Arama sonuçlarınız

1. Q

Yardım Wi-Fi Kaynaklı Yüksek Jitter Problemi

Arkadaşlar Turknet e geçtim modem değiştirdim hala anlamıyorum sorun devam ediyor. Farklı cihazlardan deniyorum gene aynı sorun var.
  2. Q

17.06.2021 Dostlar sorun ile ilgili cevaplarınızı beklerim.
  3. Q

Yardım Google Play Farklı Hesapta Aktif Olan Pro Aboneliğin Deaktif Olma Sorunu

Herkese selamlar. 2 adet giriş yaptığım hesap mevcut google play de ben sürekli yedeklemelerimi A hesabına yapıyorum fakat birşeyler satın alırken İnternet alışverişlerinde B hesabı üzerine kayıt ederim fakat şu ana kadar uygulama içi satın alımlarımı A google hesabında yapmıştım ama bu sefer...
  4. Q

Sadece modem var.
  5. Q

Ethernet'te 2 ile 15 arasında iken Wi-Fi'dan bağlanınca 150 - 100 arası bir değere ulaşıyor. Modemi defalarca açıp kapatmama rağmen durum değişmedi. Nasıl çözebilirim? Modem: HG658V2C163B021 Ethernet:
  6. Q

H81H3-M4 Sistem 2020 F/P Yükseltme Önerisi

Dostum tabiki 2. el daha düşük var ama bildiğim kadarıyla garantisi olmayacak ve güvenilir olması lazım yani riskli o yüzden pek yanaşmıyorum yoksa rame da 350 vermez ucuza alırdım
  7. Q

Bir diğer sorun daha Google aratıyorum her yerde tükenmiş kart :D bişey fark ettim böyle F/P kartları hep bitik ama nerde 2000 3000 lik var her yerde
  8. Q

Çift slot yapmak mantıklı ama işte senin sistem gibi 4 slot olsa 2 adet 4GB alırım daha sorna yükseltmek için 2 adet daha 4GB alırdım ama şimdi dual alırsam ikisini satmatla falan uğraşıcam çünkü benim sistem 2 slot :D şuanda 2 adet 2 GB var satsam alan olmaz :D zaten aldığım 1600 mhz ayrıca 4...
  9. Q

Tamda dediğini yapıyorum zaten dostum. ilk işim 1600mhz ram almak oldu anakartımın çok kötü olduğunu düşünmüyorum. Aslında 5 yıl götürebileceğinin düşünüyorum. Bunu neye göre söylüyorum 750Tİ taktığımda full ayarlarda rahat rahat oynamıştım. 600 TL güncelleme işi mümkün değil bu arada 40 tane...
  10. Q

Sorun mu var? :D
  11. Q

Selamlar :D evet kısıtlı bir bütçem var. Bir parçaya en fazla 600 civarı verebilirim. Bilgisayarımda GTA 5 ve CS:GO gibi oyunları sorunsuz oynayabilmem için aynı zamanda video kurgulama vb. işleri yapabilmem için en az harcamayla en iyi yükseltme nasıl yapabilirim? Piyasanın durumu belli :D...
  12. Q

GM 4G ADB minimal "waiting for any device" Problemi

Cihaza TWRP kurucaktım ilk yüklemeler olmadı OEM unlock yapıp sistemi açtım felan bunu da adb den "fastboot oem unlock-go" komutuyla yaptım bunda çalıştı. Fastboot modayken bu komutları alıyodu nolduysa bilmiyorum birkaç TWRP denemesi yaptıktan sonra ne zaman Fastboot moduna alıyorum girdiğim...
  13. Q

REDMİ S2 32 BIT Saçmalığı

Fikri olan yok mu?
  14. Q

Bir uygulamayı 32 bit den 64 bite veya 64 bit den 32 bite Çevirme ya da yapımı nasıl birşeydir?

Son olarak 64 bit den 32 bit düşürmede sorun yaratır mı uygulamaya göre yoksa her uygulamada yapmanız mümkün müdür?
  15. Q

REDMİ S2 32 BIT Saçmalığı

Telefonu 64 yükseltmeyi nasıl yapıcaz? Yöneticilere soruyorum gelmeyecek diyorlar(Telegram kanalındaki destek grubu). Peki nasıl MIUI 11 de 64 bit kullanacağım nolcak bu telefon 2021 de? Yükseltmeyi yaparsam daha kötü olursa? Bunun ilgilinen bir platform var mı? Şunuda merak ettim bi yazılımcı...
  16. Q

Bir uygulamayı 32 bit den 64 bite veya 64 bit den 32 bite Çevirme ya da yapımı nasıl birşeydir?

