Arama sonuçlarınız

1. mychar276

Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Az önce iş yerinde ara verdim bir foruma girip bakayım dedim, aa yine çökmüş! Konu ile ilgili attığım tweet'e @Hakkı Alkan dan hızlı ve oldukça açıklayıcı bir dönüş geldi. Sizlerle paylaşayım.
  2. mychar276

Soru Ryzen 5 5600 + RX 6750 XT'li bu sistem uyumlu mu?

7700 XT ile 6750 XT neredeyse aynı fiyat ama aralarında ciddi performans farkı var. Ben uyarımı yaptım. Gerisi sende ho.
  3. mychar276

Bu iki spesifik kartı karşılaştırırsan rx 6750 XT %2-3 kadar daha iyidir. Neredeyse aynı karttır.
  4. mychar276

Dostum rtx 4070 li sistem önerdim sana, bu kart rx 7800 XT ayarında bir kart. İlla AMD alacaksan 7000 serisi den al. 7800XT al mesela.
  5. mychar276

Ben şahsen rtx 4070+ bir sisteme param yetiyorsa AMD nin yüzüne bile bakmam, ancak rtx 4060 Ti ve altı bir sistem toplayacaksam AMD ekran kartını değerlendiririm. Herkesin kendi tercihi :)
  6. mychar276

Malzeme kalitesi hala üst düzey, kötü mukavvadan anakart yok. Ramleri 16gb'a düştüm başlangıçta gayet yeterli ilerleyen zamanlarda paran arttıkça arttırabilirsin, anakartta 4 ram slotu var. Parça Toplam İşlemci AMD Ryzen 7 5700X Sekiz Çekirdek İşlemci 5680 İşlemci Soğutucu Thermalright...
  7. mychar276

He ben sadece kasa için sandım hehe :) Monitör dizilimin nasıl olacak, çift monitör mü düşünüyorsun. Ekipman falan mevzusunda çok iyi değilim. Tavsiyem bütçeni kasa - monitör - ekipman olarak 3'e ayırman. Sadece kasa bütçen netleşirse tekrar bir konfigürasyon yapmaya çalışırım.
  8. mychar276

Bu bütçeye DDR5 bir sistem çok rahat toplanır ama bana AM4 sistem çok daha stabil olacakmış gibi geliyor. Canavar gibi bir sistem, ayrıca hem işlemci tarafında hem ekran kartı tarafında bir hayli güncelleme imkanı var. Ama çok daha uzun süre güncelleşebilsin istersen DDR5 bir sistem de...
  9. mychar276

Üstte attığım 2 model anakartta oldukça iyidir, bütçe yetiyorsa tercih edebilirsin. Sen toplam bütçeni paylaşırsan senin içinde seçmeye çalışırım vaktim olursa.
  10. mychar276

Resmen pencereye çıkıp "RTX 4070 ler neden bu kadar pahalı!!" diye bağırasım var. Konuya geleyim, dostum kendin topluyorsan Gen 4 ssd ile b450 anakart olmaz. Gen 4. ten daha iyi faydalanmak için B550, X570 tercih etmelisin yada gen4 veriyolu olan bir a520 chipset tercih etmelisin (böyle bir...
  11. mychar276

Yardım Ryzen 7 7800X3D, RTX 4090'lı topladığım bu sistem nasıldır?

Arctic Liquid Freezer III cidden çok mantıklı bir seçenek üstelik AMD'nin gelecek işlemcilerini de rahatlıkla soğutacağı kesin. Ayrıca Lian Li Lancool III müthiş bir kasadır. Ama böyle bir sisteme 1200W bir güç kaynağı bence daha iyi olur, RTX 5000 serisinin güç tüketimini henüz bilmiyoruz, AMD...
  12. mychar276

Haber ABD Meclisi, TikTok'u ülkede yasaklayacak yasa tasarısını kabul etti

Mernis datasında haftasonu gittigin cafe, izledigin videoların detayları (videolardan kastımı anladın) vs. vs... yok :)
  13. mychar276

Soru Sistem özelliklerinin kötü olmamasına rağmen düşük FPS alıyorum

Rami çift kanal yaparsa. %15 20 gibi bir perf artışı olacaktır 👍
  14. mychar276

Bu düşünceye sadece şu şartla saygı duyarım. Eğer ki telefonuna bet sitelerinden mesaj gelmesini önemsemiyorsan, sana dair her şey her detay bilgi halka açık şekilde 7/24 ifşalanabilir kategorisinde olması sorun değilse, insanlar istediğinde çok cüzi ücretlerle internet üstünden...
  15. mychar276

Yazdıklarımı okumadın mı? Tüm şıkları elendin mi yani? RAM'in adam ile bire bir aynı mı? Miktardan bahsetmiyorum çift kanal RAM mi kullanıyorsun? RAM miktarı ne kadar?
  16. mychar276

Eğer marka model aynı ise en yaygın 3 ihtimal oluyor. Ya ramler çift kanal değildir, Ya sürücüler güncel değildir Ya da laptop ta ısınma sorunu vardır. 3 üde değilse windows ta arka planda bir uygulama işlemciyi meşkul ediyor olabilir, daha derin test yapmak lazım. Ek olarak windows'un Oyun...
  17. mychar276

Herkese kullanım koşullarını ve gizlilik koşullarını detaylıca okumasını şiddetle öneririm. En basitinden sadece şunu söyleyeyim. Android'te yazarken klavyende önerilen kelimeler senin kullanımına göre özelleşiyor. Örneğin "ya" yazdın klavye diyelim ki varsayılan olarak "yakın" öneriyor ama sen...
  18. mychar276

Hiç TikTok'un Terms of Service şartlarını okudun mu? Değil Amerika Türkiye'de şu an yasaklanmalı. Ama şu an bırak yasaklanmayı Türkiye deki android telefonlarda yüklü olarak geliyor. Akıllı olun arkadaşlar araştırın TikTok sizin sandığınız gibi masum bir 1 dakikalık video izleme uygulaması değil!
  19. mychar276

Çok gariptir, TikTok uygulaması Çin'de kullanıldığında genellikle kişisel gelişim, matematik, bilim, evren, fizik vb. konularla alakalı videolar yoğunluklu, aynı zamanda 14 yaşın altındakiler için 40 dakika sınırı ile kullanılabiliyorken (Bu videoda konudan bahsediyor) dünyanın diğer ülkelerinde...
  20. mychar276

Yardım Fiyat performans protein tozu önerisi

Arkadaşlar bu linkteki protein tozunu aldım, 2kg çikolatalı olanını aldım. Lezzeti çok iyi. Bildiğin smoothie tarzı bir lezzeti var. Adamlar aldığım dakika kargoya verdi. Ayrıca yanında 2 tane hediye seçeneği sundular. İki hediyede de sağda gördüğünüz shaker'ı tercih ettim. Yaklaşık 3 kere...
  21. mychar276

Soru Yıl 2024, 70.000₺ niz var ne alırdınız ?

Ben olsam; Yatırım amaçlıysa; 20 bin tl değerinde BTC, 50 bin tl değerinde yapıkredi hissesi Birikim Amaçlıysa: Altın Teknoloji alımı amaçlıysa >Telefoncuysan: Honor Magic V2 (Gördüğümden beri aklımdan çıkmıyor bu telefon) >Pc ciysen: Rtx 4080 Super'li high-end Masaüstü pc >Laptop...
  22. mychar276

Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde, yoğun bakımdaki hastaların elini tutacak robot kol geliştirildi

Atauni nin bir zamanlar ruhu vardı. Şimdi o ruhu kaybetti. Garip garip insanlara kadro verilip hoca yapıldı, en baba köklü hocaları üniversiteden uzaklaştırıldı. Bizzat yaşadığım birşeyi paylaşayım, benimle aynı dönemde tanıdığım oldukça karaktersiz, yalancı (burada kendisi için kullanabileceğim...
  23. mychar276

Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde, yoğun bakımdaki hastaların elini tutacak robot kol geliştirildi

Ben Atatürk üniversitesinden 2019'da mezun oldum. 5 Yıl önce aynı bitirme projesi yapılmıştı. Bu kadar basit ve aynı üniversitede daha önce defalarca yapılmış bir projenin haber olması çok garip.
  24. mychar276

Soru Bilgisayarım kaç TL eder

Ederine satılmaz zaten. Ederi 13bin, satışı 9-10bin olur genelde. Kimse ederini vermez
  25. mychar276

Soru Antreman Programım Nasıl?

Hmm teşekkürler buna bir bakayım. Genel anlamda program nasıl sence?
  26. mychar276

Soru Antreman Programım Nasıl?

130 Kilo / 192 boyundayım. Yaklaşık 5 aydır ağırlık egzersizi yapıyorum. Devamlı değiştirdim daha optimize ettim, şuan ki güncel programım aşağıdaki gibi, fikir ve önerilerinizi bekliyorum. (Not: Bench Press çok önerenler oldu ama spor salonumda sadece 1 tane bench press var, 20 kişilik sıra...
  27. mychar276

Yardım Vergisiz en iyi telefon hangisi?

Merhaba, kardeşim öğrenci vergisiz telefon alacak. Foruma sormamı istedi 1- Vergisiz en mantıklı telefon hangisi? 2- Vergisiz en mantıklı samsung model telefon hangisi? Şimdiden herkese teşekkürler. 1713185011 Bir kardeşime A24 almıştık. Sizlerden dönüş gelmediği için bende beklemeyi sevmem...
  28. mychar276

İpucu RTX 4090: Yaptığım En İyi Satın Alma

Ben şahsen hiçbir tech in ilk iki neslini almazdım. Yeni çıkan ürünler kağıt üzerinde hatta kısa sentetik testlerde bile genellikle iyi görünür ama derin problemler sonradan ortaya çıkar. Vallaha tercih edilir ben şahsen etmem 3. Gen Arc kartlarca bir tane high-end sistem kurma planım var.
  29. mychar276

Intel arc benim beklentilerimi çok aştı. Aşırı sıkıntılı ve rtx 2000 seviyelerinde kartlar çıkacağını düşünüyordum. Indirimlerde alıp Budged f/p oyun pc lerinde tercih edilebilir bence. Ama ben 2. ve 3. jenerasyonunu görmek istiyorum. Hem ray tracing perf. çok düşük, hem uzun süre kullanımda ne...
  30. mychar276

Aynen bendeki model Galax GeForce RTX4090 SG. 4 fanlı bir model benimki, oldukça güzel görünüyor. Kutu açılışını da youtube kanalımda yapmıştım :D .
  31. mychar276

Yardım Powere basıyorum bilgisiyar çalışmıyor

Overclock yaparken çok mü yüksek voltajlara çıktınız? Yüksek voltaj anakarttaki mosfetler ve enerji fazlarından birine zarar vermiş olabilir. Çalışmış olsa da çok yüksek voltajlara çıkmamaya dikkat edin derim.
  32. mychar276

Soru Bilgisayarım kaç TL eder

Monitörü katmıyorum, kasa da para anlamında en iyi parça ekran kartı, anakart ve psu. Ekran kartının süper olanları 6500TL civarına bulunabiliyor. Anakart + psu da olsun 2500TL. Diğer parçalar çok para etmezler. Kasa sanırım 13-14 bin tl eder. Şimdi bu posta gelip hiç ikinci el pc toplamamış...
  33. mychar276

Yardım Sürekli oyunlar çöküyor ve bilgisayar kapanıyor

Aynı hatayı ağır modladığım skyrim oynarken yaşıyordum. Şak diye kapanıyordu devamlı. EXPO kapatınca sorun çözüldü. DDR4 te XMP ye denk geliyor. XMP kapattıktan sonra sonuç ne oldu? Çözdü mü?
  34. mychar276

Yardım Msi anakart vga ışığı yanıyor pc açılmıyor

Aynı sorunu yaşayan bir arkadaşım pc sini getirdi. Aynı işlemleri yaptım açılmadı. Sonra herşeyi çıkarttım, işlemciyi de çıkarttım. Sonra sadece PSU, işlemci, tek 1 ram, ssd ve düşük profil bir ekran kartını taktım. Front Panel konnektörlerini takmadan direk anakart üzerinden pc yi tetikledim ve...
  35. mychar276

Soru R5 7600X + RTX 4070 Ti Super FHD de iyi midir

Eğer Full HD hedefliyorsanız işlemciyi daha yüksek seçmenizi öneririm. R7 7800X üstü hatta 7800X3D alırsanız Full HD de competitive oyunlarda inanılmaz yüksek fps değerleri alabilirsiniz.
  36. mychar276

Yardım Bilgisayarımı açımca görüntü bozukluğu meydana geliyor.

