TurkNet YAPA altyapısı nedir? Nasıl avantajlar sağlar?

S

Shiftdelete.Net

SDN Okuru
turknet-yapa-altyapisi-nedir-sdn-4.jpg

https://shiftdelete.net/turknet-yapa-altyapisi-nedir

TurkNet YAPA altyapısı nedir ve bu hizmeti aldığınız zaman hangi avantajlardan yararlanırsınız? Aktif altyapı hakkında merak edilenleri sizin için derledik.

:: Bulunduğunuz bölge YAPA altyapısını destekliyor mu?

Son düzenleme:

aliservi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Türknet abonesiyim maalesef hızım felç ve yapa mevcut değil Eskişehir /Tepebaşı Çamlıca mahallesi

gezgin55

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
nl3JR5.png

15 günlük sorunlu ve zor bir üyelik sürecinden sonra net bağlandı. Yaklaşık iki aydır TurkNet YAPA sorunsuz kullanıyorum. inşallah böyle devam eder.

yelburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba, Turknet'e geçmeye karar verdim ve geçen hafta Turknet internet sitesinden Altyapı sorgulaması yaptım 14 mbps kadar hız alabileceğim ve turknet altyapısında olmadığım için VAE olarak tanımlama yapılabileceği yazıyordu. Bende buna rağmen müşteri hizmetlerini aradım geçmek istediğimi söyledim evrakları mail olarak gönderdiler fakat ben onlara ay sonuna doğru göndereceğimi çünkü TTnet'te taahhütümün ocak ayında biteceğini cayma bedelinin biraz daha düşmesini beklemek istediğimi söyledim. Onlarda tamam dedi Aralık 25-26 gibi bize gönderin internet geçiş işlemini hemen yapalım dediler, ama bu arada bana online işlem kullanıcı adı şifre falan verdiler, yani aktif üyeliğimi başlattılar ama internet hizmeti ay sonuna doğru başlayacak. Mail ile gönderdikleri evraklarda Tarife türü ''16 Mb e Kadar Limitsiz - Her Yöne 1000 Dakika -Taahhütsüz -Arkadaşını Getir -64,99 TL/Ay (VAE)'' yazıyor. VAE kavramı anladığım kadarıyla TTnet altyapısı kullanıyor manasına geliyor. Bugün tekrar Turknet sitesinden Altyapı sorgulama yaptığımda ''Tebrikler! Aktif altyapımızdasınız. Bulunduğunuz adreste alabileceğiniz tahmini hız 14 Mbps'dir. Aktif altyapımızda bulunan tüm abonelerimizin hız sınırlamalarını kaldırdığımız için, size tanımlayacağımız paket 100 Mbps’ye kadar AKN’siz Özgür İletişim Paketidir. Upload’da da sınırlamayı kaldırdık, altyapınızı desteklediği en yüksek hızı alacaksınız. Neden 100 Mbps tanımladınız demeyin, altyapınız geliştikçe hızınız otomatik olarak artsın istedik.'' Bir hafta önce aktif altyapıda olmayan adres bugün ben başvuru yaptığımdan dolayı mı YAPA altyapısına girmiş oldu, ve benim paketimi VAE olarak tanımladılar, bunu arayıp müşteri hizmetlerine söylemem gerekiyor mu, yoksa onlar otomatik olarak YAPA altyapısına beni geçirmiş olucaklar mı ? Çok uzun yazdım kusura bakmayın, forumu uzun zamandır okuyor ve takip ediyorum, kafama takılan tüm sorulara cevap bulmak istedim. Şimdiden sabırla okuyup cevap veren herkese teşekkür ederim...

Son düzenleme:

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,387
Merhaba, Turknet'e geçmeye karar verdim ve geçen hafta Turknet internet sitesinden Altyapı sorgulaması yaptım 14 mbps kadar hız alabileceğim ve turknet altyapısında olmadığım için VAE olarak tanımlama yapılabileceği yazıyordu. Bende buna rağmen müşteri hizmetlerini aradım geçmek istediğimi söyledim evrakları mail olarak gönderdiler fakat ben onlara ay sonuna doğru göndereceğimi çünkü TTnet'te taahhütümün ocak ayında biteceğini cayma bedelinin biraz daha düşmesini beklemek istediğimi söyledim. Onlarda tamam dedi Aralık 25-26 gibi bize gönderin internet geçiş işlemini hemen yapalım dediler, ama bu arada bana online işlem kullanıcı adı şifre falan verdiler, yani aktif üyeliğimi başlattılar ama internet hizmeti ay sonuna doğru başlayacak. Mail ile gönderdikleri evraklarda Tarife türü ''16 Mb e Kadar Limitsiz - Her Yöne 1000 Dakika -Taahhütsüz -Arkadaşını Getir -64,99 TL/Ay (VAE)'' yazıyor. VAE kavramı anladığım kadarıyla TTnet altyapısı kullanıyor manasına geliyor. Bugün tekrar Turknet sitesinden Altyapı sorgulama yaptığımda ''Tebrikler! Aktif altyapımızdasınız. Bulunduğunuz adreste alabileceğiniz tahmini hız 14 Mbps'dir. Aktif altyapımızda bulunan tüm abonelerimizin hız sınırlamalarını kaldırdığımız için, size tanımlayacağımız paket 100 Mbps’ye kadar AKN’siz Özgür İletişim Paketidir. Upload’da da sınırlamayı kaldırdık, altyapınızı desteklediği en yüksek hızı alacaksınız. Neden 100 Mbps tanımladınız demeyin, altyapınız geliştikçe hızınız otomatik olarak artsın istedik.'' Bir hafta önce aktif altyapıda olmayan adres bugün en başvuru yapığımdan dolayı mı YAPA altyapısına girmiş oldu, ve benim paketimi VAE olarak tanımladılar, bunu arayıp müşteri hizmetlerine söylemem gerekiyor mu, yoksa onlar otomatik olarak YAPA altyapısına beni geçirmiş olucaklar mı ? Çok uzun yazdım kusura bakmayın, forumu uzun zamandır okuyor ve takip ediyorum, kafama takılan tüm sorulara cevap bulmak istedim. Şimdiden sabırla okuyup cevap veren herkese teşekkür ederim...
Çağrı merkezinden söyleyeceksin birkaç güne YAPA ya yani vdsle ayarlayacaklar. Ayarlandıktan sonra internet kullanıcı adını ve şifreni kontrol etmeyi unutma.

yelburak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Çağrı merkezinden söyleyeceksin birkaç güne YAPA ya yani vdsle ayarlayacaklar. Ayarlandıktan sonra internet kullanıcı adını ve şifreni kontrol etmeyi unutma.

Hocam peki VDSL için 14 mbps hız az değil mi ? em aktif altyapıdayım hem Bulunduğunuz adreste alabileceğiniz tahmini hız 14 Mbps'dir. tuhaf değil mi sizcede :)

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,387
Hocam peki VDSL için 14 mbps hız az değil mi ? em aktif altyapıdayım hem Bulunduğunuz adreste alabileceğiniz tahmini hız 14 Mbps'dir. tuhaf değil mi sizcede :)
O geçiş sonrası 35 mhps alıyorsun. Tabi yaparlarsa.

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,387
Yani yapmazlarsa Hem VDSL hem 14 mbps hız alıcam çok ilginç :)
Israr etmeniz gerekiyor. Turk telekom saha ekibi yapacak çünkü bu işi dediğim gibi çağrı merkezini arayacaksınız oradaki görevli ile randevu aldırmanız gerekiyor. Onlar yaptıktan sonra hallediyorlar.