Arama sonuçlarınız

1. EsPriTüeL

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus Kullananlar Kulübü

Macbook ile oyun oynayabilirsin. Fakat mac destekli oyun bulursan. Bootcamp ile Windows kurabilirsin. Çoğu öyle yapıyor. Zaten iş amaçlı kullanıyor genelde insanlar. Ya ben windows kurdum ama benim ekran kartım iris pro ? diyebilirler. (eGPU) Thunderbolt ekran kartı bağlayarak çözülebilir. Çoğu...
  2. EsPriTüeL

iOS 10 popcorn time

Merhaba arkadaşlar. Telefonuma github sitesinde geliştirilen popcorn time uygulamasını denemek amacı ile kurdum. Fakat altyazılarda "ğ, ş, ı" karekterlerinde sıkıntı var. Ayarlarda font seçimi var fakat seçim yapsam dahi Default oluyor tekrar. Uygulama en güncel sürümü. Netflix kullanıyorum ama...
  3. EsPriTüeL

İş için bilgisayar önerisi bütçe 4500 tl

Autocad, photoshop için laptop uygun olabilir fakat, kesinlikle after effects için çok yetersiz kalacaktır. Yarın birgün ben autocad ile çizdiğim objeleri 3d yapacağım dersen dahada yetersiz kalacaktır. After effects de ufak çaplı motion graphic işleri halledersin fakat iş profesyonellik kısmına...
  4. EsPriTüeL

iPhone 6s Ve iPhone 6s Plus Kullananlar Kulübü

Hala bitmedi şu Samsung tmsc işlemci muhabbeti ya. İkisi aynı ufurukten nem kapmayın artık.
  5. EsPriTüeL

Bende de 1 defa oldu. Sonra geçti.
  6. EsPriTüeL

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Kullananlar Kulübü

Evet. Bende çok az da olsa farketti. Daha iyi gidiyordu sanki.
  7. EsPriTüeL

iPhone 6s Plus 64 gb. Benide ekleyebilirsiniz. [emoji106]🏻
  8. EsPriTüeL

cok yoğun kullanımda plus şarj durumu. Cok memnunum. Fakat alacak arkadaşlar kesinlikle 64 gb alsınlar. iPhone 6 16gb vardı sattım plus aldım. Ekran boyutuna da takılmayın. Suanda bana 5s gibi geliyor.
  9. EsPriTüeL

cok yoğun kullanımda plus şarj durumu. Cok memnunum. Fakat alacak arkadaşlar kesinlikle 64 gb alsınlar. iPhone 6 16gb vardı sattım plus aldım. Ekran boyutuna da takılmayın. Suanda bana 5s gibi geliyor.
  10. EsPriTüeL

Sitemiz hacklenmedi!

Bence en onemli sorunlardan biri slider kisminda. Chrome da falanda ayni sorun var. Ekran goruntusu cektim Troy. Slider bazen mouse ile uzerine gelince isliyor bazen ise islemiyor. Bide kucuk resimlere tiklayincada habere gitsin bence...
  11. EsPriTüeL

Shiftdelete.net Yeni Görünüme Geçiyoor

Bence slider kismi mouse ile uzerine tiklayinca degilde uzerine gelince degismeli haberler. Tiklayinca icerik sayfasina gitmeli. Bunun duzeltilmesi lazim. İlla tikladiktan sonra buyuk resime tiklamamiz gerekiyor.
  12. EsPriTüeL

Shiftdelete.net Yeni Görünüme Geçiyoor

Sdn'de bir bütünlük sorunu var. Portal ve forum sayfasının birbiri ile alakası yok. Şuanda yeni portalında üzerinde çalışmak lazım. Üstekki header portalda ki logo başka forumda ki başka fontla yazılmış. Hepsi bir bütün olsa göze daha hoş gelecek bence. Birde forumdaki başlıklar bayağı altta kalmış.
  13. EsPriTüeL

İphone 5s ile wifiye bağlanıp youtubeden video izlediğimde wifi kopuyor.

Sorun modemden. Yada telefonu restore et düzelecektir. Şimdiye kadar hiç böyle bir problemle karşılaşmadım. 2 5s cihaz var.
  14. EsPriTüeL

iOS Ana Ekranlarımızı Paylaşalım

15. EsPriTüeL

iPad için interaktif dergi

Firmalarla konuşup aylık reklam alacaksın. Ve kendine bu dergi için bir sponsor bulacaksın. Derginin gerçekten hedef kitleye hitap edeceğini düşünüyorsan o sektörden reklamlar çok rahat alabilirsin. Artık interaktif dergiler basılı mecradan çok dijitale geçiyorlar. Ki bizde indesign katalog...
  16. EsPriTüeL

Satılık Masaüstü Bilgisayar ( Güncel Sistem ) Ne kadar Eder ?

Zaten diger turlu cok zarar etmis olacam. Yardimin icin tesekkur ederim. Hakkini helal et. [emoji106][emoji4]
  17. EsPriTüeL

Aynen bencede. Artik bakacam satamazsam 2000e kadar cekerim fiyati. Sonucta evde yatiyor kasa bos bos.
  18. EsPriTüeL

Get ilan bana sacma geliyor. İyi musteri var kotu musteri var. Ben aradim icinden parca degisirlerse kontrol ederken get icin dedim. Onun onlemini siz alacaksiniz dediler. O yuzden en mantiklisi kapida odeme sanirim. Herkes bizim gibi helal sut emmis olmuyor maalesef. [emoji4]
  19. EsPriTüeL

Tamam o halde oyle yapayim. Tesekkur ederim kardesim.
  20. EsPriTüeL

2200 falan satmayi dusunuyorum bende.
  21. EsPriTüeL

Yokmu fiyat verebilecek birisi arkadaslar ? Ona gore sahibinden.com da ilan verecem.
  22. EsPriTüeL

Bu arada bilgisayar 3 aylik falan arkadaslar. Aksam tam bakarim faturaya. 1,5 sene garantisi devam ediyor.
  23. EsPriTüeL

Merhaba arkadaşlar. Grafik tasarım işi ile uğraşıyorum. Eski 24" imac sattım pc toplamaya karar verdim. Fakat malesef ki alışamadım ve geçen hafta 27" modelini aldığım için bunu neredeyse hiç kullanmıyorum artık. Bilgisayar gerçekten çok çok hızlıdır. Fatura bedeli 2.788 TL. Sizce ne kadar eder...
  24. EsPriTüeL

iOS Oyun ve Uygulama Kampanyaları

Appzapp uygulamasi bana hergun bildirim gonderiyor. Hergun ucretsiz olan uygulamalar var. Ve istedigin uygulamayi listene ekliyosun, ucretsiz olursa alarm caliyor.
  25. EsPriTüeL

Htc one ile fotoğraf denemesi

Ayar falan degilde hdr efekti verilmis. Yapraklardan falan belli zaten.
  26. EsPriTüeL

Htc one ile fotoğraf denemesi

Resimlere biraz sharpen verilmis ama yinede iyi. 👍
  27. EsPriTüeL

LG G3'ün ilk tanıtım videosu yayınlandı !

g2 faciasından sonra bunu adam ederler inşallah. Millet kasası sağlam dursun ekranı kırılmasın diye çuvala sarıp taşıyacak nerdeyse. :)
  28. EsPriTüeL

iPhone 6'nın Videosu Sızdı

Böyle gelse :thumbup1:
  29. EsPriTüeL

Crazy Rockets

Grafiklerin uzerinde biraz daha calismalari lazim. Bu oyunuda mutlaka deneyin. Appstore - bellyfish Turk firmasinin yaptigi harika bir oyun.
  30. EsPriTüeL

Nexus 5 mı iPhone 5s mi?

Bence haksızsın :D madem iyi bir işletim sistemi olmak istiyor kendi bünyesinde geliştirsin tutanmı var. :tongue: birde şu var dikkat ettinmi bilmiyorum. Misal ipad için uygulama baştan yazılıyor. Fakat androidde çözünürlüğü büyüt gönder gitsin yapıyorlar. Yani optimize edilmiyor hiçbiri. O...
  31. EsPriTüeL

iOS Oyun ve Uygulama Kampanyaları

Günün uygulaması biraz amatör kalıyor. Appzapp pro aldım. Çok çok daha iyi. Deneyin mutlaka. :)
  32. EsPriTüeL

Nexus 5 mı iPhone 5s mi?

Mesela stabil olması değil aslında. Misal veriyorum bir programa girerken, veya menüleri gezerken, uygulamalar arası geçişlerde anlık teklemeler iphone kullanan birine garip geliyor. Fakat baştan beri android biz cihaz kullanan için sorun olmuyor hepsi bu. Ben iphone kullanırken aldığım keyifi...
  33. EsPriTüeL

Iphone 5 virüs uygulama yardim edin lütfen

Böyle dandik appslere güvenme. Batterydoctor tarzı uygulamalar hiçbir işe yaramaz hepsi göz boyamak için. Cihaza virüs falan girmez merak etme. Programı komple sil. Birde iclean ile 3-4 ayda bir telefonun cookie leri temizle tamam.
  34. EsPriTüeL

1 ay sonra telefon alacağim hangisini seçmeliyim

eğer imkanın varsa 5s al asla pişman olmazsın.
  35. EsPriTüeL

Fotoğraf yakınlaştırma eklentisi arıyorum.