Bu sorun RX 570 ekran kartlarında sık sık yaşanır. Kartlar eski olduğundan bir süre sonra VRAM lerinde arızalar meydana geliyor. Yaşadığınız sorun bence %99 VRAM sorunu, tabiki %100 emin olmak imkansız. Önerim DDU ile sürücüleri silip tekrar en güncel sürücüleri kurun. Sorununuz çözülmediyse ki...
  37. mychar276

Hangisini almalıyım? Bu kaç gram döremedim ilk attığınız daha cazip gibi geldi şuan.
  38. mychar276

RTX 4090 ekran kartını ilk duyurulduğu zaman, yaklaşık 35 bin TL gibi bir fiyattan satın aldım. Bu süre zarfında kartı yoğun bir şekilde kullandım ve uzun süreli deneyimlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Kart şu ana kadar kullandığım en stabil kart. Tek 1 kere bile (kelimenin tam anlamıyla)...
  39. mychar276

Aromasız ne önerirsiniz? Bildiğiniz var mı yada tüm protein tozları aromalı mı oluyor? Benim bu alanlarda hiç bilgim yok malesef.
  40. mychar276

Aynen anlamadığım için ve dandik markaları bilmediğim için foruma yazdım. İyi markalar hangileri? Bunda baklava aroması varmış, aromayı kimyasal ile mi veriyorlar acaba? Zararı olur mu aromasız mı almak daha mantıklı?
  41. mychar276

Öneri RTX 4070 Li Sistem Mi RX 7800 XT Li Sistem Mi?

Eğer bu iki sistemden biri olmak zorunda ise Rtx 4070 li sistemi seçmeni öneririm. Rtx 4000 serisi gerçekten çok stabil. Şuan kullandığım 2 ayrı pc var birisi AMD sistem, diğeri nvidia. AMD sistemde ayda yılda bir bile olsa hala ufak tefek sorunlar yaşıyorum. Nvidia çok kararlı.
  42. mychar276

Arkadaşlar Merhaba, Ben yaklaşık 6 aydır ağırlık antremanı yapıyorum. Ailemle yaşadığım için bazı günler sıft karbonhidrat yemekler yemek zorunda kalıyorum. Yemeği yiyememezlik edemem, annem üzülüyor :) . Bu günlerde eksik kalan protein ihtiyacımı protein tozu ile kapatmak istiyorum. Bana fiyat...
  43. mychar276

Yardım Bilgisayar açılmıyor

Kardeş bize hiç doğru bilgi vermedin, doğal olarak yardımcı olamadık. Hadi geçmiş olsun kg.
  44. mychar276

Kardeşim bios güncelledikten hemen sonra pc açılmamaya başladıysa keşke bu ayrıntıdan bahsetseydin! Bios flashback yaparak işi çöz derdim!
  45. mychar276

Dostum dediğimi yap, sonra yaz. Büyük ihtimal işlemciyi tam oturtmadın yada işlemci soğutucusunu yanlış montajladın. Fron I/O girişlerini takma başta yanlış takarsan yine benzer sorunu yaşayabilirsin tornavida ile tetikleyerek çalıştır.
  46. mychar276

Dostum büyük ihtimalle işlemciyi tam oturtmadın, yantış montajladın veya soğutucuyu tek taraflı sıktın ve diğer cpu vidaları gevşek kaldı. İşlemciyi sök, tekrar adım adım doğru tak büyük ihtimal sorunun çözülür. Bu ışıkların yanma sönme sorunu %90 işlemci tam oturmadı veya bacakları zarar gördü...
  47. mychar276

İpucu Ryzen 7000 Serisi İle Uzun Süreli Deneyimim

Bir bilgisayar mühendisi ve uzun süredir devamlı olarak sistem kuran birisi olarak, Ryzen 7000 serisi duyurulur duyurulmaz sistemimi güncelledim. 1 yıldan fazla süredir Ryzen 9 7950X işlemcili bilgisayarımı kullanıyorum. Bunun yanında kurduğum ve satışını yaptığım bazı sistemlerle ilgili...
  48. mychar276

Yardım Bilgisayarımı satacağım fiyat bilgim yok lütfen yardımcı olurmusunuz

Ben asla 15bin tl vermem ortalık 2inci el pc dolu şuan.
  49. mychar276

Monitör pazarına hakim değilim ama ben alacak olsam ikinci el 1 yılın üstünde kullanılmış bir monitör 2bin tl den fazla vermezdim. Bu benim tabi.
  50. mychar276

Ekran kartının marka model nedir? Ona göre değişiklik gösterecektir. Birde kasanın model nedir? Nvidia temalı çok farkı kasalar var. Ortalama şöyle bir şey çıkıyor hesap, ikinci el pazarındaki fiyatlara göre çıkarttım. Cevabına göre güncelleriz: Anakart 1400 cpu 1800 gpu 3000 ram...
  51. mychar276

Soru Hangi işlemci

O işlemcide 240mm sıvı soğutucu altına düşmeyin. Ayrıca hava soğutucu Kullanacaksınız bayagı sağlam bir hava soğutma öneririm
  52. mychar276

Soru Bilgisayarım ne kadar eder?

Ben 40 bine satılır demek istemedim aslında. Ederi yaklaşık 44 bin. Ben bu sistemi satıyor olsam ve biri 40 bin teklif etse, hatta 37 ye bile direk veririm (kesin satma kararı aldıysam). Çünkü bu fiyata 35-40 bine rtx 4070 super li sistem toplanabiliyor. Ben satılabileceğini düşünüyorum ama...
  53. mychar276

Soru Bilgisayarım ne kadar eder?

Öncelikle sistem çok güzel, parçalar premium seçilmiş (ekran kartı hariç :) ) Ben sadece kasa ile ilgili konuşacağım. Şu soruları yanıtlayabilir misin? -Kutular duruyor mu? -Fatura/faturalar duruyor mu? -İlk sahibi misin? Faturalar senin ismine mi? -Garantileri devam ediyor mu? -Hiç tamir gören...
  54. mychar276

Soru Hangi işlemci

Yeterli bütçe varsa i7 13700K, Bütçe daha azsa i5 13600K, Bütçe çok daha azsa i5 13400F "Abi tüm parayı ekran kartına yatırdım" durumu varsa R5 5600, daha altı olmaz
  55. mychar276

Yardım Skyrim her düşmandan kara duman çıkıyor

Kullandığın hile kodları sadece hasar arttırmakla kalmayıp sis-duman vb. bazı partiküllerin oluşturulmasını da arttırmış olabilir. Eğer sağlam hasar veren bir büyücü ile epik bir şekilde oynamak istersen tavsiyem büyü hasarını arttıran modlar var bunları kullanarak yapman. Bunun yanında modsuz...
  56. mychar276

Yardım Skyrim her düşmandan kara duman çıkıyor

Modlu mu oynuyorsun modsuz mu?
  57. mychar276

Öneri Yeni aldığım Laptop SSD sorunu (çözüm var mı?)

Aslında yeni hızlı ssd kutularını kullanabilirsin. Müthiş hızlı bir harici depolamaya sahip olmuş olursun. Bunu verim alamamak olarak düşünme bence. Dosya aktarımlarında, format işlemlerinde vs. o hız farkını hissediyorsun. Yada ikinci el sitelerinde satabilirsin. Direk "SIFIR" başlığı ile...
  58. mychar276

Soru M.2 ssdin yanına sata ssd takmak

Eğer M.2 SSD'niz SATA arayüzü ile çalışıyorsa, kapasitesi daha büyük olan birime Windows kurmanı öneririm. Eğer, M.2 ssd NVMe teknolojisini destekliyorsa, bu durumda tercih konusu olmaksızın M.2 SSD'yi kullanmanız daha doğru olacaktır. Bir not düşmek gerekirse, bazı SATA SSD'ler çok düşük...
  59. mychar276

Rehber Skyrim de Kullandığım Modlar, Mod Tavsiyeleri

Arkadaşlar ben büyük bir Skyrim hayranıyım. Son dönemlerde sıfırdan modlamaya başladım ve alttaki modları kurdum. Şuan çok stabil çalışıyor. Modları seçerken olabildiğince Skyrim'in Vanilla havasını bozmamaya çalıştım ve bu kapsamda absürt modlardan uzak durdum. Normalde bu kadar mod yülüyken...
  60. mychar276

Soru Anakart tavsiyesi istiyorum?

Bütçe nedir? AM5 soket bir anakart almanız daha mantıklı olabilir.
  61. mychar276

Soru Recep Baltaş'ın Technopat'tan Ayrılması Hakkındaki Düşünceleriniz Nelerdir?

Bu konuda internet bayağı bölünmüş gibi görüşüyor. Ben şahsen Recep Baltaş'ın siyasi görüşlerinin çoğunu destekleyen birisiyim ama son dönemlerde (daha önceden de vardı) nefret söylemlerinin dozunu bayağı bir arttırdı. Videolarında da o agresifliği sezmeye başlamıştım. Bence technopat adına iyi...
  62. mychar276

Soru 9500 TL Altına Alınabilecek En Mantıklı Samsung Telefon Hangisidir?

Anlamadım 50TL ekleyince özel bir kampanya mı oluyor? 1701343442 Güncelleme: 10 günü geçti hala uygulamada onay aşamasında bekliyor vergi iadesi konusu.
  63. mychar276

Yurtdışı amazon için o. Adamlar Türkiye vergi sistemine dahil değil. Amazon tr den aldık. 1700574486 Ama şu faturada IMEI yazma konusu konuşuluyor, olmadı iade edip yerli siteden alacağız, buradan yazarım.
  64. mychar276

Dostum attığın linkte 9500'ü geçiyor. Amazondan 7600 TL ye aldık ayrıca.
  65. mychar276

O halde A24 alıyoruz. Teşekkürler arkadaşlar değerli yorumlarınız için
  66. mychar276

Kardeşime vergisiz telefon alacağız ama ben telefondan anlamıyorum. Samsung arıyorum, şimdiden teşekkürler.
  67. mychar276

Yardım Vergisiz cihaz desteği

Örgün öğretim öğrencisi olmanız gerek. Lise, ilkokul, uzaktan eğitim vb. bu kapsamda değil.
  68. mychar276

Rehber Realme GT 2 mi tercih edilmeli, S20 FE mi?

Ellerinize sağlık çok güzel bir içerik olmuş. ?
  69. mychar276

Soru RTX 3060 Hangisi?

MSI RTX 3060 Gaming X 12 bin tl, o fiyata bırak gddr6x rtx 3060 Tİ'ı rtx 3070 bile var. 1684696962 O kadar bütçe varsa şu kart piyasadaki en iyi kartlardan biridir, soğutma sistemi harikadır.
  70. mychar276

Soru RTX 3060 Hangisi?

O halde şunu tercih edebilirsiniz. Bütçemi sonuna kadar kullanmak istiyorum diyorsan şu modeli tercih edebilirsin. Ama kasa maksimum gpu uzunluk desteğini kontrol et
  71. mychar276

Soru Bilgisayarımı Satmak İstiyorum Fiyat Yardımı

Merhabala, Sadece kasa için soruyorum. Kutuları duruyor mu? Faturaları duruyor mu? Temizlik durumu ne? Garantileri duruyor mu? Faturalar senin yada babanın ismine mi?
  72. mychar276

Soru RTX 3060 Hangisi?

Ben bizzat galax rtx 4090 SG kullanıyorum, rog strix den bile daha serin çalışıyor. Hiçbir performans farkı yaşamıyorum. Anlamadım çekincen Galax markası mı?
  73. mychar276

Soru RTX 3060 Hangisi?

Nvidia, Rtx 3060 Ti kartının GDDR6X belleklerle güncelleşmiş versiyonunu çıkarttı. Değerlendirebilirsiniz. Performansı bir hayli arttı.
  74. mychar276

Soru RTX 3060 Hangisi?

Kaç TL paranız var?
  75. mychar276

Haber Hakkı Alkan'a göndermeli video yapılmış

Hakkı abi cevap verdi az önce. Çok ağırbaşlı bir yanıt, tebrik ederim. Dipnot: aşırı politize videolarından rahatsız olduğumu söylemiştim.
  76. mychar276

Öneri Twitch Yayını için Laptop Önerisi

Merhaba, yardımcı olalım size. Bütçeniz ne kadar daha net bir rakam verebilir misiniz?
  77. mychar276

Soru Bu kodda nasıl bir döngü kurulmuş?

