Arama sonuçlarınız

1. barann488

Soru SteelSeries Arctis 9X bilgisayara bağlamak için blueetooth mu Xbox Wireless dongle mı iyidir?

Selam, bilgisayara bağlamak için Xbox Wireless dongle kullanıyordum lakin aparat bozuldu. Şimdi yenisini almayı düşünüyorum lakin 450 lira civarı bandında. Onun yerine bir Bluetooth aparatı almayı düşündüm hem daha ucuz hem de diğer cihazlarım için de kullanabilirim diye ama kulaklığın...
  2. barann488

Yardım 1600 Tl Oyuncu Kulaklığı Önerisi

Merhabalar, amacım daha çok oyunlarda performanslı olması. Tabiri caizse oyunun içinde hissettirmesi beni. Online olarak CS:GO oynuyorum, hikaye tabanlı oyunlar da oynuyorum. Mikrofon kısmı benim için önemli bir kriter değil. Karşıdakine net iletsin sesi yeterli. Hangisini önerirsiniz?
  3. barann488

Router/Access Point/Repeater Hangisini almalıyım?

Arkadaşlar komşumun internetini ortak kullanacağız. İnterneti hem laptopta hem masaüstünde hem de telefonumda kullanabilmeliyim. Onun modemini kapıya yakınlaştırınca benim laptop kablosuz ağı görebiliyor ama hiç bağlanıp da kalitesini test etmedim hızlı mı yavas mı diye. İnternet paylaşımı...
  4. barann488

ASP.NET Core otomatik sayfa oluşturma

Arkadaşlar sitede mesela kullanıcı ürünler sayfasına tıkladığı zaman karşımıza ürünler gelecek ve bir sayfada misal toplam 10 tane ürün yayınlayacağım yeniden eskiye doğru sıralanacak bunlar. Eğer ürün sayısı 10 u geçerse otomatikman 2. bir sayfa oluşturulacak ve eklenme tarihi eski olan ürünler...
  5. barann488

Sony WF-1000XM3 bilgisayara bağlama

Arkadaşlar bu kulaklığı nasıl bilgisayarıma bağlayabilirim? Telefonum görüyor ama bilgisayarım görmüyor. Sitesnde Windows 10 desteğinin olduğunu yazıyor yanlış okumadıysam.
  6. barann488

900 liraya kadar kablosuz kulaklık

Arladaşlar Iphone 11 için en iyisi hangisi olur? AirPods 2. Nesil almayı düşünüyorum ama belki daha iyisi vardır. AirPodsun ses yüksekliğü ve bass kalitesi benim için yeterli geliyor denemiştim ama başka bir kulaklık deneyimleme şansım olmadı hiç.
  7. barann488

JavaScript ile inputların value değerini almak

Arkadaşlar twittra benzer bir sosyal medya yapıyorum. Anasayfada atılan tvitler ve retweetler gözüküyor. Benim like metoduma Json ile her bir tivitin spesifik olarak Id'sini göndermem gerekiyor. Bir inputun valusine @item.Id'yi atıyorum lakin bu şekilde yine çalışmıyor. En son atılan tvite like...
  8. barann488

ASP.Net Core Update Entity Hatası

Arkadaşlar User güncellemeye çalışırken şu hatayı alıyorum: An unhandled exception occurred while processing the request. InvalidOperationException: The instance of entity type 'AppUser' cannot be tracked because another instance with the same key value for {'Id'} is already being tracked. When...
  9. barann488

ASP.Net Core 3.1 Sosyal Medya Follow Yapımı

Arkadaşlar bir sosyal medya projesi yazıyorum lakin Follow,Unfollow kısmında nasıl bir algoritmik yapı kuracağımı bir türlü oturtamadım.Bununla ilgili bir kaynağı olan varsa atabilir mi? Ya da bir tavsiye verebilecek olan? Yanlış anlaşılmasın direkt kod bloğu istemiyorum sadece biraz ufkumu...
  10. barann488

ASP.NET Core Google Authentication

Arkadaşlar sanırım tüm gerekli paketleri yükledim ve Startup.Cs bölümüne de gerekli kodları yazdığımı düşünmekteyim. Lakin bir login sayfasında nasıl aktif edeceğim bunu? developers.google'dan da gerekli bağlantıları yaptım.
  11. barann488

C# Kategoriye göre öğe ekleme

Arkadaşlar bir film uygulaması yapmayi dusunuyorum Data Access ile. Veri tabanini olusturduktan sonra filmleri kategorilere göre eklemek istiyorum. Kategorileri olusturabiliyorum (aksiyon, korku) gibi ama filmi eklerken combobox'tan kategori adi secip filmi direkt o kategoriye atmasini...
  12. barann488

