Arama sonuçlarınız

1. OnLT

Aşşırı İyi Oynatma Listesi (Epic NPC Man)

Aynı kanalın PUBG Logic video serisi de güzeldir. :) https://www.youtube.com/playlist?list=PLSMETuURtTXCngmWf_wUWfnzTjn04XF-B
  2. OnLT

Bootstrap kütüphanesi

Her şeyi bir anda öğrenmenize gerek yok. Öğrendiğinizi projeleştirerek kalıcı hale getirebilirsiniz. Örneğin bootstrap ile bir foto slider yapın. SDN ana sayfasını bootstrap ile yapmaya çalışın. Bu süreçte yapamadığınız şeyleri araştırarak öğreneceksiniz. Mantığını ise izlediğiniz video...
  3. OnLT

Nüfus kaydında din değişikliği

Bence dini inancın kişilik bilgileri adı altında devlet tarafından toplanması bile gereksiz.
  4. OnLT

Güç Kaynağı Önerisi

Kasanın dışından bakarak içindeki sistem özelliklerini anlayamayız.
  5. OnLT

Afyon'da Polise Kürekle Vuran İt

Amerikan polisinin böyle olaylarda yaklaşımını seviyorum. Elinde silah olan birine böyle yaklaşılmaz. Biber gazınız var, tabancanız var. Polisin biri yerdeyken adam kürekle saldırmaya devam ediyor. Yerinde bir darbeyle yerdeki polisi kürkle tek hamlede öldürebilir o adam. Ama hala silah...
  6. OnLT

150Tl Kulaküstü Kulaklık Tavsiyesi

https://forum.shiftdelete.net/konular/max-200-tl-kulaklik.673596/unread
  7. OnLT

Ekran Kartı Sürücüsü Geri Yükleme

Hocam bu sistemin 300 lira ile kurtulması mümkün değil. Yeni bir sistem tavsiyesi istiyorsanız bununla alakalı konu açın. Ekran kartı sürücüsü ile ilgili konu açmıştınız.
  8. OnLT

9. OnLT

Bence oyun falan ile hiç zorlama bu bilgisayarı.
  10. OnLT

Bilgisayar özelliklerini bilmediğimiz için buna cevap veremeyiz.
  11. OnLT

Oynanır.
  12. OnLT

AMD driver sayfası: https://www.amd.com/en/support
  13. OnLT

SDN Forum Çekilişi #4

Katılıyorum :D
  14. OnLT

Spigen hakkında düşünce ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz! #23

Samsung S2'den beri aldığım her telefona Tough Armor kılıfını alırım. Kafam rahat olur düştü mü, masaya koydum çizildi mi derdi olmaz. Ancak son telefonum Samsung Note 8'in Tough Armor kılıfı; ekranın kenarları kıvrımlı olduğu için yanlardan tam koruyamıyor. Arabadan inerken yere düşürdüm ve...
  15. OnLT

Arkadaşımla aram bozuldu

Kaç yaşındasın?
  16. OnLT

Bir internet sitesi açmayı düşünüyorum.

Şöyle kabaca düşünürsek size gelir elde etmeye başlayana kadar (özellikle kar demiyorum) en azından bir 250 bin lirayı hibe edecek şekilde hazır etmeniz gerekiyor diye düşünüyorum.
  17. OnLT

foruma üye olmak bu kadar mı zor olur

Adam 1 saat içerisinde 5 tane hesap açmış üye olmak bu kadar mı zor diye çemkiriyor. :D 1 saatte 5 üyelik açabilmişsin işte demek ki gayet kolay.
  18. OnLT

YURT dışı YURT içi

Kargoyla telefon gelmez, onu unutun. Onun haricinde üst mesajda arkadaşın söylediği geçerli. Pek mantıklı olmuyor anlayacağınız.
  19. OnLT

20 K bütçe ile sistem önerisi

Nereden arattınız bilmiyorum ama bilgileri yanlış girilmiş olabilir. Üreticinin sitesinden teyit bile etmemişsiniz. Bu yüzden bilmiyorsanız zorluk çıkarmayın demiştim.
  20. OnLT

Kılıf Tavsiyesi

Spigen Armor'lar bana da kaba geliyordu. Telefon fiyatlarının uçmasıyla aldım bir tane Tough Armor. Spigen markası kişisel olarak herkese tavsiye ettiğim bir markadır. Ürünleri sağlam ve kalitelidir. Siz de çakın bir tough armor, kafanız rahat olsun. :)
  21. OnLT

YURT dışı YURT içi

Yurtdışından telefonu kargoyla mı alacaksınız, gidip alıp çantanızda mı getireceksiniz?
  22. OnLT

Apartmanda Ki Komşu Hakkında Ne Yapabilirim?

Taşının. Ne polis ne mahkeme. Evden attırmaya çalışırsanız ve başarısız olursanız daha çok bela olur bu tipler. Ev alma komşu al diye boşuna söylemiyorlar.
  23. OnLT

20 K bütçe ile sistem önerisi

Adama 144 hz monitör yerine bilmediğin etmediğin 60 hz monitör tavsiye ediyorsun. Bilmiyorsanız zorluk çıkarmayın arkadaşa.
  24. OnLT

N11 gibi yatırım yapmadan bu işi yapamazsınız. Sitenize üye olup ürünlerini listeleyecek firmaları/satıcıları nasıl bulacaksınız? Ben niye size para verip ürünlerimi listeleyeyim? Sitenizde ilk ürün sergileyen satıcılara bedavada ürün listeleme vereceksiniz mecbur. Bu şekilde gelir elde etmeden...
  25. OnLT

n11.com gibi bir siteden bahsediyorsunuz. Ciddi yatırım ve plan gerektiren projeler bunlar. Amcaoğlu ile akşam yemeğinde karar verilip girişilecek iş değil.
  26. OnLT

Ekran Kartı Driver Yapamıyorum

--
  27. OnLT

Ekran kartı sürücüsünü tamamen kaldırıp yeniden temiz kurulum yapmayı denediniz mi?
  28. OnLT

Laptop Geç Açılıyor

Hep mi böyleydi yoksa sonradan mı böyle oldu? BIOS'tan Boot sırasını kontrol ettiniz mi?
  29. OnLT

Ekran kartı sürücü yazılımını manuel indirmek yerine GeForce Experience yazılımı ile otomatik kurulum denediniz mi? Muhtemelen doğru olmayan sürücü yazılımı indiriyorsunuz.
  30. OnLT

Pomeranian Boo Fiyatları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Eee, pomeranian hakkında fiyatı hariç ne öğrenik?
  31. OnLT

5.5-6k monitörlü sistem tavsiyesi

Teknobiyotik 1,5 yükseltmesiz aldım, memnunum.
  32. OnLT

Mi Band 5

Tam olarak neyin fotoğrafını istiyorsunuz? Şarjı kullanıma bağlı olarak 10 gün de gidebilir 30 gün de. Ben her özelliğini aktif olarak kullanıyorum 13 15 gün gidiyor. 4 gün önce şarja taktım %73 şu anda.
  33. OnLT

Telefon Önerisi

34. OnLT

Kulakiçi Kulaklık (Sennheiser-Razer)

Bluetooth kulaklıkların şarj süreleri gittikçe kısalıyor mu? Her gün bir kaç saat kullanıldığı durumda ne kadar süre sonra "öff bunun şarjı da hiç dayanmıyor" dedirtecek süreye geliyor?
  35. OnLT

Mi Band 5

Alarm özelliği var. Titreyerek uyandırıyor. Telefondaki bir uyku takip uygulaması ile beraber kullanıyorum oldukça iyi çalışıyor.
  36. OnLT