İyi forumlar arkadaşlar. Daha önce fotoğraf yakınlaştırma eklentisi kullanıyordum fakat markette bulamadım. Mouse tekeri ile resimi tutup istediğimiz kadar büyütebiliyorduk. Tut çek gibi yani. Uygulamanın ismini hatırlamadım. Şuanda markette otomatik zoom facebook gibi eklentiler var. Bu...
  36. EsPriTüeL

LG G2 Kullanıcıları Kulübü

Tamam bende kusurlarini soyluyorum. Arkadaslar israr ediyorda. G2 fiyatina gore iyi. Batarya va konusundada oyle. Ama kasa kalietisini falan babalarinin mali gibi savunuyorlar. Ya kotu iste kardesim. Pire icin yorgan yakmak lazim bazen. Tamam amenna iyi ozellikleri var sarj super vs. Ama alacak...
  37. EsPriTüeL

Koyarim tlflari yanyana cekerim vidyoyu apisir kalirsin bak. 😄 lg g2 almayin diyoeum bu benim fikrim. Daha. Dusecek o cihaz. 1000 lirayi gorecek. Alacaksanizda bekleyin az. Cidden kalitesiz bir tlf. 😔
  38. EsPriTüeL

Telefon tavsiyesi: 1300-1400 TL

İnsanlara anlatamiyorum bende. İ5 ve nexus 5 cihazim var. Lg g2 gibi cihazlarla karsilastirsigin zaman cidden n5 androis dunyasinin lideri. Saf falan anlamam ben. İyi calisiyor. 😉
  39. EsPriTüeL

Tamam sen kullan telefonunu. Firma sana özel yapmış bence. Hayatta kasa falan gacur gucur etmiyor. Kamerasında da netleme problemi yok. Tabi ki nexus 5 ve iphone 5s var. Android cephesinde diğer telefonları almam. lg den dilimiz yandı daha önce. Ofisteki arkadaşa alma dedim g2 dinlemedi. Oda...
  40. EsPriTüeL

1500-1200

android cephesinde alacağın tek telefon nexus 5.
  41. EsPriTüeL

Evet kasası. Yoğurdum ekşi demez kardeş kimse. Sana şimdi o şahin gibi geliyor :D
  42. EsPriTüeL

Yok ya ne eğip bükmesi, Titriyor kardeş masasda. Vidyosunu çeker atarım bak pazartesi. Ne gördümse onu söylerim ben. Eksik fazla olmaz. Android cephesinde alınacak tek telefon nexus 5 dir. Gerisi damacana plastiği :D
  43. EsPriTüeL

iOS 8'in Konsept Videosu Yayımlandı

Böyle gelsin varya piyasada android telefon kalmaz :D
  44. EsPriTüeL

Telefon tavsiyesi: 1300-1400 TL

Düşünmeden nexus 5 al bence. eğer iphone kullanmasam alacağım tek android telefon nexus 5 dir.
  45. EsPriTüeL

Sucrofe g2 almada ne alırsan al arkadaşım benden sana tavsiye. Git nexus 5 al ne biliyim. Eğer imkanın varsa 1 saat kullan g2 yi. İçine knock diye bir yazılım koymuşlar birde 3000 mah pil. Kaldıki bir süre kullandıktan sonra pilinin daha çabuk bittiğini herkes biliyor. Arka planda firmanın...
  46. EsPriTüeL

bu telefonun tek artısı sanırım bataryası. Yoksa arkadaşın cihazı az kullanim dedim gacur gucur heryeri oynuyor yahu. :bored:
  47. EsPriTüeL

İphone 5 alınır mı ?

Hayır kasmaz. Bugün 4s bile hala çatır çatır oynatıyor. 2 yıl götürür seni merak etme. Zaten 1 defa iphone kullanırsan bir daha hiçbir donanımlı android telefon kullanamazsın. 2g den bu yana iphone kullanırım, 1 defa amiral gemilerinden birini aldım, bende sırf donanıma kanarak, emin ol zor...
  48. EsPriTüeL

İphone 5 alınır mı ?

3000 maH bataryayada sakın güvenme. Çünkü ilk zamanlar çok iyi gider, daha sonrasında androidin yada üretici lg gibi firmaların 50 tane programı arka planda çalışır. 7.1.1 ile şarj sıkıntısı ortadan kalktı. G2 kadar gitmez ama öyle şarj aletiyle gezmezsin merak etme.
  49. EsPriTüeL

Mac Os X Mavericks 10.9.2 Usb Takınca Res Atma Sorunu

hackintosh mu yoksa orjinalmi kullanıyorsun ?
  50. EsPriTüeL

İphone 5 alınır mı ?

Yakın çevrende falan kullanan varsa g2 tarzı cihazlar karşılaştır. Günlük kullanımda emin ol iphone kadar hiçbir telefon keyif vermez sana. Bazen diyorum keşke android dünyasından herhangi bir telefona alışsaydımda iphone ile tanışmasaydım. Bir defa kullanınca bırakamıyorsun :)
  51. EsPriTüeL

İphone 5 alınır mı ?

5s var 1,5 aylık. Yurtiçi garantili. Pmden ulaş bana.
  52. EsPriTüeL

Tictoc kullananlar var mı?

iphone da uzun yazılarda karakter satırı üste taşıyor. Göze pek hoş görünmüyor. Güncelleme ile düzelir diyordum ama yine aynı. Sanırım bilinçli öyle olması ?
  53. EsPriTüeL

Windows 8.1 takılmalara çözüm

Windowsun ugrastirdigi islere bak ya. Saka gibi. 😑
  54. EsPriTüeL

2.500 tl bütçeyle gamer pc topluyorum

Yeni topladığım kasayı satim sana. Pm den ulaş :)
  55. EsPriTüeL

iPhone 6 4.000 TL Ön Sipariş Fiyatıyla Gelecek (Tahmindir)

Rambo kardeş, sen az şu interneti araştırma yapmak için kullan bence :D senin mantığına uydumu bu tahmin ?
  56. EsPriTüeL

Retrica Android'de!

Bende tum resim appsleri var hemen hemen. 😄 ama bence simdiye kadar gordugum en harika uygulama facetune. 😎
  57. EsPriTüeL

Iphone 5s almayı düşünüyorum 3 sene sonra kasma olur mu?

7.1 den önce touch id tam iyi algıamıyordu fakat şuanda çatır çatır resmen. Ekran yetmemesi konusunda haklısın. Fakat bol güneşli ortamlarda onun verdiği görüntüyü veren telefon görmedim. g2 falan hikaye yani. Fakat 5s lerde 7.1 den sonra şarj su gibi gidiyor bence. Zaten apple eğer ekranı...
  58. EsPriTüeL

Whatsapp fazla yer kaplıyor?

Bu programı daha önce denedim 2-3 program haricinde hiçbirşeyi sildiği yok. Bence en iyisi "iclean" uygulaması. Kesin deneyin.
  59. EsPriTüeL

Windows 8.1 için Combofix yada ona benzer bir program varmı ?

Aynen katılıyorum.
  60. EsPriTüeL

2028 beygirlik canavar !

61. EsPriTüeL

Windows 8.1 UPTADE 1 resmen yayınlandı

yamalıya yamalıya vistayı geçtiler artık gına geldi millete. Başlat gelsinmi gelmesinmi diyerek. windows 9'a kadar böyle gider bu.
  62. EsPriTüeL

Yeni Facebook v11.0.0.0.1 Alpha [APK][4.0+]

Git gide hepsini ios 7 benzetiyorlar :D
  63. EsPriTüeL

İphone 5

Alacaksan 5s almalısın bence.
  64. EsPriTüeL

G2 aldim ilk yapmam gerekenler

Hayırlı olsun. Aman diyim bizim telefonları kötülemede naparsan yap :D
  65. EsPriTüeL

Twitter Yasağı Kalktı!

Modemi kapat aç girer :cool:
  66. EsPriTüeL

Youtube'a nasıl girilir ??????????

Rica ederim. :)
  67. EsPriTüeL

Youtube'a nasıl girilir ??????????

Youtube ve Twitter girmek istersen. Hem dns ile hattının bağlantısını kasmamış olursun. Windows/system32/drivers/etc/hosts içine yapıştır. 199.59.148.12 t.co www.t.co 199.59.148.11 pic.twitter.com s.twitter.com 199.59.150.7 twitter.com www.twitter.com 199.59.148.148 upload.twitter.com...
  68. EsPriTüeL

SDN Counter Strike: Global Offensive Oynayanlar Kulübü

Bunda vurulsanda eğleniyorsun ama :dil:
  69. EsPriTüeL

SDN Counter Strike: Global Offensive Oynayanlar Kulübü

Loadout grubuna gelin birazda. Counter eskimedimi daha ya. Daha eğlenceli birşeyler yapun bari :rolleyes:
  70. EsPriTüeL

Flaş! YouTube kapatıldı! 27 Mart 2014

Yasaklayamazlar. Sadece engellemeye çalışırlar.
  71. EsPriTüeL

YouTube Yeniden Kapanabilir!

