Technopat Sosyal ' in saçmalığı .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
İşte garanti var ama, arıza yaptığında arkasında duracaklar mı? Ne kadar iyi yardım edilecek sana? Ürünün arkasında durmayan firma, firma değildir.
Ben MSI Fanboyuyum. Ama sistemim Asus Rog. MSI servisi berbat çünkü. Korkudan almıyorum :D.
rampageyi önceden denediğim için almadım. elime tam uymadı mouseleri.

sappien

Asistan
Reaksiyon puanı
326
2 yıldır Technopat üyesiyim ve burada da aşağı yukarı 2 yıl oldu ama yazdıkların çok çelişkili geldi. Özellikle insanların yazdığın mesajlarda seninle dalga geçiyor olduğunu düşünmen biraz özgüvensiz ve kendini ifade edemeyen biri olduğunu gösteriyor. Bir moderatörün sana Technopat gibi kuralcı bir forumda 'andaval' yazabilmesi mümkün değil. Muhtemelen kuralları bilmeyen normal bir kullanıcı sana bunu yazmıştır ve hatta ceza almıştır. Eğer mümkünse 'Frisby' konunun linkini paylaşır mısın?

Reaksiyon puanı
6,381
Sadece Technopat değil, SDN Forum dan başka düzgün olan bir forum yok.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,218
Sadece Technopat değil, SDN Forum dan başka düzgün olan bir forum yok.
Aslında dediğiniz kısmen doğru. Forum kültürünü en iyi yansıtan yer burası. Ama başka düzgün olmayan yer yok derseniz başkalarının emeğine hakaret etmiş olursunuz.

Reaksiyon puanı
6,381
Hocam Donanım Haberde bile yazım yanlışlarını vb. her şeyi hallettiğiniz zaman bile hata veriyor. Hatanın ne olduğunu anlayamıyorsunuz sizde oluyor mu bilmem ama bana sürekli hata veriyor.

Reaksiyon puanı
66
2 yıldır Technopat üyesiyim ve burada da aşağı yukarı 2 yıl oldu ama yazdıkların çok çelişkili geldi. Özellikle insanların yazdığın mesajlarda seninle dalga geçiyor olduğunu düşünmen biraz özgüvensiz ve kendini ifade edemeyen biri olduğunu gösteriyor. Bir moderatörün sana Technopat gibi kuralcı bir forumda 'andaval' yazabilmesi mümkün değil. Muhtemelen kuralları bilmeyen normal bir kullanıcı sana bunu yazmıştır ve hatta ceza almıştır. Eğer mümkünse 'Frisby' konunun linkini paylaşır mısın?

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,218
Orada şikayet edince ban yiyor insanlar. Ne yapsinlar buraya yaşıyorlar.
Olumlu şekilde, sakin tavırla ve dozunda yapılan eleştiri altın niteliğindedir. Hiçbir yönetici banlayamaz. Kim bilir nasıl eleştiriyorlar.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,218
Bunlar aşmış, tanimiyorsaniz savunmayin.
2016 yılından beri Sosyal'e üyeyim. Aşmış olduklarının farkındayım ama bu konuda yorum yaparken genelde dikkat ediyorum. Sorun olmuyor. Karşıt görüşlü olduklarını dışladıkları doğru, ama olumlu eleştirenlere ellediklerini görmedim.

saphary

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Kimse kimseye 200 TL daha ekle demiyor. 100 TL'lik mouse arıyıp Gamepower nasıl diye soruyorsunuz ve genelde çok az daha ekleyip G102 gibi kaliteli bir mouse alın deniliyor. Sizin yaptığınız eleştirmekten ziyade çamur atmak. Haklı olduğunuz bir konu var tabii. Moderatörlerin kafasına göre ceza atması. Geçen gün onların aleyhine bjr konu açıyordum ama konuyu onaylamadılar.

sappien

Asistan
Reaksiyon puanı
326
Kimse kimseye 200 TL daha ekle demiyor. 100 TL'lik mouse arıyıp Gamepower nasıl diye soruyorsunuz ve genelde çok az daha ekleyip G102 gibi kaliteli bir mouse alın deniliyor. Sizin yaptığınız eleştirmekten ziyade çamur atmak. Haklı olduğunuz bir konu var tabii. Moderatörlerin kafasına göre ceza atması. Geçen gün onların aleyhine bjr konu açıyordum ama konuyu onaylamadılar.