Spotify Ocak 2020'de zamlı

Asgari ücret üzerinden hesap ederseniz doğru. Ancak yaşam orada daha pahalı olduğu için 10 dolar gözlerinde çok büyük bir miktar. İstanbul'da şehir merkezinde 3+1 bir ev için 3500 lira veriyorsak (620 küsür dolar) New York'ta 35000 lira vermeniz gerek (6200 küsür dolar). İstanbul'da 2 kişi...
  37. OnLT

Kulakiçi Kulaklık (Sennheiser-Razer)

Aynı gün benim de kulakiçi kulaklığım bozuldu ve o fiyat seviyelerinde kulaklık arayışı içerisindeydim. Bu başlığı gördüğüm iyi oldu, takipteyim. Ben de hem telefondan müzik dinlemek hem de bilgisayarda (masaüstü) kullanmak üzere bir model arıyorum.
  38. OnLT

Spotify Ocak 2020'de zamlı

Dünyadaki fiyatına bakıldığı zaman pahalı değil, biz fakiriz. Amerika'da 9,99$ satılan üyelik bizde 4,28$. https://mts.io/projects/spotify-pricing/
  39. OnLT

İki monitörün arasında ki siyah kenarları yok eden aparat önerisi

Burada cevaplamıştım sorunuzu. https://forum.shiftdelete.net/threads/uc-monitor-arasinda-ki-tazeleme-hizi-farki.643590/post-4986387
  40. OnLT

Üç monitör arasında ki tazeleme hızı farkı

Bazel free kit https://rog.asus.com/articles/gaming-monitors/rogs-bezel-free-kit-makes-multi-monitor-setups-seamless/
  41. OnLT

Mi Band 5

Mi Band 4'ü ilk çıktığı zaman 251 liraya almıştım. Şu anda 200 liraya alınabiliyor.
  42. OnLT

TeamSpeak 3 Sunucumuz Açılmıştır | Game - Fun Area | Nizam-İ Alem

Ventrilo olsaydı gelirdim, tüh. :)
  43. OnLT

İnternetten ayda 300 lira gelir elde edebileceğim bir yöntem var mı ?

Bildiğiniz uzmanı olduğunuz bir konu varsa bununla alakalı bir web sitesi hazırlayabilirsiniz. Veya bu konu hakkında udemy gibi platformlarda dersler verebilirsiniz.
  44. OnLT

android lere daha ne kadar sürüm gelicek?

Şu anda 9 sürümü vardır. Android telefonlar oldukça yeni sürüm gelecektir.
  45. OnLT

Mi Band 5

Mi Band 4'ü ilk çıktığı hafta satın aldım. Zaten önceki modellerini de severek kullanıyordum. Telefonu ne kadar sık kullanıyorsunuz, ne sıklıkla arama geliyor, uyku takibi yapmak sizin için önemli mi, spor yapıyor musunuz bunları bilmiyorum. Hiç bir özelliğini kullanmasanız bile çok şık bir...
  46. OnLT

2.5ghz ile 5.0ghz in farkı nedir?

Bu değerler kablosuz sinyalinin iletim frekanslarıdır. Yüksek frekans değerleri daha hızlı aktarım sağlar. Sadece 5 ghz kullanmak hız açısından kulağa mantıklı gelebilir ancak yüksek frekans değerlerinin uzak mesafelere aktarılamadığını hatırlamakta fayda var. Kısacası @Szayel'in söylediği gibi...
  47. OnLT

Mi Band 5

2, 3 ve 4. nesil Mi Band kullanmış biri olarak söyleyebilirim ki adım sayma işlemi hiç bir cihazda iyi değil. Örnek vermek gerekirse 13 saatlik bir araç yolculuğu yaptığım bir günün sonunda 8000 adım atmış olarak göstermekteydi. Sadece adım sayar özelliği için Mi Band almak istiyorsanız cihaz...
  48. OnLT

Sürücüsüz Otobüsler Seferlerine Başlıyor

Metro Turizm bunu beğendi.
  49. OnLT

İthal Telefonlara Ek Vergi Geliyor

Yarın öbür gün Vestel çıkar bizim böyle bi talebimiz olmadı der, vergi kalır.
  50. OnLT

Vga to HDMI kablo ile televizyon izleme

VGA sadece video aktarımı yapar. Ses aktarımı için HDMI ile direk bağlantı kurmanız gerekir. Ses için harici bir ses sitemi vs. gibi bir çözümünüz var ise izleyebilirsiniz.
  51. OnLT

Herkes Windows masaüstünü paylaşsın

Mac desen değil, Windows desen değil. Arafta kalmış seninki. :) - - - Mesaj Güncellendi - - -
  52. OnLT

1. Sınıftaki çocuğun yazma hızı

Öncelikle bu çok altından kalkılamayacak bir durum değil. El-göz koordinasyonu zayıf olabilir. Bunu geliştirmek için spor yapabilir. Özellikle el/kol kullanılan sporlar -örneğin boks- bu yetiyi geliştirecektir. Ayrıca yaşına uygun olarak resim yapmak da etkili olabilir.
  53. OnLT

Tabletteki whatsapp a toplu kişi ekleme ????

https://support.google.com/xoom/answer/2425132?hl=tr
  54. OnLT

Counter Strike 1.6 Ping Sorunu

Bağlandığın sunucunun sana olan uzaklıığı pingi doğrudan etkiler. Eğer uzaktaki bir servera bağlanıyorsanız yüksek ping almanız normal.
  55. OnLT

SDN Battlefield 3 Oynayanlar Kulübü

Clan yani ekip anlamına geliyor.
  56. OnLT

Sdn Dev Logo Photosho Çalışmalarında Kullanmak İsteyenler İçin

http://www.4shared.com/photo/iQjMrS4-/sdn_logo.html http://dc407.4shared.com/download/iQjMrS4-/sdn_logo.png?lgfp=3000
  57. OnLT

Yazı Tipi ve Rengi gibi ayarları kalıcı yapma.

Forumda mesajların tamamının kalın yazılması yasak. Kaldı ki bi standart oluşturmak için herkesin varsayılan şekilde yazması daha iyi olacaktır. 3. sınıf forum sitelerindeki gibi mesajların renkli ve değişik yazı tipleri kullanılması estetik olarak hoş durmayacağı gibi ciddiyeti de düşürecektir.
  58. OnLT

Video Düzenleme?

Eğer sadece kesip birleştirme işi yapacaksanız Microsoft'un ücretsiz yazılımı Movie Maker işinizi görecektir.
  59. OnLT

Aynı evet. :)
  60. OnLT

Ben aktif olarak oynamıyorum şu an ama ekip bayağı kalabalık oldu battlelogda :)
  61. OnLT

Macbook air

#direnSolTik :D
  62. OnLT

Macbook air

Güzel gözüküyor ama Allah var :D
  63. OnLT

Macbook air

Kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca orjinal oyun satın almıyorsan -ki almanı isterim- Windows oyunlarını Mac'e portlayan bir site var. :)
  64. OnLT

Macbook air

Merhaba şu anda bu mesaji Macbook air den yazıyorum. Öncelikle şunu söyleyeyim yıllardır Windows işletim sistemi kullandım. Evde farklı sistem özelliklerine sahip 3 adet Windows PC var. En iyisi i7 işlemcili, SSD li, nVidia ekran kartlı falan bir Macbook Air parası sayılıp alınmış bir...
  65. OnLT

Razer nerden bulabilirim ve hangisi?

D&R larda var Razer ürünleri.
  66. OnLT

Herkes Windows masaüstünü paylaşsın

Pişti olmuşuz. :D Mac versiyonu. :D
  67. OnLT

Bunu hangi 'hayvan' yaptı

6 yıllık konuyu hortlattınız. Tebrikler.
  68. OnLT

Tablet Tavsiye İstiyorum.

Bütçeni arttır al bi iPad kafan rahat olsun diyorum sadece.
  69. OnLT

Tictoc kullananlar var mı?

