Bu konuyu okuyanlar

Pasyoq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar bu windows 10 sonbahar güncellemesi gelmişti onu yüklemiş bilgisyar kurmaya çalıştı kuramadı sonra windows eski işletim sisteminizi yüklüyor dedi onuda yükleyemedi bende format atim dedim 10 oldu deniyorum dosyaları yüklüyor ilk yeniden başlatmada mavi ekran veriyor kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı vs. Ne yapacağımı şaşırdım sorun ne olabilir?

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bir kaç kez deneyin bu işlem uzun sürüyor ve bekletiyor benim sabaha kadar sürmüştü.

Pasyoq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
20 oldu deniyorum ustam yok hddyi başka bilgisayara taktım öyle attım formatı ama sürekli hata verip yeniden başlatıyor

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
@SametUCA bu konuya bir el atar mısınız? Belki bir yardımınız dokunur.

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
Temiz kurulum sonrası hata alıyorsanız muhtemelen diskde bir problem vardır.
Windowsun disk problemlerini ayıklayıp çözmesi için basit bir koda ihtiyacı var. Şu yolları tavsiye ederim;
Bilgisayar açılırken f8 tuşuna basın(Bu tuş sizde farklılık gösterebilir) orada başlatma seçenekleri listelenecek şöyle,

enter-safe-mode-windows-10.png

Burada güvenli moddan başlatmayı deneyin. Eğer güvenli mod açılırsa komut istemini yönetici olarak başlatın ve
Kod:
chdksk c: /f /r
kodlarını yazıp bitmesini bekleyin. Daha sonra sistemi yeniden başlatın.

Eğer açılmazsa Safe Mod with command prompt yani komut istemiyle güvenli moddan başlatın.
Komut istemiyle güvenli mod seçeneği ile devam ederseniz siyah bir komut ekranı çıkacak oraya
Kod:
chdksk /f /r
yazıp enter tuşuna basın ve bilgisayarı yeniden başlatın.

Hiç biri olmazsa diski başka bir bilgisayara takıp o bilgisayarı açın. Bilgisayarımda o diskin yüklenmesini bekleyin. O bilgisayar sizin diskinize otomatik harf atayacak yani C:/ - D:/ - E:/ hangisinin sırasıysa onu atar. Bu harf çok önemli.
Daha sonra o bilgisayarda komut istemini yönetici olarak açın ve
Kod:
chdksk c: /f /r
komutunu yazın. burada c harfi sizin diskinizin harfi olması gerekiyor. Sizde dediğim gibi "e" veya "d" olabilir.
Diskdeki hataları bu şekilde çözebilirseniz tekrar temiz kurulum yapın büyük ihtimal aynı problemle karşılaşmazsınız. Birde format atarken tüm diskleri biçimlendirip daha sonra silip tekrar oluşturduğunuzdan emin olun.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Benim düşüncem : Diskin ölü gibi duruyor ama yinede tam anlamak gerekir sorunu. Sen her ihtimale karşı o diskdeki yedeklerini kurtarmaya bak. Çünkü güncelleme esnasında diyelimki sistemsel bir problem oldu işletim sistemi çakıştı hata verdi. Bir şekildede geri alınamadı. Ama temiz kurulum yaptım aynı şeyleri yaşıyorum diyorsun buda harddiskin ömrüyle alakalı duruyor.

Son düzenleme:

Pasyoq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
ustam verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim disk'ten olduğunu sanmıyorum başka bilgisayara takıp format attım eskiye göre verim düşük ama çalışıyor hdd tune programıyla tarattım diskte hiç bir problem göstermedi şimdi başka bir windows indiriyorum onunda tekrar atmayı deneyeceğim. Dün bu problemle karşılaştım hiç bir problemim yoktu bu windows güncellemesi gelene kadar. Başıma bela oldu bilgisayarımdan çok zevk alıyordum şimdi yüzüne bakasım gelmiyo sanki heran sıkıntı çıkarıcakmış gibi :(

birde ben sadece c'yi silip format attım temiz kurulum derken normal format yani d yi silmedim şimdi windows indirip deneyecem normal formatı eğer olmassa yedeği alıp tümünü biçimlendirecem belki normale biner o zaman

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
ustam verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederim disk'ten olduğunu sanmıyorum başka bilgisayara takıp format attım eskiye göre verim düşük ama çalışıyor hdd tune programıyla tarattım diskte hiç bir problem göstermedi şimdi başka bir windows indiriyorum onunda tekrar atmayı deneyeceğim. Dün bu problemle karşılaştım hiç bir problemim yoktu bu windows güncellemesi gelene kadar. Başıma bela oldu bilgisayarımdan çok zevk alıyordum şimdi yüzüne bakasım gelmiyo sanki heran sıkıntı çıkarıcakmış gibi :(

birde ben sadece c'yi silip format attım temiz kurulum derken normal format yani d yi silmedim şimdi windows indirip deneyecem normal formatı eğer olmassa yedeği alıp tümünü biçimlendirecem belki normale biner o zaman
Format attıkdan sonrada sorunun devam ettiğini zannettim ben o zaman dediğiniz gibi windows imajında sıkıntı vardır farklı bir windows k dosyasıyla atmayı denersiniz.

Pasyoq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tam size cevap yazarken yine yaptı bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı kapatılması gerekiyor. :S
Anlamıyorum neden veriyor bu hatayı bu zamana kadar hiç böyle bir hata almadım

FideLity

Doçent
Reaksiyon puanı
418
Şu videoyu incelemenizi öneririm.

Pasyoq

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Videoyu inceledim ustam ordaki yöneegelerin yarısı yok bende

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ekli dosyayı görüntüle 33547

ustam galiba ram pert olmuş bellek sorunu var memory management mavi ekran hatası alıyorum

Son düzenleme:

Son mesajlar