Arama sonuçlarınız

1. Mert Alper

Soru 25.000 tl laptop saviye

Arkadaşlar benim aklımda bu var. MSI THIN GF63 12VE-082XTR Intel Core i5 12450H 8GB 512GB SSD RTX4050 Freedos 15.6" FHD 144Hz Taşınabilir Bilgisayar...
  2. Mert Alper

Söyle Rahatla

nVidia Free-Sync destekli monitörcüğüme G-SYNC özelliği yollamış, canlarım benim... :hearteyes:
  3. Mert Alper

R7 2700x sistem başlangıç tavsiye

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/acer-predator-xb271huabmiprz-27-165hz-1ms-hdmi-display-usb-2k-wqhd-g-sync-led-gaming-monitor-408987055?ga_prodid=408987055&scxid=14489-145823-2357-0&utm_source=akakce&utm_medium=ocs&utm_campaign=standard&utm_content=standard&v=1.32.8
  4. Mert Alper

Pes 2019 lite için full yama

Steam'deki lite sürüme yama eklemesi yapılmıyor diye biliyorum. Zaten yapılsa millet yama üstüne yama koyup PES 2019 Full versiyon haline getirir oyunu :D
  5. Mert Alper

Apple, bir sanatçı olsa, kim olurdu?

Rihanna
  6. Mert Alper

Windows - Olmazsa olmaz dediğiniz 10 uygulama

Format sonrası direkt olarak kurulumunu gerçekleştirdiğim uygulamalar; Google Chrome Discord Spotify Steam WinRAR WhatsApp Twitch Bunun dışında da hiç bir uygulama bulunmuyor zaten bilgisayarımda. Oyunlarımı katmıyorum...
  7. Mert Alper

Söyle Rahatla

Yahu internet gitti diye modemi 5 dakika kapatıp uzanayım sonra açar devam ederim dedim saat 6 gibi, uzandıktan sonrasını hatırlamıyorum... Gitti güzelim haftasonunun 1 günü yav :(
  8. Mert Alper

Arkadaşlar şu iki ssd arasında kaldım tavsiyeleriniz ?

Hayır, çok geç de gelmez.
  9. Mert Alper

Battlefield 1 Bilgisayarım kaldırır mı?

Monitörün 720p mi @S1F1RB1R ?
  10. Mert Alper

Arkadaşlar şu iki ssd arasında kaldım tavsiyeleriniz ?

SanDisk SSD Plus 480GB 530MB-445MB/s Sata 3 2.5" SSD Fiyatı 860 EVO yetiyor ise al. Yetmiyorsa bu da gayet yeterli.
  11. Mert Alper

Speedtest sonuçlarımızı paylaşalım.

Bütün IP'ler için sonuç; Looks like your DNS might be leaking...
  12. Mert Alper

Windows 10, kendine 7 GB'lık bir güncelleme alanı ayıracak!

Hayır, sadece diskinin 7GB'lık bir bölümünü esir alacak Windows. Kullanılabilir olmayan bir 7 GB'lık yer harcayacak yani diskinden.
  13. Mert Alper

Sisteminizde bulunan hdd ebatı nedir?

600 GB. Yetiyor hem de :)
  14. Mert Alper

O çileyi bana gönder, ben çekerim.
  15. Mert Alper

@Murat ALTUĞ Bizimki gibi olan hali bu mu? O değerler bende olsa şükredeceğim. Normalde aldığım download değerinin 2 katı var orada, normalde aldığım upload'ın tam 6 katı var orada, normalde aldığım pingin 3'de 1'i var orada... O değerler bende olsa şuan şükür namazının son rekatındaydım...
  16. Mert Alper

5000 TL PC Toplama

5000 TL'lik bilgisayara zaten 1700 TL'lik işlemci koyarsak ne anladık o işten geriye ne takacağız bu sisteme :D Intel Core i5 8400 Soket 1151 - 8. Nesil 2.8GHz 9MB Önbellek 14nm İşlemci - Vatan Bilgisayar AMD Ryzen 5 2600 Socket AM4 3.9GHz 19MB Önbellek 65W İşlemci - Vatan Bilgisayar Arada...
  17. Mert Alper

Söyle Rahatla

"Uçuşan Üyeler" konusundan bildirim gelince en sevdiğim dizinin yeni sezonunun ilk bölümü yayınlanmış gibi bir heyecanla giren bir tek ben miyim? :D
  18. Mert Alper

Ah bir taahhüt salsın yakamı, eş dost akraba geçirebildiğim herkesi TürkNet'e geçireceğim. Yemin ederim bunlar karaktersiz adamlar, kısıtlı olarak yapılıyor. AKN kalkmadan önce sorun yoktu. Şimdi milleti de isyan ettirmeye çalışıyorlar...
  19. Mert Alper

5000 TL PC Toplama

Ryzen varken Intel'e para yığmak pişmanlıktır. 2 gün sonra soket yapısı da değiştirirler sonra yine bilgisayar almak zorunda kalırsın zamanı gelince...
  20. Mert Alper

1 Ocak 2019'dan beri çok saçma sapan akşam saatlerinde dünyanın en verimsiz internetini alıyorum. Çıldırmak üzereyim. Gerçekten demek istemezdim ama "AKK kalkmasa daha iyiydi". Allah Türk Telekom'u islah etsin!!!
  21. Mert Alper

Mercedes s63 AMG VS BMW 760Li

M Excellence serisi var ama M Sport paket 7 serisinde yok.
  22. Mert Alper

Tabii. Bu konuda kesinlikle hemfikiriz. Sadece burada söylenilen duruma istinaden diyorum. Sırf Windows 10 güncellemeleri için 7 GB ayıracak diye alt versiyonlara geçiş yapmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Benim genellemem sırf 7 GB için işletim sistemi düşürülecek olan bilgisayarlara...
  23. Mert Alper

Bu sefer BMW'yi tercih ederdim lüks araç olarak ikisi arasından :) BMW'nin direksiyonun sürücü ile konuşuyor olması yeter insana...
  24. Mert Alper

Dolu fakat aynı kategoride değil. Birisi AMG paket, sporlaştırılmış. Birisi bildiğin lüks makam aracı tarzında.
  25. Mert Alper

DX 12 desem yeterli sanırım. Bir çok oyundan mahrum kalmak... Hem de güncel olan yüzlercesinden.
  26. Mert Alper

40 Gün Toplu Su Mücadelesi 2 [Tamamlandı]

İyi de yani sen bizi kandırıyorsun Hüseyin :D Ne anladık o işten...
  27. Mert Alper

Valhalla Online

Tamam inandık online.
  28. Mert Alper

Çok yakıştı abi bu replikler sana :D
  29. Mert Alper

Neden Apple’dan Vazgeçemiyoruz?

Telefon denince kralı Apple'dır, kazıklama konusunda olduğu gibi...
  30. Mert Alper

O ekran kartı ile oyunu açman imkansız bile değil, o derece.
  31. Mert Alper

@Leand Benim için işletim sistemi, arayüz, tema ve minimalist olması çok önemli. Onlar Xiaomi'de pek yok benim bakış açımla. :)
  32. Mert Alper

Güvenli, stabil, ikinci eli para eden, daha uzun ömürlü, ekosistemi çok güçlü olan (saat, ev uygulaması, iCloud vesaire gibi), kullanımı çok daha basit, minimalist ve arkasında da elması var :D Neden vazgeçelim? :) Not: Ne yalan söyleyeyim, ilk iPhone'a geçişim sırf havası var, prestij sahibi...
  33. Mert Alper

gs fb bjk hakkındaki mani uygulamasını 1 tl den markete koysam?

Pardon... :D Telif haklarıyla ilgili pek fikrim yok. Sanırım "telif haklarına uygun olmadığını düşündüğünüz şeyler için bla bla maili ile iletişime geçebilirsiniz" gibi bir bilgilendirme mesajı kullanırsan muaf olabilirsin. Fakat emin olmadığımı tekrarlayayım.
  34. Mert Alper

Onların çok fazla eksiği var... @Windows 8.1
  35. Mert Alper

Ping (ms) sorunu hakkında...

Diğer aygıtlarınızda veya başka bir şeyden kaynaklı sorun olduğunu düşünüyor musunuz? Çünkü indirme dahi yapılsa 10K ping hiç normal değil.
  36. Mert Alper

samsung evo 860 500 gb ssd performansı bu mudur ?

Önceden de SSHD kullandığınız için çok fazla fark yaratmaması normal. Çünkü sistemin yüklenme kısmında devreye giren 8 GB'lık bir SSD var o hard disk içinde. O yüzden sistem açılışları arasında pek fark olmayacak. Fakat sistem içerisindeki dosya/veri transferlerinin daha hızlı gerçekleşeceğini...
  37. Mert Alper

Ping (ms) sorunu hakkında...