Siz dumanla haberleşmeyi deneyin.
  70. OnLT

Online Üye Listesi

Kişileri alfabetik olarak sıralamak sunucunun yükünü arttırır. Ama "Yok arkadaş ben illa alfabetik olarak görücem" diyorsan buraya tıkla. Ha "Ne tıklicam arkadaşım onunla mı uğraşıcam? Ben aradığım üyenin online olup olmadığını forum anasayfasından alfabetik olarak göremeyecek miyim? (!)"...
  71. OnLT

Maradona futbola geri mi dönüyor?

Adamın düştüğü hale bak yazık ya.
  72. OnLT

SDN Ekibine Yeni Transfer!

Alengirli geri döndü :) Hoşgeldin abi.
  73. OnLT

Lazio'nun 37 görünümlü 17 yaşındaki transferi ortalığı karıştırdı!

Benjamin Button.
  74. OnLT

Ne kadar sıklıkla kasamı açıp havasını açmalıyım ?

Bulunduğun ortama, bilgisayar kasasına, fanına, bilgisayar kullanım süresi/sıklığına göre değişir. Ama optimum süre olarak en azından bi 3-4 ayda bir havasını al sen :D
  75. OnLT

Türkçe karakter sorununu çözemiyorum

Büyük ihtimal temada kullanılan font custom bir font. Wordpress in kendi temasında da var mı o sorun?
  76. OnLT

Facebook Önceki profil foto koyma

Fotoğrafı açın üstüne gelin aşağıda seçenekler çıkıyor ordan profil fotoğrafı olarak seçin. Bu arada Allah başka dert vermesin.
  77. OnLT

Araçları elektriklendirmemiz şart

Gerçekten çok ekonomik ve oldukça rahat bir teknoloji ama ülkemizde nedense bilinmiyor bile.
  78. OnLT

Iphone klavye sorunu

Ne yazık ki. IOS klavye üzerinde özelleştirmeye izin vermiyor.
  79. OnLT

Kaçak İzlemeyelim de Ne Yapalım?

NEREDEN İZLEYECEKLER?!
  80. OnLT

Berkin Bozdoğan, SDN Genel Yayın Yönetmeni oldu!

Çok sevindirici bir haber Berkin abinin geri dönmesi. Öyle ki, yeni tasarımı geride bıraktı. :)
  81. OnLT

Facebook' ta İzmirliler Adıyamanlı olmuş?

Büyük ihtimal incisözlük gibi bir oluşumun topluca "İzmir sayfası Adıyaman sayfasının kopyasıdır" olarak işaretlemesi. Ha bu arada bir ziyaretçi olayı çözmüş. "Sorun basit. O İzmir sayfasının sahibi sayfa adını Adıyaman olarak değiştirmiş. Adam zamanında İzmir diye sayfa açmış herkes...
  82. OnLT

Audi'ye A3 Sedan dopingi

Kesinlikle. Çok kısa bir süre önce o fiyata az çok yakın bir rakama Ford C-Max (Titanium X) aldım.
  83. OnLT

Audi'ye A3 Sedan dopingi

Fiyatı ne olur acep.
  84. OnLT

ByEmre Design

Tipografi desen değil, logo desen değil. Olmamış ama geliştirmelisin kendini.
  85. OnLT

BBM, Rekor Kırdı!

Mail geldi şimdi sıra gelmiş.
  86. OnLT

BBM, iOS ve Android'e Geldi

BBM yazınca alakasız milyon tane uygulama çıkıyor. İndirdik maili verdik mail gelmedi. Bekliyor muyuz? Hayır.
  87. OnLT

Ücretsiz Mafia II ya da Sid Meier's Civilization V Kampanyası

Yav he he. :D
  88. OnLT

Şarzım daha hızlı gidiyor

Kullanmadığı zaman da telefonu kapatsın hatta.
  89. OnLT

Yeni, seviyeli, kaliteli bir forum...

Biraz daha flood yaparsan, "başkalarının sitelerini kullanarak faydalanmaya çalışan zihniyet" ten olacaksınız. Haberiniz olsun. El-Mümit
  90. OnLT

Outlast Oynuyorum Çok Korkuyorum!

erenberk ez şunu biraz :D
  91. OnLT

Kamyoncular trafiği kilitledi! Onlarca kamyon FSM'ye ilerliyor!

Bence köprüye ceza kesilmeli (!)
  92. OnLT

Antalyaspor Haberleri uygulaması

Bir futbol takımının uygulanmasının reklamını burada yapmanın bir anlamı yok bence. Antalyasporu destekleyen adam zaten bulur indirir uygulamayı. Uygulamayı direk hitap ettiğin kitleye duyurmalısın. Yanlış yerdesin.
  93. OnLT

Tıp terimlerine Türkçe karşılık!

Direk kaynağa baktım ben de.
  94. OnLT

IOS7 kuramıyorum yardımınıza ihtiyacım var!

Güncelleyemiyorum derken sorun nedir hata mı veriyor? IOS7 GM mi yükledin? Eğer onu yüklediysen güncelleme yapmana gerek yok şu anda herkese açık gelen güncelleme o.
  95. OnLT

Bu pozlamayı nasıl yapabilirim.

Alan derinliği denir buna. http://blog.fotografium.com/alan-derinligi-nedir-nelere-baglidir/ http://www.bascek.com/3101/hiperfokal-mesafe-nedir-nasil-kullanilir/
  96. OnLT

Star Wars Koleksiyoncusu Rekorlar Kitabında

Rahman Altın'ın da sağlam Star Wars koleksiyonu vardır bu arada. Sanırım dünyanın en büyük ikinci koleksiyonu.
  97. OnLT

Kas yapmak için program verebilecek var mi ?

2 tane dumbell al kafana estikçe burdaki hareketleri yap. Hangi hareketin hangi kası çalıştırdığı gayet güzel açıklanmış. Evde sadece 2 adet Dumbell ile çalışma programı http://www.bodyforumtr.com/vbforum/81215-mesaj1.htm
  98. OnLT

Personel Müdürümüz İlginç Bir İnsan

Verseydin uçuş biletini eline pesimist :D
  99. OnLT

Yabanci Vine vs Türk Vine

How to be awkward :D
  100. OnLT

90-100 fps alıyorum .Bu normal mi?

Ya arkadaş jete binip yere aşağıya doğru pike yapar mısın bi kaç FPS oluyor? :D 10 falan benimki de :D HD 4450 var bende. :D Bir de öyle dağa taşa bakmadan kafanı yere indirmeden şöyle haritaya genel bi bakış yaparak FPS çeker misin. Merak ettim.
  101. OnLT

Bekleyin la burda. Bi 7870 alıp geliyorum. Aha bekleyin burda. :D
  102. OnLT

Ya arkadaş bi sus allasen. :D
  103. OnLT

Multiplayerda maksimum 23-25 FPS alıyorum açılan konuya bak ya...:mad: (640x480 Ultra Low + FPS arttıran color tweak)
  104. OnLT

GTA 4 WIN 8 sornu

Korsan mı kullanıyorsun?
  105. OnLT

ODTÜ Hacklendi

106. OnLT

Online Alışveriş sitesi: gencallar.com.tr

Atlet 95 TL :D http://www.beymen.com/Beymen-Collection-TSHIRT_23928.html
  107. OnLT

Linux Hakkında Ayrıntılı Bilgiler

Eğer ilk defa kullanacaksan Ubuntu dene demişlerdi bana. Windows arayüzüne benziyor kısmen.
  108. OnLT

Linux Hakkında Ayrıntılı Bilgiler

1. Program uyumsuzluğu yazılım geliştiricilere bağlı. Adobe Linux için yazılım geliştirirse olur. Yoksa .exe dosyasını açma gibi bir şey yok. Ha Photoshop yoksa ne yapıcam diyorsan yerini tutar mı tutmaz mı orası tartışılır ama alternatifleri var. GIMP mesela. Kişisel olarak bence kesinlikle...
  109. OnLT

Photoscape de 0x7002230c hatası.

