Evkur'dan Aldığım Pc hakkında Frizby Venom r5 1600 8 gb ram

ALEOT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
evkurdan aldığım pc elime geç geldi bilgisayar geldiğinde heme odama gidip bilgisayarı açtım kutudan çıkarttığımda pc'nin Camının açık olduğunu farkettim yani koruma stickeri yırtıktı ( yırtılırsa garanti dışına çıkıyor pc ). kurulumunu yaptıktan sonra freedos bi pc olduğu için bios menüsünün gelmesini bekledim siyah ekran dışında birşey yoktu evkurun müşteri hizmetlerini aradım ve açan olmadı yaklasık 20. aramada felan telefon açıldı sonunda ve beni başka bi numaraya gönderdiler 10 20 defa da onlari aradım ve açan olmadı 20 yaş altı olduğum için sokağa çıkamıyodum. 3 4 saat sonunda bilgisayarı topladığım gibi babamla evkur mağzasına gittik satış elemanı ve müdürü bu pc nin stickeri açık olduğunu ve garanti kapsami dışında olduğunu söylediler bunun üzerine pc nin o gün içinde geldigini ve 1 hafta geciktiğini söyledik ve bilgisayarın kutudan çıktığı gibi açık olduğunu dile getirdik. cimer tüketici haklarına başvurucağımızı söyleyince kabul ettiler ve ertesi gün servise gitti elimize 1 ay içinde ulaşıcağını söylediler bende yeni aldıgım pc bozuksa 1 ay ben beklemek zorunda değilim mağduriyetimi karşılayın diye söylediğim zaman birşey yapamiycaklarını söylediler biraz ısrar üzerine 1 haftaya elinizde olur denildi. 1 hafta sonra evkur mağzasına gittigimde servise verildi 1 hafta icinde net olur denildi bu sefer aradan , 1 hafta sonunda gene mağzaya gittiğim de daha servise bile ulaşmadığını ögrendim müdür ve çalışan yetkilinin tavırları ses yükseltmeleri vb davranışları vardı. Evkur mağza müdürü gidin istediğiniz yere başvurun naparsanız yapın gibi şeyler söylendi 3 haftadır elime ne pc ulaştı ne mağduriyetim karşılandi cimere başvurdum tüketici haklarına başvurdum halaha geri dönüş yok , eğer pc elime ulaşır ve bunu siz açmışsınız gibi bi söylemde bulunursa bozuk bir pc almış olucam ve ben napıcağım tavsiyesi olan varsa yazabilir mi ?

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Dostum bilgisayar büyük ihtimal teşhir ürünüydü yani mağazalarda sergileniyordu ondan dolayı sticker o yüzden açılmış olabilir. Satın alırken teşhir ürünü olup olmadığına baktınız mı? Ayrıca çok zor durumda kalmadıkça yani paranız gerçekten yoksa veya 5-6 ay biriktiremiyorsanız , bankadan kredi alamıyorsanız kesinlikle EvKur'dan sevap bile alınmaz. Böyle rezil iğrenç bir sistem olmaz ben bu bilgisayarımı geçen yaz aldım evkurdan yaklaşık 5 ay uğraştım almak için evraklar , belgeler vb. En sonunda geldi bilgisayarım toplama olduğu için evkur satıyor ama satıcı exa bilgisayar en sağlam bilgisayar satıcısı o yüzden içim çok rahat.

O yüzden Evkurdan Almayın Aldırtmayın... Tüketici haklarına başvurabilirsin ayriyetten.

Logithx

Profesör
Reaksiyon puanı
2,104
Evkurdan birşey alınmaz insanlar 1'e 10 koyup satan bir firma ve böyle firmaların müşteri hizmetlerinden de birşey beklemeyin..

ALEOT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Dostum bilgisayar büyük ihtimal teşhir ürünüydü yani mağazalarda sergileniyordu ondan dolayı sticker o yüzden açılmış olabilir. Satın alırken teşhir ürünü olup olmadığına baktınız mı? Ayrıca çok zor durumda kalmadıkça yani paranız gerçekten yoksa veya 5-6 ay biriktiremiyorsanız , bankadan kredi alamıyorsanız kesinlikle EvKur'dan sevap bile alınmaz. Böyle rezil iğrenç bir sistem olmaz ben bu bilgisayarımı geçen yaz aldım evkurdan yaklaşık 5 ay uğraştım almak için evraklar , belgeler vb. En sonunda geldi bilgisayarım toplama olduğu için evkur satıyor ama satıcı exa bilgisayar en sağlam bilgisayar satıcısı o yüzden içim çok rahat.

O yüzden Evkurdan Almayın Aldırtmayın... Tüketici haklarına başvurabilirsin ayriyetten.
Satjyer olduğum için devletin bana verdiği para belli bişey o yuzden 24 ay taksitle alabiliceğim tek yer evkurdu depodan getirtiler bilgisayarı ve geçikmeli gelmesinin sebebi bu dediğim gibi mağlesef ki alabiliceğim yer orasıydı ben aldıktan sonra internet sitelerinden de kaldırdılar zaten pc yi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evkurdan birşey alınmaz insanlar 1'e 10 koyup satan bir firma ve böyle firmaların müşteri hizmetlerinden de birşey beklemeyin..
Mağlesefki haklısın

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Satjyer olduğum için devletin bana verdiği para belli bişey o yuzden 24 ay taksitle alabiliceğim tek yer evkurdu depodan getirtiler bilgisayarı ve geçikmeli gelmesinin sebebi bu dediğim gibi mağlesef ki alabiliceğim yer orasıydı ben aldıktan sonra internet sitelerinden de kaldırdılar zaten pc yi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Mağlesefki haklısın
Derdini anlıyorum dostum benimde çarem yoktu maalesef tefeciler ama yapcak birşey yok. Ben stajdan para bile almadım üstüne para harcadım değerini bil :)

ALEOT

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Derdini anlıyorum dostum benimde çarem yoktu maalesef tefeciler ama yapcak birşey yok. Ben stajdan para bile almadım üstüne para harcadım değerini bil :)
Allaha şükür iş yerimde para vermeme gibi bi olayı yok işte tek çarem buydu o yüzden bunu aldım