Suyun İçinde Bunlar Var !!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
yazi.php

yazi.php

yazi.php

yazi.php

yazi.php

yazi.php

yazi.php

Kaynak : Pandora'nın Kutusu

Bunları gördükten sonra su içebilecek olan var mı ??
Var ... Kim ??
Ben !!
Niye ??? İçmek Zorundayım da Ondan :S :)

KIFO

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunlar sadece sudaki canlılar. İnsan metobolizmasında binlerce canlı olduğunu unutmayın ayrıca araştırmalara göre bilgisayarlar klavye, mouse, bilg masası, vs. tuwaletlerden çok daha fazla mikrop barındırmaktaymış.

souris46

Profesör
Reaksiyon puanı
5
canlarım benim siz olmasanız ne yaparız biz ne kadarda tatlılar 3. resimdeki sevdim çok tatlı

Erthon

Profesör
Reaksiyon puanı
13
İnsanın suyu sevesi geliyor :D

Reallist

Profesör
Reaksiyon puanı
0
Ne yani her suda mı varmış ? Bununla ilgili bir tane açıklama bulamadım. Butün suları geneller bi havada internette yayınlanmış.sudaki bakteriler en sevimsiz halleriyle resimlenmiş. Bunu haber yapan siteyi bulamadım. Yalnız haberi yapanın aptal olduğuna eminim.

orcagada

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Hakikatten çok sevimli yahu.Sorun olmaz yerim ben onu (içerim pardon)...

eozulu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bir defa ben 3. resimdekini gördüm, suyu hemen döktüm. çok korkmuştum :p :D

TuningMert

Dekan
Reaksiyon puanı
84
Çok şekil bir bakteriymiş.Gidip bi bardak su içeyim ben.

resident

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Su, Allahımız tarafından bize verilmiş en büyük nimettir. akılları bulandırmayalım ^^

dead_ghost

Profesör
Reaksiyon puanı
1
insanın alıp besleyesi geliyor ya :D gerçi içtiğimizde otomatik olarak beslemiş olacağız dimi :S

mute_62

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Elinizde gözünüzde derinizde milyonlarca milyarlarca bakteri olduğunu düşünürsek bunlar hiçbirşey :)

Be5tE

Dekan
Reaksiyon puanı
5
Ama bişe sölücem bunlar bize zararlı değil :) Sadece böle görünce belki korkuyoruz ama bunlar bize mineral mineral :p

?Handsome?

Doçent
Reaksiyon puanı
0
KIFO dedi ki:
Bunlar sadece sudaki canlılar. İnsan metobolizmasında binlerce canlı olduğunu unutmayın ayrıca araştırmalara göre bilgisayarlar klavye, mouse, bilg masası, vs. tuwaletlerden çok daha fazla mikrop barındırmaktaymış.
Araştırmalar bilgisayar klavyelerinde, klozetteki kadar bakteri bulunduğunu ortaya koydu.

Bilgisayar klavyelerinde bulunan milyonlarca bakterinin kullanıcılarda ishal, kusma ve benzeri pek çok rahatsızlığa yol açabildiğine dikkat çeken bilim adamları, mikrobiyologların sonuçları "Which?" adlı dergide yayımlanan araştırmalarının, klavyelerde bulunan bakterilerin arasında koli basili ve enfeksiyonlara yol açan Staphylococcus aureus bakterilerinin de bulunduğunu gösterdiğini bildirdi.

33 ayrı klavyeyi inceleyen bilim adamları, klavyelerin üzerindeki bakterilerle klozet ve tuvaletlerin kapı kollarında bulunan bakterileri karşılaştırdı.

Bilim adamları, araştırmada kullanılan bir klavyenin kesinlikle kullanılmamasını istedi ve bu klavyede, bir klozettekinden 5 kat fazla bakteri bulunduğunu, kirliliğin, kabul edilebilir düzeyin 150 kat üstünde olduğunu belirtti.

Bilim adamları, klavyelerde bakteri üremesinin en önemli sebebinin, kullanıcıların bilgisayar başında yemek yemesi olduğunu kaydetti ve dökülen kırıntıların bakterilerin üremesine yol açtığını ifade etti.

Bilim adamları, kullanıcıların kişisel temizliğe dikkat etmemesinin, el yıkamamasının da bakteriyel kirliliğe neden olduğunu bildirdi.

Anketler, her 10 kişiden birinin "asla" klavyesini temizlemediğini gösteriyor.

Bilim adamları, bakteriyel kirlilik tehlikesinin telefon ahizelerinde de bulunduğu konusunda uyardı.

http://www.ensonhaber.com/Saglik/126244/Klavyeler-klozet-kadar-kirli.html

+ 1 Katıldım

alyans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vücudumuzdaki 100 milyon bakterinin yanında bunların lafı bile olmaz:D

Jengar

Profesör
Reaksiyon puanı
23
bu zamana kadar herkes bunları içti vede arkadaşımızda dedi mineralmiş zaten güzel ya sevdim ben tombiş bi şey

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
daha şimdi su içtim şimdi midem bulandı kusucam haaa
ama onlar olmazsa bizde olmayız o başka neyse eskisi gibi devam hergün 20 bardak

nurayyyyy

Asistan
Reaksiyon puanı
0
vay be demek bunlaar varmış hakkaten iyiki görmüyoruz ama bilmek bile yetiyor bazenn ;(

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
Ee normal bişey bir diş fırçasının üstünde bulunan bakteriler bir klozette bulunan bakterilerden sadece 2000 tane daha az buna ne diyceksiniz?

mnyk

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bakteri deyince aklımıza nedense hemen zararlı bir varlık olarak gelir. Zararlılarının yanında zararsız olanlar ve yararlı olanlar da vardır. Mesela dermizin üstünde de bir takım bakteriler vardır. Bu bakteriler bize yarar sağlamaktadır. İşte bu bakteriler ölmesin diye size fazla kolonya kullanmayın derler... Ağzımızın içinde de binlerce bakteri vardır. Fakat Tükürüğümüz ile yutkunduğumuz zaman mide asidimiz bunları öldürüyor ve etkisiz hale getiriyor. yani korkulacak bir şey yok. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...