Sorun her türlü XP aslında. :D Tam hatayı yazar mısınız buraya?
  110. OnLT

TBF'den İlginç Talep

O değil de bu AMK isimli spor oluşumu hala varlığını devam ettiriyor mu?
  111. OnLT

Server 1 2 3 yazan yere nasıl link koyulur?

Şimdi o server 1 server 2 server 3 olan yer bir sayfa mı? Yani o sayfayı düzenleyebiliyor musun?
  112. OnLT

Türkiye'nin Sosyal Ağı | quup.com

Domainler dolu.
  113. OnLT

Server 1 2 3 yazan yere nasıl link koyulur?

O sadece bir BBCode. <a href="http://www.bilmemnefalanfilan.com">Server 1</a> Şeklinde.
  114. OnLT

Ikea'dan bu ürünü aldiysaniz dikkat

Risk taşıyan bölge
  115. OnLT

Türkiye'nin Sosyal Ağı | quup.com

İsim seçerken akılda kalıcı bir isim seçmeye çalışmışlar. quup gayet akılda kalıcı ve kısa bir isim.
  116. OnLT

Adobe Ürünü Kaldırma

Verdiğim yöntem ile kaldırmanı tavsiye ederim :-) diğerleri biraz kasapça :-)
  117. OnLT

Adobe Ürünü Kaldırma

Adobe Creative Cloud Cleaner kullanarak kaldırabilirsiniz. Windows için İndir(ZIP, 5.9 MB) Mac kullanan var ise buradan indirebilir. (DMG, 756 KB) Programı açtıktan sonra İngilizce için E yazıp Enter a basıyoruz. Daha sonra lisans anlaşması vs ıvır zıvır geliyor. Okumuş gibi yapıp...
  118. OnLT

Söyle Rahatla

Adminler forumdaki her konuyu her mesajı inceleyemiyorlar ne yazık ki. Mesaj raporlama özelliğini kullanabilirsiniz.
  119. OnLT

Günün Komik Gifi

Şu gifleri spoiler içinde koysak açılınca yüklenmeye başlasa? Spoiler içinde yükleniyor mu acaba.
  120. OnLT

CS5 Yardımcı Kitaplar (TÜRKÇE)

Hayır, kısmen aynıdır.
  121. OnLT

CPU İşlemcilerimizi yaristiralim.

HDM 4450 mi var bi de? :D
  122. OnLT

Arkadaşlar teli rootladım play store açılmıyor ne yapabilirim ?

Google Apps (gapps) indirip telefonun sd kartına atıp recovery moddan yüklemen gerekiyor. http://goo.im/gapps/
  123. OnLT

CPU İşlemcilerimizi yaristiralim.

1 ile 250000 arasinda 22044 tane asal sayi bulundu Asal sayilar 11 saniyede hesaplandi Intel Pentium Dual Core E6300 2.80 ghz.
  124. OnLT

MotoGP 2013 Oyunu | Tanıtım

Aslında bahsettiğin gibi simülasyon olayından uzak bir oyun. Sıradan WASD ile yön verip Spacebar ile fren yapılan bi oyundu öyle hatırlıyorum. Yanlışım var ise düzeltiniz.
  125. OnLT

20.000 Dota 2 Key Dağıtımı

Key arayanların dikkatine : Dota 2'nin beta sürecinin bitmesiyle beraber bütün keyler geçersiz olmuştur.
  126. OnLT

50 Metreden Nasıl Kafaya Top Atılır (Headshot ve Kritik İçerir)

Tamam anladık YouTube Parnerliği açmış hevesle videoları izlettirmeye çalışıyorsun ama bari güzel videolar bul yükle de emeğine deysin. lhknl21
  127. OnLT

Bedava Crysis 3 Veriyorum!

Adam geldi, oyunu aldı ve gitti. Siz bakın öyle. :D
  128. OnLT

Wordpress dil dosyası düzenleme

Localhosttaki dosyaları direk FTP ye mi attınız?
  129. OnLT

Satılık moga telefon oyun konsolu

Temizinden 20 kağıt atarım buna. (Not ilan güncel falan değildir.)
  130. OnLT

LYS 2013 Tercih Sonuçları Açıklandı

Zirve Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği :)
  131. OnLT

Ben Askere Gidecem!

Hayırlı tezkereler :) (Not bütün yorumları koyduğun şarkıyı dinleyerek okudum. Garip hissediyorum.) (Not 2: Hala şarkı çalıyor şu anda bunları yazarken.)
  132. OnLT

Su İçmek Orucu Bozmaz !

tam ben koyacaktım bu nu :D
  133. OnLT

Yaşım python ile proglamlamaya başlamak için küçük mü?

Hayır. Estonya'da çocuklara 7-8 yaşlarında programlama eğitimi veriliyor Scratch ile..
  134. OnLT

WhatsApp alternatifi uygulamalar

Yıllardır WhatsApp kullanan biri olarak söylüyorum ki en iyi alternatif MessageMe. Zamanımda bloğumda incelemesini yaparken güncellemeler daha iyi olacaktır demiştim. Ancak görüyorum ki WhatsApp'ın ücretliye geçmesinden sonra bir adım öne çıktı gibi. Ha bu arada 1 yıllık kullanım ücreti 0,99$...
  135. OnLT

Kendi internet santralimi(veya adı her neyse) kurmak istiyorum

Konuyu SDN 2013 Yılın Konusu ilan ediyorum.
  136. OnLT

Fanı değiştirdikten sonra bilgisayarım ısınıp, kapanmaya başladı

Fanı ters takmış olmasın? :mrgreen:
  137. OnLT

En İyi Web Tasarım Programı Hangisi?

En iyi web tasarım programı sensin.
  138. OnLT

Hacker olmak istermisiniz düşünmeyin oldunuz çoktan !!!

Ancak ve ancak Geta vaysiti ve Kantır şifresi yazılabilir. "Araba şifresi yazsana." "Uçma şifresi yazdım." "Duvar şifresi yazmayın beyler!"
  139. OnLT

Sanatçı resimde ne anlatmak istemiş!!!

Ressam burada renkleri deniyor. Palettin değişik yerlerine fırçayı batırıp tuvale sürmüş. Sonra "vaay güzel renkler oldu haa" dedikten sonra "altına bi de kadın çizeyim de satarım bunu" diye düşünmüş.
  140. OnLT

Steam & Origin Oyun Kampanyaları

İnternete ve forumlara hoşgeldin.
  141. OnLT

Aldim aldım.
  142. OnLT

Steamgifts de oyun kazandım ben adam oyunumu göndermedi. Ne adami banladılar ne oyunu verdiler. Kaldım öyle ortada. :D
  143. OnLT

AliA 2048!!!

Servera uzaktan erişim yapıp torrent indiriyormuş diye duydum ben.
  144. OnLT

AliA 2048!!!

Ayıp kavramı ne kadar göreceli di'mi? :) (Not: Konu güncel :D)
  145. OnLT

AliA 2048!!!

UP. :mrgreen:
  146. OnLT

2 Adımda Banka Hack!

Database hatası olmuş konuyu açan kişi ID si karışmış. :-D
  147. OnLT

AliA 2048!!!

Bu konu hep aktif olsun ya :-D
  148. OnLT

AliA 2048!!!

Konu güncel :D :D
  149. OnLT

Açıklıyorum! Muhammed neden Barcelona'ya gidememişti?

Bu nasıl bir yazı türü ya? Her cümle bir satırda... Okurken yoruldum yemin ediyorum. İki cümleyi yan yana getirip birbirine bağlayamayan adam yorumcu olmuş.
  150. OnLT

Opera 15 Yayınlandı!