Bu süreç uygulamanın kendisini kodlamak kadar uğraştırıyor mu?
  17. Q

bu kodların kendisine etki etmiyor o zaman derleme ile alakalı. O zaman her uygulama 32 ya da 64 bit olabilir mi?
  18. Q

Sorum garip gelebilir :D Demek istediğim şu Bir uygulama diyelimki 64 bit programlansın bunu 32 bite çevirmek için baştan mı yazarlar yoksa ek birkaç satır kod mu eklenir? Veya bir uygulama yazılım bilgisi olan başka biri tarafından kaynak kodu olarak veya olmayak 32 bit ile 64 bit arası geçiş...
  19. Q

Sosyal medya kesintisi

Engelleme var brom VPN le girince çözülüyo :D acaba neden :)
  20. Q

Redmi S2 Andorid 32 bit Sorunu

Merhabalar. Redmi S2 kullanıyorum ve berbat bir durum fark ettim. Ağustos 2019 da Google Play 64 bit desteğini zorunlu tuttu. Telefonum çok eski olmasa bile ve işlemcisi 64 bit olsa bile büyük bir aptallıkla bu telefona 32 bit Android 9 kurmuşlar. Birileri bana bunu neden yaptıklarını ve 1 yıl...
  21. Q

Kali Linux "Resuming from hibernation" Hatası

root@kali:~# sudo mount /dev/sda7 /mnt root@kali:~# sudo mount --bind /dev /mnt/dev root@kali:~# sudo chroot /mnt root@kali:/# grub-install /dev/sda grub-install: hata: /usr/lib/grub/i386-pc/modinfo.sh doesn't exist. Please specify --target or --directory. root@kali:/# Bu şekilde hata...
  22. Q

boot repair konusuna göz atsanız :)
  23. Q

Linux ortamında nasıl İso yazdırıcam. balenaEtcher kullanıyordum ama o da bilgisayardaki usb yi algılamıyor. Sizin bildiğiniz var mıdır? WoeUSB yi kuramıyorum. 1562603986 Yo donanımsal olarak değil :D İstikrarsızlık sorunları yaşadım. Siz havalandırma yerine bacalı sistem kullanıyorsunuz :D...
  24. Q

Adam be :D yapmam mı birazdan deniyecem (O sistemle kötü bir geçmişim var çalıştıramamıştım. Bakalım bu sefer olacak mı :) )
  25. Q

Windows boot mananger olarak o gözüküyor fakat dual boot olarak kurduğum kali(sorun yaşadığım sistem), gözükmüyor.
  26. Q

Hiçbir yerde gözükmüyor.
  27. Q

Dün bilgisayarda çıkan saçma sapan sorundan ötürü şuan sistemde kali de gözükmüyor. Çok garip bir şekilde klavye dışında takılı bir USB olduğu anda sistem siyah ekran takılı kalıyordu. (anakart simgesi) Arada USB yi kabul ediyordu. Bende sık sık yeniden başlattım. Daha sonrasında CMOS setings...
  28. Q

Sistem Dual boot şeklinde. Dediğiniz işlemleri zaten yapamıyorum. Terminale nerden giricem? Verdiğiniz komutların durumu düzelteceğine emin misiniz? Fazla basit geldi de. :)
  29. Q

Zaten dünyayı yok edecektim... Yani bilgisayarımda oyun oynamak(vb. alanlarda) için kurduğum windows a destek verip. Linux öğrenmek ve güvenlik alanlarında kendimi geliştirmek için kurduğum kali linux e destek vermeyerek ülkemizi hekırlardan korumuş olduk.
  30. Q

dist-upgrade Komutunu çalıştırdıktan sonra yeniden başlattığımda bu hatayı aldım. Siyah ekranda takılı kalıp en sonra bunu yazıyordu. Kernel 4.19 a güncellenmişti sanırım. Ayrıca sistemde rEFInd da var.
  31. Q

Bu derslerden kalırsam nolur?

