TTnet benden ne istiyor yeter artık !

Bu konuyu okuyanlar

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar yazacaklarım biraz uzun olabilir ama artık öyle doluyum ki bu ttnete karşı artık isyan derecesine geldi..Yani yolda yürürken birisi bana ttnet yetkilisiyim dese orada linç etmek istiyorum onu..Bu derece bıktım artık ..Olay biraz uzun ama anlatmak isterim..Umarım burdaki bir yetkili görürde derdime bi çare bulur..

Olay şu :

Herşey aralık 20 gibi eve internet bağlatmayı istememizle oldu..Evde telefon hattıda yoktu..Bir ttnet bayisine gittim ve telefon ile birlikte internet başvurusunda bulundum..(internet paketi 8 mb e kadar limitsiz olan). Zaten ilk sorun burada başladı..Tam 11 günde bağlandı telefon ve internet..Buda benim hergün o bayiye gitmemden dolayı 11 günde oldu...Gitmeseydim kimbilir 20 günü bulurdu...Neyse 11 gün sonra internet açıldı 1 saat kadar normaldi sonra bi gitti daha gelmedi..Ertesi gün ttneti aradım eve teknik servis gönderdiler..Adamlar eve geldi elinde bir cihazla ölçüm yaptılar bina girişindeki kutuya internet 8 mb hızla geliyor eve 2 mb ile çıkıyor..Yani bina içi kabloda sorun var dediler..Cat 5 ile değişin dediler..Kabloyu değişene kadar size 2 mb hız vereceğiz dediler çünkü 2 mbden yukarı olunca eve internet çıkmıyor dediler..kabloyu değişince hızınızı gelir yükseltiriz dediler..TAbi bu cat 5 kablosu ve bağlanması pahalı olduğundan (çünkü ev altıncı katta 60 metre kablo gerekiyor ) bu işi hemen yapamadık.sonra üniversitede finaller falan geldi finallerden sonrada memlekete gittik yani bi 2 ay böyle kaldı internet..

Memleketten döndükten sonra evde internet hiç yoktu..kabloda sorun vardı ama 2 mb hız verince internete girebiliyorduk.Hiç internet yoktu.yine ttneti aradık..Ertesi gün tekrar teknik servis geldi yine kabloda sorunu buldu ama bu sefer cat 6 alın dedi cat5 işe yaramaz dedi.Daha sonra tekrar birisi geldi bu seferde cat5 veya cat6 almayın dedi o ikiside çok sorun veren kablolar dedi..Normal bakır telefon kablosu alın dedi.Yani bizde ne yapacağımızı bilemedik. eve gelen 3 ayrı teknik servis 3 farklı şey söyledi bize..Bizimde başımıza daha önceden böyle birşey gelmediği için ne yapacağımız şaşırdık.. ortada bir sorun var ve sorunun çözümüne yönelik 3 ayrı fikir söylendi bize..Daha sonra bulunduğum yerde uzman birine danıştım.normal bakır telefon kablosuda alsanız da olur dedi..Gittim 60 metre telefon kablosu aldım..Bunu geldik binada 6. kata kadar yeniden döşedik bi elektrikçi çağırdık bina girişindeki telefon kutusuna bağlattırdık yani epey bi masraf yaptık..

Kabloyu değiştik bu sefer hiç internet yoktu..Adeta şaşkına döndük..Hemen sinirle ttneti aradım tekrar..Ertesi gün tekrar teknik servis eve geldi..Modeme giren telefon hattını elindeki bi cihaza taktı sonra tekrar modeme taktı internet geldi..Sonra santrali aradı..Hızımızı yükseltmelerini söyledi..Fakat 4 mb e yükseltmelerini söyledi..Neden 8 değilde 4 diye sorduğumda evinizde 4 tane bilgisayar var 8 mb yaparsak çok download yaparsınız diyor bana..Aklı olanlara soruyorum böyle saçma bir neden olur mu hiç??