Sağ tuş tekerlek olayı rahat gibi geliyor. Ctrl tab pek rahat gelmedi bana. :-) sürekli ctrl 1 yapıyorum ilk sekme için yanlışlıkla :-)
  151. OnLT

Ooooo çok çok derin manalar yüklü bunda. :-D burada Picasso cinsel hayatında yaşadığı inişli çıkışlı olayları bir şekilde anlatmaya çalışmış. Ayrıca rönesans döneminin sıkıntılı yanlarını yansıtırken karpuz seçmenin inceliklerinden bahsetmiş.
  152. OnLT

Yeni RESİMler bekliyoruz. :-D
  153. OnLT

Opera 15 Yayınlandı!

Sekmeler arasında geçmek için Firefox ve Chrome daki gibi CTRL + 1,2,3 tuşlarını kullanamadiğim için Opera yı kullanamıyorum. Çok büyük bir alışkanlık benim için. Eğer bu konu hakkında önerisi olan varsa sevinirim. :-)
  154. OnLT

Kaza yaptım diyen otomobiller geliyor...

BMW yıllardır kullanıyor bunu. Kaza anında kendi çağrı merkezlerine bildiren sistemleri var.
  155. OnLT

İphone 5 sıcaktan çatladı

Aman torpido gözüne elektronik koymayın. iPad'i araç kullanırken yan koltuğa koydum. Sonra baktım frende falan koltuktan kayıyor torpidoya koydum bi çıkardım elime alamayacak kadar sıcak. İyi ki bir şey olmamıştı.
  156. OnLT

A Q Online Türkiye

Bu konuyu açan da oyunu çok beğendim paylaşıyorum ayağına reklam yapan başka forum yetkilileri tayfasından. Yav he he, paylaşım. :-D
  157. OnLT

Sanatçı bu görselde ise; hayvan mutasyonlarının hayatımıza ne denli işlediğini çarpıcı bir şekilde anlatırken, bir yandan da görsele "birileri görüp anlam çıkarmaya çalışsın" diyerek ince detaylar eklemiştir. :-D
  158. OnLT

Kadının iş hayatında yaşadığı zorlukları gözler önüne sererken bir yandan da çevre ülkeler arasında yükselişe geçen Uganda Cumhuriyeti'ne göz kirpiyor.
  159. OnLT

40 yıldır aynı kıyafeti giyiyor!

Steve Jobs gibi bişi :p
  160. OnLT

A Q Online Türkiye

TF2 de Türkçe. Hatta bu antin quntin Türkçe ise Team Fortress daha Türkçedir.
  161. OnLT

Sistem Topladım Bi' Bakın Bakalım

Olabilir bir sistemi oturtayım hertürlü ıvır zıvıra açığım. :D Zaten kasa montajı ve PSU kabloları konusunda buradan yardım alabilirim. :)
  162. OnLT

Ehliyeti olan 24 milyon kişiye 101 TL şoku! (15 TL olarak güncellendi)

101 x 24 000 000 = 2.424.000.000 TL kağıt için harcanacak anlaşılan.
  163. OnLT

Asus ROG TYTAN CG8580-CA001S

Hangi siteden geldi bu siparişler? Hediye diye işaretlenip takılan oldu mu?
  164. OnLT

A Q Online Türkiye

TF2 nin kopyası saçma sapan bir şey. Bunu oynamak isteyen arkadaşlara Team Fortress 2 yi Steam den Ücretsiz indirmelerini tavsiye ediyorum. Çok daha eğlenceli. Çoluk çocuk oynatırlar bunlar ancak bu kafayla. (Hadi bu mesajımı da silin bakalım!)
  165. OnLT

Asus ROG TYTAN CG8580-CA001S

O da yemiyor bence artık. memogoren
  166. OnLT

Bu haftasonu indirimi tam olarak yuzden kaç? Sitede baktığım haftasonu indiriminde bilgisayar donanımları yoktu.
  167. OnLT

Takipteyim. Şansıma tavan yaptı dolar. Biraz daha bekleyeceğim. Şimdilik bu yorumlardan çıkardığım: PSU güçlendir. - - - Mesaj Güncellendi - - - Ouu bu ilgimi çekti. Teşekkürler.
  168. OnLT

Güç kaynağını biraz yükseltelim diyorsunuz o zaman. FSP marka PSU hakkında bi bilginiz var mı peki? 8 GB yeterli gibi ya. 2x4 GB daha ilave ederim ilerde eğer yetersiz görürsem. Ama 8 GB yeterli gibi şimdilik. Hmm. Peki şu anki iyi midir yani? :) Ya artık adam akıllı oyun oynamak...
  169. OnLT

Şu sistemi bi toplayayım para buldukça küçük yükseltmeler yapabilirim. :) - - - Mesaj Güncellendi - - - Exa'yı da rozabay önermişti bana... :sneaky2: - - - Mesaj Güncellendi - - - Parçaları tek tek ordan burdan almak mı mantıklı tek bir yerden mi? Tek tek alırsan her biri için kargo parası...
  170. OnLT

Varolan sistemimi yenileyip yeni bir sistem satın almanın vaktinin geldiğini düşündüm ve rozabay ile oturduk bir sistem topladık. Satın almadan önce donanım bilgisi olanlara bir göstereyim fikir/onay alayım dedim. :) AMD FX Series 8350 (4.0 GHz) 16MB 32nm AM3+ 225,00 USD Gigabyte 970A-D3...
  171. OnLT

Opera 15 Yayınlandı!

Mozilla da işe yaramazsa artık IE ye geri dönelim. :D
  172. OnLT

EagleGet (IDM'ye Alternatif Yolda)

Ayarlardan iptal edebilirsin bunu.
  173. OnLT

Beats Kulaklık

Sennheiser HD 449 http://www.sanalmarketim.com/SENNHEISER-Sennheiser-HD-449-Kulaklik-%28Siyah%29/p_38040/
  174. OnLT

Beats Kulaklık

Değmez.
  175. OnLT

Oyun kaydetme

Belki oyun çevrimiçi oynamak için yapılmıştır? Flash player güncelleme ile alakası yok. Adam oyunu çevrimdışı için yapmamış belli ki.
  176. OnLT

Yeni Opel Cascada

94 bin liradan başlıyormuş. Şahsen o paraya BMW tercih ederim.
  177. OnLT

CS 1.6 ölümsüzlük ve paraşüt hilesi

Ölümsüzlük mü? Online oyunda ölümsüzlük? Duvarların arkasından görüp vurmak da ister misin? Paraşüt modu olan serverlarda E ye basarak açılabiliyor. Tam ergen işi. :D
  178. OnLT

AliA 2048!!!

AliA severler için: Alternatif #DirenAliA :D
  179. OnLT

AliA 2048!!!

180. OnLT

Türk Kızı Google Bilim Fuarında Ödül Aldı

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;v=El3vc_j-lao Proje sayfası - - - Mesaj Güncellendi - - - 10 yaş küçük senden.
  181. OnLT

Htc one'ımın kamera camı çatladı...

Alternatif bir seçenek var mı?
  182. OnLT

Akıl Oyunları

3. sü benden olsun "İKRAMİYE"
  183. OnLT

Siteye Reklam Eklmek

Tema düzenleme bölümünden HTML kodların düzenlendiği bir yer olmalı. Oradan kodların içine nereye koymak istiyorsan koy. Mybb paneline de hakim değilim.
  184. OnLT

Atatürk çalışması (work vectorel)

Daha titiz bir şekilde üzerinde çalışılması gerek. Açıkçası bitmemiş gibi duruyor.
  185. OnLT

Müzik Dinleyemeyen Müzik Öğretmeni

Çok ilginç bir durum. Umarım bir şekilde bunu yararlı bir şekilde kullanır.
  186. OnLT

Hayat Değişir Avea'yla

Biraz Google Wallet biraz Marshall boya. Bence avea logotype olan güzeldi. Sade ve açık.
  187. OnLT

Sizce yeni Opel Astra nasıl?

