Arama sonuçlarınız

1. ByMoToRisT

Öneri HP Victus 16 kullananlar öneriyor mu?

Bilgisayarı kullananlar pili, soğutması ve malzeme kalitesini göz önünde bulundurarak öneriyor musunuz?
  2. ByMoToRisT

Soru Mac için mssql kurulumu nasıl yapılıyor?

macbook kullanıyorum ve sql server kurmaya çalışıyorum. İnternette hep docker ile yapıldığı yazılmış ama yapamadım. Anlayan biri var mı?
  3. ByMoToRisT

Rehber 2022-2023 kyk bursu kaç tl olacak?

2022-2023 kyk burs zamları açıklanmasına birkaç ay kaldı. Şimdiden aşağı yukarı tahminini yapmak faydalı olacaktır. Mevcut TÜİK verilerini ele alarak (devlet bu verilerle iş yaptığı için.) basit bir matematik hesabıyla kyk bursunu hesaplayalım. 2021 Aralık TÜFE -----> 720.91 2022 Temmuz TÜFE...
  4. ByMoToRisT

Yardım [ÇÖZÜLDÜ]C++'da fonksiyonların kullanımını öğrenmeye çalışıyorum aldığım hatayı anlamadım.

Arkadaşlar bu kodlardaki sorun ne? fonksiyonları double int ve void olarak denedim her seferinde farklı hatalar veriyor. Doğrusu ne? #include <iostream> #include <stdlib.h> using namespace std; double ikili(double s1, double s2) { int sec; cout << "İşlem seçin: "; cin >> sec...
  5. ByMoToRisT

Anket IOS 15 kullanmaya başlayan arkadaşlar deneyimlerini paylaşabilir mi?

IOS 15'deki deneyimlerinizi paylaşabilir misiniz?
  6. ByMoToRisT

Soru Yazılım alanında universite bölümünde MacBook kullanmak

Merhaba. Bu sene bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri (lisans) tercihi yapacağım. Yazılım eğitimi alacağım çoğunlukta. Okurken Windows yerine MacBook Pro (Windows da kurabilmek için Intel işlemcili) almak mantıklı mı? Elindeki 15 bin TL değerindeki laptop pil konusunda en basından beri...
  7. ByMoToRisT

Soru Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri (IT) (lisans) bölümü okuyan var mı?

Başlıkta belirttiğim IT bölümünü okuyan var mı? Bazı üniversitelerde yazılım derslerine ek olarak işletme derslerini de zorunlu olarak veriyor. Muhasebe bile var. Kafam karıştı.
  8. ByMoToRisT

Soru Gazide 2 yıllık mı Mersinde 4 yıllık mı?

Merhaba. Bu sene üniversite tercihi yapacağım. Gazi üniversitesinde 2 yıllık uçak teknolojisi ile Mersin üniversitesinde 4 yıllık bilişim sistemleri ve teknolojileri bölümü arasında kaldım. Sizce hangisi? NOT: Uzun zamandır amatör olarak yazılımla ilgileniyorum ama uçaklara da ilgim var.
  9. ByMoToRisT

Yardım Pc Durduk Yere Kasmaya Başladı

Merhaba. Daha birkaç saat önce CyberPunk oynadığım PC şimdi oyun dışında klasörlerde bile kasmaya başladı. ful ayarlarda rtx ful açıkken 60 fps verecek kadar güçlü bir PC bu. Sizce neden oldu bu? Formasız düzelir mi? Çok fazla verim var depolamak sıkıntı.
  10. ByMoToRisT

Utorrent.exe Açılmıyor

Bunu nasıl çözebiliriz? Utorrent ve bittorrent indirdim sonuç bu. Setup dosyaları açılmıyor.
  11. ByMoToRisT

İphone 11 3 ayda %99 pil sağlığı.

arkadaşlar 3 aydir kullandığım iPhone 11in piline çok dikkat ediyorum. Gece şarja bırakmıyorum. Dolunca hemen şarjı kesiyorum. Bunlara rağmen %99 olmuş 3 ay içinde. Sizce bu normal mi?
  12. ByMoToRisT

MacBook Air 2021 benim işime yarar mı?