Adamlar orda biraz tartıştık.Bize paketin 8 mb değil 8 mb e kadar olduğunu ve en yüksek bize 4 verebileceklerini söylediler.İtirazlarımızı devam ettirmemiz üzerine bu seferde santrale olan uzaklığımızın fazla olduğunu ve 8 mb i desteklemediğini söyledi...Fakat kanıtımız vardı..Aynı binada aynı katta kapılarımızın yan yana olduğu arkadaşlarımız oturuyor..Onların paketi de 8 mb e kadar olandan..onların neredeyse 900 e çıkacak hızları.İkimizinde paketi aynı santrale olan uzaklıklarımızda aynı..Adam hiçbişey diyemeden çeşitli bahaneler uydurarak gitti..2 mb olan interneti 4 mb e yükseltti gitti.Sonra adam gittikten 1 gün sonra internette yine kopmalar başladı ama çok aşırı kopmaydı bunlar..Bir gidiyodu 3-4 saat gelmiyordu..Gelincede 5 dakika durmuyodu sonra tekrar kesiliyordu.Adeta delirdik..

Adamlar bize 2 aydan fazladır ne zaman sorun bildirsem bina içi telefon hattınız sorunlu diyorlardı..Hep bu bahaneyi buluyolardı..Kabloyu değiştikten sonra eve teknik servis geldi hızı 4 e yükselttiler ve 1 gün sonra tekrar sorun vermeye başladı aşırı derecede..Bu durumda deli olduk..Kim olsa çıldırırdı bu durumda..

Tekrar ttneti aradım baya sinirliydim sorunumu en kısa sürede çözün yoksa kapattıracağım diye söyledim onlarda ertesi gün eve teknik servis göndereceklerini söylediler..Onlar gelecek diye okulada gitmedik o gün..Ama bekle bekle gelen yok giden yok..Ertesi günde aynısı ne gelen var ne giden ..Dayanamayıp tekrar ttneti aradım..Karşımdaki bir bayandı ve aldığım cevap karşısında şoke oldum ve adeta sinir küpüne döndüm..

Bayanın bana dediği şuydu..Ekiplerimiz sizin binaya geldi allta bina girişinde ölçüm yaptılar hız binaya normal geliyor eve yavaş çıkıyor dedi..Bina içi kablonuzda sorun var değiştirin dedi..Bende bunun üzerine sinirlendim. kabloyu zaten daha yeni değiştiğimizi söyledim..Birde bina girişine kadar gelen teknik servisin neden eve çıkmadığını sordum..Evdeki hızın düşük olduğunu eve çıkmadan nasıl ölçtüklerini sordum..Oda bana biz genel merkezden evdeki hızı görebiliyoruz dedi..Bende ona maden merkezden görebiliyorsun dedim daha önceden neden 3 tane servisi ölçüm yapmak için eve gönderdiklerini sordum.beyfendi bu konuda bi bilgim yok diyerek yüzüme kapattı.Bende o anda üzerimi giyinip dışarı çıktım bir doping bayisine gittim...ve hemen geçiş için başvuruda bulundum..

Doping kullanan 2-3 tane farklı arkadaşım vardı ve hepside memnundu..Bu yüzden seçimim doping oldu..Doping bayisindeki yetkili kişi geçişlerin 3-4 günü bulabileceğini söyledi..Fakat tam 21 günde taşındı internet..Ttnet hep sorun çıkardı..Yazdığımız 2 taşıma dilekçelerini reddetti..en sonunda 3.yü yazdık ve 21 gün üzerine internetimiz dopinge taşındı..İlk gün gayet iyiydi fakat hızımız hala 4 mb idi..Buna rağmen bu 4 mb ten tam olarak faydalanabiliyorduk..Yani hızımız 420 kb/sn idi..Ertesi gün internet bir gitti..Gündüzleri daha hiç gelmedi..Geceleri 2 den sonra geliyor sabah 6-7 civarı gibi internet oluyor sonra bi gidiyor bir daha asla gelmiyor ..Yine gece 2 olunca yine geliyor sabahtan sonra yine gidiyor gündüz hiç olmuyor....Tam 5 gündür öyleydi internet..bende artık dayanamadım dün gittim dopingi de kapatma başvurusunda bulundum...

Artık öyle yoruldumki ne yapacağımı şaşırdım..Burada yani dopingte ttnetin sabotaj yaptığını düşünüyorum..Doping kullanmayalım diye internetimizi kestiği fikrindeyim..Zaten taşımamamız içinde elinden geleni yapmıştı..Bilmem yanılıyor muyum..Çünkü bunun başka bir açıklaması yok..Artık burdan bir yetkiliye sesleniyorum evimde 8 mb internet istiyorum ve bu sorunumun bir an önce çözülmesini istiyorum.

