Yabancı Dizi Tavsiyeleri | Ana Başlık

Elusive

Dekan
Reaksiyon puanı
260
[MENTION=365554]TURKER[/MENTION] zaten en güzeli dizileri önermeyin demişsin geriye bir şey kalmıyor ki :)

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Arrow alt yazı geldi bekleyen varsa..

friendly

Rektör
Reaksiyon puanı
671
Sherlock'u izlemeni mutlaka öneririm toplam 9 bölüm gözüne az gelmesin, her bir bölümü 1,5 saatten fazla ve film tadında.

Arkadaşların tavsiyelerine ek olarak "Nikita" dizisini de önerebilirim 4. sezonu Ocak ayında bitti ve final yaptılar, macera, aksiyon, ajanlar ve derin devlet vs güzel dizidir.

​http://www.imdb.com/title/tt1592154/

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11

Nemre

Profesör
Reaksiyon puanı
29
CNBC E de Black Sails başladı güzele benziyor.Define adasının başlangıcına da vurgu yapıyor, kaçırmayın derim.

TURKER

Profesör
Reaksiyon puanı
11
Boş zamanlarım oluyor izlenecek yabancı film / dizi arıyorum hala :)

bykars

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Favorim CASTLE den yana:thumbup: 15 sayfa dolusu mesaj var bir kişi de bahsetmemiş büyük kayıp:thumbdown:
Polisiye, dram, komedi ne ararsan var... Hafif amerikan polsiyelerinin bir karışımı...
Nathan Fillion ve özellikle de Stana Katic ablamız yetiyor diziye bizi bağlamaya.
Bazı bölümleri var ki izleyince sizde anlarsınız sinema filmi tadında ve şu an dizi 6. sezonunda, 7. sezon kesin gibi; devamı olur mu yapımcının gönlünde bir 11-12 yıl sürmesi geçmekte ama amasını da siz izleyin karar verin...
castle_tv_show.jpg

Dedektiflik-cinayet romanları ile ünlü yazar Richard Castle, son romanında ana karakterini öldürmüş olmanın dayanılmaz hafifliğini(!) yaşamaktadır. Tam bu esnada, New York polis departmanından dedektif Kate Beckett’ın baktığı bir davaya bulaşır.
Biz izleyicilerse, kendimizi yeni bir David Addison & Maddie Hayes ikilisi ile başbaşa buluruz.

29-b.jpg

Richard Castle&Kate Beckett

16 Mart 2009′da yayınlanmaya başlayan ABC’nin bu yeni dizisinin yapımcıları, Mavi Ay‘ın da içinde olduğu birkaç romantik komedi dedektiflik dizisini örnek almışlar.
Pek sevimli, uyanık ve nispeten gamsız bir yazar bey, işini çok ciddiye alan güzel ve zeki dedektif hanım…
castle-tv-series-wallpaper-03.jpg

Yazarı canlandıran Nathan Fillion‘ı “Two Guys, a Girl and a Pizza Place” , “Firefly” , “Desperate Housewives” gibi birçok dizide canlandırdığı unutulmaz karakterler ile tanıyoruz. Açıkçası, dizinin reklamı da haklı olarak Fillion üzerinden yapılıyor.
icon_smile.gif

Dedektifi canlandıran Hırvat asıllı Kanadalı güzel Stana Katic‘in ise yolu daha önce E.R., 24, Heroes gibi dizilerden geçmiş ama bu ilk başrolü gibi görünüyor.
Yazarın annesi rolünü Susan Sullivan (Şahin Tepesi, Dharma&Greg, The Nine) canlandırıyor.
“Murder, She Wrote” (Türkiye’de “Cinayet Dosyası” ismi ile yayınlanmıştı) gibi benzerlerinden genç ve güzel kardosu ile sıyrılan dizinin, başına buyruk, sorumsuz babaanne, sorumluluk sahibi kız çocuk gibi görmeye alıştığımız yan karakterler barındırması insanı diziden (henüz) uzaklaştırmıyor.
Ana karakterlerin çekişmeleri, Bones dizisindeki “Booth ve Bones” atışmalarını da bolca andırıyor.
“CSI’lardan sıkıldım, şöyle tatlı bir ikiliden bol çekişmeli bir dedektiflik dizisi izlesem” diyorsanız sizi böyle alalım.

