Arama sonuçlarınız

1. hastysquirrel

Playstation Bölgesel Fiyatlandırma!

Hocam parayı veren biziz çünkü. Dolar kuru ile alakası yok bunun 24 saat içinde dijital bir oyuna yüzde elli zam yapıldı. Bu zamların biri dur demezse kesileceği yok. Biz sesimizi çıkarırsak tıpkı Fifa 19'da olduğu gibi karşı koyamazlar. Nasıl ki mağdur olanlara iade yapıldı aynı şekilde...
  2. hastysquirrel

Playstation Bölgesel Fiyatlandırma!

Herkese merhaba. Bildiğiniz gibi son dönemde ülkemizde oyun fiyatları fazlasıyla arttı, özellikle playstation tarafında. Gösterilen tepkilerin ardından Playstation Europe ilginecekleriyle ilgili bir açıklama yaptı ancak playstation Türkiye müdürü Mustafa Yiğit'in "kime göre neye göre pahalı?"...
  3. hastysquirrel

Üzüntü ve stresle nasıl baş ediyorsunuz?

Her şeyin bir etkisi oluyor tabii ki, ancak her şeyin sonu olduğunu bilmek daha kolay atlatmamızı sağlıyor. En azından benim şahsi fikrim bu.
  4. hastysquirrel

PES 2019 Türkiye Ligi müjdesi

Süper lig ikisinde birden mi olacak? Yoksa sadece Pes'te mi?
  5. hastysquirrel

Herşeyde bir hayır var mıdır?

Her şeyin bir vakti vardır, acele etmeye gerek yok. Allah bekletiyorsa güzelleştiriyordur derler içinizi ferah tutun. Eninde sonunda size uygun biri çıkar karşınıza, yalnızlık Allah'a mahsus.
  6. hastysquirrel

Adaletsizlik ?

Bunu bizim sana açıklamamız anlamsız çünkü bizzat Allah bunun cevabını çok güzel bir biçimde vermiş : Ey insanlar! Şüphe yok ki, biz sizi bir erkek ve bir kadından yarattık, ve birbirinizi tanımanız için sizi boylara ve kabilelere ayırdık. Allah katında en değerli olanınız, O’na karşı gelmekten...
  7. hastysquirrel

Ailem dışarı çıkartmıyor

Ailen kafana göre takılmana izin vermeyebilir, bu normal. Ama seni tamamen boğmaları yanlış. Artık çocuk değilsin anne ve babanın karşına al tatlı dille konuş. Tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır derler.
  8. hastysquirrel

Fifa 17

Steam üzerinden alabilirsin dijital olarak.
  9. hastysquirrel

Samsung Note 4 alınır mı?

4 yıla yakındır önce abim sonra annem kullandı fazlasıyla memnun kaldı ikisi de. Son güncellemeler gelmedi ama fazlasıyla iyi bir telefon. Bence fiyatına göre işinizi görür.
  10. hastysquirrel

ALS hastalığından korkum...

Geçmiş olsun. Detaylı bir kontrolden geçmeniz gerek bence sadece EMG, EKG benzeri testlerle olmaz.
  11. hastysquirrel

PlayStation 4 oyunları ile alakalı

Hemen hemen aynı alana denk gelir. Tek farkı Playstation'da çok fark kaplamaması olur, cihazda sadece oyun içi verileri tutar.
  12. hastysquirrel

Faiz yemenin gunahı

Evet. Haksız kazanç haramdır ve faiz, şans oyunları vs hepsi haksız kazanca girer.
  13. hastysquirrel

Faiz yemenin gunahı

Faiz yemek, yedirmek kesinlikle haramdır, dinimiz tarafından yasaklanmıştır.
  14. hastysquirrel

Max 300 TL Tablet tavsiyesi?

Ben 6 aya yakındır kullanıyorum gayet memnunum. Eğer çok büyük oyunlar oynamak istemiyor ise kardeşinin işini görür.
  15. hastysquirrel

Marketlerde veya cafelerde çalişanlara acıyorum

Hayatta istediğini eleştirebilirsin, protesto edebilirsin ki zaten yapıyorsun. Ama hiç kimseye acıyamazsın. Onlar zor şartlar altında çalışıyor biliyoruz aldıkları para sonuna kadar hakları, daha fazlasını da almalarını isterim ben de ama sen insanlara acıyamazsın çünkü bu senin haddine değil...
  16. hastysquirrel

Her zaman çocuk kalmak

Kız arkadaşının olması neden bu kadar önemli ki? Benim bugüne kadar hiç kız arkadaşım, sevgilim olmadı, nedir bu 17-20 yaş arası gençlerde ki kız arkadaş sevdası? Biraz mantıklı olmak gerek insanlarla sırf sevgilim olsun, kız arkadaşım olsun demek için sevgili olamazsın. Bunun adı ego...
  17. hastysquirrel

Hayırlı Bayramlar SDN Forum

Bayramımız mübarek olsun. :)
  18. hastysquirrel

Kadir Gecesi Nedir?

Ben artık bu konuya bir ayet ile nokta koymak istiyorum : leküm diniküm veliye din yani ; senin dinin sana, benim dinim bana. İnanmıyor olabilirsin ama durup durup dini konulara saçmalık, yalan, ben gerçekleri söylüyorum tiplerinde girme. Ülke Müslüman olmayabilir, çoğunluk ateist, deist...
  19. hastysquirrel

Ali ağaoglu servetiyle alabilecekleri

Sen zengin biri olsan durumu senden kötü olanları takar mıydın? Bence hayır başkalarının hayatına malına mülküne laf atmayı da bırak artık. Herkesin hayatı aynı olmayacak, olamazda hepimizin farklı şeyler sınanacağı ayetle sabit. Bütün zenginler tam olarak zekatını verse dünyada fakir kalmaz...
  20. hastysquirrel

Burak Yılmaz Medipol Başakşehir'de!

Çok basit, hükümete yalakalık yapmak için bütün Türk futbolcuları topluyorlar. ( bu yabancı sınırının işareti de olabilir)
  21. hastysquirrel

Burak Yılmaz Medipol Başakşehir'de!

Arda çeteyi topluyor yavaş yavaş.
  22. hastysquirrel

Çokonat vs Ülker Çikolatalı Gofret

Ikisini de seviyorum.
  23. hastysquirrel

ölmek istiyorum

Madem acısız sen yapsana? Neden başkasına yap diyorsun? Ayrıca bu söylediğini dinleyip intihar ederse sen de bundan mesul sayılırsın.
  24. hastysquirrel

ölmek istiyorum

Bu mudur yani? Size gelip ölmek istiyorum diyen birine ötanazi videosu mu izletiyorsunuz? Bu mudur sizin yardım anlayışınız? ---- Mesajlar birleştirildi ---- Sorunuza gelirsek ölüm hiçbir şeyin çözümü değil. Ve ölüm hariç herşeyin çaresi vardır, eğer bu dünyaya geldiysen bu sadece bir...
  25. hastysquirrel

Oyun Önerisi

Ps4 üzerinden olsaydı Detroit almanızı önerebilirdim ama bilgisayar olunca bilemedim.
  26. hastysquirrel

Kimlik Kartı Başvurusu sırasında sorun yaşar mıyım ?

Kimlik yenileme galiba, ayrıca problem çıkmaz adı üstünde kimlik yenileme. Kimliğinizi yenileme için başvurmanız yeterli olacaktır.
  27. hastysquirrel

Fifa 18 Dünya Kupası Güncellemesi Yayınlandı!

Fifa 18 için dünya kupası güncellemesi çıktı. Güncellemenin içeriğinde dünya kupası karşılaşmaların oynanacağı statlar, takım formaları, oyuncuların güncel, reytingleri ve yüzleri de bulunuyor. Dünya kupası güncellemesi Ps4, Xbox One ve pc için ücretsiz olarak yayınlandı.
  28. hastysquirrel

Playstation 4 ile Slim arasındak ifark nedir?

Bildiğim kadarıyla aman aman bir fark yok. Ben normal ps4 kullanıyorum, gayet memnunum.
  29. hastysquirrel

Şampiyonlar Ligi Şampiyonu Real Madrid!

