Sony Xperia Z2 Kullananlar Kulübü | Xperia Z2 Teknik Detay Sorun ve Çözümleri

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Batarya süremde inanılmaz düşüş var. Son gelen 2 güncelleme yüzünden sanırım.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Batarya süremde inanılmaz düşüş var. Son gelen 2 güncelleme yüzünden sanırım.
Benimde. Elimde z3 var. %32deyken world of tanksta bi kaç maç yaptım %3 gördüm şarjı. Ayrıca 20 dakikamı alıyor güncellemek. Yok indir yükle sonra optimize edilsin 200 küsür uygulama. Hafıza kartındaki uygulamalar gözükmesin yarım saat illa hafıza kartını çıkar tak kendine gelsin falan.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Öyle hocam ben de şaşırıyorum. %15 ten sonra su gibi gidiyor şarj. %5 ten sonra normal azalıyor sonra bitiyor pil. 4.4.4 e dönmek istiyorum fakat win 10 desteklemiyor flashtool. Sıkıntı yapıyor.

Xperia s

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Beyler... Tema yapabilecek var mı? Sevgilimin adı özlem. Askere gideceğim. Ben yokken beni hatırlasın diye tema istiyorum.? Yardımcı olabilecek var mı?

Arabca

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selâmun Aleykum..
Telefonunu herhangi bir sebebden ötürü teleservise gönderen oldu mu acaba ?
Gönderen varsa, göndermeden önceki hâli ile geldikten sonraki hâli arasındaki farklılıkları söyleyebilir mi ricâ etsem..?

Xperia s

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Selâmun Aleykum..
Telefonunu herhangi bir sebebden ötürü teleservise gönderen oldu mu acaba ?
Gönderen varsa, göndermeden önceki hâli ile geldikten sonraki hâli arasındaki farklılıkları söyleyebilir mi ricâ etsem..?
Gönderdim işlem yapılmadan geri geldi.

S

SDN okuru...

SDN Okuru
Sony xperia z5'in Türkiye'de satışa başlamış olmasıyla birlikte z2'nin fiyatı ne zaman ve ne kadar düşer? Bilgi verebilir misiniz?

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Z2'nin kamerası gece çekimlerinde tek kelime ile berbat!
Sensör çok iyi ama sorunun yazılımsal olduğunu da düşünmüyorum örneğin bu akşam Galata Kulesi'nin dibinde ışıklardan fotoğraf çekemedim ne yaptıysam o parlamayı düşüremedim ve zoom yaparak ışıkları aşıp kuleyi çekebildim ancak yansımalar yine belli oluyor. Otomatik ve manual çekimlerde başarısız ve kötü sonuçlar aldım istiyorsanız gidip deneyebilirsiniz ayrıca sizin de buna benzer kötü deneyimleriniz var mı?

emre2535

Asistan
Reaksiyon puanı
4
merhaba arkadaşlar manyetik şarj kablosu sağlıklımı batarya ya yada cihaza herhangi bir negatif etkisi olur mu? bir de nereden alınabilir.

anystopmr

Asistan
Reaksiyon puanı
11
Z2'nin kamerası gece çekimlerinde tek kelime ile berbat!
Sensör çok iyi ama sorunun yazılımsal olduğunu da düşünmüyorum örneğin bu akşam Galata Kulesi'nin dibinde ışıklardan fotoğraf çekemedim ne yaptıysam o parlamayı düşüremedim ve zoom yaparak ışıkları aşıp kuleyi çekebildim ancak yansımalar yine belli oluyor. Otomatik ve manual çekimlerde başarısız ve kötü sonuçlar aldım istiyorsanız gidip deneyebilirsiniz ayrıca sizin de buna benzer kötü deneyimleriniz var mı?
Malesef haklısın kardeşim telefonun gece çekimi çok kötü bende bu durumdan müzdaribim hele ki gece ön kamerayla çekim yapıyorsanız ölmüşsünüz de ağlayanınız yok :biggrin:

V

Volkan eyüpoğlu

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce 1500tl ye sony xperia z2 telefonunu almıştım 1ay kullandıktan sonra telefonu yere düşürüp kırdım turkcellde 400 TL'ye yaptırdımtelefonu geri alınca sim kartını taktım ve pin kodunu girdim ama bildirim çubuğunda servis yok işareti vardı en fazla 2 diş çekiyordu oda alışveriş merkezlerinde falan ama çoğunlukla servis yok diyordu ertesi gün telefonu yaptırdığım yere götürüp bunun nedenini sordum adam hatla alakalı 4.5g ye geçmen lazım dedi ama telefonum yaptırmadan önce heryerde full çekiyordu bende gittim 4.5g ye geçtim ama hala aynı sorun devam ediyor yaptırdığım yere götürecek ama ilk buraya sorayım dedim sizce bunun sebebi nedir ekranı yaparke yaparken sim kart bölgesinde parça mı unuttular ya da parçayı yeniden koymayı mı unuttular yardımcı olursanız sevinirim.

archh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce 1500tl ye sony xperia z2 telefonunu almıştım 1ay kullandıktan sonra telefonu yere düşürüp kırdım turkcellde 400 TL'ye yaptırdımtelefonu geri alınca sim kartını taktım ve pin kodunu girdim ama bildirim çubuğunda servis yok işareti vardı en fazla 2 diş çekiyordu oda alışveriş merkezlerinde falan ama çoğunlukla servis yok diyordu ertesi gün telefonu yaptırdığım yere götürüp bunun nedenini sordum adam hatla alakalı 4.5g ye geçmen lazım dedi ama telefonum yaptırmadan önce heryerde full çekiyordu bende gittim 4.5g ye geçtim ama hala aynı sorun devam ediyor yaptırdığım yere götürecek ama ilk buraya sorayım dedim sizce bunun sebebi nedir ekranı yaparke yaparken sim kart bölgesinde parça mı unuttular ya da parçayı yeniden koymayı mı unuttular yardımcı olursanız sevinirim.
İşkembeden sallamış ver telefonu geri doğru dürüst yapsınlar.

