8 mbit TTNET sorun

Bu konuyu okuyanlar

Slokr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Arkadaşlar dün telefonla 8mbit internete geçtim.Çok menundum(1 gün için)
bugün dosya indirmeye başladımmaksimum 30 kb/s gordum.Kahretsin ne biçim iş bu!:mad:

HoT_JaZz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sınırsızamı geçtin yani 90 küsür tl olan tarifemi yoksa? 15 adil kullanım limititi olan tarifeyemi? eğer adil kullanım limitli paketine geçtiysen limitini doldurmuş olabilirsin o zaman hızın 512kpb/s ye düşer o yüzden download hızın çok düşük olur

MeLankoLia

Profesör
Reaksiyon puanı
1
benim internet de 1 ay sonra bitiyor büyük ihtimalle bende 8 mgbit`e geçecem ama ttnet olacak büyük ihtimalle çünkü tellcom ve superonline burada yok maalesef.

Slokr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Sınırsızamı geçtin yani 90 küsür tl olan tarifemi yoksa? 15 adil kullanım limititi olan tarifeyemi? eğer adil kullanım limitli paketine geçtiysen limitini doldurmuş olabilirsin o zaman hızın 512kpb/s ye düşer o yüzden download hızın çok düşük olur

adil kullanım ama daha dün başladım sadece 1.5 gb bir şey indirdim ve yeni aydayız bugün :S

HoT_JaZz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adil kullanım ama daha dün başladım sadece 1.5 gb bir şey indirdim ve yeni aydayız bugün :S

Sen 1.5 GB indirirsin telekom onu 10 la çarpar 15 GB yapar sen merak etme müşteri hizmetlerini ara durumu söyle

Slokr

Profesör
Reaksiyon puanı
33
sorunu çözdüm xD telekomun günahını aldık evdeki diğer 2 bilgisayarda film indiriyormuş çok şerefsiz bunlar :D

MeLankoLia

Profesör
Reaksiyon puanı
1
helallik al TTnet'ten de gerçi sahipleri müslüman değil :D

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
bende 15 gb kotalı kulanıyorum ama 18 gb indirdim geçen ay hızda her hngi bir azalma olmadı. ya unutular yada faturama yansıtırlar:D

NeTKeŞ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bi hatta 3 pc mi bağlı ? :d 3 günde 15 gb geçersiniz daha sonra :D bi mp3 bile indiremezsinizx :D

bu kampanyaya geçerken alt yapınıza baktırın kaça kadar destekliyor nedir alt yapınız direk geçmeyin sonra ttneti suclamayın onlara göre geç der siz bakın ne iş diye :D .

benim alt yapim iyi olsa bile :D geçmem sınırsız 43 liraliık paket :d iyidir.

denizcimavisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende bugün başvurdum 8mb e bakalım nasılmış.Heralde memnun kalacam burda yazdıklarınızdan onu çıkardım.

cambaz_4387

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben de bu ay 8 mbitlik tarifedeyim, 33,921 gb oldu kota ama hala 8 mbit hızdayım. Tarife değiştiği andan itibaren başlasa bile 17,56 gb kullandım bile. :thumbup:

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
arkadaşım sen hızım şimdiden düştü diyosun ama bazı sitelerden indirme yaparken sitede aşırı yoğunluk, free kullanıcı vs. hızın yavaşlayabilir

maviguvercin

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Valla benim hakkimi kim ödeyecek bilmiyorum.
8 mbte geçtim 15 gün internet giç gelmedi.defalarca müşteri hizmetlerini aradim ama cevap şu oldu:beyefendi sorun bizde değil evinizin hattinda bi sorun var tesisatçi getirin baktirin.tabi ben sorun olmadiğini biliyorum.bi şekilde il telekom müdürüne ulaştim derdimi anlattim.baktilar ,santral değil 8 i ,1 i bile doğru düzgün desteklemiyormuş.neymiş santral diğer köydeymiş 3 km den uzakmiş...
Eee müşteri hizmetleri bilmiyormu bunu da bana tesisatçi getir diyorlar.kim verececek o tesisatçinin boşu boşuna gelmesinin ücretini...

teknomax

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sınırlı kullanıcı oldugum için bende geçmem yoksa insan kendini tutamaz indir babam indir valla önceden benim kesilme problemi oluyordu. evin dibine bir trafo gibi bişey dikilince şimdi bebek gibi işliyor.tek sorun sınırlı olması gerçi film indirmiyoz indirenlerden alıyoz :)

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Bende bugün başvurdum 8mb e bakalım nasılmış.Heralde memnun kalacam burda yazdıklarınızdan onu çıkardım.

ben ttnet'in bu 8 mblit kampanyası ile başlayıp ta saydırmayan kimseyi görmedim bu forumda. Nasıl böyle bir intibaya kapıldın merak ettim doğrusu :D

bende evi taşıyınca İnternet'i de taşıdım haliyle. nakil yaparken siz tutun beni bu 8 mblit paketten geçirin. soruyorum kime sordunuz da yaptınız diye, bundan sonra böyle diyorlar. eski tarifeler kalkacak. neyse dedim, ya sabır. sonra sinyal yok. aradım dedim sinyalde gelmiyor. ayarlanacak dediler. ayarlama dedikleri sinyali kısmak oluyor. 2000'e kadar ksmışlar.(2 mbit) eski tarifemden azcık hızlı yani. doğan görünümlü şahin gibi oldu benim internet... :)