Merhabalar, Yaklaşık 1-2 aydır ping durumum gariplik gösteriyor. 40 ping ile kullandığım internet bana birden 10.000 ping verebiliyor ve yaklaşık 1 dakika sonra düzeliyor. Üstelik bu sabit değil 6000-7000 ping görüyorum. Birden düşüyor, birden iniyor. İndirme vesaire olsa diyeceğim ama 10.000...
  38. Mert Alper

Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi (sürüm 1809) yeniden kullanıma sunuldu!

Her bilgisayarda aynı sorunu yaşatmamakla beraber bazen büyük güncellemeleri yaparken hata veriyor ve güncelleştiremiyor.
  39. Mert Alper

Yakın zaman içinde (en az 1 sene) 7 GB'ı aşacaklarını sanmıyorum.
  40. Mert Alper

Sadece Windows 10 değil ama. SSD gerçekten uygulamaların açılış hızı, oyunların açılış hızı, bilgisayarın açılıp kapanması vesaire bir çok konuda çok büyük rahatlık sunuyor. HDD şu devirde Windows 10 olsa da, olmasa da eziyet. Bütçe varsa sisteme HDD eklenmez şu saatten sonra.
  41. Mert Alper

Ateş pahası olmasalar da HDD alır gibi terabayt terabayt alsak...
  42. Mert Alper

5000-7000 TL Sistem Tavsiyesi

Bu kasa aslında piyasada yeni ama ben çok olumlu yorumlar duydum. Arkadaş sadece sabahtan akşama kadar oyun oynadığını belirttiği için işlemciye çok fazla yüklenmeye gerek duymadım @Görkem Say RX 590, güncel oyunların en yüksek grafik ayarlarında 60 ile 80 arası bir FPS performansı veriyor. RTX...
  43. Mert Alper

https://www.amazon.com.tr/dp/B07B428V2L/ref=asc_df_B07B428V2L57447795/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B07B428V2L&linkCode=asn...
  44. Mert Alper

Bende bugüne kadar 1 kere oldu. Ben de ISO ile yükleme yaptım. Forza Horizon 4 bende de gitti. 70 GB diye indirmek de istemiyorum. Bir gece açarım, sonraki gün akşama kadar iner...
  45. Mert Alper

Gül gibi AMD Ryzen var iken gerek var mı i7 işlemciye?
  46. Mert Alper

@Bi ıssırabilsem Bende böyle bir sorun oluşmadı nedense.
  47. Mert Alper

5000 dolarlık oyuncu koltuğu! (VİDEO)

Bunu alsam daha oturamam zaten.
  48. Mert Alper

Microsoft, senede iki defa güncelleme yayınlayacağını ve yeni gelecek güncellemeler ile hafıza problemi yaşanmaması açısından 7GB'lık bir alanı, kendilerine ayıracaklarını açıkladı. Neden olarak ise kullanıcıların, yetersiz hafıza problemleri nedeni ile zaman zaman gerekli tüm güncellemeleri...
  49. Mert Alper

Biri Bu Adamı Durdursun!

Vay be, ne içerik üretmiş ama...
  50. Mert Alper

BMW 7 serisinin agresif görüntüsü yok. Ben biraz agresif duran arabaları seviyorum. İkisi arasından S63 AMG tercih ederim. İkisi ayrı kategorinin arabası aslında. Birisi AMG paket diyorsun, biri M paket değil ve üstüne üstlük Li (uzun) versiyon. Normalde BMW'yi Mercedes'e tercih ederim ama bu...
  51. Mert Alper

Yüksek performanslı düşük fps

240 Hz monitör kullanıyorsan sen işlemciyi değiştir derim.
  52. Mert Alper

+
  53. Mert Alper

Apu Sistem Önerisi

Sorun zaten APU almanızda değil ki? APU sisteme 4000 TL vermenizde... Özellikle kalitesi yetersiz parçalar var orada. Monitör gibi..
  54. Mert Alper

Donanim Tavsiyesi Verecek Olan ?

Bulabilir isen 650 Ti Boost almanı yeğlerim.
  55. Mert Alper

Hafıza kartı almak için nelere dikkat etmeli?

Fiyatlar zaten normal değil ama yine de SD kart fiyatları "aman aman bu ne böyle" diyecek durumda değil. İdeal durumda diye düşünüyorum.
  56. Mert Alper

Yani flash disk'ten daha pahalı olmaları gayet normal değil mi? Sonuçta flash disk kadar kapasiteleri var ama minicik ufacık tefecik...
  57. Mert Alper

Videoyu Nasıl Küçültürüm?

Bu sefer akıcılık kötü oluyor ama. Diğer programlar işlemci gücünü kullanarak videoyu render işlemine sokuyor ve tıpkı bir RAR arşivi gibi küçültüyor. Üstelik kat kat küçültebiliyor bunu.
  58. Mert Alper

Okuma yazma hızına baksan yeterli. Bu zamana kadar markadan kaynaklı hiç bir sorun yaşayan hafıza kartı görmedim. ePttAVM - Samsung Evo Plus 64GB Microsd Hafıza Kartı MB-MC64GA/TR Samsung EVO Plus 32GB 95 MB/s microSDHC Kart (SD Adaptör) Fiyatı
  59. Mert Alper

O zaman işlemci darboğazı alıyorsun. Görkem'in dediği gibi MSI Afterburner değerlerini bizimle paylaşırsanız kesin bilgiler ile yardımcı olabiliriz bu konuya. Emin olmadan yorumda bulunmak doğru olmaz.
  60. Mert Alper

Dağınık biriyseniz bu dolap tam size göre!

Yavaş yavaş her şey akıllı oluyor. Biz kendi aklımızı neye kullanacağız bu gidişle?
  61. Mert Alper

Kalbinizi kanatan kelimeler bırakın

"Poşet de ister misiniz?"
  62. Mert Alper

Biosa girmeden önyükleme önceliğini nasıl değiştiririz?

Bunu msconfig üzerinden Önyükleme ayarlarından da yapabilir...
  63. Mert Alper

İyi de arkadaş BIOS ekranında klavyenin Bluetooth klavye olmasından kaynaklı olarak aktif olmadığını söylüyor. Windows açılırken devreye giriyor yani klavye...
  64. Mert Alper

Klave olmadan nasıl tıklayacak onlara :D @PowerKing0687 EasyBCD deneyebilirsin.
  65. Mert Alper

Hocam çok önemli telefon almak istiyorum

Mağazada çok pahalıymış Note 9. Amazon TR üzerinde 4970 TL'ye satılıyor 128 GB versiyonu. Kullanıma ve isteklere bağlı olarak değişir. "Gün içerisinde çok uzun süre telefon kullanmam, batarya bana günlük rahatça yeter. Çok fazla telefonun altını üstüne de getirmem, stabil çalışsın, sürekli de...
  66. Mert Alper

iPhone 8'e 5000 TL vereceğine Note 9 al. iPhone 8 Plus alabiliyorsan sorun yok, alabilirsin.
  67. Mert Alper

İkisi arasında aman aman bir performans farkı falan yok. Uzun ömürlü olması açısından iPhone 8 Plus bence daha mantıklı bir seçim. Note 9'dan daha uzun kullanırsın. Daha önce de iPhone kullanmışsın zaten. Bu telefonların sana ücretsiz geleceğini de düşünürsek ileride satmak istediğinde iPhone 8...
  68. Mert Alper

Üstüne katar daha uzun yıllar kullanırım diyorsan neden olmasın? Fakat Note 9 var ise ona bir bak derim. S10 çıkınca onu alabileceksen onu da bekleyebilirsin. Fakat iPhone kadar uzun götürebilir mi bilmem. Performans ve kamera olarak iPhone'u pek de aratmayacaklar ama. Note 8 önermem doğrusu...
  69. Mert Alper

iPhone 8 Plus, X veya XR önerebilirim eğer AVM içerisinde bulunuyor ise. Uzun kullanım, fotoğraf kalitesi ve ikinci el fiyatı olarak sizi üzmesi imkansız telefonlar...
  70. Mert Alper

Sen sürücüleri de farklı bir program üzerinden güncelleştirmiş olabilir misin? Sürücü güncelleştirmelerini nereden yaptın? GeForce Experience yüklü mü? PUBG'yi en yüksek grafik ayarlarında oynamayı denedin mi? İlle de bütçen var ve sistemi daha güncel tutmak istiyor isen işlemci, anakart ve...
  71. Mert Alper

Kernel (Çekirdek) Hakkında Neler Biliyoruz?