Yani sizin ses kayıtlarınız montaj bunlar gerçek öylemi ? :) 3-5 sempatizan araya karışmış diye memleketin satılmasını görmezden gelemeyiz kusura bakma birader. Sen sorumun cevabını ver bana. Nerde hani ohal bölgede polisleriniz ? Daha bugün arkadaşım hakkariden aradı. Burada polisin elinden...
  72. EsPriTüeL

Hala soruma cevap vermiyorsun. Diyarbakır da o itin posteri açılırken o gaz bombaları nerede kardeş ? Sizin gibi düşüncede çok adam var gezicilerin arasına karışan. Sırf bak taş attılar yaktılar yıktılar demek için. He merak etme biz bize taş atana karanfil atan kısımdayız :)
  73. EsPriTüeL

Artık DNS ayarları da işe yaramayacak! Twitter'a IP bazlı engelleme geldi

https://www.youtube.com/watch?v=AraCFRfQLsU
  74. EsPriTüeL

Yazılarının hiçbiri soruma cevap veremedi. Özerklikle ilgili soruma gelebilirsen sevinirim. Laf dolandırmanın anlamı yok. :) Mücadele ise sadece eylem yapanlaramı mücadele ?
  75. EsPriTüeL

Dnsler yasakladılar Chrome zenmate kurup mail adresi verin yeter. https://chrome.google.com/webstore/detail/zenmate-for-google-chrome/fdcgdnkidjaadafnichfpabhfomcebme
  76. EsPriTüeL

Eğer senin bakanın kapatılmasını onaylayıp twitter'da cirit atıyorsa kusura bakmada bizim girmemiz çok değil yani ha :) Eğer sana göre devleti yıkmak olan amaç bize görede doğru olanı savunmaktır senin şuanda yaptığın gibi. Şu kafadan çıkın sadece siz yoksunuz bu ülkede. He sana göre apo dnen it...
  77. EsPriTüeL

Yeni DNS leri bu konu altında paylaşalım. Öyle saça böyle tarak.
  78. EsPriTüeL

Sen evinde yatarken biz Diyarbakır gibi illerdeydik. Bir tane apo posteri açan insanlara karşı müdahale eden görüntü göstersene bana madem sen klavyeden ibaret değilsin bir görelim. Yani şimdi özerklik ilan edilmesi senin için gezi olaylarından daha zararsız değil mi :) Tabi tanımadığın birine...
  79. EsPriTüeL

Keşke bunları savunduğunuz kadar özerklik ilan edilen Polisin terk ettiği Diyarbakır gibi illerimiz içinde sesinizi yükseltseniz. Türkiye olimpiyatlarına hayır ama açılım zımbırtısına evet. He bu arada Mahkeme kararı ile içerik kaldırmak başka, hükümetin veya polisin keyfine göre kaldırmak...
  80. EsPriTüeL

Birşeylerin üzerini örtmek için bu kadar da diktatör olunmaz. Bırakalım ses kayıtlarını japonya da iç işleri bakanını yolsuzluklar suçluyorlar adam intihar ediyor. Fakat montaj olduğuna nasıl inanıyor bu insanlar anlamıyorum. Gerçi hoş gerçek olsa dahi birşey değişmez. Helal olsun devletimiz...
  81. EsPriTüeL

Twitter Kapatılmıştır

Neden peki yasaklayan zihniyetin başındaki isimlerde oralarda cirit atıyor ?
  82. EsPriTüeL

Bilgisayar Kasası Topluyorum Ekran Kartında Kararsızım Lütfen Yardım edinn :(

Tabi ki gtx 780 al. Uzun süreli oyunda kalıyorsa amd herzaman ani fps düşüşleri yaşar.
  83. EsPriTüeL

Whatsapp guncelleme

24 saat beklemen gerekiyordu tekrar gorunur olabilmek icin. ;)
  84. EsPriTüeL

Whatsapp guncelleme

Ben jb yapmadim hic. Kesin bir bilen cikar. 😬
  85. EsPriTüeL

Whatsapp guncelleme

Az once whatsapp guncelleme geldi. Gizlilik ayarlarindan son gorulme zamanini ve profilinize kadar herseyi gizleyebilirsiniz. Zuckerberg ne isler ceviriyorsa. 😛
  86. EsPriTüeL

Steam Çökme

Aynen. 1 saattir girilmiyor.
  87. EsPriTüeL

iOS 7.1 Yayınlandı

%60 performans iyileştirmesi var. İos 7.0.6 ile 7.1 5sleri karşılaştır farkı anlarsın. Yükledim çok memnunum.
  88. EsPriTüeL

IOS 7.1 Yayınlandı

Şimdiye kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım ben. Fakat icloud yedeğin yok ise yani açmadınsa ayarlardan gider hepsi söyleyeyim. Yada itunes bağlatıktan sonra bilgisayara yedeğinide al. Ama ben yedekleri icloud üzerine alıyorum. İğneden ipliğe icon dizilimine kadar herşey bıraktığım yerden devam :)
  89. EsPriTüeL

Yeni Mac Pro almak istiyorum yardım edermsiniz

Sorduğun sorulara bakacak olursak , sen neden mac pro almak istiyorsun ? upgrade etmek sıkıntılı. (imac )Camı vakumla komple alacaksın ki m serisi ekran kartı anakarta entegre. Senin yapabileceğin birşey yok. Oyun oynamak için zaten kesinlikle mac alma. Kasa topla. Her ne kadar sistem olarak iyi...
  90. EsPriTüeL

IOS 7.1 Yayınlandı

Temiz kurulum herzaman iyidir. iPhone’u bilgisayarına bağla ve iTunes’i çalıştır iPhone’u kapat (power tuşunu basılı tut) iPhone kapandıktan sonra, Power Tuşuna ve Home Tuşuna aynı anda bas ve 10 saniye basılı tut, ardından Power tuşunu bırakarak Home tuşuna basılı tutmaya devam et. ekranda bir...
  91. EsPriTüeL

IOS 7.1 Yayınlandı

DFU moda alıp sıfırdan kur. Birde wifi ile değilde itunes ile kur..
  92. EsPriTüeL

IOS 7.1 Yayınlandı

Arkadaşın 5 ve 4s lerine kurduk cihaz resmen uçuyor arkadaşlar. Gönül rahatlığıyla kurabilirsiniz. 5s de nerden baksan %70 performans artışı var.
  93. EsPriTüeL

IOS 7.1 Yayınlandı

Telefon resmen uçuyor. :) 5s
  94. EsPriTüeL

IOS 7.1 Yayınlandı

95. EsPriTüeL

Quizup Oynayanlar Kulübü

Dur aksam ben rekora kosayim bir. 😬
  96. EsPriTüeL

Quizup Oynayanlar Kulübü

Baska hesap acip birini 3g den digerini wifiden kaptiramiyormusun yani. Vardir yaw. 😂
  97. EsPriTüeL

Quizup Oynayanlar Kulübü

Yoksa bilerek kendine yenilip rekormu yapiyorsun nedir. 😂
  98. EsPriTüeL

Quizup Oynayanlar Kulübü

Gururumuz bt38. Ben geliyorum gumbur gumbur. 😬😎
  99. EsPriTüeL

Quizup Oynayanlar Kulübü

Gece gunduz oynuyorsun heralde. 😄
  100. EsPriTüeL

Quizup Oynayanlar Kulübü

Benide ekleyinde aksam kapisalim. 😎 esprituel
  101. EsPriTüeL

Filmlerde Altyazı Mı, Seslendirme(Dublaj) Mi Tercih Ediyorsunuz?

Dunyanin en iyi mimik ve seslendirme sanatcilari bizdeyken neden altyazi izleyeyim ki ? Bkz : rocky, transformers vs..
  102. EsPriTüeL

Amd iyi midir? Önerir misiniz?

Neyi duzgun secersen sec kardesim. Uzun sureli kullanimda amd sinifta kaliyor. 3 saat kesintisiz oyun vs gibi isler yap fps dususlerini gorursun. 16 mb onbellek 4 ghz gibi rakamlara aldanmayin. İntel pahali diye butcesi uygun olmayan amd alsin fakat iki sistemde kullaniyorum. İntel performansi...
  103. EsPriTüeL

SDN Loadout Kulübü

Arkadaşlar oyun inanılmaz keyifli ve zevkli. Öldüğünüz de bile gülüyorsunuz :) Silah, kıyafet gibi özellikler eklemek için oyun kazanmanız gerekiyor. xp ile alışveriş yapabiliyorsunuz. Nick : esprituel Oyun linki : http://store.steampowered.com/app/208090/ ( ücretsiz, )
  104. EsPriTüeL

İnternete Daha Hızlı Nasıl Bağlanabiliriz?

dns tamamen temizleyip dns önbelleğini sil düzelir. 8.8.8.8 ile başlayan dns girince böyle bir sorun oluyor.
  105. EsPriTüeL

Samsung, Milk Music'i Yayınladı

Fontu da dahil olmak üzere zemin blur kısmına kadar ios 7 tasarımı. :mrgreen:
  106. EsPriTüeL

Apple - Samsung İlişkisi Sona Erdi!

