Thread Exception Not Handle Hatası

Moonseros

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sorunu şöyle anlatayım Thread Exception Not Handled bu mavi ekran hatasını aldığım zaman bilgisayara direk format attım formattan sonra windows 10 güncellemelerini yaptım sürüm 1909 daha sonra bilgisayara reset attım ve tekrar mavi ekran hatası aldım daha sonra bilgisayarınız onarılıyor felan dedi daha sonra tekrar yeniden başlattı ve tekrar mavi ekran hatası aldım sonrasında bilgisayar açıldı ve sadece klavyem çalışmıyordu (klavye windowsu güncellerken çalışıyordu) aygıt yöneticisine girdim kod 19 hatası verdi onuda düzelttim klavyeyi taktım çıkardım düzelmedi daha sonra bilgisayara reset attım ve mavi ekran hatası vermedi garip olanda bu klavye ile ilgili bir driver sorunu felan olabilir mi ?? klavyede hiçbir sorun yok başka bir bilgisayarda denedim bios ekranında da çalışıyor tekrar format attım tekrar tekrar aynı sorun usb girişide çalışıyor sorun ne olabilir ??

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Memtest ile RAM belleklerinizi test ettiniz mi?

Moonseros

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Memtest ile RAM belleklerinizi test ettiniz mi?
Evet denedim donanımsal bir sorun olsa format attığımda klavye hiç çalışmaz sadece güncellemeden sonra bilgisayara reset atmam gerektiğini söylüyor atıyorum ve mavi ekran hatasını 2 kere veriyor bilgisayarı açıyor klavye çalışmıyor

Son düzenleme:

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Minidump dosyanızı gönderin analiz yapalım.

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Peki o zaman minidump analizini bir kenara bırakalım. Birde klavyeyi çıkartıp surf yapmayı deneyin, eğer yine BSOD'a düşerseniz HDD tarafına bakarız.

Moonseros

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Mesela az önce klavye çalışıyordu format attığımda windows update yapmadım bılgısayarıda kapatmamıştım az önce reset attım mavi ekran verdı klavye suanda ışığı yanıyor ama çalışmıyor ve aygıt yönetıcısınde ünlem işareti var kod 19 diye internetten araştırıp düzeltiyorum yinede çalışmıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Peki o zaman minidump analizini bir kenara bırakalım. Birde klavyeyi çıkartıp surf yapmayı deneyin, eğer yine BSOD'a düşerseniz HDD tarafına bakarız.
Surf nasıl yapabilirim bilgim yok maalesef

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Mesela az önce klavye çalışıyordu format attığımda windows update yapmadım bılgısayarıda kapatmamıştım az önce reset attım mavi ekran verdı klavye suanda ışığı yanıyor ama çalışmıyor ve aygıt yönetıcısınde ünlem işareti var kod 19 diye internetten araştırıp düzeltiyorum yinede çalışmıyor

Surf nasıl yapabilirim bilgim yok maalesef
Surf derken internet veya bilgisayar içerisinde gezinti yapmayı kastettim :) Klavyeniz ile chipset arasında uyuşmazlık olabilir. USB portlarının kontrolünü ve veri akışını chipset yapar, eğer klavyeyi çıkarttığınızda problem olmuyorsa chipset sürücüsü ile uğraşırız hiç olmadı klavyeyi değiştirirsiniz fakat yine BSOD'a düşerse dediğim gibi HDD tarafına bakarız.

Moonseros

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
3 yıldır aynı klavyeyi kullanıyorum ilk kez by
Surf derken internet veya bilgisayar içerisinde gezinti yapmayı kastettim :) Klavyeniz ile chipset arasında uyuşmazlık olabilir. USB portlarının kontrolünü ve veri akışını chipset yapar, eğer klavyeyi çıkarttığınızda problem olmuyorsa chipset sürücüsü ile uğraşırız hiç olmadı klavyeyi değiştirirsiniz fakat yine BSOD'a düşerse dediğim gibi HDD tarafına bakarız.
3 yıldır aynı klavyeyi kullanıyorum ilk kez böyle bir sorunla karşılaştım klavyeyi çıkardım şuanda hiçbir sorun yok

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
3 yıldır aynı klavyeyi kullanıyorum ilk kez by

3 yıldır aynı klavyeyi kullanıyorum ilk kez böyle bir sorunla karşılaştım klavyeyi çıkardım şuanda hiçbir sorun yok
Biraz daha bekleyelim. Klavye devresinde bir problem olabilir, sürücüsü var mı? Eğer yazılımlı bir klavye ise devrede oluşabilecek herhangi bir problem bu tür sorunlara yol açabilir.

Moonseros

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Biraz daha bekleyelim. Klavye devresinde bir problem olabilir, sürücüsü var mı? Eğer yazılımlı bir klavye ise devrede oluşabilecek herhangi bir problem bu tür sorunlara yol açabilir.
Sürücüsü yok normalde direk takardım bilgisayar algılardı bir sorun olmazdı

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Sürücüsü yok normalde direk takardım bilgisayar algılardı bir sorun olmazdı
Sürücü tabiri biraz yanlış oldu, yazılımı kastetmiştim. Aslında en kötü klavyede bile sürücü var, USB'ye taktığınızda otomatik olarak sürücü kurulumunu yapıyor. Eğer BSOD'a düşmezse muhtemelen devrede problem vardır, test etmek için başka bir klavye bulun eğer problem olmazsa yeni klavye alın.

Moonseros

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bu arada laptop kullanıcısıyım hem laptop klavyesi çalışmıyor hemde taktığım klavye peki yeni denediğimdede aynı sorun olursa ne gıbı bır sıkıntısı vardır tahminen
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu arada soyle bır hata var aygıt yonetıcısınde Kayıt defterindeki yapılandırma bilgisi eksik ya da bozuk olduğundan Windows bu donanım aygıtını başlatamıyor. (Kod 19) Mavi ekrandan sonra bu hatayı veriyor

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
USB portundan Chipset'e kadar yolu var. İlk başta deneme/yanılma yöntemi ile basit yazılımsal yolları deneriz olmazsa donanımsal bir problem olduğu ihtimali daha da artar.