Soru Seçime Giderken İnanılmaz Artan Olaylar, Provakasyonlar ve Gerginlik

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,664
İnsanlar arasındaki saldırganlık ve şiddet eylemleri, hakaretler ve sözlü saldırılarla tırmanmaya başladı. Bu duruma bakıp 'ne oluyor?' demekten kendimi alamıyorum.

Bir yandan, insanlık 1nm işlemci üretim teknolojilerini ve Mars'a koloni kurmayı tartışırken, bizim toplumumuzun bu hali beni derinden üzüyor. Bu ülkenin sevdalısı olarak, çok daha iyi bir durumda olmayı hak ettiğimize inanıyorum. Peki, bu yoğun gerginlik neden?

Kimse partizanlık yapmasın; her partinin fanatikleri, farklı düşüncelere sahip insanları yok etme eğiliminde. Bu durumu dile getirirken ciddi bir üzüntü hissediyorum. Bu tür bir gerginlik, ne yazık ki, iyi sonuçlara gebe görünmüyor. Hatta olayların iç savaşa everilebileceği konusunda endişe duyuyorum.

Sizce olaylar daha da büyür nğ?

Hakkı abi de görünüşe göre benimle aynı fikirde
1683726294866.png

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
Seçim hangi taraf kazanırsa kazansın inşAllah büyük bir fark ile biter.

Yoksa uzunca bir süre başımız ağrıyacaktır. 60 milyon seçmenin olduğu ülkede seçim atıyorum 50.03 gibi bir oranla biterse ortalık zor durulur. Sürekli oyları çaldılar yok hile var. Yok şu oldu bu oldu naraları kopacaktır...

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,606
Hangi partiyi tutarsanız tutun, seçim gecesi dışarı çıkmayın.
Zaten öyle yapacağız ne olur ne olmaz önlem almak gerekir. Sonuçlar belli olunca 15 Mayıs günü çıkarız kesin.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Seçim hangi taraf kazanırsa kazansın inşAllah büyük bir fark ile biter.

Yoksa uzunca bir süre başımız ağrıyacaktır. 60 milyon seçmenin olduğu ülkede seçim atıyorum 50.03 gibi bir oranla biterse ortalık zor durulur. Sürekli oyları çaldılar yok hile var. Yok şu oldu bu oldu naraları kopacaktır...
İşte bu yüzden İnce ve Oğan'a değil de Kemal'e verin büyük farkla kazansın ki bu tür olayları yaşamayalım. ?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061
İşte bu yüzden İnce ve Oğan'a değil de Kemal'e verin büyük farkla kazansın ki bu tür olayları yaşamayalım. ?

İkinci tura kalmaktan neden bu kadar korkuyorsunuz ? İlk turda milletvekili seçimi bitsin herkesin vekili belli olsun meclis başkanı seçilsin. CHP'den istifa edecekler meclis dahılımı belli olsun o düzen ile güzelce gidelim 2. tura ! Ve kazanan yüzde 55 üstü oylar ile kazansın işte .

Demokrasiyi halen anlayamadınız gitti. İsteyerek vermedikten sonra tehtit ile şantaj ile korkutarak sindirerek veya ıslak tuvelet terliği olsunda genede ver mantığı ile seçim mi kazanılır sanıyorsunuz ? veya kazanılsa bile o kafa ile ülke düze mi çıkar sanıyorsunuz harbi harbi ?

Muhalefet kafayı çalıştırsaydı bıraksa HDP kendi adayını çıakrsaydı veya diğer ufak partileride içine alacağına ne haliniz varsa görün deseydi. Zaten onlar ikinci turda eli mahküm CHP'ye oy verecekti. Şimdi zorla hem HDP'nin nazını çekiyor hemde yüzde 1 oyu olmayan 4 partiye olmayacak tavizler veriyor.

Yetmiyormuş gibi birde Muharrem İnce ve Sinan Oğan'ı tehtit ediyorlar çekilde çekil diye... Bunların seçmenlerin sonunda kızıp yeter bee sizlemi uğraşacaz deyip AKP'ye verse adamlar haklı. Bu kadar saldırı baskı küfür hakaret nedir arkadaş.