Allahtan yazılımını damacana plastiği samsung yapmıyor. Yoksa elimizde ki iphone çöp olurdu kesin.
  107. EsPriTüeL

Note 2 şimdi alınır mı?

Sadece sistemden ötürü bile ipad diyebilirim.
  108. EsPriTüeL

Quizup Oynayanlar Kulübü

Evet arkadaşlar, Photography , Music , Logo gibi kategorilerde amerika kıtasını feth etmiş bulunuyoruz. :mrgreen:
  109. EsPriTüeL

Bios çöktü

Servise göndermen en doğrusu.
  110. EsPriTüeL

Apple - Samsung İlişkisi Sona Erdi!

Çok yerinde bir karar.
  111. EsPriTüeL

Flash playersız android telefonlar video açarmı

Bir zamanlar ios neden acmiyor diye laf ederlerdi. Fakat donanim canavari flash olmasina apple hep karsiydi. 😎
  112. EsPriTüeL

ICloud Yedekleme

Sistemdeki ayarların bile geri gelir. asıl 3. parti programlara güvenme.
  113. EsPriTüeL

Samsung rf511 - 6gb ram - 2gb ekran karti - sata 3.0 mat ekran

Arkadaşlar cihaz çok temiz ve kusursuzdur. Alüminyum gövde sıfır ısınma... Genelde klavye takarak kullanıldı. ( azda olsa pazarlık payı vardır. ) Sahibinden ilan Numarası : İlan No 151747391 İşletim Sistemi Orijinal Windows® 7 Home Premium (64b) İşlemci Intel® Core™ i5 Processor...
  114. EsPriTüeL

Poster -Afiş Şablonları Paketi

Bunlar graphicriver sitesinin ücretli posterleri. Buraya warez ekleniyor mu ?
  115. EsPriTüeL

İphone 5s , 5 ten gerçekten hızlı mı?

Bu sorunlar 5 den değil uygulamaların kendinden dolayı ve ios 7 den dolayı oluyor. Yani 5s de alsan bu dediğin sorunlar olacak. Güncellemeyle çözülür. Yinede sen bilirsin.
  116. EsPriTüeL

SDN Left 4 Dead 2 Oynayanlar Kulübü

Az biraz zaman gecsinde su sunucu isinide cozelim. Olmazsa bi vps ayarlariz.
  117. EsPriTüeL

Ekip guzeldi cidden. Yarin uzunca bir mac edelim. :)
  118. EsPriTüeL

Suan bende sunucu varda web siteleri icin cpu anca yetiyor. Ama ilerleyen zamanlarda hallederiz. 😜
  119. EsPriTüeL

Steam tlf kurdum. Artik online gordummu girerim.
  120. EsPriTüeL

Bende net kokten kesildi yaw. :D simdiye kadar hic serverdeb dusmedim zaten. Varmi dusen ?
  121. EsPriTüeL

Ah o anda aniden net kesildi. Yoksa karsi takim nefes alamiyordu heee. :))))
  122. EsPriTüeL

http://steamcommunity.com/id/esprituel benide ekleyin arkadaşlar. esprituels olarakta çıkabilir.
  123. EsPriTüeL

Bende varım. :huh:
  124. EsPriTüeL

Yeni satın aldığım iPhone5s e bi sualim olucaktı kullanıcılar bakabilir mi?

Uzerine tikla kapali yaparsan zaten kapali durumdadir.
  125. EsPriTüeL

O dedigim ozelligi kapa sonucu yazarsin. Kullananda yaziyor kullanmayanda. Akilli tlf hangisi olursa olsun sarj derdi var. Fakat o kadar su gibide gitmemesi lazim. Daha once note 2 de kullandim ki arka plandaki uygulamalari kapamaktan tlf kullanamaz hale geldim. Sukur iphone da ram kullanimi...
  126. EsPriTüeL

Sen onuda kapat. Zaten bildirim gelir merak etme. Uykuda bile kalsa tlf o ozellik acikken surekli veri alisverisi yapiyor.
  127. EsPriTüeL

Ayarlar - Genel - Arkaplanda uygulama yenile bunu kapat farkı göreceksin. :)
  128. EsPriTüeL

Left 4 Dead 2 Bedava Sahip Olun

Bastanda soyledik dinlemediler. Kutuphaneye ekleyin yeter. zaten sahip olmus oluyorsunuz. Biri gelir illa indireceksiniz der biri gelir olmuyor der. Daha once denendi.
  129. EsPriTüeL

Kutuphaneya almaniz yeter yahu. Stres yapmayin. :). İlla indireceksiniz diye bir kaide yokki.
  130. EsPriTüeL

Şimdi bunun şerefine online oyuncu bulmak gerek. Böyle tadı çıkmıyor gençler. :thumbup1:
  131. EsPriTüeL

Dizimag Yeni Adresiyle Açıldı

hepsi çakma.
  132. EsPriTüeL

Logo Fikir

1. Logo fakat üzerinde çalışman lazım.Birde sitenin amacı nedir. Onuda söyleseydin renk olarak da fikir verirdik. Daha önce yemek sitesi için yaptığım bir logo vardı. Eğer fikir verirse incele.
  133. EsPriTüeL

Iphone 5s sıvı temas

Değişim kapsamına alıyor derken eskisi gibi çöp olmuyor manasında dedim zekasını yüksek sanan arkadaş :) değişimin Türkçe karşılığını bir araştır öyle gel burda konuş. Belli bir ücretle alıyor senden isterse suda yüzsün telefon. Türkiye şartlarını bilmem 4s götürdüm üstüne kontratlı çatır çatır...
  134. EsPriTüeL

Iphone 5s sıvı temas

Farz edelim tamam haklısın. Note 2 kullanıyorsun sözde 1 gün gidiyor diyelim. Fakat neden hala gözün bizim aletlerde ? :) Neden sana yakın konularda takılmıyorsun. Hayır lazımsa gönderelim birader ?
  135. EsPriTüeL

Iphone 5s sıvı temas

yaş 38 sözde tabi , akıl 0 olunca. gelip apple konularında bizim aletlere gülersin tabi :)
  136. EsPriTüeL

Iphone 5s sıvı temas

Apple artık sıvı temaslı cihazları da değişim kapsamına alıyor.
  137. EsPriTüeL

En iyi .Mkv oynatıcısı

Donanım hızlandırmayı falan açarsan daha akıcı görüntü sağlar. Özellikle Motion özelliği açıkken. Fakat linkte verdiğim arkadaş biraz abartmış 10 yapma sen :) http://forum.shiftdelete.net/yazilim-haberleri/244620-istek-uzerine-splash-pro-onerilen-ayarlar.html
  138. EsPriTüeL

1.Kalite Kopya Note 3 Almak Mantıklı Mı?

Cidden samsung ve android telefonları birebir yapıyorlar. iphone cihazları bu kadar benzer yapabildiklerini hiç görmedim.
  139. EsPriTüeL

En iyi .Mkv oynatıcısı

Hd player sadece oynatıcı , ama splash pro ex export etme özelliğide var. Yani telefona istediğin boyuta göre mkv leri export ediyorsun. Yada online youtube upload edebiliyorsun videoyu. Ama çok kaliteli bir program. Diğerleri ile aynı anda açıp yanyana koyunca farkı anlarsın.
  140. EsPriTüeL

En iyi .Mkv oynatıcısı

Slash pro Ex içlerinde en güzeli.
  141. EsPriTüeL

Whatsapp ios7 guncellemesi sonunda geldi

Sadece konustugun kisiden geri diyince hafif bi takilma var gibi. Onuda duzeltirler. Camera + dada bu sorun vardi.
  142. EsPriTüeL

143. EsPriTüeL

144. EsPriTüeL

Eps Dosyası Nasıl Editlenir ?

Öğrenmek istiyorsan bana göndermen biraz hazıra konmak olur. :) Katman açık olması onun convertsiz olduğu anlamına gelmez. Genelde netteki hazır vektörler convert edilir. Üst menüden Select - Object - All text object tıkla bakalım. istediğin yazı seçili hala gelecek mi ? Dediğim gibi o yazıyı...
  145. EsPriTüeL

Eps Dosyası Nasıl Editlenir ?