Kesinlikle doğru tespit. Moderatörlerde gördüğüm tek yanlış açılan konuları kendi kafalarına göre düzenliyorlar. Örneğin konuda özel bir ismi büyük harfle yazmama rağmen bir bakıyorum moderatörün birisi küçük harfle düzeltip konuyu onaylamış oluyor veya düzenlediği kelimeyi yanlış yazıyor.

EFI Shell

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,057
Ne? Adamların PC bilgisi yok zaten. UEFI hakkında atıp tutan videosunda yanlış bilgi veren bir site.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Demek ki sende bir şey bilmiyorsun ki onların safındasın. RB nin vs. gerçek yüzü belli yıllardır. Daha 2 ay önce Jahrein in karısına omurgasız deyip özür dilemişti ama Jahrein kabul etmemişti. Birde milletin dinine laf atıyor.

Ayrıca benim PC min NVIDIA sına GT diyorlar hep daha onu bile bilmeyen UEFI nin U suna Universal diyecek kadar bilgisiz, eski UEFI videolarındaki söylemleriyle şimdiki UEFI videolarında çelişen birisi. 5 kuruş etmeyecek adamların yeri orası. Kendilerini bir şey sanıyorlar. Kimse bu dediğimin yalan olduğunu kanıtlayamaz.

Son düzenleme:

saphary

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Ne? Adamların PC bilgisi yok zaten. UEFI hakkında atıp tutan videosunda yanlış bilgi veren bir site.

Demek ki sende bir şey bilmiyorsun ki onların safındasın. RB nin vs. gerçek yüzü belli yıllardır. Daha 2 ay önce Jahrein in karısına omurgasız deyip özür dilemişti ama Jahrein kabul etmemişti. Birde milletin dinine laf atıyor.
Kardeşim geç bu saçmalıkları. Recep Baltaşın dini görüşünden banane. Benim amacım bilgi ve bu adamlarda var. Örnek verecek olursam 300 TL'ye kapalı Gamepower kasaların aksine adamlar Mesh panel kasa öneriyor. 3000 TL bütçesi olana Intel önermiyor. Frisby, Rampage gibi sözde ekonomik PSU'ları önermiyorlar. Recep Baltaş gibi insanlar için gitmiyorum ben oraya.

EFI Shell

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,057
Kardeşim geç bu saçmalıkları. Recep Baltaşın dini görüşünden banane. Benim amacım bilgi ve bu adamlarda var. Örnek verecek olursam 300 TL'ye kapalı Gamepower kasaların aksine adamlar Mesh panel kasa öneriyor. 3000 TL bütçesi olana Intel önermiyor. Frisby, Rampage gibi sözde ekonomik PSU'ları önermiyorlar. Recep Baltaş gibi insanlar için gitmiyorum ben oraya.
Bilgi mi? :D O zaman sen yanlış ülkeden bilgi arıyorsun. Birde saçmalık diyor daha bir şey bilmiyorsun. PSU vs konusunda haklısın dandik önermiyorlar hiç. Birde bunlar Asus un köpeği olmuş. Çok güzel ateşliyorlar maşallah.

saphary

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Bilgi mi? :D O zaman sen yanlış ülkeden bilgi arıyorsun. Birde saçmalık diyor daha bir şey bilmiyorsun. PSU vs konusunda haklısın dandik önermiyorlar hiç. Birde bunlar Asus un köpeği olmuş. Çok güzel ateşliyorlar maşallah.
Tamam kardeşim. Burası forumların babası ve katili ? Asus köpeği görmedim hocam. Aksine sırf Rog Strix takıntısı olduğu için onunla tartışanları gördüm. Ben bir şey bilmiyorum ???