Salah çıktı maç bitti. Liverpool çöktü. Bu arada real Madrid'e diz çöktürüp o Ramos'a haddini bildirdiği için Barcelona ve Messi'ye saygı ve sevgilerimi sunuyorum. İnşallah dünya kupasında Almanya filan gelir de maç sonu David Luiz gibi olur..
  30. hastysquirrel

Kahraman olma şekli önemli değil mi yani, kazandığın sürece herşey mübah mı?
  31. hastysquirrel

Bu futbol yalnız amerikan güreşi, karate değil ki. Bu şekilde kazanacağına hiç kazanma daha iyi.
  32. hastysquirrel

Bence kupayı müzeye koymak yerine Ramos'a versinler. Real'den daha iyi "oynadı"
  33. hastysquirrel

ÇGHB (Çok Güzel Hareketler Bunlar)

Bkm'nin eğitimleri devam ediyordur. O dönem mezun olanlar sanatçı oldu Şahin Irmak oyunculuk yapıyor Oğuzhan Koç şarkıcı oldu vs. Arada olmayan da var.
  34. hastysquirrel

Arkadaşla Sevgili Olmak

Ne olur bilmem ama, senin arkadaşını görünüşüne göre yargılayan biri yarın daha yakışıklı birini bulunca aynısını sana yapabilir dikkatli ol.
  35. hastysquirrel

İşte size bir bilmece ?

Burdan adminlere sesleniyorum ; ya seni banlasınlar, ya beni. Erdal bakkal senin kadar kafa açmıyordu..
  36. hastysquirrel

Tercihiniz FIFA 17 mi PES 2017 mi ?

Lisans büyük bir eksiklik ama, şampiyonlar ligini de kaybettiler bu yıl. Oynanış da da aman aman bir fark yok fifayla. Kısaca kusura bakmayın pes'i nereden tutsan elinde kalıyor.
  37. hastysquirrel

Hayalleriniz nelerdir?

maddi ve manevi olarak öldükten sonra güzel anılmak
  38. hastysquirrel

12-13 yaş arası kitap

Okumadı ise 1 den başlasın. Serii çünkü.
  39. hastysquirrel

12-13 yaş arası kitap

Benim kuzenim de hemen hemen o yaşlarda harry Potter okurken gerçekten keyif alıyor. Harry Potter ve küçük prens olabilir bence.
  40. hastysquirrel

12-13 yaş arası kitap

Ben söylemeden siz söylediniz.
  41. hastysquirrel

G40-8 Epilepsi Hakkında bilgisi olan var mı?

Amin. Rica ederim ben sadece üzerime düşeni yaptım.
  42. hastysquirrel

Abdülkadir Geylani Hz. Ve İsyankar97 Aşçısı

Huri kısmına girmem herkes ayrı ödül ister, ama dünya bir sınavdır. Nasıl olsa ölünce göreceğiz tartışmaya lüzum yok.
  43. hastysquirrel

Geçmiş olsun. Epilepsi eğer ne olduğunu, nasıl nöbet geldiğini bilirsen ( bu kişiden kişiye değişir) hayata büyük etkisi olan bir hastalık değildir. Uzun yol şoförlüğü, dalgıçlık, pilotluk gibi adrenalin dolu meslekler için risk, zaten epilepsi hastası olan kişilerin bu meslekleri yapması yasak...
  44. hastysquirrel

Konserlerde kız arkadaşınızı omzunuza alıyor musunuz?

Çocuk mu bu görmesi için omuza alınsın. Yılışık hareketler bence.
  45. hastysquirrel

Rica ederim ne demek.
  46. hastysquirrel

Hastalığın henüz başlarında yani, henüz çok ilerlememiş. Bana 8 yaşında teşhis konmuştu. Yakın zamanda teşhis konması iyi bir şey.
  47. hastysquirrel

Tam olarak olmasa da %90 oranında tedavi edilebiliyor.
  48. hastysquirrel

Hocam ben de epilepsi hastasıyım, fazla korkulacak bir durum yok. Bu hastalık kız arkadaşının hayatını etkilemez, yalnızca sinema ve benzeri ışık geçişlerinin çok olduğu ortamlara çok fazla girmeyin derim. Kız arkadaşın ilaç kullanıyorsa hiç korkma, rahat ol epilepsi hayatı aman aman etkileyen...
  49. hastysquirrel

Abdülkadir Geylani Hz. Ve İsyankar97 Aşçısı

Burdan çıkarılması gereken en önemli şey özelikle sürekli isyan eden arkadaşımızın bunu anlaması lazım. Sınav yalnızca imkansızlık, parasızlık ile değildir, bazıları güç, imkan ile sınanır ki bu bence daha zor bir sınav.
  50. hastysquirrel

Eski sevgiliyle barışmak ?

Haklısınız. Maalesef öyle.
  51. hastysquirrel

Eski sevgiliyle barışmak ?

Seviyorsan rahat ol tutma kendini için nasıl geliyorsa öyle davran. Herşey olacağına varır. Nasip bu işler. Lakin yine de temkinli ol aynı acıyı tekrar yaşama. ---- Mesajlar birleştirildi ---- Aşk dediğin şey parayla satın alınamaz. Senin söylediğin zaten aşk değil. Güzel olan her şeyin içini...
  52. hastysquirrel

Cezam bitti aranıza geri döndüm

Gerçekleri hiçbir zaman konuşmadın ki. Tek yaptığın insanları hayata küstürme çabası idi.
  53. hastysquirrel

Avengers: Infinity War Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı

İzlemedik diyoruz adam geliyor spoiler veriyor. Pfff.
  54. hastysquirrel

Eski psikolojiye dönmek...

Geçmişteki güzel günlere dönsen de artık eski tadı olmayacak ki, çünkü bir sonu olduğunu biliyor olacaksın. Geçmişe dönmek yerine yarınını güzelleştir.
  55. hastysquirrel

Kusura bakmayın ama sizi kınıyorum.
  56. hastysquirrel

Hocam senaryo zaten iki film için yazıldı. Marvel ayrı filmler olacağını söylese de devam filmi sonuçta. Arada captain marvel, ant man 2 çıkar avengers 4'e bağlar senaryoyu yüksek ihtimalle 4 son savaş olur, çoğu ölür. Marvel'in planı zaten bu şekilde phase 3 dediği şeyi bitirip 4'e geçmek.
  57. hastysquirrel

Teşekkür ederim hocam
  58. hastysquirrel

Ben de ikisi de var ama hastalığım müsaade etmiyor. Mecbur torrent sitelerine düşmesini bekleyeceğim. İnşallah çabuk düşer.
  59. hastysquirrel

Berat Kandiliniz Kutlu Olsun

Cümlemizin kandili mübarek olsun. İnşallah önce ramazanı sonra bayramı görmek de nasip olur.
  60. hastysquirrel

Bu hafta vizyona giren filmler: 27 Nisan

Ben de bekliyorum. İnşallah çok beklemeyiz.
  61. hastysquirrel

SON DAKİKA! Beşiktaş, Fenerbahçe derbisine çıkmıyor

Aferin fiko ya. Gerçekten doğru olan yapıldı. Zaten cumhurbaşkanı işe müdahil olduğu an Fenerbahçe lehine bir karar çıkacağı belliydi. ---- Mesajlar birleştirildi ---- Hocam problem camia değil ki, kişiler.
  62. hastysquirrel

İntihar etmeli miyim?

Allah seni böyle yaratmadı, sen kendini bu hale getirdin. Okumadan, çalışmadan kendini gerizekalı atfediyorsun. Allah seni akıllı, sağlıklı bir birey olarak yaratmış. Okuduğumu anlamıyorum diyorsun, çözümü yok mu? Allah beni sevsin diyorsun ama seni sevmeyen Allah değil ki sensin. Şunu da artık...
  63. hastysquirrel

İntihar etmeli miyim?

Vermiyor mu? Biz ne zaman Allah'ın varlığını unutan bir toplum olduk? Herkesin rızkını Allah verir, ama çalışmayana vermez. Ne ekersen onu biçersin. Sen şimdi okumadın diye de suçu Allah'a atarsın. Ama bu da senin suçun. Sen çalışma, çabalama, uğraşma olmayınca suçlu Allah ne güzel. Senden daha...
  64. hastysquirrel

Zahide yetiş

Hocam söylediğiniz doğru maalesef öyle. Ancak arkadaşın yaptığı genelleme yanlış. İnanmıyor olabilir saygı duyarım. Ancak tamamen dine hakaret ediyor ben de buna kızıyorum zaten.
  65. hastysquirrel

Zahide yetiş

Anlamadığın şey şu ki, bahsettiğin şeyler dine de ters, dinin emirlerine uymayan kişiler yüzünden dini yargılayamazsın. Hocam ben siyaset tartışmıyorum ama arkadaş söylediklerini tartsın, bilsin. Yoksa ben de tartışmam. Kavga meraklısı değilim...
  66. hastysquirrel

Venom için yeni fragman yayınlandı!

