İntihar planı

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Sesi soluğu çıkmadığına göre gitti galiba. Haberlerdede çıkmadı o kadar takip ettim.
Zaten haberde çıkarsa yazılacak şeyler belli.

"İntihar edeceğini bir forum sitesinden ilan eden şahış intihar etti, vicdansız yorumcularda vazgeçirmek yerine teşvik etti.Dns adreslerinden tek tek bulunup bu kişiler hakkında yasal süreç başlatılacak"

:D

Yazarlık var sanki ruhumda. Yazmaya başlayayım ben...

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Kişinin kendi yaşamına son vermesi o kişinin tekelinde değildir. Bu canı Allah verdi ve geri almasını da Allah bilir.
Yok öyle ben bu kadar ezileceğim kafama bir kurşunu sıkamayacak mıyım..

---- Mesajlar birleştirildi ----

Sesi soluğu çıkmadığına göre gitti galiba. Haberlerdede çıkmadı o kadar takip ettim.
Zaten haberde çıkarsa yazılacak şeyler belli.

"İntihar edeceğini bir forum sitesinden ilan eden şahış intihar etti, vicdansız yorumcularda vazgeçirmek yerine teşvik etti.Dns adreslerinden tek tek bulunup bu kişiler hakkında yasal süreç başlatılacak"

:D

Yazarlık var sanki ruhumda. Yazmaya başlayayım ben...
Kardeşim nresi komik?

Son düzenleme:

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127

Zorluğa karşı hayatın kendisiyle mücadele etmek sabır işidir. Ve sabredemeyenler korkarak intihar etme teşebbüsünde bulunuyor. Bence işin aslı bu. İradesi zayıf insanlar bu yolu bir kurtuluş olarak görüyor.

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87

Kardeşim nresi komik?
Neresi mi komik? Bizdeki haber anlayışı komik olan... Başka bir soru var mı?
İntihar edecek insan buralara yazı yazıp ben gidiyorum vs yazmaz. Hala bunları idrak edemediysek, düşünmek lazım...

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Neresi mi komik? Bizdeki haber anlayışı komik olan... Başka bir soru var mı?
İntihar edecek insan buralara yazı yazıp ben gidiyorum vs yazmaz. Hala bunları idrak edemediysek, düşünmek lazım...
Ulan nerden biliyorsun nerden belki içini dökmeK istemiş nerden biliyorsun bir kanıtın var mı? Belki kimseye söylemediği için buraya yazdı...

Zorluğa karşı hayatın kendisiyle mücadele etmek sabır işidir. Ve sabredemeyenler korkarak intihar etme teşebbüsünde bulunuyor. Bence işin aslı bu. İradesi zayıf insanlar bu yolu bir kurtuluş olarak görüyor.
Peki böyle olmasa belki hep ezilecek veya DEDİĞİ gibi olacak herşey... Ama yine de yaşamak lazım..

Son düzenleme:

Gökçe Asena

Profesör
Reaksiyon puanı
2,127
Ulan nerden biliyorsun nerden belki içini dökmeK istemiş nerden biliyorsun bir kanıtın var mı? Belki kimseye söylemediği için buraya yazdı...

Peki böyle olmasa belki hep ezilecek veya DEDİĞİ gibi olacak herşey... Ama yine de yaşamak lazım..

Olgunlaşmak için bazen zorlukta çekilir.

epsilon06

Profesör
Reaksiyon puanı
2,077

Kardeşim nresi komik?

Sen biraz hassassın sanırım komik olan bir şey yok herkes zor şeyler yaşıyor ama burda ikinci sefer aynı şeyleri yazıyor insanlar vazgeçirmeye çalıştı gerisi kendi bileceği iş kafana kurşun sıkmak o kadar basit bir iş değil şu an size yapılabilir gibi gözüksede kolay olmadığını yaşayanlar bilecektir bu kadar agresif olmana gerek yok elbet öleceğiz kendi canına kıymak bu dünyada arkandan ah vahla veya ne kadar cesurmuş! laflaryla anılmandan başka bir şeye yaramıyacak 2 gün sonra unutulacaksın ailen hariç... Ama senin için herşey bitmiş olacak ve kötü bir başlangıç yapmış olacaksın

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235

Eder veya etmez bu kendi tercihi. Ben üzerime düşeni yaptım ona doğru olanı gösterdim. Biz daha fazlasını yapamayız. Ayrıca, bir insanın bir şeyi yapabilme gücünün olması ona yapma yetkisi vermez. Tıpkı adam öldürme gücü gibi, sen de birini öldürme gücü var, hakkı yok. Hak ve güç farklı şeyler.

Sourena

Doçent
Reaksiyon puanı
188
Eder veya etmez bu kendi tercihi. Ben üzerime düşeni yaptım ona doğru olanı gösterdim. Biz daha fazlasını yapamayız. Ayrıca, bir insanın bir şeyi yapabilme gücünün olması ona yapma yetkisi vermez. Tıpkı adam öldürme gücü gibi, sen de birini öldürme gücü var, hakkı yok. Hak ve güç farklı şeyler.
Ama istesem umrumda olmaz sıkarımda vicdan meselesi...

hastysquirrel

Asistan
Reaksiyon puanı
235
İstesen sıkarsın, ama bu sıkma hakkı vermez sana bu suçtur. Ama yapabilirsin.

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87

Ulan falan hayırdır. Adam gibi konuş...Çoluk çocuk üye oluyor yorum yapıyor ya şu internette.

crista7

Profesör
Reaksiyon puanı
87
Yaşça büyük olman bir şey değiştirmiyor.İnsanlık ayrı bir şey.
İnsanlık ayrı birşey tabi.
konuşma üslubu diye bir şey var. Dağ başı mı burası. Ayrıca yaş ve yorum arasında doğru orantı da vardır... İntihar edecek adam buraya konu açıyor ve buna inanan insanlar varsa düşünmelerini söylüyorum ve bu düşüncedeyim hala.KAbul eden eder etmeyen etmez...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Son mesajlar