Hocam dil anlatım yıl sonu not ortalamam 58 bu dersten sorumlu kalıyor muyum? İlk dönem 70'di sonra 2. dönem ortalaması 45 oldu dil anlatım dersinde.
  32. Q

TL-WN727N Debian/Kali Linux 2018.1 Destekliyor mu?

hocam ben Wifi monitor mode ve packet injection üzerine araştırmalar yapıyorum kendi modemim de deneyeceğim o yüzden almak istiyorum buna uyumlu olması lazım internette baktığım https://www.hepsiburada.com/tp-link-...ptor-p-BD97487 https://www.hepsiburada.com/tp-link-...ptor-p-BD97008...
  33. Q

Hocam net bir bilgi yok herkez farklı bişey demiş :)
  34. Q

Başlıkta belirtiğim USB WIFI Adaptör Debian/Kali Linux 2018.1 İşletim sisteminde çalışır mı? Tak çalıştırı destekler mi? Ek olarak: Linux (Kernel version 2.6~3.16) Desteklediklerini söylüyorlar Herhangi bir daığıtım hakkında net bir bilgi olmadığını söylemişlerdi bana sadece çekirdek sürümü...
  35. Q

Boot Repair [grub-efi-amd64-signed] Sorunu (Kali Linux Dual Boot)

Sitede bug var bu arada sadece ben göremiyorum diye düşündüm durum şu bahsettiğim yere notepadqq eklendi ....... ....
  36. Q

Kalinin zararları :) Sorunda işte dediğiniz gibi olmamasından kaynaklı dediğiniz gibi olsa buraya zaten sormam :) tetikleyiciyi bulmam gerektiğini düşünürüm :) ehh şimdi nerden varsayılan yapıyoruz :) ... ....... ---- Mesajlar birleştirildi ---- Hocam Nas okuyunca düzeldi Sanırım...
  37. Q

herşeye yazdım ... ....
  38. Q

Baya bir üzerinde çalışınca halletim :) ama hala program seç menüsüne ekleyemedim ---- Mesajlar birleştirildi ---- bi dakka deneyim ---- Mesajlar birleştirildi ---- Dediğiniz işlemde yeni bir dosya penceresi açılmıyo sadece diğer uygulamalar ayracı ile liste uzuyo orda da notpadqq yok :)...
  39. Q

hocam dosyanın tam bir konumu yok ya dediğiniz dosya hangisi bulunmuyo nerden çıkarabiliriz ayrıca yeni uygulama bul deyince yazılımlar diye bir ekran çıkıyor fark edemedim yeni konu açacaktım pardon hocam
  40. Q

Merhabalar hocam How To Compile Notepadqq on Debian/Ubuntu/Raspbian bu sitedeki komutları kullanarak notapadqq yu kurdum anca 2 adet sıkıntı var 1. terminalde açılırken "Running Notepadqq as root is not recommended. Use --allow-root if you really want to." hatası veriyor menü den tıkladığımda...
  41. Q

DEsteğiniz için sonsuz teşekkürler :D yapınca haber vereceğim :)
  42. Q

vide hocam ayarları ile nasıl oynaya biliriz ayarlar dosyası nerde 20 saniye çok uzun :) ---- Mesajlar birleştirildi ---- ayrıca bu dosya gizli :) göremedim ben ---- Mesajlar birleştirildi ---- nereden giriceğiz onunda komutunu rica etsem alam :D
  43. Q

Windows a baya ihtiyacım var bütün Linux ailemi toplanıp windows u pırak dese gene yapamam :D çünkü sadece ilgi alanlarım programlama değil sorun benim bir ayarım ile ilgili ve bu lanet ayar her neyse böyle bir sonuç doğuruyor ilk başta mesele source list repolerını verdiniz silip kurduğumda...
  44. Q

hocam harfi harfine gene aynı hatayı verdi neden beni buluyo böyle hatalar
  45. Q

hani şöye diyim normalde 400 paket indirilirken 800 pakete çıkıp arasından 300 nün işime yaramama sı gibi bir durum olmaz değil mi:) ---- Mesajlar birleştirildi ---- haa anladım
  46. Q

bu paketler ilerde güncellemeler yaparken gereksiz fazladan paket kurulmasına sebep olmaz değil mi :) ---- Mesajlar birleştirildi ---- normalde source list te çok fazla repo olmadığını biliyorum
  47. Q

bu arada terminal dediğiniz ben USB ye Boot repair i yazdırdım bilgisiyarı oradan başlatıyorum ve terminal olarak oraya yazdım komutları kali linux un terminaline değil haberiniz olsun :)
  48. Q