Convertli ise yazıyı editleyemezsin. Önce grubu bozman lazım.Shift + Ctrl + G kısayolu ile nesneyi seçtikten sonra grubu boz. yada sağ klik ungroup. Ondan sonra T kısayolunu kullanarak ne istiyorsan yaz. Bu kadar.
  146. EsPriTüeL

Ultrapixel Teknolojisini Anlayalım

147. EsPriTüeL

Dj Onur Ergin Hangi Programı Kullanıyor?

Virtual Dj denedin mi ?
  148. EsPriTüeL

Iphone 4S 1300 TL eder mi?

Rica ederim.Eğer karar verdiysen çok yorumlara takılma. iphone gerçekten çok iyi telefon. Bütçeni aşarsan iphone 5 al. Fakat 4s ile arasında performansta uçurum görmedim.
  149. EsPriTüeL

Iphone 4S 1300 TL eder mi?

Bende iphone 5 kullanıyorum. Arkadaşımda 4s var. Birebir kullanıp karşıllaştırdım. Bence arasında pek bir performans farkı yok gibi. 4s lerde ios 7 iyi çalışıyor aklında şüphe kalmasın. Fakat aynı şey iphone 4 için geçerli değil. Telefon bayağı ağırlaşmış ios 7 ile. İphone alırsan pişman...
  150. EsPriTüeL

İphone 5 Fotoğraf

Aksam sarj ediyorum yatmadan aksam 11 e kadar %20 lerde oluyor. Surekli net acik bende gun boyu. İos7 son surum ile cok daha basarili oldu sarj konusu.
  151. EsPriTüeL

İphone 5 Fotoğraf

İkiside cok cok guzeldir.
  152. EsPriTüeL

Max 5000 tl ye bilgisayar toplamak istiyorum. Yardım edin.

Arkadaşın dediği gibi sistemi ne kadar iyi toplarsan topla malesef adobe kararlı çalışmıyor pc lerde. Hp sunucu kasası var. O bile saçma sapan kilitlenmeler yapıyor. İçinde ssd raid 0 aynalama olduğu halde. Özellikle illustrator. Tasarım ile uğraşıyor ve uzun soluklu düşünüyorsan al birtane yeni...
  153. EsPriTüeL

En Gerçekçi Cosplay'ler güncel

Cok guzel paylasimlar var. Emegine saglik.
  154. EsPriTüeL

Iphone 5 ön kamera resim çekimi neden ters?

Camera+ bu ve daha fazlasini yapiyor.
  155. EsPriTüeL

Windows 8.1 Yayınlandı, İndirin!

Benimde magazadan guncelleme gelmedi. W8 enterprise 64 bit.
  156. EsPriTüeL

3500-4000 Tl Arası Sistem Tavsiyesi

Render alacaksın ne amd si güzel kardeşim.İntel anakartlara bak. Ayrıca nvidia quadro alman lazım bu işi gerçekten yapmak istiyorsan.
  157. EsPriTüeL

Doc. Çok güzel paylaşımlar. Emeğine sağlık.
  158. EsPriTüeL

Yarın Android'e geçiyorum. Rom, Root gibi şeyleri iyice kavramak istiyorum.

Bu sorunlar ikinci güncellemede kesin çözülecektir buna emin ol. Ayrıca 4 bilmem ama 5 ve 4s var bende. 4s de gayet akıcı.
  159. EsPriTüeL

Yarın Android'e geçiyorum. Rom, Root gibi şeyleri iyice kavramak istiyorum.

Aldıktan sonra azcık kullan pişmanlık mesajlarını bekliyorum :) 7.0.3 sürümde o kasmalar falan bayağı düzeltilecek. İnş pişman olmazsın hayırlı olsn demek düşer. :)
  160. EsPriTüeL

İnanılmaz Bruce Lee !

Pinpon oynayan bruce lee değil ki. Eskitilmiş efekt ve sinema hilesi sadece. Karşılık vermesini anlarız adam mançika ile topu masaya sektiriyor. :) Bruce Lee tarzı ve ustası , Wing Chun
  161. EsPriTüeL

Konuyu zevkle takip ediyorum. Eline saglik.
  162. EsPriTüeL

IOS 7 Den dönmek isteyenler içeri (çözüm değil sadece fikir)

Bende hiç çökme olmadı. Hatta yoğun bile kullanıyorum. 1 defa facebook çöktü sadece. iclean ile temizle bakalım bir cookie falan.
  163. EsPriTüeL

Windows 8.1 ve Internet Explorer 11 Mükemmel Olmuş

Yeni format attığın için olabilir mi ? :)
  164. EsPriTüeL

iPhone5 wifi de tekrar parola istiyor? Yardım

Ayarlar>Wifi>Ağlara katılmadan sor pasif yap.
  165. EsPriTüeL

IOS 7 Den dönmek isteyenler içeri (çözüm değil sadece fikir)

İphone 5 de en ufak kasma dahi olmuyor.
  166. EsPriTüeL

İos 7.0.2 guncellemesi

İpad kac ? Ben cok memnunum faruk. Fakat yakinlarinda senin ipad surumden kullanan varsa eger bak sonra guncelle. İphone 5 de cok stabil ve iyi calisyor sistem bence. :)
  167. EsPriTüeL

İos 7.0.2 guncellemesi

İos 7 guncellendi arkadaslar.
  168. EsPriTüeL

Ios 7 eksikleri

Aynen. Gözle görülen performans artışı var gerçekten. Ayrıca şarj da baya iyi gidiyor. Hiç hata almadım henüz.
  169. EsPriTüeL

IOS 7 Güncellemesi | Genel başlık | Yükleme ve Sorunlar

Kaldigi yerden devam eder sorun olmaz.
  170. EsPriTüeL

Ozellikle bataryada cok onemli iyilestirme var. 5 ve 4s de cidden hizli calisiyor. Gozle gorulur performans artisi var. :)
  171. EsPriTüeL

Evet twitter guncelleme geldi sicak sicak :)
  172. EsPriTüeL

Hayır 5 kullanıyorum. Az kurcaliyim buraya izlenimleri yazacam bakalım. Apple ne yapmış ne etmiş :D
  173. EsPriTüeL

Apple gidisime sdn kurusuma hasta :D arkadaslar daha once beta 4 kurdum ama su kadar soyliyim bayagi performans artisi var.
  174. EsPriTüeL

evettt arkadaşlar an itibari ile elma logosu göründü. Çubuk ilerlemekte. İç kulvardan beyazın atakları :D
  175. EsPriTüeL

:D durun nazar değecek
  176. EsPriTüeL

Yolda :)
  177. EsPriTüeL

Arkadaşlar size zahmet olacak ama, şunların hangi oyunda yada filmde olduklarını üstlerine yazarsanız. Konu resmen çöp olmuş. Tek mesajda 20 tane cosplay var. Bilmiyen çok arkadaş var bunları.
  178. EsPriTüeL

Telefonu kapatıp açın sürekli aynı uyarıyı veriyorsa. Birazdan ekran görüntüsü eklerim yolda :)
  179. EsPriTüeL

Evett guncelleme geldi arkadaslar. İlk benden duyun :)
  180. EsPriTüeL

Camera+ guncellemesi geldi. Gozume gayet guzel gorundu :)
  181. EsPriTüeL

Twitter'ı sallayan WhatsApp yalanı

Tongaya düşenler neden hep android kullanıcısı ( Msj arayüzünden yola çıkarak ) :D
  182. EsPriTüeL

Evinde iki tane kaplan besleyen adam

Yandaki köpeklerde birbirine kevkiriyormu nedir :D
  183. EsPriTüeL

İphone da severek kullandığınız oyun ve uygulamaların adlarını yazar mısınız ?

Birkactane daha. Umarim isine yarar. 😊
  184. EsPriTüeL

İphone da severek kullandığınız oyun ve uygulamaların adlarını yazar mısınız ?

Facetune çok çok güzel bir app Hatta bazilarini resim olarak ekliyim. Bak incele bir.
  185. EsPriTüeL

Yeni iPhone'ları Nasıl Buldunuz? [iPhone 5C ve iPhone 5S]

İlk üretim apple hiçbirzaman almam hep bekliyorum 2. seri üretimi. Şuanda benim iphone 5 de soyulma vs olmadı. Fakat kalkıpta apple gibi büyük bir firma kendi kusurunu neden müşterilerine yüklüyor. Bence bu sırf 5c sattırmak için yapılan bir strateji. Çünkü 5c donanımı 5 ile aynı. İnsanlar 5...
  186. EsPriTüeL

Yeni iPhone'ları Nasıl Buldunuz? [iPhone 5C ve iPhone 5S]

iphone 5 satışını durdurdular apple gözümden düştü benimde.
  187. EsPriTüeL

Iphone 5 mi Galaxy s4 mü almalıyım kararsız kaldım lutfen yardım .. ! :(

Birdaha denk gelirsen rica ederiz bir video çekte androidde kasmayan iosda kasan üst model cihaz görmüş olalım sana zahmet :)
  188. EsPriTüeL

İphone 5 kasma ve donma

Hemde mesajlarda kasacak öylemi ? 50 tane uygulama açık arka planda oyunda dahil. Hayatımda duymadım :)
  189. EsPriTüeL

S3 mesaj geldi simgesinde 1 işareti gitmiyor ?

ios bildirimi gibi hiçbiri çalışmıyor malesef.
  190. EsPriTüeL

Wifii'ye bağlanamıyorum!