Çok yaktığını duydum. Focus, Golf tercihim.
  188. OnLT

Kredi Çekebileceğim Bir Banka Varmı?

Arkadaşım para kazanmıyorsan kimse sana para vermez.
  189. OnLT

Minecraft

minecraft.net adresinden buraya tıklayarak üye oluyorsun. Maile gelen onay linkine tıklıyorsun onaylıyorsun. Ondan sonra buraya tıklayarak satın alma işlemlerini gerçekleştiriyorsun.
  190. OnLT

Pes 2013 yama?

Diğer Avrupa ligleri gibi bi lig var orda en sağ taraflardan fb gs bjk var. Güncel kadro için güncelleme yap diyeceğim ama korsanda nasıl güncelleme yaparsın bilmiyorum.
  191. OnLT

Battlefield 3 Türkçe yama

Türkçe yama neden yüklüyorsun multiplayer da ne yapacaksin. Singleplayerda alt yazı falan anlamak için iyi olabilir de multiplayer da öyle ingilizce zorlayacak bi metin yok. Tıkla başla oyuna yani.
  192. OnLT

Fotoğraf yarışmasında Oyunuza ihtiyacım var.

La bari DH yi silip SDN yazaydın. Benden sana oy yok.
  193. OnLT

Basın Kartı

Basın kartı alabilmek için gazetecilik ile ilgili bir okul bitirmen ve fiilen gazetecilik yapman gerekiyor. Resmi bir karttır kimlik yerine geçer. Öyle isteyen alamaz. http://www.basinkartikomisyonu.com/index.php?option=com_content&view=article&id=61&Itemid=70
  194. OnLT

Facebook'ta Hashtag Listesi Olacak mı/Olmalı mı?

Gelebilir neden olmasın. Bu hashtaglerin toplandığı bi yer olmalı.
  195. OnLT

Uçurtmaya Kamera Bağlayacağım

Mdn yakında GoPro kamera alırsın sen demedi deme. :-) Çekebilir isen paylaş bizimle.
  196. OnLT

Php , c++ vb öğrenme

C++ dan başla. Çözdün mü gerisi çorap söküğü gibi gelir.
  197. OnLT

Şifre Kutusunda Göz İşareti

O göz yazılan karakterleri görmek için duruyor. Gizli bir anlamı veya virüs gibi bir durumu yok. Basit, tıkla karakterleri gör.
  198. OnLT

Moderatör Alımı Başladı.. Son Gün 19.06 Çarşamba !!

Tamamı kalın yazmak yasak pesi. Bi daha uyarmam. :dirol:
  199. OnLT

Antalyada en ucuz kalacak yer ve en temiz ve hemen derinleşmeyen plaj söylermisiniz ?

Ölüdeniz de ucuz bi yer bulursan söyle de akın etsin bütün Türkiye. :-D
  200. OnLT

Milli takımda ibre Tanjeviç!

Başlığa yıldızlı pek iyi. :D
  201. OnLT

Telefon suya düşse de önemli değil

Zaten çoktandır vardı iPhonedocuğum incelemişti zamanında.
  202. OnLT

Facebook Doğum Tarihim Gözükmüyor

Gizlilik ayarlarından doğum tarihini kimlerin görebileceğini kontrol et.
  203. OnLT

Bugün bir mail geldi, halen bunlara inananlar var mı acaba? İsmim Gamze... - Resimli

Allahıma inanarak mail atıyorum, numara bana ait, ara. Kimse de çıkıp demiyor ki "aga neden arıyoruz? " diye.
  204. OnLT

Playstation 1 ALINIR

İyi üstüne bir de para istememişsin :-)
  205. OnLT

S5 aldimmm cok mutluyummm

İyi sallamışın da romen rakamlarını karıştırmışsın. Görselde Galaxy S4 konsept tasarımı var.
  206. OnLT

Moderatör Alımı Başladı.. Son Gün 19.06 Çarşamba !!

Canlı yayında adam uçurdular :D
  207. OnLT

__MACOSX klasörleri nedir?

Mac OS işletim sistemine özgü bazı bilgileri o klasörde taşıyor. Windows'daki dosya oluşturma tarihi, değiştirme tarihi vs gibi bilgiler o klasörde tutuluyor. Mac OS da ZIP açılınca bu bilgiler kullanılıyor ve ZIP in içinde gözükmüyor gizli tutuyor. Ama Windows bu dosyaları kullanmadığı için...
  208. OnLT

SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz!

Bitsin artık bunlar :( https://www.youtube.com/watch?v=jGc_2x9_ba0 https://www.youtube.com/watch?v=x8KYaR7GG_k
  209. OnLT

Akıl Oyunları

Bakkal. :)
  210. OnLT

Anonymous'tan Büyük Tehdit!

Türkiye'deki kurumların böyle bir olayı yok. ÖSYM sınav sonuçları açıklandığı gün site pert mesela.
  211. OnLT

Yeni, seviyeli, kaliteli bir forum...

Arkadaşlar bir hevesle forum açmış. El-Mümit, redyellow 'a demiş ki "Senin SDN de bol mesajın var, Tavsiye Edilen Siteler bölümünde reklamımızı yapsana. Ben yapamıyorum hem üyeliğim yok hem de mesaj sayısı kasmayayım o kadar." demiş. Konu açtıktan sonra El-Mümit de SDN foruma üye olup konuyu...
  212. OnLT

Anonymous'tan Büyük Tehdit!

DDOS atıp server çökünce hackledik oluyo Kuvvetmira araştır "DDOS saldırısı" diye.
  213. OnLT

Satılık Emektar Galaxy SII

Tommy Vercetti senin telefon vardı n'oldu o? :D
  214. OnLT

İş Bankası'nın sistemi çöktü!

Böyle böyle yiyorlar bu milleti. :)
  215. OnLT

Nereden geliyor bu vahiyler?
  216. OnLT

Beşiktaş 110. Yıl Resmi

Ribbon yani kurdele. :)
  217. OnLT

An itibari ile İşCep uygulaması ile giriş yapabildim.
  218. OnLT

Swf Dosyam Sunucuda Çalışmıyor

Görünüşe göre değişiyor veya sende bir problem var. Birincisi kaç kişiye test ettir bence. Ben online test ettim 3 sitede orada da sonuçlar normaldi.
  219. OnLT

Bugün oldukça zor bir durumda kaldım bu olay yüzünden. :sneaky2:
  220. OnLT

Bende direk şak diye açıldı açıkçası. Edit: 225~227 ms bekliyorum sadece render için.
  221. OnLT

SWF yi kaydederken boyutunu düşürmek adına bir şeyler yapabilirsiniz. Videoyu oynatacağınız yerin arkaplanı düz bir renk ise SWF'nin arkaplanına o rengi koyabilirsiniz. Bu arada hangi hosting şirketini kullanıyorsunuz? Ücretsiz bir hosting hizmeti kullanıyorsanız ücretsiz hostinglerin hızı...
  222. OnLT

SWF dosyanızın boyutu nedir?
  223. OnLT

Bu kadar koda gerek yok artık arkadaşlar. :) <object data="http://unix.rulez.org/~calver/funny/swf/kill.swf" type="application/x-shockwave-flash" width="100%" height="100%"> <param name="movie" value="http://unix.rulez.org/~calver/funny/swf/kill.swf"> <!-- FLASH PLAYER YÜKLÜ DEĞİLSE...
  224. OnLT

Photoshop Yardım (Typography)

En basitinden: http://www.tutorial9.net/tutorials/photoshop-tutorials/creating-a-typographic-wallpaper/
  225. OnLT

Haklısınız hocam aslında. Şahsen ben de güvenemez oldum gazetelere, haberlere. Ama prestijli gazetelerin attığı manşetteki üslüp bana pek gerçekçi gelmedi. Yani koskoca The Guardian gazetesinin "Ya bu Gezi parkı iki yüzlü Yada bu adam doğru sözlü !!!!" manşeti atmasına inanmak bana pek mantıklı...
  226. OnLT

Şu anda girdim konuya ve sizin gönderdiklerinizi gördüm uyardım. Geriye doğru gidiyorum okuyarak. Konunun başlığını unutmayın arkadaşlar. SDN Üyeleri, Gezi Parkı Eylemi için ne düşünüyorlar? Tartışıyoruz! - - - Mesaj Güncellendi - - -...
  227. OnLT

S4B0T4J photoshoplanmış siyasi liderleri paylaşmanın konu ile alakası nedir? Gezi Park eylemi ile ilgili söyleyeceğin bir şey varsa söyle, tartışın.
  228. OnLT

1101 tane hd-bits.ro davetiyesi.

