Beni yanlış öptüler..

Meryyy

Doçent
Beni yanlış evlerde aradılar, süt dökmüş kedilerin,
kapısı kilitli dağların yamacında. gereğinden fazla
süren suskunluğun eşiğindeydim oysa.

kadınları, kuşları, kendimi. pamuk tarlalarını hiç
terketmedim ama. beni yanlış evlerde aradılar,

kurumuş bir bahçenin duvarında.
yüzüne yaz değmiş çocukluğun saflığındaydım,
kıskacında. orada.

çay içiyordu. sıkılıyordu. hamamda şarkılar söylü-
yordu görüntüm. işbaşı yapıyordu çalıntı zamanlarda.

oysa geri dönecek gücü kalmayana dek yüzüyordu su-
larda. ölümsüzlüğü düşlüyordu; paylaşılan bir ölümün
sınırını. iki yüzü keskin bir bıçağın kınını, onu.

ayna.

beni yanlış öptüler aslında.

Şiir : Altay ÖKTEM

topalsolucan

Rektör
anladıysam arap olayım.:D

al o zaman;

Edebi bir münakaşaya talim edilmiş konjonktürel vesilesiyle bariz bir ilişkinin faydasını almış, dramasal bir vedanın alıştırmasını yapan kaligrafik uçlarıyla da sökel bir geçmişten ilham almış müşkül bir panoroma yaşıyorum.. :D

bu ne ya :D sanki her bir mısrayı farklı kişi yazmış gibi hani aklınıza ilk gelen düşünceyi kağıda dökün dermiş gibi :D

Meryyy

Doçent

al o zaman;

Edebi bir münakaşaya talim edilmiş konjonktürel vesilesiyle bariz bir ilişkinin faydasını almış, dramasal bir vedanın alıştırmasını yapan kaligrafik uçlarıyla da sökel bir geçmişten ilham almış müşkül bir panoroma yaşıyorum.. :D

harika bir cümle örgüsü bu..:) bunu sen mi yazdın ?? bende kullanabilirmiyim??:)

Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguyu paylaşanlar anlaşır

nedense bu cümle üzerine aklıma şu karikatür geldi :D

topalsolucan

Rektör
@Meryyy

bence mutluluğun tek bir açıklaması olabilir, "cehalet erdemdir". aksi takdirde insan sadece duygularına karşılık buldu diye nasıl mutlu olabilirki. belki de karşıma çıkan kişi asla doğru kişi olmadığından bu kadar karamsar oldum, bilmiyorum :p

o matematik formülünü çözen kişi bir zahmet benim için de mutluluğun resmini çizsin:)

Cedriic

Profesör

al o zaman;

+1 Bende Anlamadım :D

işte o rolü çok iyi oynuyorum. o kadar iyi ki herkes gerçek sanıyor :p

topal sen neymişsin beaa abi :p

topalsolucan

Rektör
roller gerçek oyuncusuna kavuştu galiba. artık tutabilene aşk olsun. bu saatten sonra tutamayana da aşk olur söyliyim :D

Son mesajlar