Sorun tamamen modem ile alakalı. Modemi değiştir bunu göreceksin zaten.
  191. EsPriTüeL

Combofix ses dosyalarini sildi

Bu combofix kim öneriyor bilmiyorum ama saçma sapan şeyleri siliyor .Kullanmayın 3. partı bu tür yazılımları. Sistem geri yükle , driver yükle. Olmadı format.
  192. EsPriTüeL

2800 TL için Sistem Önerisi (Monitör Dahil)

Senin için işlemci önemli olacak fakat ram daha önemli olacaktır. Çünkü sanal makinede bunları birde aktif kullanmak istiyorsun. Bence 32 gb ram yapman gerek. Zaten INTEL CORE I7 3770 3.4GHz 8MB işlemci sana yetecektir.
  193. EsPriTüeL

2800 TL için Sistem Önerisi (Monitör Dahil)

O sanal makinelerde ne çalıştıracağına da bağlı. Ona göre işlemcinmi daha çok tüketilecek Ram miktarınmı buna da karar vermek lazım. 32 gb ram bile gerekebilir. Sanal makinede neler çalıştıracaksın ?
  194. EsPriTüeL

Ultrapixel Teknolojisini Anlayalım

en iyi kamera yine iphone telefonlarda.
  195. EsPriTüeL

iOS Kategorisi İçin Moderatör Oylaması

O yüzdenmi hali hazırda s4 leri diğer ülkelere nazaran dandik işlemciyle Türkiye piyasasına sürüp milleti reklamlarla iştahlandırıp , Aaaa bu donanımla bu sistem hayatta kasmaz, donmaz, süper çalışır bu sefer oldu mantığıyla alanlar, şuanda snapdragonlu s4 leri görünce ya keşke onu alsaydım...
  196. EsPriTüeL

Çin malı S3 aldım hayattan bezdim

Orjinal s3de alan canından bezdi merak etme (:
  197. EsPriTüeL

iOS Kategorisi İçin Moderatör Oylaması

Bunu burayla bağdaştırdın ya helal sana. Bu forum androidci olabilir. Fakat azımsanmayacak kadar ios kullanıcısı var. Hemde android kullanıcıları gibi birgün gelipde ios kullanınca , oh be kurtuldum o eziyetten diyende 1000 de 1. Yani bu tamamen fukara tesellisi :)
  198. EsPriTüeL

Casper i5 yavaşlama sorunu

Harddiskten herhangi bir ses tıkırtı falan geliyormu kulağına. Arka kısımı bir sök dene bakalım.
  199. EsPriTüeL

Iphone 5 mi Galaxy s4 mü almalıyım kararsız kaldım lutfen yardım .. ! :(

s4 e oyun yüklemene gerek yok menüler arası gezerken bile , hatta bekleme modunda kameraya geçsen bile takılıyor. Donanımla ilgisi yok hala anlamadılar. işletim sistemi ios gibi değil.
  200. EsPriTüeL

Galaxy S4'ü aldım

iphone 5 den sonraki akıcılık kısmını biraz sallamışsın gibi geldi. Az kullanda görecem ben o akıcılığı :D
  201. EsPriTüeL

Wp 8 ve ios 7

Bir iphone kullanıcısı olarak ios 7 yi o hiç beğenmedim. O ince okunabilirliği çok zayıf fontlar , bembeyaz bir arayüz , amatör işi ikonlar , resmen değişiklik yapacağız diye saçmalamışlar. Umarım bu final hali olarak kalmaz.
  202. EsPriTüeL

Galaxy s4 mü Iphone 5 mi

2 telefonu yan yana koyup şöyle uygulamalar arası bir gezdin mi peki ? kusura bakma ama arada bariz performans farkı var. Gerçi arkadaşın avatarından da anlaşılacağı gibi çoktan fanatiği olmuş androidin :)
  203. EsPriTüeL

*İOS 7 - Ön izleme - iPhonedo incelemesi - Betanın Udidsiz kurulumu ve Linkler*

Evet sert çıktım çünkü bıktırdılar artık. Kim neyi isterse onu kullansın. Sanki hayatımızda hiç android telefon kullanmadık. O deneyime sahip olmasam neyse. Demekki bana göre gelmedi tekrar ios geçtim. Ayrıca nedense ios 7 bana çok çiğ tonlarda geldi. O karizması gitmiş gibi.
  204. EsPriTüeL

Neden sallıyayım gayette 1.5 gün gidiyor. Çok aşırı kullanırsam 1 gün rahat gidiyor. Hadi sen dandroid konularını takip et belki rom mom gelmiştir. Az yenilik olsun diye widget atarsın.
  205. EsPriTüeL

Sen her iphone konusuna yorum atmak zorunda mısın ? 1,5 gün gidiyor şarjı. dünya para verip 2 ay sonra yarı fiyatına düşen androidli telefonunun şarjı ne kadar gidiyor acaba ?
  206. EsPriTüeL

Ios 7'yi beğendiniz mi?

Malesef bana çok çiğ geldi renkler tonlar vs. Beyaz iphone da kontrast belki normal durabilir ama siyah iphone da daha çiğ duracak renkler. Onun haricinde özellikler falan gayet hoş. Ama şuan ki karizması bu ikonlarla körelmiş durumda.
  207. EsPriTüeL

Galaxy s4 mü Iphone 5 mi

Al al s4 alda görecem ben seni 3 ay sonra :D
  208. EsPriTüeL

İlk Kendi Uygulamam AppStore'da

Tamamdır anlaştık. :)
  209. EsPriTüeL

izin alırız gerekli yerlerden. Çokta iyi tutacağına eminim. Saçma sapan güzel söz uygulamaları var. Arayüzler çok zayıf. Uygulama konusunda ışık var bence sende. Yarım bırakma. Ellerine sağlık.
  210. EsPriTüeL

Şöyle güzel bir özdemir asaf uygulaması yapma gibi bir fikrin olur ise arayüzde yardımcı olabilirim.
  211. EsPriTüeL

"Adalı'ya cevap vereceğim"

başlığı görünce sallamayı döner bıçağını kaptım geldim. Meğer tahmin ettiğim şey değilmiş. hahahaa :D
  212. EsPriTüeL

Cem Yılmaz mı, Şahan Gökbakar mı? İşte bu yıl en çok izlenen Türk filmleri!

samsung mu , iphone mu gibi olmuş. Tabiki iphone :D
  213. EsPriTüeL

Bunu Görmelisin!

Korpe eline sağlık harikasın.
  214. EsPriTüeL

Android mi iOS mi Daha Uzun Kullanılıyor?

iphone uygulamalar daha akıcı. insan keyif alıyor telefonu kullanırken. Bununda etkisi büyük tabi. :)
  215. EsPriTüeL

TANGOcular tango yapan herkes buraya

Kılıç kalkandan başka dans bilmem !
  216. EsPriTüeL

Illustrator export ederken görüntü kalitesi azalıyor..

eğer o çalışma vektörel ise , png olarak kayıt etmeyeceksin. Pdf olarak export edersen Ps bitmap programlar dahil her programda deforme olmadan açarsın. Pdf olarak Ps a sürükle at ölçü gir bu kadar.
  217. EsPriTüeL

17 santimlik felaket!

Profesör abartmış, 17 cm lik felaketmi olur. felaket dediğin 22 cm den başlar :D
  218. EsPriTüeL

İphone 5 almayı düşünüyorum kullanıcıların yorumları nedir

i5 al çok güzel cihaz.
  219. EsPriTüeL

iPhone 4S mi iPhone 5 mi?

düşünmeden 5 al kimseye aldırma. Sadece ön kılıfta mat koruyucu var arkada birşey yok en ufak çizik dahi yok. Sanırım o dedikleri ilk seri üretimde vardı sorun ( çizik çıkmalar soyulmalar vs gibi). O kadar hafif ve zarif bir telefon ki. Kullandıktan sonra anlarsın. Çok seri bir telefon...
  220. EsPriTüeL

İphone Wifi Sorunu Çözümü !

Bu zaman kadar hiçbir ios cihazımda böyle bir sorun olmadı. Jb mi yapıyorsunuz ?
  221. EsPriTüeL

iPhone 5 viber uygulaması

Herkese iyi akşamlar arkadaşlar, iphone 5 kullanıyorum, viber doğrulama kodu ne yaptımsa gelmedi. kodun yokmu simgesine kadar tıkladım. Get the code dediğim zamanda error veriyor. Varmı bunun çözümünü bilen ? 3 defa kaldırdım geri kurdum telefonu restart ettim yine gelmedi kod. hatta 1 gün...
  222. EsPriTüeL

Php yardım

www klasörüne kopyaladığına eminsin değil mi ? Fakat ben nedense appserv daha çok seviyorum.
  223. EsPriTüeL

Dişi iPhone5 !

hahahahaha :D ne yaratıcı adamlar var. öff sabah sabah gülmekten yerlere yattım :D
  224. EsPriTüeL

Iphone 5 alacağım yardım lütfen !

bunlara inanmayın. sadece ilk seride bu soyulmalar vs olabilir. Bende hala taş gibi.
  225. EsPriTüeL

Skype'a bomba güncelleme!