"Adaletten konuştuğun zaman, sen bana 1 verdin! Niye verdin!" :D
  229. OnLT

1101 tane hd-bits.ro davetiyesi.

Benim mesaj sayım yeterli mi? :D (pm)
  230. OnLT

Steam'de arkadaş ekleyemeyenler için bedavadan oyun. (Sınırlı sayıda)
  231. OnLT

Evet ama başkası ekleyebiliyor sizi.
  232. OnLT

Cafe SDN [English]

I think erenberk can help you about this.
  233. OnLT

Cafe SDN [English]

What for?
  234. OnLT

Guzel Site Scripti(Yardim)

DLE hoşuna gitmiyor Joomla da "kötüyse" otur kendi scriptini yaz demekten başka bir diyemiyorum. :)
  235. OnLT

Öğrenciyim WordPress'de acil yardım.

Ben gelecekteki bir web projem için deneme localhost gibi kullanıyorum öyle geliştirme aşamasındaki sitem için dediğin gibi bir sorunla karşılaşmadım. Paneli kolay bir panel olduğu için önerdim arkadaşa.
  236. OnLT

Öğrenciyim WordPress'de acil yardım.

Öğrencilik hayatımda web tasarım bölümü olsa da gitsem diye istemişimdir hep. Şimdi ilk önce domain ve hosting alman gerekiyor. Öğretmen istediği için ücretsiz hosting - domain veren siteler var. Benim sana tavsiyem Hostinger. Ücretsiz hosting sağlıyor ve ödevin için yeterli...
  237. OnLT

Satılık | Fiat Doblo Combi Premio 1.3 90 HP

Fiyat 30.000 TL olarak güncellenmiştir.
  238. OnLT

Blogum Hakkında

Blog hayatında başarılar. :)
  239. OnLT

Illustrator dili ingilizceye çevirmek

Baştan kurman gerekiyor. Kurulum ekranında aşağıdan İngilizceyi seç. :)
  240. OnLT

Satılık | Fiat Doblo Combi Premio 1.3 90 HP

Herkese merhabalar. Yeni model bir araç alacağımız için bu 2. El Fiat Doblo aracımızı satıyoruz. Araç 2011 model siyah renklidir. Premio yani en full pakettir. 46.329 KM yol gitmiştir. Servis bakımları falan her şey tamamdır. Hiç bir yerinde boya ve değişen parçası yoktur...
  241. OnLT

Fotoğraf-Ortam ve Renk Uyumu

İlk önce ışık kavramını öğrenmek gerekiyor. Işık nereden vurduğunda neresi aydınlık olur gölge nereye ne kadar uzunlukta düşer bunları kafadan bilmek gerekiyor. Ayırca fotoğrafta hangi tonlar hakim, yakınlık uzaklık kavramı (alan derinliği) bunları bilmek gerekir. Yoksa kes fotoğrafı koy orta...
  242. OnLT

Aykut Kocaman istifa etti!

Bütün yorumları okumaya üşenenler için özet geçeyim. Durum her zamanki gibi: Aykut Kocaman istifa etmiş. GS liler dalga geçiyor. FB liler savunuyor. Hey yavrum hey!
  243. OnLT

Hakkari'de ilk mini etekli turist

Son cümle çok hoş. :D
  244. OnLT

Knight Online Bitiyor mu?

Oyun yapımcılarından daha çok oyuncular kazanıyor. Premium, karakter satımları falan.
  245. OnLT

Münazara- Eğitimde okul mu aile mi?

Yukarıdaki yorumlar kesmedi mi?
  246. OnLT

2 Litrelik Kolayı 53 Saniyede İçen Adam

O artık rozabay :D Kendinden yaşlı kolayı içti adam ya!
  247. OnLT

Su Üzerinde ''Koşan'' Kertenkele

Düşünsenize suda yüzüyorsunuz bir şey suyun üstünden koşa koşa üstünüze geliyor. :D Gerçekten fiziğin sınırlarını zorlayan (o kadar da değil yahu) bi hayvan.
  248. OnLT

Web Sitelerinize Maskot

Gayet güzel çizimler tebrik ediyorum. Ben de kendim için maskot çizmeye çalıştım ama resim yeteneğim yetersiz olduğu için beceremedim. :)
  249. OnLT

Boşuna para vermeyin bizde ücretsizi var

Yanılıyorsun.
  250. OnLT

İlk Neandertal-insan melezi

Çok ciddi arkeolojik kazılar, araştırmalar yapılıyor. Nedense bizim ülkemize bunlar "hikaye" geliyor. Halbuki o kalıntıların içinde bulunan kemiklerin yanında bir de kur'an kalıntısı olsa nasıl da benimserdik di' mi "hikayeyi".
  251. OnLT

Ziyaretci mesajları küfür.

Şu anda kaldırıldı.
  252. OnLT

Ziyaretci mesajları küfür.

Bizim forum yönetimi olarak anasayfadaki ziyaretçi mesajlarına bir müdahele gibi bir imkanımız yok. Gerekli kişilere konuyu ilettim.
  253. OnLT

Battlefield 3: Back to Karkand İnceleme

Konuyu hortlatmis ama cevap verelim yine de. Hayirli satın almanız gerekli. Online oyun için geçerli bir DLC bu.
  254. OnLT

İphone dan 2014 de Büyük Yenilik

255. OnLT

Winrar vs 7zip vs Winzip vs MagicRAR Karşılaştırması - 2013

MagicRar ile Winrar'ın görselleri karışmış bu arada.
  256. OnLT

28 santimlik 'mala' karnında unutuldu

Karnın içine koyup yemeğe mi gittiler ne nasıl bırakılır o oraya? Nasıl orda olduğu unutulup kapatılır o yer. :D
  257. OnLT

Hastası ölen doktorlar meslekten men edilecek

Nasıl bir mantık bu?
  258. OnLT

Sitede foruma yönledirme yapmak istiyorum.

SMF. Kullanımı kolay, eklentisi boldur.
  259. OnLT

Sitede foruma yönledirme yapmak istiyorum.

<a href="http://siteadresi.com/forum">Forum</a> şeklinde link veriyoruz. Hangi forum sistemini kurdun? SMF, phpBB?
  260. OnLT

Al bakalım sana BF3 hem de $9.99 http://www.amazon.com/Electronic-Arts-40834ttlefield-32-Battlefield/dp/B005WWZUQ0/ref=sr_1_17?tag=amazongamesales-20
  261. OnLT

'iOS 7 yepyeni bir tasarımla gelecek'

İrlandalı dijital ajans Simply Zesty, hazırladığı videoda iOS 7’nin sahip olacağını öne sürdükleri arayüzü tanıttı. Konsept tasarım nedir bu habercilerin öğrenmesi gerek. Her sene çıkıyor böyle haberler. iPhone 5'te 3 Boyutlu projeksiyon falan olacaktı geçen sene habercilere göre.
  262. OnLT

Bu işlerin back-end tarafı nasıl oluyor?