Dediğiniz ayar kapalı durumda
  49. Q

İşte Kali linux un zararları :D
  50. Q

resimde belirtilen hatayı aldıktan sonra sadece sizin komutu uygulayıp forwad diyeceğim
  51. Q

bahsettiğim yazılım grub customizer değil boot repair :D ---- Mesajlar birleştirildi ---- tm :D boot repair de varsayılan düzeltmeleri uyguladıktan sonra sadece bu komutu veriyoruz :) yanlış yapıp batırmayalım :)
  52. Q

boot repair de ilk 2 komutun ardından bu komutu yazacağım değil mi
  53. Q

peki Çift derken zaten dual boot :D yaptım bir çok forumda hatta %80 ninde Dual boot da çıkan sorunları bu şekilde halletiklerini söylüyordular işte windows un grub da gözükmemesi gibi :) ---- Mesajlar birleştirildi ---- normal ekranda çıkan seçenekler bunlar ---- Mesajlar birleştirildi...
  54. Q

Hocam merhabalar işlemleri başarı ile gerçekleştirdim ama son kez şu boot repair ile windows 10 u çözmeye çalışıyorum şu hatanın çözümüne bir baka bilirmisiniz . .. sudo chroot "/mnt/bootsav/sda6" dpkg --configure -a sudo chroot "/mnt/bootsav/sda6" apt-get install -fy sudo chroot...
  55. Q

Güncelleme: Kali linux u komple kaldırma işlemini başarı ile sonuçlandırdım ama az daha boot gidiyodu windows u açamıyodum :D kayıtları sildim çünkü yanlışlıkla :) ama halletim Sorunlar şuydu: -Boot menu de kalinin gözükmesi -GRUB ekranın hala yeniden başlatmalar sırasında açılması ve "Grub...
  56. Q

Hocam :) Ben internetteki ayarları deneyerek sistemi çökertmeye gidiyorum hadi eyvallah aatığınız link grub menüsünü değiştirmem için gerekli bilgilari içeriyo :D tamam bunu kaliyi yeniden kurduğum sıradaki aşamada yapacağım o yüzden teşekkürler (Grubda windows gözükürse :) ) şimdi ki yapmam...
  57. Q

hocam :) yok ki yapayım neyse USB yi çalıştırdımbölümü sildim devam et dedim kök dizini seç dedi zaten sonra kali yükleniyo dahan ne yapayım şimdi dediğiniz gibi sildim ve yeni den başlatıyorum dediğiniz gibi grub dur veya boot menude kali kalması gibi problemler oalcak mı bakıyorum ----...
  58. Q

bi deneyim size açıklarım dediğiniz anladım çünkü windowsta bölümleri silip yeniden başlattığımda grub ekranı hata veriyodu recue grub diye sonra araştırdım efi deki kaliyi silmek gerekiyodu onu da sildim sonra boot menu de kali gözüküyodu sadece :) ben dediğinizi yapıcam :) ---- Mesajlar...
  59. Q

Tam anlatamadım :D şöyle dediğinizi yaptığımda yeni kaliyi kurmuş ve sağlıklı bir şekilde devam etmiş olacağım lakin ilerde eğer kaliyi komple yok etmek istersem sadece bölümleri silmek yeterli olmuyor bilgisayarımda kali ile ilgili hiç bir şey kalmamasını istiyorum :D bölümleri sildiğimde gene...
  60. Q

şöyle bir sıkıntı bir komutu çalıştırdıktan sonra kali_grub diye boot menude yeni bir ayar belirdi aynı şekilde kalinin bölümlerini sildikten sonrada boot menu de kali gözükmeye devam ediyor bunları nasıl silebiliriz :) kökten sileceğim çünkü çok kurcaladım oraları :) ---- Mesajlar...
  61. Q

altını çizeyim sinirden :D hiç bişey bilmeyen birisi oradaki linux yazısını görünce burada linux yazıyo demekki bu açılış sistemi etkiliyo buna dokunmayam der :D ben delilik yaptım silinirse silinsin dedim neyse :) saat olmuş 9 şimdi sistemi kurup tekrar silmek bana cazip gelmiyo eğer 3 saati...
  62. Q