Kaynak:http://22dakika.org

nurdede1986

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Dr Who da güzeldir bilim kurgu tarzı ilk sezonlarını tavsiye ederim

41atakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar.Hayatımda hiç yabancı dizi takipçisi olmadım :) ama izlemek istiyorum.Ama özellikleri şöyle olmalı;
Realistik olmalı
Gerçek dışı hiç bir öğe olmamalı
Sürükleyici olmalı.
Açıkçası türü önemli değil.Romantik bile olabilir,severim.Kendini sevdirmesi önemli.
Bu tarzlarda sevdiğiniz,bildiğiniz dizi varsa bekliyorum tavsiyelerinizi :)

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Merhabalar.Hayatımda hiç yabancı dizi takipçisi olmadım :) ama izlemek istiyorum.Ama özellikleri şöyle olmalı;
Realistik olmalı
Gerçek dışı hiç bir öğe olmamalı
Sürükleyici olmalı.
Açıkçası türü önemli değil.Romantik bile olabilir,severim.Kendini sevdirmesi önemli.
Bu tarzlarda sevdiğiniz,bildiğiniz dizi varsa bekliyorum tavsiyelerinizi :)
House, The Mentalist,Rizzoli & Isles,The Closer,Prison Break,Lost,Breaking Bad öneririm bir de Person of Interest
Person of Interest'te gerçek olmayan hiçbir şey yoktur "Böyle herkesi takip eden makine mi olur ya" diye yazma buraya sonra

41atakan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
House, The Mentalist,Rizzoli & Isles,The Closer,Prison Break,Lost,Breaking Bad öneririm bir de Person of Interest
Person of Interest'te gerçek olmayan hiçbir şey yoktur "Böyle herkesi takip eden makine mi olur ya" diye yazma buraya sonra
Öncelikle sağolun ama seçenek çok :D nasıl aralarından birini seçeceğim :S

Alnair Alsad

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Prison Break ile başlayabilirsiniz. Hemen de öne çıkardım. :))))

Blackandwhite

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Chuck izlemeyen kimse kalmamalı :) herkes chuck izlemeli birbirine duyurmalı CHUCK izlediğinizde ajan olmak istedğiniz izlediğinizde bir kız arkadaşınız olmasını istediğiniz bir dizi :D Chuck hayatımda gerçek anlamda iz bırakan dizilerden bir tanesi :) Chuck'ı izlemeye başladığın zaman dış dünya ile bağlantın kopuyor bitirene kadar hiç bir yere ayrılamıyorsun ama sonuna geldiğinde... Hala ağlıyorum :( Sonuna gelmemek için yavaş izlemek zorunda kalacağın bir dizi CHUCK'ı bir kenara aldığıma göre geriye kalan önerilerim: 1-Sherlock 2-The mentalist 3-Lie to me 4-Person of Interest 5-Elemantary 6-Supernatural 7-Arrow Bunların hepsini istediğin sırada izleyebilirsiniz hepsi ( CHUCK ) tan sonra tabiki :) Şimdi bana kızan arkadaşlar olabilir listemde Dexter ve Breaking bad yok çünkü ikisine de yeni başladım ve bu iki dizinin de efsane olduğunu duydum izleyebilirsiniz :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Chuck izlemeyen kimse kalmamalı :) herkes chuck izlemeli birbirine duyurmalı CHUCK izlediğinizde ajan olmak istedğiniz izlediğinizde bir kız arkadaşınız olmasını istediğiniz bir dizi :D Chuck hayatımda gerçek anlamda iz bırakan dizilerden bir tanesi :) Chuck'ı izlemeye başladığın zaman dış dünya ile bağlantın kopuyor bitirene kadar hiç bir yere ayrılamıyorsun ama sonuna geldiğinde... Hala ağlıyorum :( Sonuna gelmemek için yavaş izlemek zorunda kalacağın bir dizi CHUCK'ı bir kenara aldığıma göre geriye kalan önerilerim: 1-Sherlock 2-The mentalist 3-Lie to me 4-Person of Interest 5-Elemantary 6-Supernatural 7-Arrow Bunların hepsini istediğin sırada izleyebilirsiniz hepsi ( CHUCK ) tan sonra tabiki :) Şimdi bana kızan arkadaşlar olabilir listemde Dexter ve Breaking bad yok çünkü ikisine de yeni başladım ve bu iki dizinin de efsane olduğunu duydum izleyebilirsiniz :) :thumbup1:

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
Arkadaşlar çok boşta kaldım.Dizi tavsiye edin:) Breaking bad bad başladım bu heralde duygusa,hüzünlü bir dizi.3 bölüm izledim sarmıyor gibi.
Fringe
The mentalist
prison break
lost
person of interest
nikita
davinci
game of thrones
spartacus
orphan black
walking dead
vikings
arrow
blue montain state
miss fits

izlediğim diziler.Buna göre birşey önerin.
İyi polisiyede olabilir.Mantık konuluda.