GavurSmyrna

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Eylülden beri Z2 kullanıyorum. Çok özenerek almıştım ama hüsran resmen. Belki de iOS'tan sonra Android'e alışamadım bir türlü bilmiyorum ama hiç memnun değilim. Özellikle kamerası berbat, hele ki ön kamerası berbat ötesi yani rezalet. Bir kere video çekmem gerekti orada da çok üzdü beni. Ses çıkmıyor, odaklanma sorunu oluyor vs. Üzerine Android'in kendi içindeki sorunlar, güncelleme gelmemesi, stabilite sorunları, uygulama kapatıldı hatası bezdirdi artık. Tek laf söylenmeyecek yeri bataryası. Bütün gün oyna gece yarısı anca görürsün şarja takın uyarısını. Yani toparlamak gerekirse, pek de bir şey beklenmemesi gereken bir cihaz olduğunu düşünüyorum.

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
İkisinden de alınmaz internetten alınır.

Son düzenleyen moderatör:

abdullah.adgızel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim Z2 suya girip çıktığında içi nemleniyor kamera lensi buğulanıyor kapakları açınca su damlacıkları görüyorum. Şarj girişi temazsızlık yapıyor. Şarj aleti sürekli gidip geliyor. Ekranlarda orta sağda nasıl diyim bir çember bu çemberin olduğu yer pixel biraz daha fazla parlak gibi garantiye göndersem değişim mi yaparlar yoksa tamirmi?

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Benim Z2 suya girip çıktığında içi nemleniyor kamera lensi buğulanıyor kapakları açınca su damlacıkları görüyorum. Şarj girişi temazsızlık yapıyor. Şarj aleti sürekli gidip geliyor. Ekranlarda orta sağda nasıl diyim bir çember bu çemberin olduğu yer pixel biraz daha fazla parlak gibi garantiye göndersem değişim mi yaparlar yoksa tamirmi?

Garanti su geçirmesine herhangi bir müdahalede bulunmuyor ama sen gene de su geçiriyor dıye ver. Pıxel sorunu var diye ver. Yapmazlarsa eğer 4 kez üst üste ver sonra hakem heyetine ver paranı al. Z2 için su geçirmez ıddıası vardı su geçiriyor deyince hakem heyeti kabul ediyor hata olduğunu. Ama o garanti fışlerını atma her defasında ımzalayıp teslım aldıgın fişleri sakla

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Z2 için 6.0.1 Marshmallow güncellemesi çıktı!

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Şuan Sony Türkiye cıhazıma wıfı üzerinden 6.0 geldi

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Şuan Sony Türkiye cıhazıma wıfı üzerinden 6.0 geldi
Keşke gelmeseydi.. Kamera yazılımı hala aynı sadece arayüzü değiştirmişler telefon genel performansında bir değişiklik yok, stamania modu gitti yerine doze geldi vs vs

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Keşke gelmeseydi.. Kamera yazılımı hala aynı sadece arayüzü değiştirmişler telefon genel performansında bir değişiklik yok, stamania modu gitti yerine doze geldi vs vs
Çok ufak değişiklikler olmuş hani beklentinin altında ama gene de stamina hariç olumsuza giden bişey yok, artıları var sadece. Sony pek kameraya el atmayacak gibi hala 20mpde hdr yok, google camerada bile var.

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Çok ufak değişiklikler olmuş hani beklentinin altında ama gene de stamina hariç olumsuza giden bişey yok, artıları var sadece. Sony pek kameraya el atmayacak gibi hala 20mpde hdr yok, google camerada bile var.
arayüz kullanımı daha zor olmuş yine de beğensemde bazı şeyler olmamış gibi daha detaylı kontrol sağlayabiliyoruz bu güzel ama sanıyorum ki cihaz belleğinin yavaşlığından ya da benim telefonumda ki yüklü uygulamaların çokluğundan(100+) dolayı cihaz biraz yavaş çalışıyor, ısınıyor ve hızlı pil tüketmeye başlıyor örneğin facebook'ta gezerken. S801 artık eskidi, lpddr4 ram, ufs 2.0 derken telefon çöp oldu.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
Bende bu güncellemeyi yaptım ne desem bilemedim uygulamaları hızlı açıyor wifisi ara sıra kopma yapmaya başladı rehbere geç giriyor garip garip şeyler bakalım kullandıkça anlayacağız.

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
o değil de uygulamalar tuşuna tıklayıp sola kaydırdığımızda "önerilen" diye bir sayfa var ben bu sayfayı hiç sevmedim nasıl kaldırabiliriz? ayrıca uygulamaları sd karta taşımak resmen bir işkenceye dönüşmüş.. şeytan diyor git iPhone al!

ZiusudRra

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Snapchatte hikayeme eklenen fotoğrafların altı ve üstü boş. Diğer telefonlara baktım bazılarında var yok. Ebat olarak küçük olan s4 mini z2 den bakılınca tam ekran. Z2 den atılan s4 miniden bakılan snap altran ve üstten boş. Tam ekran çıkmıyor. Bunun düzeltilme ihtimali var mı?

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
sorunun snapchat'ten kaynaklandığını düşünüyorum ama çok yoğun kullandığım bir sosyal ağ olduğu için böyle bir sorun olduğunu bilmiyordum, kıllandım.

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
23.5.A.575 adlı güncelleme geldi, güncellemeyi yapan var mı?