Anlatımı çok eğlenceli olmuş. Bilgilendirici olmasının yanında okurken sıkıcılık hissettiğim tek bir cümle dahi olmadı, elinize sağlık.
  72. Mert Alper

+
  73. Mert Alper

Sözlü nottum yüksek olursa takdir alırmıyım?

6. sınıftasın yani. Kulağının ucuyla hocayı dinlesen yeter zaten normalde ama...
  74. Mert Alper

Yakında yeni bir üyelik iptali konusuyla başbaşa kalacağız diye çok korkuyorum :D
  75. Mert Alper

Sormadan edemedim. Chrome'da açık olan şey ne :D
  76. Mert Alper

Pc upgrade

Bu durumda ille de RX 580 veya GTX 1060 isteyen arkadaşa kalıyor top :) İkimiz de olaya farklı noktalardan bakıp sonuçları konuya sunduk. Geriye kalan risk ve istekleri kendinize göre seçmeniz gerecek sanırım @keskin682011 .
  77. Mert Alper

2019 için yolunu gözlediğimiz oyunlar!

ahah :D Şaka ettim, darılma hemen... TR serverinin sana ihtiyacı var :)
  78. Mert Alper

Pc upgrade

Sen öyle söyleyince birazcık araştırma yapayım dedim. Gerek YouTube üzerinden video incelemeleri, gerek siteler üzerindeki FPS testlerine yönelik bir göz atma yaptım. İşlemcinin hiç bir zaman kasım kasım kasıldığını göremedim, ki bunu overclock bulunmayan haline dayanarak söylüyorum. Burada bu...
  79. Mert Alper

2019 için yolunu gözlediğimiz oyunlar!

Birileri oynadığı oyundan memnuniyetini yitiriyor gittikçe... :D
  80. Mert Alper

Lise zamanlarımda en sevdiğim hocalarım sağ olsunlar, 71 ile teşekkür alıyordum yanlış hatırlamıyorsam, sözlü notlarını girmişlerdi ve 69 ile belgesiz geçmiştim. O gün bugün kimseye güvenim yok :D Bu arada 6. sınıfta takdir alamamak ne demek? Biraz gayret göster.
  81. Mert Alper

Pc upgrade

RX 580 darboğaz yapmaz o sisteme, GTX 1060'da yapmaz. Bu iki değer de i7 2600K'nın K'sı kullanılmamış hali (yani overclock yapılmamış) hali. Overclock devreye girdiği an RX 590'ı bile ufak darboğazlarla götürme ihtimali var ama önerilmez. Bu videoyu da örnek olması amacıyla bırakıyorum.
  82. Mert Alper

Tavsiye ve fikirlerinize ihtiyacım var.Teşekkür ederim

Windows 10'u buradan edinebilirsin. Belirttiğim sistemi alıp herhangi bir yerde montajını gerçekleştirin. Eve geldiğinizde fişini takın, monitör ile de kabloları bağlayın ve tamam...
  83. Mert Alper

Dün için +
  84. Mert Alper

Eğer bütçeyi biraz daha yükseltme şansın var ise ileriye her türlü açıdan avantajlı çıkacaksın :)
  85. Mert Alper

Apu Sistem Önerisi

https://www.amazon.com.tr/dp/B079D8FD28/ref=asc_df_B079D8FD2857447795/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B079D8FD28&linkCode=asn ePttAVM - MSI AM4 B450 DDR4 B450M PRO-M2 4x Sata 1x M2 Sata HDMI DVI AMD Ry Corsair Vengeance LPX 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz C16 Siyah Ram -...
  86. Mert Alper

Apu Sistem Önerisi

R5 2400G APU sisteme 4000 TL mi verilir? :) Vatan'dan olması şart mı acaba?
  87. Mert Alper

Apu Sistem Önerisi

Nereden alacaksınız? Alacağınız yerde ne kadar tutuyor toplam?
  88. Mert Alper

Bilgisayarımın performansı kötü

O işlemci ile normal bir FPS değeri o CS:GO'da. Diğer oyunlarda FPS değerlerin nedir?
  89. Mert Alper

1.5k olan yeni sistem nasıl

Ekran kartını GT 1030 yap kullan.
  90. Mert Alper

PUBG Adamları Görememe Sorunu

Anlattığı şeyler rakibi görmeye yardımcı olan ayarlar. Grafiklerin arasında insanları ayrıştırmayı kolaylaştırıyor bu ayarlar.
  91. Mert Alper

Karşı cins için yaptığınız en büyük fedakârlık ?

Sonsuz güvenmek en büyük fedakarlıktır. "Keşke yapmasaydım" denilmez hiç bir fedakarlık için. Fedakarlık kâr gütmeden, sonucu umursanmadan yapılandır. Sonucunda hüsrana uğramış olmanız, yaptığınız fedakarlıktan pişman olmanızı gerektirmez. Bu zamana kadar yaptığım her türlü fedakarlıktan...
  92. Mert Alper

AKK kalktı, hem de ping (ms) ile beraber!

Kesinlikle hemfikiriz. Yetmiyor değil, yetmesi istenilmiyor. Parayı alırken gani gani, hizmeti verirken "karınları doysun yeter". Böyle bir anlayış işte...
  93. Mert Alper

4 bin liralık Amd oyuncu kasası toplamak

Rica ederim.
  94. Mert Alper

AMD RYZEN 5 2600 3.4GHz/3.9GHz 19MB 2.NESİL AM4 En Uygun Fiyatlarla UzmanlarPC de...
  95. Mert Alper

Modellerini söylersen daha iyi yardımcı olurum.
  96. Mert Alper

Uygun da bu yaptığın gereksiz olur. Bütçenin 4000 TL olduğuna emin miyiz biz? 4000 TL'lik sisteme 2000 TL'lik işlemci?
  97. Mert Alper

https://www.amazon.com.tr/dp/B079D3DBNM/ref=asc_df_B079D3DBNM57447795/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B079D3DBNM&linkCode=asn ePttAVM - MSI AM4 B450 DDR4 B450M PRO-M2 4x Sata 1x M2 Sata HDMI DVI AMD Ry Corsair Vengeance LPX 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz C16 Siyah Ram -...
  98. Mert Alper

PUBG Adamları Görememe Sorunu

Takipteyim. 3 aydır PUBG var steam hesabımda. Daha kimseyi vurmadım, azimliyim...
  99. Mert Alper

Dün için +
  100. Mert Alper

İnternet Kafe için pc toplamak istiyorum..

Bu sefer çok fazla para ödemiş olacak hocam ne aladık bu işten? @erdekskynet Ayrıca Ryzen çıkalı, Intel fanboyu olmadıkça kimseye işlemci satamaz hale geldi resmen...
  101. Mert Alper

Sizce napayım ?

Yok vasıfsızım, yok parasızım diye diye forumda bile vasfın yükselecek yakında. Şu verdiğin gayreti azıcık kendine versen, sonra da hayatında sana yoldaşlık edecek birini bulup da çift maaşla hayat sürsen vallahi önce biz, sonra sen mutlu olacaksın da işte...
  102. Mert Alper

Macbook Air 2018 128 GB SSD yeterli mi ?

Öyle küçük, basit oyunlar oynuyorsanız yeterli olacaktır.
  103. Mert Alper

Macbook Air 2018 128 GB SSD yeterli mi ?

Office programları, günlük internet kullanımları vesaire için yeterli. Oynadığın oyunlara göre farklılık gösterir ama bu durum. Normal boyutlarda bir kaç tane de oyun yüklersin.
  104. Mert Alper

Sizce napayım ?

Şükret.
  105. Mert Alper

güç kaynağı

O derece ucuz güç kaynakları pimi çıkarılmış bomba gibidir. Ansızın sisteminizi yakabilir. PSU'ya 250 TL vermeyeyim derken tüm sistemden olmayın...
  106. Mert Alper

Msı r7 250 400 wat yetermi

Yeterli.
  107. Mert Alper

Rica ederim arkadaşım, tekrardan bir yardıma ihtiyaç duyduğunda buraya yazmaktan çekinme ;)
  108. Mert Alper

Yani oralarda bir ihtimal ücret karşılığı rica ederseniz sistemin montesini gerçekleştirebilir. Normal bilgisayarcılarda da bu monte işini hallettirebilirsiniz bilgisayar tamiri yapan yerlerde. Kayda değer fark var mı sorusuna gelecek olur isek... -> İşlemciyi R5 2600'den, R5 2600X'e...
  109. Mert Alper

R5 2600X MSI B450 Gaming Plus CORSAIR 16GB (2x8) D4 3000Mhz RX 590 Aerocool Quartz 500W 970 EVO 5833 TL yapıyor. İstersen HDD ekleyebilirsin buna. Eklemek istersen buraya bırakayım. Şöyle de bir monitör olabilir -> Rampage Bright Rm-68 27" 144hz 6ms 1920x1080 Siyah Full Hd Curved - n11.com
  110. Mert Alper

FreeSync monitör kullananlara Nvidia müjdesi!