1. iterasyon: f(3, 10) * f(3, 10) * f(3, 10); 1 iterasyonda bitmiyor çünkü y halen 1 değil (if(y == 1) kontrolüne girmiyor) 2. iterasyon f(3, 10 / 3) * f(3, 10 / 3) * f(3, 10 / 3); yani > f(3, 3) *f(3, 3) * f(3, 3) 2 iterasyonda bitmiyor çünkü y halen 1 değil (if(y == 1) kontrolüne...
  78. mychar276

Soru Bu kodda nasıl bir döngü kurulmuş?

Bu döngülere recursive denir. Kendini çağıran döngülerdir. Sürekli yapılması gereken bir iş varsa, örneğin fibonaci serisi bulma, faktöriyel bulma vb. işlerde kullanılır. Attığın kodda F fonksiyonu içinde kendini çağırıyor. y'yi 3 3 bölüp x'in kendisini 3 defa fonksiyona geri gönderip çarpıyor...
  79. mychar276

Soru Monster Abra A5 kaç yıl götürür

Merhaba, masaüstü pc mi toplamak istiyorsunuz? Ne kadarlık bir fiyat var kafanızda? Bu arada masaüstü toplayacaksanız ilgili kısma "bütçem şu, şunu şunu yapıyorum. Pc önerir misiniz?" şeklinde bir konu açarsan takibi daha rahat olur, burası karışmış biraz.
  80. mychar276

Soru Monster Tulpar T5 v22.1 Mux Switch var mı?

Merhaba, monster tulpar serisinin bazı modellerinde var. attığın videoda 12:10 daki ayarı yaparak harici grafik birimini seçebilirsin.
  81. mychar276

Öneri Masaüstü Bilgisayar İçin Wireless Adaptör Tavsiyesi

PCI girişinden mi kullanacaksın usb mi? PCI girişi ise üstteki güzel. Usb arıyorsan şunlar olabilir. TP link altın uçlu usb wifi adaptörlerinide bir sorun yaşamadım.
  82. mychar276

Soru Bilgisayardaki Programların Lisansının Orjinalliğini Nasıl Öğrenirim

Herhangi bir word excel vb. office uygulamasını aç. Dosya'ya ya gir ve sonra Hesap veya Office Hesabı'nı seç, ürün Bilgileri altında, Office'ın durumunu ve aktivasyon durumunu görebilirsin. Crackli office lerde genelde bu kısım ya boş olur, yada internette yaygın bulunan aktivasyon kodlarından...
  83. mychar276

Öneri 30000-45000 arası laptop önerisi

Asus Rog Strix'in yeni kasaları gerçekten çok şık. Termal açıdan da harika cihazlar. https://www.akakce.com/laptop-notebook/en-ucuz-asus-rog-strix-g16-g614ji-n3189-i7-13650hx-16-gb-1-tb-ssd-rtx4070-16-wuxga-notebook-fiyati,463840276.html
  84. mychar276

İpucu Epic Games Ücretsiz Death Stranding Dağıtıyor

Herkese yönelik bir oyun değil. Ben simülasyon oyunlarını seviyorum. Bu da basit tabiri ile kargocu simülasyonu.
  85. mychar276

Ekle yarın öbürgün geforce now vs. ile oynayabilirsin. Böyle beleş oyunları kaçırmayın, yarın öbürgün bir sürpriz pc alınır sonra 1000 tl bir oyuna veremezsin bu tarz oyunlar 40 - 50 saat oynatır her türlü.
  86. mychar276

Yardım Masaüstü bilgisayarıma 1 TB Samsung ikinci HDD taktım ama görmüyor! Eski bir HDD! Ne yapmalıyım?

Sata ve güç kablosu takılı ve sorun yok ise, Bios'a gir. Biosta diski görebiliyor musun kontrol et. Göremiyorsan donanımsal bir sorun olması oldukça muhtemel.
  87. mychar276

Evet bende kaçırmıştım. Directorscut ile native arasında çok fark var mı? 1684469451 Bence bütçeleri yeni oyunlara yetmiyor. Ama ben bunu önceki dağıtımını kaçırmıştım sevindim şimdi 1684469665 Dostum steamde ücretli, epicte ücretsiz. Ayrıca baktığın şey dlc indirilebilir bir içerik. Oyunun...
  88. mychar276

Kütüphanenize eklemeyi unutmayın. 400TL ye satılmaya başlayacaktır yakinda. https://shiftdelete.net/death-stranding-epic-games-bedava
  89. mychar276

Öneri Forumdaki ChatGPT Kopyala-Yapıştır spamları yasaklanmalı

Arkadaşlar ben yukarıda açıkça belirttim. Okumuyor musunuz? Gpt kullanmakta sorun görmüyorum. Mesele bunu spamlayarak kötüye kullananlarda. Ayrica gpt nin cevabını istesem foruma girmezdim,
  90. mychar276

İnsanlar Chatgpt ye sorup fikirlerini belirleyebilir zira chatgpt yoğunlukla reddit ve online forum verileriyle egitildigini biliyoruz. Ben kullanımında bir sıkıntı görmüyorum
  91. mychar276

Bizzat GPT-4 kullanıyorum, oluyor. 1684415749 Ayrıca ben gpt kullanılmasına karşı değilim, bunun kötüye kullanımı ve mesaj spamlanmasına karşıyım. Keşke konuyu şöyle güzelce bir okusaydınız.
  92. mychar276

Ben ChatGPT den destek alınmasında bir mani görmüyorum. Ama mesajın kayda değer oranda değiştirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Copy paste yasaklansa bence yeterli.
  93. mychar276

Bence direkt olarak ChatGPT sorgulamaları hiç değiştirilmeden copy paste yasaklanmalı. Kişi içeriği belli ölçüde düzenleyerek özelleştirmeli. ChatGPT bazı konularda o kadar yanlış ve kötü bilgi veriyor ki, bende GPT-4 açık, ücretli versiyonunu kullanıyorum. O bile aşırı yanlış bilgiler veriyor...
  94. mychar276

Soru Askerlik için kilo sınırının üstündeyim, alınır mıyım?

Edilir, bizzat ben kilo yüzünden askerlikten muaf edildim. İşyerimdeki mehmet abi de aynı şekilde. Obezite bir biyolojik hastalıktır.
  95. mychar276

Soru Askerlik için kilo sınırının üstündeyim, alınır mıyım?

Dostum ben kilodan dolayı askere alınmamış biriyim. Yazın çok uzun detaylı okuyamadım. Bana net boy ve kilonu paylaşırsan bildiklerimi seve seve paylaşırım.
  96. mychar276

Kemal Kılıçdaroğlu Mevzular Açık Mikrofona katıldığında ne sorarsınız?

Kılıçtaroğlu. 3 gün önce reklam ekibini kovdu. 3 Gündür yeni ekip görevlendirmedi. Metin yazarları ChatGPT den çoook daha kötü. Prompter yerine kağıttan okunuyor metinler. Cringe oldum çok eksik ve kötüler.
  97. mychar276

Ciddi sorular beğenilmez arkadaşlar. Adam KHK lıların hepsini, her birini göreve geri koyacağım diyor, forumdaki hiç kimsenin umurunda değil. Alınan oya baktığında umurunda olanlar var demek ki. Çift taraflı düşünemiyorsunuz demekki.
  98. mychar276

Yardım Bu sistem alinir mi?

Ben o indirimleri takip ediyorum. Gereksiz saçma sapan şeyler %5-10 indirime giriyor. Senin aradığın indirim %60 ve her kalemde. Biraz zor göründü. Umarım yakalarsın. Ben senin yerinde olsam eli yüzü düzgün bir apu sistem toplarım, birkaç ay para biriktirip daha sonra ekran kartı alırım o sisteme.
  99. mychar276

6bin tl ye sıfır ancak bir apu sistem olabilir. Ekran kartlı bir sistem çok zor, sadece ekran kartı 4 bin tl zaten. İncehesap gaming gecesi bana mesaj atıyor, giriyorum. Hiç kayda değer bir indirim görmedim. Bilemeyeceğim. Bu sistem kaç tl sitede mesela? Neden bunu seçtin?
  100. mychar276

Gaming gecesi nedir? Özel bir indirim günü mü? Bütçeniz nedir?
  101. mychar276

Çok dengesiz, ekran kartı eski, psu fazla yüksek, ssd çok az alana sahip. Kaç tl ye satıyorlar merak ettim.
  102. mychar276

Soracağım çoook soru var ama şunu umarim birisi sorar: Bizzat çok yakından tanıdığım 4 üniversite hocası ve 1 üniversite hastanesi baş hekimi khk ile açığa alındı ve bu 5 kisi 3 yıl feto mensubu olarak hapiste yattı. Bizzat komşumuz olduklarından dolayı ve biliyorum ki 14 temmuz da bu kişiler...
  103. mychar276

Yardım Rx580 li sistem nasıl

1- İşlemci: Aynı paraya ryzen 5 2600 tercih edebilirsin 2- Ekran kartı: Rx 580 ikinci eller ciddi riskli, çoğunda gizli sorunlar var. Umarım güvendiğin bir satıcıdır. Çoğunda soğuk lehim sorunu veya chipset yorulması kaynaklı stabil çalışmama sorunları olabiliyor. Bütçeyi 300 TL kadar arttırıp...
  104. mychar276

Soru Malwarebytes anti-virüs tarayıcısı Trojan siler mi ?

Trojan bir hackerın uzak bilgisayarınıza tam kontrol sağlamasını sağlayan bir ileri seviye zararlı yazılımdır. Zararlı yazılımlar arasında en tehlikelidir. Bu tehdidi tamamen önleyecek antivirüs yoktur. Tehditler binlerce farklı şekilde olabilir. Adware, spyware, virüsler, ransomware,.... uzar...
  105. mychar276

Öneri 25bin TL laptop önerisi

AV1 bir video sıkıştırma algoritmasıdır. Twitch gibi plaformlar için daha kaliteli görüntüyü daha az yer tutarak kaydetmeyi sağlar. RTX 4000 serisinde AV1 kodlama ve decode desteği donanımsal olarak var. Yayın vb. işlerde meraklıysan işine yarayabilir. Ha bu arada kayıt ve render işlerinde...
  106. mychar276

Buda doğru bir başlık, yeni açılan üyelerin açtığı konular moderatör onayına tabi olabilir. Tabi modlar ilgileniyor bu konu ile onların görüşü bu konuda daha önemli. Beni çok rahatsız eden bir konu olmadı.
  107. mychar276

Soru Malwarebytes anti-virüs tarayıcısı Trojan siler mi ?

Öncelikle şunu net söylemeliyim. Bir bilgisayara trojan, keylogger vb. bir zararlı yazılım bulaşmışsa, hiçbir antivirüs yoktur ki bu virüsü tamamen sildiğini garanti etsin. Bunlar bir bilgisayara bulaşmışsa hemen uzatmadan format atmak en akıl karı çözümdür. Sorunuzun cevabına gelirsek...
  108. mychar276

Merhaba, Özellikle son dönemde yaygınlaştı, bazı arkadaşlar konuyu chatgpt ye yazıp verdiği cevabı olduğu gibi yapıştırıyor. Özellikle donanım konularında güncel bilgiye sahip olmadığı için inanılmaz yanlış yanıtlar paylaşılmaya başlandı. Bir mesajda ekran kartı önerisi isteyen biri "RTX 3050"...
  109. mychar276

Soru Rtx 2060 bu marka alinirmi

Doğru bulmuyorum. Yıllardır pc toplarım 51RISC diye bir markayı hiç duymadım. Ülkemizde bulunmayan bir markadır. ChatGpt'den otomatik yazdığınız belli oluyor. Konu donanım tavsiyelerine gelmedi mi inanılmaz yanlış çalışıyor.
  110. mychar276

Soru Bilgisayar Uyumlumu?