Merak ettiğim şey şu : kötü bir karakteri nasıl iyi hale getirecekler? Veya ilerde spiderman filmlerine bağlanacak mı?
  67. hastysquirrel

Zahide yetiş

Pardon da bu nasıl bir kafa? Din senin istediğin gibi gösterip gömebileceğin bir şey değildir. Biraz araştır. Biz senin inancına saygı duyuyorsan sen de bizim inancımıza saygı duymak ZORUNDASIN! Din hakkında bilgi sahibi olduğun da muamma.
  68. hastysquirrel

Hayat bu mu?

Kim kötü yorum yaptı ya boş boş konuşma. Okuduğunu kendi istediğin gibi anlayamazsın. Kimse bu konuda kötü yorum yapmadı.
  69. hastysquirrel

Hayat bu mu?

Ben de engelliyim. Lakin aramızda bir fark var senin kafanda da engeller oluşmuş.
  70. hastysquirrel

Sizce bu iş şartları nasıl

Bak çalışmadan kazanamazsın, yok öyle dünya. Kölelik değil bu senin yaptığını yapsa insanlar kimse evine ekmek götüremez. Okumak gereksiz sana göre, çalışmak kölelik, sisteme hiç girmiyorum. Peki sen ailenden ayrılınca kendi evini nasıl geçindireceksin bir planın var mı? Çalışmanın nasıl bir tat...
  71. hastysquirrel

Sizce bu iş şartları nasıl

İki gün önce yol, yemek karşılayanı da reddetmiştiniz.
  72. hastysquirrel

Avengers: Infinity War karakter posterleri!

Captain ölecek büyük ihtimalle.
  73. hastysquirrel

8 Nisan pazar günü EVLENİYORUM.

Allah mesut etsin, bir ömür boyu mutluluklar dilerim.
  74. hastysquirrel

Usb girişli kulaklığı ps4 takma

Dostum flash, telefon filan bağlayabiliyorsun ama kulaklığı pek sanmıyorum, gerçi ben ds4'e Sony olmayan kulaklık takmıştım çalışmıştı. Bir dene istersen alınca.
  75. hastysquirrel

Açık Lise Dersler

Dostum öncelikle dersleri vermek zorunda değilsin 3 kez kalınca muaf oluyorsun bu 1, okuldan mezun olman için gereken krediyi toplaman lazım bu 2. Kredi dolarsa 4 yıl dolmadan bile mezun olabilirsin.
  76. hastysquirrel

Sizce bu işi kabul etsemmi

Bence detaya girmeyin ( arkadaş reddetmeye hazır çünkü).
  77. hastysquirrel

Elon Musk açıkladı: Tesla öyle bir battı ki...

Elon 'da da bir Mehmet Aydın sevimliliği yok değil :p
  78. hastysquirrel

Ailemin her şeye yasak koyması

Bunu onlarla konuşman lazım.
  79. hastysquirrel

Ama senin kötülüğünü istemiyorlar ki. Her gün mavi balina yüzünden bir sürü çocuk, genç zarar görüyor. Ve çocuklarının da zarar görmesini engellemeye çalışıyorlar.
  80. hastysquirrel

Sana destek olacaklar. Ne zannediyorsun 18 yaşına kadar besle büyüt sonra saldım çayıra mı? Henüz genç olduğumuz için anlayamıyoruz ama anne babalık böyle bir şey değil. Koruma duygusu doğru yanlış ayırmayı etkileyebiliyor.
  81. hastysquirrel

Saçmalama lütfen. Nasıl olurlarsa olsunlar onlar senin annen ve baban senin kötülüğünü istemezler. Konuşabilirsin, tartışabilirsin artık çocuk olmadığını ve doğrunun ne olduğunu bildiğini söyleyebilirsin. Ancak onlara kızma, evlatlarını korumaya çalışıyorlar. Kendini onların yerine koy.
  82. hastysquirrel

İntihar planı

İstesen sıkarsın, ama bu sıkma hakkı vermez sana bu suçtur. Ama yapabilirsin.
  83. hastysquirrel

İntihar planı

Eder veya etmez bu kendi tercihi. Ben üzerime düşeni yaptım ona doğru olanı gösterdim. Biz daha fazlasını yapamayız. Ayrıca, bir insanın bir şeyi yapabilme gücünün olması ona yapma yetkisi vermez. Tıpkı adam öldürme gücü gibi, sen de birini öldürme gücü var, hakkı yok. Hak ve güç farklı şeyler.
  84. hastysquirrel

Zaman kaybı olan şeyler

Senin bu konuyu açman ve bizim mesaj yazmamız hepimiz için zaman kaybı.
  85. hastysquirrel

İntihar planı

Lan sen nasıl bir manyaksın veya ne tür bir manyaksın. Kendini tek zannediyorsun değil mi, senden beter durumda ki insanları görmüyorsun. Ben problemliyim hayatım b*k gibi vs. Kimin hayatı günlük güneşlik? Bu nasıl bir kafa? Senden daha kötü durumda olan bin kişi sayarım, ve hepsi de hayatla...
  86. hastysquirrel

Dünya'nın Admin'i Olsan?

Ülke sınırlarını kaldırırdım. İnsanlar istediği yere gidip yaşasınlar. Bir de yerime başkasını geçirirdim. ( ilk aday @by efsane) :)
  87. hastysquirrel

Yokluk Nasıl Bir Şey?

Değişik olduğunu bilemezsin ki. Hissedemezsin çünkü. Sözün sahibi kim hatırlamıyorum bilen biri söylesin lütfen : der ki görmeyen biri görmenin nasıl olduğunu bilemez. Onun gibi. Sen yoksun, duyguların, iraden, hissetmeni sağlayan hiçbir şey yok.
  88. hastysquirrel

Yokluk Nasıl Bir Şey?

Dünya olmasaydı sen de olmazdın, sen olmadığın için boşluk hissi dediğin şey de olmazdı. Çünkü varolan bir şey hissedilebilir. Yokken hislerin olmaz. Çünkü sana dair ne varsa yoktu. Yoktan var oldun. ---- Mesajlar birleştirildi ---- Yalnız Allah'a inanmadığını söyleyip Allah'ın olacağını...
  89. hastysquirrel

İnsanların %75`nin

Öfff. Olmasın. Para mutluluk değildir. Bu ne para takıntısı insanlarda ya. 1 milyon TL nakit 1 insanın verdiği mutluluğu veremez. O yüzden önemli olan mutlu olmayı bilmek. Elindekine şükret biraz, şikayet etmemeyi öğren.
  90. hastysquirrel

15 Dakikada

Yemem.
  91. hastysquirrel

Çevik Kuvvet Olmak İçin Vücudumu Nasıl Geliştirebilirim?

Kolların için dambıl çalışabilirsin çok zorlamadan. Henüz vücudunu zorlamak için çok çok erken faydadan çok zararı olur. Beslenmene de özen göster her şeyden yeterince ye. Bir de günlük olarak yeterli miktarda hareket edersen yeter bence.
  92. hastysquirrel

İntihar etmeli miyim?

Tartışalım. Lakin düşüncelerini de göremiyorsun o zaman onlar da yok.
  93. hastysquirrel

İntihar etmeli miyim?

Bana insan yapımı olduğunu gösteren bir ayet göster. Sen kur'an'ı tek bir ayetle değerlendiremezsin. Bütün ayetler bir zincirin halkasıdır. Görmediğim diyorsun görmediğin şeyler yok mu oluyor? ---- Mesajlar birleştirildi ---- Allah akıl fikir versin ne diyeyim.
  94. hastysquirrel

İntihar etmeli miyim?

Peki dini nasıl araştırdın? Yalnız kur'an okumakla olmaz çünkü, ayetleri indirildikleri hadiseler üzerine değerlendirmek lazım. Yalnız ayetleri değil hadisleri de değerlendirmek lazım. Ben de bu dine mensubum ve dinim soruları cevapsız bırakmaz yeter ki sen cevabı doğru kaynakta ara, çünkü doğru...
  95. hastysquirrel

İntihar etmeli miyim?

Sen istersen fark ettiğin gibi burada bir ton insanın sana yol göstermek istediğini fark edersin. Ve bu insanların çoğu otuza yaklaşmış hayat tecrübesi yüksek olan insanlar. ( ben hariç :) ). Kardeşin küçük ise hâlâ aynı fikirdeyim sevgiline anlat seni gerçekten seviyorsa seni küçük görmez...
  96. hastysquirrel

Çok Güldüm

İki yıl önce yapılan bir şey bu. Yeni değil, ilk de değil bunu futbol tarihinde ilk yapan kişi Johan cruyff'tu. Kendisi aynı zamanda tiki takayı da ilk bulan kişidir.
  97. hastysquirrel

İntihar etmeli miyim?