Merhaba. Öncelikle o paraya yok su ekran kartlı yok söyle kasmayan PC alırsın, toplarsın diyecekler çıksın. Elimde su an Excalibur g900 var. Daha önce alacağım zaman da buraya yazmıştım. Hatırlayan olur belki. acikcasi pek memnun değilim. Hem gürültülü hem de dışarıda ders çalışacağım zaman...
  13. ByMoToRisT

2015-2016 yıllarında YouTube’dan sadece 3-4 TL kazandım. Vergi ödemeli miyim?

Merhaba. 2015 ve 16 yıllarında toplamda 5tlden az kazanç elde ettim. Bu parayı hiçbir zaman banka hesabıma çekmedim. O zamanlar reşit değildim ve banka hesabım yoktu çünkü. Bir de 5 TL çekilmiyordu diye hatırlıyorum. Benim bu paranın vergisini ödemem gerekir mi? Lütfen yardımcı olur musunuz? Üç...
  14. ByMoToRisT

Yaptığım otomasyonu nasıl paylaşabilirim?

Arkadaşlar kendim bir otomasyon ayarladım ve bunu bir arkadaşıma internetten indirilen kestirmeler gibi ona da hazır bir şekilde göndermek istiyorum. Nasıl yapabilirim?
  15. ByMoToRisT

Iphone 11 ekran modülü değişim programı

Merhaba. İPhone 11 almayı düşünüyorum ama iPhone 11de çıkan kronik sorun aklıma takıldı. Buna rağmen almalı mıyım? Fanatik arkadaşlar uzak dursun lütfen.
  16. ByMoToRisT

Pegasus kabin bagajı hala yasak mı?

Merhaba. Kabin bagajı bi ara yasaktı o yasak kalktı mı? Yakın zamanda uçağa binen var varsa yardımcı olabilir mi?
  17. ByMoToRisT

Pcde hangi gamepad daha iyi?

Dualshock 3 pc oyunlarında is görür mü? Kablosuz önerebileceğiniz modeller neler?
  18. ByMoToRisT

F1 2020 almak mı? 21i beklemek mi?

Merhaba arkadaşlar. Şu an f1 2020 indirimde. Sizce almalı mıyım? Online oynamak için alıyorum. Önümüzdeki yaz 21 çıktığında bu oyun elimde kalır mı?
  19. ByMoToRisT

500Tl bütçe ile araç içi kamera önerisi.

Merhaba arkadaşlar. Araç içi kamera kullananlar varsa hangi modelleri önerirsiniz? Telefon ile kontrol edilebilmeli Kendine ait pili olmalı (araç çalışmıyorken aküden yemesin.)
  20. ByMoToRisT

Yüksek watt değerli şarj adaptörü önerisi

Herkese merhaba. Telefonumu daha hızlı şarj edebilmek için güçlü adaptör arıyorum. F/P ürün önerebilir misiniz?
  21. ByMoToRisT

Huawei mate 20 litedan IPhone 11e geçmek

Merhaba arkadaşlar. Bugune kadar tüm telefonlarım android idi. Uzun zamandır da iPhone kullanma hevesim var. Sizce bu telefondan iPhone 11e geçmeli miyim? Androide alışmış biri olarak zorlanır miyim?
  22. ByMoToRisT

Pirelli mi Michelin mi?

Merhaba arkadaşlar. 205/55/R17 yazlık lastik bakıyorum. Yumuşak ve sert lastiğin ne konuda artısı eksisi oluyor? Pirelli cinturato p7 ile Michelin primacy 4 arasında kaldım. Hangisini önerirsiniz?
  23. ByMoToRisT

Akbank mı İş bankası mı?

Bir bankadan hesap açmayı düşünüyorum. Yatırım amaçlı almadığım için kriterlerim arasında faiz oranları ve kurlar yok. ATM sayısı, kampanyalar ve kart tasarımı benim için önemli. Hangisinin ATM sayısı daha fazla?
  24. ByMoToRisT

Samsung Galaxy Watch Active 2 alınır mı?

Bu saat alınır mı? Kullananlar var mı?
  25. ByMoToRisT

Türk Telekom faturalı hat taahhütten cayma

Daha önce birinden duymuştum. Taahhütten 3 gün içinde cayilirsa ceza ödenmiyormuș. Doğru mu bu? Bilgisi olan var mı?
  26. ByMoToRisT

Paket içeriği eksik geldi. Ne yapmamı önerirsiniz?