Şinanay yavrum hopa şinanay... Görmek istediğim şeyler bunlar.
  111. Mert Alper

Siz monte etmeyin o zaman hocam :) Götürün parçalar elinize ulaşınca bir bilgisayarcıya, hepsiki takması en fazla 5 dakikasını alacak ve size verecek. İsterse bir paket sigara alırsınız olur biter... Parça parça sistem almak her zaman daha avantajlıdır. Dilersen o şekilde bir sistem...
  112. Mert Alper

@ConfickerBelasi Superonline'a geçireceksin bu azimle tüm forumu.
  113. Mert Alper

O bilgisayar güzel değil hocam. O bütçeye kralından bir RX 590 sistem dizilir.
  114. Mert Alper

Fiyatlar gayet stabil ama :) Yükselip yükselip duruyor maşallah, bana mısın demiyor. İnternet denen şeyin parayla olmadığı, bedava olduğu ülkeler var. Biz de evimize bizi kanser edecek bir altyapıya köpek gibi para veriyoruz. Yazık sadece...
  115. Mert Alper

Kesinlikte katılıyorum, özellikle akşam saatlerindeki verim iğrenç ötesi. Bir de fiyatları elmas kabloyla internet verir gibi arşa çıkardılar, hizmet gittikçe yerlere gidiyor olmasına rağmen... Batsın da kurtulalım, milleti çürüttüler maddi ve manevi.
  116. Mert Alper

6000₺ Gaming Laptop Tavsiye

Eğer mümkün ise kesinlikle oyunlar için bu -> Tulpar T5 V17.1 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook Mümkün değil ise -> Abra A5 V13.4.3 15.6" Gaming Laptop | Monster Notebook
  117. Mert Alper

SteelSeries Rival 600 VS Razer Mamba TE

Duyduğum, gördüğüm ve bildiğim kadarıyla Rival 600. Deneyimim yok.
  118. Mert Alper

Bilgisayarcının önerdiği sistem nasıl alınır mı?

Güzel bir overclock ile RTX 2070 bile takabilirsin.
  119. Mert Alper

R5 2400G 1000 TL 8 GB 3000 MHz RAM 387 TL B450M PRO M2 503 TL ADATA 240 GB SSD 200 TL Aerocool Quartz 500W Kasa 589 TL 2679 TL yapıyor.
  120. Mert Alper

Vay be hocam :) Intel anakarta AMD işlemci koydunuz ya helal olsun... Eski köye yeni adet dedikleri bu olsa gerek :D
  121. Mert Alper

Söylediğin sistem kötü değil aslında, idare edecek ama yayın, kurgu vesaire çok zor. Eski teknolojilere sahip oldukları için bilgisayarı ileri zamanda güncellemek, yükseltmek istediğinde açacaksın kasayı, RAM, anakart, işlemci hepsini de değiştirmek zorunda kalacaksın baştan aşağıya. Sana önerim...
  122. Mert Alper

İleride elinize tekrar elinize bir miktar para geçtiğinde ekran kartı takma gibi bir imkanınız var mı?
  123. Mert Alper

Monitörün 1080p mi?
  124. Mert Alper

Canlı yayın için güçlü bir işlemci şart sana. Güçlü işlemci için ekran kartından kısarsan da oyun performansından düşecek bu. 2500 lira hem oyun, hem yayın çok zor.
  125. Mert Alper

Tam olarak beklentin ne bilgisayardan? Ne için kullanacaksın genel olarak?
  126. Mert Alper

Bilgisayarın genel donanımları itibariyle çok eski bir teknoloji kullanacaksınız. Bu sistemi uzun senelerce kullanmak istemiyorsanız veya 2-3 sene sonra başka bilgisayar alırım bu bilgisayarı yükseltmek yerine diyorsanız olabilir.
  127. Mert Alper

O parayla neredeyse R5 2400G toplayacakken mi? Tabii ki kötü. Üstelik o işlemci bir miktar darboğazda kalacak. O sistemin önü koca koca kayalarla kapalı...
  128. Mert Alper

Bildiğiniz üzere 1 Ocak 2019 itibarıyla adil kullanım noktası kalktı. Amma velakin AKK kalktığından beri gecikme sürem (ms) çok yükseldi. Bununla kalmamakla beraber artık yüksek olan pingim bile sabit değil. Bi 70'lerde, bi 150'lerde, yeri geliyor 2500-3000 ping dahi görüyorum belirli sürelerde...
  129. Mert Alper

Cep telefonunuzun yüz tanıma özelliğini kullanıyor musunuz? Bir kez daha düşünün.

Bence beni hissetsin ya :D Kokumu falan alsın. Hiç kaşımı, gözümü, parmak izimi istemesin...
  130. Mert Alper

10 Yıllık leptoba ne yapayım?

Adata SU650 240GB 520-450MB/s SSD (ASU650SS-240GT-R)
  131. Mert Alper

Dün için + Vay arkadaş bu bitmiyor...
  132. Mert Alper

Cep telefonunuzun yüz tanıma özelliğini kullanıyor musunuz? Bir kez daha düşünün.

Benimki elim ara sıra terlediğinde parmağımdan bile tanıyamıyor, 2 yıldır geçiniyoruz oysa...
  133. Mert Alper

Windows 8.1 mi Windows 8 mi, yoksa Windows 7 mi ?

250 GB SSD var ise 4 GB RAM'de var diyorsunuz zaten, o halde Windows 10 kullanmanızda sakınca yok. Geri kalan durum işletim sisteminden ziyade bilgisayarınızın donanımıyla alakalı olarak değişir. Sırf işletim sistemini 10 kurduk diye canavar olmasını bekleyemeyiz sonuçta değil mi? :)
  134. Mert Alper

120 GB'lık sistem kurmalık bir SSD sistemin stabil çalışmasına fayda edecektir. 8.1 pek tavsiye etmem SSD varsa Windows 10 tercih edebilirsiniz. Zaten Windows 10, 8'in biraz daha optimize edilmiş hali desem yeridir.
  135. Mert Alper

R9 M265X Rainbow six siege kaldırır mı ?

Çözünürlük olarak hangi ayarda oynayacaksın? 1920x1080 mi? 1366x768 mi? vesaire vesaire...
  136. Mert Alper

yeni ekran kartı ve ram yükseltme önerisi

Bütçen yeterliyse ekran kartı olarak bunu -> Sapphire Pulse Amd Radeon RX 580 4G OC 256 Bit GDDR5 (DX12) Fiyatı Bütçen ona yetmeze ise ekran kartı olarak bunu -> Sapphire Pulse AMD Radeon RX570 4 GB 256 Bit DDR5 Ekran Fiyatı RAM olarak da bunu ->...
  137. Mert Alper

fps nin monitörle bi alakası varmı ?

Hayır, olayı yanlış anladın. Monitör senin FPS'ini yükseltmez veya alçaltmaz. Monitörün Hz değeri vardır ve bu senin aldığın FPS oranına göre ekrana görüntü yansıttığı görüntü sayısıdır. Sen 40 FPS alıyorsan. Milyon dolarlık monitör de alsan 40 FPS göreceksin, 100 liralık monitör de alsan...
  138. Mert Alper

SSD varsa o sisteme yap sen bir Windows 10. Ne için kullanacaksın?
  139. Mert Alper

İlle de ikisinden birini kuracaksan Windows 10 daha mantıklı ama o sisteme ben önermem, ki SSD olduğunu da düşünmüyorum o sitemde.
  140. Mert Alper

8'de iyi ama senin sistemine 8 yaramaz.
  141. Mert Alper

Sen ona Win 7 Home Basic 32 Bit kur derim ben.
  142. Mert Alper

8.1 iyi. Kullanımına göre Windows 7'nin oyun performansından kötü ve daha günlük işler için Windows 10'dan kötü. Bir Vista değil tabi ama :)
  143. Mert Alper

SDN Forum dertleşecek insan veritabanı

Biz o yolları güllü çiçekli bahçelerden atlayarak geçmedik Utku :D Sana güvenim sonsuz, yaparsın sen...
  144. Mert Alper

Mesele takımın feedlemesi değil ki, mesele senin iki omzunla o 4 kişiyi taşıyabilmen. Senle girdiğimiz maçları indirip feyz al e mi... Seni gidi silver hasaki :D
  145. Mert Alper

Yazıklar olsun sana verdiğim LP'lere :D
  146. Mert Alper

Ekran kartı pcme uyar mı

RX 560 çok daha üstün bir ekran kartı GTX 750 Ti'dan. Ayrıca güncel de bir ekran kartı olduğu için, sürücü konusunda da sorun yaşamayacaksınız.
  147. Mert Alper

LoL'ü sevmeyen düşük kümededir :D
  148. Mert Alper

Ekran kartı pcme uyar mı

PSU RX 570 için yetersiz. Hatta çoğu ekran kartı için yetersiz. RX 560 tavsiyemdir. Sapphire Pulse Radeon RX 560 11267-19-20G 2GB GDDR5 Ekran Kartı - incehesap.com
  149. Mert Alper

R9 M265X Rainbow six siege kaldırır mı ?