Bence inanan bir insan intihardan uzaktır. Çünkü hiçbir dinde intihar serbest değildir. İnanan bir insan bütün zorlukların bir sınav olduğunu bilir, mücadele eder. Araştırmalar da ortaya koyuyor ki inanmayan insanlar intihara meyilli çünkü bir yaşama amacı olmadığını düşünüyorlar. Bu arada...
  98. hastysquirrel

İntihar etmeli miyim?

Bak dostum sen istersen her şeyi yaparsın tanıyan bilir ben bütün gün evdeyim. Tanıdığım, konuştuğum insanların çoğu İnternetten. Arkadaşım yok diyorsun da konuşup dertleşeceğin bir abin, kardeşin de mi yok? Sevgilim var diyorsun ne güzel anlat birlikte çıkın bu karanlıktan. Konu bulamamakta bu...
  99. hastysquirrel

Seneye Okulu Bırakıyorum

Bence okulu bırakma. Bu çok keskin bir karar çünkü hayatın için. Ölüm kötü bir şey evet, ancak her şeye rağmen hayat devam ediyor. Ölenle ölünmez derler. Bence tekrar bir düşün, ailene, fikirlerini önemsediğin birine danış. Bir psikolog ile konuş, veya öğretmenin ile okulda ki problemlerin hakkında.
  100. hastysquirrel

Türkiyede gerçek müslüman sayısı

Söylediklerinize katılıyorum ancak ayrıldığım bir nokta var, öncelikle iman ve İslamın şartları vardır bildiğiniz gibi ve imanın şartlarından biri de peygamber efendimize iman etmektir. Ayrıca çeşit çeşit Müslüman var derken neyi kast ettiğinizi anlayamadım. Müslümanlara farz kılınan, dinimizin...
  101. hastysquirrel

Sizce israil mi güçlü turkiyemi ?

Futbol değil ki bu. Savaştan bahsediyoruz, o yüzden bence hiç savaş olmasın. Ancak mecbur olduğumuz durumlarda savaşmalıyız. Ama savaş konusunda ben İngiltere diyorum çünkü ; sessiz atın çiftesi pek olur derler. Ve şu an dünya üzerinde en az sesi çıkan ülke İngiltere.
  102. hastysquirrel

Ben peygamber efendimizin yönettiği ilk İslam Devleti olduğunu düşünüyorum. Ne de olsa işi ehline verin hadisi tam da bu konu ile ilgili. Müslüman olmamasına rağmen devletin önemli bir kolunu yönetmiş insanlar var o dönem.
  103. hastysquirrel

Elveda Shiftdelete.net...

Yolunuz açık olsun. Allah güzel zamanlar geçirmeyi nasip etsin.
  104. hastysquirrel

Oyuncuların çok para kazanması

Sistem kölelik filan değil. Çalışmadan kimse kimseye bir toplu iğne bile vermez. Çalışırsan hak ettiğini alırsın. Ya bu şekilde şikayet ederek yaşarsın ve hiçbir şey elde edemezsin, ya da çalışırsın, haline şükredersin, hayatında ki güzellikleri görürsün bu şekilde yaşarsın. Kimse kusura...
  105. hastysquirrel

Oyuncuların çok para kazanması

Bak dostum sen ya eşitlikle kafayı bozmuşsun ya da farklı bir amacın var ama şunu bil ki bir işe emek veriyorsan, o işten ister 100 lira al ister 1000 lira hiç fark etmez. O senin hakkındır. Fazla para alıyorlar evet, helal hoş olsun hatta. Çünkü o insanlar bir işe emek veriyorlar, bir...
  106. hastysquirrel

Ps4 almayı düşünüyorum

Eğer ps çok ısınmıyor ise alma bence. Gerek yok. Ona vereceğin parayla bir oyun alırsın. Playstation'ı kapalı bir yere koymazsan kendi kendini soğutur zaten.
  107. hastysquirrel

Ben müneccim filan değilim. Ancak devletler kendi iradelerine sahip değildir. Devlet yönetenlerin yani insanların dini olur. Devletler kurumdur, devletin bir insana benzetilmesi onun da insanlar gibi dini olduğu anlamına gelmez.
  108. hastysquirrel

Benim kendi fikrim bu.
  109. hastysquirrel

Maaşlî iş köleliktir

Nick'i ile de uyumlu hem.
  110. hastysquirrel

:: Siz bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz?

Hep biz mi 6 bin vereceğiz. Biraz da kendileri versin. :D
  111. hastysquirrel

Bu hafta vizyona giren filmler: 23 Mart

Bu hafta vizyona "page not found" filmi girecek. İmdb puanı 7.5.
  112. hastysquirrel

Türkiye'de UFO iddiası!

O ufo olsa o uçağı düşürürlerdi.
  113. hastysquirrel

Öncelikle bence "Müslüman ülke" tanımı biraz yanlış bir kavram. Söylenme nedeni ve amacı belli halk Müslüman olduğu için söylenmiş. Ama Müslüman bir ülkede yaşıyoruz halkın çoğu namaz kılmıyor dersek yanlış olur, çünkü devletlerin dini olmaz halkların dini olur. Konuya dönecek olursak; insanlar...
  114. hastysquirrel

Herkese Tekrardan Merhaba

Geçmiş olsun.
  115. hastysquirrel

Hafızamı En Üst Düzeyde Nasıl Kullancam :)

Vücut formda olursa zihin de formda olur. Her insanın kendine özgü bir ezber yöntemi vardır misal övünmek için yapmıyorum bunu yanlış anlaşılmasın, benim kulak hafızam çok iyidir duyduğum şeyleri daha çabuk ezberlerim. Sizin de kendinize özgü bir ezber yönteminiz vardır. Bu arada zihninize çok...
  116. hastysquirrel

Ve korkulan oldu, İnternete RTÜK Geldi!

Adı da irtük olsun tam olsun
  117. hastysquirrel

Bir hayat kurmanın bedeli ?

Eskiden insanlar evlenirken önce işi sorulmazmış çünkü bilinirmiş ki para, ev, mal, mülk bunlar yerine konabilecek şeyler. Ancak artık insanlar sanki ev ile mal ile evleniyor, tamam hiç peşine düşmeyin kimse çalışmasın demiyorum ama bu kadar maddiyatçı olmamalı insan.
  118. hastysquirrel

Yazım Kurallarına Takıntılı Olan Var mı?

Aslında önem göstermemek bir yana, önemsizleştiriliyor bu kurallar.
  119. hastysquirrel

çiftlikbank dolandırıcılığı

Şimdi bu adam güya şirket kurdu, reklamlar yapıldı, devlet açıklama yaptı hatta bunlara güvenmeyin diye. Olay o kadar büyüdü yani. Sonra şirket battı haliyle. Ondan sonra geçenlerde bir anda adam şirketin bütün kasasını boşaltıp uruguay'a kaçtı.
  120. hastysquirrel

İşte burada da daha fazla para arzusu devreye giriyor, bir de insanların araştırmaması herkes yaptıysa güvenilirdir düşüncesi. Bitcoin çiftlik bank gibi değil tam olarak. Bir borsa, sadece herhangi bir devlete bağlı değil. Geleceğin para birimi de deniyor.
  121. hastysquirrel

Şöyle ki, çiftlik bank denen bir oyun yapıldı Farmville gibi. İnsanlara dendi ki siz bu oyundan gerçek para ile hayvan alın, ondan sonra biz bu paralarla size hayvan alacağız. Siz belli bir zaman sonra bu oyunda ki hayvanlarınızı satarak daha büyük paralar kazanacaksınız. Arkadaşınızı...
  122. hastysquirrel

Yaptıklarımız karşılıksız kalır mı?

Hocam ayrıca bilimi yaratan ve kurallarını koyan bir varlık da var. Sen Allah'ı gerçekten inanmak, yani içinde bir bit yeniği olmadan ararsan elbet bulursun zaten. Mutluluk öyle bir kavram ki bazen sadece haline şükretmek ve şikayet etmemek ile bile geliyor insana. Bak en kolay yapabileceği şey...
  123. hastysquirrel

Hisleri kaybetmek.....

Bu durumdan çıkmayı istiyorsun ama. Bu yeterli.
  124. hastysquirrel

Hisleri kaybetmek.....