Resmen soyulduğumuzu düşünüyorum..Ayın 20 si gelmeden faturayı tam çıkarıp parasını tam almayı biliyor..Ama gelgör ki o para karşılığında hizmet alamıyoruz..Yani eğer internetin olmadığı saatleri faturaya katmayacak olursak faturam 55 tlden 15 tl ye düşer...Bundan adım gibi eminim..Ama yok biz parayı verelim ne internetimiz olsun ne de bir sorun olduğunda karşımızda ilgilenen bi yetkili..Bunların hiçbiri yok..Artık lanet olsun diyorum..Türkiyeden soğuttunuz beni..Bi felaket olsada şu ttnet komple yıkılsa diyorum..Hiç internet olmaması daha iyi..En azından o zaman yeni şirketler kurulur yeni alt yapı olurda rekabet olur hizmet olur ve fiyatlarda ucuzlar..

Allahınızdan bulun diyorum son diyeceğimde bu..Çünkü ne desem boş.Ne bir duyan var ne de ilgilenen..

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Valla bu uzun yazıyı sonuna kadar okudum.Hakikaten başınıza gelen pişmiş tavuğun başına gelmez. Diğer net sağlayıcıları deneyin bence.Bu arada ttnet tende ben memnunum. 8 mb tarifesini kullanıyorum.Ha 8 alamıyorum ama 6 dan aşağıda düşmüyor yani.6.ayda fiber internete geçeceğim bende,sırf şu telefon faturasından kurtulmak için.Birde şimdi aklıma geldi SDN de Ttnetdestek diye bir mod var sorununuzu birde ona bildirirseniz yardımcı olurlar diye umut ediyorum.

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Valla bu uzun yazıyı sonuna kadar okudum.Hakikaten başınıza gelen pişmiş tavuğun başına gelmez. Diğer net sağlayıcıları deneyin bence.Bu arada ttnet tende ben memnunum. 8 mb tarifesini kullanıyorum.Ha 8 alamıyorum ama 6 dan aşağıda düşmüyor yani.6.ayda fiber internete geçeceğim bende,sırf şu telefon faturasından kurtulmak için.Birde şimdi aklıma geldi SDN de Ttnetdestek diye bir mod var sorununuzu birde ona bildirirseniz yardımcı olurlar diye umut ediyorum.

okuduğun için sağol :) 10 milyon ttnet abonesinden mutlaka memnun olan çıkacaktır ama bu da bence en fazla %1 dir.. 2 yi bile bulmaz :) yan binamızda bi iş yeri var ve orda fiber kullanılıyor..bi dükkan var orda sahibiyle aram iyi tam 32 mb internet var dükkanda.Kendi gözümle gördüm.Ama gel gör ki ben daha 1 mbi bile alamıyorum.birde benim bulunduğum yer tam şehirin merkezi..hatta merkezinde tam orta noktası..evden adımımı atsam şehir merkezindeyim..

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
modemini değiştirme tavsiyesi vermedilermi sorun kablodan değil modemden kaynaklı olabilir arakadaşın modemını alıp denemeler yap benzer sorun bende vardı modem değişince düzelmişti.

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Bize modeme dair hiçbişey demediler..zaten modemde sorun olacağını da düşünmüyorum çünkü bu eve gelmeden öncede aynı modemi kullanıyorduk biz farklı yerde..hiç bir sorun yoktu o zaman.modemde airties çift antenli 125 mbps lik bir modem.. bizim asıl sorunumuz ttnet tarafından bize bilerek 8 mb hız verilmemesi ve verilen 4 mb internetinde 5 dk var olup 4 saat olmaması.. sürekli kesiliyor internet..

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Madem bulunduğunuz yerde fiber internet var ise hiç düşünmeden geçmenizi tavsiye ederim.