Merhaba. n11 üzerinden mıknatıslı usb kablo siparişi verdim. Yedek uç gönderilmesine dair bir bilgi yoktu. Ürün geldi ve pakette yedek uç için yer vardı ama içi boştu. Sizce bu durumda ne yapmalıyım? Satıcıya yazdım. Satıcı da yedek uç gönderiyoruz diye bir şey demedik diyor. Geldiğinde paketin...
  27. ByMoToRisT

Huawei Watch GT 2 alınır mı?

Merhaba. Kullananlar var mı? Önerir misiniz? Custom watch face yüklemek sıkıntılı diyorlar. O olayı nasıl çözdünüz?
  28. ByMoToRisT

OSYM sitesi çöktü

ÖSYM aday işlemleri web sitesi çöktü. Sınav sonucu mu açıklandı?
  29. ByMoToRisT

Intel=Çöptel

Fikrimi değiştirin.
  30. ByMoToRisT

Logitech m705 alınır mı?

Arkadaşlar, Logitech m705 alınır mı? Kullananlar var mı?
  31. ByMoToRisT

Telefon ve Laptopta kullanılabilecek kulaklık tavsiyesi

Merhaba. Hem telefonum hem de laptopta kullanabileceğim kulaklık arıyorum. Tavsiye verebilir misiniz? Bütçe: 200Tl
  32. ByMoToRisT

Laptop için kablolu/kablosuz kulaklık tavsiyesi

Merhaba. Laptop için F/P kablolu ya da kablosuz kulaklık arıyorum. Bütçe vermiyorum sadece F/P ürünlerin önerisi yeterli.
  33. ByMoToRisT

Excalibur G900 boot menude linux flashı gözükmüyor.

Boot menüde windows flashı gözüküyor ama linux kurulu olan gözükmüyor. Yardımcı olur musunuz?
  34. ByMoToRisT

15.6 inç laptop suğutucu önerisi.

Merhaba. 15.6 inç laptopum için soğutucu arıyorum. Sessiz bir şey istiyorum. Önerinizi alabilir miyim? Bir de 17 inç soğutucu kullansam fanlar boşta kalma gibi bir şey olur mu?
  35. ByMoToRisT

Hangi oyunlar SSD'ye yüklenmeli?

Hangi oyunlar ssd'de olmalı?
  36. ByMoToRisT

Laptop ile kablolu mouse kullanmak.

Laptop için mouse a ihtiyacım var. RGB ve ek tuşları olması benim için önemli. Kablosuz mouselar cidden çok pahalı. Kablolular nispeten daha ucuz. Kablolu mouse laptopta zor olur mu? Kablosunu bir şeyle katlayıp bağlayarak kısaltsam rahat kullanım olur mu?
  37. ByMoToRisT

Sonradan Google servisleri yüklenmiş Huawei telefonlar.

Bildiğiniz gibi Huawei cihazlarda Google servisleri yok. Internette, Google servislerini yükleme rehberleri bir sürü var. Sizce bu güvenli mi? Huawei alan birisi dışarıdan Google servislerini yüklediğinde kredi kartı, banka, hesap şifreleri vb. güvende olur mu?
  38. ByMoToRisT

192 bit ekran kartı alınır mı?

Excalibur g900 almayı düşünüyorum. Konfigrasyonda 192 bit rtx 2060 ve 256 bit rtx 2070 var. Bütçem kısıtlı. Sizce 192 bit is görür mü? NOT: Laptopu sadece oyun için almıyorum. Oyunu arada bir kafa dağıtmak için oynayacağım. NOT2: Excalibur alınır mı diye çıkıșmayın. Kullananlara ulaştım...
  39. ByMoToRisT

Epic Games'den birden fazla ücretsiz oyun alanlar.

Sahte hesaplarla stok yapıp satmayı düşünenler bir hayli fazla. Ne düşünüyorsunuz?
  40. ByMoToRisT

Elementary os kullananlar memnun musunuz?

Bir süredir Debian tabanlı linux araştırıyorum. Elementary os'in tasarımını beğendim. Teknik açıdan önerir misiniz? İyi değilse bunun gibi güzel tasarımlı önerebileceğiniz dağıtımlar neler?
  41. ByMoToRisT

Pisi Linux kullanan var mı?

Pisi linux önerir misiniz?
  42. ByMoToRisT

Msi GE 75 Gaming laptop ile render, yazılım.

