Technopat neden bu kadar acımasız?

Erdem Alsırt

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Merhaba. Technopat neden bu kadar acımasız olabilir sizce? Mesela ben bi' ara orada "Konu Dışı" bölümüne sosyal sorunlarımdan bahsettim ve bir konu açtım bununla ilgili... Ancak ertesi gün bir baktım 3 ay "Gereksiz Mesajlar" nedeniyle yetkileriniz kısıtlandı diye mesaj aldım... Onların amacını çözemedim açıkçası. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Merhaba. Technopat neden bu kadar acımasız olabilir sizce? Mesela ben bi' ara orada "Konu Dışı" bölümüne sosyal sorunlarımdan bahsettim ve bir konu açtım bununla ilgili... Ancak ertesi gün bir baktım 3 ay "Gereksiz Mesajlar" nedeniyle yetkileriniz kısıtlandı diye mesaj aldım... Onların amacını çözemedim açıkçası. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Akıllı telefonları kadar akıllı olmadıkları için haliyle öyle şeyler oluyor takma kafana

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Aynen bende burdan ban yediğimde oraya sarıcaktım tam üye olacakken bir forum kurallarına bakayım dedim allahım oku oku bitmiyor bu ne birde üşenmeden yazmıslar abi en ufak detayına kadar korktum batsın üyeliğinizde forumunuzda benim sdn em var:D

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Technopat'a pc toplayacaksan uğrayacaksın. Başka türlü hiçbir işe yaramaz. Ki pc toplayacaksan burada da bilgili forumdaşlar mevcut :)

Rootsyl

Profesör
Reaksiyon puanı
514
bende gayet düzgün bir dille yazdığım yorumda noktalama işaretlerinden dolayı bir hafta yetkileriniz kısıtlandı hatası aldım xD Kİ BEN NOKTALAMA KULLANMAM GEREKMEDİKÇE!!!

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Technopat'a pc toplayacaksan uğrayacaksın. Başka türlü hiçbir işe yaramaz. Ki pc toplayacaksan burada da bilgili forumdaşlar mevcut :)
Ben geçen sene telefon hakkında üye olmuştum oraya. Noktalama işaretinden ban yedim. Gittim evdeki diğer laptoptan üye olayim bunlar şimdi ip den sıkıntı çıkartır işşiz çünkü dedim içimden.
Neyse diğer laptoptan üye oldum. Pat anında ban. Sebebi ise aynı neti kullandığım yüzündenmiş. Yahu bu kadar işşizleri bir araya toplamak üstün bir başarı örneği :D Sonrada sdnye üye oldum buradaki ortam hiç değilse çok daha samimi

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Ben ban yediğimde buraya 5 kere uye oldum 3u basarili diger ikisindede e maile dogrulama mesaji gelmedi yoksa onlarda olurdu simdi hepsi kapalı tabi

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
Bir de konu açılmadan önce onaylaması yok mu? Anlık bir şey sorma ihtiyacı oluyor. Konuyu açıyorum 1 saat sonra onaylanıyor.

MrtAltg

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
12,081
mesela bu konuyu ele alalım
https://forum.shiftdelete.net/threads/forum-kurallari.43630/
  • Mesaj içeriğinin tamamı ya da tamamına yakın bir bölümü kalın harflerle ve/veya renkli yazılmamalıdır. Mesajlarda gereğinden fazla ifade koyulmamalıdır.
  • Başlık ve mesaj içeriği Türkçe yazım kurallarına uygun olmalıdır. Başlıklar büyük harfle başlamalıdır ve mesaj içeriğinin tamamı büyük ya da küçük harf olmamalıdır. "Örnek Başlık" ya da "Örnek başlık" şeklinde yazılabilir.
  • Forum kurallarına uymayan üyeler, aşağıda belirtilmiş Cezalandırma Sisteminde belirtildiği üzere cezalandırılabileceği gibi, moderatörlerin takdir yetkisince de cezalandırılabilir.
Hepinize benden ban :)

lgsever

Profesör
Reaksiyon puanı
1,459
Hocam yapma 3 4 gun once kalkti bir aylik banim yapma o_O

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Türkçeyi düzgün kullanmak sizden bir şey götürmez, aksine kazandırır.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Aslında bakıyorum cezaları fazla ama doğruyu yapıyorlar diyorum :)
Yapmıyorlar. Birincil olarak insanlara yardım etmeliler, doğrusu budur. Eğer gerçekten yardıma ihtimacı olan insana Türkçe öğretmenliği taslıyorlarsa, veya "Yazım yanlışı olan mesajı alıntılamak" gibi havadan sudan sebeplerle banlıyorlarsa bu en önce etik değildir. Artı Doğru Türkçe nedir konusu gerçekten önemli, mesela kullanını zamanında dövdüğümüz "Q" sesi aslında pek çok konuda gerekli. Mesela "Kütahya" derken K sesinin resmi seslendirmesi olan "Ke"yi kullanmayız, "Q" sesini kullanırız. Doğru Türkçe kendi içerisinde tartışmalı bir konu iken "Heyt! Hepiniz Türkçe konuşmayı öğreneceksiniz." diye girerseniz kusura bakmayın ayıp ediyorsunuz. Üstelik her insanın kapasitesini bir tutmak da gereksiz, kişi ilgisi ve ihtiyacına göre Türkçe imla kurallarını hiç takmamış olabilir. "Yardım istiyorsan adam akıllı yazmayı öğreneceksin!" demek, para vermeye niyet ettiğin dilenci istediğin gibi parayı senden almıyor diye vermemezlik etmekten daha saçma değil. Anlaşılır olduğu sürece bu tarz yaptırımlar anlamlı değil.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Belki yazan arkadasin dogru duzgun okuma yazmasi dahi yok ama bilgiye yardima ihtiyaci var belki.napsin simdi adam?yazilanlar anlasilir oldugu surece problem yok bence.maksat paylasmak dilde buna aracidir hakimi degil.

by efsane

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Technopat üzerinden konuşmak istemem, sevdiğim insanların sevdiği insanlar yönetim ekibi.