İnce mince dedim ama ciddiyetin farkındayım onu şu anlamda dedim eğer bi sıkıntı olursa sistemi silerim sistemde harhangi bir önemli kaydım yok 2 3 yıl kullanıp da özel dosyalarımın biriktiği sisteme tabikide bu kadar acımasız olmam :D + 3 gündür sürekli bişeyler deneyip durduk bozula bilir...
  63. Q

hocam 3 gündür aynı şeyle uğraşınva iyice sinirim bozuldu şuan aynen bir yerde silip kurmakla ilgili bir yazı yazıyodu artık sabrım kalmadığı için yazıp uygulamayı denedim açıldı sistem sıkıntı yok şuan :) ---- Mesajlar birleştirildi ---- sürekli fail alıp alıp duruyorum artık HDD söküp...
  64. Q

root@kali:~# sudo apt-get purge grub-efi-amd64 Paket listeleri okunuyor... Bitti Bağımlılık ağacı oluşturuluyor Durum bilgisi okunuyor... Bitti Aşağıdaki paketler otomatik olarak kurulmuş ve artık bu paketlere gerek duyulmuyor: efibootmgr grub-efi-amd64-bin grub2-common libefiboot1...
  65. Q

root@kali:~# apt autoremove Paket listeleri okunuyor... Bitti Bağımlılık ağacı oluşturuluyor Durum bilgisi okunuyor... Bitti Aşağıdaki paketler KALDIRILACAK: gir1.2-mutter-1 gir1.2-networkmanager-1.0 gir1.2-nmgtk-1.0 gnome-themes-standard keepnote libchamplain-0.12-0 libcharls1...
  66. Q

yukarıda attığım hata ile ilgli bir :D öneriniz varmı nasıl çözebileceğime dair
  67. Q

root@kali:~# apt install -f Paket listeleri okunuyor... Bitti Bağımlılık ağacı oluşturuluyor Durum bilgisi okunuyor... Bitti Aşağıdaki paketler otomatik olarak kurulmuş ve artık bu paketlere gerek duyulmuyor: gir1.2-mutter-1 gir1.2-networkmanager-1.0 gir1.2-nmgtk-1.0...
  68. Q

aynen hocam :D gdebi paketibi kurdum ancak disk-upgarde komutunda hata veriyo :D ---- Mesajlar birleştirildi ---- aynı şekilde indir dediğiniz dosyayıda kurarken o 3 paket yüzünden hata veriyo çıktısını atacam :D şimdi ---- Mesajlar birleştirildi ---- root@kali:~# sudo apt dist-upgrade Paket...
  69. Q

Dediklerinizi çok iyi anladım :D ben zoru seven biriyim kontrolün bende olmasını isterim dediklerinize göre Kali Linux bir çok şeyi kullanıcıya bırakıyor ve onun yapıp kurmasını istiyor aslında bu başlangıç seviyesinde biri için kötü ama işi iyice kavrayıp ilerledikten sonra avantaj sağlamaz mı...
  70. Q

:) Felix Abimiz kızmasın sonra hep kali linux :) diye
  71. Q

onu da silerim o neymiş :D harbi ne ki o :D açın biraz ---- Mesajlar birleştirildi ---- HAha hhea anladım tamam jeton düştü şimdi depo bağlantısı ---- Mesajlar birleştirildi ---- açılışta gereki ön yükleme bilgisini barındıran efi de ki dosyalar :D gerekli depolama birimlerini yüklüyo :D...
  72. Q

ben bozup geri yapmışlığım var :D efi den silerim kaliyi çözülür eğer bozulursa :D bağlarken şu açıdan şimdi bu uygulamayı indirip çözecektik ama indirmeler olamadığı için çözemedik suçlu kim o list komutu bu anlamda :D yoksa tabiki de biliyorum güncellemeler olunca GRUB problemi kendiliğinden...
  73. Q