EFI Shell

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,057
Tamam kardeşim. Burası forumların babası ve katili ? Asus köpeği görmedim hocam. Aksine sırf Rog Strix takıntısı olduğu için onunla tartışanları gördüm. Ben bir şey bilmiyorum ?
Siz bir Quora ya girin bir bakın bakalım Türkiye mi Amerika vs. mi daha bilgili bizden? Reddit vs. de bakın anlarsınız ne demek istediğimi.

eilhanzy

Profesör
İçerik Ekibi
Reaksiyon puanı
7,743
Technopat'taki en büyük sorun aslında kullanıcılar, onun dışında kuralları da biraz katı ama onları gözün önünde bulundurmazsak SDN Forum'dan farksız.

rubyisred

Asistan
Reaksiyon puanı
208
Technopat'taki en büyük sorun aslında kullanıcılar, onun dışında kuralları da biraz katı ama onları gözün önünde bulundurmazsak SDN Forum'dan farksız.
zaten bir yeri insan tipi belirler. mesela fen lisesi ile anadolu lisesi. 2 side okul ama insan tipleri farklı.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Tamam kardeşim. Burası forumların babası ve katili ? Asus köpeği görmedim hocam. Aksine sırf Rog Strix takıntısı olduğu için onunla tartışanları gördüm. Ben bir şey bilmiyorum ???
Technopat ne kadar bilgi veren bir yer olursa olsun (ki Recep Baltaş'la bile atışmaya girme geçmişim var o forumda) dinime hakaret eden insanların bulunduğu bir foruma girmem kendi adıma konuşmam gerekirse, @Drift King 'in demiş olduğu UEFI'nin dışında Rastgele erişimli bellekler hakkında da bilgilerinin olduğunu düşünmediğim bir forum, bütçesi orta halli olana iyi öneriler sunuyorlar fakat bütçesi çok düşük olana öneride bulunma noktasında bir hiç birçok kullanıcısı.
zaten bir yeri insan tipi belirler. mesela fen lisesi ile anadolu lisesi. 2 side okul ama insan tipleri farklı.
Technopat Sosyal'in kullanıcılarının sorunu sanki tek doğru fikir kendilerinin ve diğer fikirler çöp zannetmeleri (birde savundukları şeyi bilseler), o forumun tek sevdiğim bölümü OS X bölümü çünkü sallayan yok), forum kuralları da ne kadar katı olsa da bence öyle olması iyi bir şey (örneğin burada bazen bir soru oluyor adam ne demiş belli değil fakat hata diye hatalı düzeltme yapan moderatör çok fazla orada da).

saphary

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Technopat ne kadar bilgi veren bir yer olursa olsun (ki Recep Baltaş'la bile atışmaya girme geçmişim var o forumda) dinime hakaret eden insanların bulunduğu bir foruma girmem kendi adıma konuşmam gerekirse, @Drift King 'in demiş olduğu UEFI'nin dışında Rastgele erişimli bellekler hakkında da bilgilerinin olduğunu düşünmediğim bir forum, bütçesi orta halli olana iyi öneriler sunuyorlar fakat bütçesi çok düşük olana öneride bulunma noktasında bir hiç birçok kullanıcısı.

Technopat Sosyal'in kullanıcılarının sorunu sanki tek doğru fikir kendilerinin ve diğer fikirler çöp zannetmeleri (birde savundukları şeyi bilseler), o forumun tek sevdiğim bölümü OS X bölümü çünkü sallayan yok), forum kuralları da ne kadar katı olsa da bence öyle olması iyi bir şey (örneğin burada bazen bir soru oluyor adam ne demiş belli değil fakat hata diye hatalı düzeltme yapan moderatör çok fazla orada da).
Siz böyle tartışmacı konular açtıkça daha Reddit gibi sitelere çoook bakarsınız ?

