TTNET ping sorunu.

caveler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sizden yardım istiyorum.
Bir 6 7 aydır aynı sorun oluyor.Bir gün geldim csgo oynayayım dedim öğlen saat 13.30 gibi bir baktım ping 170-250 gösteriyor.Bunun üzerine bir çok kez aradım ve Ttnet kendilerin den kaynaklanmadığını söyledi.Bunun üzerine komşuma gidip baktım onda da 200-250 ping gösteriyor ama o oyun oynamadığı için 1.5,2 saniye gecikmeli internete girebilir yani adam halinden memnun,bir sorun olduğunun farkında bile değil.

Bunun üzerine bir daha aradım ve bana modem'i değiştirmeleri söylendi.Eski modemim olan(Airtes kablolu)modem yerine gidip ttnetin önerdiği(pikatel Airmex kablosus)modem aldım.Ping gene aynı hatta bu sefer ping sadece gündüz saat 12.00-12.30 ile akşam üstü 16.00-17.00 kadar sürüyordu ama artık ne hikmetse gece saat 22.00 kadar sürüyor.Bu sefer gene aradım ve bunları söyledim bu sefer ise bana pc'niz bozuktur dediler.Yani anlayacağınız müşterilerle dalga geçiyorlar.İnterneti gidip babam bağlatmış adam 58 yaşında kandırmışlar 2 yıl'da tahahüüt imzalatmışlar.Artık ben hiç bir şey demiyorum ne haliniz varsa görün.

Bu ölçümlerim;Tarih yukarıdan aşağı doğrudur.
ZzLk2B.png

YJ1RXT.png

H0qwQ7.png

Bu iki tarih arası aralıklarda bir düzelme olmamıştır gene aynı şekilde devam etmiştir.
Uzj0At.png

bu da konuyu yapmadan önce yaptığım ölmüç(interneti ben tek kullanıyorum başka kimse yok)

108605206.png
[/URL][/IMG]

Arkadaşlar ttnet elimi kolumu bağlamış,bir çözüm bilen arkadaş varsa yardımcı olabilir mi?

caveler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar hala cevap bekliyorum bir çözüm bilen yada tavsiyesi olan benimle paylaşabilir mi ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
klasik sdn cevapları; 1- kesin virüs var 2- format at 3-etherneti çıkar-tak 4-modemi aç-kapa 5-combofixle tarat 6- esedle tarat
yani kısaca aldın tüm cevapları...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
google'a traceroute atıp başkası ile kıyaslayınız. Bir ara internet gatewayim Adana'dan çıkıyordu. ısrar ettim düzelttirdim. Düzelttirebildiğim için sanırsam şanslıyım.

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
uydu üzerinden bağlansan bu ping değerlerini anca görürsün.neysa öncelikle geçmiş olsun. Madem müşteri hizmetlerinden bir cacık olmadı ilk yapman gereken kabloları kontrol et. telefondan modeme gelen kablo ile başla kontrol etmeye. daha sonra modemden bilgisayara gelen ethernet kablosunu kontrol et. Sonra sonra wireless üzerinden bağlan modeme bir de öyle test et. kolay gelsin.

caveler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler kabloları değiştirdim,modemi de değiştirdim gene aynı. format attım gene aynı virüs taramasından da bir şey çıkmıyor bir arkadaşım ttnet alt yapı sorunu diyor.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Telefonun ile hız testi yap telefonda ki test te ping kaç çıkacak

goodtornado

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Santralden evine cekilen hat belli bir mesafenin ustundeyse sinyal olu gelir. Ping suresi cok fazla. Sozlesmeyi nerede yaptiysaniz dilekceyle birlikte gidin sikayette bulunun. Ayrica teknik eleman gondermek zorundalar. Sahsen benim basima da aynisi geldi. Baktim 7 gun beklettiler. En sonunda bolge sefini aradim. Bir kac saat sonra 2 teknik personel geldi ve sorunun kendilerinden kaynakli oldugunu anladilar. Sorun cozuldu.

caveler

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Santralden evine cekilen hat belli bir mesafenin ustundeyse sinyal olu gelir. Ping suresi cok fazla. Sozlesmeyi nerede yaptiysaniz dilekceyle birlikte gidin sikayette bulunun. Ayrica teknik eleman gondermek zorundalar. Sahsen benim basima da aynisi geldi. Baktim 7 gun beklettiler. En sonunda bolge sefini aradim. Bir kac saat sonra 2 teknik personel geldi ve sorunun kendilerinden kaynakli oldugunu anladilar. Sorun cozuldu.

Dediğini yaptım +65 yaş üstü bunak 3 elaman göndermişler :)
Alt yapı santral kaynaklı olduğunu bana söylediler.Herhangi bir çözüm olmadığını,zaten bu santrallarin değişeceğini bunun için ihalenin sonuçlanması falan filan zırvaladılar.Dikkati mi çeken ise ttnet santralinin yanın daki superonline santralı.Birisi sanki ezelden kalma diğeri ise gıcır gıcır :D teşekkürler arkadaşlar.Üstüne bir su içelim biz.

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
Dediğini yaptım +65 yaş üstü bunak 3 elaman göndermişler :)
Alt yapı santral kaynaklı olduğunu bana söylediler.Herhangi bir çözüm olmadığını,zaten bu santrallarin değişeceğini bunun için ihalenin sonuçlanması falan filan zırvaladılar.Dikkati mi çeken ise ttnet santralinin yanın daki superonline santralı.Birisi sanki ezelden kalma diğeri ise gıcır gıcır :D teşekkürler arkadaşlar.Üstüne bir su içelim biz.

hoş geldin aramıza.hep aynı yalanı söylemekten bıkmadılar mı.altyapınız batsın.:D zaten batmış.

