sanki 1 tane almadan ne olur derseniz ,zaten sebebi bu amerikanın yükselişinin
  110. Bil_Berk

Minecraft kasma sorunu AMD ekran kartı

kardeşim onu da denedim sınırı 60 fps yapıyorum gene kasıyor eskiden vsync ile 60 a sabitliyodu kasmıydo fakat mouse geçikiyodu oyunu oynanamaz duruma getiriyodu, bide anlamadığım bi nedenden dolayı artık minecraftta vsync 30 fps sabitliyor
  111. Bil_Berk

Arkadaşlar bu laptobun fabrika BIOS unu bulabilir misiniz pek anlamıyorum!

denemiştim hiç bir işe yaramamıştı factory reset öncesi sürüm P09ABE y di yaptıktan sonra gene P09ABE
  112. Bil_Berk

hayır BIOS sürümünü ilk haline getirmeyi , güncelledikten sonra performans düştü ---- Mesajlar birleştirildi ---- giriş tuşu F2 biliyorum onu
  113. Bil_Berk

Samsung Atıv Book 3 Np350v5c-S0ftr Notebook Fiyatı ve Özellikleri yardım please
  114. Bil_Berk

İntel HD graphic az bellek sorunu

Eski tuşlu telefonla çektim kusra bakma xD
  115. Bil_Berk

Sizce Hangisi Alınmalı?

sanırım amerikayla olan durmumuzu bilmiyorsun, apple amerika malıdır , şu anda ekonomimizle oynanıyor dolar 7 tl oldu neredeyse sen halaneden diyosun , her apple kullanışın mesela her whattsaba girişinde onlar para kazanıyor , Türkiyenin artık kendi ihtiyacını,uygulamasını kendi yapmalı ve zaten...
  116. Bil_Berk

te lefon tamirde inş yakın zamanda gelir eksik yazmışım kusura bakma :D
  117. Bil_Berk

gelince çekip atsam olur mu
  118. Bil_Berk

hayır AMD yi kullanmıyorum :) amd yi kullanınca yüksek fps alıyorum fakat oyun sanki 10 fps gibi oynanıyor ---- Mesajlar birleştirildi ---- crimsondan zaten güç tasarruflu seçiyorum (güç tasarruflu = intel HD4000 graphic) ---- Mesajlar birleştirildi ---- 8 gb Ram var pcm de 8 gb ram var pcm de
  119. Bil_Berk

arkadaşlar gördüğünüz gibi ayrılmış bellek çok az bana yardımcı olur musunuz, ve biostan yapılan o ayarı denedim fakat biosta öyle bir yara yok.Ayrıca 1. ekran kartını harici ekran kartım olan AMD Radeon 7670m yapabilir miyim ?
  120. Bil_Berk

Amd Ekran Kartı Driver

ATI Radeon™ HD 5570 Drivers & Support | AMD kardeşim AMD radeon 5570 mi 5560 mi olduğunu soruyosan zaten 5560 yok :) vs sen gitmişsin baya yeni sürüm kurmuşsun yurıda verdiğim siteden önce crimsonu dene olmassa catalystı dene windows sürümüne ve bite dikkat et :) (55 sersinde 5550 ve 5570 var)...
  121. Bil_Berk

Minecraft kasma sorunu AMD ekran kartı

Arkadaşlar öncelikle merhaba.Benim AMD ekran kartım minecrafttta kaç fps alırsam alıyım 200 olsa bile kasıyor, 20 fps de oynasam daha iyi,vsync açınca sorun olmuyor fakat fare gecikiyor oyunu oynanmaz hale getiriyor özellikle pvpde, son olarak anlamağım bir şekilde eskiden vsync yi açınca 60 fps...
  122. Bil_Berk

MSI Overclok sorunu

anladım yardımın için teşekkürler her ekran kartına diyince yanıldım ya :D
  123. Bil_Berk

MSI Overclok sorunu

arakdaşlar pc mi yeni termal macunladım overclok yapmak için fakat şimdi de hız aşırtma işelmi yapamıyorum. Foto da gördüğünüz ayarlar ekran kartının kendi ayarı yani overclok yapılmamış hali, ve overclok yapmam için yardımcı olur musunuz
  124. Bil_Berk

Sizce Hangisi Alınmalı?

kardeşim iphone alıp amerikaya destek vermyin bence gidin başka mal alın, tabii şahsi kararım :)