Karamsarlık bir bataklık gibidir bir defa düştün mü seni içine çeker de çeker. Bir an önce çıkmaya bak hayatında ki güzel şeyleri görmeye çalış. Çocuklarla ilgilen, oyna çocukluğuna dönmeni sağlayacak aktivitelerde bulun.
  125. hastysquirrel

İsterse 7 milyarın hepsi olsun bu hiçbir şeyi değiştirmez. Allahın emirleri ve yasakları bellidir. Din var ve ben inanıyorum. Ayrıca insanlar bunu uydurmuşsa diyorsun hâlâ, bak dostum insanların ürettiği inanç olmaz müşriklik olur. Allah dini ve kur'an 'I koruyacağını söylüyor. Dini maske olarak...
  126. hastysquirrel

Müslümanlar kusurluysa din yoktur öyle mi? Sen dini çok yanlış anlamışsın. Kusursuz olan dindir o dine inananlar değil sen üç beş kişinin faturasını dine kesemezsin. Zira dinimizde dini para aracı olarak kullanmak, gösteriş yapmak yasaklanmıştır bunun adı da riyadır. Bu arada dikkatle okursan...
  127. hastysquirrel

Erkekler Ağlar mı? Ağlamaz mı?

Kadınlar ağlar mı diye konu açın bence. :) ---- Mesajlar birleştirildi ---- Ben bu içten içe ağlamak kavramını da tam olarak anlamıyorum. Ağlamak tutulabilecek bir eylem değil bence.
  128. hastysquirrel

Bunun bilimle alakası yok. Bilim ispat ister,din inanç. Bunlar birbirinden farklı şeyler. Dini bilimden ayıran şey de bu. Ahiretin varlığını delilleri ile sunarım ama bilim gibi ispat edemem çünkü kimse gidip görmedi. Bilim somut deliller ister. Ama dinimizde ki bazı şeyleri somut olarak...
  129. hastysquirrel

Üzgünüm. Bu mümkün değil. Din olmadan baktığın için zaten eksik parçaları tamamlayamıyorsun.
  130. hastysquirrel

İnsan yaşamıyor ki

Ne demiş Aamir khan : kendi hayallerini gerçekleştirmezsen başkalarının hayallerini gerçekleştirmek için maaş karşılığı çalışmak zorunda kalırsın. Bu kadar basit aslında. İmkanlar tabii ki önemli bir etken, ama çöplükten toprağın altından elmas çıkarmak yine insanın elinde.
  131. hastysquirrel

İnsan yaşamıyor ki

Burada ki kritik nokta düşünmek. Düşünürsen yaşarsın. Düşünmeden bütün gün boş olsan ne fayda.
  132. hastysquirrel

Yaptıklarının karşılığını mutlak alacaksın. Allah'ın bir lafzı da el-Adl'dır yani adaletli olan, ayrıca adalet kavramını yaratanın adaleti şaşar mı?
  133. hastysquirrel

Derbide Kazanan Yok!MS:Fenerbahçe Galatasaray: 0-0

Tolga 'nın.... Tövbe estağfurullah deli oldum tudor nasıl attırıyordu o golleri anlamıyorum.
  134. hastysquirrel

Fenerbahçe - Galatasaray maçıyla ilgili en komik capsler!

Sylvester ve tweety, anlamlı
  135. hastysquirrel

Abi iki oldu ama bu yine aynı kale yine direk. Önce baroş şimdi Maicon bu kadar da olmamalı.
  136. hastysquirrel

Derbi tam da böyle olur heyecanlı kavgasız gürültüsüz. Kavga ringte olur futbol sahasında değil. ---- Mesajlar birleştirildi ---- Yeter artık bu Kadıköy laneti. Ben böyle bir şey görmedim. Kaç net gol kaçtı saymadım. Ayrıca o top direkten döner mi yaa. Oooof. Elbet bir gün o direklerle...
  137. hastysquirrel

İnsanlığın Temel Sorunu

1 insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir. Ölümü bir kurtuluş olarak görmüyorum ben. Ayrıca bütün insanlar ölsün hepsi iğrenç varlıklar kafasında da değilim kötü insanlar olmasaydı "iyi insan" kavramı asla olmazdı.
  138. hastysquirrel

İnsanlığın Temel Sorunu

İşte tam da bu yüzden insanlar ne der diye yaşamamak lazım. Çünkü insanlar sürekli bir şeyler der.
  139. hastysquirrel

Allah bizi neden zorla yarattı ?

Allah'ın adaleti şaşmaz. Burası ahiretin tarlası ne anlayacağım demek yerine yapman gereken şeyleri yapsan iyi bir insan olsan hiçbir problem yok. Toprağa çer, çöp ekip hasat zamanı elma, kiraz beklemek gibi bu.
  140. hastysquirrel

Her şeyin bir zamanı var ama. Sen Allah'a olan inancını kaybetme yeter.
  141. hastysquirrel

Boynuzsuz keçinin hakkı boynuzludan sorulacak. Derler ki Allah yarına bırakır ama yanına bırakmaz. Herkes her şeyin hesabını verecek. ---- Mesajlar birleştirildi ---- Ya yoksa değil var. Ve herkes hesabını verecek.
  142. hastysquirrel

Bak dostum kader bir senaryo değildir, seni yaratanın senin seçimlerini bilmesidir. Misal senin önüne bir rakı geldi sen bunu içmedin veya içtin, işte Allah'ın bunu bilmesi kaderdir. Buna bir müdahale yoktur a yazıldığı için sen onu işaretlemiyorsun, sen onu işaretlediğin için kaderde a yazıyor...
  143. hastysquirrel

Yok tabii ki. Ancak Nuh kavmi, Lut kavmi ve daha nicesi insanların sapkınlığın çivisini çıkardıkları anlarda helak oldular. Ve şu an dünyanın çivisi çıkmış durumda.
  144. hastysquirrel

Bu kafa meselesi doğru misal senin kafan doğru olanı öğrenmek için değil kendine delil üretmek için çabalıyor şu an. İspat bilimin için gereklidir inanç için değil, ben sana Allah'ın var olduğunu delillerle anlatsamda boş. Önce din ile bilimin farkını kavra. Allah'ın müdahale edip hepsini yok...
  145. hastysquirrel

Benim de sana bir teklifim var. Kpss, lys kısaca ülkede ne kadar sınav varsa hepsinin sorularını birleştirelim o da bir sınav ve orada da herkes farklı sorular çözüyor o da hiç adil değil. Ne dersin? ( bu arada dünyada bile bir işe girmek için sınav olurken Allah'ın kullarını yani bizleri...
  146. hastysquirrel

Şahsiyet 1. Fragmanı - Şahsiyet Ne Zaman Başlayacak

Merakla bekliyorum.
  147. hastysquirrel

Hz.İbrahim gibi mi arıyorsun yoksa ispat için mi?
  148. hastysquirrel

Peki sen neredeydin! ---- Mesajlar birleştirildi ---- Kimse dünya kusursuz bir yer demiyor hatta berbat bir yer olduğu da söylenebilir. Bunun için isyan etmek yerine iyi bir insan olmaya çabalayabilirsin. Ama bir şey soracağım, hangisi daha kolay?
  149. hastysquirrel

Olmayan bir şeye soramazsın çünkü ister misin diye.
  150. hastysquirrel

Şu hesabı şikayet edebilir misiniz?

Vallahi benim aklıma gelmişti. :D
  151. hastysquirrel

Stephen Hawking Öldü!

Aslında bu da yanlış. Bu çok ince bir çizgi, bir insana dinsiz demek. Onu ancak Allah bilir. O yüzden kolay kolay herkese dinsiz demeyin.
  152. hastysquirrel

Stephen Hawking Öldü!

Bu şu an için pek mümkün değil. Aslında Allah insana insan olduğu için değer vermeyi emreder bizim dinimizi farklı ve güzel yapan da budur, senden olmayana da saygı göstermek. Stephen Hawking önemli bir bilim insanıydı bilime yaptığı katkıları göz ardı edilemez. Dini onunla Allah arasındaki bir...
  153. hastysquirrel

Stephen Hawking Öldü!

Ünlü İngiliz evrenbilimci ve fizik profesörü Stephen Hawking, 76 yaşında hayatını kaybetti. Ölüm haberini Hawking'in çocukları Lucy, Robert ve Tim verdi. Yayınladıkları açıklamada, "Onu sonsuza kadar özleyeceğiz." ifadeleri yer aldı. Hawking’in öldüğünü aile sözcüsü açıkladı. Hawking'in...
  154. hastysquirrel

Kendimi doğru ifade edemiyorum

Bence dikkat ettiğin için yanlış telaffuz ediyorsun. İnsanlara takılma insanlar dalga geçmek için malzeme arar çünkü. Rahat ol stres yapma bunu kendine bir süre sonra düzelir bence.
  155. hastysquirrel

Evrenden biraz uzaklaşmak...

Ve arttırıyorum dünya yoktur. Bizler birer tuzluğuz. :p:p
  156. hastysquirrel

Aziz Yıldırım Zona Hastası oldu Zona Nedir?