J93CnTA.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
15.00 civarında 4440375 numaralı telefondan bir bayan aradı derdimi anlattım dediki 4440375 numaralı telefonu arayıp arıza kaydı girin dediler numarayı aradıgımda bir beyfendi tekrar ping bizim sorunumuz degil dedi ve arıza kaydı almadı. PİNGle ilgili işlem yapmamak nedemek ? turkiyede en az anlık sadece anlık 15000 kullanıcı online oyun oynuyor. Diyorum ki beyfendiye TTnet pratik çözümdeki ping testi ile 192.168.2.1 kendi modem adresimi test ediyorum ve 0 ms gecikme cıkıyor. Sonra 195.175.39.39 yani ttnetin internet sagladıgı sunucuyu test ediyorum 170ms gecikme cıkıyor.
Benim anlamadıgım sabah test ettigimde 7ms ile 20ms arasında degişen ping degerleri aksam üstü 5 ile gece 1 arasında neden 200ms cıksın. diyorsunuz ki oyun oynadıgın serverlar pinge neden oluyor ya kardesim dalga mı geciyorsunuz ? ping sorunu olan oyun serveri 2 günde yok olur. sorun olmadıgına eminim cunku diger arkadaslarım gayet 20ms 40ms arasında oynarken bende 200ms gecikme ping latecy vb hepsi aynı anlamlı siz anlayın diye diyorum ayrıca gönderdigim linkten dediklerimi inceleyebilirsiniz. Bana cevap verin pingi düzeltebilecekmisiz ttnet olarak baska internet saglayıcılarıda var gayet iyilerde. Ayrıca sorun modemde demeyin artık modem programlamıs galiba kendini üşüyünce midir nedir zaman ayarlı ping veriyor. İtiraf edin alt yapı çalışması yapa yapa bişi yapamadınız!!! boyle dedim adamlara bi bok yapamıyorlar mobil saglayıcalar bile daha iyi ping verio ne .. iş yogunlugu kaldıramıyo sunucu sıcıyo kimse anlamıo tabi 1 snye en fazla

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben bu sorun ile 1 yıldan fazladır uğraşıyorum. Bilgisayarcıyım. ilk şikayetlerimde sorun modemde dediler 3 tane modemim oldu. İç tesisat dediler kendim ellerimle kutudan yeni kablo çektim. vs.. vs.. uzatmayayim. Şikayetlere başladım. Dilekçe ile ptt taahhütlü gönderdim. Nerelere mi ?
Fethiye telekom müdürlüğü
Fethiye kaymakamlığı
muğla valiliği
bimer
ulaştırma bakanlığı bilgi işlem daire başkanlığı
ulaştırma bakanı
ulaştırma bakanlığı alt yapı başkanlığı
başbakan
cumhurbaşkanlığı

Sonuç : Sorun devam ediyor. Neden mi, ttnet ten rapor istiyorlar, ttnet de biz internet veriyoruz sistemimizde herhangi bir sorun gözükmüyor diyor. Onlarda işleme koymuyorlar. Ama benim elimde sorunun ttnetin altyapısından kaynaklıdığı ile ilgili ttnet bölge şefinin resmi yazısı var. Alt yapı desteklemediği için sorun yaşıyorsunuz diye.

29 ocak tarihinde sırf bu sorun ile ilgili ankaraya ulaştırma bakanlığına gideceğim. Bakalım orada ne olacak. Olmadı durumu basına yansıtacağım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ttnet Altyapı hizmetlerinde çalışan birine ulaşmayı başardım adamlar diyor ki yenileniyoruz ve artık Ttnet kullanıcıları bulundukları yerin santralinden değil sadece bir modemle bağlanılacağı için uğraşıyorlarmıs yani telefon kablosu falan olmayacakmıs ama bence alayı dümen o süre içinde biz ne yapıcaz oyun oynayamıyoruz EL İNSAF YETER

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s.a dostlar benim size önerim sosyal medyadan şikayetlerinizi dile getirin anında olmasa bile kısa sürede sizi arıyorlar özellikle tvetter buralardan bombalayın çözüm bulamasalarda biz onların pesinden kosacagımıza onlar bizim peşimizden kossun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bilsayara format at programlar cdin var yükleyeceğin proğranları yüledikten sonra deefreezee programları yükle yapmaz kesinlikle

S

SDN Okuru

SDN Okuru
TTNET'te ping sorunu her zaman oluyor, ben de bu yüzden müşteri hizmetlerini arayıp kavga etmiştim. Superonline'a geçtim sonra. Ping sorunum neredeyse ortadan kalktı, tavsiye ederim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ttnet kullanmakla hata ediyoruz aslında ben 15 yaşındayım buyüzden yapacak birşey yok artık zorla aileme değiştirttirmeye çalışacağım sabah evde 5 kişi bi wi-fi ping 60-70 sorun yok burda gece 2-3 kişi 180-290-400 yani dalga geçiyolar bizimle biryerden duymuştum bilerek çalışanlar ping atıyormuş güvenilir bi kaynak bilemiyorum burası Türkiye ... :crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying::crying: