Sony Xperia Z2 Kullananlar Kulübü | Xperia Z2 Teknik Detay Sorun ve Çözümleri

unal43

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonu bir seneyi aşkın kullanan biri olarak yeni alacaklara tavsiye ederim,şarj süresi,performansı,kamerası suya ve toza karşı dayanıklı olması bu telefonu rakiplerinden bir adım önde tutan gerekceler diye düşünüyorum.Son olarak ben aldım,kullanıyorum,pişman değilim.

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Arkadaşlar bu telefon QuickCharge 2.0 destekliyor mu? 5V 2.0A çıkışlı powerbankla şarj etsem bir sıkıntı olur mu?

Burak9292

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar z2 alacagialacağım manyetik dock ve gurultu engelleyici kulaklikla birlikte satan site veya mağaza yok mu ?

Falkir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yeni gelen v. 23.4.A.1.200 güncellemesi hakkında bilgisi olan varmı ?

bootlader

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar ben bir hafta öncesinde Teknosadan xperia z2 aldım. Ölü piksel için kutuyu açtırcaktım ama zaten açılmış kutu önceden, adamlara sordum bu niye açık diye, bi müşteri rengine bakmak istedi ondan açtık dediler. Tamam dedim sonra adam telefonu bi aldı eline, jelatin melatin yok hiç telefonun (hani kutuyu ilk açtığında telefonda olur ya jelatin onlar işte) , hepsi açılmış ama bi 5 dakka inceledim hiçbiyerinde çizik yoktu. Sonra ölü piksel testi falan yapıldı. Ölü piksel çıkmadı. Sonra işte ben kutunun açıklığından şüphelendim ve ayarlardan telefonun,kaç saat kullanıldığına baktım akşamüstü. Tam benim kullandığım kadardı. İmei testi falan da yaptırdım. Ama içimde bir ukte kaldı sonuçta açıktı kutu. Ayrıca kutunun içinden gürültü önleyici kulaklık falan çıkmadı, mh750 kulaklık çıktı. Bu herkese çıkan kulaklık mı? Ayrıca kutunun içinden jelatin falan da çıkmadı, acaba aldılar mı açınca kutuyu falan diye düşünüyorum. Ve telefonu aldığımdan beri telefonun en üstü (bildirim çubuğu varya hani ekranın en üstü telefonu azıcık eğince parlıyor ve saat kısmındaki yeri parlamıyor. Teknosadaki adamlara sorduğumda bunun bir sorun olmadığını, sadece arka aydınlatma ışığının yamuk olduğunu falan saçmaladı bişeyler işte. Bende garantiye vereceğim ben her şeye çok takan bir insanım, dediğimde hemen telaşlandı, garantiye gitmenize hiç gerek yok bence dedi, garanti bunu sorun olarak bile görmez dedi. Bende tamam sağolun dedim gittim. Bu kulaklık , jelatin olaylarını onlara söylemeyi unuttum o anda (ah kafam). Birde ben telefonun faturasını kaybettim, iki tanede garanti belgesi çıktı içinden onlar sağlam duruyor fakat bir tanesini telefonla biriyle konuşurken sağ üstünden kalemle delmişim dalgınlıktan. (adam teli alırken bu fatura garanti belgesi olarak geçer demişti) napacam şimdi ben şu fatura olayına da çok taktım. Ayrıca telefonun şarjı beni uzun götürdün diye de aldım fakat en fazla 6 saat ekran süresi alıyorum, o da stamina modu full açık, ekran parlaklığı yarımda, ve sadece facebook a vine a falan bakıyorum hiç oyun yok. Pil kullanımına da baktım sadece kullandığım programlar şarj yiyor, face gibi programların kullanımı %1 falanken ekran kullanımı %40 oluyor genellikle. Oyun oynadığımda en fazla 4 saat ekran sresi alıyorum . Bence nu normal değil. Ayrıca telefonun kamera tuşu sadece kamerayı açmaya yarıyor o tuşla fotoğraf çekemiyorum, bu bir sorun mudur? Sorunlarım bunlar. Dediğim gibi aşırı takıntılıyım telefon konusunda. Umarım sonuna kadar okuyan ve cevaplayan yardım sever birileri olur :(

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Anlamıyorum 6 saat ekran süresi alıyorsun ve bu normal değil diyorsun. Ben z3ümle 4-5 saat arası alıyorum hunharca olmasada iyi kullanıyorum 3 g bluetooth açık stamina hep kapalı parlaklık otoda fulde. Oyun oynuyorum 4 saat alıyorum diyorsun. Ne bekliyorsunki ? 6-7 saat zaten standardın üzerinde sayılabilir. Kaç tane telefon 6 saat ekran süresi alıyor ? G3 normal kullanımda 4 saat ekran süresi veremiyor sen oyun oynuyorum 4 saat ekran süresi alıyorum bence normal değil diyorsun. Adamlar napsın.