:D ahaha benim gibi ısrarcısınız teşekkürler :D şuan topam 30 saatir bu konu ile ilgileniyorum Full :)
  74. Q

Çok saçma şu ana kadar ki bütün bütün sıkıtıları bu yüzden mi yaşadım aptal bir list komutu yüzünden 2018.1 de zaten mevcut olması gerekmez mi ---- Mesajlar birleştirildi ---- aslında uğraşmayı severim ama ard arda gerekesiz başarısızlıklara uğrayınca sinir bozucu oluyo :D neyse yarın sabah bu...
  75. Q

Kali yi sanırım şimdi yükliyecem şuan kullandığım kali değil :D
  76. Q

. üfürükçü ünvanı kazandınız
  77. Q

:) bilmiyorum fark edermi :D ---- Mesajlar birleştirildi ---- bide şu boot menüde kalan kali grub falan vardı onları falan komple nasıl sileriz bide onu anlatırmısınız :D ---- Mesajlar birleştirildi ---- tabi onu yarında anlatırsınız :D önce buna bakalım
  78. Q

ilk başta dediğimde pek ciddiye almadılar beni :D defalarca denemeler yaptım olmadı diyee :D bide gitsin kali linux postları istemiyoruz desin felix :D
  79. Q

root dan çıkmak derken komutları sudo ile başlatıyorum zaten :) zaten kaliyi silip kurdum hocam :D gene aynı sıkıntı var
  80. Q

root@kali:~# sudo apt install gdebi Paket listeleri okunuyor... Bitti Bağımlılık ağacı oluşturuluyor Durum bilgisi okunuyor... Bitti E: gdebi paketi bulunamadı HOCAM DELİRİCEM olmuyo ki valla
  81. Q

ilk gönderdiğinizi nasıl yükliyeceğim :D onlarında komutlarının yazarsanız ---- Mesajlar birleştirildi ---- ayrıca hiç bir sudo install komutu çalışmıyo abi bune sistem ne yapcaz buna
  82. Q

root@kali:~# sudo refind-install sudo: refind-install: komut bulunamadı root@kali:~# sudo refind-mkdefault sudo: refind-mkdefault: komut bulunamadı root@kali:~# sudo dpkg-reconfigure refind dpkg-query: 'refind' paketi kurulu değil ve hakkında bilgi yok Arşiv dosyalarını incelemek için dpkg...
  83. Q

yani GRUB a ekleyemezmiyiz
  84. Q

hayır :D Windows un GRUB da gözükmemesi :D boot menüden seçince başlıyor ---- Mesajlar birleştirildi ---- root@kali:~# sudo add-apt-repository ppa:rodsmith/refind -y Traceback (most recent call last): File "/usr/bin/add-apt-repository", line 95, in <module> sp =...
  85. Q

Çok genel bir soru oldu ya :D her şeyi denedim manuel olarak kendim ekledim windows u olmadı en son oradaydık :D os-prober-efi yüklemeyi denedim yüklenmedi Topic: How to repair Kali-Linux grub in PCs with UEFI firmware buradakı işlemleri yaptım oda olmadı :D
  86. Q

link atam :D ECS > H81H3-M4 (V1.0A) Efi seçenekleri derken boot menu de Windows Boot Manager kali kali_grub bunlar çıkıyo :D başka bişey yok
  87. Q

hocam kali linux un formuna kayıt olup orayada paylaşıyım dedim :D hesabımdan çıkış yaptım sonra şifremi yazıyorum hatalı diyo sıfırladım sıfırlayınca da yeni random şifre attı ve ona da yanlış diyo bune arkadaş harbiden bişey var bugün ---- Mesajlar birleştirildi ---- ben bu hata çözülmeden...
  88. Q

aynı :D normal kali açılıyo
  89. Q

hemen bakıyorum ---- Mesajlar birleştirildi ---- BootCurrent: 0002 Timeout: 1 seconds BootOrder: 0002,0001,0000 Boot0000* Windows Boot Manager Boot0001* kali Boot0002* kali_grub Kali_grub nasıl oluştu anlayamadım sanırım son yazdığım grub-mkconfig komutundan dolayı :D çözümden sonra nasıl...
  90. Q

yanlışlıkla grub-mkconfig yazdım :D noldu bilmiyom ---- Mesajlar birleştirildi ---- demekki forumda :D gördüğün gibi internette ki her türlü çözümü denedim diye boşuna demiyorum :D ---- Mesajlar birleştirildi ---- ayrıca kali linuxlu konular açılmasını hafife :D almayalım bakarsın kalinin...
  91. Q

