Rehber Telefon Markalari Nerede Hata Yapti?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Hemen baslayayim

Apple:Kullanim kolayligina onem vermedi, cogunlukla ust segment telefon cikardi, ekran konusunda geri kaldi (HZ), batarya konusunda azicik geride kaldi (batarya omru) (@Sıradan Kullanıcı karsi cikti)

@(Evo)lution :Apple A13 islemcisinde kronik wifi sorunu var

Xiaomi:Yazilim konusunda geri kalmadi cok da geri kalmadi, asiri fazla geri kaldi eger yazilim konusunda Samsung ile isbirligi yapmis olsaydi satis rekoru kirilirdi.

Samsung:Exynos 990 ile pisman ettirdi, bazi kisiler kis aylarinda Galaxy S20 FE ile isindiklarini soylemisler ve dokunmatik sorunlari

Oppo:Kendini tan olarak Dunya ya tanitamadi adini tarihe yazdiramadi (@wittroc karsi cikti)

HTC:Malzeme kalitesi diye diye kendi sonunu getirdi

Huawei:Harmony OS 2.0 geldikten sonra duzenlerim

Eklemek istediginiz bir sey var mi? Cekinmeyin soyleyin ki telefon almayi dusunenlere yardimci olalim.

Ek:
@Mikail_Ebrinç :Nokia Android e gecmeyerek kendi sonunu getirdi

Lg Malzeme Kalitesi ve Kronik Sorunlar Yüzünden Sınıfta Kaldı. (@TheLastWarrior )

Blackberry Klavyeli Telefon üretmekten vaz geçmedi ve piyasaya ayak uyduramadı diye sınıfta kaldı (@TheLastWarrior )

Sony Pahalı Telefon satmaktan ve Tasarımsal Sıkıntılardan Sınıfta Kaldı (@TheLastWarrior )

@Realhas the Great :Asus;telefonlara kötü işlemciler koyup pahalıya sattı ve iyi pazarlama yapamadı

genel android telefonların boyutunun bütük olması ek olarak uygulama optimizasyonu olmaması(@TeknoLocks )

Son düzenleme:

Mikail_Ebrinç

Profesör
Reaksiyon puanı
2,700
Hemen baslayayim

Apple:Kullanim kolayligina onem vermedi, cogunlukla ust segment telefon cikardi, ekran konusunda geri kaldi (HZ), batarya konusunda azicik geride kaldi (batarya omru)

Xiaomi:Yazilim konusunda geri kalmadi cok da geri kalmadi, asiri fazla geri kaldi eger yazilim konusunda Samsung ile isbirligi yapmis olsaydi satis rekoru kirilirdi.

Samsung:Exynos 990 ile pisman ettirdi, bazi kisiler kis aylarinda Galaxy S20 FE ile isindiklarini soylemisler ve dokunmatik sorunlari

Oppo:Kendini tan olarak Dunya ya tanitamadi adini tarihe yazdiramadi

Eklemek istediginiz bir sey var mi? Cekinmeyin soyleyin ki telefon almayi dusunenlere yardimci olalim.
Nokia:Android e geçmeyerek kendi sonunu getirdi.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Hemen baslayayim

Apple:Kullanim kolayligina onem vermedi, cogunlukla ust segment telefon cikardi, ekran konusunda geri kaldi (HZ), batarya konusunda azicik geride kaldi (batarya omru)

Apple a A13 işlemcideki kronik wifi sorunları eklenebilir. Ben bu sorun yüzünden 11 Pro mu sattım.
Sony: inat yapıp çerçeveleri kalın cihazlar çıkartmaya devan etti ve z5 den sonra çıkan amiral gemilerin ismi karışıktı.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Hemen baslayayim

Xiaomi guzel bir isletim sistemi yapmaya calismis ama hatalari cok ben xiaomiyi yazilimsal olarak yapmak istedikleri seyi sevdim ama hatalari cok ama bu sevmemi engellemiyor

TheLastWarrior

Profesör
Reaksiyon puanı
3,045
Lg Malzeme Kalitesi ve Kronik Sorunlar Yüzünden Sınıfta Kaldı.

Blackberry Klavyeli Telefon üretmekten vaz geçmedi ve piyasaya ayak uyduramadı diye sınıfta kaldı

Sony Pahalı Telefon satmaktan ve Tasarımsal Sıkıntılardan Sınıfta Kaldı

Reaksiyon puanı
8,023
Apple ekran konusunda geri mi kaldı? Ekran yenileme süresi dışında piyasada rakipsiz kalitede ve renk doğruluğunda ekran üretiyor sen ciddi misin? 11 Pro ile 9 saate varan ekran süresi alıyorum bu az mı peki? Xr'dan sonra çıkan cihazlar pil konusunda son derece başarılı. (SE 2 hariç)

Realhas the Great

Profesör
Reaksiyon puanı
7,975
Asus;telefonlara kötü işlemciler koyup pahalıya sattı ve iyi pazarlama yapamadı.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Apple ekran konusunda geri mi kaldı? Ekran yenileme süresi dışında piyasada rakipsiz kalitede ve renk doğruluğunda ekran üretiyor sen ciddi misin? 11 Pro ile 9 saate varan ekran süresi alıyorum bu az mı peki? Xr'dan sonra çıkan cihazlar pil konusunda son derece başarılı. (SE 2 hariç)
Iphone da hz olarak konustu hz hz hz yani bu kadar para veriyor insanlar 144 veya 120 hz gormek onlarinda hakki

Mikail_Ebrinç

Profesör
Reaksiyon puanı
2,700
Nokia diye telefon olduğunu bile unutmuşum. Sahi merak ettim Nokia nasıl telefonlar yapıyor, işletim sistemi nedir araştırayım bi
Android şuan ama 2010 zamanlarında Windows Phone kullandığı için şuan böyle.

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Ust segment bir telefonun 60 HZ olmasi? Ve Pil konusunda uzun omurlulukten bahsettim bende Iphone kullaniyorum tarafsiz bakis acisiyla bakin!

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Ust segment bir telefonun 60 HZ olmasi? Ve Pil konusunda uzun omurlulukten bahsettim bende Iphone kullaniyorum tarafsiz bakis acisiyla bakin!
Arkadas tam okumamis galiba 60 hz olmasi bir eksi ust segment bir telefon icin ve 5000 mah gibi bir batarya kapasitesine veya 4000 mah gibi bir kapasiteye sahip olmasi daha iyi olurdu

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Arkadas tam okumamis galiba 60 hz olmasi bir eksi ust segment bir telefon icin ve 5000 mah gibi bir batarya kapasitesine veya 4000 mah gibi bir kapasiteye sahip olmasi daha iyi olurdu
Dusunsene zaten Iphone yag gibi birde 120 veya 90 hz olsa....

Tommy Vercetti

Profesör
Reaksiyon puanı
1,634
Apple kullanım kolaylığıyla ön plana çıkan bi marka aslında. Kullanım kolaylığına önem vermedi demek saçma olmuş. Apple'ın en büyük sıkıntısı yazılımlarının kısıtlamalı olması. Ve kısıtlanmış özellikler sunan cihazlarını android gibi özgürlükçü cihazlara göre daha pahalı satması.

Reaksiyon puanı
1,768
Apple kullanım kolaylığıyla ön plana çıkan bi marka aslında. Kullanım kolaylığına önem vermedi demek saçma olmuş. Apple'ın en büyük sıkıntısı yazılımlarının kısıtlamalı olması. Ve kısıtlanmış özellikler sunan cihazlarını android gibi özgürlükçü cihazlara göre daha pahalı satması.
Reis aynen de apple kendi müşterisine hitap ediyor ya öyle olmasa zaten her segment de herkese uygun cihaz çıkartırdı
Yani o yönden apple'ı eleştiremeyiz bence

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639
Aynen öyle. Kullanımı kolaylığına önem vermedi demek saçma olmuş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

O kadar pil kapasitesine gerek yok iOS cihazlarda. 11 Pro kullandım 9 saat ekran süresi veriyordu. Daha önce s10(5-7 saat ekran süresi veriyordu), s9 kullanmıştım(3-5 saat ekran süresi veriyordu) ve arkadaşımda A50 var(4000mah olmasına rağmen 3-4 saat ekran süresi veriyor) ve o cihazların bataryası 11 pro kadar dayanmıyor

Reaksiyon puanı
1,768
Aynen öyle. Kullanımı kolaylığına önem vermedi demek saçma olmuş.

O kadar pil kapasitesine gerek yok iOS cihazlarda. 11 Pro kullandım 9 saat ekran süresi veriyordu. Daha önce s10(5-7 saat ekran süresi veriyordu), s9 kullanmıştım(3-5 saat ekran süresi veriyordu) ve arkadaşımda A50 var(4000mah olmasına rağmen 3-4 saat ekran süresi veriyor) ve o cihazların bataryası 11 pro kadar dayanmıyor
Parlaklık seviyesi de önemli onu unutmayalım

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
242
2 tane telefon kullanıyorum. Biri ıphone 12 mini diğeri redmi Note 8
IOS, androide göre daha çok kullanımı kolay bence de

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Androidde navigasyon cubugu kullanan kisi kolayca Ios gestures e alisamaz

TeknoLocks

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
332
genel android telefonların boyutunun bütük olması ek olarak uygulama optimizasyonu olmaması

Reaksiyon puanı
8,023
Iphone da hz olarak konustu hz hz hz yani bu kadar para veriyor insanlar 144 veya 120 hz gormek onlarinda hakki
Ben 60 iyi mi dedim? Hz dışında rakipsiz dedim düzgün okur musun.
Allahım sen sabır ver mesaj okumayı bilmiyorlar. Kardeşim 7 kullanıyor ve batarya sağlığı abarttığın gibi düşmedi. Galaxy S7 ile ortlama olarak aynı ekran süresi veriyor.

Ulkemiz icin dedim
Ülkemizde de Oppo çok sattı. Mediamarkt / Vatan gibi mağazalar peynir ekmek gibi Oppo satıyor. İnternet satışlarını sen düşün. 0 bilgim var ama konu açayım deyip konu açmışsın her madde ayrı yanlış.

HTC en kaliteli markaydı malzeme kalitesi olarak zamanında, sonradan onlar da malzeme kalitesi düşürdü yani illa kaliteli olacak demediler. İflas sebepleri yanlış pazarlama politikası ve kullanıcıya ürünü tanıtamama.

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Allahım sen sabır ver mesaj okumayı bilmiyorlar. Kardeşim 7 kullanıyor ve batarya sağlığı abarttığın gibi düşmedi. Galaxy S7 ile ortlama olarak aynı ekran süresi veriyor.
[/QUOTE]
Herkes Telefonunu senin ve kardesin gibi mi kullaniyor? Herkes sen degil sende herkes degilsin.

Pain_

Doçent
Reaksiyon puanı
654
Cümlede "Dünyaya tanıtamadı" diyorsun ama. :D
Bosver hata hatadir Oppo hic yenlikci degildi

Şunu da ekleyeyim:
Aynı şekilde 2020'de Türkiye'de de en çok satan 5 markadan birisi Oppo. Pazar payını da neredeyse yüzde 6000 arttırmış durumda.
Tanitamadi olarak kast ettigim: Biz bunu yaptik biz sunu yaptik.

wittroc

44
Emektar
Reaksiyon puanı
11,154
Bosver hata hatadir Oppo hic yenlikci degildi
Yapay zekada sınır tanımayan, hızlı şarjda rakiplerine kıyasla zirveye oynayan bir markaya bunu demen tamamen bilgisiz bir şekilde konuştuğunun göstergesi desem yanlış olmaz sanırım. Markalar hakkında yorum yapabilirsiniz ancak bu yorumlar yanlış yönlendirmeye kayarsa sorun olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...