Sony 2 gün dayanıyor diyorda hunharca kullansanızda naparsanız yapın 2 gün gidecek biz öyle ayarladık batarya özel üretim demiyorki. Ben z3 ü iyi kullanırsam geceye kadar dayanıyor gecede 1 saat falan kullanabilip şarja takıyorum. Ama dikkat ederek staminayla falan 3gyi bluetoothu aktif olarak kullandığım halde wifiyi parlaklığı falan 2. günün gecesini görebildim. Stamina zaten gayet bataryaya etki eden bir şey. Performansı kısıp iletişimi ekran kapalıyken azaltıp baya etki ediyor bataryaya.

Senin aldığın ekran süresinin yarısını alıpta şükredenler var.

bootlader

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Hayır ben sadece soru sordum şurada yardımınızı almak için, niye evham yqpıyorsunuz ki?

giskur11

Profesör
Reaksiyon puanı
160
[h=1]23.4.A.1.200 güncellemesini yapan varmı neler geldi?[/h]

9403

Asistan
Reaksiyon puanı
10
Arkadaşlar ben bir hafta öncesinde Teknosadan xperia z2 aldım. Ölü piksel için kutuyu açtırcaktım ama zaten açılmış kutu önceden, adamlara sordum bu niye açık diye, bi müşteri rengine bakmak istedi ondan açtık dediler. Tamam dedim sonra adam telefonu bi aldı eline, jelatin melatin yok hiç telefonun (hani kutuyu ilk açtığında telefonda olur ya jelatin onlar işte) , hepsi açılmış ama bi 5 dakka inceledim hiçbiyerinde çizik yoktu. Sonra ölü piksel testi falan yapıldı. Ölü piksel çıkmadı. Sonra işte ben kutunun açıklığından şüphelendim ve ayarlardan telefonun,kaç saat kullanıldığına baktım akşamüstü. Tam benim kullandığım kadardı. İmei testi falan da yaptırdım. Ama içimde bir ukte kaldı sonuçta açıktı kutu. Ayrıca kutunun içinden gürültü önleyici kulaklık falan çıkmadı, mh750 kulaklık çıktı. Bu herkese çıkan kulaklık mı? Ayrıca kutunun içinden jelatin falan da çıkmadı, acaba aldılar mı açınca kutuyu falan diye düşünüyorum. Ve telefonu aldığımdan beri telefonun en üstü (bildirim çubuğu varya hani ekranın en üstü telefonu azıcık eğince parlıyor ve saat kısmındaki yeri parlamıyor. Teknosadaki adamlara sorduğumda bunun bir sorun olmadığını, sadece arka aydınlatma ışığının yamuk olduğunu falan saçmaladı bişeyler işte. Bende garantiye vereceğim ben her şeye çok takan bir insanım, dediğimde hemen telaşlandı, garantiye gitmenize hiç gerek yok bence dedi, garanti bunu sorun olarak bile görmez dedi. Bende tamam sağolun dedim gittim. Bu kulaklık , jelatin olaylarını onlara söylemeyi unuttum o anda (ah kafam). Birde ben telefonun faturasını kaybettim, iki tanede garanti belgesi çıktı içinden onlar sağlam duruyor fakat bir tanesini telefonla biriyle konuşurken sağ üstünden kalemle delmişim dalgınlıktan. (adam teli alırken bu fatura garanti belgesi olarak geçer demişti) napacam şimdi ben şu fatura olayına da çok taktım. Ayrıca telefonun şarjı beni uzun götürdün diye de aldım fakat en fazla 6 saat ekran süresi alıyorum, o da stamina modu full açık, ekran parlaklığı yarımda, ve sadece facebook a vine a falan bakıyorum hiç oyun yok. Pil kullanımına da baktım sadece kullandığım programlar şarj yiyor, face gibi programların kullanımı %1 falanken ekran kullanımı %40 oluyor genellikle. Oyun oynadığımda en fazla 4 saat ekran sresi alıyorum . Bence nu normal değil. Ayrıca telefonun kamera tuşu sadece kamerayı açmaya yarıyor o tuşla fotoğraf çekemiyorum, bu bir sorun mudur? Sorunlarım bunlar. Dediğim gibi aşırı takıntılıyım telefon konusunda. Umarım sonuna kadar okuyan ve cevaplayan yardım sever birileri olur :(