Basit bi if döngüsüyle yapılabilir sanırım. Gerçekten öğrenmek isterim ama arkplanını.
  263. OnLT

Bu işlerin back-end tarafı nasıl oluyor?

Konuyu takipteyim. Sanırım söyle işliyor: mesajı gönder dediğin anda mesaj ilk önce sunucuya iletiyor. Mesajla birlikte yanında kime gideceği bilgisi, gidecek kişinin IDsini falan da içeriyor her mesaj. Sunucu mesaji aldığı anda gönderen kişiye iletildi bilgisine gönderiyor. (şu whatsapp deki...
  264. OnLT

Twitter Kullanım Kılavuzu

Herkes görür. Sadece onun görebileceği mesajı yazabileceğiniz tek yer DM dir. (özel mesaj)
  265. OnLT

Münazara- Eğitimde okul mu aile mi?

Bizim münazaraların okul çıkışında kavgasına olurdu :p Şaka bi yana severim münazaraları. (izlemeyi tabii)
  266. OnLT

Crysis 3 banned

Hile işine mi giriştin? Burada kralı sana yardımcı olsa hesabını geri veremez. EA veya Crytek destekten yardım istemen gerek hesabını geri almak için. (eğer haksız yere kapatıldı ise)
  267. OnLT

İngilizce kelime listesi

Android telefon kullanıyorsan "Free Eng-Tur Dictionary" isimli uygulama ile çevirdiğin kelimeleri favorilere ekleyip liste şeklinde görebiliyorsun. Ama yok ben bilgisayar üzerinde istiyorum diyorsan ona şimdilik bir tavsiyem yok.
  268. OnLT

Slm olsun...Kupa Beyi (Gökcan)

Muhasebenin kalbi burada atıyor. :P Hoşgeldin Gökhan, kalıcı olman dileğiyle.
  269. OnLT

Battlefield 4 Almayı Düşünen Var mı?

Multiplayer'ı gördükten sonra almayi düşünebilirim. Biraz da fiyatının düşmesini beklerim sanırım.
  270. OnLT

Fenerbahçeli Taraftar Öldürüldü!

Lanet olsun böyle spora da rekabete de!
  271. OnLT

Turkcell whatsapp vs vodafone whatsapp

2-3 arkadaşım da aynı şeyi söylemişti. İnternet paketi bittiği halde whatsapp kullanabildiğini söyledi. Sonradan keserler faturasını dedim ama çatır çatır aylarca kullandı bi arkadaşım.
  272. OnLT

PHP İçin Geliştirme Ortamı

Notepad++ neden yeterli gelmiyor? Kod editörden beklentiniz nedir?
  273. OnLT

PHP İçin Geliştirme Ortamı

Notepad++, Sublime Text 2
  274. OnLT

Steamle İlgili Kafama Takılan Bişey

Torrent'te de indirmeye başladığınız anda dosyanın boyutu eksilir hard diskten. Ona yer açar başlamadan önce.
  275. OnLT

Türkiye'nin ilk özgün tasarım piyade tüfeği görücüye çıktı

Aslında buradaki tepki benzemesi değil. Tanıtırken "özgün tasarıma sahip" diye tanıtılması sanırım. Yoksa ülkemizin kendi tüfeğini üretmesi konusuna bir şey diyen yok her halde.
  276. OnLT

Yeni bir işletim sistemi yapmak için neler yapılmalı?

Bence enerjini daha "basit" bir şeyler yapmaya başlayarak harca. Programlama öğrenmeye çalış. Eğer gerçekten iyi öğrenirsen o zaman bir işletim sistemi yapabilir misin? Hayır. Bu iş çay yapmaya benzemez.
  277. OnLT

Facebook'ta peygambere küfre hapis cezası

İdam?
  278. OnLT

Comodo - Türk Antivirüs Testi

Biraz daha programlamada ilerleyeyim virüsismi.exe gibi virüs isimlerini veritabanına kaydedip tarayıp silen bir program yazıcam. 13.exe <3
  279. OnLT

BlueStacks Real Racing 3 açılmıyor

Yeterli alan olmadığını bir şeyler silmen gerektiğini söylüyor. ~1GB oyun sanırım. Bluestacks in alanını genişletme gibi bi imkan var mı ki?
  280. OnLT

Peki "Allah yok, din yalan" diyene ne yapmak lazım hocam?
  281. OnLT

"Allah yok, din yalan" demek sizi neden İslam'a saldırı olsun ki? Bu onun görüşüdür. Herkes bir tanrıya inanmak zorunda değil. "İslam hoşgörü dini." sonuçta.
  282. OnLT

Bahsettiğim sayfaya bi bakarsanız çok hafif kalır bu.
  283. OnLT

Karikateist sayfası öyle küfür falan etmez seviyeli bir sayfa. Şeriatçı Dayılar isimli bir sayfada seviye yok. Yorumlar da aynı şekilde.
  284. OnLT

Ateist olabilirsin, başka bir dine inanabilirsin. Ama neden bir dini değere küfür ediyorsun ki be adam?
  285. OnLT

Harlem Shake tam da bitti derken...

Hangi kafayla kapağı açık bir yanıcı madde bidonunu havai fişeğin yanına koydular bilmiyorum. Bana biraz "fake" gibi geldi.
  286. OnLT

Kesinlikle s3 almayın...

Daha önce evlatlık almıştım o düştü bir şey olmadı. Evlatlık alın.
  287. OnLT

Galatasaray bayrağı çöpe atıldı, taraftar ayaklandı!

"Reklamın iyisi kötüsü olmaz." :)
  288. OnLT

Tamam baba sakin ol!

Videonun altına gelen bir YouTube yorumu: Hanımlar beyler, çocuğun tavırları "akıl fışkırması"ndan, "cimcime"likten değil. Çocuklar "Model alarak" öğrenir. Bu kızcağız da büyük ihtimalle anesinin bozuk davranışlarını model almış ve istediğinin olmaması durumunda, tepkisini böyle...
  289. OnLT

Okul kayıtlarında para alınmayacak!

Bu yılın "Ünivetsite giriş sınavı kalkacak" haberi gecikti yalnız?
  290. OnLT

C# Giriş - "Hello World"

Java ve C++ a giriş yaptım. Devamı gelir ise takip ederim. :)
  291. OnLT

C# Giriş - "Hello World"

Anlatım size mi ait Lev2nt? Bu arada iletilerimizi tamamı kalın yazmıyoruz.
  292. OnLT

akrep6161 Bu Türk Antivirüs'ün "merkezi" Trabzon'da olması ve nickindeki 61'in Trabzon'un plakası olmasından dolayı acaba reklam amaçlı mı üye oldun diye düşündüm. Nickini Google'da arattım da YouTube'da yaptığın küfürlü yorumlar falan çıktı aramalarda hiç hoş değil. :) Bilmiyorum tamamını okur...
  293. OnLT

Temada değişiklikler yapmak istiyorum

Sitenin adresini gönderebilir misiniz?
  294. OnLT

Yav he he.
  295. OnLT

Satılık Stockphoto Arşivi

Şimdi sen çalıştığın şirketin satın aldığı bir ürünü bize satıyorsun öyle mi? Hiç etik bulmadım.
  296. OnLT

Kirli Galibiyetinizi Kutlarım

Yenildik ama bu yüzden demeye mi getiriliyor şimdi?
  297. OnLT

Twitter, Internet Explorer Desteğini Çekiyor

Böyle böyle bitiricez. Hadi Zuck senden de böyle bi atak bekliyoruz. :D
  298. OnLT

Kameraların çekemediği frikik! Renato Abreu inanılmaz attı!

Bu adam her maçta böyle ise Türkiye'de izlemek isterim. :D