Windows 10 Orjinal Olduğunu Nasıl Anlarım

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Merhaba. Değişiklik yapılmış Windows 10 kurmuştum. Windows Update hizmeti açık olsa bile ayarlardan güncelleştirme yapmaya çalışınca daha doğrusu güncelleştirmeler bölümüne tıklayınca ayarlar kapanıyor.
Kullandığım Windows'un orjinalliğinden şüpheleniyorum. Bu arada şu resimdeki belirttiğim yere bakmanızı istiyorum.
Adsız.jpg

Büyük ihtimalle yüklemiş olduğum değişiklik yapılmış Windows iso dosyası SolidShare.Net kaynaklı. Güncelleme yapamıyorum. Pek güncelleme yapan birisi olmadığımdan bu benim için fazla sorun değil ama güncelleme yapmak istiyorum. Sizce orjinal bir Windows 10 iso dosyası indirip temiz kurulum mu yapayım?
Bu arada ben Windows'u cracklemedim. Ama iso dosyasında değişiklik yapıldığından Windows kurulumdan sonra otomatik olarak cracklenmiş olabilir.
HDD'de bir disk bölümü oluşturup o disk bölümüne bazı dosyalarımı yedekleyip format atabilirim. Sizce format atıp temiz kurulum mu yapayım?

Son düzenleme:

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
SolidShare.Net ekibinden birisi sayılırım ve paylaşmış oldukları sistemleri internet ortamındaki en temiz ve en performanslı işletim sistemleridir o konuda güvenebilirsin. Ayrıca yıllardır müşterilerime onların çıkarmış oldukları işletim sistemlerini kuruyorum ve en ufak problem yaşamıyorum. Siz hangi .iso dosyasını kurdunuz bana link yada iso kalıbı ismini atar mısınız ?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
SolidShare.Net ekibinden birisi sayılırım ve paylaşmış oldukları sistemleri internet ortamındaki en temiz ve en performanslı işletim sistemleridir o konuda güvenebilirsin. Ayrıca yıllardır müşterilerime onların çıkarmış oldukları işletim sistemlerini kuruyorum ve en ufak problem yaşamıyorum. Siz hangi .iso dosyasını kurdunuz bana link yada iso kalıbı ismini atar mısınız ?
Linkini bulmam biraz zor. Peki güncelleştirme yapamayışımın nedeni sizce nedir?
--- Gönderi Güncellendi ---
Üstteki mesajıma resim eklemeyi unutmuşum. Şimdi düzelttim.
Adsız.jpg

Seyhoo

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Ekli dosyayı görüntüle 19854
Şuan bende solidshare editonu kullanıyorum ama siz eski sürümü kurmuşsunuz sanırım. Yılbaşına özel üyelere açık bir link paylaşılmıştı oradan mı indirdiniz ?

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,067
Ekli dosyayı görüntüle 19854
Aynı güncellemeyi 40 kere indirip sürekli hata almıştırsın büyük ihtimalle :) Gayet normal bazı eski Windows 10 sürümlerinde böyle olabiliyor ya PowerShell'den uygulamaları sıfırlayacaksın ya da yeni bir İSO indirip temiz kurulum yapman gerek :)

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,164
Enterasan bir problem. Tam olarak nasıl bir sıkıntı yaşıyorsunuz detaylı anlatır mısınız ?
Aşağıdaki resimde gösterdiğim alana yani ayarlardan güncelleştirmeler ve güvenlik kısmına tıklayınca o pencere yani ayarlar penceresi kapanıyor.
Adsız.jpg

Aynı güncellemeyi 40 kere indirip sürekli hata almıştırsın büyük ihtimalle :)
Şimdi kurulu olan Windows 10Wu kurduktan sonra güncelleme yaptığımı hatırlamıyorum. Büyük ihtimalle kurulumdan sonra services.msc'den yani hizmetlerden Windows Update'i kapatmışımdır.
@Seyhoo Sorunu çözdüm. Services.msc'den yani hizmetlerden Windows Update ve onun altındaki "Windows Update için Orchestrator Hizmeti'ni güncelleştir" hizmetlerini başlattım. Şimdi ayarlardan güncelleştirmeler ve güvenlik bölümüne girebiliyorum. Güncellemeleri denetliyor şu an.
@Seyhoo @f.krtl1 Şu an güncelleştirmeler indiriliyor.
Adsız.jpg