Merhaba, Parçalar uyumlu ama bazı problemler var. -Öncelikle rtx 3050 fiyatının karşılığı asla vermeyen kötü bir ekran kartıdır. -Ramler tek kanal seçilmiş, ciddi düşük performans alacaktır. 8x2 3200mhz yada 8x2 3600mhz şeklinde olmalıdır. -A520M düşük bir chipset, Pci express 4.0...
  111. mychar276

Soru Ekran Kartı önerisi

Anladığım kadarıyla işlemci + ekran kartı yükseltmek istiyorsunuz ve 10 bin bütçeniz var. Öncelikle full sistemi paylaşabilir misiniz? Anakart, ram ve psu özellikle seçim konusunda kritik öneme sahip. Ben bu parçalar yeterliymiş gibi varsayarak şu yükseltmeleri öneriyorum. Bu güncellemeler ile...
  112. mychar276

Soru Rtx 2060 bu marka alinirmi

Bilinmedik markalar 3-5 tl daha kar edeceğim diye alınmamalı. Garantisiydi, teknik servisiydi, düşük performans vermesiydi, ayıplı malıydı vs. vs. birçok risk barındırıyor.
  113. mychar276

Soru DDR4 Ram için pasif soğutucu alınır mı?

Arctic soğutucuların radyatörü geniş doğru, ben de rtx 4090 ile birlikte kasaya sığdıramadım başka bir 360mm tercih etmek zorunda kaldım ama benim yaşadığım sorun GPU uzunlu kaynaklıydı, sizde böyle bir sorun yok. Anlayamadığım nokta benim önerdiğim çözüm radyatörün kasanın önüne montajı idi...
  114. mychar276

Soru Beyler ekran kartı önerirmisiniz

Aynen, 20K yı sıfır bir sistem almak için harcıyor olsan rtx 3060, rtx 3060 Ti'a falan tabi olursun. Mantıklı bulmuyorum. i7 10700 halen daha çok iyidir. Hatta render performansı bile çok iyidir. Halen birçok profesyonel tasarım ve mimarlık şirketinde milyonluk işler yapan kişilerin...
  115. mychar276

Soru Anakartım 16 GB Ram Destekler mi?

x58 anakartlar ve işlemciler genellikle 16GB ram destekler, bazıları 1333, bazıları 1600mhz frekansı destekler. Anakart ve işlemcin nedir? Daha net cevap verebilirim paylaşırsan. Anakart marka model olarak gerekli.
  116. mychar276

rtx 4070 için 80+ 600w bir psu yeterlidir ama benzer performansı veren rtx 3080, 3080 Ti ve üzeri bir 3000 serisi gpu için 750W üstü bir psu gereklidir. Bu da enerji anlamında fikir verebilir zaten.
  117. mychar276

Ayrıca Rtx 4000 serisi watt başına performansta çok daha verimliler. Yani daha az enerji ile daha yüksek performans veriyorlar. Benzer performansı 3000 serideki kartlarda vermek için 1.5 - 2 kat elektrik harcaması olacağı da olayın farklı bir noktası. Bilmende fayda var. Şimdiden hayırlı olsun.
  118. mychar276

Ben olsam +20K para veriyorsam yatırım olarak bakar ve rtx 4000 serisi bir kart alırdım. DLSS 3.0 bir oyunda açıldığında 10300F bile darboğazsız çalışıyor. Normal kullanımda az bir miktar darboğaz olabilir 1K da, ama hissetmezsin günceldeki sisteminden kat kat fazla fps alacaksın zaten.
  119. mychar276

İleride yapabileceğini düşünüyorsan TL devalüe olmadan rtx 4070 al, yatırımını yap. Gelecekte monitör güncellersin.
  120. mychar276

Eğer monitör yükseltmesi yapabilirseniz 2K yada 4K ya, rtx 4070 daha mantıklı bir güncelleme olacaktır. Dlss 3.0 desteği çok çok ciddi fark yaratıyor ve neredeyse gelecekteki her oyunda olacak. Bilgine. Ayrıca hangi kartı alacaksan al ama GPU uzunluğuna dikkat et.
  121. mychar276

300mm bu gpu kasaya sığacaktır. https://www.asus.com/motherboards-components/graphics-cards/tuf-gaming/tuf-rtx3070ti-8g-gaming/techspec/ Ben 3080 ti alıp bir miktar darboğaz yaşamaktansa kaliteli bir rtx 3070 Ti tercih etmeyi yeğlerdim. Sizin bileceğiniz şey. Zira rtx 3080 ile 2K da bazı...
  122. mychar276

Monitörün 1080p ise rtx 3070 Ti miss gibi bir upgrade olacağını düşünüyorum.. https://www.akakce.com/ekran-karti/en-ucuz-asus-rtx-3070-ti-oc-edition-tuf-rtx3070ti-o8g-gaming-256-bit-gddr6x-8-gb-gddr6x-256-bit-fiyati,1276385330.html
  123. mychar276

Sıfır pc toplayacak kişi için i7 10700 mantıklı değil ama sende komple sistem var ve 10700 oldukça iyi bir işlemcidir. 14nm müthiş bir oyun işlemcisidir. Şu anda birçok sistemde kullanılan ryzen 5 5600'e de oyun performansında oldukça yakındır. 4K bir monitör kullanıyorsan rtx 4080 bile...
  124. mychar276

Dostum ben anlamadım, sıfır pc mi almak istiyorsun yoksa ekran kartı mı? 1684262742 Ayrıca monitörünüz 1K mı 2K mı 4K mı? Ekran kartı mevzusu ona göre değişir. Kasanıza bakmadım bu arada maks gpu uzunluğuna, müsait olunca bakacağım.
  125. mychar276

Besliyor, 10700 iyi bir işlemcidir. Özellikle 2K da %99 besliyor
  126. mychar276

Kasanı ve PSU nu paylaşır mısın? Desteklediği maksimum GPU uzunluğu nedir? Kasana sığarsa şunu alabilirsin. https://www.akakce.com/ekran-karti/en-ucuz-msi-rtx-4070-gaming-x-trio-12g-192-bit-gddr6x-12-gb-fiyati,428791475.html 4K bir monitörün varsa şunu da tercih edebilirsin...
  127. mychar276

Öneri Monster mı Lenovo mu

Monster'ın fiyat avantajını tamamen bitirdiğini görmek beni üzüyor. Bununla ilgili CEO suna yazacağım. Bırak avantajı artık daha pahalı oldu. Alttaki modelleri tercih edebilirsin kardeşim, ekran kartı monsterdaki gibi 3050 değil, Ti versiyonu ama fiyatı monsterdan daha ucuz, şaka gibi... 8GB...
  128. mychar276

Öneri Max 500 liraya kulakici kulaklık önerisi

Bu konuda uzman değilim, sadece deneyimimi paylaşıyorum. Bu kulaklığı aldım, 1 yıldır kullanıyorum. Çok memnunum.
  129. mychar276

Haber 2023 Mayıs Seçimleri Katılım Oranıyla Rekor Kırdı!

İnsan tepkileri içinde en belirgin olanı gerçeği reddetmektir. Yanlış anlaşılmasın, bir partinin bütün politikalarının yanlış olduğunu düşünebilirsiniz, saygı duyuyorum ama gerçekçi bulmuyorum. Apolitik biriyim, bunu kısır bir tartışmaya sürüklemek istemiyorum. Dilediğinizi düşünmekte...
  130. mychar276

Her şeyi (iyi şeyler dahil).... Anlayamazsınız arkadaşlar. Aşırı politize olmuşsunuz. Saygı duyuyorum hakkımızda hayırlısı olsun.
  131. mychar276

İş hayatımda 4 yıla yakın bir süre data analizi üzerine çalıştım. Bu bilgi birikimle bazı yorumlar yapmıştım. Seçimden önce açıklanan anketlerin yanlış olduğunu instagram da storylerimde paylaşmıştım. Çok eleştri geldi. Şuan bakıyoruz ki hemen hemen tüm anketler yanlış çıktı.
  132. mychar276

Ben olabilecek en harika sonuç çıktığına inanıyorum. İlk tur Sayın Erdoğan kazansaydı politikaları ağırlaştırarak devam edecekti, Sayın Kılıçtaroğlu kazansaydı MM listelerinde ve insanları rahatsız eden tutumlarının doğru olduğunu varsayarak askeri ve diğer politikaları hızlıca tam gaz devreye...
  133. mychar276

Soru Rtx 4070 dual - R7 5700x darboğaz

Darboğaz oyundan oyuna değişir. Cyberpunk tarzı grafik yoğun oyunlarda bir problem yaşayacağını sanmıyorum. Ama lol, cs go, valorant tarzı oyunlar oynuyorsan darboğaz olacaktır.
  134. mychar276

Soru Bilgisayar Mühendisliği için MacOS işletim sistemi uygun mu? (2023)

MacOS kullanmanda genel olarak büyük bir sorun olmaz, birçok programlama dilini destekliyor, ama derslerinin bir bölümü sadece windows üzerinden yapılabilecek şeylerle ilgili olacak, ödevlerinin bazıları da aynı şekilde. Örneğin verilog dersinde öğretmenin tarafından seçilecek tasarım...
  135. mychar276

Yardım 3500 tlye pc topluycam bunları almak mantıklımı

Bütçeni 2500 TL arttırarak şu parçalarla sıfır sistem oluşturabilirsin, Bir bölümünü ikinci el alarak bütçene kadar çekebilirsin. İşlemci AMD RYZEN 3 3200G 2050 İşlemci Soğutucu (İkinci El) AMD Stok Soğutucu Wraith Stealth 100 Anakart Gıgabyte A520M K Ddr4 5100(OC) HDMI M.2 Matx 1400...
  136. mychar276

Yardım 3500 tlye pc topluycam bunları almak mantıklımı

Bütçeyi azcık arttırıp amd Apu sıfır bir sistem de tercih edebilirsin.
  137. mychar276

Soru Telefonuma Hakkınızda Tazminat ve Haciz Davası açılacaktır mesajı geldi

Standart dolandırıcı sms'i. Bunun benzerlerinde XXX hukuk ofisi ile iletişime geçin, Av. YYY iletişime geçin diyorlar. Sonra uyduruk bir hikaye ile para istiyorlar. Kardeşime de 2 ay önce neredeyse aynısı gelmişti. Onda da "Numaranızdan yasadışı bahis oynadığınız anlaşıldı....." diye devam...
  138. mychar276

Soru Ryzen 5 5600'e ASUS RX 5600 XT alınır mı?

İkici el ekran kartı alırken dikkat etmeniz gereken birçok başlık var. Ben bilgisayar konusunda acemi arkadaşları sıfır almaya yönlendirdiğimde forumda linçleniyorum. Oysa ki birçok ikinci el ekran kartında gizli problemler var. Hem de bir çoğunda. Ben başlıklar halinde dikkat ettiğim noktaları...
  139. mychar276

Kişisel riskinizdir, ben "garantili faturalı" çook 2 haftalık cihazlar gördüm. Hayırlı olsun.
  140. mychar276

Soru Cooler master Masterbox TD500 mesh v2 kasa alinirmi?

Masterbox yatırımdır, özellikle gelecekte güncelleme yapacağını düşünüyorsan. Mantıksız bir tercih olmaz.
  141. mychar276

Soru Cooler master Masterbox TD500 mesh v2 kasa alinirmi?

Bahsettiğin kasa şu ise Piyasadaki en premium kasalardan biridir. Ama bu kasayı genelde üst kısımda 360mm işlemci soğutucu kullanacaklar tercih eder. Eğer 360mm radyatör desteği özelliğinden dolayı spesifik tercih etmiyorsan fiyat performans açısından çok daha mantıklı kasalar var. Örneğin...
  142. mychar276

Bayağı iyi bir fiyat ama kartın durumu iyi ise
  143. mychar276

Soru İnternet Hızım Yeterli Mi?

Merhaba, hoşgeldin. Öncelikle şirket ne üzerine çalışıyor ve kaç aktif kullanıcı var. Ne üzerine çalıştığını sormamın nedeni sürekli upload yapıp yapmadığınız. Bunun yanında internet hızı upload yani yükleme ve download yani indirme olarak 2 ayrı başlık altında değerlendirilmelidir. Eğer 10...
  144. mychar276

Öneri 1200 TL kasa önerisi

Dark kasalarını çok seviyorum bizzat 2 dark kasalı pcm var. https://www.akakce.com/bilgisayar-kasasi/en-ucuz-dark-diamond-pro-dkchdiamondpro-led-fanli-atx-oyuncu-kasasi-fiyati,573830006.html Ama fiyat performans olarak şunu daha çok seviyorum, ana render bilgisayarımın kasası. Profilimde...
  145. mychar276

Soru LoL hesabımdaki loot kısmında birikenler değerli mi?