AAAAAAAAAAAĞA :D bi dakka benim salak liğim ---- Mesajlar birleştirildi ---- . Tamam değilmiş üfürükçü lazım :D
  92. Q

. Bence üfürükçü lazım :)
  93. Q

. Adres verin üfürükçü çözer bunu
  94. Q

Hocam uygulamam gereken komutları yazarmısınız ben unutum o kısmı ya :D ---- Mesajlar birleştirildi ---- Yetkiyi bu şekilde var dım ama çalıştıramıyorum :)
  95. Q

buda olmadı bence bilgisyarda cin var dua okunması lazım ---- Mesajlar birleştirildi ---- root@kali:~# grub-install --target=x86_64-efi --efi-directory=/boot/efi --bootloader-id=kali_grub Installing for x86_64-efi platform. Kurulum tamamlandı. Hata bildirilmedi.
  96. Q

Dediğiniz dosyayı istediğiniz şekilde düzenleyip attım dediğiniz değeri false yaptım Windows 10 yazısı var dı giiti :D şimdi oda yazmıyo :D ---- Mesajlar birleştirildi ---- bilgisayara cin mi girdi ben anlamadım ---- Mesajlar birleştirildi ---- Xd felix yazısı vardı onu düzenleyip windows on...
  97. Q

Hocam 20 farklı kombinasyon denedim belki bu linux den dolayıdır diye aynen dediğiniz gibi :D denediklerimden birisinde sizin kide var dı ama olsun bi bakalım belki boşluk larda bi sıkıntı vardı :D ---- Mesajlar birleştirildi ---- yani düzenleyip düzenleyip 20 kere denedim belki harfler...
  98. Q

Hocam DualBoot/Windows10 - Debian Wiki Araştırmalarım sonucu burayı buldum ve bütün işlermleri baştan tekrarladım sitede ne yazıyosa aynısını yaptım şöyle: Sonuç olarak windows 10 grub menüsüne eklendi ancak seçtikten sonra "ntldr bulunamadı" hatası veriyor
  99. Q

hocam hatanın resmini attım size kızmayın hata veriyor dedim ve resim attım hatanın nerede olduğuna dair ayrıca halletim sorun kodda ki "etc" kısmını yanlış yazmışım ---- Mesajlar birleştirildi ---- https://www.cloudeos.com/topluluk/yeni-baslayanlar-icin-nano-text-editoru-kullanimi buraya...
  100. Q

YAa :D yaz deyince aptallığıma bak bi dakka (windows alışkanlığı) ---- Mesajlar birleştirildi ---- ĞAa hayır dediğim doğruymuş CTRL+O kaydet demek dediğiniz komut arama yapıyor :) ---- Mesajlar birleştirildi ---- bi dakka tm anladım şimdi yanlış yazmışım "etc" yi "/etc" şeklinde başlamam...
  101. Q

evet :) ---- Mesajlar birleştirildi ---- CTRL + O yapıp enter dedim nano da da hata verdi ---- Mesajlar birleştirildi ---- hocam vaktim daralıyo cevabını bekliyorum :) ---- Mesajlar birleştirildi ---- *cevabınızı
  102. Q

---- Mesajlar birleştirildi ---- kaydet demem gerekiyor sanırım ancak olmuyor :D yada yanlış mı yaptım ---- Mesajlar birleştirildi ----
  103. Q

neyse ben bi uygulayam :D bu komutun eklerken sırası önemli mi :) yani girdiğim düzenleme penceresinde hangi aralığa yazmam gerekiyor direk yapıştırıyım mı (daha açmdım ama mesajlar geç geldiği için buna da bi bakın dedim)
  104. Q

Hay azına sağlık :D hemen bi deneyim ---- Mesajlar birleştirildi ---- windows sırası derken :D fdisk de gözükmüyor mu
  105. Q

