Windows 10 - Turuncu Ekran - Format

FantasticOK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle, yaklaşık olarak 3 ay bir süreç içerisinde toplama kasamı kullanmamaktayımdır. Kasa 5 aydır mevcut 2 ay kullanıldı hiç sorun yaşamadım. Ayriyetten bu süreç zarfında kendi eski laptobumda, yazılım çalışmaktayımdır. Bugün kasamı açtığımda ve başlattığımda ilk seferde bir hata aldım. Hatanın adı siyah ekran arkasinda status:0xc0000428 ve windows/system32/boot/winload.efi yazıları yazmaktaydı. Sonra BIOS ayarlarında, tarihimi 1 sene önceye aldım ve tamamen sorun ortadan kalktı. Bilgisayarımı temizlerken ( yazılımsal olarak ) işlerim bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlattım ve siyah ekran içinde Reboot select and proper device... devam eden şeklinde yazı yazmaktaydı. Sonra biosun tarihini düzelttim ve harddiski 1.sıraya aldıktan sonra aynı şekilde hatayı aldım. Daha sonra bilgisayarımdaki HDD'yi arkadan kablolarını kontrol ettim hatta bastırdım. Sonra PC açılmayınca Format DVD yazdım nero ile sonra atmayı denedim. Windows 10 logosu gözüktünten sonra en yukarıda siyah ekran çevresinde _ bu şekilde yanıp sönen bir şey 30 saniye sonrada turuncu ekranın üzerinde beyaz çizgiler mevcut. Flash bellekle de denedim daha sonra gene aynı hatayı aldım ha bu arada o sırada ENTER tuşuna basınca mavi oluyor ve tekrardan turuncuya dönüyor( 1 saniyelik olay.)

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Hocam zaten batırmışsın:) Yapman gereken en basit şeyi hemen söylim.

Biosdaki ayarları fabrika ayarlarına dönmek.

Sonra başka bir W8 bulmak.

Bu şekilde de olmayacaksa o zaman başka şekilde yardımcı oluruz

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,067
Bios pilini çıkar tak sonra biosunu sıfırla sonrada Darik's Boot and Nukeyi cdye yaz ve hddyi sil temizle sonra Windowsu kur inşallah düzelir kolay gelsin :)

FantasticOK

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Gittim Vatan Bilgisayardan Yeni HDD Aldım ve daha sonra gene aynı hatayı aldım format atarken ALLAHIM çıldırıyorum evde off offf

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Gittim Vatan Bilgisayardan Yeni HDD Aldım ve daha sonra gene aynı hatayı aldım format atarken ALLAHIM çıldırıyorum evde off offf

Benim dediğimi uygula sorunun çözülsün:) Biosu fabrika ayarlarına dön. Sonra başka bir DVD ile formatla

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,067
bios pilini çıkarıp temizleyip takmayı denedinmi ayrıca biosu sıfırlamanda gerek yinede olmuyorsa ramlerinde sıkıntı olabilir.