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
var ama bireysel kullanıcılara verilmiyor maalesef.. sadece şirketler alabiliyor

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
elektronik cihaz sonucda arıza olmuyacak diye birşey yok yuksek akım gelir bir şey olur baglantı kablosu ters olur. yanabilir bozulabilir.
sistemde virus taraması yaptınmı internet kesilmelerine viruslerde neden olmakda.ttnetin demesine gore internet geliyor sureklı kesilmeler ttnet tarafından bu kadar yogun olacagını sanmıyorum. sisteminide vius taraması yaptır malwarebytes.org sitesinden free olanı indirip tarama yaptır .bir ihtimal bu olabilir. zaten yapmışsan yapacak birşey yok fibere geç daha iyi rahat edersin.

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
elektronik cihaz sonucda arıza olmuyacak diye birşey yok yuksek akım gelir bir şey olur baglantı kablosu ters olur. yanabilir bozulabilir.
sistemde virus taraması yaptınmı internet kesilmelerine viruslerde neden olmakda.ttnetin demesine gore internet geliyor sureklı kesilmeler ttnet tarafından bu kadar yogun olacagını sanmıyorum. sisteminide vius taraması yaptır malwarebytes.org sitesinden free olanı indirip tarama yaptır .bir ihtimal bu olabilir. zaten yapmışsan yapacak birşey yok fibere geç daha iyi rahat edersin.

kesinlikle haklısınız elektronik sonuçta..ama hani gece internet var olupta gündüz olmaması tuhaf.eğer bozuksa internetin ne gece nede gündüz olmaması gerekirdi..bilgisayarada daha bir hafta önce format attım.. zaten evde bi tane bilgisayar yok. 4 tane var.. hadi benimkindev var olduğunu saysam diğerlerinde de yoktur..

fiberede geçemiyorum bulunduğum yer tam şehir merkezi olduğundan sokaktan fiber geçiyor ama gel gör ki bireysel kullanıcılar faydalanamıyor..Sadece şirketlere yönelik fiber internet var..

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
emanet modem bulup dene bence tek cozum bu gibi gorunuyor.

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
iki tane kıytırık bakır telle al sana internet diyen ttnet ama ne hikmetse gününde faturayı çat diye çıkarıyo
sırf asfalt kırma parası için bile şirketlere ihalelerde peşkeş çekenler bu konuda neden peşkeş çekmiyo ceblerine çok para kalmıyıcağından sanırım
zaten yıllardır şu ikilem hiç değişmedi hız yükselir net kesilir net düzenli gelir hız azalır

murat_57_

Asistan
Reaksiyon puanı
2
yanlışın ttnet müşteri hizmetlerini aradığında yumuşak davranman arkadaşım öyle sert davran ki ne yapacaklarını şaşırsınlar böyle o kadar kızsınki müşteri temsilcisi yanındakine bağlasın seni sonunda yapıyorlar 8mps veriyorlar ben yaptım oluyor onlar bahane uydurdukça sen hani ttnetle herşey mümkündü de paramızı yiyorsunuz adam gibi internet verin bana de kaba oluyo ama olsun sert ve kaba konuş anca o zaman yola geldiler bende hızım 9 mpsyi buluyor artık banada aynı palavraları sıkmışlardı ama dinlemedim bide ben bilgisayarcıyım bu işten anlıyorum bana bahane uydurmayın herşeyim çalışıyor benim bağlı olduğum portu değiştirin sorun sizde diyin sonunda yola geleceklerdir :D:D

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
Ttnetin çağrı merkezlerinde çok konuyla alakasız insan çalışıyor.Keşke kaydetseydim de burada paylaşsaydım.
Bir bayan çıktı telefona.İnternetimin gidip geldiğini modemin ışıklarının yandığını ama internetin sürekli kesildiğini falan anlattım.Herkezin yaptığı konuşmalar.
Daha önceden modem değiştirme tavsiyesi aldım.Modemi yeni değiştirdim.
-Bayan bana dediki bizde bir sorun gözükmüyor sorun sizin bilgisayarınızla ve ya hattınızla alakalı olabilir dedi.

-Ne alakası olacak dedim.

-Modeminizde bir sıkıntı olabilir dedi.

-Bende bu tavsiyeyi aldım modemi mi yeni değiştirdim dedim.

-Sorun virüs kaynaklı olabilir dedi.

-Ben Linux kullanıyorum hanımefendi dedim.