Tamam metro skype da konuştuğun kişileri silme yok sanırsam. O geçiş yapmayı biliyorum. Masaüstü skype bu bendede ayar. Birde dediğim gibi durumum görünmez olmasına rağmen çıkmama rağmen ç.içi görünüyorum karşıya :)
  226. EsPriTüeL

Geçmişi sildim tekrar yükledim geldi bu sefer. Fakat konuştuklarımız habire birikiyor orta kısım da ? tek tek konuştuğun kişileri nasıl sileceğini biliyor musun ? komple geçmişi sil demekte işime yaramıyor. Bir müşteri yazıyor diğerine geçmek eziyet karman çorman oluyor. Ve görünmez olsanda...
  227. EsPriTüeL

Nerde var dosya gönderme ? Yıldız favorilere ekle için. Birde görüştüğün kişileri tek tek silemiyorsun komple geçmişi sil diyeceksin. Ayrıca görünmez olduğun halde sen pc de olmasanda skypedan çıksanda hala yazıyorlar. Bence daha çok gelişmeli. Tekrar indirdim baktım şimdi dosya ekle göremedim ?
  228. EsPriTüeL

Bumu büyük güncelleme ? Şu metro arayüzündeki skype dosya gönderme vb özellikler gelmediği sürece bana göre pek bir önemi yok.
  229. EsPriTüeL

Iphone 5 alacağım yardım lütfen !

0.3 mm kalınlığında Ozaki kılıf var. Bende kullanıyorum gayet güzel. Bunu al. http://www.elmacipazari.com.tr/Ozaki-O-Coat-0-3-Jelly-iPhone-5-Kilifi-Ekran-Koruyucu-Film-Seffa_14876.html
  230. EsPriTüeL

HTC One kutu içeriği

Çoğu modellerinde bir süre sonra geri tuşunda problem olduğu söyleniyor. http://www.youtube.com/watch?v=7v5Oc5-7rbA
  231. EsPriTüeL

Google xphone konsept tasarimi

az daha çalışman lazım üstünde. Detaylar çok sönük kalmış.
  232. EsPriTüeL

10,000 iphone 5 domino

Green Screen teknolojisi kullanıkarak yapılmış. Hemen düşmeyin :)
  233. EsPriTüeL

Teknosa'da Samsung Galaxy S4 Fiyatı Belli Oldu!

isveçli iphone ile samsungu kıyaslayınca çarpıldı :D
  234. EsPriTüeL

Yeni Türkçe Online FPS Oyunu Renaissance Heroes

Bana nedense ilk bakışta Quake hatırlattı.
  235. EsPriTüeL

Grafik tasarımına başlangıç için eğitim tavsiyesi

İnternette bir çok sitede dersler mevcut. Ama sıralamayı yazayım sana, 1- Photoshop olmazsa olmazın. Resim düzenleme vb işler için. 2- Illustrator vektörel programlar içinde mutlaka öğremen gerekenlerden biri. ( Logo, insert , afiş , fazla sayfalı olmamak kaydı ile katalog da yapabilirsin )...
  236. EsPriTüeL

AliA'yı almışlar

Hayırlı olsun AliA , umarım sdn ile çok iyi yerlere gelirsin.
  237. EsPriTüeL

Instagramdaki En Görgüsüz Ergen

fake bunlar ya.
  238. EsPriTüeL

Dota 2 kasma

o bilgisayarlarda nvidia optimus ekran kartı var. Belkide onboard ekran kartı ile oynuyorsun. O kadar aşırı kasmaması lazım. Sağ tıkla Nvidia denetim masasından oyunun exe dosyasını bul daha sonra yüksek performansı seç.
  239. EsPriTüeL

Bunu Görmelisin!

Korpe konuyu sürekli takip ediyorum. Çok güzel resimler cidden. Umarım daha fazlası gelir. Eline sağlık :)
  240. EsPriTüeL

Programlardan sonra kalan bos klasorleri otomatik silme

Ccleaner normalde temizlemesi lazım.
  241. EsPriTüeL

iPhone 4s akvaryuma düştü ama kurtardım

iphone sağlam telefon. Kolay kolay birşey olmaz. Hadi gözün aydın :)
  242. EsPriTüeL

Medya Player Görüntü Karşılaştırması

Tabi ki en iyisi Splash pro EX
  243. EsPriTüeL

Mac / OS X Kullanan Kaç Kişiyiz ? # OS X Kullananlar Klubü #

Eğer magicmouse size göre yavaşsa hele hele bir tasarımcıysanız olmazsa olmazınız magicprefs. Mutlaka deneyin :)
  244. EsPriTüeL

Photoshop sorunu acil yardım

Belki anvirirüs programın silmiştir. Hiç uğraşma bence farklı siteden cs6 indir.
  245. EsPriTüeL

Foursquare'e Dev Güncelleme!

İnsan s*çtığı yeri bile bildirirmi arkadaş ya. Ne gereksiz bir uygulamadır bu ?
  246. EsPriTüeL

Program files'daki dosyaları nasıl silebilirim?

Güvenli modda aç öyle sil.
  247. EsPriTüeL

MSN Messenger Neden Kapanmadı?

30 Nisan diyorlar.
  248. EsPriTüeL

NVidia Çift Monitör Kurulumu

Ben yıllardır 2 monitör kullanıyordum. Bu yıldan itibaren 3 monitör yaptım. Fakat ben böyle bir ayar ile uğraştığımı hatırlamıyorum. Ekran çözünürlüğünden ayarlıyorum hepsini.
  249. EsPriTüeL

iPhone Kullananlar Kulübü

Benide yazın :)
  250. EsPriTüeL

Iphonenumu satacağım karasız kaldım . . .

ihtiyaçtan mı yoksa başka sebeplerden mi satacaksın ? fiyatı iyi.
  251. EsPriTüeL

Htc One Elimde :)

asphalt 7 testi falan yapsana birde boomsound vs
  252. EsPriTüeL

Crysis 3 mü Farcry 3 mü?

Tom Raider al. ;)
  253. EsPriTüeL

Htc one ve htc one x hoparlör karşılaştırması !

eko yapıyor olduğu alanda. O tiz sesini çoğu telefon iyi verir. Abartmayın şu telefonu artık. Çok enteresan ve harika bir ses çıkarmıyor. Sadece diğer telefonlardan birazda daha tizi bası net veriyor hepsi bu.
  254. EsPriTüeL

iPhone 5S Farklı Ekran Boyutlarında Olacak

boyutu büyürse apple kaybeder. Zaten apple kullanan çoğu insan table kadar telefon istemez. İsteyende ipad mini alıyor zaten. Renkli kapak fikri umarım doğru değildir. :)
  255. EsPriTüeL

Oyun için AMD'mi İntel'mi...?

Elbette intel.
  256. EsPriTüeL

Apple, Microsoft'tan Daha Fazla Satabilir!

Windowsta 300 - 400 sayfalık mizanpaj yapta gör bak nasıl daha hızlı çalıştığını. Daha export ederken iş gümler :) Çok eski yayıncılık işi ile uğraşanlar bilir ve hala freehand kullanıyorlar. Çoğu firma halihazırda bende dahil olmak üzere Quark tan sonra indesign geçtimse de eski tayfalar 100...
  257. EsPriTüeL

Düşük Işıkta; Htc one vs iPhone 5 vs Lumia 920

HTC yi nasıl tebrik ediyorsun anlamadım. Resmen tekleye tekleye frame delisi ediyor görüntüyü. Bence fazla abartıldı bu model. Çıktığında ilk testte belli olacak bunlar.
  258. EsPriTüeL

Programcı aranıyor!!

bu iş için bütçen ne kadar maximum ? :)
  259. EsPriTüeL

Twitter Android Uygulaması Sorunu

eposta adresinle girmeyi dene.
  260. EsPriTüeL

PDF dosyasını Türkçe'ye çevirmek

abbyy finereader kullanabilirsin. Ayrıca o 480 sayfalı pdf Word ilemi hazırlandı ?
  261. EsPriTüeL

iOS 6.1.3'e Jailbreak Yok!