Peki değerli mi yani kaç rp eder? Hesap değeri anlamında
  146. mychar276

Bende Hakkı abinin bu aşırı politize içerik ve hareketlerini beğenmiyorum. Çok doğru bir yorum.
  147. mychar276

Evet izledim bunu yine çok bilinir bir forum yöneticisi de göndermeli tweet attı. Hakkı abi bu ülke için köpek gibi çalışmış biridir. Ülkenin top 10 yöneticilerinden biri ile Türk yapımı bir araca bindiğinde duygulanması gayet normal. Aracı birlikte sürdüğü kişiyi hiç sevmem, hatta hiç. Şimdi...
  148. mychar276

Haber Muhharem İnce Adaylıktan Çekildiğini Duyurdu!

Adaylıktan çekilmesinin ne iktidara, ne de muhalefete yaramayacağını düşünüyorum. Muharrem İnce iki taraftan da eşit oy alabilen biriydi. Ama bir kaybeden olduğunu düşünüyorum o da Türkiye Demokrasisi. Ben girsin isterdim. Tamamen apolitik yazıyorum bir siyasi tarafa çekilmesin.
  149. mychar276

Yardım Yatay kasa eski sunucuya yönelik low profile ekran kartı lazım.

Arkadaşlar bu tür kısa GPU lara ne isim veriyorlar? Böyle tek tek bakmak çok verimsiz oldu ve tek bir tane doğru bulabildim. Bir kısa ismi vardır.
  150. mychar276

Sanırım bir tane buldum. Deneyeceğim. https://www.hepsiburada.com/msi-geforce-gt-710-2gb-hdmi-dvi-64-bit-low-profile-ekran-karti-p-HBCV000042U9SR?magaza=Business%20Partner&utm_source=pc&utm_medium=akakce&utm_campaign=c&utm_content=c&utm_term=k&wt_pc=akakce.c.k.pc&v=1.96.6 Görseli doğru...
  151. mychar276

Yok tam olarak o vga kısmı olmayacak, direk pcb genişliğinde olmalı. PCden çıkart karta dikkat:
  152. mychar276

Bunlar uzun, kısa lazım. 1683797574 1683797632 Bunun gibi olmalı, başka örnek bulamadım https://www.akakce.com/ekran-karti/en-ucuz-sapphire-pulse-radeon-rx-6400-11315-01-20g-64-bit-gddr6-4-gb-fiyati,1868443796.html
  153. mychar276

Aynen de sıfırını tercih ederim, ikinci el kartlar var evet
  154. mychar276

Alttaki gibi düşük profil ekran kartına ihtiyacım var. Alttaki 6 Bin tl çok pahalı komple pc 6k etmez :D. Eski bir sunucuya güncelleme yapıyorum ekran kartı arıza yapmış. Bütçe fark etmez giriş seviyesi gpu gerekli. Arızalı gpu bu, aynısını bulamadım hepsi yüksek demir kısımlı.
  155. mychar276

Soru LoL hesabımdaki loot kısmında birikenler değerli mi?

Konu güncel arkadaşlar, bunlar değerli mi? satayım mı bekleteyim mi?
  156. mychar276

Yardım 25.000 TL sistem önerisi

Daha uyguna 3070 li sistemler mevcut. https://www.gaming.gen.tr/urun/263509/kaan-kural-mvp-intel-i5-12400f-asus-dual-geforce-rtx-3070-v2-oc-8gb-16gb-ram-500gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/
  157. mychar276

Soru Seçime Giderken İnanılmaz Artan Olaylar, Provakasyonlar ve Gerginlik

Bu kadar tarafsız ve net bir konuyu bile bir tarafa çekebilecek kabiliyetteler. O kadar boş ki bu kısır tartışmalar. Konuda yazmışım, millet 1nm çip üretimi konuşuyor biz halen göreceksin göreceksiniz yargılanacağız o bu şu. Neyse üzülüyorum... Umarım bu olaylar büyümez. 1683740978 Bu arada...
  158. mychar276

Soru Yeni araç almayı düşünüyorum

Peugeot 307 XT aldım çok memnunum. İnşallah sonraki aracım elektrikli olsun istiyorum. 2 jenerasyon daha bekleyeceğim bir sıkıntı çıkmazsa. İyice geliştikten sonra gececegim
  159. mychar276

Samsung pişmanlıktır

Telefondan anlayan arkadaşlar, konu ile alakalı şu soruya cevap verebilir misiniz? Fiyatı sabit tuttuğunuzda samsung ve apple daki telefonlarda oyun performansı nasıl? Yani örneğin 25Bin tl bütçeyi sabit tuttun, samsung ve apple da bütçedeki en iyi cihazı seçtin hangisinde daha iyi oyun...
  160. mychar276

Kesinlikle...
  161. mychar276

İnsanlar arasındaki saldırganlık ve şiddet eylemleri, hakaretler ve sözlü saldırılarla tırmanmaya başladı. Bu duruma bakıp 'ne oluyor?' demekten kendimi alamıyorum. Bir yandan, insanlık 1nm işlemci üretim teknolojilerini ve Mars'a koloni kurmayı tartışırken, bizim toplumumuzun bu hali beni...
  162. mychar276

İndirim James Donkey Master 3D NAND SATA 3.0 2.5" 240 GB ve 480 SSD'ler İndirimde!!

Büyük saçmalık. Ali expressteki ssdler 3d nand olmuyor. Bunun yanında dram de olmuyor. Garanti zaten hak getire. Genel itibari ile inanılmaz yanlış bir yorum. Üzerine bunun yongası TLC, ayrıca minimum dosya yazma oranı 5 kat daha fazladır. Bilmediğimiz konularda yorum yapmayalım.
  163. mychar276

İndirim James Donkey Master 3D NAND SATA 3.0 2.5" 240 GB ve 480 SSD'ler İndirimde!!

Bizzat değerlendirdiğim indirimlerdir. İncehesap ta James Donkey 240 GB ve 480 GB sata ssdler indirimde. Bu fiyata DRAM'li bir model bulmak kolay değil. TLC yonga kullanıyor. Profesyonel editör ve tasarımcılardan çok standart ev kullanıcıları için daha uygun diyebilirim. M.2. Girişi olmayan...
  164. mychar276

Soru Ekran Görüntüsü

Masaüstü çözünürlüğü düşüktür. Masaustunde sağ tık yaparak görüntü ayarları kısmında çözünürlük var. Parantez içinde "önerilen" yazan çözünürlüğü seçerseniz sorun çözülebilir
  165. mychar276

Yardım Ryzen 5 3600 Isınıyor ve PC kapanıyor

Öncelikle undervolt yap diye öneri yapan arkadaşa marketin yerini bile sormamanızı şiddetle öneririm. r5 3600 üstelik 240mm sıvı soğutma ile buz tutması lazım (buz ironi). Ya montajda sıkıntı var, ya termal macun sürülmemiş, ya sıvı soğutucunun altındaki güvenlik etiketi kaldırılmamış, ya da ki...
  166. mychar276

Soru Yeni araç almayı düşünüyorum

Kesinlikle katılıyorum Araç konusunda çok bilgili değilim ama kendi aracımı alırken bayağı bir süre araştırma yaptım. O bütçelerde olsaydım şahsen 2022 renault clio veya fiat egea tercih edebilirdim ama gönlümde yatan 2016 renault fluence. Fluence alabilmeyi çok istemiştim bir anda fiyatları...
  167. mychar276

Yardım R7 3700x sürekli yüksek frekansta çalışıyor

Bios güncellemesi genellikle ayarları sıfırlar. Sorunu çözen bu olmuş olabilir. Hayırlı olsun kardeşim
  168. mychar276

Samsung pişmanlıktır

Başlığı görünce bir uzun dönem samsung kullanıcısı olarak geldim. Apple ve samsung karşılaştıramam ama samsungu diğer android telefonlarla karsilastiririm. Çok kaliteli heryerde yedek parçası var ve ben m31 kullanıyorum hiç yaşamadım bu sorunları yada fark etmedim
  169. mychar276

Soru İşlemcim ve Anakartıma Göre Ekran Kartı Önerisi

Grafik ağırlıklı oyunlarda yetecektir. Yukarıda açıklama yaptım. Oynadığı oyuna göre değişebilir. Rx 470 tercihi daha iyi olabilir diye not düştüm witcher 3 te güzel, Far Cry 4 te güzel ama pubg de pert
  170. mychar276

Soru İşlemcim ve Anakartıma Göre Ekran Kartı Önerisi

gtx 1050 Ti bence oldukça uygun bir güncelleme olacaktır. Rx 570 8gb da uygun bir güncelleme olacağı kanaatindeyim. 1683656904 Bu arada rx 570 bazı işlemci tabanlı oyunlarda bir miktar darboğaz yaşabilir, rx 470 de tercih edilebilir bütçeye göre
  171. mychar276

Soru Dikiş aldırmak can acıtır mı

Ben 13 yaşındayken kaşıma 8 dikiş atılmıştı, bayağı nil nehri gibi açılmıştı demir çarpmıştı. Hiç iz kalmadı ama bir sır vereyim, iz kalırsa daha havalı oluyor :)
  172. mychar276

Yardım Bu sistem alınırmı arkadaşlar

Şu sistem neredeyse ekran kartı fiyatına değerlendirebilirsin. Ama bu toplu sistemlerin çoğunun anakartı dandik. Bununki de dandik. :sweatsmile: https://www.gaming.gen.tr/urun/95755/nova-3060ti-intel-i3-12100f-asus-geforce-rtx-3060-ti-dual-v2-oc-8gb-16gb-ram-512gb-m-2-ssd-gaming-bilgisayar/
  173. mychar276

Soru Toplayacağım Sistem İyi Mi Ve Sorun Çıkarır mı?

Bütçeni paylaşırsan emin ol müthiş sistem önerileri yapılacaktır, bu forumda birçok uzman var.
  174. mychar276

Yardım Bilgisayarım Açılmıyor

Bu yöntemi her bir ram slotu için tekrar edin. Kitin diğer rami ile yine tekrar edin. Eğer sonuç alamazsanız fanlar dönüyor herşey yolunda, statik elektrik yok, ramler sağlam, cmos sıfırlanmış durumu söz konusu ise genelde işlemci ile ilgili bir sorun var demektir. Bütün bu şartlar tam olarak...
  175. mychar276

Bence önerdiğim çözüm tamamdır. Denemeye fazlasıyla değer. 1683642966 Pompa bölümü ramleri engelleyecek kadar büyük bir sıvı soğutma var mı? Varsa ben bilmiyorum açık söyleyeyim. Benim bildiğim en büyük pompa Asus ROG RYUJIN, o da ilk versiyonu çok büyüktü ama ram soğutmalarına kadar gelmiyordu.
  176. mychar276

Soru Web Kamerası Kasıyor

Merhaba efendim, debian kullandığınızı ne ilgili konu bölümünde ne de konunuzun içerisinde belirtmemişsiniz. Telepatik güçlere sahip değilim malesef
  177. mychar276

Yardım hangi ram'i tercih etmeliyim

İnternette kingston'un sitesinde bulduğum kaynakta maksimum 2666 ve 32gb desteklediği görülüyor. 2666 mhz değerinde ama gecikme değeri daha düşük modelleri tercih edebilirsiniz. Kaynak
  178. mychar276

Soru Toplayacağım Sistem İyi Mi Ve Sorun Çıkarır mı?

