Arama sonuçlarınız

1. Meryyy

Bizde 'Aslan, Kaplan, Kanarya', onlarda 'Eşek, Uçan Eşek'

Türkiye'de kulüpler genellikle güç ve asaleti temsil eden ''aslan, kaplan, leopar, şimşek'' gibi takma isimler kullanırken, Avrupa'nın bazı kulüpleri birbirinden ilginç lakaplarıyla tanınıyor. Türkiye'nin 4 büyük kulübünden Galatasaray ''aslan'', Beşiktaş ''kara kartal'', Trabzonspor...
  2. Meryyy

Ayıların İni Niçin Hep Kuzeye Bakar?

Bilenler beni de bilgilendirebilir mi..?:turned:
  3. Meryyy

Türk Kadını Hiç Tanımadığı Erkeğe Merhaba Der Mi?

''Dün gece hiç tanımadığım bir erkeğe/ sırf sana benziyor diye/ usulca sokulup/ 'Merhaba' dedim. Cümlesiyle başlayan Leman Sam'ın ''Anladım'' şarkısı bi dönem TRT denetimine girmiş. Denetim ''Olmaz''demiş. Nedeni ise Türk kadınının tanımadığı hiçbir erkeğe selam vermeyeceği şarkının Türk...
  4. Meryyy

Size de Oluyor mu..¿

Ben, aynı şarkıyı 100 kere dinleme saplantısı olan, buzdolabını açıp boş boş baktıktan sonra kapayan, kulağında mp3 ile gezerken klip tadında yürüyen, çift bölmeli çakmakta her iki tarafta gaz seviyesini dengeleme ihtiyacı duyan, küçükken radyodan kaset dolduran, iki eli birden doluyken elektrik...
  5. Meryyy

Kendi yaşanmışlıklarımdan yola çıkarak koyduğum bi teşhis..

Birini tanırsın..! İlk sıralar gözünde öyle yücedir ki o insan, ne kadar donanımlı olursan ol yine de ona layık değilim hissine bile kapılırsın… Sonra o insanın bayağılıklarına şahit olmaya başlarsın, bu davranışları açıklamak için geçerli mazeretler bulursun kendi kendine, zamanla o insanın...
  6. Meryyy

Bir Fikrim Var SDN :)

2012 yılını yakın zamanda geride bırakıcaz, 1 yılda bu forumda neler birikmiştir neler değil mi..:) Diyorum ki bi atraksiyon yapılsa da iyi bir organizasyonla forumun yıl genelinde öne çıkanları seçilse mesela yılın en espritüeli – en sempatik üyesi - en iyi avatarlısı - en gevezesi - en en en...
  7. Meryyy

Erkek Beyni

Yazar Louann BRIZENDINE, erkeklerin hayata bakış açısının ne olacağını bizlere detaylı bir biçimde ''Erkek Beyni''başlıklı kitabında anlatmış. Erkek beyni sorun çözmeye odaklanmış olarak inşa ediliyor. Bilgiyi işleme ve duygusal sorunları çözmede kadın beyninden faklı beyin devrelerini...
  8. Meryyy

Sarışın Olasım Var, Ne Dersiniz?

Hayatımın ve önceliklerimin değiştiği şu günlerde görüntümü de değiştirmek istiyorum; sıkıldım karamel kahveden, sarışın olasım var ama sarışınlar hakkındaki önyargılardan olayı tereddütlerim var ne dersiniz endişelerim yersiz mi? yakışır mı..?
  9. Meryyy

Bir kadın bir erkeği en kolay nasıl etkiler?

Bir kadın bir erkeği en kolay nasıl etkiler?
  10. Meryyy

Cinlerin varlığına artık inanıyorum!

Dün akşam mutfağa girdiğimde mutfak halısının ocağa yakın kısmında yaklaşık 1 cm genişliğinde bir yanık izi gördüm.. Evde benden başka 3 kişi yaşıyo, hatta 2’si benden büyük ama saygım, halının akıbetini öğrenme merakıma yenik düştü ve hepsini tek tek sorguya çektim. Fakat ne yazık ki üçü de...
  11. Meryyy

Grip Oldum

Burnum akıyo, başım ve boğazım ağrıyo, sürekli elimde peçete/mendil gezmek zorunda kalıyorum, karşımdakilere laf anlatırken konuşmakta zorlanıyo zor duruma düşüyorum :(:( En acısı da bunları bana yaşatanın sadece bi grip virüsü.:(
  12. Meryyy

Kadın Dediğin..!

Kadın dediğin....... Aklını başından alacak ama aklını sadece bununla yormayacak. Delireceksin ama delirmen hastalıktan olmayacak. Uzanıverdi mi yanına boylu boyunca göğsünde atan kalbinin yerine koyacaksın kendini ruhunu herşeyini. Aşksız yatmayacak yatağa ve sen bunu bileceksin. Kadın gibi...
  13. Meryyy

Adam Olmak..

Mevlâna Hazretleri diyor ki: “İnsan namazda kıyâma durunca [ ﺍ ] “elif” olur. Rükûya eğilince [ ﺪ ] “dal” olur. Secdeye varınca [ ﻣ ] “mîm” olur. Bu şekilde namazı tamamlayınca “elif- dal ve mim” den oluşan âdem (ﺍﺪﻣ) olur. Yani adam olur.”
  14. Meryyy

Erkek Erkeğe Olur mu..?

