Yardım Üniversite okuyan arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum

SELO BEY

Profesör
Reaksiyon puanı
503
Merhaba arkadaşlar.bu sene üniversite kazandım ve kayıt yaptırdım. Ayrıyeten kazandığım üniversitede eğitim dili %100 ve %30 İngilizce olanlar için hazırlık zorunlu.Benim bölüm ise film tasarımı bölümü.Eğitim dili ingilizce değil.Hazırlık normalde zorunlu değil benim bölümde .Hatta üniversiteye kayıt yaptırmaya gittiğimde bana verilen öğrenci belgesinde lisans 1 diye de yazıyor.fakat geçen hafta yeni kayıt yaptıran öğrenciler için İngilizce hazırlık muafiyet sınavı yapılmış.Yani tamam öğrenci belgesinde lisans 1 yazıyor ama, acaba İngilizce muafiyet sınavına girmem şart mıydı? Yani normalde lisans 1 olsa bile İngilizce muafiyet sınavına girme zorunluluğu olabilir mi acaba hazırlık okumamak için? Ve bugünde üniversitenin öğrenci bilgi sistemine girmiştim.Ve sitede öğrenme amaçlı boş takılırken yatay geçiş başvurusu diye biryere tıkladım.Ve “”hazırlık öğrencileri yatay geçiş başvurusu yapamaz “” diye bir ibareyle karşılaştım.Dedim ne oluyor falan.Bende işte sonrasında işkillendim.Acaba İngilizce muafiyet sınavına girmediğim için hazırlık falan mı okunulacak diye..Yani arkadaşlar durum bu şekilde.Yarın öğrenci işerinide arayacağım.ama yarına kadar içim rahat etmeyecek.O yüzden burada bilen arkadaşlar varsa yardımcı olabilir msiniz ?

teşekkürler..