Kulaklık normal Türkiye cihazlarından çıkan kulaklık mh750. Ekran koruyucu bende çıkmıştı sızde cıkmamıs buyuk ihtimal almışlar içinden. Sarj surenız gayet iyi. Teknosa gıbı yerleden asla açık kutu ürün almayın yüzde 99 sorunludur. Kamera tuşu acınca direk çeker kamera ayarlarından onu ayarlayabilirsiniz. Fatura için Teknosadan aslı gibidir damgasıyla kopyası istenebilir bu sizin yasal hakkınız ama teknosa çok afedersiniz p.çlik yaptığı için vermeyecektir yeni fatura.(Samsung telefonum için vermedıler neysekı samsung garantıde sadece ımeı ve barkod ıle yetiniyor garantı belgesi bıle lazım olmadıgı için fatura da gerekmedı)Garanti belgesi yeterli olmakla birlikte eger belgede garanti başlangıç tarihi eski ıse o sorun olur garantı belgesinde ne tarıh yazıyorsa onu dıkkate alırlar. Ancak fatura ne zaman aldıgınızı kanıtlar.

xrasimx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
neler geldi bilmiyorum ama telefonun bataryası çok iyi suan: %23 sarjım var , 5s 13d 32s ekranım açık. wifi full açık , facebook, messenger full kullanıyorum, chrome ile nete giriyorum. Telefonum 2 aylık

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Ben yaptım ama nelerin değiştiği hakkında bir fikrim yok güncelleme içeriğini bilmiyorum, bilen arkadaşlar varsa yazsınlar.
Açık uygulamalar ekranında gözüken ikonlar değişmiş. Kamera beyaz dengesinde az bir şey düzeltme var.

/xo/

Dekan
Reaksiyon puanı
226
Sony yetkilisi değilim. Xda da kullanıcılar tarafından söylenenler.

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Son güncelleme sonrası Xperia Lounge uygulamasında sorun yaşayan var mı? Telefonda 3.0.8 sürümü yüklü What's New uygulamasında 3.0.5 sürümü var ve güncelleme istiyor. Uygulamayı devre dışı bıraktım ama What's New sürekli bildirimle uygulamayı güncelle diyor yüklemeye çalıştığımda da hata veriyor.

po_tee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bozulan sony mını pro'mun yerıne yenı bı sony almayı dusunuyorum ama z2 mı? c5 mı ? karar veremedım ..ıkısıde cekıcı gelıyo bana

Matthew Bellamy

Profesör
Reaksiyon puanı
264
bozulan sony mını pro'mun yerıne yenı bı sony almayı dusunuyorum ama z2 mı? c5 mı ? karar veremedım ..ıkısıde cekıcı gelıyo bana
c5 görmedim ama z2 özellikleri tasarımı ekran boyutu vs. çok güzel telefon o bütçedeki en iyi telefon bana sorarsanız.

po_tee

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aslında telefondan cok bı beklentım yok..oyun oynamıyorum..mını pro oyun oynatmıyodu..derslerı takıp etmem gerek buyuk ekran olsun ıstedım..ve uzun bı sure kullanabılecek bı telefon olsun ıstedım..seceneklerı ıkıye kadar ındırdım..c5 vs z2?

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Sony'nin kayıtlar(rehber) uygulaması çok karışık ve kullanışsız. Örneğin kayıt ettiğim yeni kişileri telefona kaydediyor SIM'e değil. SIM kişilerini ayrıca görüntüleyemiyorum. Bana daha kullanışlı bir contacts uygulaması önerir misiniz? Google'ın böyle bir uygulaması var mı?

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Sony'nin kayıtlar(rehber) uygulaması çok karışık ve kullanışsız. Örneğin kayıt ettiğim yeni kişileri telefona kaydediyor SIM'e değil. SIM kişilerini ayrıca görüntüleyemiyorum. Bana daha kullanışlı bir contacts uygulaması önerir misiniz? Google'ın böyle bir uygulaması var mı?

Up?

the duke

Doçent
Reaksiyon puanı
24
Sony'nin son güncellemesinden sonra 4K video çekim süresi uzamış! Önceden 5dk zor çekerken az önce tam 9 dakika 4K video çektim ve 3,5GB yer kapladı. Acaba yazılımla işlemcinin saat hızlarını mı düşürdüler? Zaten 2,3GHz'de çalışıyordu...

Falkir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yeni bir güncelleme geldiv. 23.4.A.1.232 içeriği hakkında bilgisi olan var mı?

Xperia s

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Batarya süresi düştü mü uzadı mi anlayamadım bende sabah yükledim 232 olanı