-Linux'de de virüs olabilir dedi.(Gayet kararlı bir ses tonuyla Linuxe virus bulaştığını idda ediyor)

-Tamam siz çok biliyorsunuz dedim.Kapattım.Ama o günden beri pek sıkıntım olmadı.:).Böylede garip bir kurum.

cobra11

Profesör
Reaksiyon puanı
16
okuduğun için sağol :) 10 milyon ttnet abonesinden mutlaka memnun olan çıkacaktır ama bu da bence en fazla %1 dir.. 2 yi bile bulmaz :) yan binamızda bi iş yeri var ve orda fiber kullanılıyor..bi dükkan var orda sahibiyle aram iyi tam 32 mb internet var dükkanda.Kendi gözümle gördüm.Ama gel gör ki ben daha 1 mbi bile alamıyorum.birde benim bulunduğum yer tam şehirin merkezi..hatta merkezinde tam orta noktası..evden adımımı atsam şehir merkezindeyim..

mecburuz napalım ttnete malesef elimiz mahkum oturduğum yerde diğer sağlayıcıları kullananlar pek memnun değil o yüzden ttnette kalmak zorundayız

tirilok28

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ttnet ile dopingde aynı sonuçla karşılaşmışsınız. O zaman şunu da bir deneyin bina içinde telefon kablosu yüksek gerilim taşıyan kablo üzerine denk gelirse data akımını keser veya kesintilere sebep olabilir. Size önerim eğer imkanınınız varsa dışarıdan seyyar bir telefon kablosu ile evdeki modeme hattınızı taşıyın. Bakalım yine aynı sonuç ortaya çıkacak mı.Eğer ev veya bina içinde telefon kablosu elektrik saati gibi yüksek akım barındıran bir kablo üzerinden geçiyorsa böyle bir sonuç çıkma ihtimali olabilir.

korsan12

Doçent
Reaksiyon puanı
3
valla kardeş okurken ben bile sinirlendim birileri bu ttnete ders vermeli bu böyle gitmez

---------- Post added at 12:04 ---------- Previous post was at 12:01 ----------

abi facebookta ttnete karşı bi bölüm oluşturun sağa sola duyurun bizde elimizden geleni yaparız

sdelta

Profesör
Reaksiyon puanı
140
Modem ve splitlerınızı deneyerek deneyin. En kötü ihtimal gidip bina girişindeki internetinize modem vs.. takıp yukarıya wireless la vs.. bir şekilde iletip interneti kontrol edeceksiniz sürekli gidiyor mu diye.

h@y@let

Asistan
Reaksiyon puanı
2
TTnet ile her düzenbazlık mümkün :)

Okurken ben sinirlendim valla :D

ysn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hepsini geçtim ttnet servis elemanının 8 olmaz olursa çok download yaparsınız onun için 4 megabit e yükselttiriyorum demesi tam bi facia olmuş elim ayağım titredi

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
arkadaşlar önerileriniz için teşekkürler fakat biz zaten yeni kabloyu çekerken duvar içinden geçirmedik.. zaten öyle bir imkanımızda yok.. ev 6. katta. kabloyu çekmek için duvarları kırmak gerekirdi epey.. kabloyu apartmanın ortasındaki havalandırmadan direkt olarak modeme bağladık. evde telefonda yok zaten.. kablo hattan geliyor direkt olarak modeme giriyor.. arada hiçbir bağlantı yok..

---------- Post added at 12:53 ---------- Previous post was at 12:51 ----------

hepsini geçtim ttnet servis elemanının 8 olmaz olursa çok download yaparsınız onun için 4 megabit e yükselttiriyorum demesi tam bi facia olmuş elim ayağım titredi

dediklerimde hiçbir yalan yoktur .. hatta ev arkadaşlarımda şahittir olaya .. aynen öyle söyledi ..ondan sonra baktı ki üstüne çok gidiyoruz sonra başka bahane uydurdu.. yok santrale çok uzakmışız...

TTNETDestek

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Merhaba, size ulaşabileceğimiz bir telefon numarasını direkt mesaj ile gönderirseniz en kısa sürede ulaşıp yardımcı olabiliriz. Teşekkürler.

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Sonuna kadar sıkılmadan okudum... arktık yeter bu ttnetin yaptıklarınaaa... küfür etmemek için zor tutuyorum kendimi... ya dolandırıyorlar mileti... nerede bu ülkenin savcılarııı...!!!