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Siz böyle tartışmacı konular açtıkça daha Reddit gibi sitelere çoook bakarsınız ?
Eminim ki sizin savunmuş olduğunuz forumun da bu forumun da veya Reddir, Quora vs gibi yabancı yerlerin de kullanıcı bilgisi ortalamasından daha yüksek bir bilgi ortalamasına sahibim, Technopat Sosyal'in kullanıcılarının ne denli kendini beğenmiş (hepsi değil, birçok kaliteli yazara da sahipler fakat eleştiri kaldıramayan bir kitle var orada) olduğu hakkında da çok ağır bir dille konuşabilirim hiç gocunmadan (kimse kimsenin dinine senin dinin saygıyı hak etmiyor diyemez, şaka mısınız?), teknoloji kısmında kimse her şeyi tam olarak bilemez (çünkü teknoloji bir yerde sabit kalmaz, sürekli gelişir) fakat orayı eleştirmeden önce saygısızlıklarına çok ağır eleştiri yapabilirim.

Birdaha da bu kadar saçma konuşursanız hiç hoş olmayan bir üslup ile cevap yazarım, ne haddinize dinime bile söven insanları savunuyorsunuz? Benimle aynı fikri savunmak zorunda değil kimse fakat herkes birbirine saygı duyacak.
Önce herkes birbirine saygı duymayı öğrenecek, ha yok mu? Karşılaşacağınız üslup bu olacaktır.

saphary

Asistan
Reaksiyon puanı
83
Eminim ki sizin savunmuş olduğunuz forumun da bu forumun da veya Reddir, Quora vs gibi yabancı yerlerin de kullanıcı bilgisi ortalamasından daha yüksek bir bilgi ortalamasına sahibim, Technopat Sosyal'in kullanıcılarının ne denli kendini beğenmiş (hepsi değil, birçok kaliteli yazara da sahipler fakat eleştiri kaldıramayan bir kitle var orada) olduğu hakkında da çok ağır bir dille konuşabilirim hiç gocunmadan (kimse kimsenin dinine senin dinin saygıyı hak etmiyor diyemez, şaka mısınız?), teknoloji kısmında kimse her şeyi tam olarak bilemez (çünkü teknoloji bir yerde sabit kalmaz, sürekli gelişir) fakat orayı eleştirmeden önce saygısızlıklarına çok ağır eleştiri yapabilirim.
Din konusunda haklısın fakat bana hiç kimse bu yüzden laf atmadı, konu açıp laf atanlarada kızgın ifadesi bırakıp geçtim. Kendi başlarını yesinler. Benim amacım bilgi. Bak örneğin R3 1200 12nm olarak güncelleniyormuş. Bu bilgiyi burada göremedim.

EFI Shell

Super Moderator
Süper Moderatör
Reaksiyon puanı
19,057
Din konusunda haklısın fakat bana hiç kimse bu yüzden laf atmadı, konu açıp laf atanlarada kızgın ifadesi bırakıp geçtim. Kendi başlarını yesinler. Benim amacım bilgi. Bak örneğin R3 1200 12nm olarak güncelleniyormuş. Bu bilgiyi burada göremedim.
Sanki bu haberi CHIP de görüp okumuştum. Gigabyte CPU listesine eklemiş oradan öğrenmişler.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Bu bilgi birçok yerde bulunabilir bir bilgi ve orada öğrenmiş olmanıza sevindim fakat birçok hatalı/eski bilginin orada gezindiği gerçeğini değiştirmez, benim orayı kullanmıyor olmamın tek sebebi kimsenin kimseye saygı duymaması ve çok defa laf atan oldu bana.

misty rosetta

Profesör
Reaksiyon puanı
1,370
Vallahi aylık ömrü bile garanti olmayan şeylere paranızı vermeyin. 250-300 lira az değil. Gidin Rampage, Bloody alın. Rampage yerli firma olan "Segmen Bilgisayar"'ın markası olduğu için Türkiye'de teknik destek kısmında firma çok güçlü.
Ağustos 2018'de Rampage Meepo KM-401 Klavye Mouse Mouse Pad Kulaklık seti aldım 150 TL'ye, sadece klavyenin 5, 6 ve F5 tuşları bozuldu. F5 tuşu baya sıkıntı ama.

AirLife

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
20
Bende sevmiyorum ama bazı ilgilendiğim alanlar maalesef sadece o forumda mevcut. Google'a yazar yazma ilk çıkan sonuç technopat oluyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...