Ekran 1080p mi? Değilse yeterli gibi.
  150. Mert Alper

Ekran Kartı Tavsiyesi

Sapphire Pulse Radeon RX 560 11267-19-20G 2GB GDDR5 Ekran Kartı - incehesap.com Bütçeni buraya yükseltmeni tavsiye edeceğim. Yok ise ikinci el 650 Ti Boost bakabilirsin.
  151. Mert Alper

fps nin monitörle bi alakası varmı ?

Evet, ekran kartın her saniye birçok görüntü üretir. Monitörün kaç tanesini 1 saniye içerisinde gösterme desteğine sahipse sen o kadarını görürsün. FPS, ekran kartının 1 saniye içerisinde ürettiği görüntü sayısını belirtir. Örnek; 40 FPS -> Ekran kartın saniyede 40 görüntü üretir. Hz...
  152. Mert Alper

Yeni bilgisayar alacağım Bütçe 1700-1800 Yardım edin?

R3 2200G alıp ekran kartı almayacaksınız. O işlemci dahili grafik birimine sahip ve 750 Ti ile eşdeğer bir performansa sahip.
  153. Mert Alper

Üstüne biraz daha ekleyebilirsen ikinci el bir sistem dizeceğine, sıfır R3 2200G'li APU bir sitem dizebilirsin. 2100 lira civarlarına denk gelecek.
  154. Mert Alper

Toplam ekran kartı dahil bütçen nedir?
  155. Mert Alper

İnstagram takipci onay banı hk

Mark Zuckerberg "güvenmiyorum sana" demiş bir nevi kendisi çok güvenilir bir insan olduğu için :D Mail yoluyla iletişime geçebilirsin Instagram ile...
  156. Mert Alper

Hangi donanımı yükseltmeliyim?

Rica ederiz. Gönderdiğim linki kullanabilirsin güvendiğim bir sitedir.
  157. Mert Alper

RX 560 iş yapar Görkem'in de söylediği gibi. İşlemcin gereksinimleri iki oyun içinde karşılıyor. RAM'in de yeterli. Ekran kartı biraz düşük kalıyor. Sapphire Pulse Radeon RX 560 11267-19-20G 2GB GDDR5 Ekran Kartı - incehesap.com
  158. Mert Alper

Bence senin ihtiyacın olan donanım ekran kartı, işlemci değil.
  159. Mert Alper

Tam işlemci kodun nedir? X4 bilmem kaç gibi...
  160. Mert Alper

+
  161. Mert Alper

Hangisi daha mantıklı?

Hayır, sana önerdiklerim Amazon TR üzerinden. Yani gümrük muhabbeti yok, anahtar teslim gibi düşün ;)
  162. Mert Alper

Adam gibi yaşamak için aylık ne kadar gerekli ?

Araba işi kullanımına göre değişiyor sonuçta. Her gün 25 liraya lüks yemek yiyeceğine diğer söylediklerini yapabilirsin :D @Ufuk Tükenmez öyle bir şey olduğu an asgari ücret 5000 liradan başlar, bu bilgiyi de ben bırakayım buraya.
  163. Mert Alper

Android Güncelleme Konusunda Firmaların Puanları

iOS'un en sevdiğim kısmı be... Milyonlarca iPhone aynı anda şıp diye alıyor güncellemeyi, hem de eski telefonlara bile... Zebra kim yav?
  164. Mert Alper

Adam gibi yaşamak için aylık ne kadar gerekli ?

1000 TL yeterli öyle bir yaşam için. Her gün 25 liraya lüks bir yemek yesen 750 TL yapar. 250 TL'de arabaya kalır. Uzun yol falan yapmıyorsan ve sürekli sanayi masrafı çıkarmıyorsan yeter. Borç altında olduğum için aylık 300 TL falan kalıyor birkaç aydır bana. Hiç de zorlanmadan geçiniyorum...
  165. Mert Alper

Tamam işte, tam linux kurup basit gündelik işler için kullanmalık laptop... :)
  166. Mert Alper

Ben olsam linux kurar internette takılacağım ve film izleyeceğim zamanlar için kullanırım. Hem Windows'tan daha az yer kaplar, hem de Windows'tan daha stabil çalışır.
  167. Mert Alper

Xbox one s oyunlar

@Murat ALTUĞ :) İşin biliri...
  168. Mert Alper

Hangisi daha mantıklı?

LoL için istiyorsan 4 GB RAM bile yetiyor o oyuna. 8 GB'ın bile yarısını kullanacak ve diğer kısım boş kalacakken 16 GB yapmak istiyorsanız siz bilirsiniz. Yine de ilerleyen zamanlarda bunu yapmanız gerekecek ve APU performansını da yükseltir bu durum.
  169. Mert Alper

Hangisi daha mantıklı?

Evet, 2. RAM slotu var.
  170. Mert Alper

Android Ana Ekranlarımızı Paylaşalım

Android mi bu?
  171. Mert Alper

SteelSeries Arctis 3/5/7 İtopya

Arctis 7 Buradan bak istersen.
  172. Mert Alper

1.900 TL'ye Bilgisayar nasıl toplaya bilirim?

İlk attığınızdan farkı yok desem yeridir :)
  173. Mert Alper

Hangisi daha mantıklı?

Montajında yardımcı oluruz buradan, zira bir sürü video var bununla ilgili. En kötü ihtimal bir bilgisayarcıdan ufak bir yardım alarak da işi garantiye alabilirsin. Rica ederiz.
  174. Mert Alper

1.900 TL'ye Bilgisayar nasıl toplaya bilirim?

Kullanıkları işlemci 10 sene öncesinin işlemcisi. Şuan ne o işlemcinin sıfırını, ne de o anakartın sıfırını bulabilirsin. Hiç bir garanti talep de ettirmeyecekler sana. Öyle bir FPS beklentin de olmasın. Para tuzağı bunlar sadece.
  175. Mert Alper

Sizce Hangi Ekran Kartı ve Hangi Sistem

Tavsiyem bu sistemi alman, asla üzmez seni.
  176. Mert Alper

Hangisi daha mantıklı?

Benim attığım donanımları almadığın sürece yine önü açık olmayacak. Bu sefer hem işlemciden, hem de ileride takabileceğin ekran kartından kısmış oldun. r5 2400g lol - YouTube Böyle bir performans alacaksın benim gönderdiğim sistem ile.
  177. Mert Alper

Hangi gümrük yahu :D Onu düşündük herhalde... Bu sefer attığım linkler Amazon TR üzerinden. Gümrük, mümrük yok, bam bam bam.
  178. Mert Alper

Edit ekledim @Sprinter34, incelemeni tavsiye ederim.
  179. Mert Alper

Kasa pahalı, RAM başlangıç için 16 GB tutulmuş ve hard disk 2 TB seçilmiş. O yüzden biraz pahalıya doğru yol almış bir sistem :) ---- Mesajlar birleştirildi ----...
  180. Mert Alper

Hangisi daha mantıklı?

O şekilde toplarsan daha pahalıya gelecek. Benim attığım linklerden ver siparişi gitsin. Hatırlatmasını yapayım. RX 570 bulunduran sistem bundan daha fazla FPS verecek ama gerekli bir FPS olmayacak. Monitörün kaç Hz bilmiyorum ama sadece lol için düşündüğümüzde R5 2400G bu işin altından kolayca...
  181. Mert Alper

Hangisi daha mantıklı?

400W yetersiz ileriye dönük olması açısından. RX 590 falan takarsın ileride ekran kartı olarak, o zaman üzülürsün 400W aldığın için. Benim gönderdiğim anakarta eşdeğer bir anakart bulamazsın bu fiyatta. B450 chipsetli f/p oranı en yüksek anakart bu.
  182. Mert Alper

Hangisi daha mantıklı?

R5 2400G B450M PRO M2 AEROCOOL AE-QRTZ-BL580 8 GB 3000 MHz RAM ADATA 240 GB SSD Toplam fiyat 2687 TL.
  183. Mert Alper

Hangisi daha mantıklı?