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
@ttnetdestek

Profilinize özelden mesaj gönderdim numaramı..Yalnız ben ikinci öğretim olduğum için genelde akşam 4 ten sonra okulda oluyorum..Yani ulaşamayabilirsiniz..derste olma ihtimalim yüksek akşamları.

---------- Post added at 14:30 ---------- Previous post was at 14:27 ----------

Sonuna kadar sıkılmadan okudum... arktık yeter bu ttnetin yaptıklarınaaa... küfür etmemek için zor tutuyorum kendimi... ya dolandırıyorlar mileti... nerede bu ülkenin savcılarııı...!!!

Arkadaşım yazı epey bi uzun.. yazıyı yazarken bende bu kadar kişinin okuyacağını gerçekten düşünmemiştim ama okuduğunuz için teşekkürler.. Demekki sorunu olan çok kişiyiz..

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
"evinizde 4 tane bilgisayar var 8 mb yaparsak çok download yaparsınız diyor bana..Aklı olanlara soruyorum böyle saçma bir neden olur mu hiç??"
adamı pataklamamışsınız helal olsun

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Bende TTnetten memnunum. 2. kişi oluyorum galiba diğer servis sağlayıcılarının ttnet ten iyi olacağını zannetme derim. Ttnet i mumla ararsın :)

serkans1

Asistan
Reaksiyon puanı
13
yazıyı bende sıkılmadan okudum, çünkü buna benzer sorunları bende yaşadım, hızım 2 mb'e sabit ve çözüm bulunamadı. yok santrale uzaksın, yok bina içi donanım eski gibi bahanelerle 2 mb'i bile zor görüyorum. ama özellikle şu dikkatimi çekti; evinizde 4 bilgisayar var, siz çok download yapıyorsun, sana 4 mb yeter demeleri(!) kardeşim sanane, istersem bilgisayarımı 7/24 downloadda bırakırım, yakında bunlar haydi çocuklar saat 10 oldu, artık uyku vakti, bilgisayarı kapatın diye kapı kapı dolaşırlar!!!

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
"evinizde 4 tane bilgisayar var 8 mb yaparsak çok download yaparsınız diyor bana..Aklı olanlara soruyorum böyle saçma bir neden olur mu hiç??"
adamı pataklamamışsınız helal olsun
Harbiden tebrik ederim.Ben olsam karakolluk olmuştuk.

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
bunun gibi daha nelerle karşılaştım..Yüksek kotadan dolayı arıza kaydı açmadıkları bile oluyor bazı arkadaşlara.Neymiş bu ay çok download yapmış arkadaş o yüzden arıza kaydı oluşturamazmış..Bunların hepsi gerçek şeyler....Ben zaten internete hiç giremediğim veya girdiğimdeyse bağlantı hızım 1 mb zor olduğu için için kotamda yüksek olmuyor...

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
Yazınızı sonuna kadar okudum, teknik servisten gelen personel bağlı bulunduğunuz türk telekom müdürlüğünden gelmektedir, şahsen yerinde olsam bağlı bulunduğum müdürlüğe gidip şikayet dilekçesi yazmam olacaktır. Ülkemizde bazı hususları sözden daha çok yazıya dayandırmak gerekiyor ki sonuç verebilsin.

Torn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba,
Başından sonuna okudum.Yaşadıklarınız üzücü.
Ama bende diğer arkadaşla aynı fikirdeyim.
Binada 8Mb desteği alan ve sorun yaşamayan bir başka abone varsa sorunun binadaki kutudan sonra sizin tesisatınızda olduğunu düşünüyorum.
En iyisi arkadaşınızdan rica edip o modemi, kendi evinizde deneyin.
O buna razı olmuyorsa sizin modeminizi onun hattına bağlayabilirsiniz buda olabilir.
6.kattayız gibi bişi okudum.Buda en az 30 metre veya daha fazla telefon kablosu demek.Bu kullandığınız telefon kablosundada sorun olabilir.Bir yerde kablo sıkışmış veya çekilmiş olabilir. Buda içten kopmaya neden olmuş olabilir.Bu tam anlamıyla bir kopma olsada yükü taşımayacak kadar tellerde zedelenme olmuşta olabilir.
Umarım tez zamanda hallolur.