Bayağı dengesiz bir sistem olmuş. Kingston NV2 pci express 4.0 bir ssd, bu sistemde gen3 arayüzünü kullanmak zorunda kalacak. Tam performansını alamazsın. İşlemci bir hayli eski (Efsanelerdendir orası ayrı :) ) Bilgisayar için ayırdığın bütçeyi paylaşırsan parça parça seçebilirim senin için.
  179. mychar276

Okdir şimdi anladım, seninki işlemci tarafında değil, üstten çarpıyor. Kasa modelin nedir? Belki ön tarafa almak mümkün olur. İdeal kullanım senaryosu değil ama radyatörü kasanın ön bölümüne alıp üst kısma egzos out yönlü fanları koyabilirsin.
  180. mychar276

İşlemci soğutucunuzun marka modeli nedir acaba zira ram sığmadıysa bayağı büyük bir model olmalı. Çoğunun fan yüksekliği değiştirilebilir. Ya fanı birkaç santim yukarısına montajlayacaksınız, ya da çarpan fanı egzos fan bölümüne taşıyacaksınız. 1683638909 Anakart'ın olayla ilgisini anlayamadım...
  181. mychar276

Yardım Bilgisayarım Açılmıyor

Ramlerin hepsini sök. PSU nun switch'ini kapat. Açma kapama tuşuna 15 saniye boyunca basılı tut. Sonra rami tek slot olacak şekilde tak. Psu switch'ini tekrar aç ve pc yi aç. Bunu deneyip yazar mısın?
  182. mychar276

Yardım Bu sistem alınırmı arkadaşlar

Çok sınırda bir sistem. Anakart mukavva yani çok beğenemedim. Pc için ayırdığınız bütçe nedir??
  183. mychar276

Soru Dikiş aldırmak can acıtır mı

Gıdıklar bazen
  184. mychar276

Soru Web Kamerası Kasıyor

Obs'i yönetici olarak çalıştır. Çıkış ayarlarından da fps değerinin 30fps üstü olduğundan emin ol. Eğer devam ederse görev yöneticisinden obs nin işlem önceliğini normalin üstü olacak şekilde ayarla ve tekrar kayıt al dene yaz bize.
  185. mychar276

Soru Yurt dışına çıkmadan bilgisayar almak istiyorum

İçinde bulunduğunuz durumu tam olarak anlamadım. 2 aylığına pc ye ihtiyacınız var, 2 ay sonra yurt dışına gideceksiniz bu aradaki boşluğu pc siz geçirmek istemiyorsunuz mu? Dizüstü pc mi önerelim yoksa dizüstü masa üstü arada mı kaldınız? TR klavyeli mi olacak EN mi, neyse kısacası anlamadım.
  186. mychar276

Yardım 4070 ti render performansı

Hayırlı olsun. Render amaçlı sistemlerde i5 13400f işlemcisini doğru bulmuyorum, belirtmek isterim. Güle güle kullanın. Hayırlı işler.
  187. mychar276

Yardım AMD PC açılınca çöküyor

temp limit hiç düşürme maksimumda kalsın, voltage ve clock değerlerini bir miktar aşağı çek ve bir süre bu şekilde kullan. Radeon ile nasıl yapılacağı ile ilgili internette şu video önüme çıktı, deneyebilirsin.
  188. mychar276

msi afterburner yükleyerek gpu'nun frekans değerlerini düşüreceksin. Youtube da bulabilirsin.
  189. mychar276

Soru Sistemim diğer aynı sistemlere göre daha az FPS veriyor

Aynı sistemde 100 fps fark diyince ben "aynı sistem" den kastını kendi pc'in olduğunu anladım bir an. Dostum o halde ya windows kurulumundan dolayı yada sürücü kurulumundaki bir hatadan dolayı bu sorunu yaşıyor olabilirsin. Ekran kartı sürücülerini ddu ile silip sıfırdan en güncellerini kur ve...
  190. mychar276

Güzel kardeşim benim videomda da belirttiğim gibi rx 500 serisi kronik sorunlu bir seri. Özellikle bazı kartları 2-3 yıl kullanımdan sonra senin yaşadığın gibi chipset-soğuk lehim gibi sorunlar yaşıyor. Yapabileceğin tek şey undervolt yapmak gibi görünüyor. Undervolt yaparak denedin mi?
  191. mychar276

Sorununun çözüldüğüne sevindim. Hangi firmanın sana farklı ramleri olan bir pc sattığını bana özelden yazabilir misin? Pc önerirken o şirketi tekrar düşünürüm.
  192. mychar276

Chatgpt :D Kardeşim rx 500 serisi kronik sorunludur. Özellikle rx 570 ve rx 580. Bu videomda benzer bir sorunu anlattım. DDu ile gpu sürücülerini kaldırıp Radeon pro ile temiz sürücüleri kurduktan sonra GPU ya güncel bios dosyasını atmanız ve bir miktar undervolt uygulamanız sorunu bir miktar...
  193. mychar276

Soru Sistemim İyi Olmasına Rağmen Minecraft'ta Düşük FPS Alıyorum

Bütün sistemi paylaşabilir misin? Özellikle ram ve psu marka model olarak. İşlemciyi stok fan kullandığını sanıyorum.
  194. mychar276

Tahmin edeyim rx 500 yada rx 5000 serisi bir gpuya sahipsiniz? Doğru mudur?
  195. mychar276

Tabii ki kardeşim korkunu ve çekinceni çok iyi anlıyorum. Ben profesyonel olarak pc kuran bir mühendis olarak bırak sokak teknik servislerini o heryerde adını duyduğumuz büyük markaların bile ne gibi yanlışlar yaptıklarını gayet iyi biliyorum. Hazır sistemlerle ilgili problem de şu ki, 1...
  196. mychar276

Öneri Orta segment 2.el gaming ya da notebook tavsiye edermisiniz düşük fiyatlı

İkinci el laptop tavsiyesinin uzaktan forum aracılığı ile yapılmasını çok doğru bulmuyorum zira ikinci el laptoplar zaten kendi içinde oldukça sıkıntılı bir konu. "Uygun fiyatlı" kısmını biraz açarsanız en azından marka model olarak bazı fikirler verebilirim. Belirlediğiniz bütçe ne kadar?
  197. mychar276

Yardım Acer Nitro 5 laptop donup kalıyor

Drop yemesin diye işlemci yırtınıyor, bu kadar çok ısınan laptop işlemcileri çevresindeki komponentlere veya kuzey çipine ek ısı transferi yaparak bu tarz takılmalara sebebiyet verebilir. Arkadaşımızın termal macun yenilemesi ve genel temizlik yapması sorununu çözebilir. Sizi engelliyorum, iyi...
  198. mychar276

91 derece asla normal değil, yaşadığın takılmaların sebebi işlemci sıcaklığın. Eğer ryzen 7000 serisi veya intel 13. nesil olsaydı, normal diyebilirdik çünkü yeni chipler sıcaklığa daha dayanıklı üretiliyor ama ryzen 5 5600h için yüksek.
  199. mychar276

Soru 30.000 Tl ile Oyuncu Bilgisayarı önerisi

Tek tek toplamayı düşünüyorsanız şu parçaları seçtim İşlemci AMD Ryzen 7 5800X 5628 İşlemci Soğutucu ID-Cooling SE-225-XT Black İşlemci Soğutucu 1400 Anakart MSI MPG B550 GAMING PLUS 3400 Ekran Kartı MSI GEFORCE RTX 4070 VENTUS 3X 12G OC 17400 RAM Bellek Corsair Vengeance Lpx 16 GB...
  200. mychar276

Bana ısınma problemi var gibi geldi. Oyun ortasındaki sıcaklık değerlerini paylaşabilir misin?
  201. mychar276

Soru 100000 TL Sistem Önerisi

Kasalarda psu görünüyor, arkadaş ta full beyaz istediği için biraz zorunda kaldım. Beyaz psu da çok zor bulunuyor. Bu arada gerçekten beyaz ekran kartları çok çok saçma şekilde çok daha pahalı. Hiçbir farkları yok normallerinden. Bence import ta fiyat fark ediyor.
  202. mychar276

Basit bir ping vb. temel görevler bunlar. Ama tek çekirdekte yüksek frekans harcayabilir, ihtimal dahilinde. Anlamak için bütün görevleri tek tek kontrol etmek. Benim önerim cmos sıfırlamak çok kolay ve kısa bir işlemdir. Deneyebilirsiniz.
  203. mychar276

Soru Orta Segment Kablosuz kulaklık

Kablosuz modellerde bunu değerlendirebilirsiniz Kulak üstü arıyorsanız, kız kardeşime JBL aldık ve markadan çok memnunuz.
  204. mychar276

İpucu SEO İçin İpuçları

Yıllar boyunca gördüğüm, yaşadığım ve çalışma deneyimimle SEO ile ilgili belirlediğim 2 kritik başlık şunlardır, site yüklenme hızı ve içeriğin kalitesi. Anahtarlar, backlinkler vs. hepsinin etkisi var ama en önemlisi içerik. Google da birinci sırada html bazı sayfalar var. Bunlar öyle basic...
  205. mychar276

Soru Linux terminal yavaşlığı

Seçeneklerin bazılarında hızlı olmak adına chatgpt den yardım aldığımı söyliyim, Şu adımları deneyebilirsin: Kullandığın mirror yavaş olabilir, başka birine geçmeyi dene. Void Linux mirror'larını buradan bulabilirsin: GitHub - void-linux/void-packages: The Void source packages collection...
  206. mychar276

Bir arkaplan uygulaması işlemciyi kullanıyor olabilir. Trojan vb. yazılımlar olabileceği gibi, pc bir botnet'in parçası olmuş olabilir. Bilgine zira güç modu dengeli, sıcaklıklar normal, hiçbirşey açık değil durumunda bunu yaşamaman lazım. Diyelim ki ilk söylediğimde yanıldım, şunu...
  207. mychar276

Sen özellikle 7950X3D seçtiğin için bende bu işlemciyi seçerek diğer parçaları senin için seçtim, paylaşıyorum. Tamamen kasaya odaklandığımı söylemem gerek. Eğer kasaya ayırdığın bütçeyi düşürmek istersen 1-2 alternatif te paylaşıyorum. Arkadaşlar da kontrol etsinler, hızlı hızlı seçtim...
  208. mychar276

Parçaları tek tek toplayacağım diyorsan şu parçaları seçtim. Paylaştığın sistemden kat kat daha güçlü olmakla birlikte oldukça da karizmatik görünecektir. İşlemci AMD Ryzen 7 5700X Sekiz Çekirdek İşlemci 4300 İşlemci Soğutucu ID-Cooling SE-225-XT Black İşlemci Soğutucu 1370 Anakart...
  209. mychar276

Soru 250 GB SSD sistemde disk bölme işlemi nasıl yapılır?

Çok yanlış bir üslup Ekrandaki disklerin hepsini silip yeni birim oluştur diyeceksin, hiçbirşey girmeden ileri diyip yeni birim oluşturacaksın. Sonra sistem için ayrılan bölümlere değil, oluşan yeni bölüme kurulumunu yapacaksın. Disk bölmeyi window kurulumu zorunlu kılmaz
  210. mychar276

Yardım Anakarttan PC açamıyorum

O zaman direk açıktır, pc acımıyorsa ya bağlantıda yada parçaların birinde sorun vardir. Gördüğüm kadarıyla bağlantıda sorun yok bilgine
  211. mychar276

Psu üzerindeki güç switch i
  212. mychar276

Tam göremiyorum ama su ikisini kisadevre ettigin anda açılmalı. Psu nun 1 0 switch ini açmayı unutma
  213. mychar276

Pc kısmı için ayırdığınız bütçe ne kadar? Pc başına geçince öneri yaparım
  214. mychar276

Bu kalite güzel Birkaç resim daha çeker misin birde sistemin komplesini de çek alt kısmı komple çek
  215. mychar276

Anakartının yakından birkaç resmini paylaş lütfen. Net olsun, ışık arkadan gelsin ve birkaç görsel çek. Hizliresim sitesine upload edip buradan link paylaş bakalım.
  216. mychar276

Bu adresten anakartın dokümantasyonunu indirdim https://www.manualslib.com/manual/451731/Ecs-G41t-M7.html Dokümantasyonda front panel kısmı şu şekilde verilmiş 6 ve 8 inci pinleri kısa devre olacak şekilde bir iletkenle birbirine değdirmen yeterli olmalı, yani alıştığımız sağ üst 2 pin mavi...
  217. mychar276

Doğru pinlere dokundursan yeterli.
  218. mychar276

Anakartlarda yaygın bir standart yoktur. Genellikle Front I/O kısmında sağ üstteki iki pin birbirine basitçe kısa devre yapılsa yeterli. Bir anlığına tornavida vb. bir iletkenle devre tamamlansa yeter. Eğer parçalar doğru montaj yapılmışsa direk güç almalı. Ama anakart marka modeline göre...
  219. mychar276

Rehber Vatan Bilgisayar'da bazı markaların sürekli kötülenmesi

Bu konu bayağı uzamış, o halde bir vatan bilgisayar çalışanı atasözü buraya bırakıyorum; -Onu abartıyorlar gerek yok be abi.
  220. mychar276

Yardım Bilgisayar tek seferde açılmıyor

Windows kurulumu veya sürücülerle ilgili problem var gibi görünüyor. Sürücüleri driver pack vb. toplu yükleme programlarından biriyle mi yaptınız?
  221. mychar276

Soru RTX 4070 sistem uyumlu mu?

işlemci soğutucu işlemci için yeterli olmayacaktır. ID-COOLİNG Se-225-xt Black Öneririm. Ayrıca o ramlerin kronik sorunları olduğuna dair görüşlerim var. Değişmeni şiddetle öneririm. Ve ramler tek sanırım, çift kanal seçmelisin yoksa %30 performans daha az alırsın. Bu arada bütçeni...
  222. mychar276

Soru Oyuncu bilgisayarı(masaüstü) önerisi

Parçaları tek tek mi toplamayı mı planlıyorsunuz yoksa hazır toplanmış pc mi arıyorsunuz?
  223. mychar276

Soru i7 mi yoksa ryzen 7 mi

Bu çok şık bir pc, tercih edebilirsiniz.
  224. mychar276

Rehber Her Bütçeye Uygun En İyi Bütçesel Kulaklık Tavsiyelerim

Emeğine sağlık liste çok güzel. Ek olarak QCY T13 kullanıyorum. Hayatımda yaptığım en mantıklı satın alma diyebilirim. 1 yıldan uzun süredir kullanıyorum çok memnunum.
  225. mychar276

İndirim Gainward RTX 3060 Ghost LHR 12 GB 6800TL!

