Teknik Lise'den Düz Lis'ye geçmek ne kadar mantıklı ?

Meslek Lisesi mi Düz Lise mi ?

• Meslek Lisesi

Kullanılan: 38 66.7%
  • Düz Lise

Kullanılan: 19 33.3%

• Kullanılan toplam oy
    57

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Eğer üniversite düşünülüyorsa kesinlikle Düz Lise...

Bende Meslek Lisesinden mezun oldum ve yatay geçişle 2 Yıllık Meslek Yüksekokulu bitirdim.Hiçte pişman değilim.

Tabi bu senin kararın.Ama iyi düşün taşın...

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Şu an bölüm bilgisayar..
İstediğim şey ise Bilgisyar mühendisliği...yada sayısal bir bölüm..Efeem peyzaj mimarlığı olur,matematik mühendisliği yada öğretmenliği olur orası ayrı kısım.

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
sizin sorunu halledecekler merak etmeyin :D bence teknik lisede kal sen mezun olana kkadar cok şey değişebilir

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Demesi kolay :)

eF.E

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Başka bir bölümde okuyor olsaydın düz liseye geçmene bir şey demezdim çünkü şuan gidebileceğin tek öğretmenlik var ve onun da ataması yok ama bilgisayar bölümünden mezun olup bilgisayar öğretmenliğini tercih edebilirsin.

Bilgisayar bölümünden mezun olduğun için öğretmenliği tercih ettin de alacağın ek puan çok önemli. Ayrıca meslek lisesinde derslerin iyiyse okuldan aldığın puan da düz liseye göre daha iyi olur.

Ama tabii karar senin, umarım düz liseye gidip sınavdan sonra da ah keşke ek puanım olsaydı da bilg. öğretmenliğini tercih etseydim demezsin :)

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Ek puan dağılımı konusunda bilgisi olann ?

Darknes$

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
351
Bilgisayar bölümünü okuyorsan üniversiteye gittigin bölüm aynı olursa sana okul ayrıca ek puan veriyor diye biliyorum.

Okulunun Rehberlik servisi ile görüş anlatsın ince ayrıntısına kadar ( bizle o ilgileniyo )

eF.E

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
31
Ek puan dağılımı konusunda bilgisi olann ?

Şu an kimsenin bir fikri olduğunu zannetmiyorum :), henüz net bir şey yok.

Ama eski sistemde diploma notuna göre AOBP puanın hesaplanır ve bu puana göre okul puanın ve ek puanın belirlenir.

Yani okul birincisiysen okuldan 80, ek puan olarak da 24 alırsın. Diploma notuna göre bu puanlar da düşer.

Değiştirebilirlerse yeni sistem de bu paralelde olacak, sadece katsayılar değişecek.

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Mühendislik istiyormuşsun, keşke en başından düz liseyi seçseydin, kat sayıyı geçtim, ders kaybın var.İHL li falan olsan müfredat düz lise müfredatı gibi de, teknik liselerde durum farklı.Allah yardımcın olsun.