Bu laptop ile yazılım işleri yürütülebilir mi? Fazla mı gelir? https://www.incehesap.com/msi-ge75-raider-10sfs-042xtr-17-3-full-hd-gaming-notebook-fiyati-45660/
  43. ByMoToRisT

Format flashina exe dosyası atmak.

Formst flashina yüklemek istediğimiz programların exe dosyalarını ve istediğimiz driverlarin dosyalarını atsak, Windows kurulurken onlar da otomatik kurulur mu? Deneyen var mı?
  44. ByMoToRisT

incehesap.com güvenilir mi?

Bu siteden pc satın almayı düşünüyorum. Sizce güvenilir mi? Sorun yaşadığımda ilgilenirler mi?
  45. ByMoToRisT

Ssd olan laptop'a takviye.

Halihazırda ssd olan laptop'a hdd mi takviye edilmeli ssd mi?
  46. ByMoToRisT

Huawei Matebook X pro 2020

NVIDIA GeForce MX250 ekran kartıyla ilgili hiçbir fikrim yok. Hem yazılım işleri için hem de oyun için önerir misiniz? Gta5 Ets2 Csgo Ark Payday2 Flight simulator X
  47. ByMoToRisT

Yeni telefon vergileri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu konuda ne düşünüyorsunuz?
  48. ByMoToRisT

7.1 ch ses kartı önerisi.

Anakartımın dahili ses kartı 7.1 ch desteklemiyor. Bunun için hangi ses kartını önerirsiniz? 1589018962 up Yardımcı olabilecek kimse yok mu?
  49. ByMoToRisT

Düzce Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi'nde okuyanlar yardım...

Merhaba. Burada okuyanlara birkaç sorum var. 1- KYK yurtları okula yakın mı? 2- Kampüs var mı? 3- Şehirde ulaşım kolay mı? 4- Şehrin insanları nasıl? 5- Kiralar ne durumda? 6- Hocaların genel tutumu nasıl? 7- Hangi ülkelere Erasmus var? 8- Önerir misiniz?
  50. ByMoToRisT

Retail ve Oem keyler yasal mı?

Bu konuda ne düşünüyorsunuz? https://www.lisansbudur.com/arama?tip=1&kat=0&word=Windows+10+pro Bu sitede fiyatlar birbiriyle çok alakasız. Güvenilir mi sizce?
  51. ByMoToRisT

Uygun fiyatlı kablosuz oyuncu fareleri.

Önerebileceğiniz modeller neler? Fazladan tuşları olanlardan alacağım.
  52. ByMoToRisT

PC'ye ne sıklıkla format atılmalı?

Bir kesim sadece virüs bulaşınca format atıyor, bir kesim de belli zamanlarda format atıyor. Kaç ayda bir format atılmalı?
  53. ByMoToRisT

2000Tl bütçe ile OPPO önerisi.

2000-2500 Tl arasında hangi OPPO modeli daha mantıklı bir seçim olur?
  54. ByMoToRisT

Yazı düzenleme barı çalışmıyor.

Yardımcı olur musunuz?
  55. ByMoToRisT

MSI GL75 alınır mı?

Sizce bu laptop alınır mı? Hem oyun hem de is için almayı düşünüyorum. İşlemci: Intel® Core™ i7-9750H (12M Cache, 2.60 GHz , up to 4.50 GHz) İşletim Sistemi: Windows® 10 Home Advanced Ekran: 17.3" FHD (1920*1080), AntiGlare, 120 Hz Thin Bazel Chipset: Intel HM370 Ekran Kartı: GTX 1660 Ti...
  56. ByMoToRisT

Python için kaynak ve derleyici önerisi.

Merhaba. Bugüne kadar sırf merakımdan farklı yazılım dilleriyle ilgilendim. (Hiçbirinde uzmanlığım yok.) C++ C# HTML CSS Şimdi de python denemek istiyorum ancak nereden başlayacağımı bilmiyorum. Hangi derleyici python için daha avantajlı olur? Önerdiğiniz kitap var mı? Şimdiden yardımlarınız...
  57. ByMoToRisT

C++ şu koda hatalı diyor. Yardımcı olur musunuz ?

Dev c++ programından aşırı derecede giriş seviyesi bir kod denemek istedim.(Yeni başladım) Ne yaptıysam hatayı düzeltemedim. Lütfen yardım edin. #include <iostream> int main() { int x ; cout<<"Merhaba Dunya"; cout<<"Deneme"; cout<<endl; cout<<"TEST"; cin<<x; }