Ancak şunu biliyorum ki, ben SDN foruma üye olduğum zaman noktalama işaretlerinden habersizdim. Noktayı cümlenin sonuna değil, boşluk bıraktıktan sonra koyardım.

Şöyle gibi; "bu bir denemedir .Falan filan"

Sonra, o dönem burada editör olan abilerimden biriyle, habercilik üzerine çalışırken dedi ki Furkan öyle değil, bu işin kuralı budur. Ben de sonrasında yazdığım her şeyi, buna uygun olarak yazdım ve her defasında Aykut Göker'i iyi andım.

Forumların ilk amacı yardım etmek, ikinci amacı öğretmek olmalıdır. Siz ne düşünürsünüz bilmem ama ben SDN'e eğitici ve öğretici olması açısından da büyük önem veriyorum.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Zaten boyle kac tane forum var tr de.tabi imlaya ozen gostermek lazim da.mobilden yazarken takdir edilir ki noktalama cok zor.2000 ler basi gibi oldaydi herkes pc den yaziyo olacakti.devir mobile kaydi.%90 tahminim mobildendir yazismalarin.cumlede anlam kaymasi,anlatim bozuklugu vs olmadigi surece bi nebze hos gorulebilir.mod larda zaten oyle dusunuyo olsa gerek ki bence farkindalar olayin.maksat herhangibir forumu kotulemek degildir zaten baslik da dert yanmis arkadas biraz :) e demekki orda da az bisey olsa gerek :)

Tubicaliskan

Asistan
Reaksiyon puanı
127
Adım Tuğberk, Technopat' da gezenler beni görmüş olabilirler. Genelde de orada takılırım zaten. Şimdi bu kurallara hak veriyorum. Forumun bir ciddiyet seviyesi var. Samimiyet de yok demeyin konu dışı bölümü var orada.
- Farklı teknoloji forumuna ait link olduğu için kaldırıldı -

Ama sıkıntı, bir moderatörün aşırılığı yüzünden. 3 ay gibi kısa sürede 4700 mesaj yapan biri vardı. %90 Bilgisayar toplama konularına atılmış mesajlar bunlar. 4200 de beğenisi var, boş bir arkadaş değil. Bu arkadaş ismini değiştirmek için biraz ısrar etti diye 6 ay ban yedi. Daha fazla uzatmaya gerek yok.

Son düzenleyen moderatör:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Adamlar haklı.
Adam bir şey yazıyor anlamak için yirmi defa okuyorum.
Sıkıntı değilde ''sikinti" yazıyor mesela. Hadi bunu anlayabiliyorsun anormal anormal kelimeler anormal karışık cümleler çoğu kişi azıcık olsun dikkat etmiyor.

teknikercnyt

Profesör
Reaksiyon puanı
250
Klavyeler ingilizce,cihazlar mobil,cogu insanin zamanlar kisitli is guc vs.yapacak cok bisey kalmadi herkes bazen ucu ucuna biseyler yetistiriyor.ha yani bazen gercekten cimlenin anlamini cozmek icin ozel efor sarf etmek gerekiyor ama istedigin kurali koy burda hallolucak mesele degil egitim sisteminle alakali.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Klavyeler ingilizce,cihazlar mobil,cogu insanin zamanlar kisitli is guc vs.yapacak cok bisey kalmadi herkes bazen ucu ucuna biseyler yetistiriyor.ha yani bazen gercekten cimlenin anlamini cozmek icin ozel efor sarf etmek gerekiyor ama istedigin kurali koy burda hallolucak mesele degil egitim sisteminle alakali.
Klavyler ingilizce değil, Türkçe Q klavye olarak geçiyor.
Mobil cihazlar ise Türkçe Q klavye olarak ayarlanabiliyor ve mesela ''ı'' yazmak için ''i'' ye basılı tutmak gerekmiyor çünkü klavyede ı için ayrı bir yer açılıyor.
Bu dedikleriniz geçerli bir mazaret olamaz.

Finix

Daha mükemmel bir Troy
Reaksiyon puanı
2,285
Burada "Adamlar haklı" diyenleri gördükçe resmi dili esperanto olan, adam akıllı Türkçe konuşanı banlamak istediğim bir forum açasım geliyor. Geliyor da kim uğraşacak işte.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Burada "Adamlar haklı" diyenleri gördükçe resmi dili esperanto olan, adam akıllı Türkçe konuşanı banlamak istediğim bir forum açasım geliyor. Geliyor da kim uğraşacak işte.
Yahu tamam da. Noktasına virgülüne Türkçe'ye dikkat etsinler demiyorum ben mesela.
Azıcık dikkat etseler kelimeleri doğru yazsalar yeter. Anlamakta zorluk çekiyoruz.