Ekranın kendi kendine ışığı kısması

Merhaba arkadaşlar Gigabyte Aorus CV27F monitorüm de şoyle bi durum var; misal film izlerken karanlık sahnelerde ekran ışığını kısıyor, normal sahneler gelince tekrardan eski haline dönüyor. Ama bu dedigim olay görüntü modu sRGB'deyken olmuyor . Sanirim ışık sızmasını engellemek için yapılan bir...
  13. barann488

Gigabyte Aorus CV27F vs Asus VG279Q

Arkadaşlar daha önce Samsung'un 24 Inc'lik 144 Hz ve 1 Ms yenileme hızına sahip VA panel monitörünü kullanıyordum lakin kırıldı ve yeni monitör arayışı içindeyim. Gigabyte Aorus CV27F modeli hoşuma gitti 165 Hz tazeleme oranına sahip o da VA panel. Monitör fiyatı 2700 lira civarları. Aynı paraya...
  14. barann488

Siber Güvenlik Kursu

Merhabalar, bir siber güvenlik uzmanlığı eğitimi almak istiyorum fakat hangi şirketler ya da kurumlar bu konuda iyidir bier bilgim yok. İstanbul Aydın Üniveristesi'nin 60 saatlik bir eğitimi var bunun için. İstihdam garantili eğitim 6400 lira, istihdam garantisiz eğitim ise 3400 lira. İstihdam...
  15. barann488

''the specified CGI application encountered an error and the server terminated the process'' hatası

Arkadaşlar bir e-ticaret sitesi var. Siteye girmeye çalışırken birden bu hatayı verdi ve şirket mailine yabancı birinden ''sitenizde açık buldum, işbirliği yaparsanız eğer açığınızı söylerim'' tarzı bir mail geldi. Muhtemelen para talep edecek. Bu ciddi bir saldırı mıdır? Yoksa blöf müdür?
  16. barann488

1700 TL'ye monitör önerisi

Bu monitörü deneyimleyen arkadaşlar var mı? Şu an bu monitörde ölü piksel çıktığı için iade edeceğim bu ölü pikselden ötürü iade edeceğim. 2. monitör olacak ve ben bu durumdan sıkıldım artık. Hepsiburada'dan 400 liralık indirim kuponum var ve indirimle beraber bu fiyatlara gelecek bir monitör...
  17. barann488

Ölü piksel sonradan neden oluşuyor?

Monitörü sipariş ettim geldi, geldiği gibi ölü piksel çıktı geri gönderdim. 2. monitörü sipariş ettim ve bir şey yoktu. 1-2 hafta geçti onda da çıktı. Sıkıldım artık gerçekten iade edip yenisini sipariş etmekten. Nasıl bunun önüne geçebilirim? Şimdi bunu da iade edeceğim ve artık monitör almaya...
  18. barann488

Taksitle Alınan Ürünün Ücret İadesi Nasıl Olur?

Diyelim ki ben kredi kartıyla 3 taksitle bir ürün aldım. Borcu gelince de ilk taksitini yatırdım ve sonra ürünü iade etmem gerekti, iadesini yaptım. Kalan 2 taksit için para ödemiyorum, bunu biliyorum ama ilk başta ödediğim kısım bana nasıl iade yapılıyor?
  19. barann488

MSI monitörleri arasındaki fark nedir?

Arkadaşlar sorum genel olarak aslında. Çoğu monitöründe ekran boyutu harici ben pek fark göremiyorum. Hepsinin fiyatı neye göre biçiliyor? Monitör almayı düşünüyorum lakin karar veremedim bir türlü. Haybeye para vermek istemiyorum. 2000 liraya kadar bütçem var. Misal olarak şu aşağıdaki 2...
  20. barann488

ViewSonic VX2458-C-MHD ayarları

Arkadaşlar monitör bugün elime ulaştı. Rengi soluk ve görüntü kalitesi piksel piksel gibi geldi. Var mı bunun bir ayarı ? Bir de denilene göre yanında gelen HDMI ile 144 Hz alabiliyormusum lakin ben 120 Hz alabiliyorum.
  21. barann488

Anakartı nasıl bozabilirim?

