Linux Cafe

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
Çoktandır kullanmamıştım. Fakat bu KDE beni yanılttı, Openbox mı, XFCE mi, KDE mi karıştırdım bir ara.. :) Çok harika olmuş, iyi bir seviye yakalamış.
Aynen. Size katılıyorum. Önceden KDE çok RAM kullanır diye düşünüyordum ama Kubuntu'yu yükleyince KDE'ye karşı olan önyargılarımdan kurtulmuş oldum. Ve gerçeği gördüm. :)

valla düz kullanıcı olarak xfce işimi görüyor kde ve digerleri ne sunabilir bilmiyorum, henüz sistem sournum yokken böyle kalsın :D
Senin halin bana freebsd forumlarını hatırlattı. Adamlara sordum linux kullanıyorum freebsdye geçeyim mi dedim, adamlar sistemin çalışıyorsa bozma kalsın dedi. Şimdi doğru olan budur, ama bir kdeye davet edelim seni de. Hedef eronis dahil herkesi KDE kullanıcısı yapmak :D

Senin halin bana freebsd forumlarını hatırlattı. Adamlara sordum linux kullanıyorum freebsdye geçeyim mi dedim, adamlar sistemin çalışıyorsa bozma kalsın dedi. Şimdi doğru olan budur, ama bir kdeye davet edelim seni de. Hedef eronis dahil herkesi KDE kullanıcısı yapmak :D
Bu KDE'nin alemeti farikası ney?

Bu KDE'nin alemeti farikası ney?
Bir kadını giydiriyoruz diyelim. Bu kadına ucuz kıyafetler giydirebilirsin ama biz daha gösterişli ama pahalı kıyafetler seviyoruz. Sistem kaynağı senin paran, kadın linux ve kıyafet de masaüstü oluyor. Biz KDE giydiriyoruz, şöyle böyle güzel ve hoş olduğu için. Paran yoksa xfce var işte.

Bir kadını giydiriyoruz diyelim. Bu kadına ucuz kıyafetler giydirebilirsin ama biz daha gösterişli ama pahalı kıyafetler seviyoruz. Sistem kaynağı senin paran, kadın linux ve kıyafet de masaüstü oluyor. Biz KDE giydiriyoruz, şöyle böyle güzel ve hoş olduğu için. Paran yoksa xfce var işte.
O zaman donanım dostu olarak anılan Linuxa bir hakaret gibi bir şey KDE :D:D Hakaretten çok mantığına ters diyebilir miyiz? :D :D

Halktan Biri

Gurular Gurusu
Onursal Üye
O zaman donanım dostu olarak anılan Linuxa bir hakaret gibi bir şey KDE :D:D Hakaretten çok mantığına ters diyebilir miyiz? :D:D
Öyle değil. KDE güzel bir masaüstü ortamıdır. Ortada hakaret de yok. :D Linux'taki bu çeşitliliği ben zenginlik olarak görüyorum. :)

O zaman donanım dostu olarak anılan Linuxa bir hakaret gibi bir şey KDE :D:D Hakaretten çok mantığına ters diyebilir miyiz? :D:D
Valla bir Windows değil. Hatta Gnome da değil. Windows bosta 2gb yiyor, KDE'nin temel ram kullanımı 500 MB. Ha kalburüstü donanım ister doğrudur ama emektar makinelerde de kullanabildiğim oldu.

rise

Moderatör
Yönetici
Moderatör
Valla bir Windows değil. Hatta Gnome da değil. Windows bosta 2gb yiyor, KDE'nin temel ram kullanımı 500 MB. Ha kalburüstü donanım ister doğrudur ama emektar makinelerde de kullanabildiğim oldu.
Öyle ya da böyle, Ubuntu 18.04 henüz alpha sürecinde, KDE Plasma tam oturdu üstüne :) Tabi bu arada -önceki statülerine bakarak söylüyorum- Gnome ve KDE yer değiştirdi, KDE hızlı ve kararlı, GNOME daha ağır ve sürprizlere açık..

eronis

Dekan
Yasaklı
Onursal Üye
Aynen. Size katılıyorum. Önceden KDE çok RAM kullanır diye düşünüyordum ama Kubuntu'yu yükleyince KDE'ye karşı olan önyargılarımdan kurtulmuş oldum. Ve gerçeği gördüm. :)
Az ram kullanımı yüksek performans demek değildir yalnız. İşlemci kullanımını naptınız ?

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bak, hakkımı yeme, denedim KDE’yi. Bana yaşattıklarını da biliyorsun, psikolojik travma dahil. Ben xfce ile iyiyim yaa :p

LOL :p

Sizin patronların hepsi zaten GNOME'a da katkıda bulunuyor peki başka kim GNOME'a katıda bulunuyor bakar mısın ? :) FSF ? Red Hat ? Debian ? Bu durumda GNOME'cular mı kazandı bu round'u ? :p Sahidin XFCE'nin patronları kim ? :)

Son düzenleme: