The Witcher 3 Türkçe Yama Çalışması Başladı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

berat605

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
sırf bunu yazmak için üye oldum,şuan ağır gelen hayat sorunları içinde beni mutlu eden tek haber bu oyunun tr yamasına başlmış olmanız, lütfen sakın iptal olmasın Allah şimdieden senden razı olsun TxsMelih,bu projede kendinizi kanıtlayın diğer projelerde size güvensin bu oyuncular ve o zaman maddi manevi kendi adıma konusuyorum biz oyuncular herzaman arkanızda size destek oluruz,saygılar başarılar

TxsMelih

Asistan
Reaksiyon puanı
97
sırf bunu yazmak için üye oldum,şuan ağır gelen hayat sorunları içinde beni mutlu eden tek haber bu oyunun tr yamasına başlmış olmanız, lütfen sakın iptal olmasın Allah şimdieden senden razı olsun TxsMelih,bu projede kendinizi kanıtlayın diğer projelerde size güvensin bu oyuncular ve o zaman maddi manevi kendi adıma konusuyorum biz oyuncular herzaman arkanızda size destek oluruz,saygılar başarılar
Merak etmeyin projeyi sonuna kadar götürmeyi düşünüyoruz. Hatta bugün ilk season pass çıkışını yaptı. Onun da yakın zaman da çevirisine başlıyoruz. Tek isteğimiz oyunun her şeyiyle Türkçe olması.

Şunu da belirteyim, gruptaki arkadaşlar gerçekten çok iyi çalışıyor. Bu işe tek başıma girmiştim fakat gelen talepler doğrultusunda bir grup kurdum. 12 kişiyiz şu anda. Yani yarıda kalır gibi şeyleri dert etmeyin. Allah'ın izniyle bu yamayı çıkaracağız.

berat605

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Allah kolaylık versin, sabırsızlıkla bekliyoruz. yama hangi aralıkta cıkar acaba?

TxsMelih

Asistan
Reaksiyon puanı
97
Çeviri Durumu
Bölgelere göre: Ana görevler, Yan görevler, Kontratlar, Bütün Diyaloglar

Kaer Morhen 1 - %100 (Testleri ve adaptasyonu henüz yapılmadı.) (33 KB)
White Orchard - %80 (197 KB)
Vizima - %100 (Bütün testleri, optimizasyonu ve oyuna adaptasyonu yapıldı.) (59 KB)
Velen, Novigrad, Oxenfurt - %43 (2658 KB)
Skellige - %33 (933 KB)
Kaer Morhen 2 - %75(174 KB)
Isle of Mists - %100 (Testleri ve adaptasyonu henüz yapılmadı.) (44 KB)
Kaer Morhen 3 - %100 (Bütün testleri, optimizasyonu ve oyuna adaptasyonu yapıldı.) (97 KB)
Velen, Novigrad, Oxenfurt 2 - %100 (181 KB)
Dünyalar Arası - %100 (34 KB)
Skellige 2 - %100 (123 KB)
White Orchard 2 - %100 (Testleri ve adaptasyonu henüz yapılmadı.) (92 KB)

Çeviri yükü : 4500 KB
Çevirilen yük : 2313

Kitaplar, Metinler, Panolar, Günlükler, Görev Bildirimleri ve Arayüz

Çeviri yükü : 4000 KB
Çevrilen yük: 765

Toplam Çeviri Yükü : 8500 KB
Çevrilen yük : 2774

%36

MuratKaya552

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Knk eğer yardım gerekiyorsa benide çevirmen alabilirsin 11. sınıf dil okuyorum hem ben gelişirim hemde size destek olmuş olurum bir fazla hızlı çeviremem ama 1 kelime bile çevirsem kardır

shinoda94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
yemin ederim adamsınız helal olsun diyorum kolay gelsin sabırsızlıkla bekliyoruz:thumbup:

TxsMelih

Asistan
Reaksiyon puanı
97
Zaten 12 kişi olduk, yani yeterince kalabalığız. Ayrıca elimde başka dosya kalmadı. Yine de ilgin için teşekkürler.

qqv

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İngilizce kalıplara hakim biri olarak yardım etmek isterim. Sırf bu mesajı yazabilmek için siteye üye oldum. Şu ana kadar gelmiş geçmiş en güzel senaryoya sahip mükemmel bir oyun. Yardım edebileceğim noktalar var ise bana pm yoluyla ulaş lütfen, daha hızlı bitmesini sabırsızlıkla bekliyordur insanlar :)

emre901

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Umarım en kısa sürede biter,yardım edebileceğimiz bi konu varsa takipteyim sürekli söylemeniz yeterli kolay gelsin tüm ekibe

Asmodheus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu gidişle 1.5 aya bitiriceksiniz sabırsızlıkla bekliyorum !

pafmantr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdiden elinize ve emeğinize sağlık bütün hikayeleri oyunların çevirilmesi gerekir aslında ve bunun ilgilenilmesi gerekir.

ozqur16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kolay gelsin emeğiniz için şimdiden teşekkürler beklemedeyiz

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Sabırsızlıkla bekliyorum :)

MaviBereli54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
öncelikle the witcher 3 tr yama çalışmanızda başarılar dilerim çok mutlu oldum çeviriye başladığınız için. Benim sormak istediğim bir şey var çeviriye başladığınız 1 ay küsür oldu çeviri durumu %36 oldu cok hızlı çalışıyorsunuz ama yama açıklamasında en az 9 ay sürer demişsiniz 1 ayda % 36 olduysa 9 aydan fazla niye sürecek beni bir aydınlatırmısın rica etsem :)

alikum

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle kolay gelsin,cidden çok mutlu oldum bu çalışmanın başlanmasına.Benim merak ettiğim olay yamayı nerden,nasıl yayınlamayı düşünüyorsunuz ? Korsan oyun destekleyecek mi ya da orjinal oyunda sıkıntısız bir şekilde kullanabilecek miyiz ? Steam'de yayınlama şansınız olursa çok daha güzel olur diye düşünüyorum

TxsMelih

Asistan
Reaksiyon puanı
97
öncelikle the witcher 3 tr yama çalışmanızda başarılar dilerim çok mutlu oldum çeviriye başladığınız için. Benim sormak istediğim bir şey var çeviriye başladığınız 1 ay küsür oldu çeviri durumu %36 oldu cok hızlı çalışıyorsunuz ama yama açıklamasında en az 9 ay sürer demişsiniz 1 ayda % 36 olduysa 9 aydan fazla niye sürecek beni bir aydınlatırmısın rica etsem :)
Çeviri grubunda bende dahil olmak üzere çoğumuz öğrenciyiz. Ve bunun vize final haftaları var. Ödevler var. Her zaman hızlı bir şekilde çeviremeyebiliriz. Bunun dışında çeviriden sonra test işlemleri var. Ki bu da çeviri kadar zorlayacak bir durum. Test için en az 1-2 ay gerekli.

Bu arada oyun zaten drm free olduğu için korsan orjinal durumu yok. Bizim yaptığımız yama steam, gog, vs.. hepsinde geçerli olacak. Tabi her sürümde çalışacağının garantisini veremem. Bizler son sürüme uygun bir şekilde adapte ederiz. Ama sonradan çıkacak güncellemeler şu an belirsiz.

TxsMelih

Asistan
Reaksiyon puanı
97
ceviriy_zde.png
Ekli dosyayı görüntüle 14224

akak

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sabırsızlıkla bekliyorum kardeşim. Kolay gelsin :))

Mstygt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Kolay gelsin hergün gelişme var mı diye bakıyorum, oyunu aldım bekliyorum Türkçeyi :)

neytullah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çok hızlı gidiyosunuz Maşallah. 8 -9 ay diyince yüzdeliklerin %12 - %13 diye gidiceğini sandım. Bir baktım 1 aya yakın sürede , %36 olmuş. Sürekli çeviren , Oyun çeviri ekibi olsanız sizden hızlısı olmaz gibi :D , Acaba birşey sorucam merak ediyorum , Eğer The Witcher Biterse ( ki büyük ihtimal çoğu kişi sizin grubu merak edicektir ) , acaba fallout 4 üde çevirebilme imkanınız olabilir mi ? Oda bir rpg oyunu ve onunda witcher gibi bir serisi ve dolu hayran kitlesi var.
?

TxsMelih

Asistan
Reaksiyon puanı
97
Çok hızlı gidiyosunuz Maşallah. 8 -9 ay diyince yüzdeliklerin %12 - %13 diye gidiceğini sandım. Bir baktım 1 aya yakın sürede , %36 olmuş. Sürekli çeviren , Oyun çeviri ekibi olsanız sizden hızlısı olmaz gibi :D , Acaba birşey sorucam merak ediyorum , Eğer The Witcher Biterse ( ki büyük ihtimal çoğu kişi sizin grubu merak edicektir ) , acaba fallout 4 üde çevirebilme imkanınız olabilir mi ? Oda bir rpg oyunu ve onunda witcher gibi bir serisi ve dolu hayran kitlesi var.
?
Açıkçası benim fallout serisine karşı pek bir ilgim bulunmuyor. Ama grupça henüz bir karar vermedik. Çeviri bittiksen sonra başka bir oyuna mı yöneliriz, yoksa herkes kendi yoluna mı bakar şu an için söylemek çok erken. İlk odak noktamız Witcher 3. Sonrası Allah kerim. :)

Mstygt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
25
Süpersiniz be gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum :)

neytullah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Way be %49 olmuş. Abi ne bu hız :D Vallahi Helal Olsun :D.

Birde size önerim önceliği senaryoya vermeniz.Tabi size bağlı çevirirken nasıl bir aşama izlediğiniz

TxsMelih

Asistan
Reaksiyon puanı
97
Way be %49 olmuş. Abi ne bu hız :D Vallahi Helal Olsun :D.

Birde size önerim önceliği senaryoya vermeniz.Tabi size bağlı çevirirken nasıl bir aşama izlediğiniz
Ana senaryo çevirisi çoktaaaan bitti, hatta yan görevlerin çoğu bile bitti :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...