Hiç biri mantıklı değil. R5 2400G'li sistem LoL için gayet iyi ama anakart değiştirmen gerek. Kendin toplarsan aynı bütçede daha güncel bir sistem oluşturabilirsin. Mantıklı bir anakart seçimiyle her an üst seviye oyuncu bilgisayarı olmaya hazır bir sistem edinebilirsin, sadece güzel bir ekran...
  184. Mert Alper

MsXLabs

12 sene önce bence de güzeldi.
  185. Mert Alper

+
  186. Mert Alper

Bilgisayar toplama sorusu , sizce bu iyi midir ?

1 TB HDD alacak :) 500 GB 750 EVO'su var. Yanına sistem kurmaya 970 Evo alacak. Yaklaşık 1.7 TB bir alanı olacak @Death Mark.
  187. Mert Alper

Toplama Sistem Önerisi

1050 Ti yerine RX 580 bari al o zaman. Msı Amd 8gb Rx 580 Armor 8g Oc Gddr5 256 Bit - n11.com
  188. Mert Alper

Toplama Bilgisayar Tavsiyesi

Sunucudayım.
  189. Mert Alper

Masaüstü Pc Toplamak İstyorum Fikirleriniz Nelerdir

Gümrüğe yakalanabilir ama biraz cebin. Her türlü daha uyguna gelir ama orası ayrı :D
  190. Mert Alper

Kasayı bir süre fansız kullanmak sorun yaratır mı?

Sorun yaşatmaz o, benim kasada hiç fan yok 2006'dan kalma bir kasa. R5 2600 ile kullanıyorum tık yok.
  191. Mert Alper

Arkadaşlarınız AMD mi kullanıyor? AMD Ryzen mi? İnanın arada dağlar kadar fark var. Bu işlemcinin yanında değeri 150 TL civarında edecek ultra kaliteli bir soğutucu geliyor. Kendim de kullanıyorum. Sınırsız param olsaydı i9 9900K takıp bir tane de R5 2600 alıp soğutucusunu kullanırdım öyle bir...
  192. Mert Alper

Kasayı bir süre fansız kullanmak sorun yaratır mı?

Kış ayında aman aman bir sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Evin sıcaklığına da bağlı tabii ki :) O kadar değildir herhalde @Usain :D
  193. Mert Alper

Yeter ve ileriye dönük olur. X470 Gaming Plus var o işlemcinin yanında. Bu üst düzey bir anakart demektir. RX 590, 1060'dan daha iyi. İşlemci desen zaten tartışılmayacak derecede daha önde i3 8100'den. Kıyaslanamaz sistemler... R5 2600 ile ufak overclock sayesinde RTX 2080'den tam güç alabilirsin.
  194. Mert Alper

Alınmaz değil ama o işlemci o ekran kartını anca doyurur, ileride upgrade edilmesi için bir sürü parçanın değişmesi gerekecek.
  195. Mert Alper

Ekran Kartı Önerisi

Aman aman bir fark olur mu bilemem fakat daha mantıklı olduğu konusunda hemfikiriz... :)
  196. Mert Alper

Namaz kılmayanlara ne olacak ?

Onu gidip de geri gelene sormak lazım. Var mı böyle tanıdığın? Allah (c.c) merhametli olandır.
  197. Mert Alper

Ekran Kartı Önerisi

Sapphire Pulse AMD Radeon RX570 4 GB 256 Bit DDR5 Ekran Fiyatı Bunu takarsanız gerisi tamam :)
  198. Mert Alper

Bayramda tatile çıkacaklara kötü haber!

2012 yılına nasıl geldin be üstat :D
  199. Mert Alper

O zaman SSD gerek kalmadı bile :) RX 590'lı kısım PSU ve kasasız 3903 TL tutuyor. Üstüne ekleyip PSU ve kasa aldım mı tamam...
  200. Mert Alper

R5 2600 / MSI X470 Gaming Plus https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/corsair-vengeance-lpx-8gb-1x8gb-ddr4-3000mhz-c16-siyah-ram-cmk8gx4m1d3000c16-399751292?mpch=ads&utm_source=akakce&utm_medium=ocs&ggmktg1=OCS*akakce******&utm_campaign=akakce&scxid=14489-145823-2357-0 ePttAVM - Adata...
  201. Mert Alper

Spigen'in İPhone fanatikliği

Bir tanecik iPhone modeline ürün çıkardıklarında milyonlarca taliplisi var iPhone telefonların çeşitliliğinin sınırlı olması ve tercih gamının dar olmasından dolayı. O yüzden izledikleri politika normal, bunu fanlık olarak göremeyiz. Fakat yine de diğer telefon modellerine de ürünler...
  202. Mert Alper

EpttAvm güvenilir mi ?

Swap ürünü ise alma derim. https://www.amazon.com.tr/dp/B078M2GJPR/ref=asc_df_B078M2GJPR57450209/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B078M2GJPR&linkCode=asn 200 lira daha koyup buradan. Apple Türkiye garantisi var, sıkıntı yaşama ihtimalin de yok.
  203. Mert Alper

Babanız nasıl birisi?

Bana karşı ilgili olduğunu gördüğüm ama hiç bir zaman ilgili olduğunu tam anlamıyla hissettirmeyen bir baba kendisi. Bu huyunu kesinlikle takdir ediyorum. Asla ve asla benim yanımda olmadığını hissettiren, düşündüren ve beni bu duruma alıştıran bir insan. Fakat ne zaman düşsem, hep iki kolumdan...
  204. Mert Alper

Akşam 17.00'dan sonra discord sunucumda sana yardımcı olabilirim, şuan işteyim.
  205. Mert Alper

Ekran Kartı Önerir misiniz?

Şu tarz bir şey bakabilirsin. RADEON RX 560 4 GB - AMD Ekran Kartı İlanları sahibinden.com'da - 639912960
  206. Mert Alper

@babalarx'in sistem toplamasına da ben yardımcı olmuştum ve şuan gayet memnun diye hatırlıyorum :) Bütçen 7000 TL'idi yanlış bilmiyor isem.
  207. Mert Alper

Nvidia Hangi Sürümü Kurmalıyım

Rica ederim :)
  208. Mert Alper

Topladığın parçalar çok dengesiz ve gereksiz. "Uyumlu mu?" sorusuna cevap dahi vermeye gerek yok.
  209. Mert Alper

Grafik Sürücüsü - GeForce Game Ready Driver | NVIDIA
  210. Mert Alper

NVIDIA DRIVERS GeForce Game Ready Driver WHQL
  211. Mert Alper

+
  212. Mert Alper

"Yuvarlanıp gidiyoruz" dedikleri şey...

Kısa bir çalışma temposu denedim sadece :) Ömürlük bir meslek değil sonuçta bu...
  213. Mert Alper

Çift kanal Ram Mhz değeri

Sana önerim bu, ileride 8 GB daha takman için -> Corsair Vengeance LPX 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz C16 Siyah Ram - CMK8GX4M1D3000C16 Corsair | Trendyol İlle de 2x4 yapacaksan -> Adata XPG Gammix D10 8GB(4x2) 3000MHz DDR4 Ram Fiyatı
  214. Mert Alper

Arkadaşlar gtx 1060 144hz monitörü doyurabilirmi?

RX 590, tüm oyunlarda GTX 1060'dan fazla FPS vaat ediyor.
  215. Mert Alper

"Yuvarlanıp gidiyoruz" dedikleri şey...

Merhabalar :) Samsun doğumlu, Ordu ilinde yaşayan tam ismi Mert Alper Ertuğral olan 22 Eylül'de 20 yaşına basacak genç bir arkadaşınızım. Kendime katabildiğim bir kaç şeyi burada bırakmak istedim iş hayatımla ilgili. Konuya geçmek gerekirse, lise hayatımın bittikten sonraki 2. ay itibari ile...
  216. Mert Alper

Geçmiş olsun, umarım büyük bir durum değildir :) @Ufuk Tükenmez
  217. Mert Alper

Ameliyat falan mı?
  218. Mert Alper

Bu Sistemin Oyun Performansı Ne Olur?

Bu sistem hiç tutarlı değil. Bunun yerine R5 2400G APU sistem yapıp anakartı falan da kaliteli seçerek, ileride ekran kartı takabileceğin bir sistem oluşturabilirsin. RX 580-590 gibi bir ekran kartı piyasadaki tüm oyunları besler besler durur.
  219. Mert Alper

Steam indirimlerindeki kadın.

Demek o yüzden indirimlere sırıtıyor... "Alın fakirler size birazcık indirim yapayım" der gibi bakmış da arkadaş...
  220. Mert Alper

Toplama Sistem Önerisi

Oyun için kullanacaksan olmamış :) Bütçe belirtirsen yardımcı olmaktan zevk duyarım.
  221. Mert Alper

Steam indirimlerindeki kadın.

