Tablet bilgisayar tavsiyesine ihtiyacım var arkadaşlar

orçotüsi5

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba

Bilgisayarımda sık olarak yaşadığım sorunlara karşı 2. bir bilgisayar edinmenin şart olduğunu anladım, dizüstü bilgisayar satın almayı düşündüm ancak benim şu anda bütçemi oldukça aşıyor.

Raspberry Pi`yi düşünüyordum ancak Youtube`dan incelediğim kadarı ile internet tarayıcıda sistemi kasıyor yani kullanımı biraz sıkıntılı ve geliştirilen daha iyi Raspberry Pi bilgisayarlar hazırlanılıyor yani biraz beklemekte fayda var
smile.gif

Ayrıca şu anda ülkemizde 3 tane Raspberry Pi distribütör satıcı var ama hiçbiri mağazadan satış yapmıyor, sadece online satış yapıyor ancak ben böyle satın almaya karşı mesafeliyim.....

Aklıma tablet bilgisayarlar geldi çünkü 160tl`ye satılanlar var üstelik Migros`ta bile satılanları var.

Benim için tablet bilgisayarda önemli olanlar:

1. Güçlü işlemcisi olmalı ki internet tarayıcıda kasmasın (zaten bunu yapabiliyorsa oyun oynama sorun olmaz)

2. Bilgisayar cahili olduğumu hatırlatarak Linux yüklenebilse harika olur (aklımda X Ubuntu veya Mint Ubuntu var) android cep telefonları için tasarlandığından biraz soğuk bakıyorum öyle windows 8 tarzı kullanıma sıcak bakmıyorum bir masaüstü olmalı

3. Klavye mause bağlayarak kullanmak istiyorum (ucuz ve klaye ile çalışması durumu daha da harika olur)

4. Mönitöre bağlanabilmeli (yada en azından hdmı çıkışı olmalı) ve ayrıca ekran çözünürlülüğü ne kadar yüksek olursa benim için o kadar iyi, çünkü salondaki 50 inch lcd tv`ye bağlayacağım

5. WİFİ olmalı (interneti evde paylaşımlı olarak kullanıyorum) ve WİFİ çekim gücü yüksek olmalı

6. Türkiye teknik servisi ne kadar iyi olursa o kadar iyi olur

7. Bilgisayarın kullanımı sıkıntısız olması benim için önemli

8. USB bellek (usb3 olması önemli)ve hafıza kartı takılabilmeli

9. Ürün ne kadar kaliteliyse o kadar iyi (fiyat performans oranı ne kadar yüksekse benim için o kadar iyi)

Tavsiyeleriniz şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar