Haber Huawei Android'i tamamen bırakıp kendi geliştirdiği HarmonyOS Next'e geçeceğini açıkladı

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,413
images

Huawei 2024 yılının sonlarında, Android tabanlı HarmonyOS'u bırakıp tamamen kendi geliştirdiği HarmonyOS Next'e geçebileceğini açıkladı.

(Webtekno)

Son düzenleyen moderatör:

vigilantemre

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
1,843
Heyecan verici geliyor, Android'in makyajlı hali değil de yepyeni bir işletim sistemi olacak anladığım kadarıyla. Rekabet artacaktır, Huawei güvendiğim ve sevdiğim bir marka.

突厥汗國

Profesör
Reaksiyon puanı
1,242
Kafalarındaki sistem acık ara belli kendilerine özgü ama dünyada kullanabilesi sistem yapıp android tabanından cıkmak ıstıyorlar elinde sonunda bu işi yapacaklar ve farklı bir yola işik hazırlıyolar.

Cem özgür

Asistan
Reaksiyon puanı
93
Bu olmaz. Olursa da Huawei küçük bir şirket olarak kaybolur. Olayı son kullanıcı olarak düşünmemek lazım. Uygulama geliştiricileri için inanılmaz bir zorluk ve karmaşa doğar. Huawei bir apple ve android gibi kendi sistemini baştan oluşturup piyasanın yarısına hakim bir şirket olsa belki denirdi. Ancak artık çok geç. Sadece google bile olmaması büyük bir handikap yaratırken Android ve ios uygulamaları ile oluşacak senkronizasyon problemlerini düşünmek bile çok zor. Bence zaten gerek yok. Aslında Android ve ios farkı bile olmamalı. Tüm dünyada tek bir işletim sistemi olmalı. Şarj girişi farklılığı bile olmaması gereken bir şeyken birde 3. İşletim sistemine ne gerek var.

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,413
Heyecanlandım, doğrusu. :)
Benim General Mobile ve Vestel ile ilgili hayallarim vardı, Çinliler bu hayallerimizi yaşıyor. Büyük sermayem olsa, zararına bile olsa Türkiye piyasasını bir Türk markası ile alt üst edesim var.

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,355
Benim General Mobile ve Vestel ile ilgili hayallarim vardı, Çinliler bu hayallerimizi yaşıyor. Büyük sermayem olsa, zararına bile olsa Türkiye piyasasını bir Türk markası ile alt üst edesim var.
Biz asla onlar gibi olamayacağız maalesef. Onların tamamen kendilerine özel dijital dünyaları var.