Neden reklam yüzü olması seçenekler arasına dahi giremedi :D
  222. Mert Alper

Bir oyunda ne olmasını isterdiniz

TikTok reklamı olmasın yeterli.
  223. Mert Alper

Ryzen 3 2200G'ye Göre Bios Update Olmayacak Anakart

Msı Am4 B450 Ddr4 B450m Pro-m2 4x Sata 1x M2 Sata Hdmı Dvı Amd Ry - n11.com İşte bu senin ihtiyaçlarını sonuna kadar karşılayacaktır. BIOS update işleminin yaklaşık 1 dakika süren ve 2-3 tuş ile kolayca halledilebilen bir işlem olduğunu hatırlatmak isterim. Bu önerdiğim anakartta gerek yok yine de.
  224. Mert Alper

İntel vs Amd

AMD Ryzen.
  225. Mert Alper

+
  226. Mert Alper

Ekran kartı ve işlemci önerisi?

Burada sepetini göremiyorum...
  227. Mert Alper

Çok kötü bir sistem maalesef. 16 GB RAM çok gereksiz. Anakart desen işlevsiz. Para verilmez yani uzun lafın kısası...
  228. Mert Alper

+9
  229. Mert Alper

Metin2 Kasma Donma Sorunu

500 liraya Ryzen 3 2200G var piyasada. Sanmıyorum satılacağını.
  230. Mert Alper

Elindeki işlemcinin sıfırı zaten 546 TL. Belki DSR ile bir şeyler deneyebilirsin ama DSR'ı hiç kendim denemedim, yanlış bilgi vermek istemem. @Görkem Say
  231. Mert Alper

AMD RYZEN 5 2600 3.9GHz 65W Wraith Cooler AM4+ Şöyle bir şey almaya çalış. Ryzen serisinin tam ortasında bulunan, f/p oranı en yüksek olan işlemcisi şuanda bu.
  232. Mert Alper

Razer neden sevilmiyor ?

Ben de bunu söyledim arkadaşa, satıcının kendisinin de direkt olarak Steelseries olduğunu da söyledim. Neyse artık, iş işten geçti.
  233. Mert Alper

İşlemci geberiyor şuan senin. Sen o tür oyunlar oynamak için R3 2200G alsan yeterliydi aslında. Oyunları elinden geldiğince yüksek grafik ayarlarında oynamaya çalışmalısın. Ekran kartına Underclock da uygulaman gerekecek ama tam bilgim yok onunla alakalı hiç yapmadım :) Öyle bir sistem...
  234. Mert Alper

Times Meydanı’nda sıra dışı yeni yıl kutlaması

Bizim de Enes Batur'umuz var. Gerçi kendisi YouTube'da...
  235. Mert Alper

Ekran kartını çok zorlamayan oyunlarda darboğaz yaşaman çok normal. Ekran kartını zorlayacak oyunlarda sorun var mı? Örneğin AC, Far Cry, PUBG, GTA 5, Witcher 3 gibi oyunlarda...
  236. Mert Alper

İşlemcin can çekişiyor çünkü darboğazdan kaynaklı.
  237. Mert Alper

Steam'de 2018'de en çok satılan 9 oyun!

Valve, Steam üzerinde yayınladığı en çok satılan oyunlar listesinde özellikle Ubisoft’un başarısı dikkat çekiyor. Listede Ubisoft tarafından sunulan üç oyun bulunuyor. En çok satan oyunlar şunlar oldu: Kingdom Come Deliverance Witcher 3 Rainbow Six Siege CS GO PUBG AC Odyssey Far Cry 5...
  238. Mert Alper

Rica ederim ;)
  239. Mert Alper

Eğer sistemi 1 ay sonra falan alacaksan o zaman yaz buraya. Belki 1 ay sonra daha güzel fırsatlar, daha güzel seçenekler olur. Ona göre siparişleri geçersin. Sistem eline ulaşınca da beklentilerin ve elindekileri karşılaştırır yorumlamanı yaparsın :)
  240. Mert Alper

Evet ama bu 400 TL fazla vermeye değecek mi? Hayır. 15-20 TL ver bilgisayarcıya, sana fişe tak çalıştır haline getirsin.
  241. Mert Alper

Razer neden sevilmiyor ?

Kendisine buradan Arctis 7 almasını önerdiğim için güvenemiyor @Logithx
  242. Mert Alper

SSD aldığın için sistem hali hazırda çok hızlı veri işleyecek, o yüzden Windows 10 kurmalısın. DVD devri kalkalı bayağı oluyor :) BIOS ayarı sadece bir tane olacak, XMP ayarlarını açmak (RAM frekansını 3000 MHz olarak kullanabilmek için. O da tek tuş ile olan bir işlem. Windows 10 kurulumunu...
  243. Mert Alper

Anakart üzerindeki girişe takacaksın. Ekran kartı işlemcinin içerisinde sonuçta. İlle de bunun kart şeklinde olmasına gerek yok. Çipi işlemciye dahili. İsmi de VEGA 8. Sadece somut olarak ekran kartı slotuna takmıyorsun o kadar.
  244. Mert Alper

Razer neden sevilmiyor ?

Modelden modele göre değişiyor. Fakat bir çok modelinin sevilmemesinin sebebi Razer'in odak noktasının estetik görüntüye odaklanmasıdır. Her şeyden önce cihazın görüntüsüne odaklanıyorlar, geri kalan ise kalitesine. Tam tersi olmalıydı...
  245. Mert Alper

Sapphire Rx 580 4gb Oc Pulse D5 256b 11265-09-20g Bitcoin - n11.com Sapphire Pulse AMD Radeon RX570 4 GB 256 Bit DDR5 Ekran Fiyatı RX 570 aşağısını alma.
  246. Mert Alper

Maalesef, bundan daha uygun fiyata ve aynı performansa sahip bir bilgisayar bulman im kan sız. O derece net. :)
  247. Mert Alper

Valla ne yapsam bilemedim

Şükret.
  248. Mert Alper

Daha pahalıya gelecek ama :D Bayağı bir aşar bütçeni. Ben o ürünün en uygun olduğu siteleri gösterdim sana. Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA 400 TL girdi araya fark :D
  249. Mert Alper

Umarım "hiç olmamış bu sistem" dediğimde kalbiniz kırılmaz,, çünkü hiç olmamış bu sistem. :) PSU çok kalitesiz, "her an sistemi yakabilirim" diyor. Anakart eski model ve işlevsiz. RAM frekansı AMD sistemde en az 3000 MHz olmalı, oradan da gidiyor. İşlemci desen, o işlemci sadece internette...
  250. Mert Alper

Bu şekilde attığınızda bana gelmiyor seçtikleriniz :)
  251. Mert Alper

Sana dizdiğim bu sistem hem canavar kendince, hem de sıfır olduğu için sorunsuz ve tertemiz. 120 GB SSD var, sistemi kurmana, LoL kurmana ve internette gezmene yetecek kadar bir depolama alanın olacak. Dilersen ileride hard disk takabilirsin tabii ki. Bu sistemin tek eksiği ekran kartı. Ekran...
  252. Mert Alper

1936 TL tutuyor. APU sistem olarak kullanacaksın. 1366x768 bir monitör alacaksın bu sisteme sen. Böyle bir performans verecek sana. Ve ileride ekran kartı takabilirsin. Eline para geçince tak bir RX 580, piyasada Ultra'da oynayamayacağın oyun kalmasın.
  253. Mert Alper

R3 2200G Amazon (üye olduktan sonra alacağın 5 dolarlık indirim kuponu ile birlikte sana bu işlemci 499TL'ye gelecek yaklaşık olarak.) 8 GB 3000 MHz RAM (381 TL) 120 GB SSD (132 TL) PowerBoost Kasa (218 TL) PSU (216 TL) B450M PRO-M2 (490 TL) Monitörü de ikinci el alacaksın. NOT: Eğer ki...
  254. Mert Alper

Sen bana çıkabileceğin en maksimum bütçeyi söylersen çok daha güzel bir şey çıkarabiliriz belki de ortaya. (Unutma, bunun üstüne 1 kuruş dahi veremem dediğin bütçeyi soruyorum.)
  255. Mert Alper

LoL'ün harcadığı RAM kapasitesinin 4 GB'ı geçmediğini düşünürsek gerek yok gibi :) 16 GB FPS artışı yaşamanıza katkı sağlamayacaktır.
  256. Mert Alper

Aslında sadece lol için ise alttaki sistem daha mantıklı.
  257. Mert Alper

İleride ekran kartını değiştirirsin olmazsa. İşlemcin güçlü olacağı için daha fazla ekrana kartını destekleyecektir.
  258. Mert Alper

Sabit Disk Küçültme-Büyütme

Windows 7'de disk bölmeye çalıştığınızda yeterli boş alana sahip olduğunuz halde bölünebilen miktar "0" (Sıfır) olarak gösterilebilir. Bunun sebebi sistem dosyalarından birinin diskin sonuna doğru konumlandırılmış olmasıdır. (Alttaki resim) Burada diskin en sonunda konumlanmış bir...
  259. Mert Alper

Hangi Ekran Kartı Daha İyi?