Peki hocam ağaç oldum aşırı detaycıyım halimi siz düşünün bir şey yapında halledelim de heckırlık yapam bende rahat rahat :D ---- Mesajlar birleştirildi ---- O araçları kullanamıyom işte :D cahilin tekiyim grub.cfg sanırım şunu bi editlesem çözülüyor eğer yanlış bilmiyosam :D ne yapabiliriz
  106. Q

Kali linux ü mü dedimya silip yükledim ---- Mesajlar birleştirildi ---- Kali yi diyorsanız onu çoktan düşünüp uyguladım herşeyi silip bir daha kurdum gene aynı durum oluşuyo şimdi biraz açıyım kurulum sırasında normalde benim izlediğim videolara göre "GRUB önyükleyici oluşturulsun mu" diye...
  107. Q

Linux Forumunda Kali Linux Kullanan Kimseye Yardım Etmek İstemiyorum!

Günlük kullanım için uygun olmamasını nedeni zaten bu :D belli bir bilgiye sahip olmak gerekiyor ki ben zaten bunu farkındayım ve elimde sırf bu yazılımı öğrenmek için 40 GB arşiv var :D ben demiyorum ki işletim sistemini anlamadan dediğiniz şekilde linux bilmeden girin hemen hack yapın zaten...
  108. Q

Linux Forumunda Kali Linux Kullanan Kimseye Yardım Etmek İstemiyorum!

AAAA :D oldumu hocam ben heckır olacaktım ama niye kınıyonuz baktım yan mahalledi çocuk ekrana bişiyler yazıyo dedim way be ne güzel şey miş bende kuram :D tabikide hayır :D heckır değil bilgisayar mühendisliğine yoğun ilgim var ve geleceğimi bu tip araçlar üzerine kurmak istiyorum internetten...
  109. Q

hemen hocam atıyorum ---- Mesajlar birleştirildi ----
  110. Q

Kökünden silip tekrar kurdum kali linux ü ama acayiptir ki gene harfi harfine aynı hataları veriyor(kökünden yani komple efi bölümünden ve disk den sildim yok ettim :) )
  111. Q

tabiki de olmadı :D ---- Mesajlar birleştirildi ---- aslında :D şu boot repair deki problemi gidersek bence çözülücek verdiği hata hakkında çözüm olsa ---- Mesajlar birleştirildi ---- çünkü orada windows gözüküyyordu oradaki hatayı gidersem ve boot repair ile onar desem olacak aslında...
  112. Q

Denetim masasından kapattım ve dediğinizi yaptım :D tabiki de olmadı :D BİOS ayarı gereklimiydi
  113. Q

kapattıktan sonra direk çözülmeyecektir sorun büyük ihtimalle çünkü zaten grub ayarları belli kapatır kapatmaz windows grub a gelemez eklemek gerekiyor sanırım :D daha sonra ne yapmam lazım
  114. Q

aynen UEFİ tam oalrak hangi işlemleri uygulayacağım :D ---- Mesajlar birleştirildi ---- dediğiniz hiberboot forumlarda söz ediliyordu :D onu kapatmam gerekiyorsa nasıl kapatacağım ve kapatınca ne gibi kötü tarafı var
  115. Q

saydığınız dağıtımlar yaşlanmış :D koca adam olmuş kararlı OS lar tabiki de bu tip durumların daha ender olması gerekir :D Ama Kali şeye benzer :D odasını hiç toplamayan giyimine önem vermeyen ama kariyer sahibi her şeye hakim çok zeki bir öğrenci :) ---- Mesajlar birleştirildi ---- Evet şuan...
  116. Q

şuan duygulandım :D 13 saatir aralıksız çalışıyordum deniyeceğim ne kadar çok memmun olduğumu 13 saatlik çalışma sonucu bu cevabı alan biri olarak hayal edin anlarsınız :D deneme sonucu cevap göndereceğim
  117. Q

8 farklı siteden cevap gelmeyince sizden gelen bu cevap beni mutlu etti ancak işlemleri biraz detaylandırırsanız mutlu olurum biraz cahilim :D
  118. Q

Merhabalar değerli dostlar bugün bilgisayarıma Kali linux'ü dual boot şeklinde kurdum fakat kurulum sırasında GRUB önyükleiyicisi oluştursun mu diye bir yazı belirmesi gerekirdi bu çıkmadı daha sonra bilgisayarımı yeniden başlattığımda GRUB ekranında windows gözükmüyor du bende internetten...