Leon Dayı

Profesör
Reaksiyon puanı
1,606
İkinci tura kalmaktan neden bu kadar korkuyorsunuz ? İlk turda milletvekili seçimi bitsin herkesin vekili belli olsun meclis başkanı seçilsin. CHP'den istifa edecekler meclis dahılımı belli olsun o düzen ile güzelce gidelim 2. tura ! Ve kazanan yüzde 55 üstü oylar ile kazansın işte .

Demokrasiyi halen anlayamadınız gitti. İsteyerek vermedikten sonra tehtit ile şantaj ile korkutarak sindirerek veya ıslak tuvelet terliği olsunda genede ver mantığı ile seçim mi kazanılır sanıyorsunuz ? veya kazanılsa bile o kafa ile ülke düze mi çıkar sanıyorsunuz harbi harbi ?

Muhalefet kafayı çalıştırsaydı bıraksa HDP kendi adayını çıakrsaydı veya diğer ufak partileride içine alacağına ne haliniz varsa görün deseydi. Zaten onlar ikinci turda eli mahküm CHP'ye oy verecekti. Şimdi zorla hem HDP'nin nazını çekiyor hemde yüzde 1 oyu olmayan 4 partiye olmayacak tavizler veriyor.

Yetmiyormuş gibi birde Muharrem İnce ve Sinan Oğan'ı tehtit ediyorlar çekilde çekil diye... Bunların seçmenlerin sonunda kızıp yeter bee sizlemi uğraşacaz deyip AKP'ye verse adamlar haklı. Bu kadar saldırı baskı küfür hakaret nedir arkadaş.
Artık size bir şey anlatmayacağım çünkü biz beyaz dersek siz siyah diyorsunuz.

Nixc0r

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
15,836
Arkadaşlar hangi partiyi tutarsanız tutun hepimizin bu ülkenin geleceğini düşündüğüne inanıyorum. Tartışabilirsiniz ancak lütfen bunu saygı çerçevesi içerisinde gerçekleştirelim.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,061

Konu siyah beyaz konusu değil ki. Şurada seçime 3-4 gün kaldı. Halen daha muhalefetin hiç bir POLİTİKASINI bilmiyoruz. Ekonomi eğitim terörle mücadele iç dış politika HİÇ BİRİNDEN BİR HABERİZ... Bakanlık paylaşımını görev dahılımını bile bilmiyoruz koca bir bilinmezlik.

Ama siz dönüp dolaşıp aman İnce aday olmasın aman Sinan Oğan çekilsin. Sanıyormusunuz ki bunların seçmenleri çekilince körlemesine kemiksiz Kemal Kılıçdaroğluna oy verecek !

Bu kadar olumsuzluğa bunca yıla bunca sıkıntıya rağmen muhalefet halen yerinde sayıyor ve yüzde 50-50 ile seçime giriyorsa YUHH YANİ ZATEN...

Geçen ki İstanbul mitingini görmüşndür ? Veya Ankara İzmir Mitinglerini. AKP halen bu kadar güçlü iken arkasında bu kadar insan varken. Yoldan geçeni bile yanına alarak muhalefet başarılı mı olacak sanıyorsunuz harbi harbi ?

Not: Seçimi Erdoğan kazanırsa muhalefetin tamamı tasviye oluyor bu arada. Tüm muhalefet liderleri açıkta kalıyor. Altılı masanın tüm liderleri En önemliside CHP Kemal Kılıçdaroğlun'dan kurtuluyor. Ve önümüzde beyaz sayfa açan sıfırdan başlayan kaliteli muhalefet gelme ihtimali oluyor. Seçimi KK kazanırsa çok sıkıntılı süreçler bekliyor bizi gibi bir his var içimde...

Reaksiyon puanı
985
Evet çünkü bunu hep anlattım bir taraf bunu başlattı karşı taraf da aynı şekilde devam ettiriyor.
Adamlarda ilke diye kırmızı çizgi diye bişi yok Erdoğan karşıtı mısın tamam o zaman.
Evet bişiler değişsin hepimiz istiyoruz şahsen ben de istiyorum ama değiştiği zaman ülke eskiden iyi olsa bile yine de bu zihniyet ile düze çıkmayacak bu çok belli.
Belki bir sonraki seçimlerde bişiler değişebilir diye düşünüyorum ben.

