Windows 10'um orjinal mi ?

MSefaB

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Arkadaşlar bilgisayarım anakratı bozuldu bilgisayarcıya gittik aradan uzun süreler geçti hem işlemci hem de yeni anakart aldık bilgisayarcı format atıp winows 10 yüklemiş fakat orjinalliğini sorgulattığımda windows toplu etkinleştirme şu şu tarihte sona erecek diyor ne yapacağım ? Orjinal değil heralde bir sıkıntı olur mu ? Nasıl windows 10 orjinal yapacağım ?

NickChicken

Profesör
Reaksiyon puanı
2,593
Nasıl windows 10 orjinal yapacağım ?
Satın almanız gerekli.
Orjinal değil heralde bir sıkıntı olur mu ?
Windows'u etkinleştirmeden kullanabilirsiniz ama korsan ise...

MSefaB

Asistan
Reaksiyon puanı
49

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,748
Arkadaşlar bilgisayarım anakratı bozuldu bilgisayarcıya gittik aradan uzun süreler geçti hem işlemci hem de yeni anakart aldık bilgisayarcı format atıp winows 10 yüklemiş fakat orjinalliğini sorgulattığımda windows toplu etkinleştirme şu şu tarihte sona erecek diyor ne yapacağım ? Orjinal değil heralde bir sıkıntı olur mu ? Nasıl windows 10 orjinal yapacağım ?

Bir bilgisayarınız vardı ve o bilgisiyarınızda da windows orjinal olarak yüklü müydü ? Sonra bilgisayarınız bozulunca anakart değişti ve size yeni bir windows mu yüklendi.

Eğer durum böyle ise sanırım eski orjinal windowsunuzun key'i ni girmeniz gerekir windowsa

MSefaB

Asistan
Reaksiyon puanı
49
Bir bilgisayarınız vardı ve o bilgisiyarınızda da windows orjinal olarak yüklü müydü ? Sonra bilgisayarınız bozulunca anakart değişti ve size yeni bir windows mu yüklendi.

Eğer durum böyle ise sanırım eski orjinal windowsunuzun key'i ni girmeniz gerekir windowsa
Evet win 7 orjinal vardı fakat pc ye gidince ne oldu bilmiyorum ? windows key nereden bakılıyor hiçbir şey bilmiyorum hiçbir fikrimde yok . :(

ozciceky

Profesör
Reaksiyon puanı
2,748
Para ödemek istemiyorsanız en iyi opsiyon orjinal windows 7 nizi install etmek ve sonrasında da yükseltme opsiyonlarının neler olduğuna bakmak veya orjinal bir windows 10 alıp o key'i windowsa girmek.
Mesaj otomatik birleştirildi:

windows - ayarlar - etkinleştirme altında

ürün anahtarını değiştir seçeneğinden yapabilirsiniz

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Evet win 7 orjinal vardı fakat pc ye gidince ne oldu bilmiyorum ? windows key nereden bakılıyor hiçbir şey bilmiyorum hiçbir fikrimde yok . :(
Bilgisayarınız dizüstü mü?

bilgisayarcı format atıp winows 10 yüklemiş fakat orjinalliğini sorgulattığımda windows toplu etkinleştirme şu şu tarihte sona erecek diyor
Kurulumu yapılan medya orijinal olmayabilir, Windows'u etkinleştirme şekli orijinal olmayabilir veya her ikisi de geçerli olabilir. Windows 10'u kendiniz indirip yüklemeniz daha sağlıklı olur.