Geçmiş olsun.
  157. hastysquirrel

Zihinsel yozlaşma(!), adını siz koyun

15 yaşındasın kafan karışık bunu fark ettim. Peki tasavvufa ilgi duyan biri olarak günümüzde ki kendini tasavvuf'çu atfeden kişiler ile mi ilgilendin yoksa eski çağlarda yaşamış büyük tasavvuf alimleri ile mi? Şunu bilmen lazım ki insani barış, dinler arası barış gibi şeyler hiçbir zaman...
  158. hastysquirrel

Mavi Balina WhatsApp ile yayılmaya başladı!

Bize artık her şey oluyor maalesef.
  159. hastysquirrel

Mavi Balina WhatsApp ile yayılmaya başladı!

Kesinlikle, bu konuları çocuklarla ve gençlerle konuşmak lazım. Çocuklar meraklı oluyor evet, ancak bunları bilmesi cinsel eğitim kadar önemli. İkisinin bir farkı yok, zira ikisinde de bir çocuğu kaybediyorsun.
  160. hastysquirrel

Evrenden biraz uzaklaşmak...

Ve bunlar buz dağının görünen kısmı. Evrenin elbet bir sonu var,ancak sona varmamız için bir bu kadar daha uzaklaşmak lazım.
  161. hastysquirrel

sizce bu bebek tatlı veya masum mu değil mi

Çok güzel, Allah annesine, babasına bağışlasın.
  162. hastysquirrel

Çukur'un Oyuncusu Harun Kandemir Hayatını Kaybetti! Harun Kandemir Kimdir?

Allah rahmet eylesin...
  163. hastysquirrel

Akrabalarımla nasıl ilişki kurabilirim? Yardım edin.

Bence rahat ol. İnsanlara kendini zorla sevdiremezsin bunu bil. Ancak daha önce utandığın için konuşmadığını belirtirsen konu çözülür bence olay yanlış anlama gibi geliyor. Ayrıca akraba ile arkadaş olmak da güzeldir lakin kritik nokta doğru kişiyi seçebilmek. :)
  164. hastysquirrel

Aöl çalışma tekniği?

Misal ben hiiiiiiiiiç çalışmadım. Liseyi geçmek kolay bence. Önemli olan o açığı kapatıp üniversite sınavına hazırlanabilmek.
  165. hastysquirrel

Öfkemi nasıl kontrol edebilirim?

166. hastysquirrel

Öfkemi nasıl kontrol edebilirim?

Öfke kontrolü bence hiç kolay değil. Ancak bence o an susmak en kolay kontrol yöntemi. Ancak çoğu zaman bu da mümkün olmuyor, burada bir söz vardır ; öfke anında göz kararır, öfke gidince yüz kızarır.
  167. hastysquirrel

Oyuna Para verilir mi?

Ben alırım. Emeğe saygı bir yana oyunun online özellikleri kısıtlanıyor korsan olunca.
  168. hastysquirrel

İlişki durumum

Ben kim olursa olsun peşinden koşmama taraftarıyım. Bir insan istemiyorsa onun için herhangi bir şey yapamazsın. Zorla sevemediğin gibi zorla kendini sevdiremezsin. Akışına bırak olacağı varsa olur zaten.
  169. hastysquirrel

Ahmet Kural & Murat Cemcir - Yaradana Kurban

Filmde şarkı kadar güzel olur umarım.
  170. hastysquirrel

Sahlep İçiyor Musunuz?

Fazlasıyla severim. Sahlep içmek için kış gelsin artık dediğim günler olur.
  171. hastysquirrel

Galatasaray-Bursaspor | Süper Lig 23. Hafta Maçı Ne Zaman, Saat Kaçta, Hangi Kanalda?

Umarım fatih hoca donk takıntısını bırakır.
  172. hastysquirrel

Mucizelere inanır mısınız?

Geçmiş olsun
  173. hastysquirrel

Top kendi kendine gol mü olsaydı. Beşiktaş çaba sarf etse olurdu. Leicester city şampiyon oldu Çünkü çalıştılar.
  174. hastysquirrel

En karanlık anında bir ışık buluyorsan bu mucizedir benim için. Ayrıca inanmayanlara soruyorum: etten kemikten bir varlığın aşk gibi bir duyguyu hissetmesi bile bir mucize değil mi?
  175. hastysquirrel

Beşiktaş-Bayern Münih

Yenilirsin, 9 kişi bile kalabilirsin futbol bu olabilir ama pes edersen sen bitmişsin demektir. Biri bana şunu açıklasın bugün Şenol Güneş 10 kişi bile olsa bugün bir mücadele, taktik üretemez miydi? Beşiktaş ikinci yarı yürüdü. Bugün ki takımın değil rakip takımın kendi taraftarından destek...
  176. hastysquirrel

Tam 3 farklı yerli otomobil modeli geliyor!

Ben alay filan etmiyorum. Sadece basit bir espri yaptım. Her cümlenin içinde bir şeyler aramayın. 2021 yılında ülkemiz otomobilini çıkardığı zaman gerekirse utanmaya da hazırım. Ülkemiz güzel günler görsün teknolojik olarak o bana yeter. :)
  177. hastysquirrel

Tam 3 farklı yerli otomobil modeli geliyor!

Bırakın gelsin gel hele gel. :p
  178. hastysquirrel

Kendiniz de en beğenmediğiniz özellik?

Tembelliğim. Bu bütün insanların kötü özelliği. Sadece bazı insanlarda daha baskın oluyor bu özellik.
  179. hastysquirrel

Şampiyonlar Ligi Bayern Münih-Beşiktaş Fragmanı

Psikolojik mesaj vermeye çalışmışlar gibi. Bayern'in atamaması felan.
  180. hastysquirrel

Eğitim sistemimiz ne halde

Cidden bu kitabı yapanlar ampul ve elektriği ayıramıyor mu? Pfff
  181. hastysquirrel

Nereye ve hangi zamana gitmek isterdin?

20 yıl sonraya gidip hayallerimi gerçekleştirebildim mi diye bakardım.
  182. hastysquirrel

Bildiğiniz diller, kaç dil biliyorsunuz?

İngilizce öğrenmeye çalışıyorum.
  183. hastysquirrel

Eğitim sistemimiz ne halde

Eğitim sistemimiz (yok) :)
  184. hastysquirrel

Tahsin Hasoğlu - Böyleyken Böyle 5. Bölüm - Selfieler, Evlilik teklifleri, Diyet, Sosyal Medya Olayları...

Bence diğer bölümler daha iyiydi bu bölüm çok gülmedim.
  185. hastysquirrel

Faşist Vay Efsane'ye Darbe Yapıyoruz!

Heyecan istiyor insanlar.
  186. hastysquirrel

Hepimiz Admin'i şikayet etsek forumda darbe yapmış olur muyuz ?

Adamlar iyi çalışıyor.
  187. hastysquirrel

Tabii ki de hayır.
  188. hastysquirrel

Beni asma reis.
  189. hastysquirrel

Hocam meslek genetik mühendislik galiba. Hayvanlar hayvan olmaktan çıkmış.
  190. hastysquirrel

5 tane deve kuşu 100 lira mı peki
  191. hastysquirrel

Bence komik. ---- Mesajlar birleştirildi ---- Hocam ne varsa alıyorum.
  192. hastysquirrel

Belki sultanahmet'e direniş için gidecekti? :p
  193. hastysquirrel

Hocam neredeyse yerinizden oluyordunuz. Ne demek gerek yok. Hem ben "konu dışı" kısmında konu dışında herşeyi konuşmak serbest diye biliyordum.
  194. hastysquirrel

Oturgaçlı götürgeç araba oluyor sanırım.
  195. hastysquirrel

Yemin ederim abd ve kore'nin envanteri bu kadar geniş değil. Bu neymiş
  196. hastysquirrel

Darbeye Karşı Adminlerin Yanındayız!