Bu arada tip komple babalaya çıkmış o bölümü de izledim.
Adamlar ısrarla pkkya terör örgütü diyemiyor ya.O kadar kişi anlatmaya çalıştı ama ısrarla hep geçiştirdiler.
Öyle siyaset yapılıyor ki sanki hdp pkkya terör örgütü demiş onlarla arasına mesafe koymuş sadece bölge halkının sorunlarına mecliste çare arayan gibi servis ediliyor.
E sen böyle servis edersen Erdoğan da her miting yaptığında bunu kullanır bıraksaydılar kendi adaylarını çıkarsınlar belli ilkeler çerçevesinde toplansaydılar doğru adımlar atılsaydı şuan çok rahat seçimi kazanacaklardı.Herkes sadece o günü bekliyor olacaktı.
Çok enteresan ama sanki bir güç bu ülkede bişiler düzelmesin diye uğraşıyor.Hiçbir siyasetçi artık bana samimi gelmiyor.

Son düzenleme:

mychar276

Profesör
Reaksiyon puanı
2,664
Bu kadar tarafsız ve net bir konuyu bile bir tarafa çekebilecek kabiliyetteler. O kadar boş ki bu kısır tartışmalar. Konuda yazmışım, millet 1nm çip üretimi konuşuyor biz halen göreceksin göreceksiniz yargılanacağız o bu şu. Neyse üzülüyorum... Umarım bu olaylar büyümez.

Evet çünkü bunu hep anlattım bir taraf bunu başlattı karşı taraf da aynı şekilde devam ettiriyor.
Adamlarda ilke diye kırmızı çizgi diye bişi yok Erdoğan karşıtı mısın tamam o zaman.
Evet bişiler değişsin hepimiz istiyoruz şahsen ben de istiyorum ama değiştiği zaman ülke eskiden iyi olsa bile yine de bu zihniyet ile düze çıkmayacak bu çok belli.
Belki bir sonraki seçimlerde bişiler değişebilir diye düşünüyorum ben.

Bu arada tip komple babalaya çıkmış o bölümü de izledim.
Adamlar ısrarla pkkya terör örgütü diyemiyor ya.O kadar kişi anlatmaya çalıştı ama ısrarla hep geçiştirdiler.
Öyle siyaset yapılıyor ki sanki hdp pkkya terör örgütü demiş onlarla arasına mesafe koymuş sadece bölge halkının sorunlarına mecliste çare arayan gibi servis ediliyor.
E sen böyle servis edersen Erdoğan da her miting yaptığında bunu kullanır bıraksaydılar kendi adaylarını çıkarsınlar belli ilkeler çerçevesinde toplansaydılar doğru adımlar atılsaydı şuan çok rahat seçimi kazanacaklardı.Herkes sadece o günü bekliyor olacaktı.
Çok enteresan ama sanki bir güç bu ülkede bişiler düzelmesin diye uğraşıyor.Hiçbir siyasetçi artık bana samimi gelmiyor.
Bu arada elma elmadır armut armuttur. Pkk da terör örgütüdür. Pkk ya ağız dolusu terör örgütü diyemiyorsa bir grup siyasi, fikri ve isteğinin ülkenin kalkınması olamayacağını düşünüyorum

xYavuz

Doçent
Reaksiyon puanı
1,229
Bu kadar tarafsız ve net bir konuyu bile bir tarafa çekebilecek kabiliyetteler. O kadar boş ki bu kısır tartışmalar. Konuda yazmışım, millet 1nm çip üretimi konuşuyor biz halen göreceksin göreceksiniz yargılanacağız o bu şu. Neyse üzülüyorum... Umarım bu olaylar büyümez.

Bu arada elma elmadır armut armuttur. Pkk da terör örgütüdür. Pkk ya ağız dolusu terör örgütü diyemiyorsa bir grup siyasi, fikri ve isteğinin ülkenin kalkınması olamayacağını düşünüyorum
Millet gitti aya biz kaldik yaya maalesef

Bu güzel memleketimizde keşke bunlari konuşmuyor olsaydik