Termal açıdan mükemmel bir kart değil ama içindeki grafik çipi aynı, diğer RTX 3060'lar ile benzer bir performans verecektir. Üstelik 12 GB modeli. Satan Trendyol'un kendisi. Alacaklara hayırlı olsun...
  226. mychar276

Soru AMD işlemci fanı başka Amd işlemcide kullanılır mı?

wraith stealth r5 3600 için yeterlidir.
  227. mychar276

Soru AMD işlemci fanı başka Amd işlemcide kullanılır mı?

R3 1200 ile birlikte amd nin birkaç nesildir kullandığı standart wraith stealth gelmiyor muydu? Eğer wraith stealth ise, 3600 de de 5600 de de halen aynı soğutucu kutuda veriliyor haberin olsun. Yani eğer yanlış hatırlamıyorsam r5 3600 için yeterli olacaktır. Bu arada paran varsa direk r5 5600 +...
  228. mychar276

Soru Üreticiler SD kart girişini neden kaldırıyor?

Yanılmıyorsam 3 kere söyledim, tekrar söylüyorum. Laptoplarda, taşınabilir diz üstü bilgisayarlarda sd kart girişi olmaması saçmalıktır. Diğer cihazlar ile ilgili yorum yapmıyorum.
  229. mychar276

Uzun yıllardır profesyonel çalışıyorum. SD karttan daha hızlı ve temiz fiziksel dosya taşıma yöntemi görmedim. Katılmıyorum. Bahsettiğim sık kullanılan profesyonel dosyalar, kod dosyaları, proje dosyaları vb. nispeten ufak dosyalar.
  230. mychar276

Bunların hiçbiri bence geçerli birer sebep değil, koyarsın kimse kullanmaz. Bu kadar basit. Laptoplarda sd kart girişi olmamasının mantıklı bir açıklaması yoktur. "Bence olmamalı" diyorsa birisi profesyonel bir tasarım renklam veya teknoloji şirketinde hiç çalışmamıştır. Ne kadar kullanışlı bir...
  231. mychar276

Soru Bilgisayarımın 2. el fiyatı ne kadardır?

Bilgiler eksik. Her parçanın marka - model olarak verebilir misin? Ayrıca kutuları faturaları duruyor mu? Garantisi var mı? Gibi detaylar da gerekli.
  232. mychar276

Yardım Intel i5-2450M Turbo Boost frekansına ulaşmıyor

Bilgisayarın organik olarak çıkması gereken turbo frekansına çıkmaması kurumda bir sıkıntı olduğunu bana düşündürüyor. Bilgine, iyi forumlar.
  233. mychar276

Bu meselenen kablosuz kulaklığa geçme ile ilgisi oldunu sanmıyorum. Sebebi şu, kablo cidden bir sorun. Kopuyor, hiçbiryere sığmıyor vs. vs. SD kartta sorun yok, sırf çözüm. Tak çalıştır. Apple'ın yeni modellerinde de nasıl yok anlamış değilim. Biz tasarım ekibi ile bütün dosya paylaşımlarımızı...
  234. mychar276

nasıl ssd lerde usb lerde hız varsa, SD kartlarda da hız değişiyor. Insanlar da genelde sadece boyuta baktıkları için en yavaş sd kartları seçiyorlar. Doğal olarak katı depolama yavaş çalışıyor. Bu çok doğal.
  235. mychar276

Bende anlamış değilim. SD kart özellikle tasarım sektöründe çok yaygın kullanılıyor. Daha dün biri sd karttan veri kurtarmam için geldi. Bütün kameralarda, telefonların birçoğunda var. Çok çok saçma buluyorum. Birçok laptopu söktüğümde içeride bir sürü boş olan oluyor, 1doların altına bir...
  236. mychar276

Güzel kardeşim, özet geçeceğim. Ramler çift kanal, bilgisayar yüksek performans modunda ve dediğine göre ısınma sorunu yok. Bütün bunları eksiksiz ve doğru kabul edersek yaşadığın sorun yazılımsal olmalı. Ya bir virüs, antivirüs... vb. arkaplan uygulamaları çalışıyor ve işlemciyi maksimum turbo...
  237. mychar276

Rx serisi ekran kartları 5000 serisi ve altından bütçe çooook düşük değilse uzak durulmalı. Halen o kartlarda siyah ekran sorunları vs. yaşanıyor. Sıfırlarında hemde. O kadar yıla, yeni sürücülere rağmen hemde. Rx 6000 ve üzerini değerlendirin derim.
  238. mychar276

Öncelikle, biz burada sanki yardım etmiyormuş gibi başka insanların profillerine "lütfen yardım edin" tarzı yazılar yazmanız en hafif tabirle ayıp olarak görüyorum zira sorduğum sorulara %100 cevaplar vermiyorsunuz. Windows kurulumu veya arkaplan yazılımları ile ilgili bir problem olduğunu...
  239. mychar276

Soru Amd Ryzen 5 7600X + RTX 2060 Game Developer için yeterli mi?

Rtx 2060 12GB versiyonu indie geliştirme ve modelleme için yeterli olacaktır. Ama tam profesyonel işler için daha güçlü bir model tercih etmelisiniz. Geçen gün büyük bir oyun şirketine modelleme yapan kilit kademedeki birinin halen Gtx 1080 Ti kullandığını öğrendim. Detay olarak ekleyeyim.
  240. mychar276

Soru GeIL Zenith Z3 SSD'ler Nasıl? Kronik Sorunları Var Mı?

Bu günlerde indirim sayfalarında devamlı karşıma çıkıyor. Sata SSD için vaat ettiği hızlar bayağı iyi görünüyor üstelik 3D NAND bellekler kullandığı bilgisi yazıyor. Kullanan bilen arkadaşlar yazabilirler mi? Güncelleme, vaat ettiği hızları testlerde tam olarak vermediğine dair internette...
  241. mychar276

Çoklu çekirdekte maksimum tubio frekansına ulasamaman normaldir. Bir oyuna girip test et, single core testi de yap. Omdan sonra konuşalım
  242. mychar276

Birkaç sorum var. 1-Öncelikle hangi firma farklı ramleri olan bir sistem sattı çooook merak ettim. Bütün firmalarda tanıdıklarım var, arayıp şöyle güzel bir konuşmak istiyorum. 2- Konunun özeti abinle aynı işlemci + ekran kartı ikilisine sahipsin ama senin sistemin daha az performansla çalışıyor...
  243. mychar276

Birşey soracağım. Yaptığın test çoklu çekirdek testi mi tek çekirdek testi mi?
  244. mychar276

Varsa windows update ten kurulur işte, o kadar detaylı bakmadım.
  245. mychar276

Evet var, windows güncellemelerinde isteğe bağlı güncellemeleri yap, kurulu değilse ilgili driver otomatik kurulur
  246. mychar276

O halde ya silikonu yoruldu (evet işlemciler ve ekran kartları kullanıldıkça zaman içinde güçleri düşer) ya da windows ile ilgili sorun var, arkaplan uygulamaları vb. sıkıntılar olabilir. Bunları ısı problemi yokmuş varsayarak söylüyorum.
  247. mychar276

Ramler tek kanal mı çift mi? Ayrıca ramlerin frekans ve CL değerleri nedir? Bilgisayarın güç planı nedir?
  248. mychar276

Soru APU Sistem toplamak mantıklı mı?

Apu sistem toplamak mantıklıdan çok zorunluluktur. Bütçe düşükse ekran kartına para yetmez apu toplanır. Yani bir seçenek değildir genelde. İleride ekran kartı takılabilir şekilde toplanırsa güzel oluyor. Yanlız r5 5600 bit dahili görüntü işlem birimi barındırmaz. Apu sistem kurulamaz. R5...
  249. mychar276

Soru 60 bin ₺'ye kadar pc toplama önerisi

Bütün bileşenler çok kaliteli. Evet, her parçada biraz daha uygun ve iyi modeller seçilerek rtx 4080'e çıkarılabilir. İşlemci kısılabilir vs. . Ben şahsen işlemciyi her zaman güçlü tutma taraftarıyım. Bu şekilde parçaları uygun gördüm. Bakıp inceleyip yorumlayabilirsiniz. Intel Sistem...
  250. mychar276

Yeni haber yakında takip ettiğin kanallarda duyabilirsin. Rahatsız edici bir belirsizlik var. Bu arada benim ddr5 kingstone 6000mhz CL32 belleklerim 2 kere servise gitti, şuan sıfır kit var içinde. Expo profili sıkıntılı. 4 kit birden almakla hata ettim.
  251. mychar276

Görkem, kingston ddr5 ramlerinin CL32 sini kullanıyorum, kronik sorunlu. Birsürü şikayet var, kararsız, rgb sinde sorunlar var. Hatta 2 gün önce forumda kingston ddr5 ramde expo profiline geçince pc yi açamayan birinin konusunu okudum. Bilgine. Bu arada AMD 7000 serisi 3D işlemcilerde kronik...
  252. mychar276

Merhaba, anladığım kadarıyla elinizde "MSI MAG CoreLiquid 360R V2 ARGB" var, geriye kalan parçaların 60bin tl tutacağı bir pc toplayacaksınız. Kurallar da işlemci intel olmalı, ekran kartı msi yada asus. Özet buysa ben girişebilirim.
  253. mychar276

Öneri i3 7100 8 GB ram HD 6850 kaç Watt psu lazım

Evet tam okumamışım atılan yorumu, 12V kanalından verilen güçten bahsediyorsunuz. Garip bir yaklaşım.
  254. mychar276

Ne dinliyorsunuz?