Bundan böyle tek kural :KURAL FALAN YOK! İ'BAN İSTERİZ! İ'BAN İSTERİZ!
  197. hastysquirrel

Siz Escobar'ın silah versiyonu oluyorsunuz galiba.
  198. hastysquirrel

Yes of course.
  199. hastysquirrel

Allah aşkına dur Diego.
  200. hastysquirrel

Ben de nesquik'li süt ikram ediyorum. Darbecilere yok. Nispet yapacağız onlara.
  201. hastysquirrel

bu kızlar benden ne isdiyor

Hoop aman.
  202. hastysquirrel

İşte gerçek bir forum üyesi. Alkışlar sana yoldaş.
  203. hastysquirrel

bu kızlar benden ne isdiyor

Umursamaz, değer vermeyen.. Ne pis bir insanmışsın sen ya. :p
  204. hastysquirrel

Siz var ihanet?:o
  205. hastysquirrel

Diego bir dur zaten ortalık karışık.
  206. hastysquirrel

Güzel insanlar size sesleniyorum : Kaynak: https://youtu.be/9fdMS0toO8M
  207. hastysquirrel

Forumumuzun güzel yürekli üyeleri. Size sesleniyorum. Kaynak: https://youtu.be/9fdMS0toO8M
  208. hastysquirrel

Senin kanına kim girdi yiğidim. Söyle.
  209. hastysquirrel

@by efsane @Fragger İ'BAN İSTERİZ! İ'BAN İSTERİZ!
  210. hastysquirrel

Evet arkadaşlar adminlerimizi koruyoruz. Bir banlanır bin üye oluruz. BAŞARAMAYACAKSINIZ
  211. hastysquirrel

Faşist Vay Efsane'ye Darbe Yapıyoruz!

Ben yokum. Ben masumuuuum. ---- Mesajlar birleştirildi ---- Başaramayacaksınız. Bizi yıkamayacaksınız.
  212. hastysquirrel

Aday mısınız? ---- Mesajlar birleştirildi ---- Haydaa. Hocam senin amacın ne? :p
  213. hastysquirrel

Gıcık olduğunuz insan tipi?

İkili oynayan insanlar, sert sözlü kırıcı insanlar, bazı şeyleri karşıdakine çok gören insanlar ve menfaatçi insanlardan nefret ediyorum.
  214. hastysquirrel

Yok moderatörlük zor iş. Ben sadece adminlere sahip çıkma taraftarıyım. ---- Mesajlar birleştirildi ---- Çılgın adanalı. Araya kaynasın benden söylemesi.
  215. hastysquirrel

Lütfen. Adminlere isyan bize yakışmaz ---- Mesajlar birleştirildi ---- Hem yanlışlarını görmedim ben.
  216. hastysquirrel

Adminlere korumak için tüm üyeleri foruma bekliyorum.
  217. hastysquirrel

Çay verdiler bana, çay. Çay veren adam hiç kötü olur mu?
  218. hastysquirrel

Üniversite Tercihi Hakkında

Çukurova daha iyi gibi görünüyor. Eğitmenler açısından sayı olarak.
  219. hastysquirrel

İstanbul da hava çok tuhaf değil mi?

Katılıyorum. Nasıl olur bilmiyorum ama doğa insanların hırslarını mutlaka yenecektir.
  220. hastysquirrel

Kısa vadede iyileşebileceğini pek sanmıyorum. Zira insanlar hâlâ kağıt üzerinde çizdikleri sınırları genişletmenin peşinde.
  221. hastysquirrel

Umarım çok geç olmadan gereken değeri vermeye başlarız doğaya.
  222. hastysquirrel

Sanırım öyle. Maalesef.
  223. hastysquirrel

Maalesef. ---- Mesajlar birleştirildi ---- Kar'ı özledim ben. Ama yağmıyor. :(
  224. hastysquirrel

İstanbul mu? Ülkede hatta dünyada iklim problemi var. Nasa bu yıl Türkiye'de kar yağışı olmayabilir uyarısında bulunmuş. Bir kaç yıl önce teori olan şeyler günümüzde yavaş yavaş başladı. Küresel ısınma, iklim değişikliği ve daha bir çoğu. Dünyada bir an önce geleceği dizayn ederken bugünü de...
  225. hastysquirrel

Kültürlenme aşaması.

Sherlock Holmes, Harry Potter, okumanız gereken kitaplar bence. Türk yazarları da göz ardı etmeyin.
  226. hastysquirrel

Atatürkçülük

Atatürk, fatih Sultan Mehmet, sultan Abdülhamid ve diğerleri hepsi tarihimizde önemli yeri olan kişiler. Ben birini sevip diğerinden nefret etme mantığını anlamıyorum. Atatürk'e ne kadar saygı duyuyorsan diğerlerine de saygı duymalısın. Yoksa farklı fikirde ki birinden de saygı bekleyemezsin. Ki...
  227. hastysquirrel

Bazen hiçbirşeyin farkında değilmişim gibi davranıyorum.

Düşünmek ve umursamak arasında fark var bence. Az önce kast ettiğim şey umursamaktı. Ancak insanlar kesinlikle düşünmeli. Bunu da kitap okuyan bir toplum olmadan yapamayız.
  228. hastysquirrel

Bence çok düşünmeyi gereken şeyler için yapmalı.
  229. hastysquirrel

Hayatta bazı şeyleri gereğinden fazla düşünüyoruz.
  230. hastysquirrel

Bazen. Bazı şeyleri bilmezden gelmeyi daha mantıklı bulduğu oluyor insanın.
  231. hastysquirrel

Tablet Almayı Düsünüyorum Casper Via s8 mi LENOVO TAB 7 Mi

8 gb'mış
  232. hastysquirrel

Tablet Almayı Düsünüyorum Casper Via s8 mi LENOVO TAB 7 Mi

Hocam ben lenovo tab 2 kullanıyorum. Oyun oynamak hariç herşeyi rahatlıkla yapabiliyorum. Oyun dediysem fazla hafıza kullanan oyunlar.
  233. hastysquirrel

Fatih Terim İçin Şiir Yazdım

Cemal Süreya, Özdemir Asaf ağlıyorlar. :///:sob::sob:
  234. hastysquirrel

En yakın arkadaşıma aşığım

Ancak bunun sonu daha güzel şeyler de olabilir. Biz sadece kötüyü konuşuyoruz ama bu olayın güzel bitme ihtimali de var.
  235. hastysquirrel

2018 Yılında Çıkacak En İyi Oyunlar !

Rica ederim
  236. hastysquirrel

Pek bilmiyorum ama ps4 özel serisi olacak. Oyun ps4 için özel yapılıyor.
  237. hastysquirrel

Spiderman'I merakla bekliyorum.
  238. hastysquirrel

Hayalinizdeki evi tarif eder misiniz?

Aslında ben hayalimdeki evi küçükken kurgulamıştım. Bir resimle anlatamam ama tarif edebilirim ; büyük bütün sevdiğim insanları içine sığdırabileceğim. Bahçesi olan güzel bir ev. Çünkü benim için bir yapıyı ev yapan içindeki insanlardır.
  239. hastysquirrel

11. Sınıf Ara Tatilde Geometri Çalışmak

Hocam ben hocalara geldik kanalından çalışıyorum konuları fazlasıyla güzel anlatıyorlar aklınızda soru işareti çok fazla kalmıyor.
  240. hastysquirrel

İsterseniz ben size kendim izlediğim bir youtube kanalını da söyleyebilirim. İzleyerek not alarak çok rahat ilerlersiniz.
  241. hastysquirrel

Size bağlı ---- Mesajlar birleştirildi ---- Ama acele etmeyin bence öğrenerek yavaş yavaş ilerleyin.
  242. hastysquirrel

Hocam bence 9.sınıftan itibaren başlarsanız. Çok rahat bir şekilde öğrenirsiniz. Benimde çoğu derste temelim yok. Youtube üzerinden çalışarak açığınızı çok rahat kapatabilirsiniz.
  243. hastysquirrel

Neymar Real Madrid'e Gidiyor!

Gitmeeez.
  244. hastysquirrel

Bakmıştım zaten :)
  245. hastysquirrel

Söylediğinizi anladım ancak unutamamak ile sevmeye devam etmek farklı şeyler. Ayrıca insan sonu mutlu olmasa da böyle bir duyguyu neden unutmaya çalışsın ki.
  246. hastysquirrel

Unutamadığı sevdiği biri var ve sizden de hoşlanıyor diyorsunuz ama sizce bir insanın kalbinde iki kişi birden olabilir mi ?
  247. hastysquirrel

Dert olarak bakılırsa sevmek dünyanın en güzel derdi olabilir.
  248. hastysquirrel

Sesli caps yapıyorum kimse anlamıyor

Yok artık :)
  249. hastysquirrel

Sesli caps yapıyorum kimse anlamıyor

Aynı esprileri bildiğiniz insanların yanında yapmayı denediniz mi?
  250. hastysquirrel

İç yahu. Afiyet olsun. :) Sadece aşk, sevgi bu kadar basit konular değil onu anlatmaya çalışıyorum.
  251. hastysquirrel

Şu sözü unutmayın : aşka inanmayanlar henüz aşık olmayanlardır.
  252. hastysquirrel

Siz aşk, sevgi kelimesini çok yanlış anlamışsınız. Aşık olunca anlarsınız. :)
  253. hastysquirrel

Pardon da bir insanı sevmek, sevgili olmak bu kadar basit mi? Sevgi kelimesinin altı ne ara bu kadar boşaldı.
  254. hastysquirrel

Haklısınız. En azından cevabı olumsuz bile olsa kişi hislerinden eminse bunu karşı taraf da bilmeli.
  255. hastysquirrel

Ben de de benzer fikirler oluştu. Siz yine de kendinizi hemen bırakmayın. Tabi nasıl biri olduğunu siz daha iyi bilirsiniz ama benim tavsiyem ne kadar yakın olursa olsun tam olarak güvenmeyin
  256. hastysquirrel

Bence temkinli olmanızda fayda var ayrıca.
  257. hastysquirrel

Söylediğiniz katılmıyorum her aşık oldum diyene inanmamak lazım
  258. hastysquirrel

Açık lise okuyup normal üniversiteye geçilir mi?

