TTNet Eziyeti

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Bıktım Bu TTNET Eziyetinden...

8 mb e kadar Diyor TTNET

Şu an Modemde Görünen ADSL Hızı: 544 / 2112 kbps

Keşke modemde görünen bu hızı alabilsem ona da razıyım...

İnternet 2-3 dakikada bir düşüyor... Splitterla falan alakası yok! hattı direk modeme takınca da aynı

Virüs falan da değil Bilgisayarlar modeme bağlı olsa da olmasa da modemin ışıklarından belli oluyor 2-3 taş çatlasa 10 dakika içinde internet düşüyor...

1 ay önceye kadar sadece gündüzleri internet hızım düşerdi gece yarısından sonra gayet hızlı ve stabil bir hal alırdı... 4 mb civarı...
Şimdi gece gündüz fark etmiyor... İnternete girmek eziyet oldu...

Karşılaştırma yapın diye söylüyorum...
sabah 8 de 77 mb lık bir dosya indirmeye başladım...
saat 14:22 şu an ve %90 a ancak ulaştı!!!

İnternet sitelerini açmak bir eziyet. aynı anda 3 site açamıyorsun... açtığın site yüklenmiyor sürekli f5 yapmaktan f5 tuşu aşındı...
Google gibi bomboş sayfa bile sürüne sürüne açılıyor!

Ben 8 mb e kadar falan istemiyorum...
1mb bile istemiyorum
512 olsun adam gibi 512 olsun sabit dursun... bağlantım zırt pırt düşmesin!

Kışın kar var fırtına var diyorduk hoş görüyorduk...
Yaz geldi daha beter oldu...

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
adamları arayıp arıza kaydı bıraktın mı? sen hızın düşük dediğinde "her zaman" santrallere bahane bulacaklardır. öyle destekliyor böyle destekliyor diye.. kablolarda "ek" yeri yoktur umarım. eğer modemin güncellemesi çıkmışsa yüklemeni öneririm, geçenlerde bir olay başıma geldi, 54.90lık paketten satmışlar bizim bir abiye.. 1024 sinyal yolluyorlar modemin içinden baktığımızda.. tarife sözde 8mbit e kadar.. aradık arıza kaydı bıraktık (rutin işler bunlar, kontrol edildiğini bile sanmıyorum ama neyse..) 1 hafta sonra gittim yine değişiklik yok.. bu sefer aradım lafı ağzına tıkadım adamın, öncelikle beni dinleyin diye girdim konuya.. santrallere laf ediosunuz ama 1mbit bağlantı yolluyorsunuz, modemdeki gürültü db si müsait olduğu halde 8bitlik bağlantı yollamıyorsunuz, 8mbit yollayıp ben içinden 1mbit çeksem anlayacağım, bana snr seviyesi, güç db si konuları hakkında santralin istediği değerleri söyler misiniz dedim.. sert çıkışınca biraz afalladı adam.. arıza kaydı oluşturuldu ve 1 gün sonra modemde 5.63mbit i gördük.. yani adamlar tamamen bilgi dahilinde iş görüyor.. telefonla arayıp kampanyalarını öve öve bitiremiyorlar ama iş internet hızına geldi mi adam gibi muhatap bulamıyorsun.. çok şükür ttnet kullanmıyorum.. allah düşmanımın başına vermesin.. saygılar

|BeyabaN|

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Allah hepsinin belasını versin, süperonline a da isyanım var Konya'da oturuyorum kaç yıldır Konya'ya fiber çekmediler, ulan Türkiye'nin ortası yaa nasıl fiber çekmezsin merkezin nüfusu 1 milyona yaklaştı hala ttnet le uğraşıyoruz, oda her gün gidip geliyor.

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
onlardan hizmet beklemeyeceksin, bazı konulardan anlayacaksın ve hakkını çatır çatır ,bağıra çağıra alacaksın. kibarlıkta bir yere kadar,insanın sigortalarını zorunan attırıyorlar.

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Saydırıcam ama neyse :) Avrupa'yı fiber kablo ağı ile sarmış kendi ülkesi üvey evlattan beter!

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
TTnet bizden aldığı parayala avrupaya tam gaz yatırım yapoıyopr... sen niye hizmet bekliyon kardeşim... bırak işte bizim paramızla avrupaya açıyorlar kendilerini...

tun@h@n

Doçent
Reaksiyon puanı
6
alternatif olmadımı,rekabet olmadımı böyle.yersen diyor adam,nazlanırsan! zorla da olsa hazmettiriyor.

AhmetNuri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok şülür istanbulda sorun yok. adsl normal çalışıyor. tabi ben 8 mb ye çıkartırmadım. 1 mb da kaldım onunda etkisi olabilir.

lauset

Doçent
Reaksiyon puanı
2
TTnet bizden aldığı parayala avrupaya tam gaz yatırım yapoıyopr... sen niye hizmet bekliyon kardeşim... bırak işte bizim paramızla avrupaya açıyorlar kendilerini...