ʞnɹoʞɟnsnʎ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende 15 gb kotalı kulanıyorum ama 18 gb indirdim geçen ay hızda her hngi bir azalma olmadı. ya unutular yada faturama yansıtırlar:D

caktırma herkez ogrenırse kotayı asar ttnet hızını keser

indirdigin site yavas olabılır bı sıte 100 kb la ındırıyor aynı zamanda dıger sıte 1mb hızda ındırebılıyor

utku-k

Doçent
Reaksiyon puanı
13
Arkadaşım eğer indirdiğin yerin bağlantısı kötüyse veya sunucular çok meşgulse de indirme hızın düşük olabilir. Yani 8 MBit'lik tarifeye geçtin diye her zaman o hızla indireceksin diye bir şey yok.

Tam sınırsız kota diye bir şey yok. 15 GB'ı geçtiğinde ekstra bir ücret ödemiyorsunuz ama hızınız 512 Kbps'ye düşüyor.

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
İlk gün göstermelik güzel hız veriyorlar.Ertesi gün ne olsa yedi enayi diyip düşürüyorlar :D /Söz meclisten dışarı../

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
bu kampanyaya geçerken alt yapınıza baktırın kaça kadar destekliyor nedir alt yapınız direk geçmeyin sonra ttneti suclamayın onlara göre geç der siz bakın ne iş diye
12Mb'ten sonra problem çıkabilir. Eğer USB port üzerinden bağlanıyorsanız ve eğer cihazınız(modem) ve/veya anakartınız en fazla USB 1.1'i destekliyorsa en fazla transfer hızınız 12mbit olacaktır ve 12Mbit'ten daha hızlı tarife kullansanız da 12Mb(1,5MB/sn) üzerine çıkamazsınız.

Ancak aynı şekilde cihazınız(modem) ve anakartınız USB 2.0 destekliyorsa problem yok 480Mbit'e(60MB/sn) kadar problem yaşamazsınız..

Yine USB değil de ethernet üzerinden bağlanıyorsanız 10 Mbit üzeri bağlantılarda ethernet kartınızın(10, 100 ve 1000Mb hızlarda çeşitleri vardır) eskiden yeterli gelen ancak günümüzde artık -özellikle ağda dosya paylaşımında- yavaş kalan 10Mbitlik ethernet kartınızı 100 veya 1000Mb(gigabit olark da geçer) değiştirmek gerekir. Ayrıca modeminizin de desteklediği üstü sınır hızını da bilmeniz sıkıntı yaşamamanız adına iyi olacaktır.

Sonuç olarak Servis sağlayıcınız yüksek hızlarda bağlanmanıza izin verse de modeminzde PCnize girişte donanımınızın bu bağlantıyı sınırlayabilir. Bunu da unutmamak gerekir.

Bilgisayar teknolojisinin en önemli kurallarından biri burada da geçerli:
"En hızlı parça en yavaş parçaya ayak uydurmak zorundadır."

Yalnız yukarıda anlattıklarım TTnet yada başka servis sağlayıcıların "sorunsuz" olduğunu ifade etmemektedir.

denizcimavisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben ttnet'in bu 8 mblit kampanyası ile başlayıp ta saydırmayan kimseyi görmedim bu forumda. Nasıl böyle bir intibaya kapıldın merak ettim doğrusu :D

bende evi taşıyınca İnternet'i de taşıdım haliyle. nakil yaparken siz tutun beni bu 8 mblit paketten geçirin. soruyorum kime sordunuz da yaptınız diye, bundan sonra böyle diyorlar. eski tarifeler kalkacak. neyse dedim, ya sabır. sonra sinyal yok. aradım dedim sinyalde gelmiyor. ayarlanacak dediler. ayarlama dedikleri sinyali kısmak oluyor. 2000'e kadar ksmışlar.(2 mbit) eski tarifemden azcık hızlı yani. doğan görünümlü şahin gibi oldu benim internet... :)

Ya ben burdaki arkadaşların yazdıklarından yola çıkarak bir yargıya varmaya çalıştım ama aslında benimde kafam çok karıştı kimisi çok memnunken kimisi batırmış yerin dibine.Hiç ortası yok:) ben iyi tarafını görim dedim.Bakalım bi açılsında nasıl oluğunu bende görürüm ve burda paylaşırım.

cambaz_4387

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben memnunum şimdilik, limit olayını bu ay da faaliyete geçirmezlerse memnuniyetim devam edecek.:)

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Aslında ben uyduNet öneririm 1Mb sınırsız tarifesi 36,06. Ancak onun da şebeke problemi var her bölgede mevcut değil..
Ancak UyduNet şebekesi olmayan bölgeler için oldukça uygun.. Aylık ortalama 37,85'e geliyor.

martial

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
senin hızın düştü yine iyisin milletin intereti kopuyor, 8 mbite geçtiğinde malesef???