Hocam ben de açık okuyorum. Benim hedefim normal okumak. Sonuçta diploma da açık, normal ayrımı yok ki.
  259. hastysquirrel

Her şeyi araştırmak yerine soran tiplerden siz de nefret etmiyor musunuz?

Haklılık payınız var. Armut piş ağzıma düş düşüncesi çok yaygın insanlar arasında.
  260. hastysquirrel

Her şeyi araştırmak yerine soran tiplerden siz de nefret etmiyor musunuz?

Bilgisayar konusunda da normal hayatta da. Bunu sorması bence gayet normal. İnsanlardan nefret etmek için sebep aramayın bence. Ben de sıkça soran biriyim ama aynı zamanda araştırıyorum da. Kişinin merakının olmaması daha vahim bir konu. Merak etmeyenlere kızmak lazım.
  261. hastysquirrel

Ronaldo mu? Messi mi?

Kimin söylediğini hatırlamıyorum ama eski futbolculardan biri Ronaldo insan ırkının en iyisi, Messi ise bir uzaylı demişti. Ben de aynı fikirdeyim. Tartışmaya lüzum yok keyfinize bakın.
  262. hastysquirrel

Hangi dersleri seçmeliyim?? [AÖL]

Dersten kalmanın bir kaybı olmuyor ama.
  263. hastysquirrel

Hangi dersleri seçmeliyim?? [AÖL]

Hocam bence kendinize güvendiğiniz. İyi olduğunuz bütün dersleri seçin.
  264. hastysquirrel

Sizi En Çok Mutlu Eden Şey Nedir?

:sob::sob:
  265. hastysquirrel

Amin. Size de
  266. hastysquirrel

Yokluğu da tam tersi.
  267. hastysquirrel

Aslında pek çok şeyi sayabilirim en çok diye düşünerek bu azaltmamalı. Beni mutlu eden şeylere gelirsek; abimle, sevdiklerimle vakit geçirmek, insanları mutlu etmek,dışarı çıkmak, istediğim şeyleri almak veya sahip olmak ve değer verdiğim biriyle sohbet etmek. Dikkat ettim de mutlu olmak için...
  268. hastysquirrel

Ölümden ne derece korkarız, bu korku bize ne kazandırır ne kaybettirir?

Sevapları fazla olan diyorsunuz hâlâ. Peki ya az ise? Ayrıca iman etmiş olan ve örnek içki içmiş insanlar yok mu? Veya yaptığı şey haram olduğu için ateist mi oluyor?
  269. hastysquirrel

Bahsettiğiniz şey peygamberlere verilen 3 dua hakkı yanlış anlamadıysam.
  270. hastysquirrel

Hocam iman eden biri günahkar bile olsa cezasını çektikten sonra cennete girecektir ben buna inanıyorum. Zira eğer girmeyecekse ebedi kalacaksa onun kafir olanlardan farkı kalmaz. 2. Öyle ise eğer cennete kaçımız girebilir?
  271. hastysquirrel

Veya ölümü unutmayan insanlar iyilik yapar.
  272. hastysquirrel

Ben ölüm korkusu o insanı neye sevk ediyor diye bakmamız gerektiğini düşünüyorum. Misal unutulmayacak eserler, iyilikler yapan insanlar kısmen ölümsüz olmaz mı?
  273. hastysquirrel

Yok olmak mı? Yoksa yanmak mı ?

Yok olmanın acısı daha çok yakar insanı.
  274. hastysquirrel

Aşk nedir?

Aşk kalbin içindeki siyah küçük bir pıhtıdır ve o dağılınca her yanın aşk olur. Ve gönül kimi severse aşk onda güzeldir. Yapan tanımını yapmış zaten.
  275. hastysquirrel

MS:Kayserispor Galatasaray: 1-3

Hocam kabul ediyorum attığımız ilk gol çok açık ofsayt. Ama oyuncular diyince olay şikeye dönüyor.
  276. hastysquirrel

Tek soru sorarak birini tanıyabilir misiniz?

Düşünüyorum da soru farklı olsa da cevap aynı : zamanla.
  277. hastysquirrel

Hadi Aynı Burçlar Tanışsın

Kuzenim yazmış. :p
  278. hastysquirrel

Aramızda ( ikizler biraz dengesiz oluyor). :p
  279. hastysquirrel

30 Yaşında Gidiyorum !

Tövbe estağfurullah. Böyle başlık mı açılır. Askerlik hariç herşey geldi aklıma.
  280. hastysquirrel

Burun ameliyatı olacağım... Korkuyorum :(

Geçmiş olsun. Peki burnunuzdan hiç nefes alamıyor musunuz?
  281. hastysquirrel

Tek soru sorarak birini tanıyabilir misiniz?

Kişiliği öğrenmek tek soru ile zor. Ancak okuduğu kitapları sormak gerektiğini düşünüyorum. Zira bence kitap okumak hayat hakkında çok farklı görüşlere sahip olmamızı sağlar.
  282. hastysquirrel

Enes Batur, 3 günde Arif v 216'yı geride bıraktı!

Bence gitti bile. Hayatta herşeye pozitif yönleri ile bakmaya çalışan bir insanım. Ama dizi sektörü bu halde iken sinema da bozmaya başladı.
  283. hastysquirrel

Vardır mutlaka. ---- Mesajlar birleştirildi ---- Sakin ol Allah allah. Ne gızıyon. :D
  284. hastysquirrel

Açıkçası ben youtube da Oğuzhan Uğur, şu an çok izlemiyorum ama stolk, tahsin hasoğlu ve bir de bazen oyun kanallarını izliyorum. ---- Mesajlar birleştirildi ---- Onun dışında sürekli takip ettiğim kanal bile yok.
  285. hastysquirrel

Aynı burç olunca duygulandı. :)
  286. hastysquirrel

Gazapizm & Cem Adrian - Kalbin Çukurda - Video - Sözleri - 2018

Adamın çok güzel bir sesi var. Bende de oluyor o ---- Mesajlar birleştirildi ---- Bir insanın sesi her şarkıya uyar mı ya.
  287. hastysquirrel

Gazapizm & Cem Adrian - Kalbin Çukurda - Video - Sözleri - 2018

Saygılar.
  288. hastysquirrel

Ben ormanın kralı dedim kurban olduğum aha guru ya sor. @ConfickerBelasi
  289. hastysquirrel

MS:Kayserispor Galatasaray: 1-3

Abi allah aşkına neden bu herşeye çamur atma. Bakın biraz empati kurun. Ben aynı şeyi Beşiktaş maçı için söylesem hoş olur mu?
  290. hastysquirrel

Hayat Sırları Neden Final Yapıyor?

Leyla ile Mecnun der susarım. Deli yürek efsane tabii ama ülkemizde güzel işler o kadar da nadir olmuyor.
  291. hastysquirrel

Abi siz birde arif v 216 için sosyal medyada yapılan yorumları görün. Eleştirmeyin demiyorum ama bu adamlar varken cem yılmaz bir lütuf. Ha youtuber insanlar film yapmasın mı? Elbette yapsın bunun başarılı bir örneği var: cem gelinoğlu.
  292. hastysquirrel

İzleyicilerine ve Enes batur'a laf atmayacağım. Ama cem Yılmaz gibi yıllarca bu sektörde bulunmuş birinin filmi bir youtuber filmi tarafından geçiliyor pes. Ne diyelim.
  293. hastysquirrel

Şu Anda Hangi Kitabı Okuyorsunuz?

Sherlock Holmes :şüphe asla uyumaz. Kitabın adına saygı duydum. Umarım güzeldir.
  294. hastysquirrel

Ben de memnun oldum abi :)
  295. hastysquirrel

Ormanın kralı aslandır.