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
Arkadaşlar çok boşta kaldım.Dizi tavsiye edin:) Breaking bad bad başladım bu heralde duygusa,hüzünlü bir dizi.3 bölüm izledim sarmıyor gibi.
Fringe
The mentalist
prison break
lost
person of interest
nikita
davinci
game of thrones
spartacus
orphan black
walking dead
vikings
arrow
blue montain state
miss fits

Mantık olarak House bir de Supernatural var Bilim Kurgu olarak Doctor Who

cheleby

Profesör
Reaksiyon puanı
227
[MENTION=348324]Shit Happens[/MENTION]Hocam böyle gizli servis polisiye tarzı birşeyler var mı ? Resmen oturdum tusubasa izliyorum :D

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
@Shit HappensHocam böyle gizli servis polisiye tarzı birşeyler var mı ? Resmen oturdum tusubasa izliyorum :D
The Shield izlediğim en iyi polisiyedir kesinlikle öneririm izle pişman olmazsın FBI dizisi var Without a Trace kayıp insanları buluyorlar yine eski olayları araştıran Cold Case var Alarm für Cobra var Cobra Alarmı Alman dizisi ama Türk oyuncu da var Erdoğan Atalay başka Human Target var bir de Kanaltürk'te çıkan The Unit "Ekip" var

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Fringe
The mentalist
prison break
lost
person of interest
nikita
davinci
game of thrones
spartacus
orphan black
walking dead
vikings
arrow
blue montain state
miss fits

izlediğin filmleri bende izledim, penny diye bir dizi var oldukça hoşuma gitti karakterleride sağlam. Polisiye tarzda istiyorsan Believe var oda hoşuma gitmişti.
Tabi supernatural üzerine dizi tanımam onu araya sıkıştır sonra bunlara başlarsın:)
** Dexter 'ı izlemedin mi ?

Yeni bir mini dizi bende izleyecegim bakalim nasil cikacak :)

ben 1. bölümünü izledim ve çok beğendim, mini dizi olması bence kötü

Vikings izlemeye basladim ve ilk sezonu bitti. Izlemeyenlere tavsiye ederim. 300 spartan tarzini seviyorsaniz izleyin derim.

ben saramadım o diziye bir türlü. 3-5 bölüm izledim tatmin edici bir görsellik göremedim nedense

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
Vikings izlemeye basladim ve ilk sezonu bitti. Izlemeyenlere tavsiye ederim. 300 spartan tarzini seviyorsaniz izleyin derim.

Vikings dünyasına hoş geldin abi :) 2 sezonu izle ve son bölümünde inanılmaz etkileneceksin :D

abi o zaman bir supernatural fanı olarak Dexter'a başla derim hiç kaçırma:)

Ben dexteri çok izlemek istiyorumda dizi mahvettim :D 1 sezonu izleyip 5ci sezona atladım 5'i bitirip son sezonu izledim :D ilk defa böyle saçma bir şey yaptım ve pişmanım :D

Merhaba;

sıkıntıdan dizi arayısına girdigim su dönemde şöyle bir diziyle karşılaştım. sizce nasildir tavsiye edermisiniz ?

http://www.cineboox.com/penny-dreadful-sezon-1-bolum-3/

Penny dreadful cidden harika bir dizidir, sezon finaline kadar izledim diğer sezonu bekliyorum.

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Vikings dünyasına hoş geldin abi :) 2 sezonu izle ve son bölümünde inanılmaz etkileneceksin :D

Ohooo çoktan izledim. Ben Vikings izliyorken senin nickin daha Vikings değildi :D
(Hatta üyecik bile değilmişsin :) O mesajın tarihi: 28-10-2013)
Hem de ana vatanında izlemeye başlamıştım: İsveç'te :cool:

madmex

Profesör
Reaksiyon puanı
5

Ben dexteri çok izlemek istiyorumda dizi mahvettim :D 1 sezonu izleyip 5ci sezona atladım 5'i bitirip son sezonu izledim :D ilk defa böyle saçma bir şey yaptım ve pişmanım :D

Penny dreadful cidden harika bir dizidir, sezon finaline kadar izledim diğer sezonu bekliyorum.

sen başka 2 ye:) her sezonun ayrı bir güzelliği var.

Supernaturel uzun soluklu güzel dizi. Ben . Hatta sezon finallerınde yani finale yakın combo yaparak 1gecede 5 bölüm izlediğimi bilirim:)
Penny için tek sezonluk mini dizi biliyorum

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
sen başka 2 ye:) her sezonun ayrı bir güzelliği var.

Supernaturel uzun soluklu güzel dizi. Ben . Hatta sezon finallerınde yani finale yakın combo yaparak 1gecede 5 bölüm izlediğimi bilirim:)
Penny için tek sezonluk mini dizi biliyorum

Oda bir şeymi? 2 günde Banshee'yi bitirdim hatta 1.5 gündür belki :D

Şu anda American Horror Story 'a başladım 12-13'cü bölümlere geldim biraz sıkılmaya başladım açıkçası olaylar hep aynı devam ediyor bakalım diğer sezonlarda veya bölümlerde ne gibi sürprizler bizi bekliyor