Hani, erkekten kadına arkadaş olmaz diyoruz ya... Yani çoğunluğumuz... Pekiii... Erkekten erkeğe arkadaş olur mu? Bu konudan bahsedelim biraz diyorum. Olur da... Yani adına arkadaşlık derler de... Onlarınki tuhaftır. Arkadaşlıkları yani... Bunlarda “en yakın arkadaş” diye bir mefhum...
  15. Meryyy

Tek Hece (AŞK)

Var mı beni içinizde tanıyan? Yaşanmadan çözülmeyen sır benim. Kalmasa da şöhretimi duymayan, Kimliğimi tarif etmek zor benim... Bülbül benim lisanımla ötüştü, Bir gül için can evinden tutuştu, Yüreğime Toroslar'dan çığ düştü, Yangınımı söndürmedi kar benim... Niceler sultandı, kraldı...
  16. Meryyy

Öylesine birkaç mısra..

Tozlu bir şemsiye durur çatı katındaki odanın kuytu bir köşesinde kumaşındaki eski yağmurların hüzünlü kokusuyla anımsar mısın bilmem yağmurun bardaktan boşanırcasına yağdığı o günü hani şemsiyeyi iyice çekip başımıza dudaklarımla hesaplamıştım yüz ölçümünü …. Sunay Akın
  17. Meryyy

Beni yanlış öptüler..

Beni yanlış evlerde aradılar, süt dökmüş kedilerin, kapısı kilitli dağların yamacında. gereğinden fazla süren suskunluğun eşiğindeydim oysa. kadınları, kuşları, kendimi. pamuk tarlalarını hiç terketmedim ama. beni yanlış evlerde aradılar, kurumuş bir bahçenin duvarında. yüzüne yaz değmiş...
  18. Meryyy

Polis Kayıtlarına Geçmiş Bir Olay :)))))

Hırsızın biri, bir evin Çatısına çıkmış ve Anten kablosunu kesmiş. Evin reisi de tam TV’ye dalmışken yayın kesilince Televizyonunu biraz kurcalamış, Bozuldu herhalde " diyerek yatmış. Ertesi gün Adam işe gittikten sonra hırsız kapıyı açıp adamın karısına, Yenge, beni abi gönderdi, televizyon...
  19. Meryyy

Mükemmel Zeka Sorusu..

Bir kabilede kadınlar Pazartesi, Salı, Çarşamba günleri erkekler ise Perşembe, Cuma, Cumartesi günleri yalan söylemekteler, diğer günlerde ise doğruyu söylemektelermiş. KADIN: Dün yalan söylüyordum. ERKEK: Ben de. SORU: Bugün günlerden nedir?
  20. Meryyy

Kırık Kalp gerçekten Ağrıyor..!

Yapılan araştırmalar sonucunda bilim adamları, fiziksel ağrıyı yöneten genlerin düşünsel acıları da kontrol ettiğine dikkat çekiyor. ABD'deki California Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmaya göre, diğerlerine göre çok daha duygusal ve duyarlı insanlar, ayrılık gibi hayal kırıklığı yaratan...
  21. Meryyy

Osmanlıca Bilgisayar Terimleri :)

Eğer dil devrimi yapılmamış olsaydı ve biz hala Arapça, Farsça Türkçe karışımı Osmanlıca ile anlaşıyor olsaydık, bilgisayar ve internet terimlerini nasıl telafuz edebilirdik? Görev çubuğu: Değnek-ül vazife Çift tıklama: Tıkırtı-ül tekerrür Administrator: Sahip-ül edevat Software...
  22. Meryyy

Osmanlı Yaklaşıyor :)

Osmanlı donanmasıyla Venedik donanması arasında savaş çykmış. Venedik donanmasının komutanı Andrea Doria imiş. Gözcü Osmanlı donanmasının yaklaştığını fark edince hemen Andrea Doria' ya haber vermiş -Osmanlı yaklaşıyor. Andrea Doria sormuş: -Kaç gemi var? Gözcü: -10-20 kadar. Komutan hemen...
  23. Meryyy

Kapitalizm ve Serbest Piyasa Ekonomisi Üzerine :)

Bir tarihte küçük bir Fransız kasabasında herkes züğürtmüş. Herkesin birbirine 100 dolar civarında borcu varmış. Ama para olmadığından kimse kimseye borcunu ödeyemiyormuş. Günün birinde kasabanın tek oteline bir Rus turist gelmiş, önce kalacağı odayı görmek istemiş. Bunun için 100 dolar...
  24. Meryyy

Fıkra/ Ben Nasıl Dünyaya Geldim :)

Çocuk: - `Babacım yaa, ben nasıl oldum, cok merak ediyorum` diye ısrar edince… Adam, ‘’Nasıl olsa bunu bu oğlana bi gün anlatmak durumunda kalacam, iyisi mi şimdi izah edim, hazır sormuşken, kurtulayım gitsin bu işten’’ diye düşünür, içiinden… - ‘’Bak evladım, çok iyi dinle, zira bi daha...