Kullandığım hiçbir sistemin orjinalliğini bozmadım. Sadeliği sevdiğimdendir belkide jb bana hiç gerekmedi. İşime yarayan programlara zaten appstore dan ulaştım. Tabi jb siz yapamayanlar için üzücü bir haber.
  262. EsPriTüeL

iPhone almak için bana bir neden söyleyin

Yavaş şampiyon. Şimdi ben o dediğim uygulamarı yazarım da sen bayağı fan moduna geçmişsin :) kesmez seni. Eğer android iyi ve tatmin eden bir cihaz yaparsa tekrar onuda deneriz.
  263. EsPriTüeL

Ünlü iPHONEDO Tam Yüzünü Gösterdiği Video

Beni yüzü değilde yaptığı keyifli incelemeler ilgilendiriyor açıkçası. Bizim millet çok meraklı zaten (:
  264. EsPriTüeL

VLC de 1080p sorunu

Ayrıca 1080p için kesinlikle Splash Pro Ex kullanmalısın.
  265. EsPriTüeL

iPhone almak için bana bir neden söyleyin

Uygulamaları.
  266. EsPriTüeL

İphone 5 kulaklığını nerelerden satın alabilirim ?

Kullanmıyorsan ve orjinal ise arkadaşa ver o halde.
  267. EsPriTüeL

iPhonedo Garageband incelemesi yayında!

Evet bende gördüm :D
  268. EsPriTüeL

Apple sevilmezmi ya. :)
  269. EsPriTüeL

iPhone için İngilizce Eğitim Uygulaması: Kesinlikle görülmeli

cidden çok faydalı bir uygulama. Eline sağlık yapanın.
  270. EsPriTüeL

Okulda derslerde böyle eğitim verilseydi. Zamanında kimse asmazdı okulu :D
  271. EsPriTüeL

Fotoğrafçı olmanın acı tarafı

Nasıl çökmüş ya sonradan. Cidden çok etkileyici kareler. :(
  272. EsPriTüeL

iPhone 5S Detaylandı

Apple büyük kesimin tercih etmesindeki nedenlerin başında zaten o arayüzü de sevmeleri, ekran boyutunu da sevmeleridir. Açıkçası bende takoz kadar ekranı bir iphone istemem. Alacak olsam gider ipad mini alırdım. Ayrıca o widgetler umarım hiç gelmez.
  273. EsPriTüeL

Gta san andreas bu bilgisayarda kasıyor

Belki tasarruf modunda onboard ekran kartını görüyordur. Birde prize alarak yüksek performansa alarak denermisin ? ekran kartında hangi model ise oyunu o ekran kartında açmayı dene.
  274. EsPriTüeL

JailBreak, uygulamalar ve oyunlar

Android den ios sistemine geçen vatandaşın heyecanını gördüm. Hadi bakalım ne mutlu sana doğru yolu buldun :laugh:
  275. EsPriTüeL

Malesef skype yükledim

Alışırsan daha güzel emin ol. Bende ilk zamanlarda senin gibiydim. Özellikle yazdığın iletileri düzenleme,silme , iletiler arasında arama yapma, gönderilen dosyayı duraklatma tekrar başlatma. Msnden çok çok daha iyi.
  276. EsPriTüeL

iPhone 5'te mıknatıs mı var?

Çekim gücünü artırmak için yapmışlar. Sinyal yükselticiler de mıknatıslı antenler olur genelde. Bende de çekiyor ufak metalleri. :)
  277. EsPriTüeL

İşte Adanalı C. Ronaldo

Tipe bak hey Allahım ya.
  278. EsPriTüeL

Ram 8gb ama 3gb gösteriyor?

64 bit açılışta kasma olayını da sende duydum. Kasma falan diye birşey yokki. Sadece bit olarak daha yüksek çözünürlüklü görselleri daha hızlı işler.
  279. EsPriTüeL

Bu laptop nasıl?

Çizim programından kastın nedir ? Bence bayağı düşük bir sistem.
  280. EsPriTüeL

Bunu Görmelisin!

Süper işçilik gerçekten de. Eline sağlık Korpe
  281. EsPriTüeL

iPhone 4s mi 5 mi ?

iphone 5 al. Emin ol aldıktan sonra ne demek istediğimizi anlayacaksın.
  282. EsPriTüeL

Bunu Görmelisin!

Korpe biraz yavaş işliyor senin bu konu. Hergün takipteyim ona göre :)
  283. EsPriTüeL

Stok sorunu HTC ONE

Cidden görünüşü çok iyi bir telefon. Testlerini merak ediyorum.
  284. EsPriTüeL

Herkes Windows masaüstünü paylaşsın

ilk bakışta göz yanılmasıyla, herkes masanın üstüne koysun bakalım olarak algılanıyor. :laugh:
  285. EsPriTüeL

E Bi Masaüstü de Bana Toplayalım :) Çok Çok Aşırı Olmasada İddialı Olsun :)

Amacı çatır çatır oyun oynamak olan biri laptop zaten almamalıydı. Şimdi o laptop ölü fiyatına satarsın. Ayrıca İntel + Nvidia bir bilgisayar toplamanı öneririm ki , After effects de o amd işlemcin cayır cayır yanar. Render alacağın için nvidia en iyi ekran kartıdır sana göre.
  286. EsPriTüeL

Htc one ( boom sound ) yok böyle bir ses !

Android cihazlarda kasa kalitesi vs bakımından en iyi cihaz bence şuanda bu.
  287. EsPriTüeL

İphone 5 Satmak

Kredi kartın varsa eğer, git çektir bir kuyumcudan, sonra onu taksite böldür, ertelemede yapıyorlar 3 ay vs. Bizimde zor dönemlerimiz olmuştur. Sen böyle yaparsan çok büyük zarar edersin bak.
  288. EsPriTüeL

SSD'den sonra Uyku problemi...

Şu AHCI mod , native falan nedir arkadaşlar ? Ben direk aldım taktım kurdum ssd'yi. Bu ayarlara falan girmedim. Laptop 1 yıllık yeni anakart.
  289. EsPriTüeL

Bunu Görmelisin!

Süperler ya. Bu foruma her girdiğimde baktığım konu. Daha fazla istiyoruz :)
  290. EsPriTüeL

Fotoğrafların ön izlemesi yok.. yardım

Gelişmiş sistem ayarlarından performanstaki seçenekleri en iyi görünüm için ayarlar dersen düzelir.
  291. EsPriTüeL

Illustrator programında hizalamak.. yardım..

Dediğin yöntemde olabilir fakat bu yöntem ile eşit koordinatlarda logo çalışırken açı değerine göre çoğaltacaksan eğer bunu ayarlamakta sıkıntı yaşayabilirsin. Bu yöntem daha çok tablo oluşturmada kullanılıyor.
  292. EsPriTüeL

Appearance paneline gel. Sol altta new add stroke var. Onu seçersen istediğin kadar stroke verebilirsin. Fakan Window stroke panelinden Stroke kısmını açıp Align stroke to Outside seçmen lazım. Yoksa çizgiler üst üste gelir.
  293. EsPriTüeL

çakışması için zaten açı değeri gireceksin de zaten çakışmasına gerek yok. 1 boşluk kalmış olacak arasında. İzle ; http://uzmanabi.com/video/adobe-illustrator-rotate-tool-203.imo
  294. EsPriTüeL

En üstteki nesne hariç hepsini sil, ortaya bir daire aç. Sonra klavyede "R" kısayol tuşuna bas. Ne kadar çoğaltmak istiyorsan o kadar açı girerek Rotation olan nesnenin klavvuzunu dairenin ortasına ortaya getir. 1 adet uyguladıktan sonra sonra "Ctrl D" tuşlarına basarak o açıda eşit ve...
  295. EsPriTüeL

BYEGM Logosunu Sen Tasarla

Neden resmi sitesi yerine beğen butonuna basmalarını istiyorsun güzel kardeşim ?
  296. EsPriTüeL

Photoshop - Maskeleme ile yazı efekti

Niye CTRL + ALT + SHIFT basıyorsun ? sadece alt tuşuna basılı tutarak 2 layer arasına gelirsen maskeler.
  297. EsPriTüeL

Windows 8 için Twitter Uygulaması Çıktı

Uygulamaya izin ver dediğim anda az bekliyor sonra beni uygulamadan atıyor girmeden ? Bunu neden yapar acaba bilgisi olan var mı ? Kaldırıp tekrar kurdum yine olmadı. Twit sayfasına girip uygulamalara baktım twit for windows erişim izini de var !
  298. EsPriTüeL

Ips ekran monitör nasildir?

Monitörün tasarımı da iMac çakması olmuş biraz. IPS monitörler renkleri daha gerçek veriyor. Birde açısını değişsende renk kaybı olmaz. Ama ev kullanıcısı isen oyun vs için kullanacaksan bunların önemi yok. Basılı masaüstü yayıncılıkta önemlidir.
  299. EsPriTüeL

İphone 5 mi galaxy s3 mü

Bu arada bozmiyim dedim seni ama malesef ki Samsung firmasına ait bir ekran yoktu. O kullandığın ekranı bulan firma SHARP. Madem iyi bir ekran kullanıyor önce sen IPS panelin retina panelin ne demek olduğunu araştır ppi değerleriyle bana konuşma. Hadi oğlum şimdi kenara çekilde millet...