TTnet modem bağlantısı

HunterCurse1

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Merhaba

Ttnet ile internet e bağlanırken elektrik kesildikten sonra adsl ışığı sabitlenmiyor.Müşteri hizmetlerini aramam gerekiyor sonra düzeltiyorlar.Benim sorum ise modem bağlantısı ile ilgili duvardan gelen kablo ile splitter arasında ki kablo 2 metre. Splitter dan modeme kablo ise 2 metre yani duvardan gelen adsl hattı modeme 4 metreye ulaşıyor. Sizce adsl ışığımın sabitlenmeme sebebi kablo uzunluğu olabilir mi?

Evde sabit telefon yok.Duvarda ki kabloyu direk modeme takıp, Spitter i çıkartıp,kabloyu kısaltmalımıyım?

Teşekkür ederim.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Merhaba

Ttnet ile internet e bağlanırken elektrik kesildikten sonra adsl ışığı sabitlenmiyor.Müşteri hizmetlerini aramam gerekiyor sonra düzeltiyorlar.Benim sorum ise modem bağlantısı ile ilgili duvardan gelen kablo ile splitter arasında ki kablo 2 metre. Splitter dan modeme kablo ise 2 metre yani duvardan gelen adsl hattı modeme 4 metreye ulaşıyor. Sizce adsl ışığımın sabitlenmeme sebebi kablo uzunluğu olabilir mi?

Evde sabit telefon yok.Duvarda ki kabloyu direk modeme takıp, Spitter i çıkartıp,kabloyu kısaltmalımıyım?

Teşekkür ederim.
Kablo ile alakası olduğunu düşünmüyorum. Çünkü müdahale sonrası sabitleniyor, kablo ile alakalı bir sorun olsa müdahale sonrasında da sabitlenmezdi. Bence sonun başka birşeyde. Bu sorunu direk müşteri hizmetlerine sor bence, çünkü onlar bunun nedenini biliyorlar ki düzeltebiliyorlar.

HunterCurse1

Asistan
Reaksiyon puanı
22
Bu hız değerleri çok düşük .Müşteri hizmetlerini arasam sorun bulabilirler mi ?(75 Gb AKK 16mbps internet almıştım)
Screenshot_2016-04-26-18-27-48.png