Arkadaşlar anakartın sanki taşıma esnasında düzgün paketlenmeyişinden kaynaklanan bir hatası varmış gibi nasıl gösterebilirim? Görünürde çizik, kırık, yamulma olmayacak ama bileşenleri zarar görmüş gibi olmalı.
  22. barann488

400 TL'ye kadar klavye önerisi

Arkadaşlar mekanik + rgb bulur muyum bilmiyorum. Steelseriesin M400 modelini gözüme kestirdim lakin rgb değil. Var mıdır bildiğiniz, önerebileceğiniz mekanik + rgb bu fiyata ?
  23. barann488

Gaming Mouse önerisi

Arkadaşlar 260-270 liraya kadar bütçem var. Araştırdım birçok seçenek çıkıyor Steelseries, Razer, Gigabyte, MSI vs. gibi. O yüzden karar veremedim. Önerilerinize açığım.
  24. barann488

Ryzen 5 1500X fanından gelen ses

Ryzen 5 1500x işlemcim, stok fan ile kullanmaktayım. Birkaç gün önce birkaç parçayı yükselttim, işten ötürü pek müsait olamadığımdan parçaları bilgisayarcıya vermiştim sistemi hazır hale getirmesi için. Önceden stok fandan ses gelmezdi, şimdi fan hızlı dönse de dönmese de rahatsız edici bir ses...
  25. barann488

SSD bilgisayarımı hızlandırmadı

Arkadaşlar bu SSD'yi aldım format attım windowsu SSD'ye kurdum ama bi hız farkı göremedim açılış kapanışta. Ekstra bir ayar mı yapmam lazım? Ya da yanlış porta falan mı bağladım portla alakası olabilir mi? ---- Mesajlar birleştirildi ---- SSDlife Pro uygulamasını yükledim bilgisayarda ssd yok...
  26. barann488

Format atarken "seçilen disk GPT stilinde" hatası

Arkadaşlar bu uyarıyı aldığım için WİNDOWS yükleyemiyorum. Ne SSD ye ne de HDD ye kuramıyorum. Bu hatanın sebebi nedir durduk yere nerden çıktı bu
  27. barann488

SSD'yi BIOS ekranında göremiyorum

SSD: Captcha Verification Anakart: Captcha Verification Yeni topladım bilgisayarı, format atmak için BIOS ekranına girdiğimde boot kısmında SSD'yi göremedim. Ne yapmam lazım ? Bilgisayarım'a girince de sadece Yerel Disk C ve D gözüküyor. Formatlayıp Windowsu SSD'ye kurmak istiyorum ama göremedm.
  28. barann488

Gigabyte X470 Aorus Ultra Gaming ve Asus ROG Strix X470-F Gaming arasındaki fark

Bu 2 anakart arasındak fark nedir arkadaşlar ? Ben ASUSU sipariş vermiştim lakin aralarında neredeyse 500 liraya yakın bir fark bulunmakta. Gördüğüm kadarıyla kayda değer bir fark bulamadım eğer arasındaki fark sırf marka yüzünden ise iptal edip Gigabyte'i almayı düşünüyorum. Bu arada parça...
  29. barann488

Ryzen İşlemci İçin Anakart Önerisi

Merhaba arkadaşlar, kısa süre önce anakartım kısa devre yaptı bu yüzden yeni anakart almak istiyorum. İşlemcim Ryzen 5 1500x, ekran kartım GTX 1070 Ti. Bütçem 1000-1300 TL arası. MSI anakartlardan istemiyorum 2 farklı bilgisayarımda MSI anakartım oldu ikisi de arızalandı hep. Mümkünse ASUS...
  30. barann488

Bilgisayar Açıldıktan Sonra Görüntü Gidiyor

Bilgisayarım normal bir şekilde açılıyor, masaüstüne geldikten 5-10 saniye sonra kadar ekrandaki görüntü gidiyor, monitörün ışığı turuncuya dönüyor fakat bilgisayar hala çalışmaya devam ediyor. Power tuşuna basılı tutup kapatmaya çalışıyorum öyle de kapanmıyor, restart tuşuna basıyorum restart...
  31. barann488

1070 Ti için monitör önerisi

Arkadaşlar yakın zamanda monitör almayı düşünüyorum fakat 1080p 144 Hz mi yoksa 2k 60 Hz mi kafam takıldı. 2k monitörler çok pahalı. 2K çözünürlük 60 Hz'de mi oynamak mantıklı yoksa 1080p 144hz'de mi? Bütçem şimdilik 1500 lira bandında. Hangisi bana daha akıcı oyun deneyimi sağlar ? Çoğunlukla...
  32. barann488

Windows 10 kullanıcı parolası kaldırma (Çözüldü)

Merhaba arkadaşlar bilgisayarıma yeni format attım bilgisayarımı her açılışta ya da yeniden başlatmamda benden parola istiyor. Hangi yöntemi denediysem hala aynı girişte pin istiyor. Bunu nasıl kaldırırım ? (denetim masasından ve win + r netplwiz yöntemini hepsini denedim.)
  33. barann488

Memory Try It !

