Opera 15 Yayınlandı!

zahek

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Opera’nın en son teknolojileri yeni tarayıcısı Opera 15, Windows ve Mac kullanıcıları için bugün yayınlandı. Opera 15, size çok daha iyi bir internet deneyimi sağlamayı amaçlayan ve Opera’nın yeni nesil tarayıcısıdır. Hemen deneyebilirsiniz…İlk test sürümlerinin yayınlanmasından bu yana bir ayı aşkın bir süre geçmesine rağmen şu an 15 versiyon kodu ile kararlı sürüm olarak yayınlanmaktadır. Birçok eski Opera kullanıcısı için halen çoğu özelliklerin dahil edilememiş olması, popüler bazı özelliklerin tarayıcıdan çıkarılmış olması (Opera Mail gibi) ve yine Linuxsürümlerinin henüz hazır olmayışı (ki şu an geliştirilmeye devam ediyor) büyük eksiklik gibi görünse de çok yakın bir gelecekte bu eksikliklerin giderileceğini düşünüyoruz.Şöyle bir genel olarak baktığımızda; yeni Opera özellikle eski Opera’nın yaşadığı ve büyük bir sorun olanweb sayfaları uyumsuzluğu sorununu ortadan neredeyse tamamen kaldırmış görünüyor. Bu elbetteki kullanıcıların Opera ile yaşadığı ve şikayet ettikleri en büyük sorunlardan birisiydi. Nihayet Opera’nın aldığı, tarayıcı motorunu değiştirme kararı ile bu sorun çözülmüş oldu. Yeni tarayıcı motoru olarakBlink kullanılacak…

Haberin devamı...

İndirin

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
chrome en iyisi operada yavaş mozillada hiçbirisi bi işe yaramaz

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Ey Opera! Sen varsayılan tarayıcının Opera olmamasının ne demek olduğunu bilir misin ? :)

reyes123

Asistan
Reaksiyon puanı
6
opera 15'de sık kullanılanlar ve hızlı erişim yok herhalde; başlangıç sayfasını da ayarlanmıyor

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
hiçbişey yok milleti kandırıyorlar işte ana sayfayı bile ayarlayamıyoruz gelmişler yeni tarayıcı

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Mozilla da işe yaramazsa artık IE ye geri dönelim. :D

seckyn

Profesör
Reaksiyon puanı
18
:blink: tabanlı olan sürüm mü bu şimdi :p

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Forever Opera :)

Site destegi gemesi iyi olmuş çok takılıyordum o konuda hemen mozilla açıp işime halledip geri dönüyordum Opera ya :D

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
ıe 11 deneyın sonra yorumunuzu gözden geçireceksiniz sayfa yuklenmeden açılıyor o kadar hızlı

yazçizboz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Opera candır. Stabil ve hızlı. Yalnız sadık kitlesini kaybetmemesi için bazı özellikleri getirmeleri gerekiyor.

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Sekmeler arasında geçmek için Firefox ve Chrome daki gibi CTRL + 1,2,3 tuşlarını kullanamadiğim için Opera yı kullanamıyorum. Çok büyük bir alışkanlık benim için. Eğer bu konu hakkında önerisi olan varsa sevinirim. :)

Uranos

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Sekmeler arasında geçmek için Firefox ve Chrome daki gibi CTRL + 1,2,3 tuşlarını kullanamadiğim için Opera yı kullanamıyorum. Çok büyük bir alışkanlık benim için. Eğer bu konu hakkında önerisi olan varsa sevinirim. :)

Daha kolayı var opera da sag tuş basılı tutup tekerligi çevirmek yada klavyeden ctrl-tab

OnLT

Dekan
Reaksiyon puanı
149
Daha kolayı var opera da sag tuş basılı tutup tekerligi çevirmek yada klavyeden ctrl-tab

Sağ tuş tekerlek olayı rahat gibi geliyor. Ctrl tab pek rahat gelmedi bana. :) sürekli ctrl 1 yapıyorum ilk sekme için yanlışlıkla :)

sebastiantr

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Sanırım 2002 de başladı Opera ile ilişkimiz :blink:
O zamanlar ücretliydi tabiki (hangi akla hizmetse!)... Yinede severdim keratayı o dönemler yavaş olan internette bir siteye girmenin 3dk aldığı 56k modemli dönemlerde resimleri kapatıp siteye girebilmek.
-Mars da su bulmaya eşdeğerdi!

Gelişen teknolojiye ayak uydurmaya zorlanıyor.
Ancak halen en stabil ve güvenilir browserdır.

WhiteHawk

Profesör
Reaksiyon puanı
43
Opera 15 son sürümde home tuşu nerede yada nasıl ayarlanıyor?

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
son sürüm ile artık iyice kimliğini kaybetmiş opera. eskide klavye üzerinden speed dial'deki kısayollara girebiliyordum onuda kaldırmışlar. yazık oldu güzelim tarayıcıya

ugurseker

Asistan
Reaksiyon puanı
7
home tuşu yok arkadaş sırf yok diye adı sanı belli olmayan comodo dragon kullanıyom bayada sevdim jet gibi valla

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Linux kullandığım için 15. Sürümü deneme fırsatım olmamıştı. Dün Windows sürümünü makinadaki Windows 7 de denedim, resmen Chrome'a dönmüş. Tamam hızlı ama Biz Operayı hayatı bize kolaylaştıran fonksiyonelliği sebebi ile kullanıyoruz. Chrome'a benzeyen Operayı ne yapayım onu kuracağıma gider Chrome kullanırım. Eğer özellikleri birebir yeni sürüme adapte etmezlerse 15. sürüm Opera fanları için tam bir hayal kırıklığı olur.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Turbo Modu aktif hale getirince neden sayfalar yüklenmiyor ? :blink:

antimatter

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Opera Next i denedikten sonra Opera 12 de gittiği yere kadar kalma kararı aldım. Prestodan şaşmayaydı iyiydi...

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
Opera yı bende sevıyorum da yinede 15. sürüm chromedan geride kalıyor .s

zahek

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Yeni bir 15 kararlı sürüm güncellemesi yayınlandı. Otomatik olarak indirilecektir.