Üniversite sınavı başvuru ne zaman?

Bu konuyu okuyanlar

heanavsiorçopi5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba

Üniversite sınavı başvuru ne zaman?

Bu sıralar çok yoğunum, acaba benim mi gözümden kaçtı? Nisan oldu hâlâ sınav başvuru haberine rastlamadım.

Dora

Dekan
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Geçti borun pazarı sür eşeği Niğde'ye derler insana. Mart ayındaydı o iş, geçti.

Axyone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
"YKS başvurularını kaçıranlar için geç başvuru tarihi 4 Nisan. Fakat bu adaylar her oturum için 50 yerine 75'er lira ödeyecek."

Yarın sabah başlayıp gece bitecek geç başvuru zamanı haberin olsun!

heanavsiorçopi5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"YKS başvurularını kaçıranlar için geç başvuru tarihi 4 Nisan. Fakat bu adaylar her oturum için 50 yerine 75'er lira ödeyecek."

Yarın sabah başlayıp gece bitecek geç başvuru zamanı haberin olsun!
Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Birde acaba üniversite sınav başvurusunu nasıl yapacağız? (bunu soruyorum çünkü herşey sürekli değişiyor) önceki senelerde olduğu gibi liselerden birine gidip mi başvuru yapacağız?

Birde sınav ücreti ödemesi nasıl yapılacak?

İnterneti altüst ettim bir haber sitesinde; "sınav ücreti sadece web sitesi üzerinden kredi kartıyla yatacak" deniyor ama diğer haber sitesinde "sınav ücreti hem bankalardan hemde web sitesi üzerinden kredi kartıyla ödenebilecek" deniyor

Axyone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Cevabınız için çok teşekkür ederim.

Birde acaba üniversite sınav başvurusunu nasıl yapacağız? (bunu soruyorum çünkü herşey sürekli değişiyor) önceki senelerde olduğu gibi liselerden birine gidip mi başvuru yapacağız?

Birde sınav ücreti ödemesi nasıl yapılacak?

İnterneti altüst ettim bir haber sitesinde; "sınav ücreti sadece web sitesi üzerinden kredi kartıyla yatacak" deniyor ama diğer haber sitesinde "sınav ücreti hem bankalardan hemde web sitesi üzerinden kredi kartıyla ödenebilecek" deniyor

Eğer sınava ilk kez gireceksen liseden yapılması gerek ama ilk değilse internetten de başvurabilirsin.
Sınav ücretini bankalardan(akbank,halkbankası vs.) veya internetten ödeme yapabilirsin.

heanavsiorçopi5

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Eğer sınava ilk kez gireceksen liseden yapılması gerek ama ilk değilse internetten de başvurabilirsin.
Sınav ücretini bankalardan(akbank,halkbankası vs.) veya internetten ödeme yapabilirsin.
Sevgili Axyone cevabınız için çok teşekkür ederim, sizden Allah razı olsun.

Sınava ilk kez girmiyorum (bundan kastım ÖYSM sınavı, yoksa YKS sınavına ilk kez gireceğim). Ama internetten değil okuldan başvurmak istiyorum.
Eskisi gibi; en yakın herhangi bir okuldan başvuru yapabiliyoruz dimi?

Axyone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sevgili Axyone cevabınız için çok teşekkür ederim, sizden Allah razı olsun.

Sınava ilk kez girmiyorum (bundan kastım ÖYSM sınavı, yoksa YKS sınavına ilk kez gireceğim). Ama internetten değil okuldan başvurmak istiyorum.
Eskisi gibi; en yakın herhangi bir okuldan başvuru yapabiliyoruz dimi?

Evet, yapabiliyorsunuz
önemli değil, rica ederim

Axyone

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tekrar çok teşekkür ederim.

ÖSYM kılavuzuna baktım da
"1-21 Mart 2018 tarihleri arasında 2018-YKS başvurusunu yapmayan adaylar, geç başvuru gününde (4 Nisan 2018
tarihinde) 2018-YKS başvurularını yapabileceklerdir. Geç başvuru gününde yapılan başvurularda sınav ücreti, geç
başvurunun yapıldığı gün (4 Nisan 2018 tarihinde) ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan
“ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödenmelidir. Bankalardan ücret ödemesi yapılmamalıdır."

Ödeme sadece internetten yapılıyormuş, ben yanlış biliyormuşum pardon.

Son mesajlar