Premiere pro MacBook - Windows

Bu konuyu okuyanlar

Selcukcicekx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar , Ben Selçuk ;

iPhone 6S kullanıyorum iOS işletim sistemini çok beğeniyorum stabilitesinden ötürü

Laptop olarak;

Dell inspiron 5567 i5 8GB AMD R7 M445 Ekran kartı

Kullanmaktayım ve bu laptop ile sürekli olarak Premiere Pro CC 2017 kullanıyorum, video editliyorum profesyönel şekilde, bazı takılmalar yaşıyorum haliyle bu yüzden ;

Laptopumu satıp MacBook almak istiyorum 2000tl gibi bi fiyata satıp 2500₺ civarında ikinci el bi MacBook almak istiyorum ;

Bu bütçeye alacağım MacBook hangisi olmalı?

Alacağım MacBookda Premiere Pro da edit kısmında sıkıntı yaşar mıyım ?

Yaşarsam eskisi kadar mı olur yoksa daha az mı ?

Şu anki bilgisayarım mı daha hızlı olur alacağım MacBook mu ?

Sorularıma vereceğiniz yanıtlar çok büyük önem arz ediyor şimdiden yardımınız için çok teşekkür eder iyi forumlar dilerim :)

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
Macbook kullanıcısı olarak; macbook air 2017 alabilirsen bilgisayarını değiştirmeni öneriyorum. ikinci el ve ya yıl olarak eski senelerde çıkan modelleri önermiyorum. bahsettiğin programı ben hiç kullanmadım ama macbook air de sıkıntı olmayabilir. özellikle iphone telefonlarla macbook uyumu süper. memnun kalırsın bilgisayardan.

Selcukcicekx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evdeki herkes iPhone kullanıyor ve bunun etkisi büyük açıkcası ekran yansıtma vb uyumsal şeyler memnun kalacağımdan Emin’im zaten tek korkum alacağım MacBook un donanımı şu anki bilgisayarımdan ister istemez düşük olacak ama şöyle düşünüyorum 2GB ramli iPhone 6Gb ramli Samsung a fark atıyor bu durum mac için de böyle mi ?

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
yaklaşık 1 yıldır macbook kullanısı olarak; mac çok istikrarlı çalıştığı için bilgisayarda çalışırken herhangi bir problem yaşamayacaksındır. fakat her kurduğun programın orjinal olmasına özen göster. Office programları gibi programlar maddi yönden biraz problem olabilir. şarj süreleri, rahat tuş kombinasyonları ve hiç bir bilgisayarda olmayan trackpad ile bilgisayar kullanmaktan zevk alacaksın. herşeyin bir kısayolu olduğu gibi sende istediğin tuş kombinasyonlarına istediğin programları uygulamaları atayabiliyorsun. kullanmanı çok rahat hale getiriyor.

Selcukcicekx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uygulamaları illa satın mı almalıyız crack yok mu ? Ayrıca Premiere den korkuyorum açıkçası kasacağını düşünüyorum umarım sıkıntı çıkmaz

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
crackli bulabilirsin. ben kullanmadım ve önermiyorumda. genede tercih sizin.

Selcukcicekx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Zararı var mıdır ki ? Ayrıca 2500₺ bütçeyle alacağım MacBook hangisi olmalı ?

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
2500 tl sıfır bulman zor. en ucuz modeli macbook air. macbook air 2017 fiyatları kampanyalı yakalarsan 3700 tl civarı başlıyor. üst sınırı zaten yok. bütçeni zorlamamak için biraz daha beklemeni tavsiye ediyorum. çünkü sadece bilgisayarı almakla bitmiyor. ekstra mouse alayım desen; 2 mouse tam verimli çalışıyor. apple magic mouse 350 tl civarı ve microsoft designer bluethoot mouse 149 tl civarı. ayrıca içine uygulama almaya kalkarsan 499 tl office 2016 fiyatı. onun için bence bütçeni denkleştirene kadar acele etme.

Selcukcicekx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Macbook zaten sıfır almayacağım ikinci el alacağım 2500₺ ye hangi modellerin ikinci eli 2500₺ en iyisi Hangisi o fiyata bilmiyorum MacBook konusunda bilgi sahibi değilim

EA14

Doçent
Reaksiyon puanı
190
ikinci el alma derim ben sana. sebebi bir arıza ile karşılaşırsan tamir maliyeti çok fazla olduğunu göreceksin. normal windows bir bilgisayar gibi düşünme. illa alayım dersen macbook pro olanaların en yeni tarihinde satışa çıkanlarından almaya bak. zaten her modelin yanında yılı mutlaka satış yılı olur yada internetten kontrol edersin.

Son mesajlar