Türkiye’nin hızına hız katmak amacıyla yapılan bu atılım ile 2005 yılında 30 gigabit olan yurtdışı çıkış kapasitesi, yapılan yatırımların sonucunda bugün itibariyle 650 gigabit seviyesinde bulunuyor. Yapılan son artışla birlikte 1.2 terabite yükselecek hız ile 2005 yılına göre 40 kat artış sağlanmış olacak.

Hizmete karşılık ödediğin para yine sana yatırım olarak dönüyor.Burda Avrupaya yatırım yapıldı diyor.Abicim bu yatrım sonucunda sen yurdışı sayfalara daha hızlı bağlanacaksın sanada fayda sağlıyor bazı şeyleri görmek lazım.

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Alternatif olmadı mı isteyen istediği gibi at koşturur ve korkuları da olmaz çünkü bilirlerki biz de birlik yok.Bir şeyler yapalım akılları başlarına gelsin desek ne bileyim hatları iptal vs yapalım desek ben sen o biz siz yaparız ama onlar amaan ne uğraşacağım der yanaşmaz.Sonra ne olur küfrettiğimizle kalırız.O ttnet in bizden topladığı paralarla Türkiye'ye baştan sona alt yapı döşenir ama hazırda varken ne diye uğraşşsın para harcasın adamlar.Ama iş fatura toplamaya gelince gözünün yaşına bakmazlar.İki gün geciktirsen gırtlağına çökerler adamın..Neyse...Ben kurtuldum TT NET ten darısı başınıza...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Arıza Kaydı Bıraktım... Beklemedeyim... Bu süre zarfında kabloları kontrol ettim... Modemi güncelledim...

Modemde hızım 2304/544 görünüyor

Speedtest de hızım...

Uploadum downloadum dan yüksek :D

1351023389.png

pdrem

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hızınız çok düşükse telefon hattınızla ilgili problem olabilir. ben daha önce modemde hızım 2048 diye santrale bildirdim bölgeniz okadar destek veriyor diye salladılar 2 ay katlandım en son bir de müşteri hizmetlerine bildirdim hızım 2048e sabitli diye 2 saat sonra 6004 e çıktı download hızı... yani santral pek umursamıyor. kopma olmasın diye 2048e sınırlıyorlar... fazla hız nettinizde kopmalara neden olabilir. telefon ve internet kllanacaksanız iyi bir splinter olmalı, hızım arttıktan sonra kopma oldu splinteri değiştirmek zorunda kaldım...

Elbruz46

Rektör
Reaksiyon puanı
1,338
Hızım modemde değişiyor sürekli 2 bazen 3 ün üzerine çıkıyor... köyde yaşadığım için öyle çok yüksek hızlar da beklemiyorum Benim beklediğim adam akıllı 2 geliyorsa 2 versinler 1 geliyorsa 1 versinler... sürekli kesilmesin internet sürünmesin...

Geçen 20 gün Mersindeydim...
Kaldığım yerde UYDUNET vardı...

1 mb hızında internet ve resmen imrendim... :D
20 gün boyunca sadece 2 kez kesildi internet....

Birinde önceden mesaj geldi bakım var şu saatler arası kesik olacak diye...
diğerinde de anlık bir düşme oldu o kadar onun dışında sürekli internet bağlı ve hızları da sabit...

tahaburak

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar size tek tavsiyem var hiç uğraşmayın http://www.sikayetvar.com/ dan şikayetinizi yazın en etkili çözüm burada bizzat yaşadığım için biliyorum 2 ay uğraştım aradım durdum hiç bir yanıt gelmedi. Şikayet sitesine yazdım 2 haftada sorunum çözüldü...

disnoy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hiç bir şeyin tek eli müşteri memnuniyeti sağlamaz bende 8 mbps diye bağlattım tam bir ay 1 mpbs bağlantım internete 30 gün boyunca hergün müşteri hizmetlerini aradım gelin kontrol edin diye tamam yarın kesinlikle ekip gelip kontrol edilecek dendi tam bir ay sonra gelip baktılar 8 mpbs ye yükseltiler ama tam bir ayın sonunda!

---------- Post added at 14:01 ---------- Previous post was at 14:00 ----------

Arkadaşlar size tek tavsiyem var hiç uğraşmayın http://www.sikayetvar.com/ dan şikayetinizi yazın en etkili çözüm burada bizzat yaşadığım için biliyorum 2 ay uğraştım aradım durdum hiç bir yanıt gelmedi. Şikayet sitesine yazdım 2 haftada sorunum çözüldü...

Aynen katılıyorum en etkili çözüm oradan oluyor hiç olmassa geri dönüş oluyor gerçi yapmak istemezlerde yine yapmıyorlar ama yinede faydası oluyor.