Merhaba arkadaşlar MSI anakarta sahibim ve bios ekranında OC kısmında bu seçeneği gördüm. Ramin frekansıyla oynanabiliyormuş bununla. Ben 2133 mhz olan rami 2400 e çıkardım rastgele. Oc bilgim yok bu arada sadece denemek için yaptım bilgisayar şu an stabil çalışıyor. Bu konu hakkında bilgisi...
  34. barann488

Bios güncellemesi

Merhaba arkadaşlar ben BIOS guncellemesi yaptiktan sonra karsima bu cikti. Ok diyince pc aciliyor acilmasinda sikinti yok ama bu ne anlama geliyor?
  35. barann488

Oyunlarda ram'in mhz'i önemli mi?

merhaba arkadaşlar bende 8 gb 2133 mhz ddr4 ram var. 16 yapmayi dusunuyorum fakat bi 8 daha mi alsam yoksa yüksek mhz'li 16 gb ram mi alsam? işlemcim r5 1500x sadece oyunlar için kullanıyorum bilgisayarı
  36. barann488

GDDR5X Bellekli 1070 Ti

Selam arkadaşlar, bende resimde gördüğünüz ekran kartı modeli var. Cahilliğimi mazur görün fakat ben 1070 Ti'lar GDDR5 belleğe sahip diye biliyorum. Burada GDDR5X yazıyor. Birisi beni aydınlatabilir mi bu konuda ? :D. Bir de sanırım kasa soğutmam kötü. Kasanın yan kapağını açınca 4 derece kadar...
  37. barann488

S7 Edge mi Nokia 8 mi?

Merhaba arkadaşlar, elimde S7 Edge var. Nokia 8'in fiyatlari baya düştü ben de elimdeki S7 Edge'i makul bi fiyata satarsam Nokia 8 alip, ustune de cebime para kalir diye dusunuyorum. Çunku telefon daha 4-5 aylık falan 0 gibi. Bu dedigim mantıkli mi? Nokia 8 bana S7 Edge'i aratir mi?
  38. barann488

Kasa İçin Fan Önerisi

Merhaba arkadaşlar başlıkta da söylediğim gibi 2 tane kasa için fan almayı düşünüyorum. Kasanın fan sistemi gördüğünüz gibi 2 içeri 1 dışarı üflüyor ama içeri üfleyenlerin 1 tanesi Hard Disk kısmına üflüyor havayı. Yani kasa içindeki hava sirkülasyonununa bir etkisi var mı şüpheliyim. Üst...
  39. barann488

1 telefona 2 bluetooth kulaklık bağlanabilir mi?

Merhaba arkadaşlar bende Samsung Galaxy S7 Edge var bu telefonuma 2 bluetooth kulaklığı birden bağlayabilir miyim? Arkadaşımla beraber birkaç video çekmeyi düşünüyoruz da benim telefonumdan çekeceğiz bu yuzden benim cihazıma bağlanmamız gerek.
  40. barann488

Ryzen için ram tavsiyesi

Merhaba arkadaşlar konu belli ryzen 5 1500x işlemcim var anakartım ise MSI b350m PRO-VDH kullandığım ram 2133 mhz. daha yüksek bir seviyeye çıkarmak istiyorum ramin mhz'ini. Sizin öneriniz nedir? internetten araştırdıgım kadarıyla uyumlu olması falan lazımmış
  41. barann488

Ryzen 5 1500X - GTX 1070 Ti FPS Düşüş Sorunu

Arkadaşlar merhaba başlıkta belirttigim gibi sorunum var. Oyunlarda aniden FPS düşüşleri yaşıyorum ve sebebini anlamadım. Sıcaklık değerlerim de gayet normal. sistemim şu şekilde: Inno3D GTX 1070 Ti 8 GB DDR4 2133 MHz RAM Ryzen 5 1500x MSI B350M Pro-vdh Windows 10 64 bit 600W 80+ PSU
  42. barann488

Ryzen 5 1500x ve Gtx 1070 ti

Merhaba arkadaşlar , bi sorum var. The evil withsin oyununu oynarken işlemci bu değerlerde çalışıyor fakat ekran kartının yüzdesi bu denli düşük. Darboğaz desem işlemcinin gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. Sebebi nedir bunun? Sistem özellikleri: 8 gb DDR4 2133 mhz Inno3d Gtx 1070ti Ryzen 5...
  43. barann488

1070 Ti sıcaklık sorunu

Merhaba arkadaşlar ben daha yeni sistem topladım o yuzden oyun deneme fırsatım olmadı. elimde Life is strange befor the storm oyunu vardı onu oynayayım dedim ekran kartı sıcaklığı ultra ayarlarda 81-82 dereceyi gördü. fan ayarlarıyla oynadım ulaştığı maksimım sıcaklık 77-78 derece arasında oldu...