255. mychar276

Çok doğru, 400W daha mantıklı ama kaliteli 80+ 300w yeterlidir. Görmez
  256. mychar276

İpucu 3 Ay Önce Aldığım İkinci El Arabamla Deneyimlerim | 2005 Model Peugeot 307 XT

Sağol kardeşim, yanlız anlamadım.
  257. mychar276

Soru kodlayici.com domain

Yanlış hatırlamıyorsam Tesla alan adını 70bin dolara satın almıştı bir adamdan. Burada kritik konu domain sırf ismi yüzünden gelir getirme potansiyeline sahip mi değil mi. Paylaştığınız alan adına alıcı gözle baktığımda bende mükemmel bir fırsat izlenimi sağlamıyor. 100 Dolar yuvarlayınca 2000TL...
  258. mychar276

Bu sistem için yaklaşık olarak 400-450 watt'lık bir PSU işini görecektir. 300W biraz sınırda çalışırmış gibi geldi, riskli olabilir. 80+ bir model ile kullanabilirsin ama gelecekte ekran kartı güncellemesine tamamen kapatmak ta doğru değil diye düşünüyorum.
  259. mychar276

İpucu 3 Ay Önce Aldığım İkinci El Arabamla Deneyimlerim | 2005 Model Peugeot 307 XT

Bu arada ekleyeyim, mazotu kokluyor. Şehirler arası 2 defa yol yaptım, abartmıyorum yakıt ibresi oynamadı bile.
  260. mychar276

Soru Tp-link UB400 bağlantı sorunu

+Bu sıfırlamayı yapmadan da bağlayabiliyor olmanız gerekli, bilginize.
  261. mychar276

Merhaba arkadaşlar, Sizlerle 3 ay önce aldığım 2005 Model Peugeot 307 XT ile bazı deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Almadan önce pek çok insanın Peugeot markasına yönelik önyargısı vardı ve 307 modeli hakkındaki olumsuz eleştirileri üzerime yağıyordu. Bu nedenle karar vermekte çok zorlandım...
  262. mychar276

Soru 5500TL Monitör önerisi

Aynen, Türkçe sıkıntım var kb :)
  263. mychar276

Soru 5500TL Monitör önerisi

https://www.akakce.com/monitor/en-ucuz-gigabyte-g27fc-a-27-1ms-full-hd-curved-oyuncu-u-fiyati,1790638855.html https://www.akakce.com/monitor/en-ucuz-samsung-odyssey-g5-lc27g55tqbuxuf-27-1-ms-qhd-curved-oyuncu-u-fiyati,220233581.html...
  264. mychar276

O halde ikinci verdiğim çözümü uygulamanızı öneririm.
  265. mychar276

Kulaklık başka bir donanıma hali hazırda bağlı olabilir. Kulaklığın hiçbir donanıma bağlı olmadığından öncelikle emin olmanız gerekli. Bu garanti mi? Garantiyse, doğru sürücüleri manuel indirip aygıt yöneticisinden cihazı kaldırıp adaptörü çıkartıp tekrar taktıktan sonra manuel olarak...
  266. mychar276

Haber TP-Link’ten Wi-Fi 6 Teknolojili Menzil Genişletici - RE600X

Merhaba, TP-Link RE600X menzil genişleticiyi kullanmayı düşünüyorum ve ürün hakkında bazı endişelerim var. Menzil genişleticilerle ilgili bazı şeyler duydum ve bu konuda size şunları sormak istiyorum. İlk olarak, menzil genişleticilerin internet performans kaybına neden olabileceği ve orijinal...
  267. mychar276

İndirim Sapphire RX 6900 XT Nitro+ Se 16 GB GDDR6 Ekran Kartı 16260 TL

Katılıyorum, özellikle zorunda kalmadıkça pulse serisinden uzak durulmalı. Nitro+ o kadar değil. Daha iyidir. Buradaki örnek Nitro+ SE, daha iyi bir model. Zaten çok hızlı tükendi. Bilgi paylaşımı olarak burada durabilir.
  268. mychar276

Soru APU sistem için hangisi daha iyi olur?

Aynı çalışır, daha fazla rami olur pc nin. Sıkıntı olmaz.
  269. mychar276

Foruma Teşekkürler

Harikasın, her zaman burdayız ??
  270. mychar276

Soru Windows 10 etkinleştirmeden kullanmak savunmasız mı olur?

Render bilgisayarımı tam 5 aydır aktifleştirmeden kullanıyorum. Hic bir performans veya güvenlik zafiyeti olmadı ve hissetmedim de.
  271. mychar276

İndirim Sapphire RX 6900 XT Nitro+ Se 16 GB GDDR6 Ekran Kartı 16260 TL

SAPPHIRE Pulse serisinden pek hoşlanmıyorum ama Nitro+ serisini severim. 16GB VRAM'a sahip bu canavar indirimle 16260 TL ye düşmüş. Yalnız satıcısını kontrol etmenizi öneririm. Daha önce alışveriş yapmadım. Saf gpu performansında rtx 3080 den daha güçlü ama 1000 tl daha ucuz...
  272. mychar276

Öneri 3500TL Kavisli 27inç ince monitör tavsiyesi

Bayağı bir süredir Acer monitör kullanıyorum. Beklentimin çok ötesinde performans aldım ve çok memnunum. Yalnız belirtmem gerekiyor ki benim kullandığım model curved/kavisli değil, düz. O yüzden kavisli performansı konusunda yorum yapamayacağım. Bilgine. Model: Acer 165Hz 1ms Gsync VRB 27"...
  273. mychar276

Öneri kulaküstü bluetooth kulaklık önerisi

Ekipman konusunda çok bilgim yok, standartlarım da oldukça düşük :) . Ama etiketlediğin için teşekkür ederim. Ama bluetooth kulaklık olarak şu deneyimimi paylaşabilirim. Şu kulaklıkta yaşadığım konforu asla unutamıyorum. Harika, rahat, ses kalitesi harika ve şarjı oldukça uzun gidiyordu...
  274. mychar276

Soru yeni pc topluyorum yardımcı olur musunuz?

Tek tek parçaları alacağını varsayarak şunları seçtim. Paylaştığın sistemden çok daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Genel parça kalitesi de oldukça yüksek oldu. Bütçeyi bir 3000 TL kadar aştım. Duruma göre bir yerlerden kısarız. İşlemci AMD Ryzen 5 5600 3200 İşlemci Soğutucu Stok...
  275. mychar276

Soru Bilgisayar Önerisi

Bütçen nedir ve laptop mu masaüstü mü arıyorsun?
  276. mychar276

Soru APU sistem için hangisi daha iyi olur?

Merhaba, sıkıntı yaşamazsın, güzel olur. Ama aynı marka model seçmende uyumluluk açısından fayda var. Bu arada bir hayli perf. artışı yaşayacaksın apu olduğu için, bilgine.
  277. mychar276

Rehber Vatan Bilgisayar'da bazı markaların sürekli kötülenmesi

Birkaç defa vatan bilgisayara gittim, oradaki tekniker bana msi anakartları kötüledi. Kafamla "hı hı" yaptım geçtim :D
  278. mychar276

Soru kodlayici.com domain

Sahibinden üzerinde azımsanmayacak bir domain alım satım pazarı var.
  279. mychar276

Soru Şuanlık yatırım yapmaya en uygun altcoin hangisi?

Şu an için Bitcoin dışındaki kripto paraları, Ethereum da dahil, doğru yatırım olarak görmüyorum. Kripto para piyasasındaki yükselişler artık balon şeklinde değil, daha çok Bitcoin'in temel felsefesine dayanarak gerçekleşiyor. Yani, bankacılık sistemine karşı anarşist bir bakış açısı ile...
  280. mychar276

Yardım Monster Abra A5 v15.8 siyah ekran

Bios şifresini vios pilini cikartarak kaldırabilirsiniz
  281. mychar276

Yardım Monster Abra A5 v15.8 siyah ekran

Windows + p tuşu ile görüntüyü ana ekrana aktarmayı denediniz mi?
  282. mychar276

Soru Hangi laptop tercih edilmeli?

Gecikme değerleri ile ilgili teknik detay bilgilere hakim olmamakla birlikte şunu paylaşabilirim Acer Nitro 5'in spesification websitesinde 165Hz 3ms'e kadar gecikme olduğu belirtilmiş. https://www.acer.com/us-en/laptops/nitro/nitro-5 Ben bizzat Acer Nitro 5 uzun süreli kullandım. Düşük...
  283. mychar276

Soru Arabama çakar lamba yerleştirmenin cezası var mıdır?

Arabada çakar lamba kullanmak, acil durumlarda özel izin verilmediği sürece yasaktır. Bir polis memuru ya da trafik memuru tarafından fark edildiği takdirde, çakar lambanın yanlış kullanımı nedeniyle cezalandırılmanız oldukça olasıdır.
  284. mychar276

Öneri RX 6700 XT işlemci önerisi

Ben paylaştığın kasayı şuan bir pc de kullanıyorum, oldukça güzel. Ama bu alttakini ana render bilgisayarımda kullanıyorum, ve ona tercih ederim: https://www.akakce.com/bilgisayar-kasasi/en-ucuz-dark-guardian-pro-dkchgrpro-led-fanli-atx-oyuncu-kasasi-fiyati,618558705.html İkisinin de harika...
  285. mychar276

Yardım Google sarı tema oldu

Windows renk paletine göre rengini ayarlayabiliyor. Kişiselleştirme ve renkler altında modunuzu çekin kısmını ve uygulamaların varsayılan renklerini düzenleyebiliyorsunuz. Bunun yanında chrome extension bölümünde temalardan genel chrome temasını değiştirebiliyorsunuz.
  286. mychar276

Öneri ekran kartı önerisi lazım

Evet, bende o markayı önerebilirdim ama sapphire in en alt segment kartları çok çok uygun olmadıkça beğenmiyorum, önermiyorum almıyorum da. Nitro + versiyonu güzel ama pulse serisi ancak bütçe çok düşükse tercih ediyorum. Ayrıca 5900 TL attığım kart için indirimli bir fiyat, diğer satan...
  287. mychar276

Soru Bu oyunun gerçek adı nedir?

Üstünde yazdığı üzere progresstein3d https://progressbar95.fandom.com/wiki/Progresstein3d Ama başlıktaki yazıyı görmeseydim Dungeon Master (Pc) diyebilirdim. https://en.wikipedia.org/wiki/Dungeon_Master_(video_game) Köpekle ilgili bilgiyi bu sayfada edinebilirsin...
  288. mychar276

Soru Yeni Aldığım Kasa Mavi Ekran Veriyor

Hayırlı olsun güzel kardeşim. Öncelikle windows'un bütün güncelleştirmelerini kur. Çünkü native windows 10 da mavi ekran alman oldukça normaldir. Eğer sorunun devam ediyorsa format usbsinde veya kurduğun windowsta bazı eksik veya bozulmuş dosyalar olabilir. Rufus ile temiz bir usb oluştur. Temiz...
  289. mychar276

Soru RAM önerisi

Dokümantasyonunda 4800mhz 8gb DDR5 SODIMM ram ile geldiği görünüyor. Kaynak O halde şu rami alabilirsin link Veya laptoptaki rami satıp 2 tane şu ramden alabilirsin. Gecikmesi 2 ns daha düşük link veya "uyumluluğu tam garanti olsun" diyorsan içerideki rami satıp kit alırsın. Kitler...
  290. mychar276

Öneri 5600G APU Sistem Toplama

Farketmez, ben böyle bir sistemi daha uygun buluyorum. Hayırlı olsun
  291. mychar276

Öneri Laptop bulamıyorum

Birçok oyuna yeter ama donanımı verimli kullanamazsınız. Atı egzersiz kullanmak gibi olur
  292. mychar276

Soru Valorant İçin İşlemci

Abicim işlemci sıcaklıkları ve kullanımları görünmüyor. Bizim asıl ihtiyacımız olan o değerler. Ancak attığın görselden yola çıkarak bayağı bir darboğaz yaşadığını görmekteyim. İşlemcin aşırı ısınıyor olabilir. Tam sistemini de paylaşırsan sevinirim. Xmp açmayı unutmuş olabilirsin vs. sistem +...
  293. mychar276

Soru Lenovo Legion 5 15ith6h

Lenovo Legion 5'ı genel olarak beğeniyorum ama bu spesifik model bu paraya alınmaz. Şunu değerlendirebilirsin https://www.garajonline.com.tr/acer-an515-58-i7-12700h-16gb-512ssd-rtx3070-8gb-15.6-fhd-144hz-linux?ref=akakce&v=1.25.6
  294. mychar276

Soru Valorant İçin İşlemci

Oyun içi sıcaklık ve kullanım değerlerini paylaşabilir misin?
  295. mychar276

Öneri Laptop bulamıyorum

Bu bütçe için en güzel tercih bu olacaktır. Bir süre kullanımdan sonra var olan ramleri ikinci el satıp daha yüksek frekanslı sodimm ddr5 modelleri çıkınca 2x8 veya 2x16 bir kite geçtiğinde performansta azımsanmayacak bir yükselme de elde edebilirsin.
  296. mychar276

Soru Bu Sistem Alınır Mı?

Dövseydin Ben almazdım
  297. mychar276

Hayırlı olsun. https://www.akakce.com/ekran-karti/en-ucuz-msi-radeon-rx-6600-armor-8gb-gddr6-128-bit-fiyati,1605840750.html
  298. mychar276

Öneri 1500 TL Spor için kulaklık önerisi

Düzeltme, 150 tl bütçe olarak okumuşum, ona göre önermiştim az önce. Ben jbl 500bt yi çok rahat kullandım. https://www.akakce.com/bluetooth-kulaklik/en-ucuz-jbl-t500bt-mikrofonlu-siyah-kablosuz-kulak-ustu-fiyati,365690817.html
  299. mychar276

Ekran kartı için ne kadar bir bütçe ayırdınız?