R7 265'li sistem açık ara önde.
  260. Mert Alper

Olaya sadece nesil olarak bakma. G2030, iki çekirdekli ve her çekirdeği 3 GHz hızında çalışan bir işlemci iken FX 6300 ise 6 çekirdekli ve her çekirdeği 3.5 GHz hızında çalışan ve Turbo devreye girdiğinde bu hızı 4.1 GHz'e yükseltebilen bir işlemci. G2030'un tek iyi tarafı daha az enerji...
  261. Mert Alper

Hemen hemen aynı performansı verirler ama üsttekinin 16 GB RAM ve işlemci avantajı var. Üsttekini alırsan işlemciye yük bindiren oyunlarda (CS:GO vs.) daha rahat edersin.
  262. Mert Alper

+8
  263. Mert Alper

Bilgisayarımı çok pahalıya mı almışım? F/P olmamış mı?

Kesinlikle değmemiş diyorum ya :)
  264. Mert Alper

O fiyat bandına 200-300 TL daha eklersen R3 2200G/RX 580 sistem toplardın.
  265. Mert Alper

Çöp olmuş 3400 TL. Geçmiş olsun.
  266. Mert Alper

SDN Forum'da En Çok Gördüğüm Yazım/Kullanım Hataları

Way arkadaş...
  267. Mert Alper

Usain, çıkar şu W'nun kullanım yerleri diye bir post :)
  268. Mert Alper

Teşekkür ederiz @Ufuk Tükenmez Bu etkinliğimize canımıza farklı içecekler içme hissiyatı verecek görseller paylaşarak hepimize destek olduğunuz için :)
  269. Mert Alper

gta 5 kaldırırmı

Çözünürlüğü de düşürürsen pek zevk vermemekle beraber oynatır.
  270. Mert Alper

gta 5 kaldırırmı

Monitörün çözünürlüğü nedir? 1080p'nin altında bir monitör ise grafik ayarlarının en düşük olduğu ayarlarda oynarsın gibi geliyor.
  271. Mert Alper

Ben onun başına oturunca bir yemekte içiyorum zaten 3-4 bardak ayran :) O yüzden kendimi alıştırmışken bozmasam daha iyi :D
  272. Mert Alper

Ekran karti olmadan bilgisayarımı kullanabilir miyim?

İşlemciyi R5 2400G seçersen olur. Fakat bu sefer işlemciyi biraz aşağıya çekmiş olacağını hatırlatayım.
  273. Mert Alper

Bugün 8.gün. ----------------------- Aklım kolada, gönlüm ayranda. Sensiz tat yok ne pizzada, ne dolmada. Daha var otuz iki gün kadar ama, Hala içiyorum suyu bir damacanada. Karnım tok, gözüm pek, Fakat su içiyorum bir tek, İnanır mısın gitmiyor sek, Suyla mı yenir imiş üzümlü kek. Aklım...
  274. Mert Alper

+7 Yıkılmadım, ayaktayım...
  275. Mert Alper

800 Ad (Jhin Öğretici Video)

Arkaya ıptıs cıptıs bir müzik koysaydın bari sesi kısılmış bir şekilde...
  276. Mert Alper

AOC Monitör güç girişindeki cızırtama hk.

Doğrusunu söylemek gerekirse içini bilmeden konuşursam dıştan görüntü kalitesi, tasarımı vs. gibi konularda çok beğeniyorum elimdeki monitörü. Özellikle neredeyse çerçevesiz tasarıma sahip olması beni benden alıyor.
  277. Mert Alper

Bak sen şu çinlilere, deneyince haber vereceğim.
  278. Mert Alper

Ekrana görüntü gelmiyor

Şöyle monitörün kafasına bir iki tane de tokat atsın mı? Düzelir belki :)
  279. Mert Alper

Merabalar Aranıza yeni Katıldım

Aramıza hoşgeldiniz :)
  280. Mert Alper

1050 Ti sistem PUBG'de FPS ve akıcılık sorunu

Bana kalırsa sorunun psikolojik :D Ben de bilgisayarda PUBG'de akıcı değilmiş gibi hissediyorum fakat FPS yerli yerinde. Oyunun optimizasyon sorunları ve genel olarak oyun içi eylemlerin bir aksiyon oyununa göre yavaş olması gibi durumlar akıcı değilmiş gibi hisettiriyor. Farklı oyunlarda aynı...
  281. Mert Alper

Donanım Arşivi G1 Rust Oynatır Mı ?

Ne gerek var peki eski bir sistem toplamaya sırf çit çit çekirdek için?
  282. Mert Alper

Ekrana görüntü gelmiyor

Monitör ve ekran kartı girişlerini kontrol et. BIOS ekranından sonrasına mı ulaşamıyorsun? BIOS ekranı dahil hiç bir ekran mı gelmiyor?
  283. Mert Alper

Söylediğiniz üzere 1080p üstüne almışsınız :)
  284. Mert Alper

Donanım Arşivi G1 Rust Oynatır Mı ?

3600 TL verilmez o sisteme. ---- Mesajlar birleştirildi ---- https://www.bilisimport.com/urun/sapphire-rx-580-pulse-11265-09-20g-4-gb-ekran-karti?ref=akakce&v=1.15.4 1257 TL...
  285. Mert Alper

1920x1080p'de oynuyor olman gerek? Emin misin? Monitörün 1080p değil mi?
  286. Mert Alper

iPhone 7 Plus

Samsung tarafından bundan daha iyisini alamazsın. https://www.amazon.com.tr/dp/B078LY1TWR/ref=asc_df_B078LY1TWR57450209/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B078LY1TWR&linkCode=asn
  287. Mert Alper

iPhone 7 Plus

G7 ThinQ veya Mi 8 bak derim ben.
  288. Mert Alper

PUBG dışında aynı sorunlar mevcut mu?
  289. Mert Alper

iPhone 7 Plus

A8 Plus dışında çok daha güzel telefonlar var. Tavsiye etmem kısacası.
  290. Mert Alper

Hiçbir İşlem yapamıyorum.(Çaresizlik denen kavramı buldum)

Anakart hasar görmüş olabilir.
  291. Mert Alper

iPhone 7 Plus

Akşama kadar bataryası yeter ama şu piyasada iPhone önermem. Kendim de iPhone kullanıyorum, iPhone dışına çıkamam daha. Takıntın yoksa sen çık, kazıklıyor Tim'cim.
  292. Mert Alper

Ekran Kartı Tavsiyesi

Sorun olmaz. Oyunları "Ultra"da çalıştır. Ufak bir darboğaz olacak, onun için de overclock kullanman gerek işlemciye.
  293. Mert Alper

Televizyonumuz monitör olarak kullanmak için aşırı büyük :( Daha pratik çözümler var mı aklınıza gelen? ---- Mesajlar birleştirildi ---- Kablo da yeni sıfır geldiği için onda sorun olduğunu düşünmüyorum. Eski monitörün güç kablosu ile deneyebilirim.
  294. Mert Alper

Dolar ne olur? (5 TL altına düşer mi?)

Sanmıyorum.
  295. Mert Alper

7.1 Kulaklık Tavsiyesi (200 ve altı)

Uzun kullanım deneyelimlerimi paylaşayım dedim. Yaklaşık 2 aydır GamePower Medusa kullanıyorum. Mikrofon kalitesini kesinlikle çok beğendim, konuştuğum herkes sesimin çok net ve pürüzsüz geldiğini söylüyor. Bana gelen sese gelirsek ses gayet kaliteli (bütçesine göre), ses yüksekliği de sonuna...
  296. Mert Alper

Merhabalar :) AOC G2590VXQ 24.5" 75Hz 1ms (Analog+HDMI+Display) FreeSync Fiyatı Monitör sahibiyim ve monitörü alalı 2 ay olmuyor. Monitörün ekran kartı ile bağlantısını DisplayPort girişini kullanarak gerçekleştirdim. Güç girişinde bir cızırtı sesi var. Bu ses genelde monitör ufaktan hareket...
  297. Mert Alper

4000 TL Sistem Tavsiyesi

Sene 2010 konularına falan bakıyor olmayasınız? Bu forumda sistem tavsiyelerinde özellikle Intel istenmediği sürece Intel sistem önerildiğini ben görmedim bile. Siz o bilgiyi hangi forumda aldıysanız oradaki kişilerden alabileceğiniz bilgileri gözden geçirmeniz gerekir diye düşünüyorum.
  298. Mert Alper

icloud hesabım

Switch to Android